SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Europe (UEFA): Champions League - Group Stage (8)
19:55FT CSKA Moscow (3) 1 - 2 AS Roma (2) 0 - 1 
19:55FT Valencia (3) 3 - 1 BSC Young Boys (4) 2 - 1 
22:00FT Bayern Munich (1) 2 - 0 AEK Athens FC (4) 1 - 0 
22:00FT Benfica (3) 1 - 1 Ajax (2) 1 - 0 
22:00FT Juventus (1) 1 - 2 Manchester United (2) 0 - 0 
22:00FT Lyon (2) 2 - 2 1899 Hoffenheim (3) 2 - 0 
22:00FT Manchester City (1) 6 - 0 Shakhtar Donetsk (4) 2 - 0 
22:00FT Plzen (4) 0 - 5 Real Madrid (1) 0 - 4 
     Albania: Superliga (4)
15:00FT Kamza (9) 1 - 3 Teuta Durres (4) 1 - 0 
15:00FT Kastrioti Kruje (10) 1 - 2 Partizani (1) 1 - 2 
15:00FT Laci (3) 2 - 0 Skenderbeu Korce (2) 1 - 0 
18:00FT Flamurtari Vlore (6) 0 - 0 Luftetari Gjirokaster (8) 0 - 0 
     Algeria: Ligue 2 (2)
16:00FT JSM Skikda (12) 1 - 0 MC Saida (10) 0 - 0 
16:00FT NC Magra (5) 1 - 0 USM Annaba (8) 1 - 0 
     Argentina: Primera B Metropolitana (2)
00:30FT Talleres Remedios (18) 1 - 1 Justo Jose de Urquiza (13) 0 - 1 
02:05Abd Acassuso (6) -:- All Boys (3)  
     Armenia: FA Cup - Cup (2)
12:00FT Alashkert 1 - 0 FC Artsakh 0 - 0 
16:00FT Gandzasar 0 - 1 FC Ararat-Armenia 0 - 1 
     Brazil: Serie B (6)
00:30FT Ponte Preta (9) 1 - 0 BOA (20) 0 - 0 
00:30FT Sao Bento (12) 5 - 2 Coritiba (10) 2 - 2 
01:30FT CRB (17) 2 - 0 Juventude (18) 1 - 0 
01:30FT Figueirense (8) 0 - 0 Guarani Campinas (7) 0 - 0 
01:30FT Fortaleza EC (1) 1 - 1 CSA (2) 1 - 0 
01:30FT Paysandu (16) 4 - 3 Oeste (13) 1 - 1 
     China: Super League (8)
13:35FT Beijing Guoan (4) 3 - 1 Shanghai Shenhua (6) 2 - 0
13:35FT Changchun Yatai (13) 2 - 2 Tianjin Songjiang (11) 0 - 1
13:35FT Chongqing Lifan (12) 2 - 0 Guangzhou Evergrande FC (2) 1 - 0
13:35FT Guangzhou R&F (9) 2 - 1 Hebei Zhongji (7) 1 - 0
13:35FT Henan Jianye (10) 4 - 0 Guizhou Zhicheng (16) 3 - 0
13:35FT Shandong Luneng (3) 3 - 2 Jiangsu Suning (5) 2 - 2
13:35FT Shanghai SIPG (1) 2 - 1 Beijing Renhe (8) 1 - 0
13:35FT Tianjin Teda (14) 3 - 1 Dalian Aerbin (15) 0 - 0
     Congo Dr: Super League (1)
17:30FT TP Mazembe (1) 2 - 0 CS Don Bosco (9) 1 - 0 
     Costa Rica: Primera Division - Apertura (INVIERNO) (2)
22:00FT Perez Zeledon (3) 2 - 2 AD Carmelita (8) 2 - 1 
23:05FT Limon FC (11) 5 - 2 Guadalupe FC (9) 3 - 1 
     Cyprus: Division 3 (1)
14:30FT Digenis Akritas M. (1) 3 - 1 Ahironas Liopetriou (7) 2 - 0 
     Denmark: U19 League (1)
14:00FT Broendby U19 (3) 3 - 2 AGF U19 (10)  
     Denmark: U17 League (1)
16:30FT Broendby U17 (2) 2 - 5 AGF U17 (4)  
     Denmark: Landspokal (1)
20:00AET Sonderjyske 1 - 2 Esbjerg * 0 - 0 
     Egypt: Premier League (3)
17:00Pst Al Masry (15) -:- Al Assiouty (3)  
19:30FT Ismaily SC (12) 1 - 3 Wadi Degla (10) 1 - 1 
20:00Pst ENPPI (11) -:- Al Ahly (14)  
     El Salvador: Primera Division - Apertura (2)
23:15FT Aguila (4) 1 - 2 Alianza (1) 0 - 1 
23:15FT Pasaquina (7) 3 - 0 AD Isidro Metapan (8) 1 - 0 
     England: Football League Trophy - Group Stage (3)
21:00FT Burton Albion (4) 0 - 1 Middlesbrough U21 (3) 0 - 0 
21:00FT Forest Green (2) 1 - 3 Arsenal U21 (1) 0 - 2 
21:45AP Rochdale (1) 2 - 2
(3 - 4)
Leicester U21 (2) * 2 - 1 
     Europe (UEFA): UEFA Youth League - Group Stage (8)
13:00FT CSKA Moscow U19 (3) 1 - 2 Roma U19 (4) 0 - 2 
14:00FT Viktoria Plzen U19 (2) 1 - 2 Real Madrid U19 (1) 1 - 0 
15:00FT Bayern Munich U19 (3) 2 - 0 AEK Athens U19 (4) 0 - 0 
15:00FT Lyon U19 (1) 3 - 3 Hoffenheim U19 (2) 1 - 1 
15:00FT Valencia U19 (4) 0 - 1 Young Boys U19 (3) 0 - 0 
17:00FT Benfica U19 (1) 3 - 3 Ajax U19 (2) 1 - 1 
17:00FT Juventus U19 (2) 2 - 2 Manchester United U19 (1) 1 - 0 
17:00FT Manchester City U19 (4) 4 - 1 Shakhtar Donetsk U19 (3) 0 - 1 
     French Guiana: Division D’Honneur (1)
01:00 US Matoury (5) -:- Remire (6)   
     Guatemala: Liga Nacional de FĂștbol - Apertura (3)
20:00FT Siquinala (8) 3 - 0 Malacateco (3) 2 - 0 
20:30FT CSD Municipal (7) 1 - 1 Sanarate FC (11) 1 - 1 
23:30FT Antigua GFC (6) 0 - 3 Comunicaciones (4) 0 - 2 
     Hungary: NB II (10)
14:30FT Monori Se (18) 0 - 2 Budaorsi SC (5) 0 - 2  
14:30FT Tiszakecske FC (9) 3 - 0 Budafoki LC (19) 2 - 0  
20:00FT Bekescsaba 1912 (3) 2 - 1 Dorogi FC (12) 1 - 1  
20:00FT Csakvar (8) 2 - 3 Gyirmot SE (2) 0 - 2  
20:00FT Gyori ETO FC (10) 2 - 0 Soroksar (6) 0 - 0  
20:00FT Kaposvar (4) 1 - 0 Balmazujvaros (13) 0 - 0  
20:00FT Nyiregyhaza (16) 1 - 2 VAC (14) 0 - 2  
20:00FT Siofok (17) 1 - 5 Kazincbarcikai (7) 1 - 3  
20:00FT Vasas (11) 1 - 1 MTE 1904 (20) 0 - 0  
20:00FT Zalaegerszegi TE (1) 1 - 0 Cegledi VSE (15) 1 - 0  
     India: Ileague (1)
10:30FT Aizawl FC (9) 0 - 0 Neroca FC (10) 0 - 0 
     Iraq: Premier League (1)
13:30FT Al Kahraba (19) 0 - 2 Al Shorta (2) 0 - 1 
     Italy: Serie C - Serie C Group A (3)
19:00FT Arezzo (2) 3 - 1 Pro Vercelli (6) 1 - 0 
21:30FT Novara (14) 0 - 1 Albissola (20) 0 - 1 
21:30FT Robur Siena (15) 1 - 0 Pisa (4) 0 - 0 
     Italy: Serie C - Serie C Group B (1)
21:30FT AJ Fano (16) 0 - 1 Ternana (7) 0 - 0 
     Italy: Serie C - Serie C Group C (1)
21:30FT Catania (4) 2 - 1 Siracusa (15) 0 - 0 
     Jamaica: Premier League (1)
22:00FT Mount Pleasant (1) 1 - 0 Reno (8) 0 - 0 
     Kosovo: Superliga (2)
14:30FT Feronikeli (2) 0 - 1 Prishtina (1) 0 - 0 
14:30FT Kek-U (12) 1 - 2 Ferizaj (10) 0 - 1 
     Lithuania: A Lyga - Championship Group (3)
18:00FT FK Zalgiris Vilnius (2) 5 - 2 Zalgiris Kaunas (5) 1 - 1 
18:00FT Stumbras (4) 0 - 3 FK Trakai (3) 0 - 1 
20:00FT Suduva Marijampole (1) 6 - 0 Atlantas (6) 1 - 0 
     Morocco: Botola Pro (1)
19:00FT Ittihad Tanger (8) 1 - 1 Raja Casablanca (14) 1 - 0 
     Morocco: Elite 2 (1)
16:00FT Wydad FES (4) 2 - 1 Sidi Kacem (5) 0 - 1 
     N/C America (CONCACAF): CONCACAF Championship U20 - Group Stage (8)
00:15FT Aruba U20 (4) 1 - 2 Nicaragua U20 (3) 0 - 0 
00:15FT Panama U20 (1) 2 - 1 Canada U20 (2) 1 - 0 
02:30FT El Salvador U20 (1) 2 - 1 Guatemala U20 (2) 1 - 1 
03:00FT Mexico U20 (1) 2 - 2 Jamaica U20 (2) 1 - 0 
19:45FT Dominican Republic U20 (3) 12 - 1 Sint Maarten U20 (6) 8 - 0 
19:45FT Saint Lucia U20 (3) 1 - 0 Bermuda U20 (5) 0 - 0 
22:00FT Belize U20 (5) 0 - 4 Honduras U20 (1) 0 - 0 
22:00FT Puerto Rico U20 (4) 8 - 0 US Virgin Islands U20 (6) 1 - 0 
     Pakistan: Premier League (2)
09:30FT SNGPL FC (8) 3 - 0 Karachi Electric (6) 1 - 0 
11:30FT Pakistan Air Force (1) 0 - 2 National Bank (10) 0 - 2 
     Palestine: Premier League (2)
16:00FT Ahli Al Khalil (7) 0 - 1 Taraji Wadi Al-Nes (8) 0 - 0 
16:00FT Thaqafi Tulkarm (10) 1 - 3 Markaz Sh. Al-Amari (6) 1 - 2 
     Peru: Primera Division - Clausura (4)
03:30FT Universitario (6) 1 - 2 Deportivo Municipal (7) 1 - 0
18:00FT Academia Cantolao (11) 2 - 0 Comerciantes Unidos (13) 1 - 0
20:15FT Deportivo Binacional (14) 2 - 1 Sport Boys (12) 0 - 1
22:30FT Ayacucho FC (2) 1 - 2 Alianza Lima (3) 0 - 1
     Qatar: 2nd Division League (2)
16:30FT Al Shamal (5) 1 - 3 Muaither SC (1) 1 - 1 
18:45FT Al Wakrah (4) 4 - 2 Al Mesaimeer (2) 0 - 1 
     Russia: PFL - South (1)
18:00FT Urozhay Krasnodar (2) 1 - 1 Krasnodar 3 (11) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Division 1 (5)
14:15FT Al Mojzel (11) 1 - 1 Al-Ansar (2) 0 - 1 
14:30FT Al Orubah (10) 2 - 0 Abha (1) 0 - 0 
14:40FT Al Jabalain (7) 1 - 0 Al-Ain Atawlah (6) 1 - 0 
16:35FT Al-Adalah (14) 0 - 0 Al Shoalah (17) 0 - 0 
16:35FT Al Nahdha (19) 0 - 1 Al-Kawkab (18) 0 - 0 
     Scotland: Highland League (2)
22:00FT Fort William (18) 3 - 3 Clachnacuddin (16) 1 - 1 
22:00FT Nairn County (14) 0 - 4 Brora Rangers (3) 0 - 1 
     Slovenia: Prva Liga (1)
16:10FT NK Domzale (4) 3 - 1 ND Gorica (3) 2 - 0 
     South Africa: Premier Soccer League (2)
19:30FT Kaizer Chiefs (4) 1 - 0 Black Leopards (12) 1 - 0 
19:30FT Mamelodi Sundowns (3) 3 - 1 Free State Stars (8) 3 - 1 
     Syria: Premier League (3)
14:00FT Al-Ittihad Aleppo (6) 1 - 1 Al Taliya (10) 1 - 0 
17:00FT Al Karamah (4) 2 - 2 Al Jaish (3) 1 - 1 
18:00FT Tishreen (1) 2 - 1 Herafio Halab (14) 1 - 1 
     Tajikistan: Tajik League (4)
11:00FT Istiqlol Dushanbe (1) 0 - 1 CSKA Pomir (6) 0 - 0 
11:00FT Khatlon (5) 4 - 2 Khujand (2)  
11:00FT Kuktosh (3) 1 - 2 Regar-Tadaz (4)  
11:00FT Panjsher (7) 2 - 1 Barqi Tojik (8)  
     Uganda: Premier League (4)
15:00FT Express FC (6) 1 - 1 Vipers FC (2) 1 - 0 
15:30FT Maroons FC (13) 2 - 1 Onduparaka (7) 1 - 0 
15:30FT Paidha Black Angels (15) 0 - 2 Mbarara City (5) 0 - 0 
15:30FT Police FC (9) 2 - 1 Tooro United (12) 0 - 1 

Get live football scores from 07/11/2018 & the football fixtures from 07/11/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 07/11/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 07/11/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement