My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Romania: All Leagues & Cups - Latest Results & Fixtures

Romania: Liga I

  • Regular Season - Round 5
  • 25.09.20  21:00FT Arges Pitesti1 - 2CS Universitatea Craiova (0 - 2)
    25.09.20  18:00FT FC Voluntari1 - 2Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (1 - 0)
  • Regular Season - Round 4
  • 21.09.20  21:00FT GAZ Metan Medias1 - 3Dinamo Bucuresti (0 - 0)
    20.09.20  21:30FT FCSB3 - 0Arges Pitesti (2 - 0)
    20.09.20  18:45FT Uta Arad2 - 3Politehnica Iasi (1 - 1)
    20.09.20  16:30FT FC Botosani0 - 0FC Clinceni (0 - 0)
    19.09.20  21:45FT CS Universitatea Craiova2 - 1FC Voluntari (1 - 0)
    19.09.20  19:00FT Sepsi OSK Sfantu Gheorghe1 - 1Viitorul Constanta (0 - 1)
  • Regular Season - Round 5
  • 26.09.20  14:45 FC Clinceni - GAZ Metan Medias -
    26.09.20  21:30 Viitorul Constanta - FC Astra II Giurgiu -
    27.09.20  19:00 CFR 1907 Cluj - Chindia Targoviste -
    27.09.20  21:45 Politehnica Iasi - FCSB -
    28.09.20  18:00 AFC Hermannstadt - FC Botosani -
    28.09.20  21:00 Dinamo Bucuresti - Uta Arad -
  • Regular Season - Round 6

  • Romania: Liga II

  • Liga II - Round 4
  • 22.09.20  19:00FT Universitatea Cluj3 - 1Unirea 2004 Slobozia (2 - 1)
    21.09.20  18:00FT Csikszereda Miercurea Ciuc1 - 2Petrolul Ploiesti (0 - 2)
    20.09.20  12:30FT ACS Sirineasa2 - 4U Craiova 1948 (1 - 2)
    19.09.20  14:30FT Rapid Bucuresti1 - 1Turris-Oltul (0 - 0)
    19.09.20  11:05FT Ripensia Timisoara2 - 0Aerostar Bacau (0 - 0)
    19.09.20  11:00FT Concordia4 - 0Pandurii TG JIU (2 - 0)
    19.09.20  11:00FT CS Mioveni0 - 1Metaloglobus (0 - 1)
    19.09.20  11:00FT CSM Scolar Resita0 - 0FC Politehnica Timisoara (0 - 0)
    19.09.20  11:00FT CSM Slatina2 - 0Comuna Recea (1 - 0)
    19.09.20  11:00FT Farul Constanta2 - 2Gloria Buzau (2 - 1)
  • Liga II - Round 5
  • 26.09.20  11:00 Aerostar Bacau - Csikszereda Miercurea Ciuc -
    26.09.20  11:00 FC Politehnica Timisoara - Ripensia Timisoara -
    26.09.20  11:00 Gloria Buzau - CSM Scolar Resita -
    26.09.20  11:00 Pandurii TG JIU - CS Mioveni -
    26.09.20  11:00 Turris-Oltul - Concordia -
    26.09.20  11:00 Unirea 2004 Slobozia - Farul Constanta -
    26.09.20  12:30 Comuna Recea - Rapid Bucuresti -
    26.09.20  18:45 Petrolul Ploiesti - Dunarea Calarasi -
    27.09.20  12:00 Metaloglobus - Universitatea Cluj -
    29.09.20  19:00 U Craiova 1948 - CSM Slatina -

    Romania: Liga III

  • Serie 3 - Round 2
  • 19.09.20  18:00FT CS Afumati2 - 1Gloria Albesti (0 - 0)
  • Serie 10 - Round 2
  • Serie 8 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT ACS Poli Timisoara2 - 0Crisul Chisineu (1 - 0)
  • Serie 6 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Acso Filiasi1 - 0AS Pucioasa (0 - 0)
  • Serie 3 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Agricola Borcea1 - 2Mostistea Ulmu (0 - 2)
  • Serie 9 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Ariesul Turda1 - 2Avantul Reghin (1 - 1)
  • Serie 8 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Avantul Periam1 - 1CS Soimii Lipova (0 - 0)
  • Serie 1 - Round 2
  • 19.09.20  17:00Pst Bucovina Radauti - CSM Pascani -
    19.09.20  17:00FT Ceahlaul Piatra Neamt0 - 1Foresta Suceava (0 - 0)
  • Serie 5 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT CS Blejoi1 - 4Corona 2010 Brasov (0 - 1)
  • Serie 7 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT CS Gilortul Targu3 - 1CSM Deva (1 - 0)
  • Serie 9 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT CS Hunedoara1 - 0Ocna Mures (0 - 0)
  • Serie 6 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT CS Sporting Rosiori5 - 1Academica Clinceni II (2 - 0)
  • Serie 10 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT CSC Sanmartin2 - 1CS Luceafarul Oradea (1 - 1)
  • Serie 2 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT CSM Bacau2 - 2CSM Focsani 2007 (0 - 0)
  • Serie 1 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Dante Botosani1 - 3Stiinta Miroslava (0 - 1)
  • Serie 5 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT FC Astra II Giurgiu5 - 1CSO Plopeni (1 - 1)
  • Serie 4 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT FC Voluntari II0 - 0CS Tunari (0 - 0)
    19.09.20  17:00FT FCSB II1 - 2CSA Steaua Bucuresti (1 - 0)
  • Serie 7 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Flacara Horezu1 - 0Viitorul Daesti (1 - 0)
  • Serie 8 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Gloria Lunca Teuz Cermei1 - 3Progresul Pecica (1 - 3)
  • Serie 1 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Husana Husi5 - 0Bradu Borca (0 - 0)
  • Serie 7 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Jiul Petrosani0 - 1Magura Cisnadie (0 - 1)
  • Serie 4 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Metalul Buzau2 - 1Rapid Bucuresti II (0 - 1)
  • Serie 9 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Metalurgistul Cugir1 - 0Unirea Ungheni (0 - 0)
  • Serie 10 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Minaur Baia Mare4 - 1ACS 1910 Oradea (2 - 1)
  • Serie 2 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Otelul Galati2 - 0Avantul Valea Marului (1 - 0)
  • Serie 8 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Progresul Ezeris0 - 5ACS Dumbravita (0 - 5)
  • Serie 4 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Progresul Spartac5 - 1Dinamo Bucuresti II (2 - 1)
  • Serie 3 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Recolta Gheorghe Doja2 - 7Axiopolis Cernavoda (2 - 4)
  • Serie 9 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Sanatatea Cluj1 - 3Unirea Alba Iulia (1 - 1)
  • Serie 10 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT SCM Zalau1 - 0Somesul Dej (0 - 0)
  • Serie 1 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Somuz Falticeni1 - 0SJ Vaslui (0 - 0)
  • Serie 2 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Sporting Liesti2 - 2CS Faurei (0 - 0)
  • Serie 10 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT Sportul Simleu2 - 1CSM Satu Mare (1 - 1)
  • Serie 5 - Round 2
  • 19.09.20  17:00FT SR Municipal Brasov1 - 2Odorheiu Secuiesc (1 - 0)
    19.09.20  17:00FT Targu Secuiesc3 - 0Sepsi OSK Sfantu Gheorghe II (1 - 0)
  • Serie 3 - Round 2
  • 19.09.20  16:00FT Viitorul Constanta II0 - 3Gloria Popesti Leordeni (0 - 1)
    19.09.20  15:00FT CSM Oltenita0 - 2Inainte Modelu (0 - 0)
  • Serie 4 - Round 2
  • 18.09.20  18:00FT CS Balotesti1 - 1Concordia II (0 - 0)
  • Serie 5 - Round 2
  • 18.09.20  18:00FT Kids Tampa Brasov2 - 1Olimpic Cetate (1 - 1)
  • Serie 7 - Round 2
  • 18.09.20  17:00FT AFC Hermannstadt II0 - 1GAZ Metan Medias II (0 - 0)
  • Serie 6 - Round 2
  • Serie 2 - Round 2
  • 18.09.20  17:00FT Dacia Unirea Braila1 - 2Viitorul Ianca (0 - 0)
  • Serie 8 - Round 2
  • 18.09.20  17:00FT Fortuna Becicherecu Mic0 - 0Ghiroda Giarmata (0 - 0)
  • Serie 6 - Round 2
  • 18.09.20  17:00FT Unirea Bascov2 - 3Flacara Moreni (2 - 1)
  • Serie 9 - Round 2
  • 18.09.20  17:00FT Unirea DEJ2 - 0ACS Industria Galda (1 - 0)
  • Serie 6 - Round 2
  • 18.09.20  17:00FT Vedita Colonesti1 - 0CSM Alexandria (0 - 0)
  • Serie 7 - Round 2
  • 18.09.20  17:00Pst Viitorul Selimbar - Minerul Costesti -
  • Serie 6 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Academica Clinceni II - Unirea Bascov -  
  • Serie 10 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 ACS 1910 Oradea - ACS Gloria Bistrita -  
  • Serie 8 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 ACS Dumbravita - Gloria Lunca Teuz Cermei -  
  • Serie 9 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 ACS Industria Galda - Ariesul Turda -  
  • Serie 6 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 AS Pucioasa - Vedita Colonesti -  
  • Serie 9 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Avantul Reghin - CS Hunedoara -  
  • Serie 2 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Avantul Valea Marului - Sportul Chiscani -  
  • Serie 3 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Axiopolis Cernavoda - Agricola Borcea -  
  • Serie 1 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Bradu Borca - Dante Botosani -  
  • Serie 4 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Concordia II - FCSB II -  
  • Serie 5 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Corona 2010 Brasov - FC Astra II Giurgiu -  
  • Serie 8 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Crisul Chisineu - Fortuna Becicherecu Mic -  
  • Serie 2 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CS Faurei - CSM Bacau -  
  • Serie 10 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CS Luceafarul Oradea - SCM Zalau -  
  • Serie 8 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CS Soimii Lipova - ACS Poli Timisoara -  
  • Serie 4 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CS Tunari - Metalul Buzau -  
    26.09.20  17:00 CSA Steaua Bucuresti - Progresul Spartac -  
  • Serie 6 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CSM Alexandria - CS Universitat. Craiova II -  
  • Serie 7 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CSM Deva - AFC Hermannstadt II -  
  • Serie 2 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CSM Focsani 2007 - Dacia Unirea Braila -  
  • Serie 1 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CSM Pascani - Somuz Falticeni -  
  • Serie 2 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Csm Ramnicu Sarat - Sporting Liesti -  
  • Serie 10 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CSM Satu Mare - CSC Sanmartin -  
  • Serie 5 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 CSO Plopeni - SR Municipal Brasov -  
  • Serie 4 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Dinamo Bucuresti II - FC Voluntari II -  
  • Serie 6 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Flacara Moreni - Acso Filiasi -  
  • Serie 1 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Foresta Suceava - Bucovina Radauti -  
  • Serie 7 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 GAZ Metan Medias II - Jiul Petrosani -  
  • Serie 8 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Ghiroda Giarmata - Progresul Ezeris -  
  • Serie 3 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Gloria Albesti - Viitorul Constanta II -  
    26.09.20  17:00 Gloria Popesti Leordeni - CSM Oltenita -  
    26.09.20  17:00 Inainte Modelu - Recolta Gheorghe Doja -  
  • Serie 7 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Magura Cisnadie - Flacara Horezu -  
    26.09.20  17:00 Minerul Costesti - CS Gilortul Targu -  
  • Serie 3 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Mostistea Ulmu - CS Afumati -  
  • Serie 9 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Ocna Mures - Metalurgistul Cugir -  
  • Serie 5 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Odorheiu Secuiesc - Kids Tampa Brasov -  
    26.09.20  17:00 Olimpic Cetate - Targu Secuiesc -  
  • Serie 6 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Petrolul Potcoava - CS Sporting Rosiori -  
  • Serie 8 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Progresul Pecica - Avantul Periam -  
  • Serie 10 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Progresul Somcuta Mare - Sportul Simleu -  
  • Serie 4 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Rapid Bucuresti II - CS Balotesti -  
  • Serie 5 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe II - CS Blejoi -  
  • Serie 1 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 SJ Vaslui - Husana Husi -  
  • Serie 10 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Somesul Dej - Minaur Baia Mare -  
  • Serie 2 - Round 2
  • 26.09.20  17:00 Sporting Liesti - Csm Ramnicu Sarat -  
  • Serie 1 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Stiinta Miroslava - Ceahlaul Piatra Neamt -  
  • Serie 9 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Unirea Alba Iulia - Unirea DEJ -  
    26.09.20  17:00 Unirea Ungheni - Sanatatea Cluj -  
  • Serie 7 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Viitorul Daesti - Viitorul Selimbar -  
  • Serie 2 - Round 3
  • 26.09.20  17:00 Viitorul Ianca - Otelul Galati -  

    Romania: Cupa Romaniei

  • Cupa Romaniei - Final
  • 22.07.20  20:05FT Sepsi OSK Sfantu Gheorghe0 - 1FCSB (0 - 0)

    Romania: Super Cup

  • Super Cup - Final
  • 06.07.19  20:00FT CFR 1907 Cluj0 - 1Viitorul Constanta (0 - 0)

    Romania: League Cup

  • FINAL - Final
  • 20.05.17  20:00FT Dinamo Bucuresti2 - 0ACS Poli Timisoara (2 - 0)  

    Get the latest football scores from all of Romania's football leagues, Romania's football cups, Romania's football tournaments and Romania's friendly games. We have all of the latest results from the Romanian football competitions including the Liga I, Liga II, Liga III, Cupa Romaniei, Super Cup & League Cup. Catch up with all of the latest Romanian football action only at ScoresPro.com - the #1 Football livescore website for Romania!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement