My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Lens (5) 2 - 2 Angers (10) 0 - 1
 
21:30FT VfB Stuttgart (15) 2 - 1 FSV Mainz 05 (7) 1 - 1
 
21:45FT Cagliari (19) 1 - 1 Salernitana (20) 0 - 0
 
22:00FT Athletic Club (8) 2 - 2 Granada CF (15) 1 - 2
 
00:15FT Colon Santa Fe (5) 1 - 4 Rosario Central (12) 0 - 2
00:15FT Lanus (8) 3 - 3 Platense (17) 1 - 1
02:30FT River Plate (1) 4 - 0 Racing Club (16) 1 - 0 
 
00:00FT Santos (12) 2 - 0 Fortaleza EC (5) 0 - 0
01:00FT Ceara (9) 2 - 1 Corinthians (4) 1 - 0
 
21:00FT NEC Nijmegen (11) 2 - 3 Cambuur (6) 2 - 1
 
17:45FT Partizani (5) 2 - 1 Teuta Durres (6) 0 - 1 
 
19:30FT Grazer AK (7) 0 - 0 Austria Lustenau (1) 0 - 0
19:30FT SV Lafnitz (6) 2 - 2 Lask Juniors Linz (15) 0 - 2
19:30FT Wacker Innsbruck (8) 1 - 4 Austria Vienna (Am) (13) 1 - 1
21:25FT Floridsdorfer AC (3) 3 - 0 SKU Amstetten (4) 2 - 0
 
21:00FT Virton (8) 0 - 3 Waasland-Beveren (2) 0 - 3
 
01:00FT Cruzeiro (14) 0 - 0 Nautico Recife (8) 0 - 0
 
12:15FT Botev Vratsa (11) 0 - 0 Tsarsko Selo (14) 0 - 0 
14:30FT Slavia Sofia (5) 0 - 0 Botev Plovdiv (4) 0 - 0 
16:45FT Cherno More Varna (3) 1 - 0 Beroe (8) 0 - 0 
 
09:00FT Zhenjiang Huasa (8) 1 - 2 Wuhan Three Towns (1) 0 - 1 
13:35FT Chengdu Qianbao (3) 0 - 0 Meizhou Kejia (2) 0 - 0
 
13:00FT US Tshinkunku (18) 1 - 1 Blessing FC (11)  
 
19:00FT NK Osijek (2) 3 - 1 NK Lokomotiva Zagreb (6) 1 - 1
21:00FT HNK Hajduk Split (4) 4 - 0 Istra 1961 (8) 2 - 0
 
14:30FT Sesvete (12) 0 - 0 Rudes (3) 0 - 0 
17:00FT Inter Zapresic (9) 1 - 1 Dinamo Zagreb II (11) 0 - 1 
 
20:00FT FC Helsingor (1) 1 - 1 HB Koge (7) 0 - 0
20:00FT Lyngby (3) 3 - 0 Jammerbugt FC (10) 0 - 0
 
19:45FT OB U19 (7) 3 - 1 Esbjerg U19 (14)  
 
17:15FT OB U17 (4) 8 - 0 Esbjerg U17 (14)  
 
15:00FT National Bank (4) 2 - 1 El Mokawloon (15) 0 - 0 
17:30FT Ismaily SC (17) 0 - 0 Ghazl El Mahalla (5) 0 - 0 
20:00FT El Geish (16) 1 - 0 Coca Cola (10) 0 - 0 
 
21:45FT Colchester (18) 1 - 1 Newport County (9) 0 - 1 
 
21:00FT Arsenal U23 (3) 3 - 5 Derby U23 (12) 2 - 2 
21:00FT Chelsea U23 (10) 1 - 1 Brighton U23 (5) 0 - 1 
21:00FT Tottenham U23 (2) 4 - 0 Everton U23 (11) 1 - 0 
21:00FT West Ham U23 (1) 1 - 0 Blackburn U23 (14) 1 - 0 
 
20:00FT MSV Duisburg (18) 1 - 3 Waldhof Mannheim (3) 1 - 2 
 
20:00FT BFC Dynamo (1) 2 - 0 VSG Altglienicke (6) 1 - 0 
20:00FT Optik Rathenow (17) 3 - 1 Berliner AK 07 (3) 0 - 0 
 
20:30FT RW Walldorf (7) 0 - 0 FV Bad Vilbel (10) 0 - 0 
 
17:00FT WA All Stars (14) 0 - 1 Aduana Stars (2) 0 - 1 
20:00Pst Hearts of Oak (18) -:- Berekum Chelsea (17)  
 
16:00FT Goa (11) 1 - 3 Jamshedpur (5) 0 - 0 
 
13:00Pst Al Diwaniya (19) -:- Al Sinaa (12)  
13:00Pst Erbil (17) -:- Al Naft (13)  
15:00FT Al Kahraba (9) 1 - 2 Naft Al Wasat (3) 1 - 1 
 
15:00FT Hapoel Akko (3) 2 - 0 Beitar Tel Aviv (16) 0 - 0 
15:00FT Hapoel Petah Tikva (10) 1 - 1 Hapoel Ramat Gan (13) 1 - 1 
15:00FT Hapoel R. H. I. Nir (8) 2 - 2 Hapoel Rishon Lezion (12) 1 - 1 
15:00FT Hapoel Raanana (14) 2 - 1 Agudat Sport Ashdod (7) 0 - 1 
15:00FT Maccabi Ahi Nazareth (11) 0 - 1 Maccabi Bnei Raina (2) 0 - 0 
19:00Canc Hapoel Iksal 0 - 0 Hapoel Ramat Gan (13)  
 
19:00FT Crotone (18) 0 - 1 Vicenza Virtus (19) 0 - 0
21:30FT Lecce (1) 3 - 3 Ternana (10) 2 - 1
 
16:20FT Yarmouk (10) 1 - 3 Kazma (2) 0 - 1 
18:35FT Al Tadhamon (7) 0 - 1 Al Kuwait (1) 0 - 0 
 
09:15FT Satdobato (1) 1 - 0 Three Star (3)  
13:00FT Sankata (6) 2 - 1 Friends Club (10)
 
21:00FT ADO Den Haag (6) 5 - 1 Dordrecht (20) 4 - 0
21:00FT De Graafschap (5) 1 - 3 Jong Ajax (4) 1 - 1
21:00FT Excelsior (2) 2 - 1 Jong Utrecht (15) 0 - 1
21:00FT FC Eindhoven (7) 1 - 0 Jong AZ (14) 1 - 0
21:00FT FC OSS (19) 1 - 1 Telstar (16) 1 - 0 
21:00FT FC Volendam (1) 3 - 0 Den Bosch (10) 1 - 0 
21:00FT MVV (12) 1 - 2 Jong PSV (13) 1 - 0
21:00FT Roda (8) 0 - 0 VVV Venlo (11) 0 - 0 
 
19:00FT GKS Katowice (13) 2 - 3 Miedz Legnica (1) 1 - 1 
19:00FT SKRA Czestochowa (11) 0 - 0 LKS Lodz (8) 0 - 0 
21:30FT Odra Opole (12) 1 - 1 Podbeskidzie (3) 0 - 1 
 
19:05FT Ruch Chorzow (2) 0 - 0 Motor Lublin (9) 0 - 0 
 
22:15FT Moreirense (16) 2 - 2 GIL Vicente (8) 0 - 0
 
20:00FT Farense (16) 0 - 1 Casa Pia (2) 0 - 1 
 
21:30FT Leiria (1) 2 - 1 Santarem (12) 1 - 1 
 
20:30FT Dinamo Bucuresti (15) 0 - 0 U Craiova 1948 (14) 0 - 0
 
14:00FT CSM Deva (2) 2 - 1 Pandurii TG JIU (4) 1 - 0 
14:00FT Progresul Ezeris (7) 0 - 0 Jiul Petrosani (6) 0 - 0 
14:00FT Viitorul Targu II (9) 0 - 8 CSM Scolar Resita (1) 0 - 2 
 
14:00FT Ariesul Turda (7) 1 - 2 Unirea Ungheni (3) 1 - 1 
14:00FT Avantul Reghin (8) 1 - 4 Metalurgistul Cugir (2) 0 - 1 
14:00FT Unirea Alba Iulia (10) 0 - 2 Sanatatea Cluj (9) 0 - 1 
 
16:50FT Al Taawon (14) 1 - 1 Al-Fayha (5) 0 - 0 
18:40FT Al-Ahli Jeddah (9) 1 - 2 Al-Nassr (7) 0 - 0 
 
13:55FT Al Taraji (2) 1 - 1 Al Nairyah (11) 1 - 0 
14:15FT Al Qaisoma (3) 4 - 0 Arar (13) 1 - 0 
14:20FT Al-Taqdom (10) 1 - 1 Al-Ansar (1) 1 - 0 
14:30FT Al-Rayyan (KSA) (9) 1 - 3 Al Safa (4) 0 - 0 
14:35FT Al Jndal (7) 0 - 0 Hetten FC (6) 0 - 0 
 
21:45FT Partick 1 - 0 Dunfermline 0 - 0 
 
14:30FT ND Gorica (1) 2 - 0 Nk Brezice (16) 0 - 0
 
22:00FT Alcorcon (22) 1 - 1 Lugo (17) 0 - 1
22:00FT Mirandes (18) 1 - 1 Oviedo (8) 0 - 0
 
21:30FT FC Thun (7) 3 - 1 SC Kriens (10) 2 - 1 
21:30FT FC Winterthur (2) 2 - 5 FC Schaffhausen (6) 1 - 2 
21:30FT Neuchatel Xamax FC (5) 2 - 1 Yverdon-Sport FC (9) 2 - 1 
 
19:00FT Adana Demirspor (10) 0 - 0 Kasimpasa (19) 0 - 0
19:00FT Istanbul Basaksehir (7) 0 - 0 Altay (13) 0 - 0
 
16:30FT Balikesirspor (19) 0 - 0 Manisa Buyuksehir (14) 0 - 0
19:00FT Genclerbirligi (9) 2 - 0 Bursaspor (16) 0 - 0
 
12:00FT Energetik Mary (8) 0 - 1 Altyn Asyr (1) 0 - 1 
12:00FT FC Asgabat (7) 1 - 2 Kopetdag Asgabat (4) 0 - 0 
12:00FT Merw (5) 1 - 2 Sagadam (3) 1 - 0 
12:30FT Nebitci (6) 0 - 0 Ahal (2) 0 - 0 
 
14:00FT Arua Hill SC (6) 0 - 1 KCCA FC (1) 0 - 1 
14:00FT Bright Stars FC (14) 1 - 0 Tooro United (15) 1 - 0 
14:00FT Express FC (7) 1 - 0 Wakiso Giants (4) 1 - 0 
14:00FT Police FC (16) 0 - 0 Mbarara City (9) 0 - 0 
14:00FT SC Villa (13) 2 - 1 Onduparaka (10) 2 - 1 
14:00FT UPDF FC (3) 2 - 1 Jinja Sss (12) 1 - 0 
 
19:30FT FC Mariupol (16) 0 - 1 Lviv (12) 0 - 0 
 
13:15FT Olimpik Donetsk (11) 0 - 1 Hirnyk-sport (6) 0 - 0 
17:30FT Volyn Lutsk (10) 2 - 1 Prikarpatye (7) 0 - 0 
 
15:00FT Lusaka Dynamos (15) 1 - 1 Chambishi FC (17) 0 - 1 
 
15:00FT Cranborne Bullets FC (12) 0 - 0 Bulawayo Chiefs (6) 0 - 0 

Get live football scores from 26/11/2021 & the football fixtures from 26/11/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 26/11/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 26/11/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement