My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:45FT Kortrijk (11) 1 - 3 Antwerp (1) 1 - 0
 
21:00FT Lille (2) 2 - 0 Nantes (15) 1 - 0
 
20:00FT Twente (6) 3 - 1 Groningen (7) 2 - 0
 
21:30FT SC Braga (4) 0 - 1 Santa Clara (6) 0 - 1
 
18:30FT Austria Klagenfurt (4) 3 - 2 Austria Vienna (Am) (16) 0 - 0
18:30FT FC Liefering (1) 2 - 0 Wacker Innsbruck (9) 0 - 0
18:30FT SV Horn (12) 0 - 1 SV Lafnitz (3) 0 - 1
18:30FT SV Kapfenberg (10) 2 - 4 FC BW Linz (5) 0 - 2
20:25FT Grazer AK (2) 0 - 1 SK Vorwarts Steyr (13) 0 - 1
 
19:00Canc Mattersburg (Am) 0 - 0 Neusiedl (11)  
19:30FT ASK-BSC Bruck/Leitha (2) 4 - 2 FC Mauerwerk (10) 3 - 1 
19:30Canc SC Wiener Neustadt (13) 0 - 0 Rapid Vienna (Am)  
19:30FT SC Wiener Neustadt (13) 0 - 2 Team Wiener Linien (8) 0 - 1 
19:30FT Wiener Sportklub (1) 1 - 1 SG Traiskirchen (4) 1 - 1 
 
19:00FT Gleichenberg (3) 6 - 0 FC Wels (16) 3 - 0 
19:00FT SC Kalsdorf (7) 1 - 1 Union VB Vocklamarkt (15) 0 - 0 
19:00FT SC weiz (9) 0 - 1 FC Gleisdorf 09 (2) 0 - 0 
19:00FT SV Spittal (14) 0 - 0 ATSV Stadl-Paura (13) 0 - 0 
19:00FT WSC Hertha (5) 1 - 2 SV Ried (Am) (12) 1 - 1 
 
17:00FT Sumqayit (1) 2 - 2 Qarabag (4) 0 - 0 
 
17:45FT Botev Vratsa (10) 2 - 0 Montana (12) 1 - 0 
20:00FT CSKA 1948 (4) 5 - 1 Etar Veliko Tarnovo (14) 3 - 1 
 
16:00FT Hebar Pazardzhik (6) 2 - 1 Sozopol (13) 0 - 1 
16:00FT Kariana Erden (1) 3 - 2 Lokomotiv Sofia (2) 3 - 0 
18:00FT Pirin Blagoevgrad (3) 4 - 0 Neftochimic Burgas (17) 4 - 0 
 
17:30FT AS Leopards (13) 0 - 1 AS Police (7)  
17:30FT Vitesse FC (14) 0 - 1 Usfa (1)  
19:45FT Kozaf (16) 0 - 0 Asfb (17)  
 
21:00FT Coquimbo Unido (14) 2 - 1 Santiago Wanderers (9) 1 - 0
23:30FT Huachipato (6) 1 - 1 D. La Serena (18) 1 - 1
 
09:30FT Qingdao Huanghai (7) 3 - 0 Tianjin Teda (8) 1 - 0
14:00FT Shanghai SIPG (1) 1 - 0 Beijing Guoan (2) 1 - 0
14:00FT Shijiazhuang Y. J. (6) 1 - 4 Chongqing Lifan (3) 0 - 2
14:00FT Wuhan Zall (5) 0 - 2 Hebei Zhongji (4) 0 - 1
 
18:00FT Paeek Kerynias (3) 0 - 3 Alki Oroklinis (10) 0 - 1 
 
18:00FT Hradec Kralove (1) 0 - 0 Slavoj Vysehrad (13) 0 - 0
 
19:00FT Esbjerg (4) 2 - 1 FC Helsingor (5) 2 - 0
19:00FT Hvidovre (11) 1 - 2 Hobro (7) 0 - 1
19:00FT Vendsyssel FF (9) 1 - 0 Kolding FC (10) 0 - 0
 
18:30FT Naestved (2) 3 - 0 Kfum Bk Roskilde (10) 3 - 0 
19:00FT Roskilde (9) 0 - 1 Hillerod Fodbold (5) 0 - 1 
 
21:15FT Duros del Balon (3) 1 - 0 Chacaritas (6) 1 - 0 
 
15:00FT Haras El Hodood (16) 0 - 0 El Geish (11) 0 - 0 
17:30FT Misr El Makasa (10) 1 - 0 El Mokawloon (4) 0 - 0 
20:00FT Al Ittihad (12) 0 - 2 ENPPI (6) 0 - 1 
 
15:00FT Burnley U23 (13) 1 - 3 Newcastle U23 (7) 1 - 1 
18:00FT Norwich U23 (1) 3 - 0 Crystal Palace U23 (8) 1 - 0 
19:00FT Aston Villa U23 (4) 1 - 2 Reading U23 (9) 0 - 0 
 
18:30Canc Tammeka Tartu (5) 0 - 0 Trans Narva (8)  
 
17:30FT FF Jaro (3) 2 - 0 AC Oulu (1) 0 - 0
17:30FT Kooteepee (2) 3 - 2 EIF (4) 3 - 0
 
20:00FT Annecy (17) 0 - 0 Creteil (2) 0 - 0 
20:00FT Cholet (5) 2 - 1 Orleans (10) 1 - 0 
20:00FT Le Mans (8) 1 - 0 Bourg-en-bresse 01 (14) 1 - 0 
20:00FT Lyon Duchere (18) 0 - 0 Avranches (1) 0 - 0 
20:00FT Quevilly (4) 0 - 0 Laval (3) 0 - 0 
20:00FT Red Star FC 93 (9) 2 - 0 Concarneau (7) 1 - 0 
20:00FT Stade Briochin (12) 2 - 1 FC Bastia-Borgo (15) 1 - 0 
 
18:00FT Schiltigheim (15) 1 - 2 Epinal (2) 0 - 1 
 
20:00FT Angouleme (14) 0 - 2 Chamalieres FC (13) 0 - 0 
 
18:30FT Erzgebirge Aue (6) 1 - 1 SpVgg Greuther Furth (9) 1 - 1 
18:30FT VfL Osnabruck (10) 2 - 1 Hannover 96 (3) 1 - 0 
 
19:00FT SpVgg Unterhaching (13) 1 - 0 VfB Lubeck (20) 1 - 0 
 
18:00FT FK pirmasens (9) 0 - 2 1899 Hoffenheim II (12) 0 - 1 
18:30FT TSV Steinbach (1) 4 - 0 SG Sonnenhof Grossaspach (19) 2 - 0 
19:00FT SSV ULM 1846 (6) 0 - 2 VfR Aalen (17) 0 - 2 
 
20:00FT Puskas Academy (7) 1 - 0 Mezokovesd-zsory (12) 0 - 0 
 
18:15FT Vestri (7) 1 - 3 Keflavik (1) 1 - 0 
 
16:45FT Monza (15) 0 - 0 SPAL (8) 0 - 0
 
16:00Pst Shabab Al Ordon (11) -:- Al Hussein SC (4)  
17:00FT Al-Faisaly Amman (3) 0 - 1 Al Ahli Amman (12) 0 - 1 
18:30Pst Al Jazeera Amman (2) -:- Al Wehdat SC (1)  
 
16:00FT Besa Peje (10) 0 - 3 Arberia (5) 0 - 0 
 
15:00FT Perak (4) 5 - 1 Felda United FC (11) 1 - 0 
15:00FT Petaling Jaya City (6) 2 - 2 Johor Darul Takzim FC (1) 2 - 2 
15:00FT Terengganu (3) 4 - 0 Pdrm (12) 3 - 0 
 
15:00FT Kelantan FA (5) 1 - 0 Selangor United (10) 0 - 0 
15:00FT Kuala Lumpur FA (3) 5 - 4 Pkns FC (7) 3 - 1 
15:00FT Negeri Sembilan (11) 2 - 4 Kuching FA (6) 1 - 4 
 
17:00FT Senglea Athletic (16) 1 - 1 Zejtun Corinthians FC (10) 1 - 0 
21:15FT Sirens (15) 0 - 0 Sliema Wanderers (1) 0 - 0 
 
19:30FT St. Andrews FC (5) 0 - 3 Fgura United (4) 0 - 1 
 
04:00FT Pachuca (7) 0 - 0 Toluca (10) 0 - 0
 
00:00FT Atletico de San Luis W (12) 3 - 1 Cruz Azul W (15) 1 - 1 
23:00FT Necaxa W (17) 0 - 1 Monterrey W (2) 0 - 0 
 
18:45FT Almere City FC (2) 2 - 0 Helmond Sport (17) 0 - 0
18:45FT Dordrecht (20) 2 - 0 Jong AZ (18) 1 - 0
21:00FT Cambuur (1) 5 - 2 Jong Utrecht (19) 2 - 0
21:00FT MVV (15) 3 - 0 FC OSS (14) 0 - 0
 
17:00FT Strommen (13) 1 - 4 Lillestrom (2) 0 - 1 
18:00FT Nest-Sotra (16) 0 - 1 Sogndal (3) 0 - 1 
18:00FT Ranheim (4) 3 - 1 Asane (5) 1 - 0 
18:00FT Raufoss (10) 0 - 0 Sandnes ULF (8) 0 - 0 
18:00FT Stjordals Blink (7) 4 - 1 KFUM Oslo (9) 3 - 0 
18:00FT Tromso (1) 3 - 1 Grorud (14) 2 - 1 
20:30FT Kongsvinger (15) 1 - 2 Ham-Kam (11) 1 - 2 
 
19:00Canc Akra 0 - 0 Sola  
19:00Canc Donn 0 - 0 Express  
 
18:30Canc Molde 2 0 - 0 Traeff  
 
18:00FT Wisla Plock (11) 1 - 3 Warta Poznan (12) 0 - 1
20:30FT Gornik Zabrze (2) 0 - 0 Wisla Krakow (9) 0 - 0
 
17:40FT GKS Jastrzebie (17) 0 - 1 Widzew Lodz (10) 0 - 1 
18:00FT B-B Termalica Nieciecza (2) 0 - 1 Arka Gdynia (6) 0 - 0 
19:00FT GKS Tychy (5) 2 - 1 Resovia Rzeszow (16) 1 - 0 
19:45FT Odra Opole (4) 1 - 0 GKS Belchatow (15) 0 - 0 
19:45FT Stomil Olsztyn (11) 1 - 0 Zaglebie Sosnowiec (14) 0 - 0 
 
15:30FT Hutnik Nowa Huta (13) 2 - 2 Olimpia Grudziadz (14) 1 - 0 
16:00FT Stal Rzeszow (4) 0 - 0 Olimpia Elblag (19) 0 - 0 
17:15FT Wigry Suwalki (1) 2 - 0 Slask Wroclaw ll (10) 1 - 0 
19:30FT Motor Lublin (17) 1 - 1 Garbarnia Krakow (16) 1 - 1 
 
20:45FT Athlone Town (8) 0 - 4 Longford Town FC (4) 0 - 1 
20:45FT Bray Wanderers (2) 0 - 1 Drogheda Utd (1) 0 - 1 
20:45FT Cabinteely (5) 1 - 5 Wexford Youths (10) 0 - 2 
20:45FT Galway United (6) 0 - 1 Cobh Ramblers (7) 0 - 1 
 
16:00FT Concordia II (8) 0 - 2 FCSB II (2) 0 - 0 
16:00FT CS Tunari (3) 0 - 0 Metalul Buzau (7) 0 - 0 
16:00FT Dinamo Bucuresti II (6) 1 - 2 FC Voluntari II (5) 0 - 0 
16:00FT Rapid Bucuresti II (9) 4 - 2 CS Balotesti (10) 3 - 1 
 
16:00FT CSM Deva (10) 2 - 1 AFC Hermannstadt II (9) 1 - 0 
16:00FT GAZ Metan Medias II (4) 7 - 1 Jiul Petrosani (6) 0 - 0 
16:00FT Magura Cisnadie (1) 1 - 0 Flacara Horezu (7) 1 - 0 
 
16:00FT Avantul Reghin (2) 2 - 1 CS Hunedoara (6) 0 - 1 
16:00Pst Unirea Alba Iulia (8) -:- Unirea DEJ (3)  
16:00FT Unirea Ungheni (4) 2 - 1 Sanatatea Cluj (5) 1 - 1 
 
19:00FT FK Vozdovac (7) 5 - 0 Radnicki NIS (6) 3 - 0 
 
19:00FT bodens BK (2) 0 - 0 Piteaa (1) 0 - 0 
19:00FT IFK Umeaa (13) 0 - 1 Umeaa FC Akademi (6) 0 - 0 
 
13:00FT Kagera Sugar (16) 1 - 0 Kinondoni MC (8) 1 - 0 
15:00FT Mbeya City (17) 0 - 1 Namungo FC (11) 0 - 1 
 
18:00FT Adanaspor AS (10) 0 - 0 Keciorengucu (5) 0 - 0

Get live football scores from 25/09/2020 & the football fixtures from 25/09/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 25/09/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 25/09/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement