• My Favorite Leagues
  • Add your favorite league or match by clicking on button.
  • International Handball
  • Handball Leagues
advertisement

EHF Cup 2019/2020 (Europe): Results

  • Group Stage - Group C
  • 23.02.20  18:00FT   NantesFRA 28 9 1959  
      SC MagdeburgGER 31 15 16 
  • Group Stage - Group B
  • 23.02.20  13:00FT   Ciudad Encantada CuencaESP 28 16 1261  
      Rhein-Neckar LowenGER 33 16 17 
  • Group Stage - Group C
  • 22.02.20  20:30FT   Ademar LeonESP 23 14 949  
      Gorenje VelenjeSLO 26 13 13 
  • Group Stage - Group D
  • 22.02.20  20:00FT   La RiojaESP 26 13 1351  
      Fuchse BerlinGER 25 11 14 
  • Group Stage - Group A
  • 22.02.20  18:00FT   BenficaPOR 29 14 1553  
      Gwardia OpolePOL 24 12 12 
  • Group Stage - Group D
  • 22.02.20  18:00FT   TatabanyaHUN 24 11 1348  
      Pays d AixFRA 24 15 9 
  • Group Stage - Group B
  • 22.02.20  16:00FT   HolstebroDEN 28 13 1558  
      NimesFRA 30 16 14 
  • Group Stage - Group A
  • 19.02.20  19:45FT   Bjerringbro/SilkeborgDEN 35 16 1966  
      MT MelsungenGER 31 19 12 
    16.02.20  20:00FT   Gwardia OpolePOL 29 12 1761  
      Bjerringbro/SilkeborgDEN 32 20 12 
  • Group Stage - Group C
  • 16.02.20  19:45FT   Gorenje VelenjeSLO 28 12 1663  
      NantesFRA 35 19 16 
  • Group Stage - Group B
  • 15.02.20  20:30FT   HolstebroDEN 27 12 1562  
      Rhein-Neckar LowenGER 35 16 19 
  • Group Stage - Group D
  • 15.02.20  20:00FT   La RiojaESP 29 15 1458  
      Pays d AixFRA 29 15 14 
  • Group Stage - Group B
  • 15.02.20  19:30FT   NimesFRA 29 17 1258  
      Ciudad Encantada CuencaESP 29 13 16 
  • Group Stage - Group A
  • 15.02.20  18:15FT   BenficaPOR 29 16 1355  
      MT MelsungenGER 26 11 15 
  • Group Stage - Group D
  • 13.02.20  20:00FT   Fuchse BerlinGER 27 15 1254  
      TatabanyaHUN 27 17 10 
  • Group Stage - Group C
  • 12.02.20  21:00FT   Ademar LeonESP 27 14 1358  
      SC MagdeburgGER 31 12 19 
  • Group Stage - Group D
  • 09.02.20  20:00FT   Pays d AixFRA 23 10 1348  
      Fuchse BerlinGER 25 11 14 
  • Group Stage - Group C
  • 09.02.20  18:00FT   NantesFRA 34 17 1762  
      Ademar LeonESP 28 16 12 
  • Group Stage - Group B
  • 09.02.20  18:00FT   Rhein-Neckar LowenGER 32 16 1663  
      NimesFRA 31 16 15 
  • Group Stage - Group A
  • 09.02.20  16:00FT   Bjerringbro/SilkeborgDEN 24 11 1357  
      BenficaPOR 33 14 19 
    09.02.20  16:00FT   MT MelsungenGER 26 12 1447  
      Gwardia OpolePOL 21 10 11 
  • Group Stage - Group C
  • 09.02.20  14:00FT   SC MagdeburgGER 32 15 1758  
      Gorenje VelenjeSLO 26 13 13 
  • Group Stage - Group B
  • 09.02.20  13:00FT   Ciudad Encantada CuencaESP 29 11 1856  
      HolstebroDEN 27 10 17 
  • Group Stage - Group D
  • 08.02.20  13:00FT   TatabanyaHUN 26 15 1151  
      La RiojaESP 25 11 14 
  • Qualifying Round 3 - 2nd Leg
  • 24.11.19  19:00FT   Bjerringbro/SilkeborgDEN 34 19 1564  
      Pfadi WinterthurSUI 30 14 16 
    24.11.19  19:00FT   Metalurg SkopjeMKD 23 13 1046  
      Gorenje VelenjeSLO 23 10 13 
    24.11.19  18:00FT   ArendalNOR 30 16 1460  
      NantesFRA 30 16 14 
    24.11.19  18:00FT   Olympiacos SFPGRE 19 9 1039  
      MT MelsungenGER 20 11 9 
    24.11.19  18:00FT   Pays d AixFRA 19 13 642  
      Chambery SavoieFRA 23 10 13 
    24.11.19  17:00FT   Fuchse BerlinGER 27 13 1453  
      MalmoSWE 26 11 15 
    24.11.19  17:00FT   SC MagdeburgGER 37 22 1563  
      Powen ZabrzePOL 26 15 11 
    23.11.19  21:30FT   NimesFRA 29 17 1249  
      CsurgoiHUN 20 7 13 
    23.11.19  21:15FT   Achilles BocholtBEL 31 16 1567  
      La RiojaESP 36 17 19 
    23.11.19  20:30FT   Ademar LeonESP 29 14 1550  
      Balatonfuredi KSEHUN 21 9 12 
    23.11.19  20:00FT   Azoty-PulawyPOL 29 12 1757  
      Gwardia OpolePOL 28 13 15 
    23.11.19  20:00FT   BenficaPOR 28 12 1652  
      Nexe NasiceCRO 24 10 14 
    23.11.19  19:00FT   ZTR ZaporozhyeUKR 27 10 1753  
      TatabanyaHUN 26 12 14 
    23.11.19  18:00FT   Alpla HardAUT 32 15 1757  
      Ciudad Encantada CuencaESP 25 13 12 
    23.11.19  16:00FT   HolstebroDEN 37 18 1958  
      PlzenCZE 21 10 11 
    20.11.19  20:00FT   Rhein-Neckar LowenGER 29 15 1446  
      SKA MinskBLR 17 6 11 
  • Qualifying Round 3 - 1st Leg
  • 17.11.19  20:00FT   Gwardia OpolePOL 26 12 1450  
      Azoty-PulawyPOL 24 12 12 
  • Qualifying Round 3 - 1st leg
  • 17.11.19  18:30FT   Chambery SavoieFRA 20 11 945  
      Pays d AixFRA 25 15 10 
  • Qualifying Round 3 - 1st Leg
  • 17.11.19  18:00FT   NantesFRA 30 12 1859  
      ArendalNOR 29 15 14 
  • Qualifying Round 3 - 1st leg
  • 17.11.19  17:00FT   Pfadi WinterthurSUI 33 15 1869  
      Bjerringbro/SilkeborgDEN 36 16 20 
    17.11.19  16:30FT   SKA MinskBLR 28 14 1460  
      Rhein-Neckar LowenGER 32 13 19 
  • Qualifying Round 3 - 1st Leg
  • 17.11.19  16:00FT   TatabanyaHUN 27 13 1451  
      ZTR ZaporozhyeUKR 24 12 12 
    17.11.19  14:00FT   Balatonfuredi KSEHUN 30 15 1557  
      Ademar LeonESP 27 13 14 
    17.11.19  14:00FT   PlzenCZE 25 12 1355  
      HolstebroDEN 30 16 14 
    17.11.19  13:00FT   Ciudad Encantada CuencaESP 34 15 1952  
      Alpla HardAUT 18 9 9 
    16.11.19  21:00FT   Gorenje VelenjeSLO 24 10 1443  
      Metalurg SkopjeMKD 19 11 8 

    Get live handball results for today’s handball fixtures from the European EHF Cup only at ScoresPro! We have all of today’s handball result scores & stats from the handball EHF Cup of Europe. We track results for every stage of the 2019/20 EHF Cup even the Group Stage, Qualifying Round 1, Qualifying Round 2 & Qualifying Round 3. Catch-up on all of the latest Europe handball result at ScoresPro – the best handball result website for the European EHF Cup.

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement