SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Angola: Division 1 (2)
18:30FT Acad. Petrol Lobito (5) 0 - 0 Sporting De Cabinda (7) 0 - 0  
18:30FT Primeiro De Maio (12) 1 - 1 C.R.D. Libolo (6) 0 - 0  
     Australia: Australian Capital Territory (2)
08:00FT Canberra FC (1) 0 - 1 Canberra Olympic (3) 0 - 1  
08:00FT Gungahlin United (5) 2 - 1 Belconnen United (6) 1 - 1  
     Australia: Victoria (1)
09:00FT South Melbourne (10) 4 - 0 Dandenong Thunder (9) 3 - 0  
     Brazil: Serie A (7)
01:00FT Vasco DA Gama (13) 3 - 2 Sport Recife (6) 2 - 1 
02:20FT Chapecoense-sc (14) 2 - 0 Cruzeiro (2) 0 - 0  
03:00FT Corinthians (8) 0 - 0 Vitoria (17) 0 - 0  
22:00FT Atletico Mineiro (10) 5 - 2 Fluminense (9) 2 - 2 
22:00FT Bahia (18) 3 - 3 Botafogo (12) 1 - 1  
22:00FT Ceara (20) 2 - 2 Palmeiras (7) 1 - 2  
22:00FT Gremio (3) 1 - 0 America Mineiro (11) 1 - 0  
     Brazil: Serie B (2)
01:00FT Atletico Goianiense (9) 3 - 4 Figueirense (6) 2 - 3  
03:00FT Brasil DE Pelotas (15) 0 - 2 Ponte Preta (16) 0 - 1  
     Brazil: Serie C - Serie C Group A (2)
00:30FT Juazeirense (7) 1 - 1 Botafogo PB (5) 0 - 0  
23:00FT Globo Fc (9) 1 - 1 Confianca-Se (2) 0 - 1  
     Brazil: Serie C - Serie C Group B (2)
21:30FT Operario-PR (2) 3 - 2 Luverdense (5) 1 - 2  
22:00FT Botafogo SP (1) 1 - 0 Tombense (4) 1 - 0  
     Cameroon: Division 1 (9)
15:30FT Eding Sport Fc (11) 1 - 1 Dragon De Yaounde (15) 1 - 0  
17:30FT Apejes (13) 0 - 0 Bamboutos (6) 0 - 0  
17:30FT Astres (14) 2 - 1 Union Douala (12) 1 - 0  
17:30FT Colombe (16) 1 - 0 Stade Renard (10) 0 - 0 
17:30FT Fovu Club (4) 3 - 0 Aigle Royal (17) 0 - 0 
17:30FT UMS De Loum (2) 0 - 0 New Star (7) 0 - 0  
17:30FT Unisport Bafang (8) 0 - 0 Feutcheu (5) 0 - 0  
17:30FT Yaounde 2 (18) 0 - 1 As Fortuna (9) 0 - 0  
17:30FT Young Sports Academy (3) 0 - 0 Cotonsport (1) 0 - 0  
     Canada: Canadian Soccer League (3)
01:30FT London City (7) 1 - 3 Ukraine United (2) 0 - 0 
03:00FT Fc Vorkuta (1) 6 - 1 SC Waterloo (6) 4 - 0 
03:30FT Brantford Galaxy (4) 3 - 0 Csc Missisauga (8) 0 - 0 
     Chile: Primera B (1)
01:00FT Coquimbo Unido (2) 2 - 1 Barnechea (10) 0 - 0  
     Congo Dr: Division 1 - D1 Championship P.Off (3)
13:30FT Bukavu Dawa (11) 1 - 3 AS Veti Club (4) 0 - 2 
16:30FT AS Maniema Union (6) 0 - 1 TP Mazembe (2) 0 - 1 
17:30FT FC Saint Eloi Lupopo (5) 1 - 0 Dauphin Noirs (12) 1 - 0 
     Ecuador: Campeonato Serie A - Division 1 Stage 1 (3)
00:00FT Guayaquil City FC (10) 2 - 1 El Nacional (6) 2 - 0  
02:30FT LDU Quito (1) 1 - 1 Emelec (4) 0 - 0  
20:00FT Dep. Tecnico Univ. (12) 0 - 2 Macara (9) 0 - 0  
     Ecuador: Division 2 - Division 2 Stage 1 (3)
17:15FT America DE Quito (1) 3 - 1 Orense Sc (12) 2 - 0  
22:30FT Fuerza Amarilla (3) 2 - 2 Puerto Quito (6) 0 - 2  
23:00FT Santa Rita (2) 3 - 1 CD Olmedo (7) 2 - 0  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group A (1)
18:30FT MP (7) 3 - 1 LPS (12) 1 - 1  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group B (1)
18:30FT Bk-46 (10) 3 - 3 Hifk 2 (9) 2 - 1  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group C (1)
18:30FT Narpes Kraft (11) 0 - 1 OLS (6) 0 - 0  
     Friendly Games: Friendly International (3)
17:00FT Austria 0 - 3 Brazil 0 - 1 
17:30FT India 2 - 0 Kenya 2 - 0
21:00FT Canada (W) 2 - 3 Germany (W) 0 - 1  
     Georgia: Umaglesi Liga (2)
17:00FT Lokomotivi Tbilisi (7) 1 - 1 FC Saburtalo (1) 0 - 0  
19:30FT Dinamo Tbilisi (2) 1 - 0 Chikhura Sachkhere (4) 1 - 0  
     Iceland: Premier (Urvalsdeild) - Urvalsdeild (2)
20:00FT Stjarnan (4) 6 - 1 Fjolnir (9) 1 - 1 
22:15FT KR Reykjavik (7) 2 - 2 FH Hafnarfjordur (5) 1 - 0 
     Italy: Serie B - B Promotion P.Off Sf (2)
19:30FT * Palermo 1 - 0 Venezia 1 - 0 
22:00FT Frosinone 1 - 1 Cittadella 0 - 0 
     Italy: Lega Pro - Lpu Promotion P.Off Sf (2)
21:30PEN Catania 2 - 1
(3 - 4)
Siena * 1 - 1  
21:30FT * Cosenza 2 - 0 Sudtirol 0 - 0  
     Japan: J. League Div.2 - J2 League (8)
08:00FT Albirex Niigata (15) 1 - 2 Tokyo Verdy (12) 1 - 0 
08:00FT Kamatamare Sanuki (22) 0 - 1 FC Gifu (7) 0 - 0 
08:00FT Montedio Yamagata (11) 2 - 1 JEF United Chiba (14) 1 - 0 
08:00FT Roasso Kumamoto (18) 0 - 1 Avispa Fukuoka (1) 0 - 1 
08:00FT Tochigi SC (17) 1 - 2 Mito Hollyhock (16) 1 - 1 
10:00FT Ehime FC (21) 1 - 0 Oita Trinita (3) 0 - 0 
10:00FT Omiya Ardija (9) 4 - 0 Yokohama FC (8) 1 - 0 
10:00FT Tokushima Vortis (13) 1 - 2 Machida Zelvia (4) 1 - 1 
     Japan: J. League Div.3 - J3 League (6)
07:00FT Azul Claro Numazu 0 - 0 Kagoshima United 0 - 0  
07:00FT Grulla Morioka 2 - 0 Kitakyushu 1 - 0  
07:00FT Nagano Parceiro 0 - 1 Gainare Tottori 0 - 1  
08:00FT SC Sagamihara 2 - 5 FC Ryukyu 1 - 3  
09:00FT Blaublitz Akita 0 - 0 FC Tokyo U23 0 - 0  
10:00FT Gamba Osaka U23 1 - 1 Fukushima United 0 - 0  
     Japan: Football League - 1st Stage (7)
07:00FT FC Imabari (5) 1 - 0 Mio Biwako Shiga (9) 0 - 0  
07:00FT FC Osaka (2) 2 - 1 Honda Lock (11) 1 - 0  
07:00FT Honda FC (1) 3 - 0 Maruyasu Okazaki (15) 0 - 0  
07:00FT Reinmeer Aomori (6) 2 - 0 Nara Club (8) 1 - 0  
07:00FT Ryutsu Keizai (14) 1 - 2 Cobaltore Onagawa (12) 0 - 0  
07:00FT Sony Sendai FC (3) 3 - 0 Tegavajaro Miyazaki (16) 0 - 0  
07:00FT Vanraure Hachinohe (4) 0 - 0 Veertien Kuwana (10) 0 - 0  
     Kenya: Division 1 (2)
15:00FT Mathare United (2) 1 - 1 Thika United (15) 0 - 1  
15:00FT Sony Sugar (16) 3 - 1 Nakumatt (13) 1 - 0  
     Macao: Primeira Divisão (2)
13:30FT Policia (7) 2 - 5 Lai Chi (9)  
15:30FT Sporting Macau (3) 3 - 2 Tak Chun Ka I (5)  
     Malaysia: Super League (1)
17:00FT Pkns FC 2 - 2 Selangor 1 - 0  
     Myanmar: National League (4)
12:00FT Hantharwady United (5) 1 - 1 Magwe (3)  
12:00FT Yangon United (1) 2 - 3 Ayeyawady United (8)  
12:30FT Mawyawadi (12) 0 - 3 Southern Myanmar (6)  
12:30FT Yadanarbon (4) 2 - 3 Shan United (2)  
     Nigeria: Premier League (9)
18:00FT Enugu Rangers (10) 1 - 0 Heartland (20) 1 - 0  
18:00FT Enyimba (5) 2 - 0 Katsina United (7) 1 - 0  
18:00FT Go Round Omoku (16) 1 - 0 Lobi Stars (1) 0 - 0  
18:00FT Kano Pillars (3) 1 - 1 Rivers United (9) 0 - 1  
18:00FT Kwara United (15) 1 - 0 Ifeanyi Uba (17) 1 - 0  
18:00FT Niger Tornadoes (6) 1 - 0 Wikki Tourists (14) 1 - 0  
18:00FT Plateau United (4) 2 - 2 Abia Warriors (8) 0 - 0  
18:00FT Sunshine Stars (18) 2 - 0 Nasarawa United (12) 1 - 0  
18:00FT Yobe Stars (19) 0 - 1 Akwa United (2) 0 - 0  
     Norway: Eliteserien (6)
19:00FT Lillestrom (13) 0 - 0 ODD Ballklubb (10) 0 - 0 
19:00FT Ranheim (2) 2 - 1 Sarpsborg 08 FF (5) 0 - 1  
19:00FT Sandefjord (16) 0 - 2 Haugesund (4) 0 - 2 
19:00FT Stabaek (14) 0 - 0 Bodo/Glimt (11) 0 - 0 
19:00FT Start (15) 1 - 1 Stromsgodset (12) 1 - 0 
21:00FT Brann (1) 0 - 0 Valerenga (6) 0 - 0 
     Norway: 1. Division - 1. Divisjon (7)
19:00FT Aalesund (1) 3 - 2 Ull/Kisa (6) 1 - 2  
19:00FT Floro (16) 2 - 1 Strommen (15) 1 - 0  
19:00FT Jerv (5) 4 - 1 Nest-Sotra (13) 2 - 0  
19:00FT Kongsvinger (10) 2 - 1 Levanger (14) 0 - 1  
19:00FT Mjondalen (3) 2 - 1 Ham-Kam (9) 0 - 0  
19:00FT Notodden (8) 1 - 0 Sandnes ULF (7) 0 - 0  
19:00FT Tromsdalen Uil (12) 1 - 0 Asane (11) 1 - 0  
     Norway: 2. Division - 2. Divisjon Group 1 (1)
17:00FT Raufoss (4) 1 - 2 Mjolner (3) 1 - 2  
     Norway: 2. Division - 2. Divisjon Group 2 (3)
17:30FT Brattvag (13) 1 - 5 Skeid (1) 1 - 3  
19:00FT Bryne (6) 1 - 0 Vard Haugesund (14) 1 - 0  
19:00FT Hodd (2) 3 - 1 Arendal (7) 1 - 1  
     Peru: Primera Division - Apertura (4)
01:45FT Deportivo Municipal (9) 3 - 0 Union Comercio (11) 1 - 0 
04:00FT Real Garcilaso (4) 2 - 0 Alianza Lima (1) 2 - 0 
19:15FT U. San Martin (12) 0 - 0 Sport Huancayo (6) 0 - 0 
21:30FT Academia Cantolao (7) 3 - 1 Deportivo Binacional (10) 1 - 1 
     Peru: Segunda Division (7)
21:00FT LOS Caimanes (7) 2 - 1 Carlos A. Mannucci (9) 0 - 0 
23:00FT Atletico Grau (8) 3 - 1 Alianza Atletico (15) 1 - 0 
23:00FT Cesar Vallejo (1) 2 - 1 Deportivo Hualgayoc (2) 1 - 0 
23:30FT Cienciano (6) 5 - 0 Sport Loreto (11) 3 - 0 
23:30FT Cultural Santa Rosa (3) 2 - 1 Serrato Pacasmayo (13) 1 - 0 
23:30FT Sport Victoria (12) 1 - 1 Alfredo Salinas (10) 0 - 1 
23:30FT Union Huaral (5) 1 - 0 Juan Aurich (4) 0 - 0 
     Senegal: Ligue 1 (2)
19:00FT Generation Foot (2) 1 - 1 ASC Jaraaf (1)  
19:30FT Stade De Mbour (5) 2 - 2 US Ouakam (15)  
     Singapore: S-League - S.League (2)
15:30FT Garena Young Lions (6) 0 - 2 Balestier Khalsa FC (3) 0 - 1  
15:30FT Geylang International (7) 2 - 6 Dpmm FC (4) 0 - 2  
     South Korea: K-League Challenge - K League 2 (2)
12:00FT Suwon City FC (9) 1 - 0 FC Anyang (10) 1 - 0 
13:00FT Seongnam Ilhwa (2) 0 - 1 Busan I Park (4) 0 - 0 
     Spain: Segunda B - Sdb Promotion P.Off 2R (3)
13:00FT * Villarreal B 2 - 0 Fuenlabrada 1 - 0  
17:00FT Sporting Gijon B 1 - 2 Elche * 0 - 0  
19:30FT * Cartagena 1 - 0 Celta Vigo B 1 - 0  
     Suriname: Eerste Divisie (2)
22:30FT Politie VV (8) 1 - 1 Notch (1)  
22:30FT WBC (5) 0 - 4 Robin Hood (2)  
     Sweden: Superettan (2)
16:00FT Falkenbergs FF (1) 3 - 0 Gefle IF (15) 2 - 0  
18:30FT Helsingborg (3) 4 - 1 Degerfors IF (7) 1 - 0  
     Sweden: Division 1 - Division 1 North (6)
16:00FT Fc Linkoping City (7) 1 - 0 Team Tg Ff (10) 1 - 0  
16:00FT Sollentuna Fk (11) 1 - 1 Umea FC (9) 0 - 0  
17:00FT Karlslunds IF (15) 0 - 0 Syrianska Botkyrka (14) 0 - 0  
17:30FT Skelleftea FF (16) 1 - 2 Syrianska FC (4) 0 - 1  
18:00FT Assyriska FF (6) 2 - 4 Akropolis IF (3) 2 - 2  
18:00FT Vasteras SK FK (1) 1 - 1 Carlstad United BK (2) 1 - 1  
     Sweden: Division 1 - Division 1 South (5)
16:00FT Eskilsminne If (5) 2 - 3 Lunds BK (7) 0 - 2  
16:00FT Utsiktens BK (10) 4 - 2 IK Oddevold (6) 2 - 1  
17:00FT Fk Karlskrona (11) 2 - 2 Mjallby AIF (1) 2 - 0  
17:00FT Kristianstad Fc (9) 3 - 1 Husqvarna FF (13) 1 - 1  
17:00FT Oskarshamns AIK (2) 0 - 0 Skovde AIK (14) 0 - 0  
     Thailand: Thai Premier League - Premier League (4)
14:00FT Bangkok United (2) 2 - 1 Police Tero (12) 2 - 0 
14:00FT Chainat (14) 1 - 2 Pattaya United (13) 0 - 1 
15:00FT Air Force Central FC (18) 0 - 1 Ratchaburi (7) 0 - 1 
15:00FT Navy FC (16) 3 - 1 Chonburi FC (10) 2 - 1 
     Turkmenistan: Yokary Liga (1)
16:30FT Ahal (1) 2 - 1 Energetik Mary (5)  
     USA: Major League Soccer (9)
00:00FT Columbus Crew (3) 1 - 1 New York Red Bulls (4) 1 - 0 
02:00FT Vancouver Whitecaps (4) 5 - 2 Orlando City SC (6) 1 - 0  
03:00FT FC Dallas (2) 2 - 0 Montreal Impact (10) 2 - 0 
03:30FT Chicago Fire (7) 1 - 1 New England Revolution (5) 0 - 0 
04:00FT Houston Dynamo (7) 2 - 0 Colorado Rapids (12) 2 - 0 
05:00FT Seattle Sounders (10) 2 - 1 DC United (11) 0 - 0 
05:30FT Los Angeles Galaxy (8) 3 - 0 Real Salt Lake (5) 0 - 0 
05:30FT Portland Timbers (6) 0 - 0 Sporting Kansas City (1) 0 - 0 
05:30FT San Jose (11) 3 - 4 Los Angeles Fc (3) 1 - 2 
     USA: North American Soccer League - United Soccer League (13)
00:00FT Bathlehem Steel Fc (8) 0 - 0 Louisville City Fc (2) 0 - 0  
02:00FT Carolina Railhawks (14) 0 - 2 Fc Cincinnati (1) 0 - 1  
02:00FT Indy Eleven (10) 2 - 0 Atlanta United 2 (15) 1 - 0  
02:00FT New York Red Bulls 2 (5) 4 - 2 Charlotte Independence (4) 1 - 1  
02:00FT Penn Fc (12) 3 - 2 Toronto Fc 2 (16) 0 - 1  
02:00FT Richmond Kickers (13) 2 - 0 Charleston Battery (7) 0 - 0  
02:30FT FC Tampa Bay Rowdies (9) 1 - 1 Nashville Sc (6) 0 - 1  
03:00FT Colorado Switchbacks (9) 0 - 1 Swope Park Rangers (6) 0 - 1  
03:30FT Rgv Toros Fc (15) 0 - 1 Portland Timbers 2 (2) 0 - 1  
03:30FT Tulsa Roughnecks (16) 0 - 3 Saint Louis Fc (8) 0 - 1  
05:30FT Reno 1868 Fc (7) 1 - 1 Fresno Fc (11) 0 - 1  
06:00FT Sacramento Republic (4) 0 - 0 Phoenix Rising (3) 0 - 0  
23:30FT Seattle Sounders 2 (14) 2 - 1 OKC Energy (17) 0 - 0  
     Venezuela: Segunda Division - Apertura Div.2 (4)
22:00FT Angostura FC (7) 1 - 0 Margarita FC (9) 0 - 0  
22:00FT Libertador Fc (5) 3 - 0 Yaracuy Fc (1) 2 - 0  
22:00FT Petare Fc (4) 6 - 0 Ca Furrial (10) 2 - 0  
22:00FT Petrolero De Anzoat. (6) 3 - 1 UCV (8) 2 - 0  
     Zambia: Premier League (2)
14:00FT Green Buffaloes (2) 1 - 1 New Monze Swallows (19)  
16:00FT Red Arrows (14) 1 - 1 Zesco United FC (1)  
     Zimbabwe: Premier League (4)
16:00FT Highlanders (4) 0 - 1 Bulawayo Chiefs (9)  
16:00FT Mutare City (15) 0 - 1 Dynamos (13)  
16:00FT Shabanie Mine (16) 2 - 2 Black Rhinos (7)  
16:00FT Yadah (12) 3 - 0 Chapungu United (18)  

Get live football scores from 10/06/2018 & the football fixtures from 10/06/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 10/06/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 10/06/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement