VOLLEYBALL LIVESCORE

  • My Favorite Leagues
  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.
  • International Volleyball
  • Volleyball Leagues
advertisement

Volleyball Livescore

     Argentina: Serie A1
00:30FT   UPCN Voley Club (3)  3252525135
  River Plate (11)  0192219 
     Austria: AVL
20:00   Hypo No Amstetten (3)  -------
  VBK Klagenfurt (6)  ------ 
20:00   Posojilnica AICH (1)  -------
  VBC Weiz (5)  ------ 
21:00   UVC Holding Graz (4)  -------
  Waldviertel (2)  ------ 
     Austria: WVL - Women
18:00   Eisenerz/Trofaiach W (8)  -------
  TI Apogrossergott Volley W (9)  ------ 
18:30   Holding Graz W (4)  -------
  SG SVS Post W (3)  ------ 
19:00   Salzburg W (7)  -------
  SG Prinz Brunnenbau W (6)  ------ 
19:00   Tirol W (5)  -------
  ATSC Wildcats Klagenfurt W (2)  ------ 
19:30   ASKO Linz-Steg W (1)  -------
  TSV Sparkasse Hartberg W (10)  ------ 
     Austria: 2. Bundesliga North
17:30   VCA Amstetten Hypo NO/2 (4)  ------- 
  Hypo Tirol (3)  ------ 
20:00   HotVolleys Wien 2 (5)  ------- 
  SG Supervolley Enns (8)  ------ 
20:00   Union Steyr (1)  ------- 
  Sportunion St. Polten (2)  ------ 
21:30   PSV Salzburg (6)  ------- 
  Oberndorf (7)  ------ 
     Austria: 2. Bundesliga North - Women
17:00   Inzingvolley W (4)  ------- 
  Union West-Wien W (2)  ------ 
17:00   UVC Mank W (3)  ------- 
  Bisamberg W (1)  ------ 
18:00   SG Hotvolleys Ybbs-Melk W (5)  ------- 
  VC Mils W (8)  ------ 
19:00   Seekirchen W (6)  ------- 
  Oberndorf W (9)  ------ 
     Austria: 2. Bundesliga South
16:00   BSM Graz Liebenau (11)  ------- 
  Voitsberg (7)  ------ 
17:30   Roadrunners Wien (6)  ------- 
  Gratwein (10)  ------ 
18:00   SSV HIB Liebenau (1)  ------- 
  SK Aich/Dob 2 (2)  ------ 
20:00   VBC Weiz 2 (8)  ------- 
  UVC Holding Graz 2 (5)  ------ 
20:30   Hausmannstatten (4)  ------- 
  TSV Hartberg (9)  ------ 
     Austria: 2. Bundesliga South - Women
13:30   UVC Holding Graz 2 W (10)  ------- 
  ATSE Graz W (1)  ------ 
17:00   Bruckl W (3)  ------- 
  ATSC Wildcats Klagenfurt 2 W (6)  ------ 
18:30   Sudstadt W (5)  ------- 
  Jennersdorf W (8)  ------ 
20:00   ASKO Villach W (9)  ------- 
  VBK Klagenfurt 2 W (7)  ------ 
     Belgium: EuroMillions League
21:30   Prefaxis Menen (3)  -------
  Haasrode Leuven (5)  ------ 
21:30   VDK Gent (9)  -------
  Zoersel (8)  ------ 
     Belgium: Liga A - Women
21:30   Charleroi W (10)  -------
  Oostende W (7)  ------ 
21:30   Tongeren W (5)  -------
  Lendelede W (11)  ------ 
     Brazil: Superliga
01:45FT   Montes Claros (10)  0272316145
  Caramuru/Castro (9)  3292525 
19:00   Minas (6)  -------
  Canoas (7)  ------ 
     Brazil: Copa Brazil - Women - Quarter Finals
00:00FT   Sesc RJ W  32324252515216
  Pinheiros W  22526192212 
     Bulgaria: Superliga
18:30   Hebur (5)  -------
  Minior (10)  ------ 
     China: CVL - Women
09:30   Bayi Shenzhen W (1)  ------- 
  Liaoning W (3)  ------ 
09:30Set 3   Beijing W (3)  0192021133
  Shanghai W (1)  2252523 
09:30   Henan W (7)  ------- 
  Jiangsu W (2)  ------ 
09:30   Shandong W (5)  ------- 
  Tianjin W (2)  ------ 
09:30   Yun Nan univ W (6)  ------- 
  Zhejiang W (4)  ------ 
13:30   Fujian W (5)  ------- 
  Sichuan W (6)  ------ 
     Croatia: 1st League - Prva Liga
16:00   Zadar (4)  -------
  Sibenik (5)  ------ 
     Croatia: 1st League - Superliga
15:30   Medicinar (5)  -------
  HAOK Mladost (1)  ------ 
17:00   Mladost Kastela (2)  -------
  Mursa Pan (7)  ------ 
20:00   Sisak (6)  -------
  Rijeka (3)  ------ 
21:00   Varazdin (8)  -------
  Centrometal (4)  ------ 
     Croatia: 1st League - Women - Prva Liga
17:30   Brda W (1)  -------
  Azena Velika Gorica W (5)  ------ 
19:00   Kostrena W (7)  -------
  Dakovo W (6)  ------ 
20:00   Zadar W (4)  -------
  Rockwool W (8)  ------ 
     Croatia: 1st League - Women - Superliga
18:00   Marina Kastela W (2)  -------
  Rijeka W (3)  ------ 
18:45   Olimpik W (5)  -------
  Porec W (7)  ------ 
20:00   Osijek W (6)  -------
  HAOK Mladost W (1)  ------ 
     Czech Republic: Extraliga
18:00   Benatky nad Jizerou (11)  -------
  Ostrava (7)  ------ 
18:00   Kladno (2)  -------
  Dukla Liberec (1)  ------ 
19:00   Ceske Budejovice (3)  -------
  Pribram (6)  ------ 
19:00   Odolena Voda (12)  -------
  Karlovarsko (4)  ------ 
     Czech Republic: Extraliga - Women
18:00   Prostejov W (1)  -------
  Olomouc W (2)  ------ 
18:00   TJ Sokol Sternberk W (9)  -------
  Ostrava W (3)  ------ 
19:00   Brno W (10)  -------
  PVK Olymp Praha W (7)  ------ 
19:00   Dukla Liberec W (5)  -------
  Frydek-Mistek W (6)  ------ 
19:00   PVK Prerov W (8)  -------
  Kralovo Pole Brno W (4)  ------ 
     Czech Republic: National Cup - 1/8 Final
18:30   Zlin  ------- 
  CZU Praha II  ------ 
     England: Super 8
16:30   Malory Eagles (2)  ------- 
  Polonia London (4)  ------ 
17:00   Richmond Docklands (5)  ------- 
  Sheffield (6)  ------ 
     Estonia: Meeste Liiga
13:00   Rakvere (6)  ------- 
  Saaremaa (7)  ------ 
13:00   Voru SK (8)  ------- 
  Eesti Maaulikooli (3)  ------ 
16:00   Noortekoondis (9)  ------- 
  Kiili (5)  ------ 
17:30   Parnu (10)  ------- 
  Liider (4)  ------ 
18:00   TLU (Tallinna Ulikool) (2)  ------- 
  Neemeco SK (1)  ------ 
     Finland: Mestaruusliiga
17:00   Hurrikaani (6)  -------
  Loimu (7)  ------ 
17:00   Vantaa Ducks (10)  -------
  Etta (2)  ------ 
17:00   Sampo (3)  -------
  Akaa (9)  ------ 
17:00   Valepa (1)  -------
  Tiikerit (11)  ------ 
     Finland: Mestaruusliiga - Women
17:00   LP Kangasala W (8)  -------
  Nurmon j W (6)  ------ 
     France: Pro A
20:30   Tours (5)  -------
  Toulouse (12)  ------
21:00   Rennes (11)  -------
  Gazelec F.C.O. Ajaccio (7)  ------
     France: Pro A - Women
21:00   Paris St-Cloud W (6)  -------
  Nantes W (10)  ------ 
21:00   Quimper W (11)  -------
  Chamalierois W (12)  ------ 
21:00   Rocheville Le Cannet W (5)  -------
  ASPTT Mulhouse W (3)  ------ 
     France: Pro B
19:00   Plessis Robinson VB (5)  -------
  Cannes V.B.2001 (1)  ------ 
21:00   Avignon (9)  -------
  Nancy (7)  ------ 
21:00   Cambrai (3)  -------
  Lyon (4)  ------ 
21:00   Saint-Quentin (10)  -------
  Orange (8)  ------ 
     Germany: 1. Bundesliga
20:00   Herrsching (8)  -------
  Solingen (11)  ------ 
21:00   Luneburg (7)  -------
  Netzhoppers (9)  ------ 
     Germany: 1. Bundesliga - Women
18:30   Dresdner W (3)  -------
  Suhl W (9)  ------ 
20:00   Potsdam W (8)  -------
  SW Erfurt W (10)  ------ 
20:00   Wiesbaden W (6)  -------
  Schweriner W (2)  ------ 
20:30   Stuttgart W (1)  -------
  Rote Raben Vilsbiburg W (7)  ------ 
     Germany: 2. Bundesliga North
19:00   Delbruck (11)  -------
  Essen (4)  ------ 
20:00   Moerser SC (6)  -------
  Braunschweig (9)  ------ 
20:00   TVA Hurth (12)  -------
  Mitteldeutschland (2)  ------ 
21:00   Giesen/Hildesheim (7)  -------
  Bitterfeld (8)  ------ 
     Germany: 2. Bundesliga North - Women
18:00   Stralsunder Wildcats W (4)  -------
  TV Gladbeck W (11)  ------ 
20:00   Oythe W (6)  -------
  Kopenicker Berlin W (8)  ------ 
20:30   SCU Emlichheim W (7)  -------
  VCO Schwerin W (13)  ------ 
20:30   SV Dingden W (2)  -------
  Bayer 04 Leverkusen W (3)  ------ 
     Germany: 2. Bundesliga South
20:00   Grafing (4)  -------
  Eltmann (1)  ------ 
20:00   L.E. Volleys (13)  -------
  TSV Unterhaching II (10)  ------ 
21:00   DJK Hammelburg (7)  -------
  GSVE Delitzsch (11)  ------ 
21:00   Fellbach (9)  -------
  Karlsruhe (6)  ------ 
21:00   FT 1844 Freiburg (5)  -------
  Schwaig (2)  ------ 
     Germany: 2. Bundesliga South - Women
19:00   Allianz MTV Stuttgart II W (6)  -------
  VC Neuwied W (7)  ------ 
20:00   Bad Soden W (10)  -------
  NawaRo Straubing W (2)  ------ 
20:00   VCO Dresden W (8)  -------
  Rote Raben Vilsbiburg II W (4)  ------ 
20:30   Allgau Team Sonthofen W (5)  -------
  Grimma W (3)  ------ 
     Greece: A1
18:30   Kifisia (8)  -------
  Panachaiki (12)  ------ 
19:00   Aiginio (6)  -------
  Ethnikos Piraeus (9)  ------ 
20:00   Iraklis (4)  -------
  Pamvohaikos (11)  ------ 
     Greece: A1 - Women
15:00   Iraklis W (10)  -------
  Olympiacos W (1)  ------ 
17:00   Aris W (5)  -------
  Heliopolis W (7)  ------ 
18:00   AON Pannaxiakos W (4)  -------
  Porfiras W (8)  ------ 
18:00   Markopoulo W (11)  -------
  Aia Evosmou W (6)  ------ 
19:00   Thiras W (3)  -------
  Corinthos W (9)  ------ 
     Hungary: NB 1 - Women
18:00   Budaorsi DSE W (5)  ------- 
  UTE W (2)  ------ 
19:00   Palota W (5)  ------- 
  MTK Budapest W (4)  ------ 
20:00   Jaszberenyi RK W (3)  ------- 
  Teva Godollo W (4)  ------ 
     Israel: Premier League - Women
19:30   Kfar Saba W (2)  ------- 
  Sheva W (7)  ------ 
     Italy: A1
21:30   Verona (4)  -------
  Vibo Valentia (12)  ------ 
     Italy: A1 - Women
21:30   Busto Arsizio W (3)  -------
  Scandicci W (4)  ------
21:30   Conegliano W (1)  -------
  Pesaro W (6)  ------
     Italy: A2 - Group A
21:30   Alessano (6)  -------
  Aversa (5)  ------ 
     Italy: A2 - Group B
21:30   Bergamo (2)  -------
  Bolzano (12)  ------ 
     Italy: A2 - Women
18:00   Club Italia W (10)  -------
  Zambelli W (12)  ------ 
     Latvia: Nacionala Liga
13:00Pst   Aizpute (3)  -------
  Vecumnieki (6)  ------ 
18:00   Aizkraukle (7)  ------- 
  SK Lokomotive (8)  ------ 
     Latvia: National Cup - Final
18:00   RTU  ------- 
  Jekabpils Lusi  ------ 
     N/C America: Central American Games
06:45FT   NicaraguaNIC0172020132
  GuatemalaGTM3252525 
18:00   Costa RicaCRC------- 
  BelizeBLZ------ 
20:00   El SalvadorESA------- 
  GuatemalaGTM------ 
     N/C America: Central American Games - Women
00:00FT   Guatemala WGTM328192525177
  Belize WBLZ126251415 
02:00FT   El Salvador WESA32523252019217
  Honduras WHND21625222517 
22:00   Honduras WHND------- 
  Guatemala WGTM------ 
     Netherlands: Eredivisie
21:00   AB Groningen/Lycurgus (1)  ------- 
  Orion (2)  ------ 
21:00   Advisie/SSS (5)  ------- 
  Draisma Dynamo (3)  ------ 
21:00   Taurus (4)  ------- 
  Papendal/Arnhem (6)  ------ 
21:00   Zwolle (7)  ------- 
  Zaanstad HS 1 (8)  ------ 
21:30   Vallei Prins (10)  ------- 
  Inter Rijswijk (9)  ------ 
     Netherlands: DELA League - Women
18:30   Dros/Alterno W (5)  ------- 
  Zwolle W (4)  ------ 
19:00   Springendal Set-up 65 W (6)  ------- 
  Sneek W (2)  ------ 
     Norway: Eliteserien
14:00   TVN (8)  -------
  Tromso (4)  ------ 
17:00   Forde (1)  -------
  Koll (6)  ------ 
     Norway: Eliteserien - Women
15:00   Forde W (1)  -------
  Koll W (5)  ------ 
17:00   TVN W (3)  -------
  Oslo W (2)  ------ 
     Peru: LNSV - Women
23:00   Cesar Vallejo W (8)  ------- 
  SPV W (10)  ------ 
     Poland: Liga Siatkowki - Women
15:45   Legionowo W (12)  -------
  Pila W (7)  ------ 
18:00   Ostrowiec Swietokszyski W (8)  -------
  Trefl Sopot W (11)  ------ 
18:00   Rzeszow W (4)  -------
  Budowlani Torun W (13)  ------ 
19:00   Dabrowa Gornicza W (14)  -------
  Commercecon Lodz W (1)  ------ 
     Portugal: Divisio A1
18:00   Bastardo (4)  ------- 
  Vitoria SC (9)  ------ 
18:00   Caldas (6)  ------- 
  Castelo Maia (5)  ------ 
19:00   Esmoriz (8)  ------- 
  Leixoes (7)  ------ 
20:00   Academica de Espinho (10)  ------- 
  Viana (12)  ------ 
21:00   Sporting de Espinho (3)  ------- 
  Benfica (1)  ------ 
     Portugal: 1 Divisao - Women
13:00   Ribeirense W (12)  ------- 
  Leixoes W (2)  ------ 
20:00   Clube K W (4)  ------- 
  Boavista Lobos W (3)  ------ 
     Romania: Divizia A1
12:45   SCMU Craiova (6)  -------
  Tricolorul Ploiesti (2)  ------ 
17:00   CSM Bucuresti (5)  -------
  Universitatea Timisoara (12)  ------ 
18:00   Municipal Zalau (4)  -------
  U Cluj (10)  ------ 
18:00   Unirea Dej (8)  -------
  Stiinta Explorari Baia Mare (9)  ------ 
     Romania: Divizia A1 - Women
12:00   Dinamo Bucuresti W (7)  -------
  Bucuresti W (1)  ------ 
18:30   Lugoj W (6)  -------
  Alba Blaj W (2)  ------ 
     Russia: Super League - Women
13:00   Avtodor-Metar Chelyabinsk W (6)  -------
  Dynamo Moscow W (2)  ------ 
16:00   Leningradka W (7)  -------
  Dynamo Kazan W (1)  ------ 
     Russia: Vishaya Liga A
14:00   Academy Kazan (5)  ------- 
  MGTU Moscow (4)  ------ 
14:00   Transgaz-Stavropol (11)  ------- 
  Orenburg (7)  ------ 
14:00   Grozniy (10)  ------- 
  University Barnaul (8)  ------ 
14:00   Lokomotiv-Emerald Yekaterinburg (3)  ------- 
  Nizhny Novgorod (6)  ------ 
     Serbia: 1. Savezna Liga
20:00   Jedinstvo (7)  -------
  Radnicki (4)  ------ 
20:00   Mladi Radnik (5)  -------
  Spartak Ljig (9)  ------ 
     Serbia: 1. Savezna Liga - Women
17:00   Dinamo Pancevo W (9)  -------
  Jedinstvo Stara Pazova W (3)  ------ 
20:00   klek W (8)  -------
  Tent Obrenovac W (6)  ------ 
20:00   Vizura W (2)  -------
  Spartak-Subotica W (5)  ------ 
20:00   Zeleznicar W (4)  -------
  Partizan W (7)  ------ 
     Slovakia: Extraliga
19:00   Myjava (6)  -------
  Presov (4)  ------ 
19:00   Zvolen (7)  -------
  Prievidza (2)  ------ 
     Slovakia: Extraliga - Women
15:00   Spisska Nova Ves W (7)  -------
  Kezmarok W (6)  ------ 
18:00   Presov W (5)  -------
  Nove Mesto nad Vahom W (9)  ------ 
19:00   COP Nitra W (10)  -------
  BVK Bratislava W (2)  ------ 
20:00   UCM Trnava W (8)  -------
  Slavia Bratislava W (3)  ------ 
     Slovenia: 1. Liga
18:00   Maribor (6)  -------
  Hoce (7)  ------ 
18:30   GEN-I Volley (9)  -------
  Triglav (5)  ------ 
20:00   Panvita Pomgrad (2)  -------
  Krka (10)  ------ 
     Slovenia: 1. Liga - Women
19:00   Nova KBM Branik Maribor W (1)  -------
  Aliansa W (4)  ------ 
19:30   Formis Bell W (3)  -------
  Ljubljana W (10)  ------ 
21:00   GEN-I Volley W (5)  -------
  Luka Koper W (8)  ------ 
     South Korea: V League
07:00FT   Rush n Cash (7)  23119251717227
  KAL Jumbos (3)  32925202519
     South Korea: V League - Women
09:00FT   IBK W (3)  3252525136
  GS Caltex W (5)  0211822
     Spain: Superliga
19:00   Barcelona (4)  -------
  Melilla (7)  ------ 
19:00   Mediterraneo de Castellon (10)  -------
  Teruel (2)  ------ 
19:00   Rio Duero San Jose (6)  -------
  Palma (1)  ------ 
19:00   Tarragona (12)  -------
  Unicaja Almeria (3)  ------ 
19:00   Textil Santanderina (9)  -------
  UBE L Illa Grau (11)  ------ 
19:00   Ushuaia Ibiza Voley/Baleares (5)  -------
  Vecindario (8)  ------ 
     Spain: Superliga - Women
19:00   CVB Barca W (10)  -------
  Menorca W (3)  ------ 
19:00   Aguere W (12)  -------
  VP Madrid W (11)  ------ 
19:00   Tenerife Sur W (5)  -------
  Gran Canaria W (4)  ------ 
20:00   Cajasol Juvasa W (6)  -------
  Haro Rioja Voley W (9)  ------ 
20:00   Feel Volley Alcobendas W (7)  -------
  C.V. Sant Cugat W (8)  ------ 
20:00   Fígaro Peluqueros Haris W (2)  -------
  Logrono W (1)  ------ 
     Sweden: Elitserien
15:00   Vingaker (11)  -------
  Falkenberg (4)  ------ 
16:30   Falkoping (9)  -------
  Tierp (8)  ------ 
     Sweden: Elitserien - Women
16:00   Degerfors W (11)  -------
  Engelholm W (3)  ------ 
19:00   Falkoping W (9)  -------
  Lindesberg W (4)  ------ 
     Switzerland: NLA
18:00   Luzern (5)  ------- 
  Chenois (6)  ------ 
18:00   Nafels (2)  ------- 
  Amriswil (3)  ------ 
19:30   VBC Bern (8)  ------- 
  Lausanne UC (1)  ------ 
     Switzerland: NLA - Women
18:15   Dudingen W (4)  ------- 
  Franches Montagne W (7)  ------ 
19:00   Volero Zurich W (2)  ------- 
  Viteos Nuc W (6)  ------ 
     Turkey: National Cup - Women - Round 1/8
13:00   Iller Bankasi W  -------
  Seramiksan W  ------ 
16:00   Beylikduzu W  -------
  Bursa B.Sehir Bld. W  ------ 
16:00   Canakkale W  -------
  Besiktas W  ------ 
16:00   Nilufer Belediye W  -------
  Halk Bankasi W  ------ 
     Ukraine: Superliga
10:30Set 2   Lokomotiv Kharkiv (1)  125442
  Burevisnyk (8)  0121 
11:00   Novator (2)  ------- 
  VNAU Vinica (5)  ------ 
     Ukraine: Superliga - Women
12:00   Favorit W (8)  ------- 
  Severodonec W (7)  ------ 
     Ukraine: Ukrainian Cup - Women - Group Stage
12:00   Bilozgar Meduniversitet W (3)  ------- 
  Orbita Zaporizhya W  ------ 
12:00   Volyn Lutsk W (2)  ------- 
  Galychanka-Galeksport Ternopil W (1)  ------ 
15:00   Novator W (3)  ------- 
  Regina-MEGU Rovno W (4)  ------ 
     World: FIVB Club World Championship - Semi Finals
18:30   Sada Cruzeiro VoleiBRA-------
  Zenit KazanRUS------ 
21:30   Lube CivitanovaITA-------
  PGE Skra BelchatowPOL------ 

ScoresPro offers Live volleyball team results, volleyball stats & updates for the volleyball season & volleyball final scores alongside all its fixtures, cups, competitions, tournaments & friendly games. Get today's men's volleyball & women's volleyball game results, upcoming volleyball fixtures and the latest volleyball & beach volleyball team rankings for all of your favourite teams and players! Our volleyball scorecards are updated in live real-time to keep you up to date with all the volleyball results happening today and allowing you to view past volleyball game results for all previously played fixtures for every volleyball competition such as the Italian Serie A1 & Spain Superliga tournaments, BVA Cup, Volleyball World Championship, NACIVT & Women's Top Volley International Tournament! Get all of your Volleyball international competition live results & results from international volleyball leagues such as the Germany, Serbia, Russia & other European Volleyball leagues on ScoresPro.com!

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2017

Livescore Data Services


advertisement
advertisement