My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
19:00FT Barcelona (3) 1 - 2 Granada CF (10) 1 - 0
 
21:30FT Maritimo (14) 1 - 0 SC Braga (4) 0 - 0 
 
10:00Canc Lernayin A. (6) 0 - 0 Alashkert FC II  
13:00FT Shirak II (9) 0 - 3 West Armenia (3)  
 
20:00FT Al Sadd (2) 1 - 2 Al-Nassr (1) 0 - 1 
20:00FT Al Wehdat SC (3) 1 - 0 Foolad FC (4) 1 - 0 
 
17:00FT FC Slutsk (13) 1 - 1 Dinamo Brest (6) 1 - 0
 
01:00FT Sao Paulo Crystal (5) 0 - 0 Treze (2) 0 - 0 
21:00FT Perilima (7) 2 - 2 Botafogo PB (1) 1 - 1 
 
20:30FT Rio Branco FC (11) 2 - 4 Cascavel CR (12)  
22:40FT Operario-PR (2) 1 - 0 Londrina (8)  
23:00FT Maringa (9) 1 - 1 Cascavel (1)  
 
02:00FT Sao Caetano (16) 0 - 1 Ituano (11) 0 - 0 
 
01:00FT Agua Santa (2) 0 - 0 Rio Claro (3) 0 - 0 
01:00FT EC Sao Bernardo (15) 0 - 0 Atibaia (4) 0 - 0 
01:00FT Monte Azul (11) 1 - 1 Sao Bernardo (6) 1 - 0 
01:00FT Sertaozinho (16) 1 - 2 Juventus S. P. (13) 1 - 1 
03:00FT Audax Sao Paulo (14) 0 - 0 Portuguesa Santista (10) 0 - 0 
03:00FT Portuguesa (9) 1 - 0 Oeste (1) 0 - 0 
03:00FT Velo Clube (8) 1 - 0 Red Bull Brasil (7) 0 - 0 
03:00FT XV De Piracicaba (5) 0 - 1 Taubate (12) 0 - 1 
 
01:00FT Internacional W (7) 0 - 4 Corinthians W (3) 0 - 0 
01:00FT Sao Paulo W (4) 3 - 0 Flamengo W (11) 0 - 0 
20:00FT Botafogo W (13) 0 - 4 Palmeiras W (1) 0 - 1 
20:00FT Gremio W (9) 0 - 2 Minas ICESP W (10) 0 - 0 
 
16:00FT Septemvri Sofia (3) 2 - 1 Ludogorets II (4) 1 - 1 
16:00FT Strumska Slava (10) 4 - 0 Dobrudzha (12) 2 - 0 
16:00FT Yantra Gabrovo (13) 4 - 0 Neftochimic Burgas (15) 4 - 0 
16:30FT Septemvri Simitli (11) 1 - 1 Lokomotiv G. Oryahovitsa (14) 1 - 0 
 
16:00FT Atletik Kuklen (6) 1 - 0 Chernomorets Burgas (1) 1 - 0 
16:00FT Borislav Parvomay (11) 2 - 1 Dimitrovgrad (9) 1 - 1 
16:00FT Gigant Saedinenie (4) 4 - 0 Sokol Markovo (13) 0 - 0 
16:00FT Haskovo (12) 0 - 0 Karnobat (14) 0 - 0 
16:00FT Izvor Gorski Izvor (10) 4 - 2 Levski Karlovo (7) 2 - 1 
16:00FT Maritsa Plovdiv (3) 4 - 0 Spartak-S 94 Plovdiv (17) 1 - 0 
16:00FT Nesebar (16) 3 - 2 Rozova Dolina (5) 1 - 2 
16:00FT Yambol 1915 (15) 0 - 0 Rodopa Smolyan (8) 0 - 0 
 
12:00FT Wuhan Zall (6) 1 - 3 Shanghai Shenhua (1) 1 - 1 
14:00FT Changchun Yatai (5) 0 - 0 Tianjin Teda (7) 0 - 0 
 
02:40FT Leones FC (2) 1 - 1 Huila (4) 0 - 1 
22:30FT Cortulua (1) 0 - 1 Fortaleza FC (3) 0 - 0 
 
21:30FT Zamalek SC (1) 2 - 2 El Mokawloon (14) 1 - 1 
 
21:30AET Wadi Degla 1 - 2 Petrojet * 0 - 0 
 
20:45Canc AFC Hornchurch (9) 0 - 0 Potters Bar Town (15)  
20:45Canc Bishop S Stortford (8) 0 - 0 Leatherhead (12)  
20:45Canc Bognor Regis (14) 0 - 0 Enfield Town (3)  
20:45Canc Brightlingsea Regent (19) 0 - 0 Kingstonian (4)  
20:45Canc Carshalton Athletic (5) 0 - 0 Folkestone (6)  
20:45Canc Cheshunt (2) 0 - 0 Lewes (18)  
20:45Canc Corinthian Casuals (17) 0 - 0 Margate (20)  
20:45Canc Cray Wanderers (7) 0 - 0 Worthing (1)  
20:45Canc East Thurrock United (21) 0 - 0 Wingate & Finchley (16)  
20:45Canc Haringey Borough (11) 0 - 0 Horsham (10)  
20:45Canc Merstham (22) 0 - 0 Bowers (13)  
 
17:30FT Honka W (5) 2 - 0 Pk-35 W (6) 1 - 0 
18:00FT PK-35 Vantaa W (7) 4 - 0 HPS W (8) 2 - 0 
 
20:30Pst CSC Cayenne (7) -:- ASC Ouest (4)  
20:30Pst Grand Santi (2) -:- Le Geldar (3)  
 
12:00FT FC Saburtalo (4) 2 - 0 Samgurali Tskhaltubo (7) 1 - 0 
14:00FT Shukura (6) 1 - 8 Dinamo Batumi (1) 1 - 4 
16:00FT Dinamo Tbilisi (2) 1 - 0 Torpedo Kutaisi (10) 0 - 0 
 
14:00FT Kalamata (1) 2 - 0 Egaleo (7) 0 - 0 
14:00FT Niki Volou (8) 1 - 0 Kallithea (6) 1 - 0 
 
18:00FT * PAOK 2 - 1 AEK Athens FC 0 - 0 
 
17:30FT Diosgyori VTK (11) 0 - 0 Ujpest (6) 0 - 0 
20:00FT MTK Budapest (7) 1 - 3 MOL Fehervar (3) 0 - 1 
 
15:00Pst Al Semawah (19) -:- Al Quwa Al Jawiya (1)  
15:00FT Alsinaat Alkahrabaiya (14) 1 - 0 Zakho (6) 0 - 0 
21:00FT Al Zawraa (3) 1 - 0 Baghdad FC (8) 1 - 0 
21:00FT Naft Al Janoob (12) 1 - 1 Al-Qasim (18) 1 - 0 
 
17:30FT AS Tanda (7) 0 - 1 Racing d'Abidjan (3)  
17:30FT SOA (2) 3 - 1 Stella Club (4)  
20:00FT Bouake FC (6) 0 - 0 ASEC Mimosas (1)  
 
21:30FT Al-Faisaly Amman (4) 3 - 1 FC Maan (9) 2 - 0 
 
12:00FT Zhetysu (14) 0 - 1 Shakhter Karagandy (12) 0 - 1
15:00FT Kairat Almaty (3) 3 - 0 Ordabasy (7) 0 - 0 
16:00FT FC Kaysar (13) 1 - 2 FC Kyzyl-Zhar SK (6) 1 - 1 
 
21:00FT Al Kuwait (3) 1 - 1 Al Fahaheel (9) 1 - 1 
21:00FT Al Qadsia (2) 3 - 3 Al Arabi (1) 0 - 1 
 
17:00FT RFS (1) 4 - 2 Noah Jurmala (9) 2 - 0 
 
23:00FT Aschat (12) 0 - 1 Abu Salim (9) 0 - 0 
 
16:00FT Dziugas (6) 0 - 2 FK Panevezys (3) 0 - 0 
17:00FT Nevezis Kedainiai (10) 1 - 2 Zalgiris Kaunas (2) 1 - 1 
18:00FT Banga Gargzdai (8) 0 - 2 Riteriai (5) 0 - 1 
 
14:00FT Dacia Buiucani (6) 2 - 1 Dinamo-Auto (5) 1 - 0 
16:00FT Codru (10) 0 - 6 Sheriff Tiraspol (1) 0 - 3 
 
02:00FT Real Madriz (6) 1 - 2 Junior Managua (8) 0 - 0 
03:00FT Managua (4) 3 - 1 Walter Ferreti (3) 1 - 0 
03:00FT Real Esteli (2) 3 - 0 Diriangen (1) 2 - 0 
23:00FT Chinandega (10) 0 - 0 Juventus Managua (9) 0 - 0 
 
00:00FT Alianza FC (11) 2 - 0 CD Arabe Unido (10) 0 - 0 
02:00FT Veraguas CD (4) 0 - 0 Herrera FC (5) 0 - 0 
 
17:40FT GKS Jastrzebie (16) 0 - 1 GKS Tychy (2) 0 - 1 
 
10:00FT Sakhalin (14) 3 - 2 Metalurg Vidnoe (16) 2 - 1 
14:00FT Fakel-M Voronezh (15) 1 - 2 Zvezda Ryazan (2) 1 - 2 
15:00FT Avangard Kursk (11) 0 - 1 Kvant Obninsk (12) 0 - 1 
16:00FT Kaluga (7) 3 - 1 Khimik Novomoskovsk (10) 1 - 0 
16:00FT Znamya Noginsk (8) 2 - 1 Krasny (9) 1 - 0 
16:30FT FK Sokol Saratov (4) 1 - 0 Khimki 2 (13) 1 - 0 
17:00FT Salyut Belgorod (3) 0 - 1 Metallurg Lipetsk (1) 0 - 0 
18:00FT FC Saturn Ramenskoye (5) 2 - 0 Strogino Moscow (6) 1 - 0 
 
12:00FT Rodina (5) 0 - 1 Lokomotiv Moscow B (7) 0 - 0 
14:00Awd Leningradets (4) 3 - 0 Zenit Irkutsk (14)  
15:00FT Dolgoprudny (1) 0 - 0 Zvezda Saint Petersburg (10) 0 - 0 
16:00FT Tver FC (2) 0 - 1 Zenit 2 (6) 0 - 0 
17:00FT Dinamo Moscow 2 (3) 4 - 1 FC Chita (16) 2 - 0 
17:00FT Luki-Energiya (9) 3 - 0 Znamya Truda (13) 1 - 0 
17:00FT Smolensk (12) 1 - 0 Kolomna (15) 1 - 0 
17:00FT Torpedo Vladimir (8) 1 - 0 Murom (11) 1 - 0 
 
20:40FT Al Nahdha (16) 1 - 2 Al Nahdha (16) 1 - 0 
20:40FT Al Najoom (20) 1 - 2 Al Jeel (12) 1 - 1 
21:00FT Al-Fayha (2) 2 - 0 Hajer (6) 1 - 0 
21:15FT Al Jabalain (3) 2 - 0 Al-Thuqbah (18) 1 - 0 
21:15FT Jeddah Club (14) 0 - 2 Al-Hazm (1) 0 - 1 
 
20:00FT Montrose (4) 0 - 2 Cove Rangers (3) 0 - 1 
20:00FT Partick (1) 5 - 0 Falkirk (5) 3 - 0 
 
20:00FT East Fife (1) 1 - 3 Peterhead (2) 1 - 1 
20:00FT Forfar Athletic (5) 2 - 1 Clyde (3) 1 - 1 
 
14:45FT FK Spartak Zdrepceva KRV (9) 0 - 2 Javor (14) 0 - 0 
14:45FT Macva (19) 0 - 5 Radnik Surdulica (5) 0 - 4 
14:45FT Metalac GM (7) 3 - 0 RAD (16) 2 - 0 
14:45FT Radnicki NIS (13) 2 - 0 Indjija (17) 1 - 0 
14:45FT TSC Backa Topola (6) 1 - 3 Napredak (11) 1 - 0 
16:55FT Proleter Novi SAD (12) 1 - 3 FK Partizan (2) 0 - 1 
18:55FT FK Crvena Zvezda (1) 1 - 0 Vojvodina (3) 1 - 0 
 
18:15FT Anti Drugs Strikers (7) 1 - 0 Sierra Leone Police (13)  
18:15FT East End Tigers (10) 0 - 0 Ports Authority (16) 0 - 0 
21:30FT Mighty Blackpool (14) 0 - 0 Diamond Stars (18)  
 
09:30FT Gumi Sportstoto W (6) 1 - 3 Gyeongju Khnp W (1) 1 - 3 
11:00FT Boeun Sangmu W (8) 1 - 1 Hwacheon KSPO W (4) 1 - 0 
11:00FT Changnyeong WFC W (7) 0 - 5 Red Angels W (2) 0 - 1 
11:00FT Suwon W (3) 1 - 2 Seoul Amazones W (5) 0 - 2 
 
14:00FT Al-Horgelah (12) 0 - 3 Al Jaish (2) 0 - 1 
14:00FT Al-Horiyah (14) 4 - 3 Al-Sahel (13) 0 - 2 
14:00FT Al Shorta (9) 1 - 4 Hutteen SC (5) 0 - 4 
14:00FT Al Wahda (4) 0 - 0 Al-Ittihad Aleppo (8) 0 - 0 
14:00FT Al-Wathba (10) 0 - 1 Al-Fotuwa (11) 0 - 0 
14:00FT Jableh SC (7) 3 - 3 Al Karamah (3) 1 - 0 
14:00FT Tishreen (1) 2 - 1 Al Taliya (6) 2 - 0 
 
15:00FT Erzurum BB (19) 1 - 2 Istanbul Basaksehir (13) 1 - 0
15:00FT Sivasspor (6) 1 - 0 Yeni Malatyaspor (14) 0 - 0
19:30FT Alanyaspor (7) 0 - 0 Fenerbahce (2) 0 - 0
19:30FT Ankaragucu (18) 0 - 1 Gaziantep FK (8) 0 - 0
 
15:00FT KCCA FC (4) 0 - 2 Bright Stars FC (6) 0 - 0 
 
12:30FT Polissya Zhytomyr (10) 1 - 0 Volyn Lutsk (6) 1 - 0 
14:00FT Metalist 1925 Kharkiv (3) 3 - 2 Hirnyk-sport (8) 1 - 2 
15:00FT Ahrobiznes Volochysk (4) 0 - 0 Veres Rivne (1) 0 - 0 

Get live football scores from 29/04/2021 & the football fixtures from 29/04/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 29/04/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 29/04/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement