Warning: include(/mnt/efs/scorespro_usr/http_docs_static/soccer/leftcol/leftcol-new.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/scorespro_usr/httpdocs/index.php on line 104 Warning: include(): Failed opening '/mnt/efs/scorespro_usr/http_docs_static/soccer/leftcol/leftcol-new.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/scorespro_usr/httpdocs/index.php on line 104

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
17:00FT Crystal Palace (11) 0 - 2 Leicester (3) 0 - 0 
19:30FT Everton (12) 1 - 1 Tottenham (8) 0 - 0 
 
17:30FT Fortuna Dusseldorf (16) 2 - 0 FC Koln (11) 1 - 0
20:00FT FC Augsburg (13) 2 - 3 FC Schalke 04 (10) 1 - 1
 
14:00FT Randers FC (7) 2 - 1 Lyngby (8) 1 - 0
16:00FT FC Nordsjaelland (5) 0 - 1 Aarhus (3) 0 - 0
16:00FT Odense (10) 2 - 1 Hobro (12) 2 - 1
18:00FT Aalborg (6) 0 - 1 FC Midtjylland (1) 0 - 1
20:00FT FC Copenhagen (2) 3 - 0 Sonderjyske (11) 1 - 0
 
15:30FT Arminia Bielefeld (1) 2 - 1 Holstein Kiel (7) 1 - 0
15:30FT SV Wehen (17) 1 - 1 Hamburger SV (3) 0 - 0
15:30FT VfB Stuttgart (2) 3 - 1 Dynamo Dresden (18) 2 - 0
 
14:00FT Valladolid (15) 3 - 0 Mallorca (18) 1 - 0
16:00FT Villarreal (8) 0 - 0 Athletic Club (10) 0 - 0
18:00FT Osasuna (11) 4 - 2 Alaves (14) 3 - 1
20:30FT Celta Vigo (17) 0 - 1 Getafe (5) 0 - 1
20:30FT Leganes (19) 1 - 2 Eibar (16) 1 - 1
23:00FT Granada CF (9) 1 - 2 Real Sociedad (4) 1 - 1
 
02:00FT Aldosivi (22) 1 - 2 River Plate (2) 0 - 1
17:05FT Boca Juniors (1) 5 - 1 Arsenal Sarandi (11) 2 - 0
19:15FT Banfield (17) 3 - 3 Union Santa Fe (16) 1 - 1
21:30FT Talleres Cordoba (12) 1 - 0 Newells Old Boys (10) 0 - 0
23:45FT Patronato (20) 1 - 1 Racing Club (4) 0 - 1
 
16:30FT Anderlecht (8) 2 - 1 Cercle Brugge (14) 2 - 1
20:00FT Gent (2) 3 - 1 Standard Liege (5) 0 - 1
22:00FT KV Mechelen (6) 2 - 2 Charleroi (3) 2 - 2
 
16:30FT Karvina (13) 0 - 1 FK Jablonec (4) 0 - 0
16:30FT Slovan Liberec (3) 3 - 2 FK Pribram (16) 2 - 1
16:30FT Teplice (12) 1 - 3 Ceske Budejovice (9) 0 - 3
19:00FT Opava (15) 0 - 1 Sparta Praha (6) 0 - 1
 
17:00FT Bordeaux (12) 2 - 0 Nantes (13) 1 - 0
19:05FT Nice (6) 2 - 0 Reims (5) 2 - 0
23:05FT Saint Etienne (17) 1 - 0 Monaco (9) 0 - 0
 
14:30FT Atalanta (4) 0 - 2 Cagliari (12) 0 - 1
17:00FT Genoa (17) 1 - 3 Udinese (14) 1 - 1
17:00FT Lecce (18) 2 - 2 Sassuolo (11) 2 - 1
17:00FT Verona (8) 2 - 1 Brescia (20) 0 - 0
20:00FT Fiorentina (13) 1 - 1 Parma (9) 0 - 1
22:45FT AC Milan (7) 1 - 2 Lazio (2) 1 - 1
 
14:15FT Emmen (12) 2 - 1 Vitesse (7) 2 - 1
16:30FT Groningen (9) 2 - 0 Willem II (5) 1 - 0
16:30FT Utrecht (6) 6 - 0 Fortuna Sittard (16) 3 - 0
16:30FT VVV Venlo (13) 0 - 3 Feyenoord (3) 0 - 2
18:45FT ADO Den Haag (17) 1 - 1 Heerenveen (10) 0 - 0
 
18:00FT GIL Vicente (9) 2 - 0 Maritimo (15) 0 - 0
20:30FT Tondela (14) 1 - 0 Sporting CP (4) 0 - 0
23:00FT FC Porto (1) 1 - 0 Aves (18) 1 - 0
23:20FT SC Braga (3) 2 - 2 Famalicao (7) 0 - 0
 
01:00FT Fluminense (14) 0 - 0 Vasco Da Gama (12) 0 - 0 
01:00FT Palmeiras (3) 1 - 0 Ceara (16) 1 - 0 
03:00FT Chapecoense-SC (19) 0 - 3 Sao Paulo (6) 0 - 2 
22:00FT Flamengo (1) 4 - 1 Corinthians (8) 2 - 0 
 
14:30FT Jagiellonia (8) 2 - 0 LKS Lodz (16) 0 - 0
17:00FT Gornik Zabrze (11) 1 - 1 Piast Gliwice (2) 0 - 0
19:30FT Arka Gdynia (15) 0 - 1 Legia Warszawa (1) 0 - 0
 
16:30FT Krasnodar (3) 2 - 2 FC Rostov (4) 0 - 2
 
18:00FT FC Basel 1893 (3) 1 - 1 Neuchatel Xamax FC (9) 0 - 1
18:00FT FC Luzern (6) 1 - 2 FC Lugano (7) 0 - 0
18:00FT Servette FC (4) 3 - 0 BSC Young Boys (2) 0 - 0
 
16:00FT FK Kukesi (2) 1 - 0 Flamurtari Vlore (10) 0 - 0 
19:00FT Partizani (6) 2 - 0 Luftetari Gjirokaster (9) 0 - 0 
 
14:00FT UE Santa Coloma (5) 1 - 0 CE Carroi (8) 0 - 0 
16:00FT Atletic Escaldes (6) 2 - 0 FC Ordino (7) 0 - 0 
18:00FT UE Engordany (3) 1 - 1 Inter Club d'Escaldes (1) 0 - 1 
20:00FT UE Sant Julia (4) 0 - 3 FC Santa Coloma (2) 0 - 2 
 
01:30FT Talleres Remedios (4) 1 - 0 Defensores Unidos (9) 0 - 0 
20:30FT Almirante Brown (1) 1 - 0 Villa San Carlos (2) 0 - 0 
21:30FT Atletico Fenix (16) 0 - 1 Acassuso (12) 0 - 1 
21:30FT Deportivo Armenio (10) 2 - 0 Justo Jose de Urquiza (5) 1 - 0 
21:30FT Sacachispas (18) 0 - 3 Comunicaciones (3) 0 - 1 
21:30FT Tristan Suarez (7) 0 - 0 San Miguel (15) 0 - 0 
21:30FT UAI Urquiza (13) 1 - 1 Argentino de Quilmes (14) 1 - 0 
 
21:30FT Deportivo Madryn (4) 0 - 0 Huracan Las Heras (3) 0 - 0 
22:00FT Club Sportivo Penarol (14) 5 - 0 Sol de Mayo (15) 5 - 0 
23:00FT Villa Mitre (1) 0 - 0 Atletico Camioneros (9) 0 - 0 
23:30FT Deportivo Maipu (2) 2 - 2 Circulo Deportivo (12) 0 - 2 
 
12:30FT SVG reichenau (3) 4 - 2 FC Zirl (9) 1 - 1 
16:00FT Telfs (7) 0 - 2 FC Kufstein (8) 0 - 1 
16:00FT Wacker Innsbruck (Am) (10) 0 - 2 SV hall (4) 0 - 1 
 
14:00FT Zira (5) 2 - 2 Sumqayit (4) 1 - 1 
16:00FT Qabala (8) 1 - 2 Sabah FK (6) 1 - 0 
 
14:00FT Torpedo Zhodino (6) 4 - 0 Dinamo Minsk (4) 1 - 0
16:00FT FC Dnepr Mogilev (14) 2 - 0 FC Vitebsk (13) 1 - 0
18:00FT Dinamo Brest (1) 1 - 1 Shakhter Soligorsk (3) 1 - 1
19:45FT Bate Borisov (2) 2 - 4 FC Isloch Minsk R. (5) 2 - 1
 
17:00FT C.S. vise (11) 2 - 2 RFC Seraing (3) 2 - 0 
17:00FT K. Rupel Boom FC (9) 2 - 2 Lierse Kempenzonen (13) 1 - 0 
17:00FT Sint-Eloois-Winkel (16) 1 - 2 Deinze (1) 1 - 1 
 
15:00FT Druk Stars (8) 0 - 2 Paro (1)  
 
16:30FT Gaborone United (5) 1 - 0 Prisons XI (6) 0 - 0 
17:00FT Morupule Wanderers (13) 1 - 1 Sharps Shooting Stars (15) 0 - 0 
17:00FT Security Systems (4) 1 - 0 Police XI (9) 0 - 0 
 
01:00FT America Mineiro (5) 0 - 0 Ponte Preta (11) 0 - 0 
01:00FT Criciuma (19) 1 - 1 Sao Bento (18) 1 - 1 
 
14:30FT AS Inter Star (8) 1 - 0 LLB Academic (14)  
16:00FT Flambeau du Centre (5) 1 - 1 Musongati (2)  
16:00FT Kayanza United (12) 0 - 1 Bumamuru (10)  
17:00FT Vital o (6) 1 - 2 Messanger Ngozi (1)  
 
15:00FT Avion FC (16) 1 - 1 AS Fortuna (14) 0 - 0 
15:00FT PWD Bamenda (1) 0 - 1 UMS De Loum (8) 0 - 0 
15:00FT Tonnerre Kalara (17) 0 - 0 Panthere (15) 0 - 0 
16:00FT Stade Renard (13) 1 - 2 Cotonsport (2) 0 - 0 
17:00FT Bamboutos (4) 1 - 1 Canon Yaounde (12) 1 - 1 
17:00FT Dragon De Yaounde (18) 1 - 1 Colombe (3) 1 - 1 
17:00FT Fovu Club (10) 1 - 0 Apejes (11) 0 - 0 
17:00FT Young Sports Academy (6) 2 - 0 Feutcheu (5) 1 - 0 
 
02:00Canc Coquimbo Unido (5) 0 - 0 Huachipato (6)  
23:30Canc A. Italiano (7) 0 - 0 Everton de Vina (11)
 
04:30FT San Carlos (4) 3 - 1 LD Alajuelense (1) 2 - 0 
05:00FT CS Herediano (3) 6 - 2 Santos de Guapiles (10) 4 - 1 
20:00FT CS Cartagines (5) 2 - 1 Guadalupe FC (8) 1 - 1 
20:05FT Municipal Grecia (11) 0 - 0 Perez Zeledon (6) 0 - 0 
 
17:00FT NK Slaven Belupo (7) 0 - 0 Istra 1961 (8) 0 - 0 
19:30FT NK Osijek (5) 3 - 2 HNK Rijeka (2) 0 - 2 
 
15:00FT Dinamo Zagreb II (8) 1 - 1 Dubrava Zagreb (12) 0 - 0 
16:00FT Bsk Bijelo Brdo (14) 1 - 1 Croatia Zmijavci (2) 0 - 1 
16:00FT Hrvatski Dragovoljac (9) 2 - 1 NK Osijek II (7) 1 - 1 
 
16:00FT Vlasim (13) 2 - 1 Viktoria Zizkov (5) 0 - 0 
 
15:45FT Naestved (11) 1 - 1 FC Fredericia (3) 1 - 0 
17:00FT Vendsyssel FF (5) 0 - 0 Nykobing FC (8) 0 - 0 
 
15:00FT Holbaek (10) 0 - 2 Avarta (6) 0 - 1 
 
12:30FT Ringkobing IF (11) 2 - 1 FC Sydvest 05 (10) 1 - 0 
15:00FT Thisted FC (4) 3 - 1 Aarhus Fremad (1) 2 - 1 
17:00FT AB Copenhagen (5) 2 - 3 Middelfart (2) 1 - 3 
 
02:00FT Independiente del Valle (5) 0 - 0 Delfin SC (4) 0 - 0
21:00FT CD Olmedo (11) 1 - 2 Barcelona SC (2) 0 - 1
21:00FT Guayaquil City FC (12) 1 - 2 Deportivo Cuenca (10) 1 - 1 
 
18:30FT UT Cotopaxi (2) 2 - 0 Puerto Quito (8) 1 - 0 
19:00FT Orense SC (1) 1 - 0 LDU Loja (9) 1 - 0 
23:30FT Duros del Balon (7) 0 - 1 Santa Rita (5) 0 - 1 
 
00:15FT Aguila (5) 1 - 0 Santa Tecla (6) 1 - 0 
04:00FT Sonsonate (4) 1 - 0 FAS (2) 0 - 0 
04:15FT AD Isidro Metapan (8) 2 - 2 Chalatenango (9) 0 - 0 
 
15:05FT Charlton (22) 0 - 1 Preston (6) 0 - 0
 
14:00FT Tulevik Viljandi (7) 2 - 1 Maardu Linnameeskond (10) 1 - 0 
16:00FT Flora Tallinn (1) 7 - 0 Kuressaare (9) 2 - 0 
20:00FT Tammeka Tartu (5) 3 - 2 Paide LM (4) 0 - 1 
 
14:00FT FC Elva (5) 0 - 1 Levadia U21 (6) 0 - 1 
 
16:30FT US Fourmies 0 - 1 Beauvais 0 - 0 
 
22:00FT Agouado (7) 2 - 1 Remire (10)  
22:00FT Oyapock (6) 1 - 2 CSC Cayenne (8)  
22:00FT Saint Georges (11) 2 - 3 Grand Santi (1)  
22:00FT US Matoury (4) 2 - 0 Etoile Matoury (5)  
 
15:00FT Dila Gori (7) 2 - 0 FC Saburtalo (3) 0 - 0 
18:00FT Dinamo Tbilisi (1) 2 - 1 Torpedo Kutaisi (6) 2 - 0 
 
13:00FT FC Baia Zugdidi (7) 3 - 0 FC Tskhinvali (10) 2 - 0 
13:00FT Shukura (6) 0 - 0 Guria Lanchkhuti (8) 0 - 0 
 
15:00FT SV Meppen (9) 5 - 3 Bayern Munich II (6) 1 - 1 
16:00FT Carl Zeiss Jena (20) 3 - 1 Hansa Rostock (11) 1 - 0 
 
14:00FT VfL Wolfsburg II (2) 5 - 0 Hannoverscher SC (18) 2 - 0 
15:00FT Hannover 96 II (13) 2 - 3 TSV Havelse (10) 0 - 2 
16:00FT Altonaer FC 93 (16) 1 - 2 Werder Bremen II (5) 0 - 1 
16:00FT FC St. Pauli II (12) 2 - 0 BSV SW Rehden (8) 1 - 0 
17:00FT SV Drochtersen/assel (4) 1 - 0 VfB Lubeck (1) 0 - 0 
 
15:00FT Werder Bremen III (16) 2 - 5 TuS Schwachhausen (2) 0 - 1 
16:00FT FC Union 60 (13) 1 - 1 Sg Aumund-Vegesack (9) 0 - 1 
16:30FT SFL Bremerhaven (4) 2 - 2 Bremer Sv (5) 1 - 1 
16:30FT SV Hemelingen (6) 0 - 6 FC Oberneuland (1) 0 - 3 
17:30FT Habenhauser FV (15) 0 - 3 Leher (12) 0 - 1 
 
15:00FT Bramfelder SV (18) 1 - 3 TSV Sasel (5) 1 - 3 
15:00FT FC Suederelbe (11) 3 - 2 SC Victoria Hamburg (4) 0 - 2 
15:00FT Tus Dassendorf (1) 2 - 1 Wandsbeker Concordia (10) 0 - 1 
16:00FT SV Rugenbergen (14) 2 - 4 Hamburger SV III (7) 2 - 1 
16:00FT Niendorfer TSV (6) 1 - 2 Barmbek-Uhlenhorst (3) 0 - 2 
16:00FT Union Tornesch (15) 1 - 1 Teutonia Ottensen (2) 0 - 1 
17:00FT Hamm United (12) 2 - 5 Uhlenhorster SC Paloma (13) 1 - 3 
17:00FT TuS Osdorf (8) 9 - 5 TSV Buchholz (16) 5 - 2 
 
16:30FT Dueren (2) 4 - 1 Pesch (3) 1 - 0 
16:30FT FC Hennef 05 (4) 1 - 2 SV Deutz 05 (11) 0 - 0 
16:30FT FC Wegberg-beeck (1) 1 - 0 Spvg Wesseling Urfeld (8) 0 - 0 
16:30FT SV Breinig (12) 2 - 0 SpVg Frechen 20 (9) 1 - 0 
16:45FT DJK BW Friesdorf (14) 1 - 1 VfL Vichttal (10) 1 - 1 
17:00FT FC Huerth (7) 4 - 2 FC Viktoria 08 (13) 2 - 2 
17:00FT SV Eilendorf (16) 0 - 3 Siegburger SV 04 (5) 0 - 1 
17:30FT Fortuna Koeln II (15) 0 - 1 Borussia Freialdenhoven (6) 0 - 0 
 
15:30FT Brandenburger SC Sued (15) 0 - 0 hansa rostock II (3) 0 - 0 
15:30FT CFC Hertha 06 (14) 1 - 3 Hertha Zehlendorf (4) 0 - 2 
15:30FT FC Lok Stendal (12) 2 - 2 Tasmania Berlin (10) 1 - 1 
 
15:30FT FC Oberlausitz Neugersdorf (13) 0 - 0 FC Eilenburg (4) 0 - 0 
15:30FT FSV Wacker Nordhausen II (12) 2 - 3 VFC Plauen (6) 0 - 2 
15:30FT VfB Krieschow (9) 4 - 1 VfL Halle 96 (11) 1 - 0 
 
16:30FT FC kleve (11) 3 - 0 TuRU Dusseldorf (10) 0 - 0 
16:30FT FC Kray (12) 4 - 4 Sportfreunde Baumberg (7) 1 - 2 
16:30FT SSVg Velbert (5) 0 - 2 Sv Straelen (1) 0 - 0 
17:00FT FC Monheim (2) 0 - 0 SW Essen (9) 0 - 0 
17:00FT Niederwenigern (18) 0 - 3 SpVg Schonnebeck (3) 0 - 1 
17:00FT Ratinger SV (14) 0 - 3 FC Bocholt (4) 0 - 3 
17:15FT Union Nettetal (16) 0 - 1 Tsv Meerbusch (6) 0 - 0 
17:30FT VfB Hilden (8) 2 - 1 SC Velbert (15) 1 - 0 
 
16:00FT Arminia Hannover (13) 3 - 0 MTV Wolfenbuettel (18) 1 - 0 
16:00FT Delmenhorst (2) 2 - 1 VfV 06 Hildesheim (1) 0 - 1 
16:00FT FT Braunschweig (9) 1 - 1 MTV Gifhorn (10) 1 - 0 
16:00FT Lupo-Martini Wolfsburg (12) 4 - 1 TB Uphusen (15) 1 - 0 
16:00FT TuS Bersenbrueck (8) 2 - 1 Heeslinger SC (6) 0 - 1 
16:00FT VfL Oldenburg (3) 4 - 0 BW Schwalbe Tuendern (17) 3 - 0 
 
16:30FT Eintracht Rheine (5) 2 - 0 ASC Dortmund (13) 1 - 0 
16:30FT Holzwickeder (6) 2 - 1 TSG Sprockhoevel (15) 0 - 1 
16:30FT Preussen Muenster II (12) 1 - 2 FC Guetersloh (9) 0 - 0 
16:30FT SC Paderborn 07 II (4) 4 - 2 Hammer SpVg (18) 3 - 1 
16:30FT Sportfreunde Siegen (14) 1 - 3 Ahlen (3) 1 - 1 
16:30FT SV Schermbeck (10) 2 - 1 TuS Erndtebruck (17) 2 - 0 
16:30FT TuS Ennepetal (8) 0 - 3 SC Wiedenbruck 2000 (1) 0 - 1 
16:30FT Westfalia Rhynern (11) 2 - 0 Kaan-Marienborn (7) 1 - 0 
17:15FT SC Westfalia Herne (16) 0 - 3 RSV Meinerzhagen (2) 0 - 2 
 
16:00FT Bayer Leverkusen W (9) 2 - 0 FF USV Jena W (12) 1 - 0 
16:00FT Bayern Munich W (2) 5 - 2 FC Cologne W (11) 3 - 2 
16:00FT MSV Duisburg W (10) 0 - 4 1899 Hoffenheim W (3) 0 - 2 
16:00FT SC Freiburg W (7) 0 - 8 VfL Wolfsburg W (1) 0 - 5 
16:00FT SC Sand W (8) 0 - 4 Turbine Potsdam W (6) 0 - 3 
 
18:00FT Lincoln Red Imps FC (3) 3 - 0 Europa Point (10) 1 - 0 
20:15FT St Joseph S FC (2) 1 - 1 Lynx (4) 0 - 0 
 
16:00FT Larisa (8) 3 - 2 OFI (5) 1 - 2
18:00FT Panetolikos (13) 1 - 1 Asteras Tripolis (9) 1 - 1 
20:30FT AEK Athens FC (3) 3 - 2 Atromitos Athinon (7) 0 - 1
21:00FT PAOK (2) 2 - 2 Panathinaikos (4) 0 - 1 
 
15:45FT Platanias (9) 1 - 1 Kissamikos (3) 0 - 0 
16:00FT Apollon Smirnis (2) 4 - 0 Apollon Pontou (12) 2 - 0 
16:00FT Levadiakos (4) 1 - 0 AOK Kerkyra (11) 1 - 0 
16:00FT Panachaiki FC (8) 2 - 0 AE Karaiskakis (5) 1 - 0 
 
16:00FT Aspropyrgos Enosis (12) 1 - 1 Trikala (1) 0 - 1 
16:00FT Ialysos (10) 1 - 1 Diagoras Rodou (3) 0 - 1 
16:00FT Kalamata (14) 1 - 2 Olympiakos Volou (8) 1 - 1 
16:00FT Kavala (6) 4 - 1 Thesprotos (11) 1 - 1 
16:00FT PO Triglia (13) 0 - 2 Ierapetra (4) 0 - 1 
16:00FT Veria (7) 3 - 1 Egaleo (9) 1 - 1 
 
04:00FT Coban Imperial (1) 2 - 0 Antigua GFC (4) 1 - 0 
20:00FT Comunicaciones (3) 3 - 2 Siquinala (12) 2 - 2 
20:00FT Sanarate FC (5) 1 - 0 Xelaju (9) 1 - 0 
21:00FT Santa Lucia Cotzumalguapa (10) 0 - 2 Guastatoya (6) 0 - 0 
 
04:00FT Real Espana (7) 3 - 0 CD Honduras (10) 1 - 0 
04:15FT Vida (5) 3 - 4 Platense FC (8) 1 - 3 
 
09:30FT BC Rangers (10) 1 - 1 Kitchee SC (3) 0 - 1 
09:30FT Happy Valley (8) 1 - 2 Eastern SC (5) 1 - 2 
 
10:30FT Central (6) 1 - 1 Resources Capital FC (1)  
10:30FT Dreams SC (2) 9 - 3 Wong Tai Sin (13)  
10:30FT HOI King (9) 2 - 2 Shatin (10)  
10:30FT North District (11) 0 - 4 Citizen (8)  
10:30FT Sham Shui Po (14) 1 - 4 Eastern District (5)  
11:45FT Hong Kong FC (3) 2 - 1 Wing YEE (7)  
 
15:30FT Bekescsaba 1912 (15) 1 - 0 Budaorsi SC (11) 0 - 0 
15:30FT Kazincbarcikai (14) 3 - 2 Szeged 2011 (12) 2 - 2 
15:30FT Soroksar (10) 1 - 3 Dorogi FC (13) 1 - 1 
15:30Canc VAC (19) 0 - 0 Balmazujvaros  
18:30FT Vasas (3) 2 - 2 Siofok (5) 1 - 1 
19:00FT FC Ajka (9) 0 - 2 Csakvar (4) 0 - 1 
19:00FT Gyori ETO FC (6) 1 - 3 Budafoki LC (2) 0 - 1 
19:00FT MTK Budapest (1) 3 - 0 Szombathelyi Haladas (17) 0 - 0 
19:00FT Nyiregyhaza (8) 0 - 1 Gyirmot SE (7) 0 - 0 
19:00FT Tiszakecske FC (18) 1 - 1 Szolnoki MAV FC (16) 0 - 1 
 
17:00FT Jamshedpur (8) 0 - 0 Bengaluru FC (3) 0 - 0 
 
11:30FT Persija Jakarta (10) 2 - 0 PS Tira (15) 0 - 0 
14:30FT Persepam Madura Utd (5) 0 - 2 Persipura Jayapura (3) 0 - 1 
 
14:00FT Celebest FC (7) 1 - 1 Persigo Semeru (1) 0 - 1 
14:00FT Gresik United (8) 1 - 3 PSN Ngada (2) 1 - 2 
14:00FT Persik Kendal (11) 1 - 0 PSBK Blitar (13) 1 - 0 
14:00FT Persinga Ngawi (5) 0 - 2 Persijap Jepara (3) 0 - 1 
 
20:00FT FC Ashdod (10) 2 - 2 Sektzya Ness Ziona (13) 0 - 1 
21:15FT Hapoel Beer Sheva (4) 2 - 0 Maccabi Netanya (9) 1 - 0 
 
14:30FT Roma W (3) 2 - 1 Sassuolo W (6) 1 - 0 
 
17:00FT Cittadella (6) 0 - 0 Frosinone (3) 0 - 0
17:00FT Pordenone (4) 2 - 1 Trapani (18) 1 - 0
23:00FT Benevento (1) 2 - 0 Empoli (9) 2 - 0
 
17:00FT Gozzano (20) 2 - 0 Albinoleffe (7) 1 - 0 
17:00FT Olbia (18) 1 - 1 Pro Vercelli (14) 0 - 1 
17:00FT Renate (3) 0 - 0 Robur Siena (5) 0 - 0 
19:30FT Carrarese (2) 0 - 2 Lecco (15) 0 - 1 
19:30FT Como (12) 0 - 0 Pro Patria (13) 0 - 0 
19:30FT Giana Erminio (17) 1 - 1 Juventus U23 (10) 0 - 0 
19:30FT Pergolettese (16) 0 - 2 Monza (1) 0 - 0 
19:30FT Pistoiese (11) 1 - 0 Pianese (19) 1 - 0 
19:30FT Pontedera (4) 2 - 1 Arezzo (9) 1 - 1 
 
17:00FT AJ Fano (19) 0 - 2 ArzignanoChiampo (18) 0 - 1 
17:00FT Gubbio (14) 1 - 0 Modena (8) 0 - 0 
17:00FT Imolese (17) 2 - 2 Sudtirol (4) 1 - 1 
17:00FT Vicenza Virtus (1) 0 - 1 Padova (6) 0 - 0 
19:30FT Carpi (3) 4 - 1 Ravenna (16) 2 - 0 
19:30FT Fermana (10) 3 - 3 Cesena (13) 1 - 2 
19:30FT Reggio Audace (2) 2 - 1 Sambenedettese (11) 0 - 0 
19:30FT Virtus Verona (12) 0 - 0 Piacenza (7) 0 - 0 
 
17:00FT Bari (2) 2 - 2 Vibonese (11) 1 - 0 
17:00FT Rende (19) 1 - 2 Monopoli (3) 1 - 2 
17:00FT Rieti (20) 1 - 1 Virtus Francavilla (9) 1 - 1 
17:00FT Sicula Leonzio (17) 3 - 1 Cavese (14) 2 - 0 
17:00FT Ternana (5) 2 - 1 AZ Picerno (16) 1 - 1 
19:30FT Casertana (13) 2 - 2 Viterbese (12) 0 - 1 
19:30FT Potenza (4) 0 - 3 Reggiana (1) 0 - 2 
19:30FT Teramo (8) 1 - 0 Bisceglie (18) 1 - 0 
 
16:30FT Caronnese (5) 6 - 3 US Fezzanese (15) 2 - 1 
16:30FT Chieri (10) 1 - 3 Casale (4) 0 - 2 
16:30FT Fossano (11) 0 - 1 Bra (13) 0 - 0 
16:30FT Prato (2) 0 - 1 Lucchese (1) 0 - 1 
16:30FT Savona (6) 2 - 0 Borgosesia (8) 0 - 0 
16:30FT SCD Ligorna (18) 0 - 2 Real Forte Querceta (7) 0 - 2 
16:30FT Seravezza (3) 5 - 1 Vado (16) 1 - 0 
16:30FT Verbania (17) 1 - 1 Lavagnese (12) 0 - 0 
17:00FT Sanremese (9) 1 - 1 Ghivizzano Borgoamozzano (14) 1 - 0 
 
16:30FT Bustese Milano City (18) 0 - 2 Pro Sesto (1) 0 - 1 
16:30FT Caravaggio (15) 2 - 3 Scanzorosciate (3) 2 - 1 
16:30FT Castellanzese (12) 1 - 1 Villa D'Alme (16) 0 - 0 
16:30FT Folgore Caratese (5) 0 - 0 Seregno (9) 0 - 0 
16:30FT Inveruno (20) 0 - 2 Pontisola (14) 0 - 0 
16:30FT Legnano (2) 1 - 0 Dro (19) 1 - 0 
16:30FT Levico Terme (17) 2 - 1 Sondrio Calcio (8) 1 - 1 
16:30FT NibionnoOggiono (6) 4 - 2 Brusaporto (10) 3 - 2 
16:30FT Tritium (7) 0 - 1 Arconatese (4) 0 - 1 
16:30FT Virtus Bergamo Alzanoseriate (11) 2 - 2 Virtus Bolzano (13) 1 - 1 
 
16:30FT Ambrosiana (3) 1 - 1 Legnago Salus (2) 0 - 1 
16:30FT Belluno (14) 0 - 2 Campodarsego (1) 0 - 1 
16:30FT Cjarlins Muzane (9) 2 - 2 Chions (13) 1 - 1 
16:30FT Clodiense (4) 2 - 3 Cartigliano (8) 1 - 0 
16:30FT Delta Calcio Rovigo (15) 1 - 3 Mestre (5) 1 - 1 
16:30FT Este (12) 0 - 0 Montebelluna (16) 0 - 0 
16:30FT Luparense (10) 1 - 3 Adriese (6) 1 - 2 
16:30FT San Luigi (19) 2 - 0 Caldiero Terme (11) 0 - 0 
16:30FT Tamai (18) 1 - 1 Villafranca (20) 1 - 0 
16:30FT Vigasio (17) 0 - 1 Union Feltre (7) 0 - 1 
 
16:30FT Adrense (9) 4 - 2 Ciliverghe Mazzano (16) 1 - 0 
16:30FT Calvina (4) 3 - 1 Alfonsine (17) 1 - 0 
16:30FT Cavenago Fanfulla (6) 2 - 1 Crema (15) 0 - 0 
16:30FT Forli (8) 1 - 0 Progresso (13) 0 - 0 
16:30FT Lentigione (5) 0 - 1 Correggese (3) 0 - 1 
16:30FT Mantova (1) 3 - 2 Mezzolara (7) 0 - 1 
16:30FT Sasso Marconi (11) 2 - 2 Fiorenzuola (2) 2 - 1 
16:30FT Vigor Carpaneto (12) 1 - 2 Savignanese (18) 0 - 0 
 
16:30FT Aglianese (8) 2 - 1 Flaminia (10) 2 - 1 
16:30FT Aquila Montevarchi (5) 2 - 1 Scandicci (6) 2 - 0 
16:30FT Foligno (7) 1 - 1 Monterosi (2) 1 - 1 
16:30FT Pomezia (15) 2 - 2 Gavorrano (9) 1 - 2 
16:30FT Ponsacco (17) 1 - 0 Albalonga (4) 0 - 0 
16:30FT San Donato (14) 0 - 1 Grassina (3) 0 - 0 
16:30FT Trestina (12) 3 - 0 Sangiovannese (13) 1 - 0 
16:30FT Tuttocuoio (18) 2 - 1 Bastia Calcio (16) 0 - 1 
16:30FT US Grosseto (1) 1 - 0 Cannara (11) 0 - 0 
 
16:30FT ASD Pineto (5) 1 - 1 Vastese (6) 0 - 1 
16:30FT Atletico SFF (12) 1 - 2 Recanatese (4) 0 - 0 
16:30FT Avezzano (16) 0 - 2 Matelica (1) 0 - 0 
16:30FT Campobasso (2) 2 - 0 Giulianova (14) 1 - 0 
16:30FT Jesina (18) 1 - 2 Montegiorgio (8) 1 - 2 
16:30FT San Nicolo (3) 2 - 1 Olympia Agnonese (7) 1 - 0 
16:30FT Sangiustese (15) 2 - 2 Chieti (17) 0 - 2 
16:30FT Tolentino (9) 2 - 1 ASD Porto Sant Elpidio (10) 1 - 1 
16:30FT Vastogirardi (11) 3 - 2 San Marino Calcio (13) 1 - 1 
 
16:30FT Aprilia (13) 1 - 2 Ostia Mare (2) 0 - 1 
16:30FT Arzachena (14) 0 - 0 Portici (12) 0 - 0 
16:30FT Ladispoli (17) 1 - 1 ASD Lanusei (11) 1 - 0 
16:30FT Team Nuova Florida 2005 (10) 4 - 0 Citta di Anagni (15) 1 - 0 
16:30FT Torres (3) 2 - 1 Muravera (9) 2 - 0 
16:30FT Trastevere (4) 5 - 2 Pro Calcio Tor Sapienza (16) 3 - 0 
16:30FT Turris (1) 2 - 2 Latina (6) 2 - 0 
16:30FT Vis Artena (8) 1 - 1 Cassino (7) 0 - 0 
 
16:30FT Agropoli (18) 2 - 2 Citta di Fasano (8) 1 - 1 
16:30FT Foggia (2) 1 - 0 ASD Grumentum Val Dagri (15) 0 - 0 
16:30FT Francavilla (17) 1 - 0 Gravina (7) 0 - 0 
16:30FT Gladiator (10) 0 - 1 Nocerina (16) 0 - 0 
16:30FT Sorrento (3) 0 - 0 Brindisi (12) 0 - 0 
16:30FT Team Altamura (11) 2 - 1 Audace Cerignola (4) 1 - 0 
17:00FT Fidelis Andria (13) 0 - 1 Nardo (14) 0 - 0 
17:00FT Gelbison Cilento (9) 0 - 1 Taranto (6) 0 - 1 
17:30FT Bitonto (1) 1 - 0 Casarano (5) 1 - 0 
 
16:30FT Acireale (6) 2 - 1 Cittanovese (11) 2 - 0 
16:30FT Castrovillari (12) 1 - 1 Marina di Ragusa (13) 0 - 0 
16:30FT Giugliano (3) 3 - 1 Licata (7) 1 - 0 
16:30FT Palmese (18) 2 - 2 Nola (8) 2 - 2 
16:30FT Savoia (2) 0 - 0 Calcio Biancavilla 1990 (10) 0 - 0 
16:30FT Troina (5) 1 - 0 Roccella (14) 0 - 0 
17:00FT Messina (9) 0 - 3 Citta di Messina (4) 0 - 0 
 
23:00FT Molynes United (10) 1 - 2 Waterhouse (1) 0 - 1 
23:00FT Mount Pleasant (2) 2 - 1 Vere United (12) 1 - 0 
23:00FT Tivoli Gardens (5) 1 - 2 Humble Lions (4) 0 - 1 
23:00FT UWI Pelicans (11) 2 - 2 Harbour View FC (9) 1 - 1 
 
08:00FT JEF United Chiba (17) 2 - 1 Kanazawa (11) 1 - 1
08:00FT Tochigi SC (20) 2 - 1 Albirex Niigata (10) 1 - 1
08:00FT Yokohama FC (2) 2 - 0 V-varen Nagasaki (12) 1 - 0
09:00FT Ehime FC (19) 2 - 0 Machida Zelvia (18) 1 - 0
10:00FT Renofa Yamaguchi (15) 1 - 2 FC Ryukyu (14) 1 - 1
 
07:00FT Fujieda MYFC (3) 2 - 1 Vanraure Hachinohe (10) 0 - 1 
07:00FT Kamatamare Sanuki (14) 1 - 3 FC Tokyo U23 (16) 0 - 2 
08:00FT Cerezo Osaka U23 (6) 2 - 1 Grulla Morioka (18) 0 - 1 
08:00FT Kitakyushu (1) 2 - 0 Blaublitz Akita (8) 1 - 0 
 
06:00FT Veertien Mie (7) 3 - 2 Reinmeer Aomori (12) 2 - 1 
07:00FT FC Imabari (2) 5 - 0 Ryutsu Keizai Dragons (15) 3 - 0 
07:00FT Maruyasu Okazaki (11) 0 - 0 FC Osaka (9) 0 - 0 
07:00FT Matsue City FC (16) 2 - 1 Nara Club (10) 1 - 0 
07:00FT Suzuka Unlimited FC (14) 2 - 1 Honda FC (1) 0 - 0 
07:00FT Tegevajaro Miyazaki (5) 0 - 1 Sony Sendai FC (3) 0 - 1 
07:00FT Verspah Oita (8) 1 - 1 Mio Biwako Shiga (13) 0 - 0 
 
12:00FT Aktobe (12) 3 - 2 Shakhter Karagandy (9) 2 - 0 
12:00FT FC Atyrau (11) 1 - 3 Ordabasy (3) 1 - 1 
12:00FT FK Tobol Kostanay (4) 0 - 1 FC Astana (1) 0 - 1 
12:00FT Irtysh Pavlodar (8) 5 - 0 Kairat Almaty (2) 1 - 0 
12:00FT Okzhetpes (7) 1 - 1 Zhetysu (5) 0 - 0 
12:00FT Taraz (10) 2 - 1 FC Kaysar (6) 2 - 1 
 
15:00FT Homeboyz (2) 2 - 2 Sofapaka (10) 2 - 1 
15:00FT Kariobangi Sharks (12) 0 - 1 Zoo Kericho (14) 0 - 1 
 
15:00FT Gjilani (3) 4 - 0 Ferizaj (10) 3 - 0 
15:00FT KF Flamurtari (8) 1 - 0 Drita (2) 0 - 0 
 
15:00FT FK Jelgava (7) 0 - 0 Valmieras (4) 0 - 0
15:00FT FK Liepaja (6) 2 - 2 Riga FC (1) 0 - 0
15:00FT RFS (2) 2 - 1 FK Ventspils (3) 1 - 1
15:00FT Spartaks Jurmala (5) 2 - 0 BFC Daugava (8) 0 - 0
 
17:00FT Fola Esch (1) 5 - 0 FC Rodange 91 (13) 3 - 0 
18:00FT Etzella Ettelbruck (10) 0 - 4 Progres Niederkorn (2) 0 - 2 
18:00FT FC Differdange 03 (3) 0 - 3 F91 Dudelange (5) 0 - 2 
18:00FT FC Muhlenbach Blue Boys (14) 4 - 2 AS Jeunesse Esch (8) 3 - 0 
18:00FT UNA Strassen (6) 2 - 1 Racing FC Union Luxembourg (7) 2 - 0 
18:00FT Union Titus Petange (4) 2 - 0 US Hostert (11) 1 - 0 
18:00FT US Mondorf-les-bains (12) 1 - 2 Victoria Rosport (9) 0 - 1 
 
16:00FT Sirens (4) 0 - 0 Valletta FC (2) 0 - 0 
18:00FT Hibernians FC (3) 1 - 0 Sliema Wanderers (10) 0 - 0 
 
13:00FT Zebbug Rangers (7) 0 - 1 Qrendi (3) 0 - 1 
15:15FT Naxxar Lions (4) 1 - 3 Pembroke Athleta (5) 1 - 1 
17:30FT Zejtun Corinthians FC (1) 2 - 1 Lija Athletic (2) 1 - 0 
 
02:00FT Club Queretaro (4) 0 - 0 Tigres UANL (3) 0 - 0
04:00FT Club America (6) 1 - 2 Santos Laguna (1) 1 - 0 
04:06FT Monterrey (8) 1 - 1 Veracruz (19) 0 - 0 
06:05FT Necaxa (5) 1 - 2 Pachuca (9) 0 - 1 
21:05FT Toluca (17) 1 - 3 Guadalajara Chivas (10) 1 - 2
 
02:00FT Celaya (6) 3 - 0 Tapachula (8) 0 - 0 
06:00FT Cimarrones (10) 1 - 2 Leones Negros UDG (4) 0 - 1 
06:00FT Dorados (9) 0 - 1 Alebrijes de Oaxaca (1) 0 - 0 
 
15:30FT Ibar (5) 1 - 1 Bokelj (2)  
15:30FT Jedinstvo B. Polje (3) 3 - 0 FK Otrant Olympic (10)  
15:30FT Jezero (4) 1 - 1 Lovcen (9)  
15:30FT Mornar (6) 0 - 2 FK Decic (1)  
 
17:00FT FAR Rabat (5) 1 - 3 Difaa El Jadida (8) 1 - 1 
 
17:00FT Chabab Mohammedia (2) 0 - 0 Racing de Casablanca (3)  
17:00FT Chabab RIF Hoceima (16) 1 - 0 Chabab Riadi Salmi (4)  
17:00FT Kawkab Marrakech (14) 1 - 2 KAC Kenitra (11)  
17:00FT Maghreb FES (1) 3 - 2 Jeunesse BEN Guerir (13)  
17:00FT Olympique Dcheira (5) 1 - 1 AS Sale (9)  
17:00FT Sidi Kacem (15) 1 - 2 Ittihad Khemisset (8)  
17:00FT Tihad Casablanca (7) 1 - 0 Chabab Atl. Khenifra (6)  
17:00FT Wydad Temara (12) 0 - 0 Wydad FES (10)  
 
16:30FT Excelsior W (8) 0 - 2 Ajax W (2) 0 - 1 
16:30FT PSV/Eindhoven W (1) 5 - 0 VV Alkmaar W (6) 1 - 0 
16:30FT Twente W (3) 2 - 2 PEC Zwolle W (7) 1 - 2 
 
00:00FT Jalapa (10) 1 - 1 Deportivo Las Sabanas (6) 1 - 1 
04:00FT Juventus Managua (5) 1 - 0 Real Esteli (3) 1 - 0 
04:00FT Real Madriz (9) 2 - 1 Walter Ferreti (1) 1 - 0 
 
18:00FT Abia Warriors (16) 2 - 0 Katsina United (10) 1 - 0 
18:00FT Heartland (13) 0 - 1 MFM FC (14) 0 - 1 
18:00FT Ifeanyi Uba (12) 1 - 0 Adamawa United (20) 1 - 0 
18:00FT Kwara United (19) 1 - 1 Akwa Starlets (8) 0 - 0 
18:00FT Kano Pillars (7) 0 - 0 Rivers United (2) 0 - 0 
18:00FT Plateau United (1) 3 - 1 Lobi Stars (3) 2 - 1 
18:00FT Warri Wolves (11) 1 - 1 Akwa United (6) 1 - 1 
18:00FT Wikki Tourists (15) 2 - 1 Jigawa Golden Stars (18) 0 - 1 
 
15:30FT FK Makedonija G. P. (6) 0 - 1 FK Sileks (2) 0 - 1 
15:30FT Shkendija (3) 4 - 0 Borec Veles (9) 3 - 0 
15:30FT Shkupi 1927 (5) 0 - 0 FK Struga (10) 0 - 0 
15:30FT Vardar Skopje (1) 2 - 0 FK Renova (4) 1 - 0 
 
15:30FT FK Belasica (1) 1 - 0 FK Pobeda (8) 0 - 0 
15:30FT FK Plackovica (7) 1 - 1 FK Tikves (3) 0 - 1 
 
20:00FT Bodo/Glimt (2) 2 - 2 Haugesund (7) 2 - 1
20:00FT Ranheim (16) 0 - 2 Stabaek (8) 0 - 0
20:00FT Sarpsborg 08 FF (12) 3 - 2 Tromso (15) 1 - 1
20:00FT Viking (5) 3 - 0 Lillestrom (14) 2 - 0
22:00FT Valerenga (10) 1 - 0 Brann (9) 1 - 0
 
15:00FT Amazon Grimstad W (5) 0 - 2 Oevrevoll Hosle W (3) 0 - 0 
15:00FT Grand Bodo W (8) 1 - 3 Floeya W (1) 1 - 1 
15:00FT Hoenefoss W (2) 5 - 1 Grei Kvinner Elite W (6) 0 - 0 
15:00FT Kaupanger W (10) 0 - 1 Aasane W (7) 0 - 0 
15:00FT Nanset W (11) 0 - 1 Medkila W (4) 0 - 0 
15:00FT Snoegg Fotball W (12) 1 - 2 Byaasen W (9) 1 - 0 
 
23:00FT 12 de Octubre (2) 2 - 0 Rubio NU (12)  
23:00FT 3 de Febrero (10) 3 - 1 Atyra FC (4)  
23:00FT Deportivo Caaguazu (16) 1 - 1 2 de Mayo (3)  
23:00FT General Caballero JLM (8) 0 - 2 Ri 3 Corrales (13)  
23:00FT Independiente F.b.c. (7) 1 - 0 Guairena FC (1)  
23:00FT Resistencia (5) 1 - 2 Fulgencio Yegros (15)  
23:00FT Sportivo Iteno (11) 1 - 0 Ovetense FC (14)  
 
00:00Awd Comerciantes Unidos (7) 3 - 0 Sport Victoria  
21:00FT Atletico Grau (4) 4 - 1 Sport Loreto (10) 1 - 1 
21:00FT Santos (5) 2 - 1 Union Huaral (8) 1 - 1 
23:30FT Cultural Santa Rosa (9) 1 - 1 Alianza Atletico (2) 1 - 0 
 
14:40FT Podbeskidzie (2) 3 - 1 Sandecja Nowy Sacz (8) 1 - 1 
15:00FT Warta Poznan (3) 2 - 0 Chojniczanka Chojnice (18) 2 - 0 
17:00FT GKS Tychy (10) 1 - 0 Stomil Olsztyn (11) 1 - 0 
17:00FT Puszcza Niepolomice (12) 1 - 4 GKS Belchatow (15) 0 - 1 
18:00FT Wigry Suwalki (17) 1 - 1 Chrobry Glogow (14) 1 - 0 
19:00FT Stal Mielec (1) 1 - 1 Zaglebie Sosnowiec (9) 0 - 0 
 
15:00FT Garbarnia Krakow (12) 1 - 1 Blekitni Stargard (7) 1 - 0 
15:00FT Pogon Siedlce (14) 2 - 0 SKRA Czestochowa (15) 0 - 0 
15:05FT Widzew Lodz (1) 0 - 1 Resovia Rzeszow (3) 0 - 0 
19:00FT Lech Poznan ll (13) 3 - 0 Bytovia Bytow (6) 1 - 0 
 
14:15FT Farense (2) 2 - 1 Mafra (5) 1 - 0 
14:15FT FC Porto B (13) 1 - 3 Leixoes (9) 1 - 2 
18:00FT Benfica B (15) 1 - 3 Chaves (12) 1 - 0 
18:00FT Estoril (4) 3 - 1 Academico Viseu (8) 2 - 0 
18:00FT Feirense (3) 1 - 1 Nacional (1) 0 - 0 
18:00FT Oliveirense (10) 2 - 0 Cova de Piedade (17) 0 - 0 
20:15FT Varzim (6) 2 - 1 Academica (7) 2 - 1 
 
17:00FT Maria da Fonte (7) 4 - 0 CDC Montalegre (9) 2 - 0 
18:00FT Fafe (2) 3 - 1 Uniao Madeira (12) 1 - 0 
18:00FT Guimaraes B (3) 1 - 1 Oliveirense (17) 1 - 1 
18:00FT Mirandela (13) 0 - 1 Merelinense (5) 0 - 1 
18:00FT Pedras Salgadas (14) 0 - 0 CSD Camara de Lobos (18) 0 - 0 
18:00FT Vizela (1) 6 - 1 CD Cerveira (15) 3 - 1 
19:00FT Maritimo B (8) 1 - 0 Sao Martinho (6) 1 - 0 
 
18:00FT Amarante (10) 1 - 1 AD Castro Daire (5) 1 - 0 
18:00FT Arouca (1) 3 - 0 leca (4) 0 - 0 
18:00FT Canelas 2010 (9) 0 - 0 Lusitano FCV (16) 0 - 0 
18:00FT Gondomar (14) 4 - 3 Pedras Rubras (13) 1 - 2 
18:00FT Lusitania Lourosa (2) 4 - 1 Ginasio Figueirense (18) 2 - 0 
18:00FT Paredes (8) 0 - 2 Sanjoanense (6) 0 - 0 
18:00FT Valadares Gaia (15) 0 - 3 SC Espinho (3) 0 - 0 
 
15:00FT Praiense (1) 2 - 1 Benfica Castelo Branco (2) 1 - 1 
18:00FT Condeixa (8) 0 - 0 Leiria (12) 0 - 0 
18:00FT Oleiros (10) 1 - 1 Fatima (5) 0 - 0 
18:00FT Oliveira Hospital (14) 0 - 0 Anadia (3) 0 - 0 
18:00FT Sertanense (4) 1 - 0 Santarem (16) 1 - 0 
18:00FT Torreense (9) 1 - 3 Agueda (13) 1 - 3 
18:00FT Vitoria Sernache (17) 1 - 2 Caldas (7) 0 - 2 
19:00FT Ideal (15) 2 - 0 Fontinhas (18) 0 - 0 
 
18:00FT Aljustrelense (17) 2 - 1 Louletano (4) 1 - 0 
18:00FT Armacenenses (12) 0 - 2 Olimpico Montijo (13) 0 - 2 
18:00FT Dezembro (9) 0 - 1 Amora (10) 0 - 0 
18:00FT Loures (7) 2 - 1 Lusitano Ginasio Clube (15) 2 - 1 
18:00FT Olhanense (1) 5 - 0 Fabril Barreiro (16) 3 - 0 
18:00FT Oriental (8) 2 - 2 Sintra Football (18) 0 - 0 
18:00FT Pinhalnovense (6) 3 - 1 Sacavenense (14) 1 - 1 
18:00FT Real (2) 5 - 1 Esperansa de Lagos (11) 3 - 1 
18:00FT Sintrense (5) 1 - 2 Alverca (3) 0 - 0 
 
17:30FT FC Voluntari (14) 1 - 2 FC Botosani (3) 1 - 0
22:00FT FCSB (4) 2 - 1 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (9) 0 - 1
 
12:30FT Sportul Snagov (19) 3 - 2 Rapid Bucuresti (6) 2 - 0 
15:00FT Uta Arad (1) 2 - 0 ACS Sirineasa (11) 1 - 0 
 
12:00FT Tom Tomsk (9) 4 - 0 Luch-Energiya (16) 1 - 0 
14:00FT FK Neftekhimik (5) 2 - 1 FC Armavir (12) 0 - 0 
14:00FT Shinnik Yaroslavl (8) 1 - 3 Nizhny Novgorod (11) 0 - 2 
14:00FT Spartak Moscow 2 (17) 2 - 0 Mordovia Saransk (20) 1 - 0 
15:00FT Chertanovo Moscow (3) 4 - 0 Fakel Voronezh (19) 2 - 0 
15:00FT Rotor Volgograd (1) 2 - 1 Enisey (14) 1 - 0 
16:00FT FC Chayka (10) 1 - 0 Baltika (7) 1 - 0
17:00FT Khimki (2) 2 - 1 Tekstilshtik-Telekom (18) 1 - 0 
19:30FT FC Torpedo Moscow (4) 2 - 1 Ska-Khabarovsk (6) 1 - 0
 
12:00FT Krasnodar 3 (14) 0 - 3 SKA Rostov (8) 0 - 1 
14:00FT Dinamo-gts Stavropol (6) 5 - 0 Spartak Vladikavkaz (16) 1 - 0 
14:00FT FK Makhachkala (7) 1 - 1 Druzhba Maykop (3) 0 - 0 
15:00FT Mashuk-kmv (10) 3 - 0 Urozhay Krasnodar (11) 1 - 0 
15:00FT Volgar Astrakhan (1) 4 - 0 Biolog-novokubansk (9) 2 - 0 
16:00FT Chernomorets Novorossiysk (4) 1 - 0 Legion (5) 0 - 0 
17:00FT FC Alania Vladikavkaz (2) 8 - 0 Spartak Nalchik (13) 4 - 0 
 
13:00FT FC Chelyabinsk (2) 2 - 1 Zenit Izhevsk (9) 2 - 0 
13:00FT Lada SOK (5) 1 - 0 Tyumen (10) 0 - 0 
14:00FT Nosta (6) 2 - 0 FC Ufa 2 (12) 0 - 0 
15:00FT Akron Tolyatti (1) 1 - 0 Volga UL (8) 1 - 0 
15:00FT Ural II (3) 4 - 1 Kamaz Chelny (4) 0 - 1 
17:00FT Zvezda Perm (7) 5 - 2 Lada Tolyati (11) 1 - 2 
 
17:00FT AC Libertas (3) 3 - 1 Cailungo (7) 1 - 1 
17:00FT Fiorentino (12) 3 - 0 SS Cosmos (14) 2 - 0 
17:00FT San Giovanni (11) 1 - 3 Virtus (9) 0 - 1 
 
15:00FT Indjija (14) 2 - 3 Javor (13) 0 - 1 
17:00FT Macva (16) 0 - 0 Cukaricki (5) 0 - 0 
17:00FT Napredak (12) 0 - 1 FK Spartak Zdrepceva KRV (7) 0 - 1 
17:00FT RAD (15) 0 - 0 Mladost Lucani (9) 0 - 0 
17:00FT Radnik Surdulica (10) 2 - 2 FK Vozdovac (8) 0 - 0 
17:00FT TSC Backa Topola (4) 2 - 0 Radnicki NIS (6) 0 - 0 
 
15:30FT FK Zlatibor (3) 1 - 0 Novi Pazar (7) 0 - 0 
19:00FT Kolubara (4) 2 - 1 FK Smederevo (16) 0 - 0 
 
12:30FT MFK Ruzomberok B (9) 2 - 5 Liptovsky Mikulas (7) 0 - 3 
12:30FT MSK Zilina B (5) 1 - 2 Dukla Banska Bystrica (1) 0 - 2 
12:30FT Slovan Bratislava B (15) 1 - 1 FK Poprad (4) 1 - 0 
12:30FT STK 1914 Samorin (12) 3 - 1 KFC Komarno (13) 3 - 1 
15:30FT Slavoj Trebisov (16) 4 - 0 FC petrzalka 1898 (14) 2 - 0 
 
16:00FT Tabor Sezana (6) 1 - 1 Rudar Velenje (10) 0 - 0 
18:45FT NS Mura (5) 3 - 1 Olimpija Ljubljana (1) 0 - 0 
21:00FT Aluminij (3) 4 - 2 NK Domzale (9) 1 - 1 
 
15:00FT Luka Koper (1) 4 - 0 Krka (6) 3 - 0 
16:00FT Bilje (8) 1 - 1 Rogaska (15) 0 - 0 
16:00FT Radomlje (3) 3 - 1 Krsko (7) 1 - 0 
 
08:00FT Pohang Steelers (4) 2 - 2 Gangwon FC (6) 0 - 1 
09:00FT FC Seoul (3) 0 - 1 Ulsan Hyundai FC (2) 0 - 0 
12:00FT Daegu FC (5) 0 - 2 Jeonbuk Motors (1) 0 - 1 
 
07:00FT Busan I Park (2) 3 - 2 Asan Mugunghwa (7) 1 - 2 
09:00FT Ansan Greeners (5) 1 - 2 Suwon City FC (8) 0 - 0 
09:00FT Gwangju FC (1) 1 - 2 Jeonnam Dragons (6) 1 - 1 
 
14:00FT Extremadura (21) 1 - 3 Girona (5) 0 - 2
18:00FT Lugo (20) 1 - 0 Rayo Vallecano (11) 0 - 0
20:30FT Zaragoza (2) 3 - 0 Las Palmas (15) 2 - 0
22:00FT Elche (6) 4 - 2 Mirandes (7) 2 - 1
 
14:00FT Atletico Baleares (1) 3 - 1 Oviedo B (12) 3 - 1 
14:00FT Internacional De Madrid (8) 3 - 0 UP Langreo (10) 0 - 0 
14:00FT Pontevedra (9) 3 - 1 Melilla (13) 2 - 0 
14:00FT Rayo Majadahonda (6) 2 - 1 Marino de Luanco (18) 1 - 0 
14:00FT Sporting Gijon B (15) 4 - 2 Real Madrid Castilla (7) 3 - 0 
15:00FT Las Palmas Atletico (16) 3 - 0 Santa Eulalia (4) 2 - 0 
19:00FT Racing DE Ferrol (11) 3 - 1 Getafe B (19) 1 - 0 
19:00FT S.S. Reyes (20) 0 - 4 Las Rozas CF (17) 0 - 2 
 
13:00FT Athletic Club B (3) 3 - 1 UD Logrones (1) 1 - 0 
14:00FT Tudelano (20) 2 - 1 SD Leioa (15) 1 - 1 
19:00FT CD Calahorra (12) 1 - 1 Deportivo Alaves B (11) 1 - 1 
19:00FT Real Union (17) 0 - 1 Burgos (8) 0 - 1 
20:00FT Cultural Leonesa (2) 3 - 0 Real Sociedad B (5) 1 - 0 
 
14:00FT AE Prat (17) 0 - 3 La Nucia (10) 0 - 2 
14:00Canc Barcelona B (2) 0 - 0 Reus  
14:00FT Gimnastic (14) 2 - 2 Espanyol B (8) 0 - 1 
14:00FT Levante B (12) 0 - 2 CD Castellon (1) 0 - 1 
14:00FT SD Ejea (15) 0 - 2 UE Olot (7) 0 - 1 
19:00FT Orihuela (20) 1 - 2 UD Cornella (4) 1 - 0 
19:00FT Sabadell (3) 1 - 0 Badalona (19) 0 - 0 
20:00FT Barcelona B (2) 0 - 0 FC Andorra (9) 0 - 0 
20:00FT Hercules (18) 1 - 1 Lleida Esportiu (5) 0 - 1 
 
14:00FT CP Villarrobledo (20) 1 - 1 Algeciras (16) 1 - 0 
14:00FT Ucam Murcia (10) 1 - 1 Cadiz B (11) 0 - 0 
18:30FT Atletico Sanluqueno (15) 0 - 2 Yeclano (4) 0 - 1 
19:00FT CD Don Benito (14) 1 - 4 Badajoz (3) 0 - 0 
19:00FT CF Talavera de la Reina (17) 2 - 1 Cordoba (5) 1 - 0 
19:00FT Marbella FC (2) 2 - 1 Villarrubia (12) 0 - 1 
19:00FT Merida AD (19) 0 - 0 Sevilla Atletico (9) 0 - 0 
19:00FT Real Linense (7) 1 - 1 Murcia (8) 1 - 0 
19:00FT Recreativo Huelva (13) 1 - 2 Granada CF B (18) 1 - 1 
20:00FT Cartagena (1) 0 - 0 San Fernando (6) 0 - 0 
 
14:00FT Deportivo La Coruna B (6) 3 - 1 UD Ourense (8)  
19:00FT Arenteiro (9) 0 - 2 Arzua (7)  
19:00FT Choco (5) 3 - 3 Arosa SC (3)  
19:00FT Compostela (1) 1 - 0 Silva (13)  
19:00FT Rapido Bouzas (18) 1 - 5 Polvorin (10)  
19:00FT Somozas (15) 2 - 0 Pontellas (19)  
 
14:00FT CD Covadonga (3) 1 - 1 UC Ceares (14)  
14:00FT Condal Club (16) 0 - 1 Navarro (11)  
14:00FT Real Alives (18) 3 - 1 Vallobin (15)  
17:45FT CD Llanes (6) 1 - 0 Praviano (10)  
17:45FT Colunga (17) 0 - 0 Siero (20)  
18:00FT CD Tuilla (5) 1 - 1 El San Martin (19)  
18:30FT L'Entregu CF (12) 0 - 0 CD Lealtad (1)  
19:30FT Caudal (4) 3 - 0 Lenense (13)  
 
17:45FT CD Cayon (5) 3 - 0 Ribamontan al Mar (19)  
19:00FT CD Barquereno (9) 0 - 0 Gimnastica de Torrelavega (2)  
19:00FT Textil Escudo (15) 1 - 1 Siete Villas (12)  
19:00FT Tropezon (4) 2 - 2 Vimenor (18)  
 
14:00FT Castelldefels (13) 1 - 0 Terrassa (2)  
14:00FT San Cristobal (17) 1 - 4 Manresa (8)  
14:00FT UA Horta (11) 3 - 2 Granollers (6)  
14:15FT UE Sants (19) 3 - 1 UE Figueres (14)  
18:30FT Peralada (7) 0 - 3 L Hospitalet (1)  
19:00FT Pobla de Mafumet (9) 0 - 0 CD Banyoles (15)  
 
13:00FT Roda CF (12) 2 - 1 Novelda CF (9)  
13:30FT CF Intercity (5) 5 - 1 Crevillente Deportivo (13)  
19:00FT Alcoyano (1) 1 - 1 Villarreal C (4)  
19:30FT UD Alzira (2) 0 - 0 CD Eldense (6)  
20:00FT Vilamarxant (17) 1 - 0 Paterna (16)  
 
17:45FT Salamanca B (9) 0 - 0 Burgos Promesas 2000 (5)  
18:30FT Almazan (10) 0 - 2 Gimnastica Segoviana (2)  
18:30FT Atletico Tordesillas (17) 0 - 3 Real Burgos (13)  
18:30FT Bembibre (20) 2 - 2 Becerril (15)  
18:30FT La Baneza (18) 0 - 2 Real Avila (8)  
19:00FT Arandina (3) 2 - 1 Cultural Leonesa B (11)  
19:00FT Cristo Atletico (6) 0 - 0 Atletico Astorga (7)  
 
13:00FT Alhaurin de la Torre (20) 1 - 2 Melilla (18)  
14:00FT Mancha Real (11) 0 - 0 Motril (4)  
14:00FT Polideportivo Almeria (15) 2 - 2 Loja (10)  
14:00FT Velez (16) 0 - 1 El Palo (8)  
19:00FT El Ejido (2) 2 - 0 UD Maracena (14)  
19:30FT Atletico Porcuna (19) 0 - 1 Real Jaen (3)  
19:30FT CD Torreperogil (13) 0 - 1 Linares (1)  
19:30FT Ciudad de Torredonjimeno (6) 0 - 2 Antequera (7)  
19:30FT Huetor Tajar (12) 2 - 1 Huetor Vega (17)  
 
14:00FT Ceuta (2) 1 - 0 Ciudad de Lucena (4)  
14:00FT Cordoba B (19) 0 - 1 Xerez Deportivo (5)  
14:30FT Lebrijana (13) 0 - 0 Atletico Antoniano (7)  
18:00FT Real Betis B (1) 4 - 1 Coria CF (12)  
18:30FT San Roque de Lepe (9) 1 - 1 Gerena (14)  
19:00FT Conil (10) 1 - 0 Sevilla C (6)  
19:00Awd Xerez (16) 3 - 0 Rota (11)  
19:30FT Puente Genil (8) 3 - 2 Arcos (17)  
19:30FT UD Los Barrios (15) 0 - 0 Pozoblanco (18)  
 
14:00FT Formentera (5) 5 - 0 Portmany (17)  
18:30FT Soller (11) 3 - 0 Collerense (19)  
19:00FT Mallorca B (3) 2 - 1 Santanyi (14)  
 
15:00FT CD Marino (3) 2 - 1 Guimar (18)  
15:00FT SD Tenisca (1) 3 - 1 Villa Santa Brigida (20)  
15:00FT Tenerife B (6) 1 - 2 UD San Fernando (4)  
15:00FT UD Lanzarote (14) 1 - 1 CD Vera (8)  
15:30FT Gran Tarajal (7) 2 - 0 Mensajero (13)  
 
18:15FT CD Plus Ultra (20) 0 - 2 EDMF Churra (13)  
18:30FT Mar Menor (4) 5 - 0 EG El Palmar (15)  
18:30FT Muleno (9) 0 - 1 Cartagena B (11)  
18:30FT UCAM Murcia B (5) 4 - 1 Cartagena FC (17)  
19:00FT CD Aguilas (16) 1 - 2 Mazarron FC (2)  
19:00FT CF Lorca Deportiva (1) 2 - 0 Deportiva Minera (12)  
19:00FT Huercal-Overa (14) 0 - 0 Lorca FC (7)  
19:00FT Olimpico de Totana (18) 0 - 2 Los Garres (10)  
19:30FT Atletico Pulpileno (3) 0 - 1 Murcia B (6)  
 
14:00FT Azuaga (11) 4 - 1 Calamonte (15)  
14:00FT CD Miajadas (16) 1 - 4 CD Coria (2)  
14:00FT Diocesano (10) 6 - 0 Fuente de Cantos (17)  
14:00FT Olivenza (12) 2 - 3 UP Plasencia (13)  
14:15FT CF Trujillo (7) 1 - 0 Aceuchal (9)  
18:00FT Cacereno (3) 1 - 0 Moralo CP (4)  
18:15FT Extremadura UD B (5) 0 - 0 RCP Valverdeno (19)  
19:00FT Arroyo CP (8) 2 - 0 Valdivia (20)  
19:00FT Llerenense (18) 0 - 2 Jerez (6)  
19:00FT Villanovense (1) 3 - 0 Montijo (14)  
 
13:30FT San Juan de Mozarrifar (6) 1 - 0 AD Almudevar (21)  
17:30FT CD Robres (15) 1 - 2 CD Binefar (10)  
17:30FT CD Sarinena (9) 2 - 1 Atletico de Monzon (14)  
18:00FT Calamocha (17) 3 - 0 CD Valdefierro (20)  
18:00FT CD Brea (3) 1 - 0 CD Teruel (2)  
18:00FT Villanueva CF (19) 0 - 3 Zaragoza B (4)  
18:30FT CDJ Tamarite (16) 2 - 3 Illueca (8)  
18:30FT Utebo FC (13) 0 - 1 SD Tarazona (1)  
19:30FT Belchite 97 (18) 0 - 1 SD Borja (7)  
21:00FT UD Barbastro (11) 4 - 1 CD Cuarte (5)  
 
14:00FT La Roda (15) 1 - 0 CD Illescas (16)  
14:00FT UD Socuellamos (1) 1 - 1 CD Toledo (3)  
18:30FT CD Quintanar del Rey (2) 0 - 0 La Solana (10)  
18:30FT CD Torrijos (11) 1 - 0 Pedroneras (19)  
19:00FT Albacete B (8) 1 - 1 Tarancon (9)  
19:00FT Calvo Sotelo (4) 0 - 0 Atletico Ibanes (7)  
19:00FT Guadalajara (6) 3 - 1 CD Azuqueca (12)  
19:00FT Manchego (13) 3 - 0 CD Madridejos (17)  
 
13:00FT Rayo Vallecano W (8) 2 - 1 Espanyol W (16) 1 - 1 
14:00FT Barcelona W (1) 5 - 0 Levante W (3) 2 - 0 
15:00FT Granad. Tenerife W (9) 1 - 0 Athletic Club W (5) 1 - 0 
15:00FT Sporting Huelva W (14) 2 - 1 Valencia W (15) 1 - 1 
18:15FT Atletico Madrid W (2) 4 - 1 Deportivo La Coruna W (4) 3 - 0 
20:00FT Tacon W (10) 1 - 1 Real Betis W (12) 0 - 1 
 
17:00FT Dalkurd FF (8) 1 - 3 Degerfors IF (5) 0 - 0
17:00FT Gais (12) 0 - 0 Trelleborgs FF (11) 0 - 0
17:00FT IK brage (3) 2 - 1 Vasteras SK FK (10) 2 - 1
17:00FT Jonkopings Sodra (4) 2 - 2 IF Brommapojkarna (15) 0 - 1
17:00FT Norrby IF (9) 4 - 4 Orgryte IS (7) 2 - 2
17:00FT Osters IF (13) 4 - 0 IK Frej (14) 2 - 0
17:00FT Syrianska FC (16) 0 - 2 Halmstad (6) 0 - 0
17:00FT Varbergs BoIS FC (2) 1 - 1 Mjallby AIF (1) 1 - 1
 
16:30FT FC Chiasso (10) 3 - 2 Lausanne (1) 2 - 0
18:00FT FC Vaduz (2) 4 - 2 FC WIL 1900 (6) 1 - 1
 
16:30FT AC Bellinzona (6) 0 - 0 Stade Nyonnais (3) 0 - 0 
16:30FT Munsingen (16) 2 - 0 SC YF Juventus (15) 2 - 0 
17:00FT Rapperswil (2) 2 - 1 Sion II (10) 0 - 0 
 
16:00FT Eschen (9) 1 - 0 Thalwil (14) 1 - 0 
16:00FT Linth (3) 3 - 1 FC Gossau (13) 2 - 0 
17:30FT FC Kosova (8) 2 - 3 Winterthur II (4) 0 - 2 
 
16:30FT AS Slimane (8) 1 - 2 CS Sfaxien (2) 1 - 1 
16:30FT Etoile S. Metlaoui (14) 2 - 2 US Monastirienne (3) 0 - 1 
16:30FT US BEN Guerdane (7) 4 - 2 CS Hammam-Lif (11) 3 - 1 
16:30FT US Tataouine (10) 0 - 2 Club Africain (4) 0 - 2 
 
14:00FT Denizlispor (10) 0 - 2 Sivasspor (4) 0 - 1
16:30FT Kasimpasa (13) 2 - 2 Yeni Malatyaspor (15) 1 - 0
19:00FT Kayserispor (18) 1 - 0 Fenerbahce (7) 0 - 0
 
14:00FT Keciorengucu (10) 0 - 0 Giresunspor (9) 0 - 0 
16:30FT Eskisehirspor (18) 3 - 2 Osmanlispor (16) 1 - 1 
16:30FT Fatih Karagumruk AS (6) 0 - 1 Erzurum BB (2) 0 - 0 
19:00FT Altinordu (14) 1 - 1 Istanbulspor AS (13) 0 - 0 
 
12:00FT Elazigspor (17) 0 - 0 Usakspor (7) 0 - 0 
13:00FT Bayburt (13) 1 - 0 Ankara Demirspor (2) 1 - 0 
13:30FT Bandirmaspor (1) 0 - 0 BB Bodrumspor (12) 0 - 0 
13:30FT Eyupspor (14) 1 - 2 Etimesgut Belediyespor (15) 1 - 1 
13:30FT Kastamonuspor (3) 2 - 1 Sivas Belediyespor (11) 1 - 0 
13:30FT Kirsehir Belediyespor (6) 1 - 0 Kahramanmarasspor AS (9) 1 - 0 
13:30FT Nigde Belediyespor (16) 4 - 0 Kardemir Karabukspor (18) 2 - 0 
13:30FT Sakaryaspor (5) 4 - 2 Buyuksehir B. (8) 1 - 2 
13:30FT Tuzlaspor (4) 2 - 1 Ergene Velimese Spor (10) 0 - 1 
 
13:00FT Amedspor (16) 2 - 1 Bugsasspor (15) 1 - 0 
13:00FT Duzyurtspor (3) 5 - 0 Sanliurfaspor (18) 2 - 0 
13:30FT Corum Belediyespor (10) 4 - 2 Afjet Afyonspor (6) 2 - 1 
13:30FT Hacettepe SK (12) 1 - 4 Sariyer (8) 1 - 0 
13:30FT Inegolspor (5) 1 - 0 Gumushanespor (17) 1 - 0 
13:30FT Kirklarelispor (14) 0 - 1 Pendikspor (9) 0 - 1 
13:30FT Manisa Buyuksehir (2) 4 - 0 Tarsus Idman Yurdu (7) 3 - 0 
13:30FT Sancaktepe Belediye (4) 2 - 0 Anadolu Selcukluspor (13) 2 - 0 
13:30FT Zonguldak Komurspor (11) 0 - 2 Samsunspor (1) 0 - 0 
 
13:00FT 24 Erzincanspor (2) 3 - 1 Catalca Spor (8) 2 - 1 
13:00FT Karakopru (7) 0 - 0 Yeni Orduspor (13) 0 - 0 
13:30FT 68 Aksaray Belediye Spor (3) 4 - 0 Manisaspor (18) 0 - 0 
13:30FT Ankara Adliyespor (14) 3 - 0 Artvin Hopaspor (5) 2 - 0 
13:30FT Duzcespor (6) 0 - 0 Serik Belediyespor (1) 0 - 0 
13:30FT Erzin Belediyespor (16) 1 - 1 Kizilcabolukspor (11) 1 - 0 
13:30FT Sile Yildizspor (15) 0 - 1 Yomraspor (12) 0 - 0 
13:30FT Silivrispor (10) 0 - 1 Sultanbeyli Bld. (9) 0 - 0 
13:30FT Tire 1922 Spor (4) 4 - 0 Tokatspor (17) 1 - 0 
 
13:00FT Fatsa Belediyespor (13) 2 - 0 Kasimpasa (4) 1 - 0 
13:00FT Ofspor (7) 0 - 0 Cizrespor (9) 0 - 0 
13:30FT Alemdag Spor 1877 (15) 3 - 6 Kocaelispor (1) 1 - 2 
13:30FT Derince Belediyespor (2) 2 - 0 Turgutluspor (3) 0 - 0 
13:30FT Erbaaspor (14) 1 - 4 Agri 1970 Spor (10) 1 - 1 
13:30FT Kozan Bld. Spor (11) 0 - 0 Payasspor (16) 0 - 0 
13:30FT Tepecik Bld.Spor (6) 0 - 1 Fethiyespor (8) 0 - 1 
 
13:00FT 1954 Kelkit Belediyespor (9) 1 - 1 Karacabey Birlikspor (1) 0 - 0 
13:00FT Batman Petrolspor (17) 1 - 1 Nevsehir Sp. Genclik (4) 0 - 0 
13:30FT Altindag Belediyespor (16) 3 - 4 Pazarspor (3) 1 - 2 
13:30FT Bayrampasa (13) 2 - 2 Diyarbakirspor (8) 0 - 1 
13:30FT Golcukspor (14) 1 - 1 Adivarspor (10) 1 - 1 
13:30FT Muglaspor (5) 1 - 0 Modafen FK (18) 1 - 0 
13:30FT Nazilli Belediyespor (7) 4 - 0 Osmaniyespor (6) 1 - 0 
13:30FT Soma Spor Dernegi (2) 2 - 0 Darica Genclerbirligi (11) 1 - 0 
13:30FT Yimpas Yozgatspor (12) 0 - 0 Malatya Yesilyurt Belediyespor (15) 0 - 0 
 
16:00FT Tooro United (16) 1 - 0 Mbarara City (7) 0 - 0 
 
15:00FT Dnipro-1 (7) 1 - 4 Zorya Luhansk (3) 0 - 2 
15:00FT FC Oleksandriya (5) 3 - 1 FC Mariupol (8) 0 - 0 
18:00FT Dynamo Kyiv (2) 4 - 0 FK lviv (9) 2 - 0 
20:30FT Kolos Kovalivka (6) 1 - 2 Olimpik Donetsk (11) 0 - 0 
 
15:00FT MFK Mykolaiv (12) 0 - 3 Hirnyk-sport (9) 0 - 1 
16:00FT Ingulets Petrove (4) 1 - 1 Metalist 1925 Kharkiv (7) 0 - 0 
16:00FT Prikarpatye (11) 1 - 2 FC Minaj (3) 0 - 1 
17:00FT Metalurh Zaporizhzh. (15) 0 - 1 Obolon-brovar Kyiv (5) 0 - 1 
17:00FT Rukh Vynnyky (1) 3 - 0 Balkany Zorya (14) 2 - 0 
18:00FT Chornomorets Odesa (10) 2 - 1 FC Cherkaskyi Dnipro (16) 1 - 0 
 
01:00FT Penarol (2) 2 - 1 Plaza Colonia (4) 0 - 0
22:00FT Fenix (14) 1 - 0 CA River Plate (6) 1 - 0 
22:00FT Liverpool Montevideo (7) 2 - 2 Wanderers (10) 1 - 0 
22:00FT Progreso (3) 1 - 1 Cerro (12) 1 - 1