SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     World (FIFA): World Cup Women - Group Stage (3)
14:00FT Australia W (3) 1 - 2 Italy W (1) 1 - 0 
16:30FT Brazil W (2) 3 - 0 Jamaica W (4) 1 - 0 
19:00FT England W (1) 2 - 1 Scotland W (4) 2 - 0 
     Australia: NPL ACT Capital Football (2)
08:00FT Cooma Tigers FC (1) 4 - 1 Canberra Olympic (2) 1 - 1 
08:00FT Gungahlin United (3) 5 - 0 Canberra FC (4) 1 - 0 
     Australia: NPL NSW (5)
08:00FT Blacktown City (3) 1 - 1 Sydney Olympic (9) 0 - 0 
08:00FT Marconi Stallions (7) 5 - 2 Sydney Fc Youth (11) 2 - 0 
08:00FT South Coast Wolves (1) 1 - 2 Sydney United 58 FC (4) 0 - 1 
08:30FT APIA Tigers (2) 2 - 2 Sutherland Sharks (8) 2 - 1 
10:00FT Hakoah Sydney City (12) 0 - 4 Rockdale City Suns (5) 0 - 2 
     Australia: NPL Tasmania (1)
07:00Pst South Hobart (3) -:- Launceston City (7)  
     Australia: NPL Victoria (1)
09:00FT South Melbourne (8) 2 - 1 Port Melbourne (10) 1 - 1
     Australia: NSW 2 (2)
08:00FT St George City (10) 3 - 2 Rydalmere (12) 1 - 1 
09:00FT North Shore Mariners (3) 2 - 4 Mounties Wanderers (5) 2 - 3 
     Brazil: Serie A (4)
01:00FT Cruzeiro (18) 0 - 0 Corinthians (10) 0 - 0 
01:00FT Gremio (11) 1 - 0 Fortaleza EC (14) 0 - 0 
01:30FT Ceara (13) 0 - 0 Bahia (8) 0 - 0 
03:00FT Avai (20) 0 - 0 Sao Paulo (9) 0 - 0 
     Brazil: Serie B (3)
00:00FT Coritiba (9) 2 - 3 Parana (7) 1 - 1 
02:30FT CRB (11) 1 - 3 America Mineiro (18) 0 - 0 
02:30FT Sport Recife (5) 3 - 1 Vitoria (20) 2 - 1 
     Brazil: Serie C - Serie C Grp. B (2)
01:00FT Atletico Acreano (10) 1 - 1 Paysandu (7) 1 - 1 
01:15FT Tombense (6) 1 - 0 Juventude (1) 0 - 0 
     Cameroon: Division 1 - Championship Group (1)
19:00FT UMS De Loum (1) 0 - 0 Cotonsport (2) 0 - 0 
     Canada: Canadian Soccer League (5)
01:00FT FC Vorkuta (1) 7 - 2 Csc Missisauga (10) 4 - 0 
01:30FT Hamilton City (8) 3 - 2 Serbian White Eagles (3)  
02:00FT Real Mississauga (7) 1 - 5 SC Scarborough (4)  
02:00FT SC Waterloo (2) 3 - 1 Kingsman A (6) 1 - 0 
03:30FT Brantford Galaxy (9) 1 - 2 Ukraine United (5) 0 - 2 
     Denmark: Danmarksserien - Group 4 (2)
14:00FT Vatanspor (8) 2 - 1 AaB II (9)  
16:00FT Aarhus II (6) 1 - 3 IF Lyseng (2)  
     Denmark: 3F Ligaen Women - Relegation Round (3)
14:00FT Aalborg BK W (5) 3 - 5 Odense W (3) 1 - 2 
14:00FT B93 W (4) 0 - 2 Farum BK W (3) 0 - 1 
14:00FT Naesby W (2) 3 - 1 Vildbjerg W (6) 3 - 0 
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko A (5)
18:30FT FC Reipas A (5) 1 - 3 MP (1) 0 - 1 
18:30FT Japs (11) 0 - 0 JIPPO Joensuu (6) 0 - 0 
18:30FT NJS (10) 0 - 1 FC Viikingit (2) 0 - 0 
18:30FT Pepo (8) 0 - 1 FC Kiffen (7) 0 - 1 
18:30FT VJS (9) 2 - 2 Mipk (4) 1 - 2 
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko B (3)
18:30FT IF Gnistan (1) 3 - 2 FC Espoo (4) 0 - 2 
18:30FT Kaapo (2) 4 - 0 kapa (10) 3 - 0 
18:30FT P-Iirot (5) 2 - 0 Saipa (3) 1 - 0 
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko C (3)
18:30FT GBK (5) 3 - 1 Kajha (12) 0 - 0 
18:30FT Pk-37 (10) 0 - 2 OLS (9) 0 - 1 
18:30FT Vaasa PS - Juniorit (11) 0 - 5 Rops A (4) 0 - 3 
     Finland: Naisten Liga - Regular Season (1)
19:00FT Kups W (4) 2 - 1 Aland United W (5) 0 - 1 
     Finland: Ykkonen (4)
18:30FT AC Kajaani (10) 0 - 0 haka (1) 0 - 0 
18:30FT AC oulu (3) 0 - 0 FF Jaro (7) 0 - 0 
18:30FT Musa (5) 1 - 3 EIF (6) 1 - 1 
18:30FT MyPa (9) 1 - 1 TPV (8) 1 - 1 
     Friendly Games: Friendly International (7)
13:05FT Japan 2 - 0 El Salvador 2 - 0 
16:30FT Ghana 0 - 1 Namibia 0 - 1 
18:00FT Congo DR 0 - 0 Burkina Faso 0 - 0
19:35FT Cameroon 2 - 1 Zambia 1 - 0 
20:00FT Uganda 0 - 0 Turkmenistan 0 - 0 
21:10FT USA 0 - 3 Venezuela 0 - 3
22:00FT Brazil 7 - 0 Honduras 3 - 0 
     Friendly Games: Club Friendly (2)
16:00FT Brann 3 - 2 Sogndal 1 - 1 
20:00FT Valerenga 4 - 1 HJK helsinki 2 - 1 
     Germany: Oberliga NOFV-Süd (8)
15:00FT BSG Wismut Gera (10) 4 - 2 BSG Chemie Leipzig (1) 2 - 1 
15:00FT BW Zorbau (16) 1 - 5 VfL Halle 96 (12) 1 - 3 
15:00FT Einheit Rudolstadt (8) 3 - 3 VFC Plauen (11) 3 - 0 
15:00FT FC Eilenburg (3) 3 - 0 Union Sandersdorf (13) 2 - 0 
15:00FT FC International Leipzig (4) 0 - 1 VfB Krieschow (7) 0 - 0 
15:00FT FSV 63 Luckenwalde (2) 5 - 1 Hohenstein-Ernstthal (15) 2 - 1 
15:00FT FSV Wacker Nordhausen II (5) 5 - 3 Askania Bernburg (14) 3 - 2 
15:00FT Ludwigsfelder (9) 0 - 0 Carl Zeiss Jena II (6) 0 - 0 
     Japan: Football League (4)
07:00FT Honda Lock (5) 2 - 2 Maruyasu Okazaki (6) 0 - 2 
07:00FT Ryutsu Keizai Dragons (15) 2 - 4 Tegevajaro Miyazaki (11) 1 - 4 
07:00FT Tokyo Musashino (3) 1 - 1 Matsue City FC (16) 1 - 0 
07:00FT Veertien Kuwana (7) 1 - 2 FC Imabari (4) 1 - 1 
     Japan: J. League Div 2 - J2 League (4)
07:05FT Kagoshima United (18) 3 - 1 Tokyo Verdy (12) 3 - 0
08:05FT Mito Hollyhock (3) 4 - 2 Avispa Fukuoka (21) 2 - 1
08:05FT Tochigi SC (20) 0 - 0 JEF United Chiba (15) 0 - 0
11:00FT Ehime FC (17) 3 - 1 Kashiwa Reysol (7) 0 - 0
     Japan: J. League Div 3 - J3 League (8)
07:00FT Fukushima United (11) 0 - 0 SC Sagamihara (6) 0 - 0 
07:00FT Grulla Morioka (9) 1 - 0 Azul Claro Numazu (14) 1 - 0 
07:00FT Vanraure Hachinohe (17) 0 - 3 Fujieda MYFC (5) 0 - 1 
07:00FT Yscc (16) 0 - 2 Kitakyushu (3) 0 - 0 
08:00FT Gamba Osaka U23 (8) 2 - 2 Kamatamare Sanuki (2) 1 - 2 
08:00FT Kataller Toyama (4) 1 - 2 Blaublitz Akita (12) 1 - 2 
09:00FT Thespakusatsu Gunma (10) 5 - 0 Gainare Tottori (15) 4 - 0 
13:00FT Roasso Kumamoto (1) 3 - 2 Cerezo Osaka U23 (7) 3 - 2 
     Lithuania: 1. Division (1)
16:00FT Baltic Football Academy (14) 5 - 4 Minija Kretinga (12) 2 - 1 
     Morocco: Botola Pro (6)
19:00FT FAR Rabat (14) 0 - 2 Moghreb Tetouan (13) 0 - 1 
19:00FT Kawkab Marrakech (15) 3 - 3 Wydad AC (1) 2 - 2 
21:00FT Hassania Agadir (3) 1 - 0 Chabab RIF Hoceima (16) 1 - 0 
21:00FT Ittihad Tanger (5) 1 - 3 FUS Rabat (9) 0 - 1 
21:00FT Raja Casablanca (2) 2 - 0 Difaa El Jadida (8) 1 - 0 
21:00FT Youssoufia Berrechid (6) 2 - 1 Olympique Safi (4) 1 - 1 
     Norway: 2. Divisjon - Group 2 (2)
19:00FT Elverum (13) 1 - 2 Grorud (4) 1 - 0 
19:00FT Kjelsas (2) 1 - 1 Fram Larvik (3) 0 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 1 (2)
16:00FT Stabaek 2 (12) 2 - 3 Eidsvold TF (1) 1 - 1 
19:00FT Arvoll (13) 1 - 1 Nordstrand (8) 0 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 2 (4)
19:00FT Follo (6) 3 - 0 Lyn Oslo (5) 1 - 0 
19:00FT Frigg (10) 2 - 1 Ullern (8) 1 - 1 
19:00FT Orn-Horten (3) 1 - 2 Halsen (7) 0 - 0 
19:00FT Ready (13) 0 - 1 Grei (9) 0 - 1 
     Norway: 3. Division - Group 3 (1)
19:00FT Madla (8) 0 - 5 Flekkeroy (1) 0 - 2 
     Norway: 3. Division - Group 4 (1)
19:00FT Lysekloster (4) 3 - 0 Bergen Nord (13) 1 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 5 (4)
17:00FT Tillerbyen (6) 2 - 0 Kongsvinger 2 (11) 1 - 0 
19:00FT Nybergsund IL Trysil (10) 2 - 1 Gjovik-Lyn (2) 2 - 0 
19:00FT Orkla (9) 2 - 2 Melhus (5) 1 - 2 
19:00FT Steinkjer (13) 1 - 1 Strindheim (8) 1 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 6 (3)
14:00FT Melbo (4) 1 - 0 Finnsnes (5) 1 - 0 
16:00FT Skjetten (13) 0 - 1 Lillestrom 2 (10) 0 - 0 
17:00FT Junkeren (8) 2 - 0 Honefoss (9) 2 - 0 
     Paraguay: Segunda Division (5)
22:00FT Atyra FC (2) 2 - 1 Deportivo Caaguazu (16)  
22:00FT Guairena FC (3) 3 - 1 Ri 3 Corrales (14)  
22:00FT Ovetense FC (12) 1 - 5 2 de Mayo (6)  
22:00FT Sportivo Iteno (13) 0 - 1 3 de Febrero (4)  
23:00FT Independiente F.b.c. (9) 2 - 3 Resistencia (7)  
     Peru: Primera Division - Apertura (2)
01:45FT Sport Boys (18) 0 - 1 Sport Huancayo (10) 0 - 0
04:00FT Academia Cantolao (9) 1 - 5 FBC Melgar (11) 0 - 2
     Peru: Segunda Division (5)
21:00FT LOS Caimanes (11) 1 - 2 Union Huaral (3) 0 - 1 
21:15FT Alianza Atletico (2) 3 - 1 Cienciano (6) 3 - 0 
23:30FT Comerciantes Unidos (9) 2 - 1 Sport Loreto (12) 1 - 0 
23:30FT Cultural Santa Rosa (4) 2 - 1 Atletico Grau (7) 0 - 0 
23:30FT Santos (1) 1 - 0 Sport Victoria (10) 1 - 0 
     Rep. Of Ireland: Premier Division (1)
21:00Pst Cork City (7) -:- Waterford United (8)  
     Sierra Leone: Premier League (1)
21:30FT FC Kallon (2) 2 - 2 Diamond Stars (5)   
     Spain: Segunda Division (3)
19:30FT Gimnastic (20) 1 - 1 Lugo (18) 0 - 0
21:00FT Numancia (17) 1 - 1 Las Palmas (12) 1 - 0
21:30FT Tenerife (16) 1 - 0 Zaragoza (15) 0 - 0
     Suriname: Eerste Divisie (3)
02:00FT Robin Hood (2) 1 - 0 West United (11)  
22:30FT Acoconut (15) 1 - 3 Voorwaarts (9)  
22:30FT Papatam (14) 1 - 1 Botopasie (16)  
     Sweden: Superettan (1)
18:30FT Dalkurd FF (5) 1 - 0 Halmstad (14) 0 - 0
     Sweden: Division 1 - Norra (4)
15:00FT bodens BK (16) 1 - 1 vasalunds IF (8) 1 - 0 
16:00FT IF Sylvia (9) 1 - 3 Umea FC (1) 0 - 1 
17:45FT Team TG FF (11) 1 - 1 karlstad BK (6) 0 - 0 
18:00FT Sandvikens IF (5) 1 - 2 Carlstad United BK (3) 0 - 0 
     Sweden: Division 1 - Sodra (2)
18:00FT IK oddevold (14) 0 - 2 FC Trollhaettan (1) 0 - 1 
18:00FT Skovde AIK (2) 1 - 0 lunds BK (16) 1 - 0 
     Sweden: Division 2 Norra Svealand (2)
15:00FT Hudiksvalls Ff (4) 0 - 1 SKiljebo SK (13) 0 - 0 
17:30FT IFK Lidingoe (6) 1 - 1 Karlbergs Bk (2) 1 - 0 
     Sweden: Division 2 Norrland (1)
15:00FT Taefteaa IK (8) 4 - 2 Gottne IF (7) 2 - 1 
     USA: United Soccer League (15)
00:00FT Swope Park Rangers (36) 0 - 0 Charlotte Independence (35) 0 - 0 
02:00FT Hartford Athletic (33) 2 - 1 Saint Louis FC (17) 1 - 1 
02:00FT Louisville City FC (6) 2 - 1 Loudoun United (30) 2 - 0 
02:00FT Pittsburgh Riverhounds (29) 2 - 2 Ottawa Fury FC (11) 1 - 0 
02:30FT Charleston Battery (16) 3 - 1 Birmingham Legion (31) 1 - 1 
02:30FT FC Tampa Bay Rowdies (1) 1 - 3 Carolina Railhawks (8) 0 - 1 
03:00FT Colorado Switchbacks (26) 3 - 0 Seattle Sounders II (34) 1 - 0 
03:30FT Austin Bold (18) 2 - 2 Portland Timbers II (9) 2 - 1 
03:30FT Memphis 901 (32) 0 - 3 Indy Eleven (5) 0 - 1 
03:30FT San Antonio FC (25) 3 - 2 Reno 1868 Fc (15) 1 - 2 
04:30FT El Paso Locomotive (10) 3 - 0 La Galaxy II (20) 1 - 0 
04:30FT New Mexico United (4) 0 - 3 Sacramento Republic (14) 0 - 1 
05:00FT Real Monarchs SLC (24) 5 - 3 Rio Grande Valley FC Toros (22) 3 - 0 
05:30FT Fresno FC (12) 1 - 1 Oklahoma City Energy (13) 1 - 0 
05:30FT Las Vegas Lights FC (23) 1 - 1 Orange County SC (19) 1 - 0 
     USA: United Soccer League - League One (2)
03:00Pst South Georgia Tormenta FC (2) -:- Chattanooga (7)  
05:30FT FC Tucson (4) 0 - 0 Richmond Kickers (8) 0 - 0 
     Zimbabwe: Premier League (4)
16:00FT Dynamos (11) 0 - 0 Manica Diamonds (7) 0 - 0 
16:00FT Hwange (13) 1 - 2 Triangle United (12) 1 - 1 
16:00FT Mushowani Stars (17) 1 - 2 Bulawayo Chiefs (18) 1 - 1 
16:00FT TelOne (15) 0 - 2 Black Rhinos (4) 0 - 1 

Get live football scores from 09/06/2019 & the football fixtures from 09/06/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 09/06/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 09/06/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement