My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Ajax (3) 3 - 1 FC Midtjylland (4) 0 - 0 
22:00FT Liverpool (1) 0 - 2 Atalanta (2) 0 - 0 
 
20:00FT Lens (9) 1 - 1 Nantes (14) 1 - 0
 
14:45FT Apolonia Fier (10) 0 - 3 Partizani (1) 0 - 1 
14:45FT Skenderbeu Korce (9) 1 - 2 Kastrioti Kruje (3) 0 - 1 
14:45FT Tirana (7) 0 - 0 Bylis (8) 0 - 0 
17:45FT FK Kukesi (5) 1 - 0 Laci (6) 1 - 0 
17:45FT Teuta Durres (4) 0 - 0 Vllaznia (2) 0 - 0 
 
16:00Canc Gandzasar 0 - 0 Pyunik Yerevan (8)  
 
00:15FT Confianca-Se (9) 2 - 0 Cuiaba (5) 0 - 0 
00:15FT CSA (6) 1 - 0 Operario-PR (11) 0 - 0 
00:15FT Ponte Preta (8) 1 - 0 Oeste (20) 0 - 0 
02:30FT America Mineiro (2) 2 - 1 Juventude (4) 2 - 1
02:30FT Brasilia (13) 2 - 1 CRB (12) 0 - 0
02:30FT Chapecoense-SC (1) 0 - 1 Cruzeiro (15) 0 - 0
 
21:00FT 4 de Julho (2) 0 - 0 Flamengo PI (5) 0 - 0 
21:00FT Picos (1) 5 - 0 Piaui (8) 2 - 0 
21:00FT Timon EC (7) 3 - 2 Parnahyba (4) 1 - 1 
 
02:30FT A. Italiano (10) 1 - 1 Santiago Wanderers (11) 0 - 1 
23:00FT Colo Colo (18) 0 - 2 Curico Unido (4) 0 - 1 
 
00:15FT Nublense (1) 4 - 2 Rangers de Talca (2)  
15:00FT Barnechea (13) 2 - 1 Magallanes (5)  
15:30FT Union San Felipe (4) 0 - 0 Cobreloa (9)  
 
21:00FT Bogota FC (4) 2 - 2 Leones FC (3) 1 - 0 
23:00FT Valledupar (2) 0 - 0 Cortulua (1) 0 - 0 
 
14:30FT CS Don Bosco (5) 0 - 2 JSK (4)  
 
18:00FT Istra 1961 (10) 1 - 4 NK Osijek (1) 1 - 2
 
14:30FT Dugopolje (2) 1 - 0 Dinamo Zagreb II (16) 0 - 0 
14:30FT Opatija (4) 3 - 2 Inter Zapresic (11) 1 - 1 
14:30FT Rudes (8) 4 - 2 HNK Hajduk Split II (15) 1 - 0 
 
14:30Pst Akritas Chlorakas (9) -:- Digenis Morphou (16)  
 
17:00FT AEK Larnaca 0 - 2 A.E.L. 0 - 0 
17:00FT Ermis 1 - 2 Nea Salamis 0 - 1 
 
14:00FT Blansko (12) 1 - 2 Hradec Kralove (1) 0 - 0
14:30FT Dukla Praha (9) 0 - 2 MFK Chrudim (7) 0 - 1
14:30FT Lisen (2) 4 - 2 Slavoj Vysehrad (14) 0 - 1 
14:30FT Prostejov (4) 0 - 1 Usti nad Labem (3) 0 - 0 
14:30FT Trinec (11) 2 - 0 Taborsko (13) 0 - 0 
14:30FT Varnsdorf (8) 1 - 3 Viktoria Zizkov (5) 0 - 3 
14:30FT Vlasim (6) 0 - 1 Vysocina Jihlava (10) 0 - 0 
 
21:00FT Middlesbrough (10) 3 - 0 Derby (24) 1 - 0 
21:00FT Millwall (13) 1 - 1 Reading (4) 1 - 0 
21:45FT Bristol City (5) 0 - 0 Watford (3) 0 - 0 
21:45FT Coventry (19) 1 - 0 Cardiff (12) 0 - 0 
21:45FT Swansea (7) 1 - 1 Sheffield Wednesday (23) 0 - 1 
 
18:00FT Flora Tallinn U21 (4) 3 - 5 FC Elva (5) 3 - 2 
18:00FT Parnu JK Vrapus (1) 4 - 1 FC Nomme United (3) 3 - 0 
18:00FT Maardu Linnameeskond (2) 2 - 2 Tammeka Tartu II (8) 1 - 0 
 
20:00FT Bayern Munich II (17) 1 - 3 FC Ingolstadt 04 (4) 1 - 1 
20:00FT Dynamo Dresden (2) 2 - 0 SpVgg Unterhaching (15) 2 - 0 
20:00FT FC Kaiserslautern (14) 1 - 0 VfB Lubeck (13) 0 - 0 
20:00FT FC Magdeburg (18) 1 - 1 Hansa Rostock (3) 1 - 0 
20:00FT FC Viktoria Koln (10) 1 - 1 FSV Zwickau (16) 0 - 0 
 
19:30Pst Holstein Kiel II (9) -:- Altonaer FC 93 (11)  
20:00Pst 1. FC Phoenix Luebeck (7) -:- Heider SV (10)  
20:00Pst FC St. Pauli II (4) -:- Luneburger SK Hansa (8)  
20:00Pst Hamburger SV II (5) -:- Eintracht Norderstedt (3)  
20:30Pst SV Drochtersen/assel (6) -:- Weiche Flensburg (1)  
 
20:00Pst Hannover 96 II (5) -:- Hannoverscher SC (10)  
20:00Pst SSV Jeddeloh (6) -:- VfB Oldenburg (4)  
20:00Pst TSV Havelse (1) -:- Delmenhorst (11)  
20:00Pst VfL Wolfsburg II (9) -:- FC Oberneuland (7)  
20:00Pst Werder Bremen II (2) -:- BSV SW Rehden (3)  
 
16:30FT Fortuna Dusseldorf II (3) 2 - 1 Borussia Monchengladbach II (10) 1 - 0 
18:30FT Borussia Dortmund II (2) 1 - 2 SV Rodinghausen (8) 0 - 1 
19:00FT Fortuna Koln (6) 2 - 0 Preussen Munster (5) 1 - 0 
19:00FT Sportfreunde Lotte (18) 1 - 0 Alemannia Aachen (11) 1 - 0 
19:00FT SV Lippstadt 08 (19) 1 - 1 Rot-weiss Oberhausen (12) 0 - 0 
20:30FT Ahlen (21) 1 - 1 FC Schalke 04 II (7) 0 - 0 
20:30FT Bonner SC (20) 0 - 1 Sv Straelen (13) 0 - 1 
20:30FT FC Wegberg-beeck (14) 0 - 4 FC Koln II (4) 0 - 2 
20:30FT Rot-weiss Essen (1) 6 - 1 Wuppertaler SV (16) 2 - 1 
20:30FT SC Wiedenbruck 2000 (9) 0 - 0 VfB Homberg (15) 0 - 0 
 
20:30Pst Cronenberger SC (18) -:- SpVg Schonnebeck (12)  
20:30Pst FC Monheim (11) -:- FC kleve (5)  
20:30Pst Ratinger SV (4) -:- FC Kray (20)  
 
17:15FT Asteras Tripolis (7) 0 - 0 Apollon Smirnis (11) 0 - 0
 
14:00FT Budaorsi SC (2) 4 - 0 Szombathelyi Haladas (6) 2 - 0 
14:00FT Kaposvar (15) 0 - 4 Soroksar (7) 0 - 2 
14:00FT Siofok (14) 2 - 1 Csakvar (19) 1 - 0 
14:00FT Szolnoki MAV FC (8) 0 - 0 Bekescsaba 1912 (13) 0 - 0 
19:00FT Debreceni VSC (1) 4 - 1 Szenttlorinc SE (16) 2 - 0 
19:00FT FC Ajka (10) 2 - 0 Dorogi FC (17) 0 - 0 
19:00FT Gyirmot SE (5) 2 - 1 Kazincbarcikai (18) 1 - 1 
19:00FT Pecsi MFC (3) 2 - 1 Debreceni EAC (20) 0 - 0 
19:00FT Szeged 2011 (12) 0 - 4 Gyori ETO FC (11) 0 - 2 
19:00FT Vasas (4) 1 - 0 Nyiregyhaza (9) 0 - 0 
 
14:40FT Gol Gohar (1) 1 - 1 Foolad FC (7) 1 - 1 
14:45FT Esteghlal FC (4) 1 - 0 Machine Sazi FC (15) 0 - 0 
14:50FT Saipa (8) 1 - 0 Nassaji Mazandaran (3) 0 - 0 
15:00FT Aluminium Arak (14) 0 - 0 Mes Rafsanjan (16) 0 - 0 
 
18:00FT Hapoel Hadera (14) 4 - 0 Bnei Sakhnin (12) 1 - 0 
19:00FT FC Ashdod (5) 4 - 0 Maccabi Netanya (7) 0 - 0 
20:00FT Beitar Jerusalem (9) 1 - 2 Maccabi Petah Tikva (1) 1 - 2 
 
16:00FT Como (4) 2 - 2 Olbia (17) 2 - 2 
16:00FT Giana Erminio (15) 2 - 0 Piacenza (19) 2 - 0 
16:00FT Juventus U23 (6) 2 - 0 US Grosseto (11) 0 - 0 
16:00FT Lucchese (20) 4 - 5 Albinoleffe (9) 0 - 3 
16:00FT Pergolettese (16) 1 - 2 Pro Vercelli (2) 1 - 1 
 
16:00FT Gubbio (14) 1 - 0 Triestina (8) 0 - 0 
16:00FT Mantova (6) 2 - 0 Arezzo (19) 0 - 0 
 
15:30FT Bisceglie (15) 1 - 1 Monopoli (12) 0 - 0 
16:00FT Palermo (11) 0 - 1 Turris (4) 0 - 0 
16:00FT Vibonese (10) 1 - 1 Foggia (9) 1 - 1 
 
15:30Awd Empoli 3 - 0 Brescia
15:30FT Parma Calcio 1913 2 - 1 Cosenza 2 - 1
18:30FT Cagliari 2 - 1 Verona 1 - 0
18:30AET Bologna 2 - 4 Spezia * 2 - 1
18:30AET Udinese 0 - 1 Fiorentina * 0 - 0
 
13:30Pst Empoli U19 (12) -:- Fiorentina U19 (8)  
15:30Pst Atalanta U19 (10) -:- Torino U19 (13)  
15:30Pst Cagliari U19 (15) -:- Inter Primavera (7)  
15:30Pst SPAL 2013 Primavera (4) -:- Ascoli Calcio 1898 FC Primavera (16)  
17:30Pst Juventus Primavera (6) -:- Sampdoria U19 (14)  
 
11:30FT Kawasaki Frontale (1) 5 - 0 Gamba Osaka (2) 2 - 0
12:00FT Kashima (4) 1 - 4 Kashiwa Reysol (8) 0 - 1
12:00FT Oita Trinita (11) 0 - 1 Cerezo Osaka (5) 0 - 1
12:00FT Yokohama FC (15) 1 - 3 Shimizu S-pulse (17) 0 - 3
12:30FT Sagan Tosu (14) 0 - 1 Vegalta Sendai (18) 0 - 0
12:30FT Shonan Bellmare (16) 1 - 1 Sanfrecce Hiroshima (7) 1 - 0
 
11:00FT Tokyo Verdy (10) 1 - 1 Avispa Fukuoka (2) 0 - 0
12:00FT Albirex Niigata (6) 0 - 3 Ehime FC (21) 0 - 1
12:00FT Fagiano Okayama (16) 2 - 3 Tochigi SC (11) 1 - 0
12:00FT Kyoto Sanga (8) 1 - 1 Ventforet Kofu (4) 0 - 0
12:00FT Mito Hollyhock (12) 2 - 2 Kitakyushu (5) 2 - 0
12:00FT Montedio Yamagata (7) 4 - 0 Kanazawa (15) 1 - 0
12:00FT Renofa Yamaguchi (22) 1 - 2 JEF United Chiba (14) 0 - 0
12:00FT Thespakusatsu Gunma (20) 1 - 2 Omiya Ardija (13) 0 - 1
12:00FT Tokushima Vortis (1) 3 - 0 Machida Zelvia (19) 0 - 0
12:00FT V-varen Nagasaki (3) 1 - 1 Matsumoto Yamaga (17) 1 - 0
12:30FT Jubilo Iwata (9) 3 - 0 FC Ryukyu (18) 1 - 0
 
14:00FT Llapi (9) 0 - 2 Prishtina (3) 0 - 0 
14:00FT Trepca 89 (8) 4 - 2 Besa Peje (10) 3 - 1 
 
15:00FT Yarmouk (15) 0 - 0 Al Jahra (9) 0 - 0 
17:30FT Al Salmiyah (4) 3 - 2 Al Kuwait (5) 2 - 1 
 
18:00FT Marsaxlokk FC (6) 1 - 1 Vittoriosa Stars (5) 0 - 1 
22:15FT Swieqi United F.C. (2) 0 - 1 Marsa (3) 0 - 1 
 
14:00FT FK Kozuv Gevgelija (3) 0 - 0 FK Sloga 1934 Vinica (4) 0 - 0 
14:00FT FK Osogovo (8) 1 - 3 Bregalnica Stip (1) 1 - 3 
14:00FT FK Plackovica (9) 0 - 0 FK Pobeda (7) 0 - 0 
14:00FT FK Sasa (6) 5 - 0 FK Rosoman 83 (10) 1 - 0 
14:00FT FK Tikves (2) 1 - 4 FK Kit-Go Pehcevo (5) 1 - 1 
 
14:00FT FK Drita (9) 0 - 0 Teteks (10) 0 - 0 
14:00FT FK Skopje (1) 2 - 1 FK Ohrid (4) 2 - 0 
14:00FT KF Vardari Forino (8) 0 - 1 FK Korabi (5) 0 - 1 
14:00FT Veleshta (3) 2 - 1 Gostivar (2) 1 - 0 
14:00FT Vlazrimi 77 (6) 1 - 0 Kadino (7) 1 - 0 
 
15:00FT Taraji Wadi Al-Nes (12) 0 - 2 Tubas (10) 0 - 0 
16:00FT Jabal Al-Mukaber (1) 2 - 0 Markaz Balata (3) 2 - 0 
18:00FT Shabab Al-Khalil (4) 1 - 0 Ahli Al Khalil (7) 1 - 0 
 
13:30FT Puszcza Niepolomice (10) 0 - 0 B-B Termalica Nieciecza (1) 0 - 0 
 
20:00FT Cova de Piedade (13) 2 - 3 Benfica B (10) 0 - 3 
 
16:30FT Al-Markhiya (1) 1 - 0 Muaither SC (4) 1 - 0 
16:30FT Al Shahaniya (2) 1 - 3 Al Mesaimeer (5) 0 - 3 
16:30FT Al Shamal (3) 3 - 2 Al Waab (8) 2 - 0 
 
14:00FT ACS Sirineasa (4) 1 - 0 Concordia (19) 0 - 0 
14:00FT Aerostar Bacau (20) 2 - 2 FC Politehnica Timisoara (3) 0 - 1 
14:00FT Comuna Recea (18) 2 - 0 Pandurii TG JIU (21) 1 - 0 
14:00FT CSM Slatina (14) 2 - 1 Turris-Oltul (11) 1 - 0 
14:00FT Dunarea Calarasi (2) 1 - 0 CS Mioveni (12) 0 - 0 
17:00FT Petrolul Ploiesti (10) 1 - 1 Gloria Buzau (7) 0 - 0 
 
13:00FT FK Neftekhimik (7) 0 - 1 Nizhny Novgorod (1) 0 - 0
14:00FT FC Alania Vladikavkaz (5) 3 - 0 Enisey (8) 2 - 0
14:00FT Tekstilshtik-Telekom (14) 0 - 2 Orenburg (2) 0 - 2
15:00FT Akron Tolyatti (20) 0 - 0 Spartak Moscow 2 (12) 0 - 0
15:00FT Dinamo Bryansk (15) 1 - 2 Chertanovo Moscow (19) 0 - 0
15:00FT Fakel Voronezh (16) 0 - 0 Veles Moscow (6) 0 - 0
15:00FT Irtysh Omsk (18) 1 - 0 Tom Tomsk (21) 1 - 0 
16:30FT Volgar Astrakhan (11) 0 - 1 Ska-Khabarovsk (9) 0 - 0
17:00FT Krylya Sovetov (4) 2 - 1 FC Chayka (13) 0 - 0
17:30FT Shinnik Yaroslavl (22) 1 - 3 Baltika (10) 1 - 3
18:00FT FC Torpedo Moscow (3) 4 - 2 Krasnodar 2 (17) 2 - 1
 
14:05FT Al-Kawkab (10) 1 - 1 Al Adalh (4) 0 - 0 
14:15FT Al Bukayriyah (17) 0 - 2 Jeddah Club (12) 0 - 1 
14:15FT Arar (18) 1 - 1 Najran (5) 0 - 0 
16:25FT Al Nahdha (14) 1 - 2 Al-Hazm (1) 0 - 1 
 
21:45FT Bsc Glasgow (1) 5 - 1 East Stirlingshire (5) 3 - 0 
21:45Pst Gretna (13) -:- Gala Fairydean (7)  
21:45FT Stirling University (8) 3 - 1 BO Ness United (6) 3 - 1 
22:00FT Cumbernauld Colts (12) 0 - 2 Kelty Hearts (2) 0 - 1 
 
14:00FT Borac Cacak (5) 1 - 0 Zemun (17) 1 - 0 
 
14:30FT Tabor Sezana (6) 1 - 1 NK Domzale (5) 1 - 1 
18:00FT NK CM Celje (7) 0 - 2 Maribor (1) 0 - 1 
 
20:00FT Las Palmas (13) 0 - 2 Mirandes (9) 0 - 1
20:00FT Sporting Gijon (5) 3 - 1 Sabadell (20) 1 - 0
20:00FT Zaragoza (22) 1 - 2 Rayo Vallecano (8) 1 - 0
22:30FT Cartagena (16) 1 - 2 Mallorca (1) 0 - 0
22:30FT Fuenlabrada (10) 1 - 1 Ponferradina (6) 0 - 0
 
19:15FT FC Basel 1893 (6) 2 - 1 Lausanne (3) 1 - 0
19:15FT FC Sion (9) 2 - 0 Servette FC (8) 1 - 0
 
13:00FT Ruvu Shooting (4) 1 - 0 Tanzania Prisons (6) 1 - 0 
15:00FT Kagera Sugar (13) 3 - 0 Biashara Mara United (7) 1 - 0 
15:00FT Mwadui (17) 3 - 4 Gwambina FC (10) 2 - 3 
18:00FT Azam (2) 0 - 1 Young Africans (1) 0 - 0 
 
12:00FT Energetik Mary (8) 2 - 7 Ahal (2)  
12:00FT FC Asgabat (5) 0 - 1 Altyn Asyr (1)  
12:00FT Kopetdag Asgabat (4) 1 - 1 Sagadam (3)  
12:00FT Merw (6) 1 - 1 Nebitci (7)  
 
13:00FT FC Kremin Kremenchuk (12) 0 - 2 Alians (9) 0 - 0 
13:00FT MFK Mykolaiv (5) 0 - 2 Ahrobiznes Volochysk (1) 0 - 1 
13:00FT Nyva Ternopil (11) 2 - 0 Chaika Kiev. Oblast (16) 1 - 0 
13:00FT Veres (2) 3 - 0 Hirnyk-sport (4) 2 - 0 
13:00FT VPK-Ahro Shevchenkivka (13) 0 - 1 Metalist 1925 Kharkiv (6) 0 - 0 
18:00FT Obolon-brovar Kyiv (8) 3 - 0 Polissya Zhytomyr (10) 2 - 0 
 
10:00FT Nasaf Qarshi (2) 3 - 0 Pakhtakor (1) 1 - 0 
11:30FT Kokand 1912 (5) 0 - 1 Lokomotiv Tashkent (9) 0 - 1 
11:30FT Surkhon-2011 (12) 1 - 1 FK Buxoro (14) 0 - 0 
13:45FT FC Bunyodkor (4) 1 - 0 Sogdiana Jizzakh (6) 0 - 0 
 
13:00FT Red Arrows 0 - 0 Indeni 0 - 0 
15:00Pst Forest Rangers -:- Buildcon  
15:00FT Kabwe Warriors 0 - 0 Lusaka Dynamos 0 - 0 
15:00FT Kitwe United 0 - 0 Nkwazi 0 - 0 
15:00FT Lumwana Radiants 0 - 0 Young Green Eagles 0 - 0 
15:00Pst Power Dynamos -:- NAPSA Stars  
15:00FT Zanaco 3 - 1 Zesco United FC 1 - 0 

Get live football scores from 25/11/2020 & the football fixtures from 25/11/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 25/11/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 25/11/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement