SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     S. America (CONMEBOL): Copa America - Group Stage (2)
01:00FT Argentina (4) 0 - 2 Colombia (1) 0 - 0
22:00FT Paraguay (2) 2 - 2 Qatar (3) 1 - 0
     World (FIFA): World Cup Women - Group Stage (2)
16:00FT Sweden W (2) 5 - 1 Thailand W (4) 3 - 0 
19:00FT USA W (1) 3 - 0 Chile W (3) 3 - 0 
     N/C America (CONCACAF): CONCACAF Gold Cup - Group Stage (2)
02:35FT Canada (2) 4 - 0 Martinique (3) 1 - 0
05:05FT Mexico (1) 7 - 0 Cuba (4) 4 - 0
     China: Super League (3)
14:35FT Jiangsu Suning (5) 4 - 1 Beijing Renhe (14) 0 - 0
14:35FT Shenzhen Ruby FC (13) 0 - 0 Tianjin Teda (8) 0 - 0
14:35FT Tianjin Songjiang (16) 1 - 1 Henan Jianye (10) 1 - 0
     Australia: NPL NSW (4)
08:00FT Manly United FC (5) 1 - 0 Marconi Stallions (8) 1 - 0 
08:00FT South Coast Wolves (1) 4 - 0 Sydney Fc Youth (11) 1 - 0 
08:30FT APIA Tigers (2) 1 - 0 Sydney United 58 FC (4) 0 - 0 
11:15FT Sydney Olympic (7) 1 - 0 Hakoah Sydney City (12) 1 - 0 
     Australia: NPL Victoria (1)
09:00FT South Melbourne (8) 0 - 3 Avondale FC (1) 0 - 2
     Australia: Brisbane Viva Capital League 1 (1)
10:00FT Pine Hills (12) 1 - 5 Annerley (1) 0 - 2 
     Australia: NSW 2 (2)
08:00FT Central Coast Mariners Youth (9) 1 - 2 St George City (10) 1 - 1 
08:00FT North Shore Mariners (2) 2 - 1 Macarthur Rams (11) 0 - 1 
     Australia: NPL Northern NSW (3)
07:30FT Charlestown City (5) 1 - 0 Edgeworth Eagles (3) 0 - 0 
07:30FT Valentine Phoenix (9) 2 - 4 Maitland FC (4) 1 - 3 
07:30FT Weston Workers (1) 2 - 1 Adamstown Rosebud (10) 1 - 0 
     Bangladesh: Premier League (2)
13:00FT Abahani Chittagong (7) 0 - 1 Arambagh (5) 0 - 0 
16:00FT Mohammedan Dhaka (10) 2 - 4 Sheikh Russel (3) 1 - 2 
     Belarus: Vyscha Liga (3)
17:00FT Bate Borisov (2) 3 - 1 Shakhter Soligorsk (3) 0 - 0
19:00FT Dinamo Minsk (4) 6 - 1 FC Energetik-Bgu Minsk (14) 2 - 1
20:45FT Dinamo Brest (1) 3 - 0 FC Gomel (13) 1 - 0
     Brazil: Serie C - Serie C Grp. A (2)
01:15FT Sampaio Correa (2) 1 - 0 ABC (10) 1 - 0 
22:00FT Treze (9) 1 - 3 Confianca-Se (6) 0 - 3 
     Brazil: Serie C - Serie C Grp. B (1)
22:00FT BOA (8) 2 - 1 Ypiranga-RS (6) 0 - 1 
     Brazil: Serie D - Final Stage (8)
02:00FT Salgueiro 1 - 1 Fluminense De Feira 0 - 1 
21:00FT Bragantino PA 3 - 0 Uniclinic Atletico Clube 0 - 0 
21:30FT Boavista SC 0 - 1 Novorizontino 0 - 1 
22:00FT ASA 2 - 0 AO Itabaiana 1 - 0 
22:00FT Caxias 0 - 0 Avenida 0 - 0 
22:00FT Hercilio Luz 0 - 0 Brusque 0 - 0 
22:00FT Ituano 2 - 1 Caldense 1 - 0 
23:00FT Sao Raimundo PA 1 - 0 Sao Raimundo 0 - 0 
     Cambodia: C-League (4)
11:30FT Boeung Ket FC (4) 1 - 3 Police Commissary (10)  
11:30FT Cambodia Tiger (3) 1 - 2 Kirivong Sok Sen Chey (11)  
11:30FT Kompong Cham (14) 0 - 6 Soltilo Angkor (9)  
14:00FT Visakha (5) 1 - 3 Asia Europe University (8)  
     Canada: Canadian Soccer League (1)
02:00FT FC Vorkuta (1) 7 - 0 Real Mississauga (9) 1 - 0 
     Ecuador: Serie B - Stage 1 (1)
22:30FT UT Cotopaxi (1) 2 - 1 Puerto Quito (7) 0 - 1 
     Europe (UEFA): U21 Championship - Group Stage (2)
19:30FT Poland U21 (1) 3 - 2 Belgium U21 (4) 1 - 1 
22:00FT Italy U21 (2) 3 - 1 Spain U21 (3) 1 - 1 
     Faroe Islands: Formuladeildin (2)
17:00FT IF Fuglafjordur (10) 1 - 5 HB Torshavn (5) 0 - 3 
17:00FT TB/FCS/Royn (7) 0 - 1 B36 Torshavn (3) 0 - 0 
     Finland: Veikkausliiga (1)
18:30FT KPV Kokkola (12) 1 - 3 Inter Turku (1) 1 - 1
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko A (4)
17:00FT FC Kiffen (7) 0 - 2 NJS (9) 0 - 0 
18:30FT FC Viikingit (2) 4 - 0 VJS (10) 1 - 0 
18:30FT JIPPO Joensuu (3) 2 - 1 Pepo (8) 1 - 1 
18:30FT MP (1) 2 - 2 Japs (11) 1 - 1 
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko B (5)
15:00FT Ilves II (5) 8 - 0 P-Iirot (4) 3 - 0 
18:30FT EPS (9) 0 - 2 Kaapo (2) 0 - 0 
18:30FT FC jazz (7) 4 - 1 Tampere United (12) 2 - 0 
18:30FT GrIFK (11) 1 - 4 FC Espoo (3) 1 - 2 
18:30FT kapa (10) 1 - 2 Honka/A (8) 1 - 0 
     Finland: Kakkonen - Kakkonen - Lohko C (3)
14:00FT JBK (4) 0 - 2 Rops A (3) 0 - 0 
18:30FT OLS (8) 3 - 0 Vaasa PS - Juniorit (11) 1 - 0 
18:30FT SJK Akatemia (1) 2 - 1 GBK (5) 1 - 1 
     Finland: Ykkonen (3)
18:30FT EIF (7) 0 - 3 AC oulu (3) 0 - 1 
18:30FT FF Jaro (4) 1 - 1 AC Kajaani (10) 0 - 1 
18:30FT TPV (8) 1 - 0 Kooteepee (6) 0 - 0 
     Friendly Games: Friendly International (5)
19:35FT Morocco 2 - 3 Zambia 1 - 2 
20:00FT Nigeria 0 - 1 Senegal 0 - 1 
20:00FT Tanzania 1 - 1 Zimbabwe  
21:05FT Algeria 3 - 2 Mali 1 - 1 
22:00FT Egypt 3 - 1 Guinea 1 - 0 
     Friendly Games: Club Friendly (1)
18:30Canc Dinamo Moscow -:- Aluminij  
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
18:00FT Dinamo Tbilisi (3) 2 - 1 WIT Georgia (10) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Mittelrhein (7)
15:00FT SV Breinig (6) 2 - 2 Dueren (8) 2 - 1 
16:00FT Borussia Freialdenhoven (4) 1 - 1 Bergisch Gladbach 09 (1) 0 - 0 
16:00FT FC Huerth (5) 2 - 2 FC Hennef 05 (3) 0 - 1 
16:00FT FC Viktoria 08 (11) 9 - 2 VfL Vichttal (12) 3 - 0 
16:00FT Siegburger SV 04 (13) 2 - 0 SSV Merten (15) 1 - 0 
16:00FT VfL Alfter (14) 1 - 1 DJK BW Friesdorf (10) 0 - 0 
16:30FT SV Deutz 05 (7) 4 - 2 SpVg Frechen 20 (9) 1 - 0 
     Indonesia: Super League (3)
11:30Pst Persija Jakarta (16) -:- Pusamania Borneo (9)  
14:30Pst Kalteng Putra FC (7) -:- Bali United (2)  
15:00Pst Perseru Serui (12) -:- PSIS Semarang (10)  
     Iraq: Premier League (1)
19:15FT Al Talaba (11) 1 - 4 Al Naft (6) 0 - 3 
     Japan: Football League (6)
07:00FT Maruyasu Okazaki (6) 1 - 1 Reinmeer Aomori (13) 0 - 0 
07:00FT Matsue City FC (16) 1 - 6 Honda Lock (3) 1 - 2 
07:00FT Suzuka Unlimited FC (12) 1 - 1 Ryutsu Keizai Dragons (15) 0 - 1 
07:00FT Tegevajaro Miyazaki (8) 3 - 0 Nara Club (14) 1 - 0 
07:00FT Verspah Oita (10) 1 - 3 Veertien Kuwana (7) 0 - 1 
09:00FT FC Imabari (5) 0 - 0 Tokyo Musashino (4) 0 - 0 
     Japan: J. League Div 3 - J3 League (5)
07:00FT Vanraure Hachinohe (13) 4 - 1 Grulla Morioka (10) 2 - 0 
09:00FT Azul Claro Numazu (11) 1 - 0 Blaublitz Akita (14) 1 - 0 
09:00FT Gainare Tottori (12) 3 - 1 Cerezo Osaka U23 (8) 2 - 1 
11:00FT Nagano Parceiro (15) 0 - 1 Thespakusatsu Gunma (6) 0 - 0 
12:00FT Kitakyushu (1) 2 - 0 Fukushima United (16) 1 - 0 
     Kazakhstan: Premier League (5)
14:00FT Okzhetpes (8) 1 - 2 Kairat Almaty (3) 0 - 1 
14:00FT Taraz (10) 0 - 0 Irtysh Pavlodar (9) 0 - 0 
15:00FT Zhetysu (6) 1 - 1 Ordabasy (4) 1 - 1 
16:00FT FC Astana (1) 4 - 1 FC Kaysar (5) 2 - 0 
16:00FT Shakhter Karagandy (7) 1 - 1 FC Atyrau (11) 1 - 0 
     Latvia: Virsliga (1)
17:00FT Spartaks Jurmala (3) 3 - 0 BFC Daugava (6) 0 - 0
     Lithuania: 1. Division (4)
13:00FT Trakai FK B (14) 2 - 3 Dainava Alytus (5) 2 - 0 
16:00FT Pakruojis (12) 1 - 5 Hegelmann Litauen (7) 0 - 2 
17:00FT FK mazeikiai (16) 2 - 7 Baltic Football Academy (11) 2 - 3 
17:00FT Lietava Jonava (4) 1 - 0 Vilnaus Vitys (9) 1 - 0 
     Myanmar: National League (2)
12:00FT Yangon United (1) 4 - 0 Rakhine United (7)  
12:30FT Dagon FC (10) 3 - 0 Magwe (9)  
     Norway: Eliteserien (6)
19:00FT Bodo/Glimt (3) 2 - 0 Stromsgodset (15) 0 - 0
19:00FT Lillestrom (11) 0 - 2 Viking (6) 0 - 1
19:00FT Mjondalen (13) 1 - 1 Kristiansund BK (5) 1 - 0
19:00FT Molde (1) 2 - 0 Ranheim (10) 1 - 0
19:00FT Sarpsborg 08 FF (12) 2 - 0 ODD Ballklubb (2) 1 - 0
21:00FT Rosenborg (9) 3 - 0 Valerenga (7) 1 - 0
     Norway: OBOS-ligaen - 1. Divisjon (7)
16:00FT Ham-Kam (11) 1 - 2 Aalesund (1) 0 - 1 
19:00FT jerv (8) 0 - 0 Sandnes ULF (10) 0 - 0 
19:00FT Notodden (15) 0 - 2 Sandefjord (2) 0 - 1 
19:00FT Skeid (13) 1 - 1 KFUM Oslo (4) 0 - 1 
19:00FT Sogndal (9) 4 - 2 Strommen (14) 3 - 0 
19:00FT Tromsdalen Uil (16) 2 - 2 Nest-Sotra (12) 0 - 1 
19:00FT Ull/Kisa (7) 5 - 1 Raufoss (6) 1 - 1 
     Norway: 2. Divisjon - Group 1 (4)
16:00FT Moss (7) 2 - 1 Brattvag (10) 2 - 0 
17:00FT Sola (13) 1 - 0 Byasen (12) 0 - 0 
19:00FT Bryne (9) 2 - 1 Vidar (11) 2 - 0 
19:00FT Halden (3) 2 - 1 Arendal (8) 1 - 0 
     Norway: 2. Divisjon - Group 2 (3)
17:00FT Baerum (8) 3 - 2 Mjolner (12) 3 - 2 
17:00FT Grorud (1) 2 - 1 Senja (10) 1 - 1 
18:00FT Alta (5) 3 - 1 Elverum (13) 1 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 3 (1)
15:00FT Start 2 (10) 1 - 1 Brodd (6) 0 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 4 (2)
16:00FT Vestfossen (12) 1 - 1 fana (3) 1 - 1 
17:00FT Stord (4) 5 - 2 Brann 2 (10) 0 - 2 
     Norway: 3. Division - Group 6 (2)
16:00FT Harstad (11) 1 - 3 Gjellerasen (2) 0 - 3 
16:30FT Bodo/Glimt 2 (6) 2 - 1 Melbo (5) 1 - 0 
     Norway: 1. Division Women (5)
14:00FT Kaupanger W (10) 0 - 4 Floeya W (1) 0 - 3 
16:00FT Byaasen W (9) 3 - 3 Snoegg Fotball W (12) 1 - 2 
16:00FT Hoenefoss W (4) 1 - 3 Amazon Grimstad W (2) 1 - 1 
17:00FT Oevrevoll Hosle W (3) 4 - 1 Medkila W (8) 2 - 0 
18:00FT Grei Kvinner Elite W (5) 3 - 3 Grand Bodo W (6) 2 - 3 
     Paraguay: Segunda Division (5)
17:00FT 12 de Octubre (2) 1 - 2 Atyra FC (1)  
17:00FT 2 de Mayo (4) 2 - 0 Fulgencio Yegros (15)  
17:00FT Deportivo Caaguazu (16) 0 - 1 Sportivo Trinidense (6)  
17:00FT Ri 3 Corrales (14) 0 - 1 Ovetense FC (11)  
17:00FT Sportivo Iteno (13) 0 - 0 Independiente F.b.c. (10)  
     Peru: Segunda Division (6)
21:00FT Atletico Grau (5) 3 - 1 Comerciantes Unidos (10) 2 - 0 
21:15FT Juan Aurich (3) 1 - 0 Cultural Santa Rosa (7) 1 - 0 
23:30FT Cienciano (4) 5 - 0 LOS Caimanes (12) 2 - 0 
23:30FT Santos (2) 1 - 1 Deportivo Coopsol (8) 0 - 0 
23:30FT Sport Loreto (9) 1 - 0 Alianza Atletico (6) 0 - 0 
23:30FT Union Huaral (1) 1 - 0 Sport Victoria (11) 1 - 0 
     Sierra Leone: Premier League (2)
19:30FT Diamond Stars (5) 1 - 1 Old Edwardians (11)  
21:30FT Ports Authority (6) 1 - 2 FC Kallon (2)  
     South Korea: K-League Classic (2)
13:00FT FC Seoul (3) 4 - 2 Suwon Bluewings (8) 1 - 1
13:00FT Sangju Sangmu FC (5) 4 - 2 Jeju United FC (11) 4 - 1 
     Suriname: Eerste Divisie (1)
22:30FT Papatam (14) 2 - 1 Politie VV (5)  
     Sweden: Superettan (1)
18:30FT Halmstad (11) 2 - 0 Mjallby AIF (2) 2 - 0
     Sweden: Division 1 - Norra (1)
18:00FT vasalunds IF (8) 1 - 2 Akropolis IF (1) 1 - 0 
     Sweden: Division 1 - Sodra (1)
18:00FT IFK Varnamo (11) 2 - 2 Utsiktens BK (4) 2 - 1 
     Sweden: Division 2 Norra Svealand (1)
15:30FT SKiljebo SK (11) 1 - 2 FC Gute (10) 0 - 0 
     Sweden: Division 2 Norrland (1)
16:00FT Piteaa (6) 1 - 4 Friska Viljor FC (1) 1 - 0 
     Sweden: Division 2 Sodra Svealand (3)
16:00FT IFK Haninge BRB (1) 4 - 0 Soedertaelje FK (14) 1 - 0 
18:00FT Assyriska FF (4) 2 - 1 Ifk Aspudden-Tellus (13) 0 - 0 
18:00FT Vaermbols FC (11) 0 - 4 Syrianska Botkyrka (5) 0 - 1 
     Tajikistan: Tajik League (1)
15:30FT Khatlon (5) 0 - 1 Kuktosh (2)  
     Thailand: Thai Premier League (4)
14:00FT Bangkok United (3) 2 - 0 Ratchaburi (10) 0 - 0 
14:00FT Chiangmai FC (14) 0 - 2 PTT Rayong (11) 0 - 1 
15:00FT Chonburi FC (8) 2 - 0 Muangthong United (16) 1 - 0 
15:00FT Port FC (2) 1 - 3 Buriram United (1) 0 - 1 
     Thailand: Thai League 2 (4)
14:00FT Navy FC (15) 1 - 0 Nong Bua Pitchaya (5)  
14:00FT Rayong FC (9) 3 - 3 Lampang FC (3)  
15:00FT Customs United (17) 0 - 0 Chiangmai United (14)  
15:00FT Sisaket (4) 3 - 0 Air Force Central FC (18)  
     USA: United Soccer League (16)
00:00FT Carolina Railhawks (6) 2 - 0 Swope Park Rangers (36) 2 - 0 
01:30FT FC Tampa Bay Rowdies (1) 1 - 1 Charleston Battery (15) 1 - 0 
02:00FT Charlotte Independence (32) 4 - 1 Birmingham Legion (31) 1 - 1 
02:00FT Ottawa Fury FC (11) 0 - 0 Memphis 901 (33) 0 - 0 
02:30FT Atlanta United II (29) 0 - 5 Pittsburgh Riverhounds (26) 0 - 3 
02:30FT Loudoun United (30) 1 - 2 Indy Eleven (5) 1 - 0 
03:00FT Bathlehem Steel FC (25) 3 - 1 Saint Louis FC (18) 3 - 0 
03:30FT Austin Bold (17) 1 - 1 Seattle Sounders II (34) 0 - 1 
03:30FT Rio Grande Valley FC Toros (19) 3 - 0 Colorado Switchbacks (28) 0 - 0 
03:30FT Tulsa Roughnecks (23) 0 - 2 El Paso Locomotive (7) 0 - 1 
04:00FT Oklahoma City Energy (14) 1 - 1 San Antonio FC (24) 0 - 0 
05:30FT Las Vegas Lights FC (20) 5 - 1 New Mexico United (8) 2 - 0 
05:30FT Phoenix Rising (3) 3 - 0 Orange County SC (21) 2 - 0 
05:30FT Reno 1868 Fc (12) 4 - 2 La Galaxy II (22) 2 - 2 
22:00FT Hartford Athletic (35) 2 - 3 Nashville Sc (4) 1 - 1 
22:00FT New York Red Bulls II (2) 1 - 0 Louisville City FC (9) 0 - 0 
     USA: National Womens Soccer League (4)
02:45FT North Carolina Courage W (4) 1 - 1 Portland Thorns W (3) 0 - 1 
03:30FT Houston Dash W (5) 2 - 2 Orlando Pride W (9) 0 - 1 
05:00FT Seattle Reign W (7) 1 - 1 Washington Sprint W (1) 0 - 0 
05:00FT Utah Royals W (2) 1 - 0 Sky Blue W (8) 1 - 0 
     Uruguay: Segunda Division (1)
00:00Pst Atenas (3) -:- SUD America (8)  
     Uzbekistan: Professional Football League (4)
16:00FT Andijon (11) 1 - 1 Metallurg Bekabad (9) 1 - 0 
16:00FT FC Bunyodkor (3) 1 - 1 Nasaf Qarshi (7) 1 - 1 
17:30FT Olmaliq FK (12) 1 - 1 Navbahor Namangan (6) 0 - 1 
18:00FT FK Buxoro (13) 0 - 5 Pakhtakor (1) 0 - 1 
     Vietnam: V League 1 (3)
13:00FT Sanna Khanh HOA (14) 0 - 1 Viettel (9) 0 - 1 
13:00FT Song Lam Nghe An (4) 3 - 0 Hoang ANH GIA LAI (10) 0 - 0 
15:00FT Than Quang Ninh (3) 4 - 2 HAI Phong (12) 1 - 0 
     Zimbabwe: Premier League (5)
16:00FT CAPS United (3) 3 - 3 TelOne (15) 2 - 1 
16:00FT Highlanders (13) 1 - 0 Dynamos (12) 0 - 0 
16:00FT Manica Diamonds (7) 0 - 0 Ngezi Platinum (8) 0 - 0 
16:00FT Mushowani Stars (17) 0 - 0 Hwange (14) 0 - 0 
16:00FT Triangle United (11) 0 - 0 Chicken Inn (2) 0 - 0 

Get live football scores from 16/06/2019 & the football fixtures from 16/06/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 16/06/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 16/06/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement