SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Spain: Primera Division (1)
22:00FT Levante (8) 1 - 3 Real Sociedad (10) 1 - 0
     Belgium: Jupiler Pro League (1)
21:30FT Antwerp (3) 2 - 0 Oostende (10) 1 - 0
     France: Ligue 1 (1)
21:45FT Lille (2) 0 - 0 Strasbourg (8) 0 - 0
     Germany: Bundesliga (1)
21:30FT Hannover 96 (16) 2 - 1 VfL Wolfsburg (12) 1 - 0
     Italy: Serie A (1)
21:30FT Frosinone (18) 1 - 1 Fiorentina (7) 0 - 0
     Netherlands: Eredivisie (1)
21:00FT PEC Zwolle (15) 2 - 3 Willem II (11) 0 - 2
     Portugal: Primeira Liga (2)
21:00FT Moreirense (6) 2 - 0 Portimonense (11) 1 - 0
23:15FT Vitoria Setubal (8) 2 - 1 Feirense (15) 1 - 1
     Scotland: Premiership (1)
21:45FT Aberdeen (6) 1 - 0 Hibernian (7) 1 - 0
     Algeria: Ligue 1 (2)
16:00FT Olympique Medea (10) 1 - 0 Bordj Bou Arreridj (13) 0 - 0 
18:45FT USM Alger (1) 1 - 0 JS Kabylie (2) 0 - 0 
     Argentina: Primera C Metropolitana (3)
20:30FT Dock Sud (2) 5 - 0 Leandro N. Alem (4) 3 - 0 
20:30FT Lujan (20) 3 - 2 Victoriano Arenas (5) 1 - 1 
20:30FT Villa San Carlos (8) 2 - 0 San Martin Burzaco (19) 1 - 0 
     Asia (AFC): AFF Suzuki Cup - AFF Suzuki Cup Grp. B (2)
14:00FT East Timor (5) 0 - 7 Thailand (1) 0 - 4 
14:00 Singapore (2) -:- Indonesia (4)  
     Australia: A-League (1)
10:55FT Melbourne City (3) 2 - 0 Wellington Phoenix (6) 1 - 0
     Austria: Erste Liga (6)
20:10FT FC Liefering (7) 4 - 1 Wacker Innsbruck (Am) (10) 2 - 1
20:10FT Floridsdorfer AC (9) 0 - 0 Austria Vienna (Am) (12) 0 - 0
20:10FT SKU Amstetten (14) 2 - 3 Lask Juniors Linz (11) 1 - 1
20:10FT SV Horn (16) 2 - 2 SV Kapfenberg (6) 1 - 1
20:10FT SV Lafnitz (8) 1 - 1 SC Wiener Neustadt (4) 1 - 1
21:30FT Ried (3) 1 - 3 FC BW Linz (1) 0 - 1
     Austria: Regionalliga East (5)
20:00FT Mattersburg (Am) (9) 2 - 3 SG Traiskirchen (8) 0 - 2 
20:00FT SC-ESV Parndorf (11) 2 - 1 SV Schwechat (16) 1 - 1 
20:00FT SKN ST. Polten (Am) (12) 0 - 3 Marchfeld (4) 0 - 1 
20:30FT FC Mauerwerk (1) 3 - 1 Neusiedl (10) 1 - 0 
20:30FT Wiener Sportklub (6) 1 - 0 Team Wiener Linien (13) 0 - 0 
     Austria: Regionalliga West (2)
19:30FT FC Kufstein (4) 1 - 1 SV Seekirchen (6) 0 - 0 
20:00FT SK Bischofshofen (12) 0 - 0 FC Kitzbuhel (2) 0 - 0 
     Bahrain: Premier League (2)
15:20FT Al Najma Club (4) 0 - 1 Riffa SC (1) 0 - 0 
18:20FT East Riffa Club (6) 1 - 2 Malkiya (9) 1 - 1 
     Belarus: Vyscha Liga (2)
17:00FT Gorodeya (9) 1 - 0 Dinamo Brest (6) 0 - 0 
18:45FT Dinamo Minsk (2) 2 - 0 FC Slutsk (8) 1 - 0 
     Belgium: 2e Klasse - Opening Tournament (4)
21:30FT KV Mechelen (1) 2 - 1 Union St. Gilloise (2) 1 - 0 
21:30FT Lommel United (5) 1 - 2 Beerschot Wilrijk (3) 0 - 2 
21:30FT Roeselare (7) 0 - 4 OH Leuven (6) 0 - 4 
21:30FT Tubize (8) 2 - 0 KVC Westerlo (4) 1 - 0 
     Brazil: Serie B (1)
23:15FT Vila Nova (4) 3 - 1 Figueirense (8) 1 - 0 
     Bulgaria: A PFG - Regular Season (1)
17:45FT CSKA Sofia (2) 3 - 0 Vitosha Bistritsa (12) 0 - 0 
     Croatia: Prva HNL (1)
19:00FT Rudes (10) 0 - 1 HNK Gorica (4) 0 - 0 
     Croatia: Druga Hnl (2)
14:30FT Hrvatski Dragovoljac (12) 0 - 1 Dinamo Zagreb II (1) 0 - 1 
14:30FT Sesvete (5) 3 - 0 Kustosija (9) 0 - 0 
     Cyprus: Division 2 (2)
19:00FT Aris Limassol (1) 2 - 2 Othellos Athienou (4) 1 - 2 
19:00FT Ethnikos Achnas (2) 2 - 2 Karmiotissa Polemidion (3) 1 - 1 
     Czech Republic: Gambrinus Liga (1)
19:00FT Mlada Boleslav (8) 0 - 0 Dukla Praha (16) 0 - 0
     Czech Republic: Druha Liga (2)
18:00FT Vitkovice (8) 0 - 6 Znojmo (12) 0 - 3 
19:00FT Vysocina Jihlava (1) 4 - 1 Usti nad Labem (7) 2 - 0 
     Denmark: Superligaen (1)
20:00FT Brondby (5) 2 - 0 Aarhus (9) 0 - 0
     England: Championship (1)
21:50FT Sheffield Utd (4) 0 - 0 Sheffield Wednesday (17) 0 - 0
     France: Ligue 2 (8)
21:00FT Auxerre (16) 0 - 0 Niort (6) 0 - 0
21:00FT Chateauroux (14) 1 - 2 Metz (1) 1 - 1
21:00FT Clermont Foot (9) 3 - 0 Orleans (8) 1 - 0
21:00FT Gazelec FC Ajaccio (12) 2 - 1 Estac Troyes (11) 1 - 0
21:00FT Grenoble (5) 2 - 0 Ajaccio (18) 0 - 0
21:00FT Le Havre (7) 3 - 2 Sochaux (17) 0 - 1
21:00FT Lorient (2) 2 - 1 Paris FC (10) 1 - 1
21:00FT Red Star FC 93 (19) 0 - 3 Beziers (13) 0 - 2
     France: National (8)
21:00FT Avranches (11) 1 - 1 Cholet (9) 0 - 0 
21:00FT Chambly Thelle FC (4) 2 - 1 Entente S St Gratien (16) 0 - 0 
21:00FT Dunkerque (17) 4 - 1 Lyon Duchere (3) 2 - 0 
21:00FT Marignane (10) 2 - 0 Concarneau (8) 1 - 0 
21:00FT PAU (12) 3 - 0 Drancy (18) 2 - 0 
21:00FT Rodez (7) 0 - 1 Quevilly (5) 0 - 0 
21:00FT Tours (13) 1 - 1 Boulogne (6) 1 - 0 
21:00FT Villefranche (15) 0 - 2 Bourg-en-bresse 01 (14) 0 - 2 
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
17:00FT FC Metalurgi Rustavi (8) 0 - 3 FC Sioni Bolnisi (7) 0 - 1 
     Germany: 2. Bundesliga (2)
19:30FT SC Paderborn 07 (7) 4 - 4 Holstein Kiel (8) 3 - 1
19:30FT SV Sandhausen (15) 0 - 0 MSV Duisburg (16) 0 - 0
     Germany: 3. Liga (1)
20:00FT FC Wurzburger Kickers (12) 0 - 2 FSV Zwickau (13) 0 - 2 
     Germany: Oberliga NOFV-Nord (2)
20:00FT TSG Neustrelitz (6) 2 - 3 hansa rostock II (5) 1 - 3 
20:30FT Staaken (10) 5 - 1 Malchower SV (16) 2 - 1 
     Germany: Oberliga Bremen (1)
20:00FT Leher (9) 0 - 4 Bremer Sv (1) 0 - 2 
     Germany: Oberliga Westfalen (2)
20:00FT Ahlen (5) 1 - 0 SC Paderborn 07 II (13) 1 - 0 
21:00FT Sportfreunde Siegen (10) 0 - 0 TuS Ennepetal (2) 0 - 0 
     Germany: Oberliga Hessen (2)
20:00FT SG Barockstadt Fulda Lehnerz (7) 4 - 1 Huenfelder SV (12) 3 - 1 
20:30FT FV Bad Vilbel (11) 0 - 1 KSV Baunatal (5) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar (2)
20:00FT FV Engers (3) 2 - 1 Eintracht Trier (11) 2 - 0 
20:30FT Arminia Ludwigshafen (13) 2 - 2 FC Karbach (10) 2 - 1 
     Germany: Oberliga Bayern Nord (1)
20:00FT SC Eltersdorf (5) 2 - 0 DJK Ammerthal (8) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Baden-Wurttemberg (1)
20:00FT Noettingen (4) 3 - 1 Bahlinger SC (8) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Mittelrhein (2)
21:00FT FC Hennef 05 (4) 3 - 0 SV Deutz 05 (5) 2 - 0 
21:00FT FC Wegberg-beeck (1) 4 - 0 SSV Merten (15) 2 - 0 
     India: Super League (1)
16:00FT NorthEast United (5) 0 - 1 Mumbai City (3) 0 - 1
     Indonesia: Super League (3)
10:30FT Mitra Kukar (14) 1 - 1 Persela Lamongan (12) 0 - 0 
10:30FT Persepam Madura Utd (7) 1 - 2 Bhayangkara FC (4) 0 - 1 
10:30FT Persib Bandung (2) 0 - 1 PSMS Medan (15) 0 - 0 
     Iran: Pro League (5)
13:30FT Nassaji Mazandaran (12) 2 - 0 Esteghlal Khuzestan (14) 1 - 0 
14:00FT Pars Jonoubi JAM (5) 3 - 0 Paykan (6) 1 - 0 
14:00FT Tractor Sazi (3) 4 - 1 ZOB Ahan (11) 0 - 1 
15:00Pst Esteghlal FC (7) -:- Padideh Khorasan (1)  
15:00FT Sepahan FC (2) 3 - 0 Saipa (8) 2 - 0 
     Iraq: Premier League (6)
13:30FT Al Diwaniya (15) 1 - 1 Al Hussein (14) 1 - 1 
13:30FT Al Karkh (7) 1 - 1 Al Naft (6) 1 - 0 
13:30FT Alsinaat Alkahrabaiya (18) 2 - 4 Baghdad FC (12) 1 - 2 
13:30FT Naft Al Wasat (5) 0 - 0 Al Semawah (17) 0 - 0 
15:45FT Al Minaa (11) 0 - 0 Al Talaba (8) 0 - 0 
15:45FT Al Quwa Al Jawiya (1) 3 - 0 Erbil (10) 1 - 0 
     Israel: Liga Leumit (5)
15:00FT Hapoel Katamon (1) 3 - 0 Hapoel R. H. I. Nir (12) 0 - 0 
15:00FT Hapoel Marmorek (15) 1 - 2 Hap. Nazareth-Illit (2) 0 - 2 
15:00FT Hapoel Ramat Gan (10) 1 - 1 Hapoel Ashkelon (3) 1 - 1 
15:00FT Maccabi Ahi Nazareth (11) 1 - 0 Hapoel Akko (8) 0 - 0 
15:00FT Sektzya Ness Ziona (5) 4 - 1 Hapoel Rishon Lezion (9) 3 - 1 
     Italy: Serie B (1)
22:00FT Perugia (7) 2 - 1 Crotone (14) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. F (1)
15:30FT Santarcangelo (9) 1 - 1 Avezzano (19) 1 - 0 
     Jamaica: Premier League (1)
02:00FT Waterhouse (8) 2 - 2 Portmore United (3) 1 - 1 
     Jordan: Pro League (2)
14:30FT Al Salt (3) 1 - 0 That RAS (12) 0 - 0 
18:30FT Al Sareeh (10) 1 - 2 Al Jazeera Amman (1) 1 - 0 
     Kuwait: Premier League (2)
15:15Abd Al Shabab (8) -:- Al Qadsia (4)  
17:35FT Al Salmiyah (2) 1 - 1 Al Kuwait (1) 0 - 1 
     Lebanon: Premier League (1)
15:00FT Al Nejmeh (2) 1 - 0 Tadamon Sour (8)  
     Malta: Premier League (1)
20:00FT Gzira United (1) 0 - 0 Valletta FC (2) 0 - 0 
     Malta: Division 1 (2)
20:00FT Naxxar Lions (10) 2 - 0 Mqabba FC (5) 0 - 0 
20:00FT Qrendi (6) 4 - 0 Vittoriosa Stars (4) 2 - 0 
     Morocco: Botola Pro (1)
20:00FT Hassania Agadir (1) 3 - 0 Olympique Safi (2) 2 - 0 
     N/C America (CONCACAF): CONCACAF Championship U20 - Group Stage (9)
00:30FT Dominica U20 (4) 0 - 4 Panama U20 (1) 0 - 1 
00:30FT Guatemala U20 (2) 2 - 2 Cayman Islands U20 (4) 2 - 1 
02:45FT Jamaica U20 (1) 7 - 1 Aruba U20 (5) 0 - 0 
03:00FT Grenada U20 (3) 0 - 8 Mexico U20 (2) 0 - 3 
17:30FT Barbados U20 (4) 0 - 0 Bermuda U20 (5) 0 - 0 
19:45FT Dominican Republic U20 (3) 6 - 0 Belize U20 (5) 3 - 0 
19:45FT Sint Maarten U20 (6) 0 - 7 Cuba U20 (2) 0 - 2 
22:00FT Puerto Rico U20 (4) 4 - 2 St Vincent and the Grenadines U20 (5) 2 - 2 
22:00FT US Virgin Islands U20 (6) 0 - 3 Trinidad & Tobago U20 (2) 0 - 1 
     Namibia: Premier League (1)
20:00FT Tura Magic (1) 3 - 1 Orlando Pirates FC (16)  
     Netherlands: Eerste Divisie (10)
21:00FT Almere City FC (5) 2 - 1 Cambuur (9) 1 - 1 
21:00FT Den Bosch (3) 2 - 1 Twente (4) 2 - 1
21:00FT FC Eindhoven (17) 1 - 2 Telstar (12) 1 - 2
21:00FT Go Ahead Eagles (2) 2 - 1 Dordrecht (18) 0 - 1 
21:00FT Jong Ajax (10) 4 - 0 NEC Nijmegen (8) 1 - 0 
21:00FT Jong AZ (16) 1 - 3 FC OSS (6) 1 - 2 
21:00FT Roda (7) 3 - 0 Helmond Sport (19) 1 - 0 
21:00FT Sparta Rotterdam (1) 4 - 2 Jong Utrecht (20) 3 - 2
21:00FT FC Volendam (13) 3 - 2 MVV (14) 1 - 0
21:00FT Waalwijk (15) 3 - 5 Jong PSV (11) 1 - 4
     Pakistan: Premier League (2)
07:30FT Pakistan Civil Aviation FC (11) 1 - 0 Karachi Port Trust (14) 1 - 0 
12:00FT KRL (2) 1 - 0 Ashraf Sugar Mills (15) 1 - 0 
     Poland: Ekstraklasa (2)
19:00FT Gornik Zabrze (14) 2 - 2 Slask Wroclaw (12) 2 - 1
21:35FT Pogon Szczecin (6) 2 - 1 Legia Warszawa (3) 1 - 0
     Poland: I Liga (1)
21:45FT GKS Tychy (12) 4 - 2 Odra Opole (10) 1 - 0 
     Qatar: Stars League (3)
16:10FT Al Ahli Doha (5) 1 - 1 Al-Rayyan SC (4) 0 - 1 
16:10FT Al-Khor (11) 0 - 1 Al-Arabi SC (8) 0 - 1 
18:20FT UMM Salal (7) 0 - 2 Al-Sailiya (3) 0 - 1 
     Romania: Liga Ii (2)
17:00FT CS Mioveni (6) 4 - 0 Dacia Unirea Braila (20) 2 - 0 
18:00FT Petrolul Ploiesti (2) 1 - 0 Ripensia Timisoara (16) 1 - 0 
     Russia: Premier League (1)
18:30FT Arsenal Tula (11) 2 - 0 Anzhi (14) 1 - 0 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group A (5)
14:10FT Al-Muzahmiyya (6) 2 - 1 Al-Draih (11) 0 - 1 
14:20FT Al-Taqdom (7) 0 - 1 Al-Sahel (2) 0 - 0 
14:30FT Al-Khlood (14) 0 - 3 Al Jndal (3) 0 - 3 
14:35FT Al-Hjazz (5) 2 - 1 Al-Suqoor (8) 1 - 0 
14:40FT Al-Ghazwa (12) 0 - 0 Al-Riyadh (4) 0 - 0 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group B (5)
13:55FT Al-Thuqbah (1) 4 - 2 Al Drae (11) 3 - 2 
14:20FT Al-Khlood (7) 2 - 1 Al-Jabil (12) 0 - 0 
14:25FT Arar (4) 1 - 0 Al Arabi SC (10) 1 - 0 
14:35FT Afif (8) 2 - 0 Al-Sharq (2) 1 - 0 
14:45FT Al-Watani (5) 1 - 1 Al-Hait (9) 1 - 0 
     Saudi Arabia: Pro League (2)
14:15Pst Al-Raed (12) -:- Al Taawon (7)  
17:20FT Al-Ahli Jeddah (2) 0 - 2 Al-Qadisiyah FC (14) 0 - 0 
     Serbia: Super Liga (1)
19:00FT Proleter Novi SAD (7) 1 - 2 Radnicki NIS (2) 1 - 0 
     Serbia: Prva Liga (1)
14:00FT FK Becej (10) 5 - 1 Buducnost Dobanovci (14) 2 - 1 
     Slovakia: 2. Liga (4)
14:00FT Inter Bratislava (9) 3 - 1 Slavoj Trebisov (16) 1 - 1 
14:30FT KFC Komarno (4) 1 - 2 Partizan Bardejov (14) 1 - 1 
18:00FT FK Pohronie (1) 0 - 1 SK Odeva Lipany (13) 0 - 1 
18:00FT MFK Skalica (3) 1 - 1 FC Tatran Presov (12) 1 - 1 
     Spain: Tercera Division - Group 12 (2)
23:00 UD Ibarra (8) -:- Guimar (4)   
23:00 UD San Fernando (15) -:- Las Palmas C (6)   
     Switzerland: Challenge League (1)
21:00FT FC Winterthur (2) 1 - 3 Servette FC (1) 1 - 1
     Turkey: Super Lig (1)
19:00FT Yeni Malatyaspor (3) 5 - 0 Trabzonspor (10) 2 - 0
     Turkey: TFF 1. Lig (1)
18:00FT Adanaspor AS (10) 1 - 1 Gaziantep FK (4) 0 - 0 
     Wales: Premier League (2)
21:45FT Llandudno (11) 2 - 4 Bala Town (4) 0 - 1 
21:45FT The New Saints (3) 0 - 1 Caernarfon Town (7) 0 - 0 
     Wales: Division 1 (3)
21:15Pst Cambrian & Clydach (5) -:- Cwmamman United FC (6)  
21:30FT Afan Lido (3) 4 - 1 Taffs Well (15)  
21:30Pst Goytre United (7) -:- Penybont (1)  

Get live football scores from 09/11/2018 & the football fixtures from 09/11/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 09/11/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 09/11/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement