My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
18:00FT Arsenal (8) 3 - 2 Watford (19) 3 - 1 
18:00FT Burnley (10) 1 - 2 Brighton (15) 1 - 1 
18:00FT Chelsea (4) 2 - 0 Wolves (7) 2 - 0 
18:00FT Crystal Palace (14) 1 - 1 Tottenham (6) 0 - 1 
18:00FT Everton (12) 1 - 3 Bournemouth (18) 1 - 2 
18:00FT Leicester (5) 0 - 2 Manchester United (3) 0 - 0 
18:00FT Manchester City (2) 5 - 0 Norwich (20) 2 - 0 
18:00FT Newcastle (13) 1 - 3 Liverpool (1) 1 - 1 
18:00FT Southampton (11) 3 - 1 Sheffield Utd (9) 0 - 1 
18:00FT West Ham (16) 1 - 1 Aston Villa (17) 0 - 0 
 
18:15FT Bologna (12) 3 - 2 Lecce (18) 2 - 1
20:30FT AS Roma (5) 2 - 1 Fiorentina (10) 1 - 0
20:30FT Cagliari (14) 0 - 1 Udinese (13) 0 - 1
20:30FT SPAL (20) 1 - 1 Torino (16) 0 - 0
20:30FT Verona (9) 1 - 5 Lazio (4) 1 - 1
22:45FT Juventus (1) 2 - 0 Sampdoria (15) 1 - 0
 
21:30FT Moreirense (8) 1 - 2 Tondela (14) 0 - 1
21:30FT Portimonense (17) 2 - 0 Aves (18) 0 - 0
21:30FT Vitoria Setubal (16) 2 - 0 Belenenses (15) 1 - 0
 
09:00Pst Toowong (7) -:- Albany Creek (5)  
11:00Pst Acacia Ridge (9) -:- The Gap (8)  
 
16:00FT FC Energetik-Bgu Minsk (6) 1 - 4 Torpedo Zhodino (4) 1 - 1
18:00FT Bate Borisov (2) 6 - 0 FC Minsk (14) 2 - 0
20:00FT Shakhter Soligorsk (1) 4 - 0 Smolevichi-Sti (15) 1 - 0
 
22:00FT Bahia De Feira (6) 1 - 3 Juazeirense (3) 0 - 0 
22:00FT Bahia (1) 2 - 0 Fluminense De Feira (8) 2 - 0 
22:00FT Doce Mel (9) 2 - 2 Vitoria (5) 2 - 2 
22:00FT Jacuipense (4) 0 - 1 Atletico Alagoinhas (2) 0 - 0 
22:00FT Vitoria Da Conquista (7) 3 - 1 Jacobina (10) 1 - 0 
 
01:00FT Bento Goncalves (3) 1 - 1 Internacional (2) 1 - 1 
17:00FT Gremio (1) 1 - 1 Ypiranga-RS (12) 1 - 1 
17:00FT Sao Jose (5) 0 - 1 Novo Hamburgo (6) 0 - 1 
22:00FT Brasilia (8) 0 - 1 Juventude (9) 0 - 1 
22:00FT Caxias (4) 2 - 0 Pelotas (11) 0 - 0 
 
16:00FT Patrocinense (8) 0 - 1 BOA (7) 0 - 0 
16:00FT Uberlandia (6) 2 - 1 Villa Nova-Mg (11) 1 - 0 
17:00FT Cruzeiro (5) 3 - 0 Uniao Trabalhadores (9) 2 - 0 
22:00FT America Mineiro (2) 1 - 1 Atletico-MG (3) 0 - 1 
22:00FT Tupynambas (12) 0 - 4 Caldense (4) 0 - 2 
 
22:00FT Bragantino (1) 2 - 0 Botafogo SP (14) 1 - 0 
22:00FT Ferroviaria (10) 2 - 0 Inter De Limeira (11) 1 - 0 
22:00FT Guarani Campinas (8) 1 - 3 Sao Paulo (3) 1 - 1 
22:00FT Mirassol (6) 0 - 1 Ponte Preta (13) 0 - 0 
22:00FT Novorizontino (5) 3 - 2 Santos (9) 0 - 1 
22:00FT Oeste (16) 0 - 2 Corinthians (7) 0 - 1 
22:00FT Palmeiras (2) 2 - 1 Agua Santa (15) 0 - 0 
22:00FT Santo Andre (4) 1 - 3 Ituano (12) 1 - 3 
 
11:30FT Boeung Ket FC (2) 3 - 1 Phnom Penh Crown (4) 1 - 1 
11:30FT Electricite du Cambodge (11) 0 - 3 Police Commissary (9) 0 - 3 
14:00FT NagaWorld (3) 3 - 0 National Sports Academy (13) 3 - 0 
 
11:00FT Hasus TSU FC (6) 1 - 4 Tainan City (2) 0 - 1 
11:00FT Ming Chuan University (7) 1 - 1 Taicheng Lions (8) 1 - 1 
11:00FT Taipower (1) 2 - 3 Taichung Futuro (3) 1 - 1 
 
23:00Pst America de Cali -:- Jaguares  
23:00Pst Atletico Nacional -:- La Equidad  
23:00Pst Bucaramanga -:- Once Caldas  
23:00Pst Deportes Tolima -:- Deportivo Pasto  
23:00Pst Deportivo Pereira -:- Alianza Petrolera  
23:00Pst Envigado -:- Santa Fe  
23:00Pst Junior -:- Deportivo Cali  
23:00Pst Millonarios -:- Cucuta  
23:00Pst Patriotas -:- Chico  
23:00Pst Rionegro Aguilas -:- Independiente Medellin  
 
18:00Canc Karvina (4) 0 - 0 FK Pribram (6)
18:00Canc Sigma Olomouc (1) 0 - 0 Zlin (3)
18:00Canc Teplice (2) 0 - 0 Opava (5)
 
20:00FT Aarhus (3) 0 - 1 Brondby (4) 0 - 0
20:00FT FC Copenhagen (2) 2 - 1 FC Nordsjaelland (6) 1 - 1
20:00FT FC Midtjylland (1) 1 - 2 Aalborg (5) 0 - 2
 
23:00Pst America de Quito (6) -:- Chacaritas (9)  
23:00Pst Nueve de Octubre (1) -:- Gualaceo SC (4)  
23:00Pst Puerto Quito (3) -:- Duros del Balon (8)  
23:00Pst Santa Rita (7) -:- Manta FC (2)  
23:00Pst UT Cotopaxi (10) -:- Fuerza Amarilla (5)  
 
17:00FT AB Argir II (10) 2 - 1 07 Vestur Sorvagur (7) 1 - 1 
17:00FT B71 Sandur (5) 2 - 2 FC Hoyvik (9) 1 - 2 
18:30FT HB Torshavn II (3) 4 - 3 Klaksvik II (4) 2 - 1 
21:00FT B36 Torshavn II (8) 0 - 1 NSI Runavik II (2) 0 - 1 
 
17:00FT Honka (4) 1 - 0 Rops (12) 1 - 0
18:30FT haka (10) 0 - 2 Inter Turku (1) 0 - 1
18:30FT IFK Mariehamn (9) 0 - 3 HIFK Elsinki (5) 0 - 1
18:30FT KuPS (2) 2 - 1 SJK (8) 2 - 0
 
18:30FT FF Jaro (6) 1 - 0 MyPa (11) 0 - 0
 
18:30FT Hjk Helsinki W (2) 1 - 0 Honka W (7) 0 - 0 
 
18:30Canc FC Kiffen (4) 0 - 0 Mipk (6)  
18:30Canc Japs (3) 0 - 0 FC Viikingit (11)  
18:30Canc Kultsu (12) 0 - 0 PK-35 (1)  
18:30Canc Pepo (8) 0 - 0 NJS (9)  
18:30Canc Pkku (10) 0 - 0 EPS (2)  
 
13:00FT SC Kufu-98 (4) 3 - 2 Vifk (11) 2 - 1 
15:00FT Rops A (6) 0 - 1 GBK (5) 0 - 1 
 
15:00FT Celtic 2 - 0 Ross County 2 - 0 
15:30FT FC Volendam 0 - 5 Vitesse 0 - 1 
16:00FT Club Brugge KV 5 - 0 Royal Knokke FC 2 - 0 
19:00Canc MC Alger 0 - 0 Marseille  
 
20:00FT Dila Gori (1) 1 - 1 Dinamo Batumi (3) 1 - 1 
 
17:00FT Gagra (2) 3 - 0 FC Sioni Bolnisi (4) 0 - 0 
17:00FT Merani Martvili (3) 2 - 2 FC Metalurgi Rustavi (6) 1 - 2 
 
19:00FT KA Akureyri (9) 0 - 0 KR Reykjavik (2) 0 - 0
22:15FT Breidablik (5) 5 - 3 IA Akranes (8) 4 - 1
 
17:00FT Keflavik (3) 4 - 1 Vestri (7) 1 - 0 
17:00FT Magni (12) 3 - 3 Grindavik (6) 0 - 1 
19:00FT Fram Reykjavik (4) 6 - 1 Thor Akureyri (5) 3 - 1 
19:00FT Vikingur Olafsiik (9) 3 - 0 Leiknir F. (10) 1 - 0 
 
11:30Pst PSS Sleman (16) -:- PSM Makassar (6)  
14:30Pst Persela Lamongan (18) -:- Persib Bandung (1)  
 
07:05FT Consadole Sapporo (8) 3 - 1 Yokohama F. Marinos (11) 2 - 1
12:00Pst Sanfrecce Hiroshima (10) -:- Nagoya Grampus (5)
12:00FT Shimizu S-pulse (16) 4 - 2 Oita Trinita (14) 1 - 0
12:00FT Yokohama FC (17) 0 - 2 Urawa (7) 0 - 0
12:30FT Kashima (12) 2 - 2 FC Tokyo (6) 1 - 2
13:00FT Kashiwa Reysol (4) 5 - 1 Vegalta Sendai (15) 2 - 0
13:00FT Kawasaki Frontale (1) 3 - 1 Shonan Bellmare (18) 0 - 0
13:00FT Sagan Tosu (13) 1 - 1 Cerezo Osaka (2) 0 - 0
13:00FT Vissel Kobe (9) 0 - 2 Gamba Osaka (3) 0 - 0
 
13:00FT Machida Zelvia (10) 2 - 0 Tochigi SC (13) 2 - 0
13:00FT Thespakusatsu Gunma (22) 0 - 5 Kanazawa (14) 0 - 3
 
12:00FT FC Gifu (5) 3 - 0 Gamba Osaka U23 (17) 2 - 0 
 
18:00FT Drenica (8) 1 - 0 Dukagjini (12) 0 - 0 
18:00FT Ferizaj (10) 2 - 4 Feronikeli (5) 1 - 1 
18:00FT KF Ballkani (3) 2 - 1 Drita (1) 1 - 1 
18:00FT KF Flamurtari (9) 0 - 1 Gjilani (2) 0 - 0 
18:00FT KF Vushtrria (11) 5 - 3 Llapi (6) 3 - 1 
18:00FT Trepca 89 (7) 2 - 1 Prishtina (4) 0 - 0 
 
16:00FT FK Jelgava (6) 2 - 1 Tukums 2000 (10) 0 - 0
18:00FT Spartaks Jurmala (3) 2 - 0 FS Metta/Lu (8) 1 - 0
19:00FT FK Liepaja (9) 1 - 1 BFC Daugava (7) 0 - 1
 
03:00FT Guadalajara Chivas (15) 0 - 0 Leon (11) 0 - 0 
05:00FT Club Tijuana (10) 3 - 1 Atlas (17) 1 - 1
05:00FT Cruz Azul (4) 2 - 0 Santos Laguna (8) 1 - 0 
20:00FT U.N.A.M. - Pumas (7) 3 - 2 Club Queretaro (13) 1 - 0
 
12:30Canc Zwekapin United (10) 0 - 0 Ayeyawady United (2)  
 
19:00FT Bodo/Glimt (1) 3 - 1 Molde (2) 1 - 1
19:00FT Sandefjord (12) 1 - 0 Mjondalen (15) 0 - 0
19:00FT Start (14) 0 - 0 Stabaek (7) 0 - 0
19:00FT Valerenga (4) 2 - 0 Stromsgodset (9) 2 - 0
19:00FT Viking (13) 3 - 0 Sarpsborg 08 FF (11) 2 - 0
21:30FT Haugesund (10) 1 - 0 Rosenborg (6) 1 - 0
 
14:00FT hodd (7) 0 - 0 Kjelsas (9) 0 - 0 
16:00FT Floro (10) 1 - 4 Tromsdalen Uil (8) 0 - 2 
17:00FT Eidsvold TF (4) 6 - 1 Floya (14) 4 - 1 
 
14:00FT Levanger (8) 0 - 2 Arendal (4) 0 - 1 
16:00FT Notodden (11) 1 - 0 Odd Ballklubb 2 (13) 1 - 0 
 
16:00FT LSK Kvinner W (1) 3 - 0 Klepp W (7) 2 - 0 
 
14:00FT KIL/Hemne W (7) 2 - 1 Hoenefoss W (4) 1 - 0 
16:00FT Stabaek W (1) 4 - 0 Floeya W (8) 2 - 0 
17:00FT Fart W (10) 1 - 3 Medkila W (2) 0 - 1 
 
16:45FT Al Wakrah (7) 0 - 0 Al-Sailiya (6) 0 - 0 
19:00FT Al Shahaniya (12) 3 - 1 Al Ahli Doha (8) 2 - 0 
 
13:00FT Daegu FC (3) 3 - 0 Busan I Park (7) 2 - 0 
13:00FT Jeonbuk Motors (2) 3 - 0 FC Seoul (11) 2 - 0 
13:00Canc Pohang Steelers (5) 0 - 0 FC Seoul (11)  
13:00FT Pohang Steelers (5) 1 - 1 Incheon United (12) 1 - 1 
13:00Canc Ulsan Hyundai FC (1) 0 - 0 Busan I Park (7)  
14:00Canc Sangju Sangmu FC (4) 0 - 0 Seongnam FC (9)  
 
15:30FT BK Hacken (5) 0 - 0 IFK Goteborg (12) 0 - 0
15:30FT Falkenbergs FF (13) 3 - 3 IFK Norrkoping (1) 2 - 0
15:30FT IF Elfsborg (3) 3 - 3 Varbergs BoIS FC (7) 1 - 1
18:30FT AIK Stockholm (11) 0 - 1 Djurgardens IF (4) 0 - 0
18:30FT Sirius (6) 2 - 5 Malmo FF (2) 1 - 0
20:00Canc BK Hacken (5) 0 - 0 IK brage  
 
20:00Canc Degerfors IF (1) 0 - 0 Ostersunds FK  
 
17:00FT BSC Young Boys (1) 1 - 0 FC Luzern (6) 0 - 0
17:00FT FC Basel 1893 (3) 4 - 4 FC Lugano (5) 2 - 3
17:00FT Servette FC (4) 4 - 1 Neuchatel Xamax FC (10) 1 - 1
 
16:00FT Alliance FC (17) 3 - 2 Namungo FC (4)  
16:00FT Coastal Union (7) 0 - 1 JKT Tanzania (6)  
16:00FT Kinondoni MC (13) 0 - 3 Mbeya City (15)  
16:00FT Lipuli (18) 0 - 1 Young Africans (2)  
16:00FT Mbao (16) 2 - 0 Ndanda FC (19)  
16:00FT Mtibwa Sugar (14) 2 - 1 Ruvu Shooting (12)  
16:00FT Mwadui (11) 2 - 1 Kagera Sugar (8)  
16:00FT Polisi Tanzania FC (5) 1 - 2 Simba SC (1)  
16:00FT Singida United (20) 0 - 2 Biashara Mara United (9)  
16:00FT Tanzania Prisons (10) 2 - 2 Azam (3)  
 
14:00Pst Ratchaburi (2) -:- Police Tero (5)  
14:00Pst Rayong FC (15) -:- Buriram United (11)  
15:00Pst Pattaya United (14) -:- Muangthong United (7)  
15:00Pst Suphanburi (6) -:- Bangkok United (1)  
 
14:00Pst Customs United (7) -:- Udon Thani (13)  
14:00Pst Uthai Thani Forest (15) -:- Khon Kaen United (5)  
15:00Pst Lampang FC (14) -:- Phrae United (6)  
15:00Pst Samut Sakhon FC (17) -:- Sisaket (8)  
 
00:00Pst New York City FC (22) -:- Montreal Impact (11)  
02:30Pst Columbus Crew (1) -:- Colorado Rapids (12)  
02:30Pst FC Cincinnati (16) -:- Chicago Fire (21)  
02:30Pst New England Revolution (17) -:- New York Red Bulls (13)  
02:30Pst Orlando City SC (8) -:- Philadelphia Union (10)  
02:30Pst Toronto FC (6) -:- DC United (19)  
03:00Pst Nashville Sc (25) -:- San Jose Earthquakes (9)  
03:30Pst Sporting Kansas City (2) -:- FC Dallas (20)  
05:00Pst Real Salt Lake (18) -:- Minnesota Stars FC (3)  
05:00Pst Vancouver Whitecaps (15) -:- Los Angeles Galaxy (24)  
05:30Pst Portland Timbers (4) -:- Houston Dynamo (23)  
 
01:30Canc Loudoun United (32) 0 - 0 Birmingham Legion (12)  
02:00Canc Carolina Railhawks (25) 0 - 0 FC Tampa Bay Rowdies (3)  
02:00Canc Charleston Battery (14) 0 - 0 Louisville City FC (16)  
02:00FT Hartford Athletic (2) 3 - 2 Bathlehem Steel FC (33) 2 - 2 
02:00Canc Hartford Athletic (2) 0 - 0 Swope Park Rangers (15)  
02:00Canc Pittsburgh Riverhounds (8) 0 - 0 Charlotte Independence (23)  
02:30FT Birmingham Legion (12) 1 - 1 FC Tampa Bay Rowdies (3) 1 - 0 
03:00Canc Colorado Switchbacks (26) 0 - 0 Oklahoma City Energy (20)  
03:00FT Louisville City FC (16) 1 - 0 Swope Park Rangers (15) 0 - 0 
03:30FT Memphis 901 (22) 2 - 2 Charlotte Independence (23) 1 - 0 
03:30Canc Memphis 901 (22) 0 - 0 Miami FC (34)  
04:00FT San Antonio FC (7) 1 - 0 Rio Grande Valley FC Toros (30) 0 - 0 
04:30Canc El Paso Locomotive (21) 0 - 0 Sacramento Republic (17)  
05:00FT La Galaxy II (10) 1 - 0 Sacramento Republic (17) 0 - 0 
05:00FT Orange County SC (19) 1 - 0 Phoenix Rising (5) 1 - 0 
05:00FT San Diego Loyal (4) 2 - 1 Las Vegas Lights FC (31) 1 - 1 
22:00Canc Portland Timbers II (35) 0 - 0 Phoenix Rising (5)  
 
16:00FT Zanaco (6) 0 - 0 Nkwazi (12) 0 - 0 

Get live football scores from 26/07/2020 & the football fixtures from 26/07/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 26/07/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 26/07/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement