My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:00Pst Leeds (12) -:- Southampton (9)  
20:00 Manchester City (3) -:- Aston Villa (11)  
22:15 Fulham (18) -:- Manchester United (2)  
 
22:00 Marseille (6) -:- Lens (10)
 
19:30 FC Schalke 04 (18) -:- FC Koln (16)
21:30 Arminia Bielefeld (15) -:- VfB Stuttgart (10)
21:30 FC Augsburg (12) -:- Bayern Munich (1)
21:30 RB Leipzig (3) -:- Union Berlin (6)
21:30 SC Freiburg (9) -:- Eintracht Frankfurt (8)
 
16:00 Udinese (15) -:- Atalanta (6)
 
22:15 Livingston (5) -:- Celtic (2)
 
20:00 Getafe (13) -:- Huesca (20)
22:00 Real Betis (10) -:- Celta Vigo (9)
22:30 Villarreal (5) -:- Granada CF (7)
 
17:30 Kortrijk (11) -:- St. Truiden (15)
19:45 AS Eupen (12) -:- Beerschot Wilrijk (10)
19:45 KV Mechelen (14) -:- Standard Liege (8)
22:00 Antwerp (4) -:- Cercle Brugge (18)
22:00 Club Brugge KV (1) -:- Oostende (6)
 
14:45 Apolonia Fier (9) -:- FK Kukesi (7)  
14:45 Bylis (8) -:- Vllaznia (1)  
14:45 Kastrioti Kruje (6) -:- Teuta Durres (3)  
14:45 Laci (4) -:- Skenderbeu Korce (10)  
 
16:30 Cuanda Cubango FC (13) -:- Onze Bravos (3)   
16:30 Desportivo Huila (12) -:- Sagrada Esperanca (8)   
16:30 Ferroviario de Huambo (4) -:- C.R.D. Libolo (14)   
16:30 Sporting De Cabinda (16) -:- Baixa de Kassange (15)   
17:30 Academica Lobito (7) -:- Santa Rita De Cassia (6)   
17:30 Atletico Petroleos Luanda (1) -:- G.D. Interclube (2)   
17:30 Progresso Associacao (9) -:- Wiliete FC (10)   
 
22:00 Botafogo (20) -:- Atletico Goianiense (13)
23:00 Bahia (17) -:- Atletico Paranaense (10)
 
00:15FT Avai (6) 5 - 2 Juventude (5) 4 - 2
00:15FT Botafogo SP (19) 1 - 3 CSA (4) 0 - 1
00:15FT Confianca-Se (13) 0 - 1 Sampaio Correa (7) 0 - 0
00:15FT CRB (10) 5 - 1 Figueirense (15) 3 - 0
02:30FT Parana (18) 0 - 2 Cuiaba (3) 0 - 1
21:00 Guarani Campinas (11) -:- Vitoria (17)
 
16:30 RCK (12) -:- Sanga Balende (5)   
 
15:00 Olympiakos Nicosia (9) -:- Paralimni (12)  
 
14:30Pst Akritas Chlorakas (6) -:- Omonoia Psevda (12)  
14:30Pst PO Xylotympou 2006 (16) -:- Asil Lisis (15)  
14:30Pst Ypsonas (17) -:- A.O. Ayias Napas (9)  
 
17:00 Banik Ostrava (5) -:- Slovacko (4)
17:00 Ceske Budejovice (11) -:- FK Pribram (17)
19:00 Opava (18) -:- Sparta Praha (3)
 
14:30 Wadi Degla (16) -:- Al Masry (7)  
 
20:00 Norwich (1) -:- Bristol City (9)
21:00 Brentford (6) -:- Luton (12)  
21:00 Cardiff (15) -:- QPR (20)  
21:00 Huddersfield (14) -:- Millwall (16)  
21:00 Nottingham Forest (19) -:- Middlesbrough (8)  
21:45 Birmingham (17) -:- Preston (13)  
 
14:45 Clermont Foot -:- Grenoble   
19:00 Toulouse -:- Niort   
19:30 Nancy -:- Sochaux  
22:00 Guingamp -:- Caen  
 
10:00 Khimki -:- Septemvri Sofia   
13:00 FC Rostov -:- Algeciras   
13:00 Silkeborg -:- Sonderjyske  
14:00 FC Copenhagen -:- FC Helsingor  
14:00 Randers FC -:- Aalborg  
16:00 Khimki -:- Radnik Surdulica   
 
20:00 Hallescher FC (9) -:- Waldhof Mannheim (12)  
20:00 MSV Duisburg (19) -:- FC Magdeburg (18)  
 
15:00 Bahlinger SC (13) -:- FSV Frankfurt (1)  
18:30 Tsg Balingen (7) -:- KSV Hessen Kassel (14)  
19:00 Eintracht Stadtallendorf (22) -:- TSV Steinbach (3)  
20:00 Kickers Offenbach (6) -:- SV Elversberg (5)  
20:00 SSV ULM 1846 (4) -:- FC Giessen (18)  
 
15:00 Diagoras Rodou (3) -:- Panachaiki FC (8)  
15:00 Ierapetra (7) -:- AE Karaiskakis (12)  
15:00 Trikala (4) -:- Apollon Larissa FC (6)  
15:00 Xanthi FC (5) -:- Ionikos (2)  
15:30 Levadiakos (1) -:- Kissamikos  
 
21:00 Ferencvarosi TC (1) -:- Diosgyori VTK (12)  
 
10:30 Aizawl FC (10) -:- Gokulam Kerala (6)
15:30 Indian Arrows (11) -:- Neroca FC (9)
 
10:30Pst Barito Putera (17) -:- Bhayangkara FC (11)  
13:15Pst Bali United (2) -:- Pusamania Borneo (3)  
13:30Pst Persik Kediri (13) -:- Persita Tangerang (14)  
15:30Pst Persepam Madura Utd (8) -:- Persebaya Surabaya (15)  
 
13:30 Paykan (5) -:- Mes Rafsanjan (12)  
13:30 Shahr Khodro (13) -:- Nassaji Mazandaran (14)  
13:30 ZOB Ahan (15) -:- Naft Masjed Soleyman (9)  
 
16:00 Alessandria (4) -:- Como (2)  
 
16:00 Matelica (11) -:- Carpi (12)  
 
16:00 Bisceglie (17) -:- Casertana (14)  
 
15:30 ACSD Saluzzo (14) -:- P.D.H.A.E. (3)   
15:30 Arconatese (15) -:- Folgore Caratese (10)   
15:30 Borgosesia (16) -:- Citta di Varese (20)   
15:30 Bra (2) -:- Derthona (12)   
15:30 Casale (17) -:- Chieri (6)   
15:30 Castellanzese (8) -:- Sestri Levante (5)   
15:30 Gozzano (1) -:- Caronnese (4)   
15:30 Lavagnese (11) -:- ASD Imperia (7)   
15:30 Legnano (13) -:- Fossano (19)   
16:00 Sanremese (9) -:- Vado (18)   
 
15:30 AS Vis Nova Giussano (13) -:- Villa D'Alme (12)   
15:30 Breno (15) -:- NibionnoOggiono (4)   
 
15:30 Ambrosiana (16) -:- Campodarsego (19)   
15:30 ArzignanoChiampo (15) -:- Cjarlins Muzane (7)   
15:30 Belluno (3) -:- Virtus Bolzano (11)   
15:30 Clodiense (6) -:- ASD Manzanese (1)   
15:30Pst Delta Calcio Rovigo (8) -:- Chions (20)  
15:30 Este (12) -:- Cartigliano (14)   
15:30 Mestre (2) -:- Montebelluna (10)   
15:30 Trento (4) -:- Adriese (9)   
15:30 Union Feltre (17) -:- Caldiero Terme (13)   
15:30 Union San Giorgio-Sedico (18) -:- Luparense (5)   
 
15:30 Aglianese (1) -:- Corticella (18)   
15:30 Fiorenzuola (2) -:- Forli (12)   
15:30 GS Bagnolese (10) -:- Correggese (6)   
15:30 Seravezza (15) -:- Progresso (11)   
 
15:30 San Donato (17) -:- Scandicci (18)   
15:30 Sangiovannese (9) -:- Robur Siena (3)   
 
15:30 Arzachena (13) -:- Team Nuova Florida 2005 (15)   
15:30 Giugliano (16) -:- Carbonia (9)   
 
15:30 Brindisi (11) -:- Sporting Fulgor Molfetta (10)   
15:30 Gravina (16) -:- Citta di Fasano (17)   
 
15:30 Citta di Messina (4) -:- Marina di Ragusa (17)   
15:30 Rende (18) -:- Santa Maria Cilento (6)   
15:30 Troina (15) -:- Castrovillari (13)   
 
15:30 Castelfidardo (11) -:- Vastese (15)   
15:30 Rieti (4) -:- ASD Porto Sant Elpidio (18)   
 
21:30 Naxxar Lions (8) -:- Pembroke Athleta (2)   
 
03:00FT Cancun FC (11) 0 - 0 Cimarrones (3) 0 - 0 
05:0545+ Alebrijes de Oaxaca 0 - 1 CD Tepatitlan de Morelos (4) 0 - 1 
05:05Pst Dorados (5) -:- Venados FC  
 
17:30 Emmen -:- Heerenveen  
19:45 Feyenoord -:- Heracles  
22:00 AZ Alkmaar -:- Ajax  
 
17:00 Kwara United (15) -:- Enyimba (5)  
 
15:30 Al Kharaitiyat (12) -:- Al-Gharafa (5)  
18:00 Al Sadd (1) -:- Al-Khor (11)  
18:00 Al-Sailiya (8) -:- Al Ahli Doha (6)  
 
14:55 Damac FC (16) -:- Al Baten (13)  
17:10 Al-Hilal Saudi FC (1) -:- Al Taawon (5)  
19:10 Al-Nassr (11) -:- Al Wehda Club (7)  
 
14:30 Al-Fayha (2) -:- Al Nahdha (17)   
14:45 Al Jabalain (3) -:- Ohod (11)   
16:45 Al Khaleej Saihat (8) -:- Al Jeel (16)   
18:15 Al Najoom (20) -:- Al-Thuqbah (12)   
 
14:25 Al Rawdhah (7) -:- Al-Washm (2)   
14:25 Al Taraji (5) -:- Afif (11)   
14:45 Al Selmiyah (12) -:- Al-Sharq (9)   
14:50 Al-Khlood (6) -:- Al Dahab (13)   
14:50 Al Najma (10) -:- Al-Riyadh (3)   
15:00 Al Orubah (1) -:- Al-Wajj (4)   
15:05 Hetten FC (8) -:- Al Mojzel (14)   
 
17:00 Black Leopards (14) -:- Cape Town City (6)  
17:00 Maccabi (2) -:- Chippa United (12)  
17:00 Maritzburg Utd (13) -:- TS Galaxy FC (16)  
17:00 Orlando Pirates (5) -:- Golden Arrows (4)  
17:00 Stellenbosch FC (8) -:- Baroka FC (9)  
17:00 Supersport United (3) -:- Amazulu (10)  
 
18:00 Barcelona W (1) -:- Rayo Vallecano W (11)  
18:00 Madrid CFF W (8) -:- Edf Logrono W (15)  
 
17:00 Tenerife B (8) -:- SD Tenisca (3)   
22:00 CD Vera (10) -:- Atletico Victoria (5)   
22:00 Mensajero (4) -:- Atletico Paso (2)   
22:00 Santa Ursula (9) -:- Guimar (7)   
22:00 UD Ibarra (11) -:- Atletico Tacoronte (1)   
 
20:30 Pedroneras (11) -:- CD Azuqueca (8)   
21:00 CD Marchamalo (2) -:- CD Madridejos (10)   
21:30 CD Illescas (6) -:- Guadalajara (7)   
 
18:30 Atletico Astorga (1) -:- La Virgen del Camino (9)   
19:00 Cultural Leonesa B (2) -:- Bembibre (5)   
19:00 Salamanca B (7) -:- Atletico Tordesillas (6)   
21:00 Becerril (11) -:- UD Santa Marta Tormes (4)   
21:00 Penaranda (10) -:- Cristo Atletico (3)   
 
16:45 Mirandes B (8) -:- Gimnastica Segoviana (1)   
17:00 Cultural Cebrerena (12) -:- Arandina (3)   
18:30 Beroil Bupolsa (10) -:- Burgos Promesas 2000 (5)   
18:45 Colegios Diocesanos (9) -:- Real Burgos (11)   
20:00 Almazan (6) -:- Real Avila (2)   
21:00 La Granja (7) -:- Numancia B (4)   
 
15:00 Al Hilal Kadougli (8) -:- Al Hilal Port Sudan (4)   
15:00 Hay Al Wadi (15) -:- Amal Atbara (11)   
18:15 Al Ahli Khartoum (6) -:- Al Ahli Shendi (7)   
 
19:00 FC Lugano (3) -:- BSC Young Boys (1)
19:00 FC ST. Gallen (4) -:- FC Vaduz (10)
 
15:00 Hatayspor (5) -:- Yeni Malatyaspor (11)
15:00 Rizespor (16) -:- Gaziantep FK (3)
18:00 Galatasaray (4) -:- Denizlispor (21)

Get live football scores from 20/01/2021 & the football fixtures from 20/01/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/01/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/01/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement