My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

B PFG 2019/20 (Bulgaria) : Overview

Bulgaria: B PFG - Latest Results

  • Round 34
  • 23.05.20  18:00 Vereya Stara ZagoraCANCStrumska Slava (14) -
    23.05.20  18:00 Chernomorets Balchik (13)CANCMontana (3) -
    23.05.20  18:00 CSKA 1948 (1)CANCBotev Galabovo (12) -
    23.05.20  18:00 Hebar Pazardzhik (6)CANCLokomotiv Sofia (4) -
    23.05.20  18:00 Kariana Erden (8)CANCSpartak Varna (15) -
    23.05.20  18:00 Litex (7)CANCPomorie -
    23.05.20  18:00 Neftochimic Burgas (5)CANCSpartak Pleven (16) -
    23.05.20  18:00 Pirin Blagoevgrad (11)CANCLudogorets II (10) -
    23.05.20  18:00 Septemvri Sofia (2)CANCLokomotiv G. Oryahovitsa (9) -
  • Round 33
  • 16.05.20  18:00 PomorieCANCSeptemvri Sofia (2) -
    16.05.20  18:00 Botev Galabovo (12)CANCHebar Pazardzhik (6) -
    16.05.20  18:00 Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)CANCVereya Stara Zagora -
    16.05.20  18:00 Lokomotiv Sofia (4)CANCNeftochimic Burgas (5) -
    16.05.20  18:00 Ludogorets II (10)CANCCSKA 1948 (1) -
    16.05.20  18:00 Montana (3)CANCLitex (7) -
    16.05.20  18:00 Spartak Pleven (16)CANCKariana Erden (8) -
    16.05.20  18:00 Spartak Varna (15)CANCChernomorets Balchik (13) -
    16.05.20  18:00 Strumska Slava (14)CANCPirin Blagoevgrad (11) -
  • Round 32
  • 13.05.20  18:00 Vereya Stara ZagoraCANCPomorie -
    13.05.20  18:00 Chernomorets Balchik (13)CANCSpartak Pleven (16) -
    13.05.20  18:00 Hebar Pazardzhik (6)CANCLudogorets II (10) -
    13.05.20  18:00 Kariana Erden (8)CANCLokomotiv Sofia (4) -
    13.05.20  18:00 Litex (7)CANCSpartak Varna (15) -
    13.05.20  18:00 Neftochimic Burgas (5)CANCBotev Galabovo (12) -
    13.05.20  18:00 Pirin Blagoevgrad (11)CANCCSKA 1948 (1) -
    13.05.20  18:00 Septemvri Sofia (2)CANCMontana (3) -
    13.05.20  18:00 Strumska Slava (14)CANCLokomotiv G. Oryahovitsa (9) -
  • Round 31
  • 09.05.20  18:00 PomorieCANCStrumska Slava (14) -
    09.05.20  18:00 Botev Galabovo (12)CANCKariana Erden (8) -
    09.05.20  18:00 CSKA 1948 (1)CANCHebar Pazardzhik (6) -
    09.05.20  18:00 Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)CANCPirin Blagoevgrad (11) -
    09.05.20  18:00 Lokomotiv Sofia (4)CANCChernomorets Balchik (13) -
    09.05.20  18:00 Ludogorets II (10)CANCNeftochimic Burgas (5) -
    09.05.20  18:00 Montana (3)CANCVereya Stara Zagora -
    09.05.20  18:00 Spartak Pleven (16)CANCLitex (7) -
    09.05.20  18:00 Spartak Varna (15)CANCSeptemvri Sofia (2) -
  • Round 30
  • 02.05.20  18:00 Vereya Stara ZagoraCANCSpartak Varna (15) -
    02.05.20  18:00 Chernomorets Balchik (13)CANCBotev Galabovo (12) -
    02.05.20  18:00 Kariana Erden (8)CANCLudogorets II (10) -
    02.05.20  18:00 Litex (7)CANCLokomotiv Sofia (4) -
    02.05.20  18:00 Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)CANCPomorie -
    02.05.20  18:00 Neftochimic Burgas (5)CANCCSKA 1948 (1) -
    02.05.20  18:00 Pirin Blagoevgrad (11)CANCHebar Pazardzhik (6) -
    02.05.20  18:00 Septemvri Sofia (2)CANCSpartak Pleven (16) -
    02.05.20  18:00 Strumska Slava (14)CANCMontana (3) -
  • Round 29
  • 29.04.20  18:00 PomorieCANCPirin Blagoevgrad (11) -
    29.04.20  18:00 Botev Galabovo (12)CANCLitex (7) -
    29.04.20  18:00 CSKA 1948 (1)CANCKariana Erden (8) -
    29.04.20  18:00 Hebar Pazardzhik (6)CANCNeftochimic Burgas (5) -
    29.04.20  18:00 Lokomotiv Sofia (4)CANCSeptemvri Sofia (2) -
    29.04.20  18:00 Ludogorets II (10)CANCChernomorets Balchik (13) -
    29.04.20  18:00 Montana (3)CANCLokomotiv G. Oryahovitsa (9) -
    29.04.20  18:00 Spartak Varna (15)CANCStrumska Slava (14) -
  • Round 28
  • 25.04.20  18:00 PomorieCANCMontana (3) -
    25.04.20  18:00 Chernomorets Balchik (13)CANCCSKA 1948 (1) -
    25.04.20  18:00 Kariana Erden (8)CANCHebar Pazardzhik (6) -
    25.04.20  18:00 Litex (7)CANCLudogorets II (10) -
    25.04.20  18:00 Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)CANCSpartak Varna (15) -
    25.04.20  18:00 Pirin Blagoevgrad (11)CANCNeftochimic Burgas (5) -
    25.04.20  18:00 Septemvri Sofia (2)CANCBotev Galabovo (12) -
  • Round 29
  • 25.04.20  18:00 Spartak Pleven (16)CANCVereya Stara Zagora -
  • Round 28
  • 25.04.20  18:00 Strumska Slava (14)CANCSpartak Pleven (16) -
    18.04.20  18:00 Vereya Stara ZagoraCANCLokomotiv Sofia (4) -
  • Round 27
  • 18.04.20  18:00 CSKA 1948 (1)CANCLitex (7) -
    18.04.20  18:00 Hebar Pazardzhik (6)CANCChernomorets Balchik (13) -
    18.04.20  18:00 Lokomotiv Sofia (4)CANCStrumska Slava (14) -
    18.04.20  18:00 Ludogorets II (10)CANCSeptemvri Sofia (2) -
    18.04.20  18:00 Montana (3)CANCPirin Blagoevgrad (11) -
    18.04.20  18:00 Neftochimic Burgas (5)CANCKariana Erden (8) -
    18.04.20  18:00 Spartak Pleven (16)CANCLokomotiv G. Oryahovitsa (9) -
    18.04.20  18:00 Spartak Varna (15)CANCPomorie -
  • Round 26
  • 11.04.20  18:00 PomorieCANCSpartak Pleven (16) -
  • Round 27
  • 11.04.20  18:00 Botev Galabovo (12)CANCVereya Stara Zagora -
  • Round 26
  • 11.04.20  18:00 Chernomorets Balchik (13)CANCNeftochimic Burgas (5) -
    11.04.20  18:00 Litex (7)CANCHebar Pazardzhik (6) -
    11.04.20  18:00 Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)CANCLokomotiv Sofia (4) -
    11.04.20  18:00 Montana (3)CANCSpartak Varna (15) -
    11.04.20  18:00 Pirin Blagoevgrad (11)CANCKariana Erden (8) -
    11.04.20  18:00 Septemvri Sofia (2)CANCCSKA 1948 (1) -
    11.04.20  18:00 Strumska Slava (14)CANCBotev Galabovo (12) -
    04.04.20  18:00 Vereya Stara ZagoraCANCLudogorets II (10) -
  • Round 25
  • 04.04.20  18:00 Botev Galabovo (12)CANCLokomotiv G. Oryahovitsa (9) -
    04.04.20  18:00 Hebar Pazardzhik (6)CANCSeptemvri Sofia (2) -
    04.04.20  18:00 Kariana Erden (8)CANCChernomorets Balchik (13) -
    04.04.20  18:00 Lokomotiv Sofia (4)CANCPomorie -
    04.04.20  18:00 Ludogorets II (10)CANCStrumska Slava (14) -
    04.04.20  18:00 Neftochimic Burgas (5)CANCLitex (7) -
    04.04.20  18:00 Spartak Pleven (16)CANCMontana (3) -
    04.04.20  18:00 Spartak Varna (15)CANCPirin Blagoevgrad (11) -
  • Round 24
  • 23.03.20  18:30 Montana (3)CANCLokomotiv Sofia (4) -
    22.03.20  16:30 Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)CANCLudogorets II (10) -
    21.03.20  19:00 PomorieCANCBotev Galabovo (12) -
    21.03.20  16:30 Spartak Varna (15)CANCSpartak Pleven (16) -
    21.03.20  16:30 Strumska Slava (14)CANCCSKA 1948 (1) -
    21.03.20  18:00 Pirin Blagoevgrad (11)CANCChernomorets Balchik (13) -
  • Round 25
  • 21.03.20  19:00 CSKA 1948 (1)CANCVereya Stara Zagora -
  • Round 24
  • 20.03.20  16:30 Litex (7)CANCKariana Erden (8) -
    20.03.20  16:30 Septemvri Sofia (2)CANCNeftochimic Burgas (5) -
  • Round 23
  • 16.03.20  18:30 CSKA 1948 (1)CANCLokomotiv G. Oryahovitsa (9) -
  • Round 24
  • 14.03.20  19:00 Vereya Stara ZagoraCANCHebar Pazardzhik (6) -
  • Round 23
  • 14.03.20  16:30 Botev Galabovo (12)CANCMontana (3) -
    14.03.20  16:30 Chernomorets Balchik (13)CANCLitex (7) -
    14.03.20  16:30 Hebar Pazardzhik (6)CANCStrumska Slava (14) -
    14.03.20  16:30 Kariana Erden (8)CANCSeptemvri Sofia (2) -
    14.03.20  16:30 Lokomotiv Sofia (4)CANCSpartak Varna (15) -
    14.03.20  16:30 Spartak Pleven (16)CANCPirin Blagoevgrad (11) -
    14.03.20  19:00 Ludogorets II (10)CANCPomorie -
  • Round 22
  • 09.03.20  17:00FT Montana (3)2 - 0Ludogorets II (10) (1 - 0)
    09.03.20  18:30FT Lokomotiv G. Oryahovitsa (9)6 - 1Hebar Pazardzhik (6) (3 - 0)
    08.03.20  15:00Awd Pomorie0 - 3CSKA 1948 (1) -
    08.03.20  15:00FT Spartak Varna (15)1 - 1Botev Galabovo (12) (0 - 1)
    07.03.20  15:00FT Septemvri Sofia (2)4 - 0Chernomorets Balchik (13) (2 - 0)
    07.03.20  15:00FT Spartak Pleven (16)0 - 2Lokomotiv Sofia (4) (0 - 1)
    07.03.20  15:00FT Strumska Slava (14)2 - 1Neftochimic Burgas (5) (2 - 1)
    07.03.20  18:00FT Pirin Blagoevgrad (11)0 - 0Litex (7) (0 - 0)
  • Round 23
  • Round 22
  • 04.03.20  19:00 Vereya Stara ZagoraCANCKariana Erden (8) -

    Bulgaria: B PFG - League Table

    # Team MP W D L Goals +/- Pts Total Form
    1. CSKA 1948 21 18 1 2 59 - 18 41 55
    WW
    W
    W
    W
    2. Septemvri Sofia 20 17 1 2 47 - 19 28 52
    WL
    W
    W
    W
    3. Montana 21 13 3 5 40 - 17 23 42
    WLW
    W
    W
    4. Lokomotiv Sofia 21 12 3 6 34 - 18 16 39
    WW
    W
    L
    L
    5. Neftochimic Burgas 21 10 3 8 35 - 29 6 33 LW
    W
    LW
    6. Hebar Pazardzhik 21 10 3 8 35 - 30 5 33
    LW
    LW
    W
    7. Litex 20 9 5 6 29 - 15 14 32
    DWL
    D
    W
    8. Kariana Erden 20 9 5 6 30 - 24 6 32
    W
    W
    W
    LW
    9. Lokomotiv G. Oryahovitsa 21 8 5 8 32 - 30 2 29
    WLLL
    D
    10. Ludogorets II 22 6 9 7 23 - 25 -2 27 LW
    W
    WL
    11. Pirin Blagoevgrad 20 6 7 7 24 - 29 -5 25
    DLLD
    D
    12. Botev Galabovo 21 6 7 8 23 - 32 -9 25
    DD
    LDW
    13. Chernomorets Balchik 20 6 4 10 15 - 27 -12 22 LL
    WD
    L
    14. Strumska Slava 21 7 1 13 21 - 34 -13 22
    WLWWL
    15. Spartak Varna 21 2 4 15 6 - 42 -36 10 DLLLL
    16. Spartak Pleven 21 2 4 15 10 - 41 -31 7 LDLLL
     Promotion
     Promotion Playoff
     Relegation
    Last Updated: 21/03/2020 07:02 GMT

    Get up to date results from the Bulgarian B PFG for the 2019/20 football season. Get the latest football scores & result for all games in the B PFG 2019/20 of Bulgaria and all other football match results from the Bulgarian B PFG only at ScoresPro - #1 football livescores website for all of the Bulgaria's B PFG football action!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement