My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
10:30FT Romania U23 (3) 0 - 0 New Zealand U23 (2) 0 - 0 
10:30FT South Korea U23 (1) 6 - 0 Honduras U23 (4) 3 - 0 
 
13:00FT Australia U23 (4) 0 - 2 Egypt U23 (2) 0 - 1 
13:00FT Spain U23 (1) 1 - 1 Argentina U23 (3) 0 - 0 
 
02:00FT Boca Juniors (19) 0 - 2 San Lorenzo (1) 0 - 1
19:15 Godoy Cruz (4) -:- Atletico Tucuman (15)
19:15 Union Santa Fe (24) -:- Banfield (18)
21:30 Sarmiento Junin (26) -:- Platense (20)
21:30 Velez Sarsfield (22) -:- Defensa Y Justicia (25)
23:45 Independiente (7) -:- Patronato (3)
 
18:30 Admira Dornbirn (8) -:- Austria Lustenau (A) (11)   
18:30 Dornbriner SV (1) -:- FC Lauterach (7)   
18:30 RW Rankweil (5) -:- SC Bregenz (6)   
19:00 VfB Hohenems (3) -:- FC Egg (10)   
 
12:30 Abahani Limited (5) -:- Arambagh (13)   
15:00 Sheikh Russel (7) -:- Saif Sporting Club (6)   
 
02:30FT Botafogo (11) 2 - 0 CSA (12) 1 - 0
 
01:00FT A. Italiano (2) 0 - 2 Everton de Vina (4) 0 - 0
17:00 Cobresal (14) -:- D. Melipilla (12)
21:30 Union Espanola (11) -:- Huachipato (15)
 
10:30FT Beijing Guoan (5) 1 - 1 Shanghai SIPG (1) 0 - 0 
10:30FT Hebei Zhongji (4) 1 - 0 Dalian Aerbin (8) 1 - 0 
12:30FT Tianjin Teda (6) 1 - 4 Changchun Yatai (2) 0 - 3 
14:3060 Shanghai Shenhua (3) 0 - 0 Wuhan Zall (7) 0 - 0 
 
02:00FT UT Cotopaxi (5) 0 - 1 Cumbaya (1) 0 - 1 
22:00 Gualaceo SC (4) -:- America de Quito (7)   
22:00 Puerto Quito (10) -:- LDU Portoviejo (9)   
 
17:30 FC Elva (9) -:- Flora Tallinn U21 (6)   
17:30 FC Nomme United (5) -:- Levadia U21 (4)   
18:00 Parnu Jalgpalliklubi (7) -:- Maardu Linnameeskond (1)   
18:30 Paide LM II (3) -:- Tartu JK Welco (10)   
18:30 Tallinn Kalev (2) -:- Tammeka Tartu II (8)   
 
17:30 EIF (7) -:- PK-35 (9)  
17:30 IF Gnistan (1) -:- KPV Kokkola (12)
17:30 Klubi-04 (11) -:- JIPPO Joensuu (10)
17:30 Rops (2) -:- Musa (5)
17:30 vaasa PS (6) -:- FF Jaro (3)
 
17:30 FC Reipas A (8) -:- Japs (1)  
18:30 Pkku (11) -:- Kapa (6)  
 
17:30 FC jazz (5) -:- Ilves-Kissat (6)  
17:30Pst Honka/A (7) -:- Saipa (9)  
17:30 TPV (10) -:- Kaapo (8)  
18:00 Ilves II (12) -:- VJS (11)  
 
12:00 Granada CF -:- Linares   
14:00 Oxford United -:- Peterborough   
15:00 Alanyaspor -:- Hatayspor   
15:00Canc Aston Villa 0 - 0 Nottingham Forest  
16:00 Altay -:- Giresunspor   
16:00 AZ Alkmaar -:- OFI  
16:00 Bayer Leverkusen -:- Utrecht  
16:00Canc Goztepe 0 - 0 Konyaspor  
16:00 Lorient -:- Nantes  
16:30 Antalyaspor -:- Umraniyespor  
17:30 Metz -:- Estac Troyes  
18:00 Bayern Munich -:- Borussia Monchengladbach
18:00 Empoli -:- Pontedera   
18:00 Fenerbahce -:- PEC Zwolle  
18:00 Inter -:- Crotone  
18:00 Real Sociedad -:- Monaco  
18:00 Udinese -:- Sturm Graz   
18:15Canc Hertha Berlin 0 - 0 Villarreal  
18:30 AC Bellinzona -:- FC Lugano   
18:30 Alaves -:- Mirandes  
18:45 Valencia -:- Zaragoza  
19:00 Coventry -:- Norwich   
19:00 Elche -:- Tenerife   
19:00 Granada CF -:- Alcorcon   
19:00 Plabennec ST -:- Stade Brestois 29   
19:45 Red Bull Salzburg -:- Atletico Madrid  
20:00 Derby -:- Real Betis   
20:00 Doncaster -:- Sheffield Utd   
20:00 Forest Green -:- Swansea   
20:30 Blackburn -:- Leeds  
20:30 Wycombe -:- Leicester  
20:45 Milton Keynes Dons -:- Tottenham  
21:00 FC Porto -:- AS Roma  
21:00 Manchester United -:- Brentford  
21:00 Saint Etienne -:- Marseille  
 
19:00 BFC Dynamo (4) -:- Energie Cottbus (13)  
19:00 BSG Chemie Leipzig (11) -:- Germania Halberstadt (3)  
19:00 FSV 63 Luckenwalde (12) -:- FC Eilenburg (14)  
19:00 Hertha Berlin II (20) -:- ZFC Meuselwitz (7)  
19:00 Optik Rathenow (15) -:- Lokomotive Leipzig (18)  
19:00 SV Lichtenberg 47 (16) -:- Tasmania Berlin (5)  
 
18:30 DJK Ammerthal (6) -:- ASV Cham (12)   
18:30 DJK Gebenbach (14) -:- SC feucht (8)   
18:30 DJK Vilzing (7) -:- TSV Abtswind (9)   
19:00 ATSV Erlangen (4) -:- SpVgg Ansbach (5)   
 
18:30 Donaustauf (5) -:- SpVgg Hankofen-Hailing (3)   
18:30 FC Deisenhofen (6) -:- Gundelfingen (7)   
18:30 FC Ingolstadt 04 II (8) -:- SV Pullach (16)   
18:30 FC Ismaning (4) -:- 1860 Muenchen II (2)   
18:30 TSV Schwaben Augsburg (17) -:- TSV Landsberg (12)   
18:30 TSV Schwabmuenchen (18) -:- TSV Kottern (11)   
18:30 Tuerkspor Augsburg (1) -:- TSV Dachau (10)   
19:30 Jahn Regensburg II (9) -:- VFR Garching   
19:30 TSV 1880 Wasserburg -:- Hallbergmoos (19)   
 
21:15 Fjolnir (4) -:- Grindavik (5)  
21:15Pst Kordrengir (3) -:- Vikingur Olafsiik (12)  
22:00 Vestri (7) -:- Grotta (8)  
 
20:30 Thor / Ka W (7) -:- Breidablik W (2)  
21:15 Stjarnan W (5) -:- Selfoss W (4)  
22:00Pst Fylkir W (10) -:- Valur Reykjavik W (1)  
 
19:00 Al Hedood (19) -:- Al Quwa Al Jawiya (1)   
 
14:1572 Sabah FA (8) 1 - 1 Pahang (9) 0 - 0 
15:00HT Melaka United (11) 1 - 0 Terengganu (2) 1 - 0 
15:00HT Selangor (5) 0 - 1 Johor Darul Takzim FC (1) 0 - 1 
15:0045+ UiTM FC (12) 0 - 0 Penang (4)  
 
10:15Pst Kuching FA (9) -:- Johor Darul Tazim II (7)  
10:45FT Kelantan FA (5) 1 - 2 Pdrm (6) 0 - 1 
15:00 Pknp (10) -:- Kelantan United (8)   
 
00:00FT Tlaxcala F.C. (3) 1 - 1 Dorados (2) 1 - 1 
02:05FT Venados FC (17) 1 - 2 Celaya (1) 1 - 2 
04:05FT Cimarrones (4) 0 - 0 Tapatio (5) 0 - 0 
 
20:00 Maghreb FES (6) -:- Raja Casablanca (2)  
20:00 Wydad AC (1) -:- FAR Rabat (3)  
22:30 Hassania Agadir (11) -:- Difaa El Jadida (10)  
22:30 Olympique Safi (12) -:- Mouloudia Oujda (5)  
 
17:00 Abia Warriors (14) -:- Adamawa United (20)  
17:00 Akwa Starlets (9) -:- Nasarawa United (2)  
17:00 Enugu Rangers (7) -:- Katsina United (12)  
17:00 Ifeanyi Uba (19) -:- Akwa United (1)  
17:00 Jigawa Golden Stars (16) -:- Warri Wolves (18)  
17:00 Kwara United (6) -:- Kano Pillars (3)  
17:00 Lobi Stars (8) -:- Enyimba (4)  
17:00 MFM FC (11) -:- Rivers United (5)  
17:00 Sunshine Stars (17) -:- Plateau United (10)  
17:00 Wikki Tourists (15) -:- Heartland (13)  
 
19:00 Haugesund (7) -:- Stromsgodset (8)
19:00 Lillestrom (6) -:- Sarpsborg 08 FF (12)
19:00 Mjondalen (13) -:- Stabaek (16)
19:00 ODD Ballklubb (9) -:- Sandefjord (11)
 
13:00FT Senja (12) 3 - 3 Kongsvinger (1) 1 - 1 
15:3018 Alta (4) 0 - 0 Tromsdalen Uil (7)  
16:00 Valerenga 2 (8) -:- Floya (13)  
18:00 Asker (3) -:- Floro (14)  
18:00 hodd (2) -:- Brattvag (11)  
19:00 Halden (5) -:- Baerum (9)  
19:00 Moss (10) -:- Eidsvold TF (6)  
 
14:4545+ Rosenborg 2 (14) 0 - 1 Sotra (12) 0 - 1 
17:00 Kjelsas (9) -:- Levanger (6)  
17:30 Skeid (2) -:- Nest-Sotra (5)  
18:00 Fram Larvik (11) -:- Egersund (3)  
19:00 Arendal (1) -:- Flekkeroy (13)  
 
20:45 Dalbeattie Star (1) -:- Cumbernauld Colts (9)   
20:45 Stirling University (12) -:- Celtic B (15)   
20:45 Vale Of Leithen (18) -:- Gretna (16)   
 
16:15 Al Ahly Merowe (4) -:- Amal Atbara (10)   
16:15 Al Hilal Omdurman (1) -:- Al Hilal Port Sudan (3)   
16:15 Hilal El Fasher (11) -:- Khartoum Al Watani (8)   
16:15 Merreikh El Fasher (15) -:- Al Ahli Shendi (12)   
18:00 Al Merreikh (2) -:- Al Ahli Khartoum (5)   
18:00 Hay Al Arab (6) -:- Hilal Obayed (7)   
18:00 Hay Al Wadi (9) -:- Al Shorta Al Qadarif (14)   
18:15 Al Hilal Kadougli (16) -:- Tuti SC Khartoum (13)   

Get live football scores from 28/07/2021 & the football fixtures from 28/07/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 28/07/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 28/07/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement