SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Spain: Primera Division (1)
22:00FT Celta Vigo (11) 0 - 1 Alaves (2) 0 - 0
     France: Ligue 1 (1)
21:45FT Lyon (3) 2 - 0 Nimes (15) 1 - 0
     Germany: Bundesliga (1)
21:30FT Eintracht Frankfurt (7) 7 - 1 Fortuna Dusseldorf (18) 3 - 0
     Algeria: Ligue 1 (4)
19:00FT Hussein Dey (5) 0 - 2 CR Belouizdad (16) 0 - 1 
19:45FT MC Oran (9) 0 - 0 JS Kabylie (2) 0 - 0 
19:45FT USM Bel Abbes (15) 2 - 2 USM Alger (1) 0 - 1 
21:00FT JS Saoura (6) 2 - 2 Paradou AC (13) 1 - 0 
     Algeria: Ligue 2 (4)
17:00FT Usm El Harrach (15) 0 - 0 ASO Chlef (1) 0 - 0 
18:00FT JSM Skikda (12) 2 - 0 Blida (16) 2 - 0 
18:00FT RC Relizane (8) 2 - 0 RC Kouba (14) 0 - 0 
19:45FT El Eulma (3) 1 - 0 Amal BOU Saada (10) 0 - 0 
     Argentina: Primera B Nacional (2)
21:30FT Almagro (6) 1 - 2 Ferro Carril Oeste (10) 0 - 0 
21:30FT Arsenal Sarandi (2) 1 - 0 Deportivo Moron (20) 0 - 0 
     Argentina: Primera B Metropolitana (3)
21:00FT Deportivo Riestra (2) 0 - 3 San Telmo (10) 0 - 1 
21:30FT Talleres Remedios (18) 2 - 1 Almirante Brown (6) 1 - 0 
21:30FT Tristan Suarez (12) 3 - 0 Sacachispas (11) 2 - 0 
     Argentina: Primera C Metropolitana (5)
21:30FT General Lamadrid (11) 2 - 1 Midland (5) 1 - 0 
21:30FT Ituzaingo (19) 1 - 4 Victoriano Arenas (4) 1 - 1 
21:30FT Lujan (18) 1 - 1 Canuelas (13) 0 - 0 
22:00FT Central Cordoba (8) 3 - 1 Berazategui (10) 1 - 1 
22:00FT Villa San Carlos (3) 0 - 0 Deportivo Armenio (1) 0 - 0 
     Armenia: First Division (1)
14:00FT Erebuni (12) 0 - 2 Alashkert FC II (4) 0 - 0 
     Australia: A-League (1)
11:55FT Adelaide United (2) 1 - 1 Sydney FC (3) 1 - 0
     Austria: Erste Liga (6)
20:10FT Austria Klagenfurt (14) 2 - 2 SKU Amstetten (11) 0 - 2
20:10FT Austria Lustenau (4) 5 - 2 Austria Vienna (Am) (12) 4 - 1
20:10FT FC BW Linz (2) 1 - 1 SV Horn (15) 0 - 0
20:10FT SC Wiener Neustadt (5) 2 - 1 FC Liefering (7) 0 - 0
20:10FT SV Lafnitz (8) 0 - 0 Ried (3) 0 - 0
20:10FT WSG Wattens (1) 4 - 1 Lask Juniors Linz (13) 1 - 1
     Austria: Regionalliga East (6)
20:00FT Ask-bsc Bruck/leitha (4) 0 - 2 Leobendorf (2) 0 - 0 
20:00FT Neusiedl (11) 2 - 0 SG Traiskirchen (9) 2 - 0 
20:00FT SKN ST. Polten (Am) (7) 2 - 1 Admira Wacker (Am) (14) 1 - 0 
20:30FT Ebreichsdorf (1) 2 - 2 SC-ESV Parndorf (13) 0 - 1 
20:30FT Marchfeld (10) 1 - 1 Wiener Sportklub (5) 0 - 0 
20:30FT SV Schwechat (16) 0 - 0 Stadlau (15) 0 - 0 
     Austria: Regionalliga Central (4)
20:00FT FC Wels (14) 1 - 3 Gleichenberg (8) 0 - 2 
20:00FT Wolfsberger AC II (5) 1 - 2 Grazer AK (1) 0 - 2 
20:00FT Union VB Vocklamarkt (6) 3 - 1 SV Lendorf (16) 1 - 1 
20:00FT Volkermarkt (15) 1 - 5 FC Gleisdorf 09 (2) 0 - 1 
     Austria: Regionalliga West (5)
20:00FT Bsk 1933 (14) 0 - 7 Usk Anif (2) 0 - 1 
20:00FT SC Schwaz (7) 0 - 2 FC Kufstein (4) 0 - 1 
20:00FT SV Grodig (10) 1 - 0 FC Pinzgau (13) 0 - 0 
20:00FT SV Seekirchen (8) 3 - 2 SCR Altach (Am) (12) 2 - 2 
20:00FT SV Wals Grunau (15) 1 - 3 TSV St. Johann (6) 1 - 2 
     Belarus: Vyscha Liga (1)
19:00FT FC Vitebsk (2) 3 - 1 FC Dnepr Mogilev (16) 1 - 0
     Belgium: Super League Women (2)
21:00FT Standard Liege W (3) 4 - 2 Genk W (4) 4 - 1 
21:30FT OH Leuven W (5) 1 - 2 Anderlecht W (2) 0 - 1 
     Bulgaria: A PFG (1)
20:00FT Vereya Stara Zagora (14) 2 - 2 Botev Vratsa (11) 0 - 2 
     Burkina Faso: 1ère Division (1)
18:30 Ajeb (15) -:- Majestic (3)   
     Colombia: Primera A - Clausura (4)
00:00FT Envigado (15) 1 - 0 Deportivo Pasto (17) 1 - 0 
02:00FT Deportivo Cali (9) 1 - 0 America De Cali (13) 0 - 0 
04:00FT Millonarios (11) 1 - 0 Leones FC (20) 1 - 0 
04:00FT Rionegro Aguilas (8) 1 - 3 Atletico Nacional (7) 0 - 1 
     Croatia: Prva Hnl (1)
19:00FT Inter Zapresic (8) 1 - 2 HNK Rijeka (4) 0 - 1
     Cyprus: Division 2 (1)
19:00FT Othellos Athienou (6) 0 - 0 Ethnikos Achnas (1) 0 - 0 
     Cyprus: Division 3 (1)
18:00FT Ethnikos Assias (15) 1 - 3 Elpida Astromeriti (9) 0 - 0 
     Czech Republic: Gambrinus Liga (1)
19:00FT Bohemians 1905 (8) 2 - 2 Plzen (1) 1 - 1
     Czech Republic: Druha Liga (3)
19:00FT Ceske Budejovice (1) 3 - 1 Hradec Kralove (3) 2 - 1 
19:00FT Usti Nad Labem (5) 3 - 0 Taborsko (16) 3 - 0 
19:00FT Znojmo (10) 0 - 4 Pardubice (4) 0 - 3 
     Denmark: Superligaen (1)
20:00FT Esbjerg (3) 2 - 0 Hobro (14) 0 - 0
     Denmark: 2. Division - Pool 1 (1)
20:00FT Kolding FC (1) 3 - 1 Ringkobing IF (6) 0 - 0 
     Denmark: U19 League (1)
15:00FT AGF U19 (8) 2 - 1 FC Koebenhavn U19 (5)  
     Egypt: Premier League (3)
16:00FT Smouha SC (3) 1 - 1 Haras El Hodood (17) 1 - 0 
19:00FT Ismaily SC (11) 2 - 0 AL Assiouty (4) 1 - 0 
22:00FT ENPPI (10) 1 - 1 El Dakhleya (9) 1 - 1 
     El Salvador: Primera Division - Apertura (3)
00:00FT Aguila (2) 1 - 0 Santa Tecla (3) 1 - 0 
03:30FT Chalatenango (9) 0 - 0 FAS (5) 0 - 0 
04:00FT Luis Angel Firpo (12) 2 - 2 Sonsonate (11) 1 - 1 
     England: Championship (1)
21:45FT Sheffield Wednesday (11) 1 - 2 Middlesbrough (1) 0 - 0
     England: Premier League 2 - Division 1 (2)
14:00FT Tottenham U23 (8) 1 - 0 Leicester U23 (6) 0 - 0 
21:00FT Brighton U23 (4) 2 - 1 Blackburn U23 (12) 0 - 1 
     England: Premier League 2 - Division 2 (4)
21:00FT Fulham U23 (11) 0 - 3 West Brom U23 (8) 0 - 2 
21:00FT Manchester United U23 (1) 3 - 0 Sunderland U23 (12) 1 - 0 
21:00FT Middlesbrough U23 (10) 2 - 3 Reading U23 (5) 1 - 0 
21:00FT Southampton U23 (4) 3 - 2 Wolves U23 (2) 1 - 0 
     France: Ligue 2 (8)
21:00FT Ajaccio (14) 3 - 2 Le Havre (9) 2 - 0
21:00FT Auxerre (18) 2 - 0 Beziers (15) 0 - 0
21:00FT Clermont Foot (10) 0 - 0 RED Star FC 93 (19) 0 - 0
21:00FT Estac Troyes (11) 1 - 2 Sochaux (12) 1 - 0
21:00FT Metz (1) 3 - 0 Niort (8) 1 - 0
21:00FT Nancy (20) 1 - 2 Grenoble (5) 0 - 1
21:00FT Orleans (6) 1 - 0 Valenciennes (17) 0 - 0
21:00FT Paris FC (7) 0 - 0 Chateauroux (16) 0 - 0
     France: National (8)
21:00FT Chambly Thelle FC (6) 1 - 1 Lyon Duchere (3) 1 - 0 
21:00FT Dunkerque (16) 1 - 0 Drancy (18) 0 - 0 
21:00FT Entente S ST Gratien (15) 0 - 1 Concarneau (8) 0 - 0 
21:00FT Le Mans (4) 1 - 0 Bourg-en-bresse 01 (17) 1 - 0 
21:00FT Marignane (13) 1 - 1 Cholet (9) 0 - 0 
21:00FT PAU (11) 3 - 1 Boulogne (5) 1 - 1 
21:00FT Tours (12) 0 - 2 Rodez (2) 0 - 1 
21:00FT Villefranche (14) 0 - 1 Quevilly (7) 0 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
14:30FT Chikhura Sachkhere (3) 2 - 1 Dila Gori (4) 2 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga 2 (2)
14:00FT Gagra (3) 5 - 1 Merani Martvili (8) 2 - 1 
14:00FT Samgurali Tskhaltubo (10) 1 - 1 Fc Shevardeni 1906 (6) 1 - 1 
     Germany: 2. Bundesliga (2)
19:30FT Dynamo Dresden (10) 1 - 1 Erzgebirge AUE (13) 1 - 1
19:30FT SV Sandhausen (16) 4 - 0 FC Ingolstadt 04 (18) 1 - 0
     Germany: 3. Liga (1)
20:00FT Carl Zeiss Jena (15) 0 - 0 VfR Aalen (17) 0 - 0 
     Germany: Regionalliga Nord (1)
20:30FT VfB Lubeck (2) 3 - 1 Werder Bremen II (5) 1 - 1 
     Germany: Regionalliga Süd/Südwest (2)
20:00FT FSV Frankfurt (13) 2 - 3 1899 Hoffenheim II (7) 0 - 2 
20:30FT FK Pirmasens (9) 1 - 1 Kickers Offenbach (6) 0 - 1 
     Germany: Regionalliga West (3)
20:30FT Borussia Monchengladbach II (7) 0 - 1 Bonner SC (13) 0 - 1 
20:30FT FC Viktoria Koln (1) 1 - 0 SV Lippstadt 08 (6) 0 - 0 
20:30FT SV Rodinghausen (5) 1 - 2 Wuppertaler SV (8) 0 - 2 
     Germany: Regionalliga Bayern (4)
20:00FT FC Augsburg II (13) 1 - 1 VFR Garching (12) 1 - 1 
20:00FT SpVgg Greuther Furth II (15) 0 - 0 Bayern Munich II (1) 0 - 0 
20:00FT TSV Buchbach (10) 0 - 3 SpVgg Bayreuth (11) 0 - 1 
20:30FT FC Memmingen (6) 6 - 2 FV Illertissen (17) 3 - 0 
     Germany: Oberliga NOFV-Süd (2)
20:30FT FSV 63 Luckenwalde (2) 2 - 0 VFC Plauen (5) 0 - 0 
21:00FT Union Sandersdorf (7) 2 - 0 Ludwigsfelder (15) 2 - 0 
     Germany: Oberliga Hamburg (4)
20:00FT Wandsbeker Concordia (12) 1 - 1 Barmbek-Uhlenhorst (6) 1 - 0 
20:30FT SC Victoria Hamburg (8) 3 - 0 SV Rugenbergen (10) 2 - 0 
20:30FT TuS Osdorf (7) 2 - 0 SV Curslack-Neuengamme (11) 0 - 0 
21:00FT FC Suederelbe (9) 1 - 4 TSV Sasel (3) 0 - 0 
     Germany: Oberliga Bremen (4)
20:00FT Brinkumer SV (8) 5 - 3 Leher (7) 2 - 1 
20:30FT FC Oberneuland (2) 6 - 0 OSC Bremerhaven (15) 3 - 0 
20:30FT Habenhauser FV (11) 2 - 3 BSC Hastedt (6) 1 - 0 
20:30FT Vatan Sport Bremen (14) 0 - 3 TuS Schwachhausen (5) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Niedersachsen (1)
21:00FT BV Cloppenburg (10) 1 - 0 Heeslinger SC (11) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Westfalen (1)
20:30FT Hammer SpVg (10) 3 - 0 FC Bruenninghausen (12) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Hessen (2)
20:30FT FV Bad Vilbel (11) 5 - 0 FC Ederbergland (17) 4 - 0 
20:30FT KSV Baunatal (5) 0 - 3 FSC Lohfelden (12) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Bayern Nord (1)
20:00FT SC Eltersdorf (5) 3 - 0 SpVgg Bayern Hof (7) 2 - 0 
     Gibraltar: Premier Division (1)
21:30FT Lynx (7) 0 - 1 FC Boca Juniors (9) 0 - 0 
     Grenada: Premier Division (1)
23:00 Eagles Super Strikers (7) -:- Camerhogne (4)   
     India: Super League (1)
17:00FT Mumbai City (6) 2 - 0 Pune City (9) 2 - 0
     Indonesia: Super League (3)
11:30FT Mitra Kukar (15) 0 - 1 Bhayangkara FC (4) 0 - 1 
11:30FT Pusamania Borneo (7) 1 - 2 PSM Makassar (1) 1 - 1 
14:30FT Barito Putera (8) 0 - 0 Perseru Serui (16) 0 - 0 
     Iran: Pro League (6)
15:00FT Machine Sazi FC (10) 1 - 1 Naft Masjed Soleyman (15) 0 - 1 
15:00FT Saipa (6) 1 - 2 Esteghlal FC (5) 1 - 1 
15:30FT Sepidrood Rasht (16) 0 - 0 ZOB Ahan (9) 0 - 0 
16:15FT Sepahan FC (2) 3 - 2 Nassaji Mazandaran (14) 1 - 1 
16:30FT Esteghlal Khuzestan (13) 0 - 2 Pars Jonoubi JAM (8) 0 - 1 
17:30Pst Persepolis FC (3) -:- Paykan (4)  
     Iraq: Premier League (2)
15:00FT Al Bahri (13) 0 - 1 Al Semawah (16) 0 - 0 
17:15FT Naft Al Wasat (5) 1 - 0 Al Karkh (3) 1 - 0 
     Israel: Liga Leumit (5)
15:00FT Hapoel Ashkelon (4) 1 - 1 Hapoel Afula (6) 1 - 0 
15:00FT Hapoel Iksal (13) 2 - 1 Sektzya Ness Ziona (5) 0 - 0 
15:00FT Hapoel Katamon (1) 3 - 3 Hapoel Bney Lod FC (14) 2 - 2 
15:00FT Hapoel R. H. I. Nir (12) 3 - 0 Hapoel Marmorek (15) 2 - 0 
15:00FT Hapoel Ramat Gan (9) 2 - 1 Maccabi Ahi Nazareth (11) 0 - 0 
     Italy: Serie B (1)
22:00FT Spezia (4) 1 - 3 Pescara (1) 1 - 2 
     Japan: J. League Div.1 (1)
13:30FT Kashiwa Reysol (16) 0 - 1 Nagoya Grampus (14) 0 - 1
     Japan: J. League Div.2 (1)
13:00FT Kanazawa (12) 0 - 0 Ehime FC (18) 0 - 0
     Jordan: Pro League (2)
17:00FT Al Ahli Amman (10) 0 - 1 Al Wehdat SC (5) 0 - 0 
19:30FT Al Hussein SC (4) 2 - 0 Shabab AL Ordon (2) 1 - 0 
     Latvia: Virsliga (1)
19:00FT RFS (3) 3 - 0 Valmieras (8) 1 - 0
     Lebanon: Premier League (1)
16:00FT Racing Beirut (7) 0 - 1 AL Ansar (3)  
     Malta: Premier League (2)
19:00FT Senglea Athletic (14) 0 - 1 Gzira United (1) 0 - 0 
21:15FT Qormi FC (13) 0 - 2 ST. Andrews FC (9) 0 - 1 
     Malta: Division 1 (2)
20:00FT Santa Lucia F.C. (1) 4 - 2 San Gwann FC (14) 3 - 1 
20:00FT Swieqi United F.C. (12) 3 - 4 Zebbug Rangers (2) 1 - 3 
     Netherlands: Eerste Divisie (9)
21:00FT Almere City FC (3) 0 - 1 GO Ahead Eagles (1) 0 - 1
21:00FT Cambuur (7) 3 - 1 Helmond Sport (19) 2 - 1 
21:00FT Dordrecht (20) 1 - 1 Jong AZ (15) 1 - 1 
21:00FT FC Eindhoven (14) 1 - 1 FC Volendam (17) 1 - 0
21:00FT FC OSS (9) 0 - 1 Den Bosch (4) 0 - 1
21:00FT Jong Ajax (8) 2 - 1 Waalwijk (16) 1 - 1 
21:00FT MVV (11) 2 - 2 Jong PSV (10) 1 - 1
21:00FT Roda (12) 1 - 1 Sparta Rotterdam (2) 0 - 0
21:00FT Telstar (13) 0 - 3 NEC Nijmegen (5) 0 - 1 
     Netherlands: Eredivisie Women (3)
20:30FT ADO Den Haag W (2) 4 - 1 VV Alkmaar W (8) 3 - 0 
20:30FT PSV/Eindhoven W (1) 5 - 0 Achiless 29 W (9) 2 - 0 
20:30FT Twente W (4) 0 - 0 Heerenveen W (5) 0 - 0 
     Northern Ireland: Nifl Premiership (1)
22:00FT Newry City FC (11) 0 - 2 Institute FC (8) 0 - 2 
     Oman: Pro League (7)
15:50FT Al Oruba (8) 0 - 0 Majees FC (14) 0 - 0 
16:00FT Muscat Club (5) 1 - 1 Al Nasr Salalah (6) 0 - 0 
16:00FT Saham (2) 1 - 1 Al Suwaiq SC (9) 0 - 0 
16:15FT Dhofar (1) 2 - 2 Al Nahda Club (3) 1 - 0 
19:00FT Oman Club (11) 2 - 1 Al Rustaq Sc (10) 2 - 1 
19:00FT Sohar (4) 5 - 4 Al Shabab (12) 3 - 3 
19:15FT Mrbat (7) 2 - 1 SUR (13) 1 - 0 
     Pakistan: Premier League (2)
11:00FT Afghan FC (6) 1 - 0 Karachi Port Trust (15) 0 - 0 
13:30FT Muslim (12) 0 - 2 Pakistan Army (3) 0 - 2 
     Palestine: Premier League (3)
16:00FT Markaz Balata (2) 2 - 2 Mosaset Al Bireh (5) 0 - 1 
16:00FT Markaz Tulkarm (11) 2 - 1 Ahli Al Khalil (7) 0 - 0 
19:00FT Shabab Al-Dhahiriya (12) 0 - 1 Hilal Al-Quds (1) 0 - 0 
     Poland: Ekstraklasa (2)
19:00FT Piast Gliwice (4) 1 - 1 Lechia Gdansk (2) 1 - 0
21:30FT Jagiellonia (1) 2 - 1 Pogon Szczecin (10) 0 - 0
     Poland: I Liga (3)
19:00FT Garbarnia Krakow (18) 1 - 3 B-B Termalica Nieciecza (14) 0 - 0 
20:10FT Sandecja Nowy Sacz (2) 2 - 0 Wigry Suwalki (12) 1 - 0 
21:45FT Stal Mielec (11) 2 - 0 GKS Katowice (16) 0 - 0 
     Portugal: Taça de Portugal (1)
22:15FT Vila Real 0 - 6 FC Porto 0 - 2 
     Rep. Of Ireland: Premier League (5)
21:45FT Bray Wanderers (10) 0 - 5 Bohemians (6) 0 - 4
21:45FT Derry City (7) 0 - 3 Cork City (2) 0 - 1
21:45FT Dundalk (1) 5 - 0 Sligo Rovers (8) 3 - 0
21:45FT Limerick FC (9) 0 - 4 St. Patricks Ath. (5) 0 - 2
22:00FT Shamrock Rovers (3) 3 - 1 Waterford United (4) 2 - 0
     Romania: Liga I (2)
18:00FT FC Voluntari (14) 4 - 0 Concordia (10) 2 - 0
21:00FT CFR 1907 Cluj (1) 1 - 0 Csms Iasi (9) 1 - 0
     Russia: Premier League (2)
18:00FT Anzhi (14) 0 - 2 CSKA Moscow (3) 0 - 1 
20:30FT Lokomotiv Moscow (4) 2 - 1 FC Rostov (5) 1 - 1 
     Russia: PFL - West (1)
18:00FT Luki-Energiya (12) 2 - 1 Tekstilshtik-Telekom (1) 0 - 1 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group A (6)
15:05FT Al-Sahel (4) 2 - 1 Al Akhdoud (12) 1 - 1 
15:20FT Al Sadd (3) 2 - 1 Al-hjazz (11) 1 - 1 
15:30FT Al Bukayriyah (5) 3 - 2 Al-muzahmiyya (10) 2 - 1 
15:50FT Al-ghazwa (14) 1 - 4 Al-taqdom (1) 1 - 2 
15:55FT Al-suqoor (7) 0 - 0 Al Jndal (6) 0 - 0 
19:10FT Al-draih (13) 0 - 2 Al-riyadh (2) 0 - 2 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group B (5)
15:05FT Al-jabil (1) 2 - 0 Al Drae (16) 1 - 0 
15:25FT Afif (4) 2 - 2 Al-watani (7) 1 - 0 
15:30FT Al Arabi SC (8) 1 - 1 Al-khlood (6) 0 - 0 
15:35FT Arar (18) 0 - 2 Hetten FC (3) 0 - 1 
15:45FT Al-wajj (5) 1 - 1 Al-sharq (9) 0 - 0 
     Saudi Arabia: Pro League (4)
18:10FT Al Baten (12) 0 - 2 Al-nassr (1) 0 - 1 
18:10FT Al-faisaly FC (11) 1 - 4 Al Taawon (7) 1 - 2 
18:15FT Al-raed (10) 0 - 3 Al-fateh (8) 0 - 1 
20:00FT Al-ittihad FC (16) 1 - 1 Ohod (15) 0 - 0 
     Serbia: Super Liga (1)
18:30FT Cukaricki (3) 1 - 0 Vojvodina (8) 0 - 0 
     Serbia: Prva Liga (1)
15:30FT Sindjelic Beograd (3) 1 - 0 Fk Zlatibor (1) 1 - 0 
     Slovakia: 2. Liga (2)
15:30FT Lokomotiva Kosice (13) 1 - 1 L. Mikulas (4) 1 - 1 
15:30FT Stk 1914 Samorin (9) 5 - 1 Inter Bratislava (11) 3 - 0 
     Spain: Segunda Division (1)
22:00FT Elche (14) 2 - 0 Malaga (1) 1 - 0
     Sweden: Superettan (1)
20:00FT Norrby IF (9) 0 - 1 Orgryte IS (5) 0 - 1 
     Switzerland: Challenge League (1)
22:00FT FC Winterthur (2) 2 - 1 FC Vaduz (8) 2 - 0
     Syria: Premier League (6)
15:00FT Al-Sahel (2) 2 - 1 Jableh SC (12) 2 - 0 
15:00FT Al Shorta (3) 2 - 1 Al Nawaeir (9) 2 - 1 
15:00FT Al Taliya (13) 0 - 1 Al Karamah (7) 0 - 0 
15:00FT Al-Wathba (6) 2 - 1 Tishreen (1) 0 - 1 
15:00FT Herafio Halab (14) 1 - 3 Al-Ittihad Aleppo (4) 0 - 1 
15:00AET Hutteen SC (11) 0 - 0 Al Majd (10) 0 - 0 
     Turkey: Super Lig (1)
20:30FT Galatasaray (1) 1 - 1 Bursaspor (13) 0 - 0
     Turkey: Tff 1. Lig (1)
19:00FT Denizlispor (4) 3 - 0 Afjet Afyonspor (9) 1 - 0 
     UAE: Arabian Gulf League (4)
16:00FT Dibba Al-fujairah (14) 0 - 1 Shabab Al Ahli Dubai (5) 0 - 1
16:05FT Baniyas SC (10) 3 - 3 Emirates Club (13) 1 - 1 
18:45FT Al-Ittihad Kalba (6) 2 - 3 Al Fujairah SC (7) 2 - 0
18:45FT Al-wasl FC (9) 1 - 3 Al Nasr (11) 1 - 1
     Uganda: Premier League (2)
16:00FT URA FC (3) 1 - 0 Ndejje University (10)  
16:30FT Onduparaka (7) 0 - 2 Kcca FC (2)  
     Ukraine: Premier League (1)
19:00FT Shakhtar Donetsk (1) 1 - 0 Desna Chernihiv (7) 0 - 0 
     Ukraine: Persha Liga (1)
18:00FT MFK Mykolaiv (8) 1 - 1 Sumy (12) 0 - 0 
     Wales: Premier League (2)
21:45FT Barry Town (3) 5 - 2 Llanelli AFC (12) 2 - 1 
21:45FT Caernarfon Town (7) 0 - 3 Newtown AFC (5) 0 - 0 

Get live football scores from 19/10/2018 & the football fixtures from 19/10/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 19/10/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 19/10/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement