SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Italy: Coppa Italia - Final (1)
21:45FT Atalanta 0 - 2 Lazio 0 - 0
     Netherlands: Eredivisie (9)
20:30FT ADO Den Haag (9) 6 - 2 Willem II (10) 1 - 1
20:30FT De Graafschap (17) 1 - 4 Ajax (1) 1 - 2
20:30FT Emmen (14) 1 - 0 Groningen (8) 1 - 0
20:30FT Excelsior (16) 4 - 2 AZ Alkmaar (4) 1 - 1
20:30FT Fortuna Sittard (15) 1 - 4 Feyenoord (3) 1 - 1
20:30FT NAC Breda (18) 0 - 0 PEC Zwolle (13) 0 - 0
20:30FT PSV Eindhoven (2) 3 - 1 Heracles (7) 1 - 1 
20:30FT Utrecht (6) 3 - 1 Heerenveen (11) 1 - 1
20:35FT VVV Venlo (12) 1 - 3 Vitesse (5) 0 - 2
     Armenia: Premier League (2)
16:00FT Alashkert (4) 1 - 0 Shirak FC (6) 0 - 0 
16:00FT Pyunik Yerevan (1) 1 - 1 Banants Yerevan (3) 0 - 0 
     Asia (AFC): AFC Cup - Group Stage (10)
11:00FT April 25 SC (1) 4 - 0 Wofoo TAI PO (2) 3 - 0
12:15FT Manang Marshyangdi (4) 1 - 1 Minerva Punjab (3) 0 - 1
13:00FT Hanoi T&T (1) 2 - 0 Tampines Rovers FC (2) 2 - 0
13:00FT Yangon United (3) 2 - 0 NagaWorld (4) 0 - 0
14:00FT Fu Jen University (4) 1 - 2 Kitchee SC (3) 0 - 1
15:00FT Ceres FC (1) 0 - 1 Becamex Binh Duong (2) 0 - 0
16:00FT Abahani Limited (2) 3 - 2 Chennaiyin (1) 0 - 1
16:30FT Altyn Asyr (2) 1 - 0 FK Khujand (3) 1 - 0
16:30FT Persija Jakarta (3) 6 - 1 Shan United (4) 2 - 0
17:00FT Dordoi-Dynamo Naryn (4) 2 - 1 Istiklol Fergana (1) 0 - 1
     Belgium: Jupiler Pro League - Playoff Europa League Round (3)
21:30FT AS Eupen (5) 1 - 0 Beerschot Wilrijk (6) 0 - 0 
21:30FT KVC Westerlo (3) 0 - 2 Charleroi (1) 0 - 1 
21:30FT Oostende (4) 1 - 1 St. Truiden (2) 1 - 0
     Belgium: First Amateur Division - Promotion Playoff (2)
21:00FT Lierse Kempenzonen (4) 2 - 2 Thes Sport (3) 0 - 0 
21:30FT Deinze (2) 1 - 1 Virton (1) 0 - 0 
     Brazil: Serie B (2)
01:15FT Oeste (7) 1 - 1 Cuiaba (4) 0 - 1 
03:30FT Figueirense (10) 1 - 0 Brasilia (20) 0 - 0 
     Bulgaria: FA Cup (1)
19:00FT Botev Plovdiv 0 - 1 Lokomotiv Plovdiv 0 - 0 
     Congo Dr: Super League (2)
17:30FT AS Maniema Union (4) 0 - 1 TP Mazembe (1)  
17:30Pst FC Mont Bleu (14) -:- FC Renaissance (11)  
     Croatia: Prva HNL (3)
17:00FT NK Slaven Belupo (7) 1 - 1 NK Lokomotiva Zagreb (6) 0 - 0 
19:00FT Dinamo Zagreb (1) 3 - 1 HNK Gorica (5) 2 - 1
21:00FT NK Osijek (4) 2 - 1 HNK Rijeka (2) 1 - 1
     Denmark: U19 League (2)
16:00FT Lyngby U19 (9) 0 - 3 FC Midtjylland U19 (2)  
18:00FT AaB U19 (1) 2 - 0 Vejle U19 (6)  
     Denmark: U17 League (1)
15:00FT Vejle U17 (4) 1 - 1 Lyngby U17 (10)  
     England: Championship - Playoffs (1)
21:45FT Leeds 2 - 4 Derby 1 - 1
     Finland: Ykkonen (1)
18:30FT Turku PS (3) 1 - 0 AC Kajaani (8) 1 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga (3)
16:00FT Chikhura Sachkhere (4) 0 - 0 FC Metalurgi Rustavi (10) 0 - 0 
18:00FT Dila Gori (7) 1 - 0 Dinamo Batumi (2) 0 - 0 
20:00FT Dinamo Tbilisi (5) 1 - 3 Lokomotivi Tbilisi (8) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Niedersachsen (1)
20:00FT TB Uphusen (12) 1 - 4 Heeslinger SC (8) 1 - 2 
     Germany: Oberliga Westfalen (4)
19:30FT TuS Haltern (2) 1 - 2 FC Schalke 04 II (1) 1 - 0 
20:30FT ASC Dortmund (3) 3 - 1 TuS Erndtebruck (13) 1 - 1 
20:30FT FC Bruenninghausen (16) 1 - 2 SC Westfalia Herne (8) 0 - 0 
20:30FT FC Guetersloh (7) 2 - 0 Holzwickeder (14) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Niederrhein (1)
20:30FT VfB Homberg (1) 3 - 1 SC Dusseldorf West (13) 2 - 0 
     Iceland: Premier (Urvalsdeild) (3)
22:15FT IA Akranes (1) 2 - 0 FH Hafnarfjordur (3) 1 - 0
22:15FT KA Akureyri (7) 0 - 1 Breidablik (2) 0 - 1
22:15FT Vikingur Reykjavik (11) 3 - 4 Stjarnan (5) 0 - 2
     Indonesia: Super League (1)
16:30FT PSS Sleman (6) 3 - 1 Arema FC (15) 1 - 1 
     Iraq: Premier League (2)
16:00FT Alsinaat Alkahrabaiya (17) 0 - 1 Al Najaf (8) 0 - 0 
22:00FT Naft Al Janoob (9) 1 - 2 Al Minaa (16) 0 - 0 
     Italy: Serie C - Promotion Playoff (6)
19:30FT Monza 3 - 3 Sudtirol 2 - 1 
21:30FT Arezzo 2 - 2 Novara 0 - 0 
21:30FT Catania 4 - 1 Reggiana 2 - 1 
21:30FT Feralpisalo 0 - 0 Ravenna 0 - 0 
21:30FT Potenza 3 - 1 Virtus Francavilla 1 - 0 
21:30FT Pro Vercelli 1 - 2 Carrarese 0 - 0 
     Kazakhstan: Premier League (1)
15:30FT Irtysh Pavlodar (10) 0 - 4 FC Astana (1) 0 - 1 
     Kenya: Premier League (4)
13:00FT Sony Sugar (5) 2 - 0 Kariobangi Sharks (11) 1 - 0 
15:00FT KCB (8) 1 - 0 AFC Leopards (10) 1 - 0 
15:00FT Nzoia Sugar (12) 1 - 0 GOR Mahia (1) 1 - 0 
15:00FT Zoo Kericho (16) 2 - 1 Western Stima (13) 0 - 1 
     Kosovo: Superliga (4)
17:00FT Drenica (7) 1 - 1 KF Ballkani (8) 1 - 0 
17:00FT Drita (4) 1 - 2 KF Flamurtari (6) 1 - 0 
17:00FT Llapi (3) 1 - 3 Feronikeli (1) 1 - 1 
17:00FT Prishtina (2) 3 - 0 Trepca 89 (9) 0 - 0 
     Lithuania: 1. Division (5)
18:30FT FK Siauliai (5) 2 - 2 FK mazeikiai (16) 1 - 0 
18:30FT Kupiskis (10) 3 - 1 Baltic Football Academy (14) 1 - 0 
18:30FT Minija Kretinga (12) 1 - 2 Banga Gargzdai (2) 1 - 0 
18:30FT Pakruojis (11) 1 - 2 Lietava Jonava (4) 1 - 2 
19:00FT Vilnaus Vitys (6) 0 - 1 Dziugas (1) 0 - 0 
     Macau: Primeira DivisĂŁo (2)
14:05FT Policia (9) 0 - 3 Monte Carlo (3)  
16:00FT Tim Iec (8) 2 - 1 Macau U23 (10)  
     Malaysia: Super League (2)
17:00FT Melaka United (5) 6 - 0 Felda United FC (12) 4 - 0 
17:00FT Selangor (4) 3 - 1 Kedah (3) 2 - 0 
     Montenegro: Prva Crnogorska Liga - Prva Cfl (5)
18:00FT Buducnost Podgorica (2) 5 - 3 FK Grbalj (7) 1 - 2 
18:00FT FK Mladost Podgorica (4) 6 - 1 Mornar (10) 4 - 0 
18:00FT Iskra Danilovgrad (5) 2 - 0 Lovcen (9) 2 - 0 
18:00FT Rudar Pljevlja (8) 0 - 1 FK Petrovac (6) 0 - 0 
18:00FT Zeta (3) 1 - 1 Sutjeska (1) 1 - 0 
     Namibia: Premier League (1)
20:15FT Unam (5) 0 - 1 African Stars (2)  
     Nigeria: Premier League - Group A (2)
18:00FT Enugu Rangers (1) 1 - 0 Bendel Insurance (5) 0 - 0 
18:00FT Niger Tornadoes (11) 1 - 0 MFM FC (4) 1 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 6 (1)
18:30FT Lillestrom 2 (8) 0 - 2 Skjervoy (2) 0 - 1 
     Poland: Ekstraklasa - Championship Group (4)
21:30FT Jagiellonia (5) 1 - 0 Legia Warszawa (2) 1 - 0
21:30FT Lech Poznan (8) 2 - 1 Lechia Gdansk (3) 0 - 0
21:30FT Pogon Szczecin (7) 0 - 0 Piast Gliwice (1) 0 - 0
21:30FT Zaglebie Lubin (6) 1 - 2 Cracovia Krakow (4) 0 - 0
     Romania: Liga I - Relegation Group (2)
18:15FT AFC Hermannstadt (6) 0 - 0 Dinamo Bucuresti (1) 0 - 0
21:00FT FC Voluntari (5) 2 - 1 Concordia (8) 0 - 1
     Romania: Liga II (7)
11:00FT Metaloglobus (10) 0 - 1 CS Luceafarul Oradea (8) 0 - 0 
12:00FT CS Balotesti (19) 1 - 4 ACS Sirineasa (16) 1 - 3 
13:00FT Sportul Snagov (5) 2 - 0 FC Politehnica Timisoara (11) 0 - 0 
16:00FT Farul Constanta (14) 0 - 0 Juventus Bucuresti (13) 0 - 0 
18:00FT ACS Poli Timisoara (18) 1 - 0 Arges Pitesti (6) 0 - 0 
18:00FT Dacia Unirea Braila (20) 0 - 6 CS Mioveni (7) 0 - 4 
18:00FT Uta Arad (9) 2 - 1 Aerostar Bacau (17) 0 - 1 
     Russia: Football National League (1)
18:30FT Avangard Kursk (8) 1 - 1 Krasnodar 2 (11) 0 - 1 
     Russia: PFL - East (2)
14:30FT Dinamo Barnaul (4) 0 - 0 Sakhalin (1) 0 - 0 
16:00FT Irtysh Omsk (2) 3 - 0 Sibir B (6) 0 - 0 
     Russia: FA Cup (2)
19:00FT Arsenal Tula 2 - 2 Ural 0 - 2
19:30FT FC Rostov 0 - 2 Lokomotiv Moscow 0 - 1
     Saudi Arabia: Division 1 (10)
22:00FT Abha (1) 2 - 2 Al Khaleej Saihat (4) 0 - 0 
22:00FT Al-Adalah (3) 2 - 0 Dhamk (2) 1 - 0 
22:00FT Al-Ain Atawlah (11) 1 - 2 Hajer (16) 0 - 2 
22:00FT Al-Ansar (17) 1 - 1 Al Jabalain (14) 0 - 0 
22:00FT Al Jeel (6) 1 - 1 Al Qaisoma (18) 0 - 0 
22:00FT Al Mojzel (13) 1 - 1 Najran (7) 1 - 0 
22:00FT Al Orubah (20) 1 - 3 Al Nahdha (10) 1 - 2 
22:00FT Al Shoalah (12) 3 - 1 Jeddah Club (8) 2 - 1 
22:00FT Al Taee (5) 3 - 2 Al-Kawkab (15) 2 - 0 
22:00FT Al-Washm (19) 0 - 2 Al Najoom (9) 0 - 0 
     Serbia: FA Cup (2)
18:30FT Mladost Lucani 0 - 0 FK Crvena Zvezda 0 - 0 
21:00FT Radnicki NIS 1 - 1 FK Partizan 0 - 0 
     Sierra Leone: Premier League (1)
19:30FT Freetown City (13) 0 - 2 Bo Rangers (12)  
     Slovenia: Prva Liga (4)
15:50FT Triglav Kranj (8) 3 - 1 Krsko (10) 2 - 0 
17:55FT Olimpija Ljubljana (2) 1 - 4 NK Domzale (3) 0 - 2 
20:00FT Aluminij (6) 0 - 1 NS Mura (4) 0 - 0 
21:15FT NK CM Celje (5) 1 - 3 Maribor (1) 1 - 0 
     Slovenia: 2 SNL (8)
18:00FT Ankaran Hrvatini (15) 0 - 3 Drava Ptuj (6) 0 - 2 
18:00FT Ask Bravo (1) 3 - 1 Beltinci (10) 2 - 0 
18:00FT Bilje (9) 5 - 2 Radomlje (3) 1 - 2 
18:00FT DOB (8) 2 - 4 Krka (4) 0 - 2 
18:00FT Fuzinar (7) 0 - 0 brda (12) 0 - 0 
18:00FT Nk Brezice (16) 1 - 1 Jadran Dekani (13) 0 - 1 
18:00FT Rogaska (11) 3 - 0 Ilirija (14) 1 - 0 
18:00FT Tabor Sezana (2) 2 - 1 Nafta (5) 1 - 1 
     Sweden: Allsvenskan (5)
20:00FT BK Hacken (2) 1 - 0 kalmar FF (10) 0 - 0
20:00FT Falkenbergs FF (16) 0 - 3 Djurgardens IF (5) 0 - 3
20:00FT Helsingborg (13) 1 - 3 AIK Stockholm (3) 1 - 2
20:00FT IF Elfsborg (7) 1 - 0 Vasby United (15) 0 - 0
20:00FT Sirius (12) 1 - 0 GIF Sundsvall (14) 1 - 0
     Sweden: Superettan (3)
20:00FT IK Frej (12) 1 - 1 IF Brommapojkarna (14) 0 - 1
20:00FT Mjallby AIF (2) 2 - 1 Trelleborgs FF (10) 0 - 1
20:00FT Orgryte IS (8) 1 - 1 Varbergs BoIS FC (1) 0 - 1
     Sweden: Division 1 - Norra (1)
17:30FT Umea FC (1) 2 - 1 vasalunds IF (9) 0 - 1 
     Sweden: Damallsvenskan (6)
20:00FT Djurgarden W (8) 1 - 3 Vittsjo Gik W (4) 1 - 2
20:00FT Eskilstuna Utd W (9) 0 - 0 KIF Orebro DFF W (5) 0 - 0
20:00FT Kristianstads DFF W (6) 1 - 1 Linkopings W (3) 1 - 1
20:00FT Kungsbacka DFF W (12) 2 - 2 IF Limhamn Bunkeflo W (11) 0 - 1 
20:00FT Rosengard W (2) 2 - 0 Pitea IF W (7) 0 - 0 
20:00FT Vaxjo DFF W (10) 0 - 2 Kopparbergs/Goteb W (1) 0 - 0 
     Switzerland: Super League (3)
21:00FT FC Basel 1893 (2) 3 - 2 FC Luzern (5) 2 - 0
21:00FT FC Sion (8) 1 - 0 Neuchatel Xamax FC (9) 0 - 0
21:00FT FC Zurich (6) 3 - 0 FC Thun (4) 3 - 0
     Switzerland: Challenge League (2)
21:00FT FC Aarau (2) 1 - 1 SC Kriens (7) 1 - 1
21:00FT Lausanne (3) 0 - 0 FC Schaffhausen (8) 0 - 0
     Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (2)
17:00FT CA Bizertin (5) 0 - 1 Etoile Du Sahel (2) 0 - 0 
17:00FT Esperance Tunis (1) 2 - 0 Stade Gabesien (14) 1 - 0 
     UAE: Arabian Gulf League (4)
21:00FT Al-Jazira (4) 1 - 1 Al-Dhafra (10) 1 - 0
21:00FT Shabab Al Ahli Dubai (2) 4 - 1 Baniyas SC (6) 2 - 1
21:00FT Sharjah FC (1) 3 - 2 Al Wahda FC (5) 1 - 1
21:05FT Al Ain (3) 5 - 1 Al-Wasl FC (9) 5 - 0
     Ukraine: Persha Liga (5)
17:00FT Balkany Zorya (9) 2 - 2 Volyn Lutsk (3) 1 - 1 
17:30FT Avanhard Kramatorsk (6) 1 - 2 Rukh Vynnyky (11) 0 - 0 
18:00FT MFK Mykolaiv (8) 0 - 0 Hirnyk-sport (12) 0 - 0 
18:00FT Prikarpatye (10) 2 - 2 Metalist 1925 Kharkiv (4) 0 - 1 
19:00FT Obolon-brovar Kyiv (5) 1 - 1 Dnipro-1 (1) 0 - 1 
     Ukraine: Kubok (1)
21:05FT Shakhtar Donetsk 4 - 0 Ingulets Petrove 3 - 0 
     Zimbabwe: Premier League (1)
16:00FT Black Rhinos (6) 1 - 0 Bulawayo Chiefs (18) 0 - 0 

Get live football scores from 15/05/2019 & the football fixtures from 15/05/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 15/05/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 15/05/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement