My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Norway: All Leagues & Cups - Latest Results & Fixtures

Norway: Eliteserien

  • Qualification - Final
  • 11.12.19  20:00FT Lillestrom4 - 3Start (2 - 0)
    07.12.19  19:00FT Start2 - 1Lillestrom (0 - 1)
  • Eliteserien - Round 1
  • 04.04.20  16:00 Stromsgodset - Viking -
    04.04.20  18:00 Valerenga - Molde -
    05.04.20  18:00 Aalesund - Haugesund -
    05.04.20  18:00 Bodo/Glimt - Mjondalen -
    05.04.20  18:00 Kristiansund BK - Start -
    05.04.20  18:00 Sandefjord - Sarpsborg 08 FF -
    05.04.20  18:00 Stabaek - ODD Ballklubb -
    05.04.20  20:00 Rosenborg - Brann -

    Norway: OBOS-ligaen

  • Qualification - Final
  • 24.11.19  15:00FT Asane2 - 2Notodden (1 - 2)
    21.11.19  20:00FT Notodden1 - 3Asane (1 - 2)
  • 1. Divisjon - Round 1
  • 05.04.20  15:00 Ham-Kam - Lillestrom -
    05.04.20  18:00 jerv - Grorud -
    05.04.20  18:00 KFUM Oslo - Raufoss -
    05.04.20  18:00 Kongsvinger - Ranheim -
    05.04.20  18:00 Nest-Sotra - Asane -
    05.04.20  18:00 Sogndal - Ull/Kisa -
    05.04.20  18:00 Strommen - Stjordals Blink -
    06.04.20  19:00 Sandnes ULF - Tromso -

    Norway: 2. Divisjon - Group 1

  • 2. Divisjon - Group 1 - Round 26
  • 26.10.19  13:00FT Brattvag3 - 2Byasen (1 - 1)
    26.10.19  13:00FT Bryne1 - 1Egersund (1 - 1)
    26.10.19  13:00FT Halden1 - 0Nardo (0 - 0)
    26.10.19  13:00FT hodd0 - 3Arendal (0 - 0)
    26.10.19  13:00FT Moss1 - 2Levanger (1 - 1)
    26.10.19  13:00FT Stjordals Blink4 - 1Sola (2 - 0)
    26.10.19  13:00FT Vidar4 - 4Fredrikstad (0 - 1)
  • 2. Divisjon - Group 1 - Round 1
  • 13.04.20  16:00 Eidsvold TF - Moss -
    13.04.20  16:00 Floro - hodd -
    13.04.20  16:00 Floya - Senja -
    13.04.20  16:00 Tromsdalen Uil - Alta -
    13.04.20  18:00 Brattvag - Skeid -
    13.04.20  18:00 Kjelsas - Halden -
    14.04.20  19:00 Fredrikstad - Valerenga 2 -
  • 2. Divisjon - Group 1 - Round 2
  • 18.04.20  13:00 Skeid - Floro -
    18.04.20  16:00 Alta - Brattvag -
    18.04.20  18:00 Halden - Fredrikstad -
    19.04.20  12:00 Valerenga 2 - Floya -
    19.04.20  15:00 Senja - Eidsvold TF -
    19.04.20  16:00 hodd - Kjelsas -
    19.04.20  16:00 Moss - Tromsdalen Uil -

    Norway: 2. Divisjon - Group 2

  • 2. Divisjon - Group 2 - Round 26
  • 26.10.19  13:00FT Elverum1 - 3Asane (1 - 0)
    26.10.19  13:00FT Floro4 - 3Oppsal (2 - 1)
    26.10.19  13:00FT Grorud4 - 1Fram Larvik (2 - 1)
    26.10.19  13:00FT Kjelsas2 - 1Sotra (2 - 1)
    26.10.19  13:00FT Mjolner3 - 0Baerum (1 - 0)
    26.10.19  13:00FT Odd Ballklubb 20 - 3Asker (0 - 1)
    26.10.19  13:00FT Senja1 - 2Alta (0 - 1)
  • 2. Divisjon - Group 2 - Round 1
  • 09.04.20  14:00 Sotra - Vard Haugesund -
    13.04.20  15:00 Flekkeroy - Baerum -
    13.04.20  15:00 Nardo - Asker -
    13.04.20  16:00 Arendal - Notodden -
    13.04.20  16:00 Egersund - Bryne -
    14.04.20  19:00 Odd Ballklubb 2 - Fram Larvik -
    14.04.20  19:00 Rosenborg 2 - Levanger -

    Norway: 2. Divisjon - Group 3

  • 2. Divisjon - Group 3 - Round 26
  • 22.10.16  13:00FT fana1 - 0Frigg (0 - 0)
    22.10.16  13:00FT Lorenskog2 - 2Floro (1 - 0)
    22.10.16  13:00FT Lysekloster0 - 2Forde (0 - 0)
    22.10.16  13:00FT Nest-Sotra3 - 3Fyllingsdalen (1 - 1)
    22.10.16  13:00FT Sola0 - 1Vard Haugesund (0 - 0)
    22.10.16  13:00FT Valerenga 22 - 0Egersund (0 - 0)
    22.10.16  13:00FT Vidar6 - 0Stord (2 - 0)

    Norway: 2. Divisjon - Group 4

  • 2. Divisjon - Group 4 - Round 26
  • 22.10.16  13:00FT Baerum4 - 3Flekkeroy (1 - 2)
    22.10.16  13:00FT Fram Larvik2 - 4Arendal (0 - 1)
    22.10.16  13:00FT Halden0 - 4Asker (0 - 2)
    22.10.16  13:00FT Moss2 - 1Notodden (0 - 0)
    22.10.16  13:00FT Odd Ballklubb 23 - 4Vindbjart (1 - 2)
    22.10.16  13:00FT Orn-Horten1 - 3Pors Grenland (0 - 1)
    22.10.16  13:00FT Stromsgodset 20 - 0FK Tonsberg (0 - 0)

    Norway: 3. Division - Group 1

  • 3. Division - Group 1 - Round 26
  • 26.10.19  12:00FT Eidsvold TF6 - 0Sunndal (2 - 0)
    26.10.19  12:00FT Krakeroy1 - 0Arvoll (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Lorenskog2 - 4Rommen (2 - 2)
    26.10.19  12:00FT Molde 21 - 3Nordstrand (0 - 1)
    26.10.19  12:00FT Spjelkavik1 - 0Aalesund 2 (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Stabaek 20 - 4Sarpsborg 08 2 (0 - 3)
    26.10.19  12:00FT Traeff0 - 0Herd (0 - 0)
  • 3. Division - Group 1 - Round 1
  • 13.04.20  16:00 Brumunddal - Funnefoss/Vormsund -  
    13.04.20  16:00 Gjovik-Lyn - Toten -  
    13.04.20  16:00 Lorenskog - Gjellerasen -  
    14.04.20  19:00 Elverum - Kongsvinger 2 -  
    14.04.20  19:00 Grorud 2 - Nybergsund IL Trysil -  
    14.04.20  19:30 Raufoss 2 - Lillestrom 2 -  
    14.04.20  20:00 Ull/Kisa 2 - Rommen -  
  • 3. Division - Group 1 - Round 2
  • 18.04.20  14:00 Gjellerasen - Brumunddal -  
    18.04.20  16:00 Funnefoss/Vormsund - Gjovik-Lyn -  
    18.04.20  16:00 Toten - Elverum -  

    Norway: 3. Division - Group 2

  • 3. Division - Group 2 - Round 26
  • 26.10.19  12:00FT Follo4 - 1Frigg (0 - 1)
    26.10.19  12:00FT Halsen2 - 0Grei (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Lokomotiv Oslo1 - 2Valerenga 2 (0 - 1)
    26.10.19  12:00FT Lyn Oslo3 - 1Mjoendalen 2 (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Norild1 - 9Ullern (1 - 4)
    26.10.19  12:00FT Orn-Horten1 - 2FK Tonsberg (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Ready1 - 0Drobak-Frogn (1 - 0)
  • 3. Division - Group 2 - Round 1
  • 13.04.20  14:00 Follo - Pors Grenland -  
    13.04.20  14:00 Halsen - FK Tonsberg -  
    13.04.20  16:00 Krakeroy - Flint -  
    14.04.20  19:00 Honefoss - Mjoendalen 2 -  
    14.04.20  19:00 Orn-Horten - Sarpsborg 08 2 -  
    14.04.20  19:00 Stromsgodset 2 - Assiden -  
    15.04.20  19:00 Oppsal - Fredrikstad 2 -  
  • 3. Division - Group 2 - Round 2
  • 18.04.20  14:00 Assiden - Oppsal -  
    18.04.20  14:00 Flint - Halsen -  
    18.04.20  16:00 FK Tonsberg - Orn-Horten -  
    19.04.20  16:00 Fredrikstad 2 - Honefoss -  

    Norway: 3. Division - Group 3

  • 3. Division - Group 3 - Round 26
  • 26.10.19  12:00FT Brodd1 - 2Madla (1 - 0)
    26.10.19  12:00FT IF Storm1 - 6Flint (0 - 2)
    26.10.19  12:00FT Mandalskameratene3 - 0Donn (1 - 0)
    26.10.19  12:00FT Staal Jorpeland7 - 1Bryne 2 (3 - 0)
    26.10.19  12:00FT Start 21 - 6Flekkeroy (1 - 2)
    26.10.19  12:00FT Viking 26 - 0Vardeneset (1 - 0)
    26.10.19  12:00FT Vindbjart3 - 3Pors Grenland (0 - 1)
  • 3. Division - Group 3 - Round 1
  • 13.04.20  16:00 Brodd - Vidar -  
    13.04.20  16:00 Djerv 1919 - Akra -  
    13.04.20  16:00 Express - Start 2 -  
    13.04.20  16:00 Hinna FK - Sola -  
    13.04.20  16:00 Madla - Vindbjart -  
    13.04.20  16:00 Mandalskameratene - Donn -  
    13.04.20  16:00 Viking 2 - Staal Jorpeland -  
  • 3. Division - Group 3 - Round 2
  • 18.04.20  16:00 Akra - Mandalskameratene -  
    18.04.20  16:00 Donn - Hinna FK -  
    18.04.20  16:00 Sola - Madla -  
    18.04.20  16:00 Staal Jorpeland - Express -  
    18.04.20  16:00 Start 2 - Viking 2 -  
    18.04.20  16:00 Vidar - Djerv 1919 -  
    18.04.20  16:00 Vindbjart - Brodd -  

    Norway: 3. Division - Group 4

  • 3. Division - Group 4 - Round 26
  • 26.10.19  12:00FT Bergen Nord3 - 0Brann 2 (2 - 0)
    26.10.19  12:00FT Fjora1 - 1Sogndal 2 (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Fyllingen4 - 0Stromsgodset 2 (1 - 0)
    26.10.19  12:00FT Lysekloster3 - 1OS (2 - 0)
    26.10.19  12:00FT Stord3 - 3fana (2 - 2)
    26.10.19  12:00FT Vard Haugesund4 - 0Djerv 1919 (2 - 0)
    26.10.19  12:00FT Vestfossen9 - 0Valdres FK (4 - 0)
  • 3. Division - Group 4 - Round 1
  • 13.04.20  16:00 Brann 2 - Ardal -  
    13.04.20  16:00 fana - Fyllingen -  
    13.04.20  16:00 Fjora - Lyn Oslo -  
    13.04.20  16:00 Frigg - Bjarg -  
    13.04.20  16:00 Lysekloster - Sandviken -  
    13.04.20  16:00 Ready - OS -  
    13.04.20  16:00 Stord - Sogndal 2 -  
  • 3. Division - Group 4 - Round 2
  • 18.04.20  16:00 Ardal - Ready -  
    18.04.20  16:00 Bjarg - fana -  
    18.04.20  16:00 Fyllingen - Fjora -  
    18.04.20  16:00 Lyn Oslo - Lysekloster -  
    18.04.20  16:00 OS - Stord -  
    18.04.20  16:00 Sandviken - Brann 2 -  
    18.04.20  16:00 Sogndal 2 - Frigg -  

    Norway: 3. Division - Group 5

  • 3. Division - Group 5 - Round 26
  • 26.10.19  12:00FT Brumunddal2 - 0Kongsvinger 2 (1 - 0)
    26.10.19  12:00FT Gjovik-Lyn1 - 3Raufoss 2 (0 - 2)
    26.10.19  12:00FT Kolstad7 - 1Steinkjer (3 - 1)
    26.10.19  12:00FT Melhus1 - 0Verdal (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Nybergsund IL Trysil2 - 0Rosenborg 2 (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Orkla4 - 1Tillerbyen (1 - 0)
    26.10.19  12:00FT Ranheim 21 - 1Strindheim (0 - 0)
  • 3. Division - Group 5 - Round 1
  • 13.04.20  16:00 Aalesund 2 - Molde 2 -  
    13.04.20  16:00 Kolstad - Byasen -  
    13.04.20  16:00 Melhus - Spjelkavik -  
    13.04.20  16:00 Ranheim 2 - Tillerbyen -  
    13.04.20  16:00 Strindheim - Ntnui -  
    13.04.20  16:00 Traeff - Orkla -  
    13.04.20  16:00 Volda - Tynset -  
  • 3. Division - Group 5 - Round 2
  • 18.04.20  16:00 Byasen - Ranheim 2 -  
    18.04.20  16:00 Molde 2 - Melhus -  
    18.04.20  16:00 Ntnui - Kolstad -  
    18.04.20  16:00 Orkla - Volda -  
    18.04.20  16:00 Spjelkavik - Strindheim -  
    18.04.20  16:00 Tillerbyen - Aalesund 2 -  
    18.04.20  16:00 Tynset - Traeff -  

    Norway: 3. Division - Group 6

  • 3. Division - Group 6 - Round 26
  • 26.10.19  12:00FT Bodo/Glimt 22 - 1Lillestrom 2 (0 - 1)
    26.10.19  12:00FT Gjellerasen5 - 1Skjetten (3 - 0)
    26.10.19  12:00FT Harstad1 - 5Finnsnes (0 - 3)
    26.10.19  12:00FT Leknes2 - 6Junkeren (1 - 4)
    26.10.19  12:00FT Skjervoy0 - 3Melbo (0 - 1)
    26.10.19  12:00FT Tromso 20 - 1Floya (0 - 0)
    26.10.19  12:00FT Ull/Kisa 21 - 2Honefoss (1 - 1)
  • 3. Division - Group 6 - Round 1
  • 13.04.20  16:00 Bodo/Glimt 2 - Lokomotiv Oslo -  
    13.04.20  16:00 Junkeren - Rana FK -  
    13.04.20  16:00 Mjolner - Stabaek 2 -  
    13.04.20  16:00 Nordstrand - Melbo -  
    13.04.20  16:00 Skeid 2 - Skjervoy -  
    13.04.20  16:00 Tromso 2 - Skaanland -  
    13.04.20  16:00 Ullern - Finnsnes -  
  • 3. Division - Group 6 - Round 2
  • 18.04.20  16:00 Finnsnes - Mjolner -  
    18.04.20  16:00 Lokomotiv Oslo - Tromso 2 -  
    18.04.20  16:00 Melbo - Ullern -  
    18.04.20  16:00 Rana FK - Nordstrand -  
    18.04.20  16:00 Skaanland - Junkeren -  
    18.04.20  16:00 Skjervoy - Bodo/Glimt 2 -  
    18.04.20  16:00 Stabaek 2 - Skeid 2 -  

    Norway: NM Cupen

  • NM Cup - Final
  • 08.12.19  14:15FT Haugesund0 - 1Viking (0 - 0)
  • Qualification - Round 1
  • 21.03.20  16:00 Aaga FC - Rana FK -  
    21.03.20  16:00 Ardal - Fjora -  
    21.03.20  16:00 Arna-Bjornar - Bjarg -  
    21.03.20  16:00 Arvoll - Raade -  
    21.03.20  16:00 As Il - Lyn Oslo -  
    21.03.20  16:00 Aurskog-Holand - Skjetten -  
    21.03.20  16:00 Austraatt - Froyland -  
    21.03.20  16:00 Bergen Nord - Studentspretten -  
    21.03.20  16:00 Bergsoy - Valder -  
    21.03.20  16:00 Blaker - Skedsmo -  
    21.03.20  16:00 Bremnes - Stord -  
    21.03.20  16:00 Brodd - Hana -  
    21.03.20  16:00 Brumunddal - Furnes -  
    21.03.20  16:00 Charlottenlund - Heimdal -  
    21.03.20  16:00 Djerv - Varegg -  
    21.03.20  16:00 Donn - Lyngdal -  
    21.03.20  16:00 Drammen FK - Vestfossen -  
    21.03.20  16:00 Eide/Omegn - Surnadal -  
    21.03.20  16:00 Eidsvold IF - Funnefoss/Vormsund -  
    21.03.20  16:00 Express - Halsen -  
    21.03.20  16:00 FK Kvik - Orkla -  
    21.03.20  16:00 Forde - Eid IL -  
    21.03.20  16:00 Frigg - Ostsiden -  
    21.03.20  16:00 Gneist - IL Froeya -  
    21.03.20  16:00 Gran Il - Faaberg -  
    21.03.20  16:00 Grand Bodoe - Fauske/Sprint -  
    21.03.20  16:00 Hei Il - Uraedd -  
    21.03.20  16:00 Heming - Oslojuvelene -  
    21.03.20  16:00 Herd - SIF/Hessa IL -  
    21.03.20  16:00 HIF/Stein - Porsanger -  
    21.03.20  16:00 Hinna FK - Staal Jorpeland -  
    21.03.20  16:00 Innstranden - Junkeren -  
    21.03.20  16:00 Jevnaker - Solberg -  
    21.03.20  16:00 Kirkenes - Norild -  
    21.03.20  16:00 Kolbu/KK - Toten -  
    21.03.20  16:00 Kopervik - Akra -  
    21.03.20  16:00 Krakeroy - Kolbotn -  
    21.03.20  16:00 Kristiansund Fk - Tomrefjord IL -  
    21.03.20  16:00 Larsnes/Gursken - Rollon -  
    21.03.20  16:00 Lillehammer FK - Ottestad -  
    21.03.20  16:00 Lokomotiv Oslo - Manglerud Star -  
    21.03.20  16:00 Loten - Trysil FK -  
    21.03.20  16:00 Majorstuen - Christiana -  
    21.03.20  16:00 Melbo - Skaanland -  
    21.03.20  16:00 Melhus - Trygg/Lade -  
    21.03.20  16:00 Modum - Assiden -  
    21.03.20  16:00 Mosjoen - Sandnessjoeen -  
    21.03.20  16:00 NHHI - Trott -  
    21.03.20  16:00 Nome - Pors Grenland -  
    21.03.20  16:00 Ntnui - Kil/Hemne -  
    21.03.20  16:00 Osteroey IL - Loddefjord -  
    21.03.20  16:00 Rakkestad - Grei -  
    21.03.20  16:00 Randesund - Riska -  
    21.03.20  16:00 Ready - GUI -  
    21.03.20  16:00 Roervik - Namsos -  
    21.03.20  16:00 Rommen - Rilindja -  
    21.03.20  16:00 Sagene - Borgen -  
    21.03.20  16:00 Sandefjord BK - Runar -  
    21.03.20  16:00 Sander - Klofta -  
    21.03.20  16:00 Sandviken - Lyngboe -  
    21.03.20  16:00 Sarpsborg FK - Drobak-Frogn -  
    21.03.20  16:00 Selbak - Idd -  
    21.03.20  16:00 Skarphedin - IF Storm -  
    21.03.20  16:00 Skjervoy - Krokelvdalen -  
    21.03.20  16:00 Smoras - Sund SK -  
    21.03.20  16:00 Sprint Jeloey - Nesodden -  
    21.03.20  16:00 Svelvik - Konnerud -  
    21.03.20  16:00 Sverresborg - Vuku -  
    21.03.20  16:00 Teie - Larvik Football -  
    21.03.20  16:00 Tertnes - OS -  
    21.03.20  16:00 Tverrelvdalen - Bjornevatn -  
    21.03.20  16:00 Tynset - Engerdal -  
    21.03.20  16:00 Vaag - Sogne -  
    21.03.20  16:00 Valdres FK - Reinsvoll -  
    21.03.20  16:00 Vardeneset - Madla -  
    21.03.20  16:00 Varhaug - Eiger -  
    21.03.20  16:00 Vaulen - Algard -  
    21.03.20  16:00 Verdal - Fram Larvik -  
    21.03.20  16:00 Volda - Stryn -  

    Norway: Super Cup

  • Super Cup - Final
  • 17.03.19  17:00 RosenborgCANCMolde -

    Norway: Toppserien Women

  • Toppserien Qualification - Final
  • 01.12.19  13:00FT Lyn W2 - 1Floeya W (1 - 0)
  • Toppserien Women - Round 1
  • 21.03.20  15:00 Arna-Bjornar W - Roa W -
    21.03.20  16:00 Klepp W - Trondheims-Orn W -
    21.03.20  16:00 Kolbotn W - Avaldsnes W -
    21.03.20  17:00 LSK Kvinner W - Sandviken W -
    23.03.20  19:00 Valerenga W - Lyn W -

    Norway: 1. Division Women

  • 1. Division Women - Round 22
  • 03.11.19  14:00FT Amazon Grimstad W0 - 2Oevrevoll Hosle W (0 - 0)
    03.11.19  14:00FT Grand Bodo W1 - 3Floeya W (1 - 1)
    03.11.19  14:00FT Hoenefoss W5 - 1Grei Kvinner Elite W (0 - 0)
    03.11.19  14:00FT Kaupanger W0 - 1Aasane W (0 - 0)
    03.11.19  14:00FT Nanset W0 - 1Medkila W (0 - 0)
    03.11.19  14:00FT Snoegg Fotball W1 - 2Byaasen W (1 - 0)
  • 1. Division Women - Round 1
  • 21.03.20  14:30 Aasane W - Fart W -  
    21.03.20  17:00 Oevrevoll Hosle W - Amazon Grimstad W -  
    22.03.20  13:00 KIL/Hemne W - Floeya W -  
    22.03.20  16:00 Hoenefoss W - Stabaek W -  
    22.03.20  17:00 Grei Kvinner Elite W - Medkila W -  

    Norway: Norway Cup Women

  • Norway Cup Women - Final
  • 23.11.19  17:00FT LSK Kvinner W5 - 1Valerenga W -

    Get the latest football scores from all of Norway's football leagues, Norway's football cups, Norway's football tournaments and Norway's friendly games. We have all of the latest results from the Norwegian football competitions including the Eliteserien, OBOS-ligaen, 2. Divisjon - Group 1, 2. Divisjon - Group 2, 2. Divisjon - Group 3, 2. Divisjon - Group 4, 3. Division - Group 1, 3. Division - Group 2, 3. Division - Group 3, 3. Division - Group 4, 3. Division - Group 5, 3. Division - Group 6, NM Cupen, Super Cup, Toppserien Women, 1. Division Women & Norway Cup Women. Catch up with all of the latest Norwegian football action only at ScoresPro.com - the #1 Football livescore website for Norway!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement