My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Liga III 2021/22 (Romania) : Overview

Romania: Liga III - Next Matches

  • Serie 6 - Round 2
  • 22.09.21  16:00 CSM Alexandria (9) - CS Universitat. Craiova II (6) -  
  • Serie 1 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 Dante Botosani (2) - CSM Bacau (9) -  
    25.09.21  16:00 Foresta Suceava (8) - CSM Pascani (10) -  
    25.09.21  16:00 Husana Husi (6) - SJ Vaslui (7) -  
    25.09.21  16:00 Somuz Falticeni (5) - Ceahlaul Piatra Neamt (3) -  
    25.09.21  16:00 Stiinta Miroslava (4) - Bucovina Radauti (1) -  
  • Serie 10 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 CS Luceafarul Oradea (8) - CFR Cluj II (3) -  
    25.09.21  16:00 Progresul Somcuta Mare (9) - ACS 1910 Oradea (1) -  
    25.09.21  16:00 SCM Zalau (4) - Lotus Baile Felix (5) -  
    25.09.21  16:00 Somesul Dej (7) - CSM Satu Mare (10) -  
    25.09.21  16:00 Sportul Simleu (6) - Minaur Baia Mare (2) -  
  • Serie 2 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 Aerostar Bacau (5) - Metalul Buzau (2) -  
    25.09.21  16:00 CSM Focsani (3) - Otelul Galati (1) -  
    25.09.21  16:00 Sporting Liesti (4) - Dinamo Bacau (8) -  
    25.09.21  16:00 Sportul Chiscani (10) - Csm Ramnicu Sarat (6) -  
    25.09.21  16:00 Viitorul Ianca (7) - CS Faurei (9) -  
  • Serie 3 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 Agricola Borcea (2) - FC Voluntari II (6) -  
    25.09.21  16:00 CS Afumati (8) - Recolta Gheorghe Doja (9) -  
    25.09.21  16:00 CSM Fetesti (7) - Farul Constanta II (1) -  
    25.09.21  16:00 CSM Oltenita (10) - Gloria Albesti (4) -  
    25.09.21  16:00 Gloria Popesti Leordeni (5) - Inainte Modelu (3) -  
  • Serie 4 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 Arges Pitesti II (7) - Dinamo Bucuresti II (8) -  
    25.09.21  16:00 FCSB II (10) - Progresul Spartac (1) -  
    25.09.21  16:00 Flacara Moreni (5) - CS Tunari (2) -  
    25.09.21  16:00 Rapid Bucuresti II (9) - Academica Clinceni II (6) -  
    25.09.21  16:00 Unirea Bascov (4) - Real Bradu (3) -  
  • Serie 5 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 AFC Hermannstadt II (2) - Odorheiu Secuiesc (4) -  
    25.09.21  16:00 CSO Plopeni (10) - Olimpic Cetate (7) -  
    25.09.21  16:00 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe II (1) - AS Pucioasa (3) -  
    25.09.21  16:00 SR Municipal Brasov (6) - Kids Tampa Brasov (9) -  
    25.09.21  16:00 Targu Secuiesc (5) - CS Blejoi (8) -  
  • Serie 6 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 CS Universitat. Craiova II (6) - Viitorul Daesti (1) -  
    25.09.21  16:00 CSM Slatina (2) - Acso Filiasi (7) -  
    25.09.21  16:00 Flacara Horezu (5) - Petrolul Potcoava (8) -  
    25.09.21  16:00 Minerul Costesti (10) - CSM Alexandria (9) -  
    25.09.21  16:00 Vedita Colonesti (4) - CS Sporting Rosiori (3) -  
  • Serie 7 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 Armata Aurul Brad (9) - CS Gilortul Targu (10) -  
    25.09.21  16:00 CSM Scolar Resita (2) - Viitorul Targu II (5) -  
    25.09.21  16:00 Jiul Petrosani (7) - Progresul Ezeris (6) -  
    25.09.21  16:00 Pandurii TG JIU (1) - CSM Deva (3) -  
    25.09.21  16:00 Viitorul Simian (8) - Vointa Lupac (4) -  
  • Serie 8 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 ACS Dumbravita (2) - Ghiroda Giarmata (1) -  
    25.09.21  16:00 Avantul Periam (9) - Gloria Lunca Teuz Cermei (5) -  
    25.09.21  16:00 Frontiera Curtici (8) - CS Soimii Lipova (6) -  
    25.09.21  16:00 Pobeda Star Bisnov (7) - Crisul Chisineu (3) -  
    25.09.21  16:00 Progresul Pecica (4) - ACS Poli Timisoara (10) -  
  • Serie 9 - Round 5
  • 25.09.21  16:00 CS Hunedoara (1) - Gloria Bistrita (4) -  
    25.09.21  16:00 Metalurgistul Cugir (5) - Avantul Reghin (3) -  
    25.09.21  16:00 Sanatatea Cluj (8) - Unirea Alba Iulia (10) -  
    25.09.21  16:00 Unirea Ungheni (2) - Ariesul Turda (9) -  
    25.09.21  16:00 Viitorul Cluj (7) - Ocna Mures (6) -  

    Romania: Liga III - Latest Results

  • Serie 1 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT Bucovina Radauti (1)2 - 0Somuz Falticeni (5) (2 - 0)
    18.09.21  16:00FT Ceahlaul Piatra Neamt (3)0 - 1Dante Botosani (2) (0 - 0)
    18.09.21  16:00FT CSM Bacau (9)0 - 1Husana Husi (6) (0 - 1)
    18.09.21  16:00FT SJ Vaslui (7)0 - 0Foresta Suceava (8) (0 - 0)
  • Serie 10 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT ACS 1910 Oradea (1)4 - 1CS Luceafarul Oradea (8) (3 - 0)
    18.09.21  16:00FT CSM Satu Mare (10)0 - 3Sportul Simleu (6) (0 - 1)
    18.09.21  16:00FT Lotus Baile Felix (5)4 - 1Progresul Somcuta Mare (9) (1 - 0)
    18.09.21  16:00FT Minaur Baia Mare (2)3 - 2SCM Zalau (4) (0 - 1)
  • Serie 2 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT CS Faurei (9)1 - 1Aerostar Bacau (5) (1 - 0)
    18.09.21  16:00FT Dinamo Bacau (8)2 - 4CSM Focsani (3) (0 - 3)
    18.09.21  16:00FT Metalul Buzau (2)8 - 1Sportul Chiscani (10) (5 - 0)
    18.09.21  16:00FT Otelul Galati (1)4 - 0Viitorul Ianca (7) (1 - 0)
  • Serie 3 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT FC Voluntari II (6)6 - 0CSM Fetesti (7) (3 - 0)
    18.09.21  16:00FT Recolta Gheorghe Doja (9)0 - 1Agricola Borcea (2) (0 - 0)
  • Serie 4 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT CS Tunari (2)3 - 0FCSB II (10) (3 - 0)
    18.09.21  16:00FT Progresul Spartac (1)4 - 1Unirea Bascov (4) (3 - 0)
    18.09.21  16:00FT Real Bradu (3)0 - 2Arges Pitesti II (7) (0 - 1)
  • Serie 5 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT AS Pucioasa (3)2 - 1Targu Secuiesc (5) (0 - 1)
    18.09.21  16:00FT CS Blejoi (8)1 - 2SR Municipal Brasov (6) (1 - 1)
    18.09.21  16:00FT Kids Tampa Brasov (9)0 - 0CSO Plopeni (10) (0 - 0)
    18.09.21  16:00FT Olimpic Cetate (7)1 - 0AFC Hermannstadt II (2) (0 - 0)
  • Serie 6 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT Acso Filiasi (7)0 - 1Flacara Horezu (5) (0 - 0)
    18.09.21  16:00FT CS Sporting Rosiori (3)2 - 0Minerul Costesti (10) (1 - 0)
    18.09.21  16:00FT Petrolul Potcoava (8)1 - 0CS Universitat. Craiova II (6) (0 - 0)
    18.09.21  16:00FT Viitorul Daesti (1)1 - 0Vedita Colonesti (4) (1 - 0)
  • Serie 7 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT CS Gilortul Targu (10)1 - 6Pandurii TG JIU (1) (0 - 1)
    18.09.21  16:00FT Progresul Ezeris (6)1 - 0Viitorul Simian (8) (0 - 0)
    18.09.21  16:00FT Vointa Lupac (4)2 - 1Armata Aurul Brad (9) (0 - 0)
  • Serie 8 - Round 4
  • 18.09.21  16:00Pst ACS Poli Timisoara (10) - ACS Dumbravita (2) -
    18.09.21  16:00FT Crisul Chisineu (3)0 - 2Progresul Pecica (4) (0 - 1)
    18.09.21  16:00FT Gloria Lunca Teuz Cermei (5)4 - 2Frontiera Curtici (8) (2 - 0)
  • Serie 9 - Round 4
  • 18.09.21  16:00FT Gloria Bistrita (4)1 - 0Viitorul Cluj (7) (0 - 0)
    18.09.21  16:00FT Ocna Mures (6)1 - 1Metalurgistul Cugir (5) (1 - 1)
    18.09.21  16:00FT Unirea Alba Iulia (10)0 - 5CS Hunedoara (1) (0 - 3)
  • Serie 1 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT CSM Pascani (10)3 - 4Stiinta Miroslava (4) (1 - 3)
  • Serie 10 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT CFR Cluj II (3)1 - 2Somesul Dej (7) (0 - 1)
  • Serie 2 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT Csm Ramnicu Sarat (6)1 - 1Sporting Liesti (4) (0 - 1)
  • Serie 3 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT Farul Constanta II (1)2 - 0Gloria Popesti Leordeni (5) (0 - 0)
    17.09.21  16:00FT Gloria Albesti (4)1 - 0CS Afumati (8) (1 - 0)
    17.09.21  16:00FT Inainte Modelu (3)2 - 0CSM Oltenita (10) (2 - 0)
  • Serie 4 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT Academica Clinceni II (6)2 - 1Flacara Moreni (5) (0 - 1)
    17.09.21  16:00FT Dinamo Bucuresti II (8)2 - 1Rapid Bucuresti II (9) (2 - 1)
  • Serie 5 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT Odorheiu Secuiesc (4)2 - 0Sepsi OSK Sfantu Gheorghe II (1) (1 - 0)
  • Serie 6 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT CSM Alexandria (9)0 - 2CSM Slatina (2) (0 - 1)
  • Serie 7 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT CSM Deva (3)0 - 2CSM Scolar Resita (2) (0 - 0)
    17.09.21  16:00FT Viitorul Targu II (5)2 - 1Jiul Petrosani (7) (0 - 1)
  • Serie 8 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT CS Soimii Lipova (6)1 - 1Pobeda Star Bisnov (7) (0 - 0)
    17.09.21  16:00FT Ghiroda Giarmata (1)2 - 1Avantul Periam (9) (1 - 0)
  • Serie 9 - Round 4
  • 17.09.21  16:00FT Ariesul Turda (9)1 - 1Sanatatea Cluj (8) (0 - 0)
    17.09.21  16:00FT Avantul Reghin (3)1 - 3Unirea Ungheni (2) (0 - 1)
  • Serie 1 - Round 1
  • 15.09.21  17:00Pst Foresta Suceava (8) - Husana Husi (6) -
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 1
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Bucovina Radauti
    3
    3
    0
    0
    6 : 2
    4
    9
    W
    W
    W
    2
    Dante Botosani
    3
    3
    0
    0
    3 : 0
    3
    9
    W
    W
    W
    3
    Ceahlaul Piatra Neamt
    3
    2
    0
    1
    6 : 1
    5
    6
    L
    W
    W
    4
    Stiinta Miroslava
    3
    1
    1
    1
    4 : 4
    0
    4
    W
    D
    L
    5
    Somuz Falticeni
    3
    1
    1
    1
    3 : 4
    -1
    4
    L
    D
    W
    6
    Husana Husi
    2
    1
    0
    1
    1 : 4
    -3
    3
    W
    L
    7
    SJ Vaslui
    3
    0
    2
    1
    2 : 3
    -1
    2
    D
    D
    L
    8
    Foresta Suceava
    2
    0
    1
    1
    0 : 1
    -1
    1
    D
    L
    9
    CSM Bacau
    3
    0
    1
    2
    1 : 3
    -2
    1
    L
    D
    L
    10
    CSM Pascani
    3
    0
    0
    3
    4 : 8
    -4
    0
    L
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 2
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Otelul Galati
    4
    3
    0
    1
    15 : 2
    13
    9
    W
    W
    W
    L
    2
    Metalul Buzau
    3
    3
    0
    0
    15 : 2
    13
    9
    W
    W
    W
    3
    CSM Focsani
    3
    2
    1
    0
    6 : 3
    3
    7
    W
    D
    W
    4
    Sporting Liesti
    3
    2
    1
    0
    7 : 5
    2
    7
    D
    W
    W
    5
    4
    1
    2
    1
    4 : 5
    -1
    5
    D
    L
    D
    W
    6
    Csm Ramnicu Sarat
    4
    1
    1
    2
    4 : 7
    -3
    4
    D
    L
    L
    W
    7
    Viitorul Ianca
    3
    1
    0
    2
    3 : 7
    -4
    3
    L
    W
    L
    8
    Dinamo Bacau
    4
    1
    0
    3
    6 : 11
    -5
    3
    L
    W
    L
    L
    9
    CS Faurei
    3
    0
    1
    2
    5 : 7
    -2
    1
    D
    L
    L
    10
    Sportul Chiscani
    3
    0
    0
    3
    1 : 17
    -16
    0
    L
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 3
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Farul Constanta II
    3
    3
    0
    0
    8 : 2
    6
    9
    W
    W
    W
    2
    Agricola Borcea
    3
    2
    1
    0
    4 : 0
    4
    7
    W
    W
    D
    3
    Inainte Modelu
    4
    2
    1
    1
    8 : 6
    2
    7
    W
    L
    D
    W
    4
    Gloria Albesti
    3
    2
    0
    1
    3 : 1
    2
    6
    W
    W
    L
    5
    Gloria Popesti Leordeni
    3
    2
    0
    1
    2 : 2
    0
    6
    L
    W
    W
    6
    FC Voluntari II
    2
    1
    0
    1
    7 : 2
    5
    3
    W
    L
    7
    CSM Fetesti
    3
    1
    0
    2
    2 : 8
    -6
    3
    L
    L
    W
    8
    CS Afumati
    3
    0
    2
    1
    3 : 4
    -1
    2
    L
    D
    D
    9
    Recolta Gheorghe Doja
    3
    0
    0
    3
    1 : 6
    -5
    0
    L
    L
    L
    10
    CSM Oltenita
    3
    0
    0
    3
    0 : 7
    -7
    0
    L
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 4
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Progresul Spartac
    3
    3
    0
    0
    12 : 1
    11
    9
    W
    W
    W
    2
    CS Tunari
    3
    2
    0
    1
    5 : 3
    2
    6
    W
    W
    L
    3
    Real Bradu
    3
    2
    0
    1
    4 : 3
    1
    6
    L
    W
    W
    4
    Unirea Bascov
    3
    2
    0
    1
    7 : 7
    0
    6
    L
    W
    W
    5
    Flacara Moreni
    4
    1
    1
    2
    4 : 6
    -2
    4
    L
    D
    L
    W
    6
    Academica Clinceni II
    2
    1
    0
    1
    3 : 3
    0
    3
    W
    L
    7
    Arges Pitesti II
    3
    1
    0
    2
    3 : 3
    0
    3
    W
    L
    L
    8
    Dinamo Bucuresti II
    3
    1
    0
    2
    2 : 5
    -3
    3
    W
    L
    L
    9
    Rapid Bucuresti II
    3
    1
    0
    2
    3 : 8
    -5
    3
    L
    L
    W
    10
    FCSB II
    3
    0
    1
    2
    5 : 9
    -4
    1
    L
    D
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 5
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Sepsi OSK Sfantu Gheorghe II
    4
    2
    1
    1
    7 : 5
    2
    7
    L
    W
    W
    D
    2
    AFC Hermannstadt II
    4
    2
    1
    1
    5 : 4
    1
    7
    L
    D
    W
    W
    3
    AS Pucioasa
    2
    2
    0
    0
    6 : 1
    5
    6
    W
    W
    4
    Odorheiu Secuiesc
    2
    2
    0
    0
    3 : 0
    3
    6
    W
    W
    5
    Targu Secuiesc
    3
    1
    1
    1
    5 : 3
    2
    4
    L
    D
    W
    6
    SR Municipal Brasov
    3
    1
    1
    1
    3 : 3
    0
    4
    W
    L
    D
    7
    Olimpic Cetate
    4
    1
    1
    2
    2 : 6
    -4
    4
    W
    L
    D
    L
    8
    CS Blejoi
    3
    1
    0
    2
    5 : 3
    2
    3
    L
    W
    L
    9
    Kids Tampa Brasov
    4
    0
    2
    2
    4 : 10
    -6
    2
    D
    D
    L
    L
    10
    CSO Plopeni
    3
    0
    1
    2
    1 : 6
    -5
    1
    D
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 6
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Viitorul Daesti
    3
    3
    0
    0
    6 : 1
    5
    9
    W
    W
    W
    2
    CSM Slatina
    3
    2
    1
    0
    10 : 2
    8
    7
    W
    D
    W
    3
    CS Sporting Rosiori
    3
    2
    1
    0
    10 : 5
    5
    7
    W
    D
    W
    4
    Vedita Colonesti
    4
    2
    0
    2
    6 : 7
    -1
    6
    L
    W
    L
    W
    5
    Flacara Horezu
    3
    2
    0
    1
    3 : 7
    -4
    6
    W
    W
    L
    6
    CS Universitat. Craiova II
    2
    1
    0
    1
    6 : 1
    5
    3
    L
    W
    7
    Acso Filiasi
    3
    1
    0
    2
    4 : 4
    0
    3
    L
    W
    L
    8
    Petrolul Potcoava
    4
    1
    0
    3
    6 : 12
    -6
    3
    W
    L
    L
    L
    9
    CSM Alexandria
    2
    0
    0
    2
    1 : 4
    -3
    0
    L
    L
    10
    Minerul Costesti
    3
    0
    0
    3
    1 : 10
    -9
    0
    L
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Serie 7
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    3
    3
    0
    0
    11 : 2
    9
    9
    W
    W
    W
    2
    3
    3
    0
    0
    6 : 1
    5
    9
    W
    W
    W
    3
    CSM Deva
    3
    2
    0
    1
    4 : 2
    2
    6
    L
    W
    W
    4
    Vointa Lupac
    3
    2
    0
    1
    5 : 5
    0
    6
    W
    W
    L
    5
    Viitorul Targu II
    3
    1
    1
    1
    3 : 4
    -1
    4
    W
    D
    L
    6
    Progresul Ezeris
    3
    1
    1
    1
    1 : 2
    -1
    4
    W
    L
    D
    7
    Jiul Petrosani
    3
    0
    1
    2
    3 : 5
    -2
    1
    L
    L
    D
    8
    Viitorul Simian
    3
    0
    1
    2
    3 : 5
    -2
    1
    L
    L
    D
    9
    Armata Aurul Brad
    3
    0
    1
    2
    1 : 4
    -3
    1
    L
    D
    L
    10
    CS Gilortul Targu
    3
    0
    1
    2
    2 : 9
    -7
    1
    L
    L
    D