My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Tercera Division - Group 1 2020/21 (Spain) : Overview

Spain: Tercera Division - Group 1 - Next Matches

  • Championship Group - Round 4
  • 24.04.21  15:00 Alondras (5) - Bergantinos (4) -  
    24.04.21  15:00 Arenteiro (3) - Somozas (6) -  
    24.04.21  15:00 Arosa SC (1) - Polvorin (2) -  
  • Promotion Playoff Group - Round 4
  • 24.04.21  15:00 CD Estradense (1) - Silva (6) -  
    24.04.21  15:00 Choco (2) - Deportivo La Coruna B (4) -  
    24.04.21  15:00 Rapido Bouzas (3) - Villalbes (5) -  
  • Relegation Group - Round 4
  • 24.04.21  15:00 Atios UD (9) - Fisterra SD (1) -  
    24.04.21  15:00 Barco (4) - Agrupacion Estudiantil (12) -  
    24.04.21  15:00 Ourense CF (5) - Viveiro CF (2) -  
    24.04.21  15:00 Paiosaco (6) - UD Ourense (7) -  
    24.04.21  15:00 Pontellas (10) - AS Pontes (11) -  
    24.04.21  15:00 Ribadumia (8) - Arzua (3) -  

    Spain: Tercera Division - Group 1 - Latest Results

  • Championship Group - Round 3
  • 18.04.21  18:00FT Bergantinos (4)3 - 2Arenteiro (3) -
    18.04.21  18:00FT Somozas (6)0 - 1Arosa SC (1) -
    18.04.21  19:00FT Polvorin (2)2 - 1Alondras (5) -
  • Promotion Playoff Group - Round 3
  • 18.04.21  13:30FT Silva (6)1 - 4Choco (2) -
    18.04.21  17:15FT Deportivo La Coruna B (4)1 - 1Rapido Bouzas (3) -
  • Relegation Group - Round 3
  • 18.04.21  18:00FT Agrupacion Estudiantil (12)1 - 2Ourense CF (5) -
    18.04.21  18:00FT Arzua (3)2 - 0UD Ourense (7) -
    18.04.21  18:00FT Fisterra SD (1)2 - 0Pontellas (10) -
    18.04.21  18:00FT Paiosaco (6)3 - 2Atios UD (9) -
    18.04.21  18:30FT AS Pontes (11)2 - 3Barco (4) -
    18.04.21  18:30FT Viveiro CF (2)1 - 0Ribadumia (8) -
  • Promotion Playoff Group - Round 3
  • 17.04.21  19:00FT Villalbes (5)0 - 1CD Estradense (1) -
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Group A
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    22
    14
    6
    2
    37 : 16
    21
    48
    L
    D
    W
    W
    W
    2
    Polvorin
    22
    12
    6
    4
    34 : 17
    17
    42
    W
    D
    W
    W
    W
    3
    Somozas
    22
    12
    5
    5
    40 : 21
    19
    41
    W
    W
    L
    D
    D
    4
    Villalbes
    22
    12
    4
    6
    34 : 26
    8
    40
    W
    W
    L
    W
    W
    5
    Deportivo La Coruna B
    22
    9
    5
    8
    41 : 27
    14
    32
    W
    D
    W
    W
    L
    6
    Silva Sd
    22
    7
    9
    6
    21 : 20
    1
    30
    L
    D
    W
    L
    W
    7
    Arzua
    22
    7
    8
    7
    32 : 23
    9
    29
    L
    D
    D
    D
    W
    8
    Viveiro CF
    22
    8
    4
    10
    25 : 39
    -14
    28
    L
    D
    L
    W
    L
    9
    Agrupacion Estudiantil
    22
    4
    8
    10
    27 : 45
    -18
    20
    W
    D
    L
    L
    W
    10
    AS Pontes
    22
    4
    7
    11
    18 : 40
    -22
    19
    D
    L
    L
    W
    L
    11
    Fisterra SD
    22
    4
    5
    13
    22 : 35
    -13
    17
    L
    D
    L
    L
    L
    12
    Paiosaco
    22
    1
    9
    12
    16 : 38
    -22
    12
    D
    L
    D
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Group B
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Arenteiro
    22
    13
    8
    1
    33 : 13
    20
    47
    W
    D
    W
    D
    W
    2
    Arosa SC
    22
    11
    8
    3
    27 : 14
    13
    41
    D
    L
    W
    W
    D
    3
    Alondras
    22
    9
    10
    3
    31 : 15
    16
    37
    D
    D
    D
    D
    W
    4
    Choco
    22
    8
    7
    7
    28 : 22
    6
    31
    W
    L
    W
    L
    L
    5
    CD Estradense
    22
    8
    7
    7
    35 : 34
    1
    31
    W
    D
    L
    W
    W
    6
    Rapido Bouzas
    22
    8
    7
    7
    25 : 25
    0
    31
    W
    D
    D
    D
    L
    7
    Barco
    22
    8
    6
    8
    26 : 27
    -1
    30
    W
    W
    L
    D
    L
    8
    Ourense CF
    22
    8
    4
    10
    33 : 29
    4
    28
    L
    D
    D
    W
    W
    9
    Ribadumia
    22
    7
    5
    10
    24 : 36
    -12
    26
    L
    W
    D
    D
    W
    10
    UD Ourense
    22
    7
    4
    11
    25 : 32
    -7
    25
    L
    W
    L
    L
    L
    11
    Atios UD
    22
    4
    8
    10
    18 : 32
    -14
    20
    L
    L
    L
    L
    D
    12
    Pontellas
    22
    1
    6
    15
    12 : 38
    -26
    9
    L
    D
    L
    D
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Championship Group
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Arosa SC
    3
    2
    0
    1
    4 : 2
    2
    6
    W
    W
    L
    2
    Polvorin
    3
    2
    0
    1
    3 : 2
    1
    6
    W
    L
    W
    3
    Arenteiro
    3
    2
    0
    1
    4 : 3
    1
    6
    L
    W
    W
    4
    3
    2
    0
    1
    7 : 7
    0
    6
    W
    L
    W
    5
    Alondras
    3
    1
    0
    2
    4 : 5
    -1
    3
    L
    W
    L
    6
    Somozas
    3
    0
    0
    3
    0 : 3
    -3
    0
    L
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Promotion Playoff Group
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    CD Estradense
    3
    3
    0
    0
    10 : 2
    8
    9
    W
    W
    W
    2
    Choco
    3
    3
    0
    0
    10 : 5
    5
    9
    W
    W
    W
    3
    Rapido Bouzas
    1
    0
    1
    0
    1 : 1
    0
    1
    D
    4
    Deportivo La Coruna B
    3
    0
    1
    2
    3 : 8
    -5
    1
    D
    L
    L
    5
    Villalbes
    2
    0
    0
    2
    3 : 5
    -2
    0
    L
    L
    6
    Silva
    2
    0
    0
    2
    2 : 8
    -6
    0
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Relegation Group
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Fisterra SD
    3
    3
    0
    0
    5 : 1
    4
    9
    W
    W
    W
    2
    Viveiro CF
    2
    2
    0
    0
    2 : 0
    2
    6
    W
    W
    3
    Arzua
    3
    2
    0
    1
    3 : 1
    2
    6
    W
    L
    W
    4
    Barco
    3
    1
    1
    1
    3 : 3
    0
    4
    W
    L
    D
    5
    Ourense CF
    3
    1
    1
    1
    6 : 6
    0
    4
    W
    D
    L
    6
    Paiosaco
    3
    1
    1
    1
    4 : 5
    -1
    4
    W
    L
    D
    7
    UD Ourense
    2
    1
    0
    1
    2 : 2
    0
    3
    L
    W
    8
    Ribadumia
    2
    1
    0
    1
    2 : 2
    0
    3
    L
    W
    9
    Atios UD
    3
    1
    0
    2
    3 : 4
    -1
    3
    L
    W
    L
    10
    Pontellas
    3
    1
    0
    2
    3 : 4
    -1
    3
    L
    W
    L
    11
    AS Pontes
    4
    0
    1
    3
    6 : 10
    -4
    1
    L
    L
    D
    L
    12
    Agrupacion Estudiantil
    1
    0
    0
    1
    1 : 2
    -1
    0
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss

    Get up to date results from the Spanish Tercera Division - Group 1 for the 2020/21 football season. Get the latest football scores & result for all games in the Tercera Division - Group 1 2020/21 of Spain and all other football match results from the Spanish Tercera Division - Group 1 only at ScoresPro - #1 football livescores website for all of the Spain's Tercera Division - Group 1 football action!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

    Livescore Data Services


    advertisement