• My Favorite Leagues
  • Add your favorite league or match by clicking on button.
  • International Volleyball
  • Volleyball Leagues
advertisementlocale

Russian Cup Women 2020/2021 (Russia): Overview

Russia: Russian Cup Women : 2020/2021 - Next Matches
  • Main Group - Group A
  • 30.10.20  17:00   Dynamo Kazan W   - - - - - --  
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W   - - - - - -  
  • Main Group - Group B
  • 30.10.20  20:00   Lipetsk W   - - - - - --  
      Lokomotiv Kaliningrad W   - - - - - -  
  • Main Group - Group C
  • 30.10.20  16:15   Uralochka-NTMK W   - - - - - --  
      Tulitsa W   - - - - - -  
  • Main Group - Group D
  • 30.10.20  14:00   Uralochka-UrGEU W   - - - - - --  
      Proton Saratov W   - - - - - -  
  • Main Group - Group A
  • 31.10.20  17:00   Dynamo Kazan W   - - - - - --  
      Zarechie Odintsovo W   - - - - - -  
  • Main Group - Group B
  • 31.10.20  19:00   Leningradka W   - - - - - --  
      Lipetsk W   - - - - - -  
  • Main Group - Group C
  • 31.10.20  16:15   Dynamo Krasnodar W   - - - - - --  
      Tulitsa W   - - - - - -  
  • Main Group - Group D
  • 31.10.20  14:00   Dynamo Moscow W   - - - - - --  
      Proton Saratov W   - - - - - -  
  • Main Group - Group A
  • 01.11.20  15:00   Zarechie Odintsovo W   - - - - - --  
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W   - - - - - -  
  • Main Group - Group B
  • 01.11.20  19:00   Lokomotiv Kaliningrad W   - - - - - --  
      Leningradka W   - - - - - -  
  • Main Group - Group C
  • 01.11.20  16:15   Uralochka-NTMK W   - - - - - --  
      Dynamo Krasnodar W   - - - - - -  
  • Main Group - Group D
  • 01.11.20  14:00   Uralochka-UrGEU W   - - - - - --  
      Dynamo Moscow W   - - - - - -  
    Russia: Russian Cup Women : 2020/2021 - Latest Results
  • Group Stage - Group 1
  • 13.09.20  19:00FT   Ray Luch W   0 15 24 20  135  
      Lokomotiv Kaliningrad W   3 25 26 25    
    13.09.20  15:00FT   Zarechie Odintsovo W   0 16 23 23  137  
      Dynamo Moscow W   3 25 25 25    
  • Group Stage - Group 2
  • 13.09.20  14:30FT   Enisey Krasnoyarsk W   3 25 25 25  123  
      Tyumen-TUMGU W   0 18 13 17    
    13.09.20  12:00FT   Sakhalin W   0 20 23 26  147  
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W   3 25 25 28    
    13.09.20  10:00FT   Uralochka-UrGEU W   3 25 25 27  137  
      Uralochka-NTMK W   0 15 20 25    
  • Group Stage - Group 3
  • 13.09.20  15:00FT   Ufimochka W   0 18 13 14  120  
      Dynamo Kazan W   3 25 25 25    
    13.09.20  13:00FT   Severyanka W   0 16 18 19  128  
      Proton Saratov W   3 25 25 25    
    13.09.20  11:00FT   Dynamo Krasnodar W   3 25 25 25  124  
      Impuls-Sport Volgodonsk W   0 19 17 13    
  • Group Stage - Group 4
  • 13.09.20  18:30FT   Nizhniy Novgorod W   0 23 19 22  139  
      Lipetsk W   3 25 25 25    
    13.09.20  15:30FT   Atom Kursk W   2 25 24 19 25 8208  
      Minchanka Minsk W   3 18 26 25 23 15  
  • Group Stage - Group 1
  • 12.09.20  20:00FT   Lokomotiv Kaliningrad W   3 25 25 25  131  
      Zarechie Odintsovo W   0 14 23 19    
    12.09.20  17:00FT   Dynamo Moscow W   3 26 25 25 25 190  
      Leningradka W   1 28 21 21 19   
  • Group Stage - Group 2
  • 12.09.20  16:30FT   Avtodor-Metar Chelyabinsk W   1 12 25 16 19 170  
      Enisey Krasnoyarsk W   3 25 23 25 25   
    12.09.20  14:30FT   Uralochka-NTMK W   3 25 25 25  128  
      Sakhalin W   0 20 12 21    
    12.09.20  12:30FT   Tyumen-TUMGU W   0 19 20 22  136  
      Uralochka-UrGEU W   3 25 25 25    
  • Group Stage - Group 3
  • 12.09.20  19:00FT   Dynamo Kazan W   3 25 25 25  132  
      Severyanka W   0 20 14 23    
    12.09.20  17:00FT   Impuls-Sport Volgodonsk W   1 18 20 25 22 176  
      Ufimochka W   3 25 25 16 25   
    12.09.20  15:00FT   Proton Saratov W   0 20 19 17  131  
      Dynamo Krasnodar W   3 25 25 25    
  • Group Stage - Group 4
  • 12.09.20  18:00FT   Lipetsk W   2 16 25 25 16 10201  
      Tulitsa W   3 25 22 22 25 15  
    12.09.20  15:30FT   Minchanka Minsk W   3 26 25 25  135  
      Nizhniy Novgorod W   0 24 16 19    
  • Group Stage - Group 1
  • 11.09.20  20:00FT   Leningradka W   0 23 21 26  148  
      Lokomotiv Kaliningrad W   3 25 25 28    
    11.09.20  17:00FT   Zarechie Odintsovo W   3 25 25 25  132  
      Ray Luch W   0 22 15 20    
  • Group Stage - Group 4
  • 11.09.20  18:15FT   Nizhniy Novgorod W   3 25 25 18 25 166  
      Atom Kursk W   1 16 17 25 15   
    11.09.20  15:30FT   Tulitsa W   3 25 27 25 20 15225  
      Minchanka Minsk W   2 27 25 23 25 13  
  • Group Stage - Group 1
  • 10.09.20  20:00FT   Lokomotiv Kaliningrad W   1 30 19 19 19 190  
      Dynamo Moscow W   3 28 25 25 25   
    10.09.20  17:00FT   Ray Luch W   0 15 15 15  120  
      Leningradka W   3 25 25 25    
  • Group Stage - Group 2
  • 10.09.20  16:30FT   Sakhalin W   3 25 14 25 28 188  
      Uralochka-UrGEU W   1 23 25 22 26   
    10.09.20  14:30FT   Enisey Krasnoyarsk W   0 19 20 18  132  
      Uralochka-NTMK W   3 25 25 25    
    10.09.20  12:30FT   Avtodor-Metar Chelyabinsk W   3 25 22 25 25 181  
      Tyumen-TUMGU W   1 23 25 17 19   
  • Group Stage - Group 3
  • 10.09.20  19:00FT   Dynamo Krasnodar W   0 23 23 23  144  
      Dynamo Kazan W   3 25 25 25    
    10.09.20  17:00FT   Proton Saratov W   3 25 25 25  121  
      Impuls-Sport Volgodonsk W   0 18 13 15    
    10.09.20  15:00FT   Severyanka W   3 25 25 25  131  
      Ufimochka W   0 22 15 19    
  • Group Stage - Group 4
  • 10.09.20  18:00FT   Minchanka Minsk W   2 28 31 16 21 12228  
      Lipetsk W   3 26 29 25 25 15  
    10.09.20  15:30FT   Atom Kursk W   0 22 16 24  138  
      Tulitsa W   3 25 25 26    
  • Group Stage - Group 1
  • 09.09.20  20:00FT   Leningradka W   3 25 27 25  136  
      Zarechie Odintsovo W   0 21 25 13    
    09.09.20  17:00FT   Dynamo Moscow W   3 25 25 25  122  
      Ray Luch W   0 16 13 18    
  • Group Stage - Group 2
  • 09.09.20  16:45FT   Tyumen-TUMGU W   0 12 14 20  121  
      Sakhalin W   3 25 25 25    
    09.09.20  14:30FT   Uralochka-NTMK W   3 31 25 19 25 178  
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W   1 29 9 25 15   
    09.09.20  12:30FT   Uralochka-UrGEU W   3 25 25 25  140  
      Enisey Krasnoyarsk W   0 22 20 23    
  • Group Stage - Group 3
  • 09.09.20  19:00FT   Dynamo Kazan W   1 22 25 18 20 180  
      Proton Saratov W   3 25 20 25 25   
    09.09.20  17:00FT   Impuls-Sport Volgodonsk W   0 20 20 17  132  
      Severyanka W   3 25 25 25    
    09.09.20  15:00FT   Ufimochka W   0 24 18 14  132  
      Dynamo Krasnodar W   3 26 25 25    
  • Group Stage - Group 4
  • 09.09.20  18:00FT   Lipetsk W   3 25 25 25  125  
      Atom Kursk W   0 19 8 23    
    09.09.20  15:30FT   Tulitsa W   3 26 28 25  147  
      Nizhniy Novgorod W   0 24 26 18    
  • Group Stage - Group 2
  • 08.09.20  17:15FT   Uralochka-NTMK W   3 25 25 25  116  
      Tyumen-TUMGU W   0 9 15 17    
    08.09.20  15:10FT   Avtodor-Metar Chelyabinsk W   3 27 24 25 26 197  
      Uralochka-UrGEU W   1 25 26 20 24   
    08.09.20  12:30FT   Enisey Krasnoyarsk W   2 23 23 25 25 10209  
      Sakhalin W   3 25 25 20 18 15  
  • Group Stage - Group 3
  • 08.09.20  19:45FT   Dynamo Kazan W   3 25 25 25  120  
      Impuls-Sport Volgodonsk W   0 15 14 16    
    08.09.20  17:10FT   Dynamo Krasnodar W   2 23 25 16 25 8206  
      Severyanka W   3 25 21 25 23 15  
    08.09.20  15:00FT   Proton Saratov W   3 25 18 26 25 168  
      Ufimochka W   1 12 25 24 13   
    Russia: Russian Cup Women Group Stage - Group 1: 2020/2021 - League Table
    # Team MP W L Points +/- Pts Total Form
    1 Dynamo Moscow W 4 4 0 12 - 2 10 12 WWWW
    2 Lokomotiv Kaliningrad W 4 3 1 10 - 3 7 9 WWWL
    3 Leningradka W 4 2 2 7 - 6 1 6 LLWW
    4 Zarechie Odintsovo W 4 1 3 3 - 9 -6 3 LLWL
    5 Ray Luch W 4 0 4 0 - 12 -12 0 LLLL
    1 Dynamo Moscow W 4 4 0 12 - 2 10 12 WWWW
    2 Lokomotiv Kaliningrad W 4 3 1 10 - 3 7 9 WWWL
    3 Leningradka W 4 2 2 7 - 6 1 6 LLWW
    4 Zarechie Odintsovo W 4 1 3 3 - 9 -6 3 LLWL
    5 Ray Luch W 4 0 4 0 - 12 -12 0 LLLL
    1 Dynamo Moscow W 2 2 0 6 - 1 5 4 WW
    2 Lokomotiv Kaliningrad W 2 1 1 4 - 3 1 2 WL
    3 Leningradka W 2 1 1 3 - 3 0 2 LW
    4 Zarechie Odintsovo W 2 1 1 3 - 3 0 2 LW
    5 Ray Luch W 2 0 2 0 - 6 -6 0 LL
    1 Lokomotiv Kaliningrad W 2 2 0 6 - 0 6 4 WW
    2 Dynamo Moscow W 2 2 0 6 - 1 5 4 WW
    3 Leningradka W 2 1 1 4 - 3 1 2 LW
    4 Ray Luch W 2 0 2 0 - 6 -6 0 LL
    5 Zarechie Odintsovo W 2 0 2 0 - 6 -6 0 LL
    1 Dynamo Moscow W 4 4 0 12 - 2 10 12 WWWW
    2 Lokomotiv Kaliningrad W 4 3 1 10 - 3 7 9 WWWL
    3 Leningradka W 4 2 2 7 - 6 1 6 LLWW
    4 Zarechie Odintsovo W 4 1 3 3 - 9 -6 3 LLWL
    5 Ray Luch W 4 0 4 0 - 12 -12 0 LLLL

    Russia: Russian Cup Women Group Stage - Group 2: 2020/2021 - League Table
    # Team MP W L Points +/- Pts Total Form
    1 Uralochka-NTMK W 5 4 1 12 - 4 8 12 LWWWW
    2 Uralochka-UrGEU W 5 3 2 11 - 6 5 9 WWLWL
    3 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 5 3 2 11 - 8 3 9 WLWLW
    4 Sakhalin W 5 3 2 9 - 9 0 8 LLWWW
    5 Enisey Krasnoyarsk W 5 2 3 8 - 10 -2 7 WWLLL
    6 Tyumen-TUMGU W 5 0 5 1 - 15 -14 0 LLLLL
    1 Uralochka-NTMK W 5 4 1 12 - 4 8 12 LWWWW
    2 Uralochka-UrGEU W 5 3 2 11 - 6 5 9 WWLWL
    3 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 5 3 2 11 - 8 3 9 WLWLW
    4 Sakhalin W 5 3 2 9 - 9 0 8 LLWWW
    5 Enisey Krasnoyarsk W 5 2 3 8 - 10 -2 7 WWLLL
    6 Tyumen-TUMGU W 5 0 5 1 - 15 -14 0 LLLLL
    1 Uralochka-NTMK W 3 3 0 9 - 1 8 6 WWW
    2 Uralochka-UrGEU W 2 2 0 6 - 0 6 4 WW
    3 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 3 2 1 7 - 5 2 4 LWW
    4 Enisey Krasnoyarsk W 3 1 2 5 - 6 -1 2 WLL
    5 Sakhalin W 2 1 1 3 - 4 -1 2 LW
    6 Tyumen-TUMGU W 2 0 2 0 - 6 -6 0 LL
    1 Sakhalin W 3 2 1 6 - 5 1 4 LWW
    2 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 2 1 1 4 - 3 1 2 WL
    3 Uralochka-NTMK W 2 1 1 3 - 3 0 2 LW
    4 Enisey Krasnoyarsk W 2 1 1 3 - 4 -1 2 WL
    5 Uralochka-UrGEU W 3 1 2 5 - 6 -1 2 WLL
    6 Tyumen-TUMGU W 3 0 3 1 - 9 -8 0 LLL
    1 Uralochka-NTMK W 5 4 1 12 - 4 8 12 LWWWW
    2 Uralochka-UrGEU W 5 3 2 11 - 6 5 9 WWLWL
    3 Avtodor-Metar Chelyabinsk W 5 3 2 11 - 8 3 9 WLWLW
    4 Sakhalin W 5 3 2 9 - 9 0 9 LLWWW
    5 Enisey Krasnoyarsk W 5 2 3 8 - 10 -2 6 WWLLL
    6 Tyumen-TUMGU W 5 0 5 1 - 15 -14 0 LLLLL

    Russia: Russian Cup Women Group Stage - Group 3: 2020/2021 - League Table
    # Team MP W L Points +/- Pts Total Form
    1 Dynamo Kazan W 5 4 1 13 - 3 10 12 WWWLW
    2 Proton Saratov W 5 4 1 12 - 5 7 12 WLWWW
    3 Dynamo Krasnodar W 5 3 2 11 - 6 5 10 WWLWL
    4 Severyanka W 5 3 2 9 - 8 1 8 LLWWW
    5 Ufimochka W 5 1 4 4 - 13 -9 3 LWLLL
    6 Impuls-Sport Volgodonsk W 5 0 5 1 - 15 -14 0 LLLLL
    1 Dynamo Kazan W 5 4 1 13 - 3 10 12 WWWLW
    2 Proton Saratov W 5 4 1 12 - 5 7 12 WLWWW
    3 Dynamo Krasnodar W 5 3 2 11 - 6 5 10 WWLWL
    4 Severyanka W 5 3 2 9 - 8 1 8 LLWWW
    5 Ufimochka W 5 1 4 4 - 13 -9 3 LWLLL
    6 Impuls-Sport Volgodonsk W 5 0 5 1 - 15 -14 0 LLLLL
    1 Dynamo Kazan W 3 2 1 7 - 3 4 4 WLW
    2 Proton Saratov W 3 2 1 6 - 4 2 4 LWW
    3 Severyanka W 2 1 1 3 - 3 0 2 LW
    4 Dynamo Krasnodar W 3 1 2 5 - 6 -1 2 WLL
    5 Impuls-Sport Volgodonsk W 2 0 2 1 - 6 -5 0 LL
    6 Ufimochka W 2 0 2 0 - 6 -6 0 LL
    1 Dynamo Kazan W 2 2 0 6 - 0 6 4 WW
    2 Dynamo Krasnodar W 2 2 0 6 - 0 6 4 WW
    3 Proton Saratov W 2 2 0 6 - 1 5 4 WW
    4 Severyanka W 3 2 1 6 - 5 1 4 LWW
    5 Ufimochka W 3 1 2 4 - 7 -3 2 WLL
    6 Impuls-Sport Volgodonsk W 3 0 3 0 - 9 -9 0 LLL
    1 Dynamo Kazan W 5 4 1 13 - 3 10 12 WWWLW
    2 Proton Saratov W 5 4 1 12 - 5 7 12 WLWWW
    3 Dynamo Krasnodar W 5 3 2 11 - 6 5 9 WWLWL
    4 Severyanka W 5 3 2 9 - 8 1 9 LLWWW
    5 Ufimochka W 5 1 4 4 - 13 -9 3 LWLLL
    6 Impuls-Sport Volgodonsk W 5 0 5 1 - 15 -14 0 LLLLL

    Russia: Russian Cup Women Group Stage - Group 4: 2020/2021 - League Table
    # Team MP W L Points +/- Pts Total Form
    1 Tulitsa W 4 4 0 12 - 4 8 10 WWWW
    2 Lipetsk W 4 3 1 11 - 5 6 9 WLWW
    3 Minchanka Minsk W 4 2 2 10 - 8 2 7 WWLL
    4 Nizhniy Novgorod W 4 1 3 3 - 10 -7 3 LLWL
    5 Atom Kursk W 4 0 4 3 - 12 -9 1 LLLL
    1 Tulitsa W 4 4 0 12 - 4 8 10 WWWW
    2 Lipetsk W 4 3 1 11 - 5 6 9 WLWW
    3 Minchanka Minsk W 4 2 2 10 - 8 2 7 WWLL
    4 Nizhniy Novgorod W 4 1 3 3 - 10 -7 3 LLWL
    5 Atom Kursk W 4 0 4 3 - 12 -9 1 LLLL
    1 Tulitsa W 2 2 0 6 - 2 4 4 WW
    2 Lipetsk W 2 1 1 5 - 3 2 2 LW
    3 Minchanka Minsk W 2 1 1 5 - 3 2 2 WL
    4 Nizhniy Novgorod W 2 1 1 3 - 4 -1 2 LW
    5 Atom Kursk W 2 0 2 2 - 6 -4 0 LL
    1 Lipetsk W 2 2 0 6 - 2 4 4 WW
    2 Tulitsa W 2 2 0 6 - 2 4 4 WW
    3 Minchanka Minsk W 2 1 1 5 - 5 0 2 WL
    4 Atom Kursk W 2 0 2 1 - 6 -5 0 LL
    5 Nizhniy Novgorod W 2 0 2 0 - 6 -6 0 LL
    1 Tulitsa W 4 4 0 12 - 4 8 12 WWWW
    2 Lipetsk W 4 3 1 11 - 5 6 9 WLWW
    3 Minchanka Minsk W 4 2 2 10 - 8 2 6 WWLL
    4 Nizhniy Novgorod W 4 1 3 3 - 10 -7 3 LLWL
    5 Atom Kursk W 4 0 4 3 - 12 -9 0 LLLL

    Russia: Russian Cup Women Main Group: 2020/2021 - League Table
    # Team MP W L Points +/- Pts Total Form

    Get all of today’s volleyball livescores from the Russian Cup Women volleyball league in Russia. We not only have all of this week’s Russian Cup Women volleyball livescores we track the scores of every match in the entirety of the 2020/21 season of the Russian Cup Women so you will always find all of the livescore results that you are looking for! Our Russian Cup Women volleyball livescores are updated in real-time to bring you all of the latest news, stats & goals as they happen. ScoresPro not only covers the Russian Cup Women of volleyball but we also cover all of the other major volleyball competitions in Russia and all of the other big national and international volleyball leagues, cups and friendly games!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement