My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
14:30FT Wolves (14) 2 - 3 West Brom (19) 2 - 1 
17:00FT Leeds (12) 0 - 1 Brighton (16) 0 - 1 
17:00FT West Ham (7) 1 - 0 Burnley (17) 1 - 0 
19:30FT Fulham (18) 0 - 1 Chelsea (8) 0 - 0 
22:00FT Leicester (1) 2 - 0 Southampton (9) 1 - 0 
 
18:00FT Marseille (6) 1 - 2 Nimes (18) 0 - 0
22:00FT Angers (7) 0 - 1 Paris Saint Germain (1) 0 - 0
 
16:30FT 1899 Hoffenheim (11) 0 - 0 Arminia Bielefeld (15) 0 - 0
16:30FT Borussia Dortmund (4) 1 - 1 FSV Mainz 05 (17) 0 - 0
16:30FT FC Koln (16) 0 - 0 Hertha Berlin (14) 0 - 0
16:30FT VfL Wolfsburg (5) 2 - 2 RB Leipzig (3) 2 - 1
16:30FT Werder Bremen (13) 2 - 0 FC Augsburg (12) 0 - 0
19:30FT VfB Stuttgart (10) 2 - 2 Borussia Monchengladbach (7) 0 - 1
 
16:00FT Bologna (12) 1 - 0 Verona (9) 1 - 0
19:00FT Torino (18) 0 - 0 Spezia (13) 0 - 0
21:45FT Sampdoria (10) 2 - 1 Udinese (15) 0 - 0
 
17:00FT Celtic (2) 0 - 0 Livingston (5) 0 - 0 
17:00FT Hamilton Academical (12) 0 - 0 Dundee Utd (6) 0 - 0 
17:00FT Hibernian (3) 2 - 0 Kilmarnock (7) 0 - 0 
17:00FT Ross County (10) 4 - 1 Aberdeen (4) 2 - 1
17:00FT St Johnstone (9) 1 - 0 St Mirren (8) 0 - 0 
 
17:30FT Emmen (18) 1 - 4 Vitesse (2) 0 - 2
19:45FT Sparta Rotterdam (9) 3 - 5 PSV Eindhoven (3) 1 - 1
21:00FT PEC Zwolle (13) 0 - 2 Fortuna Sittard (11) 0 - 0
21:00FT Utrecht (10) 2 - 0 Heracles (12) 1 - 0
22:00FT AZ Alkmaar (5) 2 - 1 ADO Den Haag (17) 0 - 0
 
17:30FT Pacos Ferreira (5) 2 - 0 SC Braga (4) 0 - 0
22:30FT Tondela (11) 3 - 1 Boavista (18) 1 - 0
 
17:15FT Oostende (6) 2 - 1 Kortrijk (11) 1 - 0
19:30FT Royal Excel Mouscron (16) 2 - 0 Genk (2) 1 - 0
19:30FT Waasland-Beveren (17) 1 - 5 Zulte Waregem (9) 0 - 2
21:45FT Charleroi (5) 0 - 1 KV Mechelen (14) 0 - 0
 
14:45FT Apolonia Fier (9) 1 - 0 Laci (4) 1 - 0 
14:45FT Skenderbeu Korce (10) 1 - 2 Partizani (2) 0 - 2 
14:45FT Tirana (5) 2 - 1 Kastrioti Kruje (6) 1 - 1 
 
15:00FT NC Magra (18) 0 - 0 Paradou AC (11) 0 - 0 
15:00FT WA Tlemcen (19) 0 - 2 JS Kabylie (9) 0 - 0 
15:30FT CR Belouizdad (7) 1 - 1 MC Oran (8) 1 - 1 
15:30FT ES Setif (1) 0 - 1 MC Alger (2) 0 - 0 
16:00FT USM Alger (10) 3 - 1 RC Relizane (12) 1 - 0 
 
16:00Pst C.R.D. Libolo (14) -:- Sporting De Cabinda (16)  
16:00FT Onze Bravos (3) 0 - 0 Ferroviario de Huambo (4)  
16:30FT Baixa de Kassange (15) 0 - 1 Academica Lobito (7)  
16:30FT Sagrada Esperanca (8) 3 - 0 Cuanda Cubango FC (13)  
 
08:00Pst Melbourne Victory (11) -:- Wellington Phoenix (8)  
08:05FT Sydney FC (6) 1 - 1 Western Sydney (1) 0 - 0
10:10FT Melbourne City (4) 2 - 1 Western United FC (9) 1 - 1
 
15:35FT Al Najma Club (8) 1 - 2 Riffa SC (1) 0 - 1 
17:00FT Muharraq Club (4) 0 - 1 East Riffa Club (2) 0 - 1 
18:05FT Manama Club (3) 2 - 2 Hidd SCC (5) 0 - 1 
 
02:30FT Palmeiras (5) 1 - 1 Gremio (6) 1 - 0
 
00:15FT Sampaio Correa (7) 2 - 1 Parana (18) 1 - 0
02:30FT America Mineiro (1) 1 - 1 Botafogo SP (19) 0 - 1
21:30FT CSA (4) 1 - 1 Avai (6) 1 - 0
 
22:00FT Remo (1) 0 - 1 Londrina (2) 0 - 0 
22:00FT Ypiranga-RS (3) 1 - 0 Paysandu (4) 0 - 0 
 
00:15FT Curico Unido (8) 1 - 3 O'Higgins (9) 1 - 0
02:30FT Huachipato (6) 4 - 0 Santiago Wanderers (11) 2 - 0
 
01:00FT Union Magdalena (16) 1 - 2 Llaneros (1) 1 - 2 
03:00FT Real Cartagena (3) 2 - 1 Cortulua (14) 1 - 1 
22:00FT Orsomarso (5) 2 - 2 Barranquilla (4) 1 - 1 
23:00Pst Bogota FC -:- Leones FC  
23:00Pst Fortaleza FC -:- Tigres FC  
23:00Pst Real Santander -:- Huila  
 
16:00FT Omonia (2) 2 - 0 Ethnikos Achnas (14) 1 - 0 
18:30FT Anorthosis (3) 2 - 0 Nea Salamis (8) 1 - 0 
 
14:30Pst Ahironas Liopetriou (5) -:- Paeek Kerynias (2)  
14:30Pst Alki Oroklinis (7) -:- Digenis Morphou (11)  
14:30Pst Omonia Aradippou (4) -:- A.E. Zakakiou (8)  
14:30Pst Othellos Athienou (1) -:- A.O. Ayias Napas (9)  
14:30Pst PO Xylotympou 2006 (16) -:- Akritas Chlorakas (6)  
14:30Pst Thoi Lakatamias (18) -:- Asil Lisis (15)  
14:30Pst Ypsonas (17) -:- Anagennisi Derynias (13)  
 
14:30Pst Apona Anagias (11) -:- Amathus Ay. Tichona (14)  
14:30Pst Elia Lythrodonta (13) -:- Halkanoras Idaliou (3)  
14:30Pst Meap Pera Choriou N. (9) -:- Enad P. Chrisohous (16)  
14:30Pst Olympias Limpion (5) -:- Apep Pitsilias (8)  
14:30Pst Oroklini/Troulloi (12) -:- O Kormakitis (15)  
14:30Pst Peyia 2014 (6) -:- Elpida Astromeriti (10)  
 
15:00FT Mlada Boleslav (15) 1 - 1 Brno (16) 0 - 1
15:00FT Opava (18) 0 - 0 Zlin (12) 0 - 0
17:00FT Slovacko (4) 2 - 0 Karvina (10) 0 - 0
17:00FT Slovan Liberec (6) 1 - 1 Bohemians 1905 (14) 1 - 0
19:30FT Slavia Praha (1) 3 - 1 Sigma Olomouc (7) 2 - 1
 
14:30FT Middlesbrough (8) 0 - 1 Birmingham (17) 0 - 1
17:00FT Blackburn (11) 1 - 1 Stoke City (7) 0 - 1 
17:00FT Bournemouth (5) 0 - 1 Luton (12) 0 - 0 
17:00FT Bristol City (9) 2 - 0 Preston (13) 1 - 0 
17:00FT Cardiff (15) 1 - 2 Norwich (1) 0 - 2 
17:00Pst Coventry (18) -:- Sheffield Wednesday (23)  
17:00FT Derby (21) 0 - 1 Rotherham (22) 0 - 0 
17:00FT Nottingham Forest (19) 3 - 1 Millwall (16) 1 - 0 
17:00Pst QPR (20) -:- Wycombe (24)  
17:00FT Watford (3) 2 - 0 Huddersfield (14) 0 - 0
21:45FT Barnsley (10) 0 - 2 Swansea (2) 0 - 1
 
15:00FT AFC Wimbledon (21) 0 - 3 Sunderland (9) 0 - 1 
17:00FT Accrington ST (10) 0 - 1 Gillingham (13) 0 - 1 
17:00FT Bristol Rovers (19) 0 - 1 Charlton (6) 0 - 0 
17:00FT Burton Albion (24) 0 - 1 Ipswich (8) 0 - 0 
17:00FT Fleetwood Town (12) 0 - 1 Portsmouth (3) 0 - 1 
17:00FT Hull City (1) 1 - 1 Blackpool (16) 0 - 0 
17:00Pst Northampton (20) -:- Oxford United (14)  
17:00FT Peterborough (5) 3 - 0 Milton Keynes Dons (15) 2 - 0 
17:00FT Plymouth (11) 1 - 1 Crewe (7) 1 - 0 
17:00FT Rochdale (18) 3 - 3 Wigan (22) 1 - 2 
17:00Pst Shrewsbury (17) -:- Lincoln (2)  
17:00FT Swindon Town (23) 1 - 2 Doncaster (4) 0 - 2 
 
17:00FT Barrow (20) 1 - 0 Scunthorpe (21) 0 - 0 
17:00FT Bolton (17) 1 - 1 Cheltenham (6) 0 - 0 
17:00Pst Bradford (19) -:- Crawley Town (9)  
17:00FT Colchester (13) 1 - 1 Cambridge United (1) 1 - 1 
17:00FT Forest Green (4) 1 - 1 Port Vale (15) 1 - 0 
17:00FT Grimsby (23) 0 - 0 Southend (24) 0 - 0 
17:00FT Leyton Orient (7) 2 - 0 Morecambe (8) 0 - 0 
17:00Pst Mansfield Town (14) -:- Carlisle (3)  
17:00FT Newport County (2) 0 - 0 Salford City (5) 0 - 0 
17:00FT Stevenage (22) 0 - 0 Tranmere (11) 0 - 0 
17:00FT Walsall (12) 1 - 1 Oldham (16) 1 - 0 
 
17:00Pst Maidenhead (9) -:- Yeovil Town (20)  
17:00FT Wrexham (8) 3 - 1 Dover (23) 1 - 1 
 
17:00Pst AFC Fylde (3) -:- Blyth Spartans (22)  
17:00FT AFC Telford United (13) 1 - 1 Curzon Ashton (16) 0 - 1 
17:00Pst Alfreton (21) -:- Hereford (15)  
17:00FT Chorley (9) 3 - 2 Farsley Celtic (11) 1 - 2 
17:00Pst Darlington 1883 (19) -:- Chorley (9)  
17:00Pst Kidderminster (4) -:- Spennymoor Town (12)  
17:00Pst York (7) -:- Gloucester City (1)  
19:00FT Gateshead (10) 1 - 0 Guiseley AFC (20) 0 - 0 
 
17:00Pst Bath City (17) -:- St Albans (3)  
17:00FT Billericay (16) 2 - 0 Dulwich Hamlet (12) 1 - 0 
17:00FT Dartford (1) 1 - 1 Hungerford Town (4) 0 - 1 
17:00FT Hampton & Richmond (6) 2 - 1 Ebbsfleet United (8) 0 - 0 
17:00FT Havant & Wville (9) 1 - 2 Eastbourne Borough (7) 0 - 1 
17:00Pst Hemel Hempstead Town (15) -:- Concord Rangers (18)  
17:00FT Slough Town (20) 3 - 2 Braintree (19) 1 - 1 
17:00Pst Welling (21) -:- Tonbridge Angels (13)  
 
17:00Pst Ashton United (19) -:- Basford United (2)  
17:00Pst Grantham Town (21) -:- Witton Albion (5)  
17:00Pst Hyde United (17) -:- Atherton Collieries (9)  
17:00Pst Lancaster (12) -:- Buxton (3)  
17:00Pst Matlock Town (8) -:- FC Utd of Manchester (13)  
17:00Pst Mickleover Sports (1) -:- Bamber Bridge (20)  
17:00Pst Nantwich Town (15) -:- Morpeth Town FC (16)  
17:00Pst Radcliffe Borough (14) -:- Stafford Rangers (22)  
17:00Pst Scarborough (11) -:- Gainsborough (10)  
17:00Pst Warrington Town (4) -:- South Shields (6)  
17:00Pst Whitby (7) -:- Stalybridge (18)  
 
17:00Pst AFC Rushden & Diamonds (13) -:- Bromsgrove Sporting (19)  
17:00Pst Barwell (22) -:- Peterborough Sports (12)  
17:00Pst Biggleswade Town (16) -:- Redditch (6)  
17:00Pst Coalville (1) -:- Rushall Olympic (4)  
17:00Pst Leiston FC (21) -:- Hitchin (10)  
17:00Pst Lowestoft Town (14) -:- Kings Langley (9)  
17:00Pst Needham Market (2) -:- Banbury United (18)  
17:00Pst St Ives (11) -:- Nuneaton (15)  
17:00Pst Stourbridge (7) -:- Royston Town (8)  
17:00Pst Stratford (3) -:- Hednesford Town (20)  
17:00Pst Tamworth (5) -:- Alvechurch (17)  
 
17:00Pst Gosport Borough (11) -:- Metropolitan Police (5)  
17:00Pst Hartley Wintney (14) -:- Hendon (9)  
17:00Pst Hayes & Yeading (10) -:- Beaconsfield (20)  
17:00Canc Merthyr 0 - 0 Wimborne Town (13)  
17:00Pst Poole Town (1) -:- Salisbury (3)  
17:00Pst Swindon Supermarine (6) -:- Chesham United (7)  
17:00Pst Taunton Town (8) -:- Farnborough (18)  
17:00Pst Tiverton (2) -:- Dorchester (19)  
17:00Pst Weston Super Mare (15) -:- Harrow Borough (16)  
17:00Pst Yate Town (17) -:- Truro City (4)  
 
16:00FT Estac Troyes (1) 2 - 1 Sochaux (7) 1 - 0
16:00FT Toulouse (2) 2 - 0 Grenoble (5) 0 - 0
20:00FT Ajaccio (11) 1 - 0 Caen (9) 1 - 0
20:00FT Amiens (8) 0 - 0 Le Havre (13) 0 - 0
20:00FT Auxerre (4) 4 - 1 Chateauroux (20) 1 - 1
20:00Pst Chambly Thelle FC (17) -:- Niort (10)
20:00FT Clermont Foot (3) 5 - 0 Dunkerque (15) 2 - 0
20:00FT Guingamp (14) 0 - 0 Nancy (16) 0 - 0
20:00FT Rodez (18) 1 - 0 PAU (19) 0 - 0
20:00Pst Valenciennes (12) -:- Paris FC (6)
 
15:30Pst FC Fleury 91 W (6) -:- Le Havre W (12)  
15:30Pst GPSO 92 Issy W (11) -:- Dijon W (8)  
15:30FT Soyaux W (10) 0 - 3 Paris FC W (5) 0 - 0 
 
14:00FT Erzgebirge Aue (9) 0 - 3 Fortuna Dusseldorf (3) 0 - 1
14:00FT Hannover 96 (8) 2 - 3 FC St. Pauli (17) 0 - 2
14:00FT VfL Bochum (2) 3 - 1 FC Nurnberg (12) 1 - 1
 
15:00Pst Dynamo Dresden (1) -:- SV Wehen (8)  
15:00Pst FC Saarbrucken (7) -:- FSV Zwickau (17)  
15:00FT Hallescher FC (9) 0 - 4 Bayern Munich II (11) 0 - 2 
15:00FT SC Verl (5) 1 - 1 FC Kaiserslautern (16) 0 - 0 
15:00FT SpVgg Unterhaching (15) 0 - 2 FC Magdeburg (18) 0 - 1 
15:00Pst VfB Lubeck (20) -:- Hansa Rostock (6)  
 
15:00FT Eintracht Stadtallendorf (22) 0 - 3 Tsg Balingen (7) 0 - 1 
15:00FT FC Astoria Walldorf (17) 1 - 0 VfR Aalen (11) 1 - 0 
15:00FT FC Giessen (18) 1 - 0 Bayern Alzenau (20) 1 - 0 
15:00FT SSV ULM 1846 (4) 4 - 0 FK Pirmasens (15) 0 - 0 
15:00FT FSV Frankfurt (1) 2 - 1 FSV Mainz 05 II (10) 1 - 1 
15:00FT KSV Hessen Kassel (14) 2 - 2 1899 Hoffenheim II (12) 0 - 1 
15:00FT SV Elversberg (5) 4 - 0 SG Sonnenhof Grossaspach (16) 2 - 0 
15:00FT TSV Schott Mainz (21) 1 - 3 TSV Steinbach (3) 1 - 2 
15:00FT TuS RW Koblenz (19) 1 - 0 Bahlinger SC (13) 1 - 0 
15:00FT VfB Stuttgart II (9) 1 - 2 SC Freiburg II (2) 1 - 0 
 
15:00FT Ahlen (20) 0 - 1 Wuppertaler SV (16) 0 - 0 
15:00FT Bonner SC (21) 0 - 1 Sportfreunde Lotte (19) 0 - 0 
15:00Pst Borussia Monchengladbach II (6) -:- FC Schalke 04 II (8)  
15:00FT Fortuna Dusseldorf II (5) 0 - 2 Sv Straelen (10) 0 - 2 
15:00FT Fortuna Koln (3) 3 - 0 Bergisch Gladbach 09 (17) 0 - 0 
15:00FT Preussen Munster (4) 2 - 0 SV Rodinghausen (9) 0 - 0 
15:00FT Rot-weiss Oberhausen (11) 5 - 0 FC Wegberg-beeck (15) 3 - 0 
15:00FT SC Wiedenbruck 2000 (13) 0 - 0 Rot-weiss Essen (1) 0 - 0 
15:00FT SV Lippstadt 08 (14) 3 - 1 VfB Homberg (18) 1 - 0 
 
14:00Pst Bremer Sv (2) -:- SV Hemelingen (12)  
14:00Pst BTS Neustadt (15) -:- Brinkumer SV (1)  
15:00Pst Sg Aumund-Vegesack (9) -:- FC Union 60 (17)  
 
17:00FT Liberty Pro FC (13) 1 - 2 Ebusua Dwarfs (11) 1 - 1 
 
17:00Pst Europa Point (10) -:- Lions Gibraltar (6)  
19:15Pst College 1975 (11) -:- Brunos Magpies (7)  
 
17:15FT Asteras Tripolis (6) 2 - 0 Panetolikos (12) 1 - 0
19:30FT Larisa (13) 0 - 1 Apollon Smirnis (10) 0 - 0
 
14:45FT AE Karaiskakis (12) 0 - 2 Levadiakos (1) 0 - 1 
14:45FT Ierapetra (7) 1 - 1 Diagoras Rodou (3) 0 - 1 
14:45Pst Kissamikos -:- Doxa Dramas  
14:45FT Panachaiki FC (8) 1 - 1 Trikala (4) 1 - 0 
 
09:00Pst Southern (2) -:- Eastern SC (1)  
11:30Pst Lee Man Warriors FC (7) -:- Happy Valley (4)  
 
16:00FT Mumbai City (1) 0 - 0 Hyderabad FC (4) 0 - 0
 
10:30Pst Bhayangkara FC (11) -:- Persita Tangerang (14)  
10:30Pst Pusamania Borneo (3) -:- Persepam Madura Utd (8)  
13:15Pst PSIS Semarang (5) -:- Bali United (2)  
13:30Pst Persik Kediri (13) -:- PSS Sleman (16)  
15:30Pst Persebaya Surabaya (15) -:- Barito Putera (17)  
 
11:45FT Al Kahraba (10) 1 - 0 Naft Maysan (7) 1 - 0 
13:00FT Al Semawah (15) 2 - 0 Alsinaat Alkahrabaiya (20) 0 - 0 
13:00FT Baghdad FC (9) 1 - 1 Al Diwaniya (12) 0 - 1 
13:45FT Zakho (6) 1 - 1 Al-Qasim (18) 0 - 0 
16:15FT Al Minaa (19) 0 - 1 Al Naft (8) 0 - 0 
 
15:00FT Cittadella (2) 1 - 0 Ascoli (20) 0 - 0
15:00FT Monza (4) 2 - 2 Cosenza (16) 2 - 1
15:00FT Pisa (11) 1 - 0 Brescia (13) 1 - 0
15:00FT Pordenone (8) 2 - 0 Venezia (10) 1 - 0
17:00FT Reggina (15) 0 - 1 Lecce (6) 0 - 1
 
16:00FT Lucchese (20) 1 - 1 Renate (1) 1 - 1 
16:00FT Pistoiese (15) 1 - 1 Giana Erminio (17) 0 - 0 
16:00FT Pro Patria (5) 0 - 0 Alessandria (4) 0 - 0 
 
16:00FT AJ Fano (18) 1 - 1 Gubbio (13) 0 - 0 
16:00FT Arezzo (20) 0 - 2 Cesena (5) 0 - 2 
16:00FT Fermana (14) 2 - 1 Legnago Salus (15) 1 - 1 
16:00FT Imolese (17) 2 - 0 Matelica (11) 0 - 0 
18:30FT Mantova (7) 0 - 0 Triestina (8) 0 - 0 
 
16:00FT Turris (8) 1 - 1 Vibonese (12) 0 - 1 
18:30FT Avellino (3) 1 - 0 Cavese (19) 1 - 0 
 
15:30FT Bra (2) 0 - 0 ACSD Saluzzo (14) 0 - 0 
15:30FT Chieri (6) 2 - 1 Borgosesia (16) 1 - 1 
16:00FT Fossano (19) 2 - 0 Vado (18) 1 - 0 
16:00FT Sestri Levante (5) 2 - 1 Arconatese (15) 0 - 1 
 
15:30FT Chions (20) 2 - 3 Ambrosiana (16) 1 - 3 
15:30FT Luparense (5) 1 - 3 Mestre (2) 1 - 1 
15:30FT Montebelluna (10) 0 - 0 ArzignanoChiampo (15) 0 - 0 
15:30FT Virtus Bolzano (11) 2 - 2 Trento (4) 1 - 2 
 
15:30FT San Donato (17) 0 - 0 Robur Siena (3) 0 - 0 
 
13:30FT Verona W (9) 0 - 1 AC Milan W (2) 0 - 1 
15:30FT Bari Pink W (11) 0 - 1 Florentia W (7) 0 - 1 
15:30FT Sassuolo W (3) 3 - 0 Empoli W (4) 2 - 0 
 
15:00FT Al Ahli Amman (12) 2 - 5 FC Maan (7) 0 - 1 
17:00FT Al-Faisaly Amman (5) 1 - 2 Al Wehdat SC (1) 0 - 2 
 
14:00FT Bandari (6) 4 - 3 Homeboyz (14) 3 - 2 
14:00FT Nairobi City Stars (7) 1 - 1 Ulinzi Stars (10) 1 - 1 
14:00FT Nzoia Sugar (11) 2 - 1 Sofapaka (13) 2 - 0 
14:00FT Tusker (2) 4 - 2 Kariobangi Sharks (3) 3 - 1 
 
15:00FT Gzira United (3) 4 - 1 Floriana FC (11) 2 - 0 
15:00FT Hibernians FC (2) 1 - 0 Sliema Wanderers (4) 0 - 0 
19:00FT Balzan FC (13) 0 - 1 Tarxien Rainbows (14) 0 - 1
 
15:00FT Qrendi (7) 1 - 3 San Gwann FC (4) 0 - 2 
19:00FT Fgura United (9) 4 - 3 St. Andrews FC (13) 1 - 1 
 
03:30FT Necaxa (6) 1 - 0 Atletico San Luis (16) 0 - 0
05:30FT FC Juarez (12) 0 - 0 Club Tijuana (14) 0 - 0
 
01:00FT Queretaro W (11) 3 - 2 Atletico de San Luis W (17) 0 - 1 
18:00FT Atlas W (5) 2 - 1 Tigres W (7) 1 - 0 
18:00FT Mazatlan FC W (9) 1 - 2 CD Guadalajara Chivas W (3) 1 - 1 
 
15:00FT FC OSS (13) 1 - 4 Telstar (8) 0 - 2
 
15:00Pst Excelsior Maassluis (14) -:- AFC Amsterdam (1)  
15:30Pst Noordwijk (17) -:- Jong FC Volendam (11)  
15:30Pst SVV Scheveningen (16) -:- GVVV Veenendaal (12)  
16:00Pst Rijnsburgse Boys (6) -:- HHC (9)  
16:00Pst Spakenburg (3) -:- ASWH (2)  
16:30Pst Jong Sparta Rotterdam (15) -:- Kozakken Boys (7)  
16:30Pst Koninklijke HFC (10) -:- Katwijk (8)  
16:30Pst TEC (13) -:- Ijsselmeervogels (5)  
19:00Pst De Treffers (18) -:- Quick Boys (4)  
 
17:00Pst Ballymena United (4) -:- Crusaders FC (3)  
17:00Pst Carrick Rangers (12) -:- Glenavon FC (8)  
17:00Pst Portadown FC (10) -:- Dungannon Swifts (11)  
17:00Pst Warrenpoint Town (9) -:- Glentoran FC (7)  
19:30Pst Cliftonville FC (5) -:- Larne (2)  
 
13:00FT Leixoes (12) 1 - 0 Chaves (5) 1 - 0 
18:00FT Benfica B (10) 2 - 2 Academica (2) 1 - 0 
19:00FT Vizela (4) 3 - 1 Penafiel (6) 1 - 1 
 
16:00Pst Fiorentino (12) -:- AC Libertas (2)  
16:00Pst Juvenes/Dogana (9) -:- Cailungo (14)  
16:00Pst Murata (8) -:- SS Cosmos (13)  
16:00Pst SP Domagnano (7) -:- Folgore (10)  
16:00Pst SS Pennarossa (11) -:- Faetano (15)  
16:00Pst Tre Fiori (6) -:- Tre Penne (3)  
16:00Pst Virtus (4) -:- La Fiorita (1)  
 
17:00FT Alloa Athletic (9) 1 - 3 Heart of Midlothian (1) 0 - 2
17:00FT Queen of the South (8) 2 - 2 Arbroath (10) 0 - 0
17:00Pst Raith Rovers (5) -:- Inverness CT (7)
 
15:00Pst Falkirk (1) -:- Montrose (3)  
17:00Pst Clyde (9) -:- East Fife (6)  
17:00Pst Dumbarton (8) -:- Forfar Athletic (10)  
17:00Pst Partick (5) -:- Cove Rangers (2)  
17:00Pst Peterhead (7) -:- Airdrieonians (4)  
 
17:00Pst Annan Athletic (7) -:- Cowdenbeath (8)  
17:00Pst Elgin City (2) -:- Edinburgh City (5)  
17:00Pst Queens Park (1) -:- Stranraer (3)  
17:00Pst Stenhousemuir (6) -:- Albion Rovers (9)  
17:00Pst Stirling Albion (4) -:- Brechin (10)  
 
17:00Pst Brora Rangers (1) -:- Nairn County (13)  
17:00Pst Buckie Thistle (3) -:- Turriff Utd (16)  
17:00Pst Clachnacuddin (12) -:- Fort William (15)  
17:00Pst Formartine United (4) -:- Rothes (7)  
17:00Pst Fraserburgh (2) -:- Deveronvale (10)  
17:00Pst Huntly (8) -:- Inverurie Loco Works (5)  
17:00Pst Keith (6) -:- Lossiemouth (9)  
17:00Pst Strathspey Thistle -:- Wick Academy (14)  
 
17:00Pst Berwick (11) -:- Edusport Academy (12)  
17:00Pst Civil Service Strollers (10) -:- Vale Of Leithen (17)  
17:00Pst Dalbeattie Star (15) -:- Stirling University (6)  
17:00Pst Edinburgh University (16) -:- Bonnyrigg Rose (4)  
17:00Pst Gala Fairydean (7) -:- East Stirlingshire (5)  
17:00Pst Gretna (14) -:- Cumbernauld Colts (13)  
17:00Pst Kelty Hearts (1) -:- Bsc Glasgow (2)  
17:00Pst Spartans (9) -:- East Kilbride (3)  
 
18:00FT AS Douanes (11) 0 - 2 Mbour Petite Cote (8)  
18:00FT Dakar Sacre Coeur (7) 1 - 0 Generation Foot (6)  
18:00FT Diambars (1) 1 - 1 ASC Jaraaf (5)  
18:00FT Teungueth (3) 2 - 1 Niarry Tally (10)  
 
15:00FT Golden Arrows (4) 1 - 0 Tshakhuma Madzivhadila (15) 1 - 0 
15:00FT Supersport United (3) 0 - 0 Mamelodi Sundowns (1) 0 - 0 
15:30FT Bloem Celtic (11) 1 - 1 Stellenbosch FC (8) 0 - 1 
15:30FT TS Galaxy FC (16) 0 - 1 Chippa United (12) 0 - 1 
17:00FT Baroka FC (9) 0 - 1 Maccabi (2) 0 - 0 
17:00FT Cape Town City (6) 1 - 2 Kaizer Chiefs (7) 0 - 2 
 
16:45FT SD Leioa (10) 1 - 1 Real Sociedad B (4) 0 - 0 
17:00FT Deportivo Alaves B (7) 0 - 1 Real Union (3) 0 - 1 
18:00FT Athletic Club B (2) 1 - 1 Arenas Club (5) 0 - 1 
18:00FT Portugalete (9) 0 - 1 Racing Santander (6) 0 - 1 
18:30FT CD Laredo (8) 1 - 3 Amorebieta (1) 1 - 1 
 
13:00FT Almeria 5 - 0 Alaves 3 - 0
13:00AET Santa Eulalia 1 - 4 Valladolid 1 - 0 
17:00FT Girona 2 - 0 Cadiz 0 - 0
19:00AP Fuenlabrada 1 - 1(2 - 4) Levante 0 - 1
21:00AET Leganes 0 - 1 Sevilla 0 - 0
23:00FT Rayo Vallecano 2 - 0 Elche 1 - 0
 
13:00FT Sevilla W (7) 0 - 0 Rayo Vallecano W (11) 0 - 0 
17:30FT Espanyol W (13) 1 - 1 Sporting Huelva W (14) 1 - 0 
 
12:30FT CE Manacor (2) 0 - 0 Cardassar (9)  
16:30FT Constancia (7) 1 - 1 CE Felanitx (6)  
17:00FT CE Andratx (1) 2 - 0 Genova (10)  
 
13:00FT Mallorca B (2) 0 - 0 Platges de Calvia (1)  
13:30FT Santanyi (4) 2 - 1 PE Sant Jordi (5)  
17:00Pst San Rafael (7) -:- Binissalem (10)  
18:00FT UD Alcudia (9) 1 - 0 Llosetense (6)  
 
18:00FT Gernika (1) 2 - 0 Tolosa (7)  
18:30FT Deusto (6) 0 - 0 JD Somorrostro (8)  
18:30FT Sestao River (2) 2 - 0 Santutxu (4)  
19:00Pst Balmaseda (9) -:- Aurrera de Ondarroa (11)  
 
14:00Pst Elche B (2) -:- CD Eldense (1)  
14:00Pst Hercules B (5) -:- CF Intercity (3)  
14:00Pst Novelda CF (10) -:- Jove Espanol (4)  
14:00Pst Olimpic De Xativa (9) -:- Crevillente Deportivo (7)  
 
13:00FT Real Burgos (11) 0 - 0 Almazan (6)  
16:30Pst Numancia B (4) -:- Colegios Diocesanos (9)  
17:00FT Burgos Promesas 2000 (5) 1 - 0 Mirandes B (8)  
17:45FT Beroil Bupolsa (10) 1 - 1 Real Avila (2)  
18:00Pst Arandina (3) -:- La Granja (7)  
 
14:00FT Al-Fotuwa (14) 1 - 2 Al-Wathba (8) 0 - 0 
14:00FT Al-Ittihad Aleppo (9) 1 - 1 Al Wahda (5) 1 - 0 
14:00FT Al Jaish (3) 2 - 1 Al-Horgelah (11) 1 - 1 
14:00FT Al Karamah (1) 0 - 0 Jableh SC (7) 0 - 0 
14:00FT Al-Sahel (12) 2 - 0 Al-Horiyah (13) 1 - 0 
14:00FT Al Taliya (6) 1 - 1 Tishreen (2) 0 - 1 
14:00FT Hutteen SC (4) 0 - 1 Al Shorta (10) 0 - 0 
 
16:00Pst Coastal Union (13) -:- Azam (3)  
16:00Pst Dodoma Jiji FC (10) -:- JKT Tanzania (12)  
16:00Pst Simba SC (2) -:- Mtibwa Sugar (11)  
16:00Pst Tanzania Prisons (9) -:- Kinondoni MC (7)  
 
13:00Pst Lampang FC (9) -:- Navy FC (11)  
13:00Pst Udon Thani (14) -:- Phrae United (4)  
14:00Pst Chiangmai United (3) -:- Khonkaen (15)  
14:00Pst Khon Kaen United (2) -:- Chiangmai FC (5)  
14:00Pst Nakhon Pathom United (6) -:- Nong Bua Pitchaya (1)  
 
12:30FT Konyaspor (14) 2 - 3 Goztepe (9) 0 - 2
15:00FT Gaziantep FK (3) 2 - 1 Kayserispor (17) 1 - 0
15:00FT Istanbul Basaksehir (13) 1 - 1 Sivasspor (12) 1 - 1
18:00FT Antalyaspor (10) 1 - 1 Trabzonspor (7) 1 - 0
 
15:00FT Al-Dhafra (10) 1 - 1 Al-Wasl FC (9) 0 - 0
15:00FT Khorfakkan (11) 3 - 0 Al-Jazira (2) 2 - 0
18:00FT Al Wahda FC (7) 0 - 2 Baniyas SC (3) 0 - 1
 
15:00FT Danubio (15) 0 - 3 Cerro Largo (2) 0 - 1
22:00FT Cerro (3) 1 - 1 Penarol (4) 0 - 1
 
12:00FT Becamex Binh Duong (3) 1 - 0 Thanh HOA (10) 1 - 0 
12:00FT Song Lam Nghe An (8) 1 - 1 Binh Dinh (7) 0 - 1 
14:15FT Viettel (13) 0 - 1 HAI Phong (5) 0 - 1 
 
16:30Pst Caernarfon Town (5) -:- Aberystwyth Town (12)  
16:30Pst Cefn Druids AFC (10) -:- Barry Town (4)  
16:30Pst Flint Town United (9) -:- The New Saints (1)  
16:30Pst Penybont (6) -:- GAP Connah S Quay FC (2)  

Get live football scores from 16/01/2021 & the football fixtures from 16/01/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 16/01/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 16/01/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement