My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:00FT * Dynamo Kyiv 3 - 0 Gent 2 - 0 
21:00FT Ferencvarosi TC 0 - 0 Molde 0 - 0 
21:00FT Omonia 0 - 0 Olympiakos Piraeus * 0 - 0 
 
19:00FT Real Sociedad (1) 0 - 1 Valencia (14) 0 - 0
21:30FT Getafe (9) 3 - 0 Real Betis (10) 3 - 0
 
01:00FT Fluminense (4) 4 - 0 Coritiba (19) 1 - 0
 
14:00Pst BKMA (1) -:- Banants II (4)  
16:00Pst West Armenia (2) -:- Lernayin A. (5)  
 
14:00Canc Ho Chi Minh City (1) 0 - 0 Hougang United FC (3)  
14:00Canc Lao Toyota FC (4) 0 - 0 Yangon United (2)  
 
14:00Canc Bali United (4) 0 - 0 Svay Rieng (3)  
14:00Canc Than Quang Ninh (2) 0 - 0 Ceres FC (1)  
 
14:00Canc Shan United (4) 0 - 0 PSM Makassar (3)  
14:00Canc Tampines Rovers FC (1) 0 - 0 Kaya (2)  
 
18:30FT Austria Vienna (Am) (16) 1 - 2 SV Horn (12) 1 - 0
18:30FT FC BW Linz (5) 2 - 0 SKU Amstetten (14) 0 - 0
18:30FT Lask Juniors Linz (11) 1 - 1 FC Liefering (1) 0 - 1
18:30FT SV Lafnitz (3) 0 - 1 Grazer AK (2) 0 - 0
20:25FT Wacker Innsbruck (9) 0 - 0 Austria Lustenau (7) 0 - 0
 
17:30FT Hidd SCC (1) 2 - 1 Al Hala (10) 1 - 1 
 
01:00FT CRB (7) 0 - 0 America Mineiro (2) 0 - 0
 
01:00FT Santa Cruz (1) 3 - 3 Jacuipense (6) 2 - 1 
 
01:00FT Union Magdalena (1) 2 - 1 Fortaleza FC (7) 1 - 0 
03:05FT Quindio (4) 2 - 2 Bogota FC (5) 0 - 2 
 
18:00FT Hobro (7) 2 - 1 Skive (12) 2 - 0
19:00FT Fremad Amager (6) 2 - 3 Esbjerg (4) 1 - 2
 
18:00FT Roskilde (9) 0 - 1 Naestved (2) 0 - 0 
 
15:00FT El Mokawloon (4) 6 - 0 FC Masr (17) 5 - 0 
17:30FT ENPPI (6) 1 - 0 Misr El Makasa (10) 0 - 0 
20:00FT Pyramids (3) 1 - 0 Al Ittihad (12) 0 - 0 
 
20:45FT Ashton United (18) 3 - 3 South Shields (12) 2 - 0 
20:45FT Grantham Town (20) 1 - 1 Stafford Rangers (22) 0 - 0 
20:45FT Hyde United (17) 2 - 2 FC Utd of Manchester (15) 2 - 1 
20:45FT Lancaster (11) 2 - 2 Morpeth Town FC (16) 2 - 0 
20:45FT Matlock Town (5) 2 - 2 Basford United (2) 1 - 1 
20:45FT Mickleover Sports (6) 2 - 1 Witton Albion (3) 1 - 0 
20:45FT Nantwich Town (10) 2 - 1 Buxton (4) 0 - 1 
20:45FT Stalybridge (21) 0 - 3 Scarborough (7) 0 - 3 
20:45FT Warrington Town (1) 2 - 0 Atherton Collieries (8) 0 - 0 
20:45FT Gainsborough (13) 5 - 1 Whitby (9) 2 - 1 
 
20:30FT Needham Market (2) 3 - 1 Royston Town (7) 2 - 0 
20:45FT AFC Rushden & Diamonds (11) 7 - 1 Hitchin (9) 4 - 1 
20:45FT Alvechurch (14) 1 - 3 Stratford (5) 1 - 3 
20:45FT Banbury United (15) 2 - 0 Hednesford Town (20) 1 - 0 
20:45FT Biggleswade Town (16) 7 - 4 Leiston FC (22) 3 - 1 
20:45FT Coalville (1) 1 - 1 Redditch (4) 0 - 0 
20:45FT Kings Langley (13) 2 - 2 St Ives (18) 1 - 1 
20:45FT Lowestoft Town (12) 1 - 0 Peterborough Sports (10) 0 - 0 
20:45FT Rushall Olympic (8) 4 - 3 Bromsgrove Sporting (17) 2 - 1 
20:45FT Tamworth (3) 2 - 1 Barwell (21) 2 - 1 
 
20:45FT Bishop S Stortford (5) 4 - 1 Enfield Town (4) 2 - 1 
20:45FT Bowers (13) 2 - 1 Brightlingsea Regent (19) 1 - 0 
20:45FT East Thurrock United (21) 1 - 2 Carshalton Athletic (3) 0 - 1 
20:45FT Folkestone (15) 1 - 3 Cray Wanderers (7) 1 - 1 
20:45FT Horsham (12) 0 - 1 Bognor Regis (6) 0 - 0 
20:45FT Lewes (18) 1 - 3 Worthing (1) 1 - 1 
20:45FT Margate (20) 1 - 1 AFC Hornchurch (11) 0 - 0 
20:45FT Merstham (22) 3 - 0 Corinthian Casuals (16) 1 - 0 
20:45FT Potters Bar Town (14) 3 - 0 Cheshunt (2) 2 - 0 
 
20:00FT Crewe (2) 1 - 0 Newcastle U21 (4) 0 - 0 
20:00FT Scunthorpe (3) 0 - 4 Manchester City U21 (1) 0 - 1 
20:00FT Tranmere (2) 3 - 2 Liverpool Academy (4) 0 - 0 
20:45AP Rochdale (2) 0 - 0(4 - 5) Manchester United Academy (1) * 0 - 0 
20:45FT Salford City (3) 2 - 0 Morecambe (4) 1 - 0 
 
20:45FT Chesham United (7) 0 - 0 Hartley Wintney (19) 0 - 0 
20:45FT Dorchester (18) 0 - 0 Wimborne Town (12) 0 - 0 
20:45FT Hayes & Yeading (8) 3 - 1 Swindon Supermarine (5) 1 - 0 
20:45FT Metropolitan Police (6) 5 - 2 Harrow Borough (14) 3 - 0 
20:45Canc Salisbury (3) 0 - 0 Merthyr  
20:45FT Truro City (4) 1 - 1 Taunton Town (10) 1 - 1 
20:45FT Walton Casuals (17) 1 - 3 Hendon (11) 0 - 2 
 
19:45FT B71 Sandur (6) 3 - 0 FC Hoyvik (10) 0 - 0 
21:00FT HB Torshavn II (5) 1 - 9 NSI Runavik II (1) 1 - 2 
 
18:45FT Quevilly (4) 2 - 0 Sete (13) 0 - 0 
20:00FT Bourg-en-bresse 01 (14) 1 - 0 Annecy (17) 1 - 0 
20:00FT Concarneau (7) 0 - 1 Cholet (5) 0 - 1 
20:00FT Orleans (10) 3 - 1 Avranches (1) 1 - 1 
 
13:00FT FC Sioni Bolnisi (5) 0 - 0 FC Metalurgi Rustavi (6) 0 - 0 
13:00FT Merani Martvili (4) 2 - 3 FC Baia Zugdidi (8) 2 - 2 
13:00FT WIT Georgia (7) 1 - 3 FC Shevardeni 1906 (9) 0 - 2 
 
18:00FT SV Elversberg (3) 1 - 1 KSV Hessen Kassel (10) 0 - 0 
19:00FT 1899 Hoffenheim II (12) 2 - 2 Tsg Balingen (8) 0 - 1 
19:00FT FC 08 Homburg (4) 2 - 3 FK pirmasens (9) 1 - 0 
19:00FT FC Astoria Walldorf (18) 0 - 1 VfB Stuttgart II (15) 0 - 1 
19:00FT Kickers Offenbach (5) 1 - 1 TSV Steinbach (1) 1 - 0 
19:30FT FSV Frankfurt (7) 3 - 0 TSV Schott Mainz (16) 0 - 0 
 
19:30FT Blumenthaler SV (6) 6 - 1 Geestemuende (5) 1 - 1 
19:30FT Brinkumer SV (1) 4 - 1 FC Union 60 (17) 2 - 0 
19:30FT BSC Hastedt (14) 1 - 2 Bremer Sv (2) 1 - 1 
19:30FT SV Hemelingen (12) 5 - 3 SC Borgfeld (13) 3 - 2 
19:30FT TuS Schwachhausen (8) 1 - 2 Leher (4) 1 - 2 
19:30FT Vatan Sport Bremen (7) 3 - 1 Habenhauser FV (10) 2 - 0 
19:30FT Werder Bremen III (18) 0 - 1 Sg Aumund-Vegesack (9) 0 - 1 
 
19:30FT TuS Osdorf (17) 0 - 2 Niendorfer TSV (12) 0 - 1 
 
17:30FT Thor Akureyri (5) 1 - 1 Afturelding (8) 0 - 0 
17:45FT Grindavik (4) 3 - 0 Vikingur Olafsiik (9) 3 - 0 
17:45FT Keflavik (1) 3 - 1 IBV Vestmannaeyjar (6) 1 - 1 
17:45FT Vestri (7) 1 - 2 Fram Reykjavik (3) 0 - 0 
19:00FT Leiknir F. (12) 0 - 7 Leiknir R. (2) 0 - 5 
20:00FT Throttur Reykjavik (10) 0 - 1 Magni (11) 0 - 1 
 
20:45FT Monza 3 - 0 Triestina 1 - 0 
 
16:00FT FC Maan (8) 2 - 0 Al Sareeh (5) 1 - 0 
18:30FT Al Hussein SC (7) 0 - 1 Shabab Al Ordon (11) 0 - 1 
 
15:00FT Arberia (5) 0 - 0 Feronikeli (8) 0 - 0 
 
00:00FT CD Guadalajara Chivas W (4) 3 - 1 Queretaro W (8) 1 - 0 
02:00FT Club Leon W (16) 1 - 5 Atlas W (3) 0 - 2 
02:00FT Club Tijuana W (18) 2 - 3 Pachuca W (6) 2 - 0 
 
20:00FT Difaa El Jadida (11) 1 - 2 Hassania Agadir (10) 0 - 1 
20:00FT Youssoufia Berrechid (9) 2 - 4 FAR Rabat (6) 1 - 1 
 
11:00FT Magwe (8) 4 - 1 Sagaing United (6) 2 - 1 
 
18:45FT FC Eindhoven (12) 3 - 3 Roda (10) 2 - 3
 
19:00FT Ull/Kisa (12) 0 - 7 Tromso (1) 0 - 4 
 
18:00FT Academia Cantolao (13) 2 - 2 Carlos Stein (18) 1 - 0
20:15FT Cienciano (10) 0 - 0 Sport Huancayo (2) 0 - 0
22:30FT U. San Martin (16) 0 - 1 Cesar Vallejo (4) 0 - 1
 
18:10FT Widzew Lodz (10) 1 - 1 Zaglebie Sosnowiec (14) 0 - 0 
20:40FT Arka Gdynia (6) 0 - 2 GKS Tychy (5) 0 - 1 
 
19:00FT Znicz Pruszkow (11) 1 - 0 Hutnik Nowa Huta (13) 1 - 0 
20:30FT Olimpia Elblag (19) 3 - 3 Sokol Ostroda (7) 1 - 1 
 
21:00FT Academica (5) 0 - 1 Feirense (4) 0 - 1 
 
18:00FT U Craiova 1948 (1) 2 - 1 CSM Slatina (19) 2 - 0 
 
17:15FT Villa Espanola (2) 1 - 2 Cerrito (1)  
19:30FT Albion FC (11) 4 - 0 SUD America (9)  
21:45FT Atenas (8) 2 - 0 Racing Montevideo (6)  
 
20:45FT Newtown AFC (10) 4 - 1 Cefn Druids AFC (12) 1 - 1 

Get live football scores from 29/09/2020 & the football fixtures from 29/09/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 29/09/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 29/09/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement