SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Netherlands: Eredivisie (1)
21:00FT Feyenoord (3) 4 - 1 VVV Venlo (9) 2 - 0 
     Argentina: Primera B Metropolitana (1)
22:00FT Comunicaciones (20) 1 - 0 Sacachispas (16) 0 - 0 
     Australia: W-League (1)
10:30FT Adelaide United W (3) 2 - 2 Perth Glory FC W (2) 1 - 2 
     Bulgaria: A PFG - Regular Season (3)
12:30FT Vitosha Bistritsa (11) 2 - 0 Vereya Stara Zagora (14) 1 - 0  
15:00FT Dunav Ruse (12) 1 - 1 Slavia Sofia (10) 1 - 0  
17:30FT CSKA Sofia (3) 1 - 1 Ludogorets (1) 0 - 1  
     Egypt: Premier League (1)
19:00FT Zamalek SC (1) 2 - 0 Al Masry (12) 2 - 0 
     Gibraltar: Premier Division (1)
21:30FT FC Boca Juniors (8) 1 - 1 St Joseph S FC (5) 0 - 0 
     India: Super League (1)
16:00FT Mumbai City (3) 2 - 0 Chennaiyin (9) 1 - 0
     Iran: Pro League (1)
13:45FT Paykan (8) 0 - 1 Nassaji Mazandaran (9) 0 - 0 
     Pakistan: Premier League (1)
12:00FT SNGPL FC (13) 1 - 3 KRL (1) 0 - 1 
     Portugal: LigaPro (1)
22:15FT Farense (8) 0 - 1 Benfica B (4) 0 - 0 
     Qatar: Stars League (2)
15:00FT Al-Gharafa (7) 1 - 3 Al Ahli Doha (5) 1 - 1 
17:30FT Al Kharaitiyat (12) 0 - 6 Al-Rayyan SC (4) 0 - 2 
     Qatar: 2nd Division League (1)
17:15FT Al Bidda SC (5) 1 - 0 Al Mesaimeer (4) 0 - 0 
     Romania: Liga I (3)
14:00FT Dunarea Calarasi (12) 1 - 2 FC Astra Giurgiu (7) 0 - 2
17:00FT FC Botosani (10) 1 - 2 Politehnica Iasi (8) 1 - 2
20:00FT Concordia (13) 1 - 3 CS Universitatea Craiova (4) 1 - 3
     Saudi Arabia: Division 2 - Group A (2)
14:05FT Al Sadd (5) 5 - 1 Al-Suqoor (10) 1 - 1 
14:15FT Al-Taqdom (6) 3 - 1 Al-Riyadh (8) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group B (2)
14:20FT Al-Hait (6) 1 - 2 Al-Wajj (2) 1 - 1 
14:25FT Hetten FC (3) 0 - 2 Al-Thuqbah (1) 0 - 1 
     Saudi Arabia: Pro League (4)
14:00FT Al Baten (14) 1 - 0 Al-Fayha (12) 0 - 0 
16:25FT Al-Qadisiyah FC (10) 2 - 0 Al-Ettifaq (9) 1 - 0 
16:45FT Al Shabab (6) 1 - 0 Ohod (15) 0 - 0 
18:40FT Al-Ittihad FC (16) 1 - 2 Al-Faisaly FC (8) 0 - 1 
     Spain: Tercera Division - Group 1 (4)
13:30FT Ourense CF (8) 0 - 0 UD Ourense (5)  
17:00FT Villalbes (18) 1 - 1 Compostela (4)   
18:00FT Somozas (10) 1 - 1 Silva (15)   
18:30FT Barco (3) 2 - 1 Paiosaco (16)   
     Spain: Tercera Division - Group 2 (3)
13:00FT UC Ceares (11) 2 - 0 Llanera (8)   
16:45FT San Claudio (20) 1 - 2 CD Tuilla (10)   
18:00FT Marino de Luanco (2) 3 - 0 Condal Club (13)   
     Spain: Tercera Division - Group 3 (4)
12:45FT Siete Villas (15) 1 - 0 Cultural Guarnizo (18)   
17:30FT CD Naval (19) 3 - 1 Rinconeda Polanco (20)   
18:00FT Atletico Albericia (6) 1 - 1 Racing Santander B (2)   
18:00FT SD Solares (14) 2 - 2 SD Revilla (17)   
     Spain: Tercera Division - Group 4 (7)
12:00FT Santutxu (8) 2 - 3 Deusto (16)   
12:30FT Sestao River (2) 2 - 0 Santurtzi (12)   
13:00FT San Ignacio (5) 2 - 2 Deportivo Alaves B (6)   
17:30FT Amurrio (15) 0 - 0 Balmaseda (7)   
18:00FT Club Bermeo (20) 1 - 1 Zamudio (18)   
18:30FT Sodupe (13) 1 - 1 SD San Pedro (17)   
20:00FT Pasaia KE (11) 1 - 1 Beasain (9)   
     Spain: Tercera Division - Group 7 (4)
12:30FT CD Vicalvaro (16) 2 - 0 Tres Cantos (20)   
12:30FT Villaverde-Boetticher (9) 0 - 1 Alcorcon B (10)   
13:00FT CD Canillas (7) 1 - 1 DAV Santa Ana (12)   
14:30FT Rayo Vallecano B (6) 2 - 0 RSD Alcala (15)   
     Spain: Tercera Division - Group 8 (9)
13:00FT Beroil Bupolsa (18) 1 - 2 Atletico Tordesillas (11)   
13:00FT Briviesca (19) 1 - 4 Zamora (3)   
13:00FT Cultural Leonesa B (12) 0 - 1 Atletico Astorga (5)   
17:00FT Cultural Cebrerena (17) 2 - 2 UD Santa Marta Tormes (14)   
17:00FT La Baneza (8) 0 - 1 Burgos Promesas 2000 (15)   
17:00FT Sporting Uxama (20) 1 - 2 Almazan (9)   
17:30FT Bembibre (13) 0 - 0 La Virgen del Camino (10)   
18:00FT Cristo Atletico (7) 1 - 2 Numancia B (4)   
18:00FT Real Avila (6) 3 - 1 La Granja (16)   
     Spain: Tercera Division - Group 9 (8)
13:00FT Ciudad de Torredonjimeno (17) 2 - 2 Atarfe Industrial (20)   
13:00FT Motril (5) 4 - 2 Rincon (9)   
13:00FT Polideportivo Almeria (7) 2 - 1 Alhaurino (6)   
13:00FT UD San Pedro (19) 1 - 3 Loja (12)   
18:00FT Antequera (4) 4 - 0 Real Jaen (3)   
18:30FT CD Torreperogil (16) 2 - 0 Velez (8)   
19:00FT Juventud Torremolinos (14) 0 - 1 Linares (2)   
19:30FT Atletico Mancha (11) 2 - 0 Martos CD (18)   
     Spain: Tercera Division - Group 10 (11)
12:30FT Cordoba B (4) 2 - 0 Conil (14)   
12:30FT San Roque de Lepe (12) 0 - 0 Sevilla C (19)   
13:00FT CD Cabecense (20) 0 - 2 Ecija Balompie (16)   
13:00FT Coria CF (18) 0 - 1 Puente Genil (9)   
13:00FT Guadalcacin (22) 1 - 1 Xerez (11)   
13:30FT Lebrijana (17) 0 - 2 UD Los Barrios (6)   
13:30FT Utrera (1) 1 - 1 Ceuta (7)   
18:00FT Algeciras (5) 4 - 1 Atletico Espeleno (21)   
18:00FT Arcos (10) 3 - 0 Gerena (15)   
18:00FT Ciudad de Lucena (13) 2 - 3 Real Betis B (3)   
18:00FT Xerez Deportivo (8) 1 - 1 Cadiz B (2)   
     Spain: Tercera Division - Group 11 (7)
13:00FT SD Formentera (3) 1 - 1 Ibiza Islas Pitiusas (6)   
13:30FT Constancia (9) 3 - 1 CE Esporles (18)   
17:00FT Murense (20) 0 - 3 Platges de Calvia (7)   
17:30FT CE Felanitx (13) 3 - 0 San Rafael (14)   
17:30FT Santanyi (15) 2 - 0 Son Cladera (19)   
18:00FT CD Ferriolense (11) 0 - 1 Llosetense (12)   
18:00FT UD Alcudia (5) 3 - 1 Binissalem (10)   
     Spain: Tercera Division - Group 13 (9)
12:30FT Aguilas CF (7) 3 - 0 CAP Ciudad de Murcia (18)   
12:30FT NV Estudiantes de Murcia CF (22) 0 - 1 EDMF Churra (3)   
12:30FT Yeclano (1) 5 - 0 Mar Menor (2)   
13:30FT Murcia B (14) 2 - 1 Mazarron FC (9)   
17:15FT Deportiva Minera (17) 0 - 3 La Union (15)   
17:30FT Algar (20) 1 - 0 Muleno (12)   
17:30FT Atletico Pulpileno (11) 2 - 1 UCAM Murcia B (5)   
17:30FT Huercal-Overa (13) 0 - 2 Lorca FC (4)   
17:30FT Olimpico de Totana (10) 1 - 1 CD Cieza (21)   
     Spain: Tercera Division - Group 14 (4)
13:00FT Castuera (12) 2 - 3 Arroyo CP (11)   
13:00FT Olivenza (17) 1 - 1 Aceuchal (18)   
13:30FT CA Pueblonuevo (9) 0 - 1 CD Coria (2)   
17:30FT Diocesano (8) 1 - 1 UP Plasencia (6)   
     Spain: Tercera Division - Group 15 (8)
13:00FT CD Valle de Egues (19) 1 - 1 CD Cortes (8)   
13:00FT UDC Txantrea (9) 1 - 0 Cirbonero (12)   
16:30FT Avance Ezcabarte (15) 2 - 1 Beti Onak (11)   
16:30FT Cantolagua (20) 1 - 1 Beti Kozkor (3)   
16:45FT Corellano (14) 0 - 1 UCD Burlades (5)   
17:00FT Pena Sport (2) 4 - 2 CD Baztan (13)   
17:30FT AD San Juan (7) 0 - 0 Ud Mutilvera (4)   
17:30FT Osasuna B (1) 1 - 0 CD Huarte (18)   
     Spain: Tercera Division - Group 16 (7)
12:30FT CP Calasancio (19) 0 - 2 Club Atletico Vianes (14)   
13:00FT Haro Deportivo (1) 2 - 0 Alberite (20)   
13:00FT SD Oyonesa (15) 0 - 1 CD Berceo (12)   
13:00FT Yague (5) 2 - 1 CD Anguiano (4)   
17:00FT CD Alfaro (7) 3 - 0 CD Autol (18)   
17:30FT CD Arnedo (9) 1 - 1 UD Logrones B (6)   
18:00FT SD Logrones (2) 3 - 0 River Ebro (8)   
     Spain: Tercera Division - Group 17 (10)
13:00FT CD Binefar (11) 1 - 3 SD Tarazona (1)   
13:00FT CD Robres (12) 2 - 0 Calamocha (13)   
13:00FT San Lorenzo de Flumen (15) 0 - 0 La Almunia (19)   
13:00FT Villanueva CF (20) 1 - 1 Utebo FC (2)   
16:45FT Belchite 97 (16) 1 - 1 CD Sarinena (3)   
16:45FT CD Brea (4) 2 - 1 Illueca (9)   
17:00FT AD Almudevar (8) 1 - 0 AD Sabinanigo (17)   
17:00FT SD Borja (6) 1 - 0 CDJ Tamarite (18)   
17:30FT Atletico de Monzon (10) 0 - 3 San Juan de Mozarrifar (7)   
17:30FT Casetas (14) 0 - 5 Zaragoza B (5)   
     Spain: Tercera Division - Group 18 (3)
12:30FT Tarancon (17) 0 - 1 Villarrubia (2)   
17:00Pst La Roda (4) -:- Atletico Ibanes (9)   
17:30FT CD Quintanar del Rey (7) 2 - 0 Guadalajara (13)   
     Spain: Primera Division Women (5)
13:00FT Malaga W (13) 0 - 2 Athletic Club W (4) 0 - 2 
13:00FT Real Sociedad W (10) 0 - 1 Sporting Huelva W (14) 0 - 1 
14:00FT Espanyol W (11) 2 - 4 Fundacion Albacete W (9) 0 - 2 
14:00FT Granad. Tenerife W (7) 2 - 3 Rayo Vallecano W (6) 1 - 2 
21:30FT Valencia W (8) 0 - 4 Atletico Madrid W (2) 0 - 3 
     Spain: Copa del Rey (5)
13:00FT Levante 2 - 0 Lugo 0 - 0
17:15FT Real Madrid 6 - 1 Melilla 3 - 0
19:30FT Eibar 2 - 2 Sporting Gijon 0 - 2
19:30FT Huesca 0 - 4 Athletic Club 0 - 1
21:45FT Real Betis 4 - 0 Racing Santander 1 - 0
     Sudan: Premier League - Group A (4)
15:00FT Hay Al Wadi (4) 2 - 1 Khartoum Al Watani (2)  
19:00Pst Al Merreikh (7) -:- Al Ahly Merowe (8)  
19:00FT Al Mourada (1) 2 - 0 Amal Atbara (6)  
19:00FT Hilal Obayed (3) 0 - 0 Al Ahli Khartoum (5)  
     Suriname: Eerste Divisie (1)
01:00FT Leo Victor (1) 5 - 2 Botopasie (16)  
     Uganda: Premier League (1)
15:00FT SC Villa (12) 1 - 1 Maroons FC (13) 1 - 1 

Get live football scores from 06/12/2018 & the football fixtures from 06/12/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 06/12/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 06/12/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement