SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Australia: NPL Tasmania (2)
09:30FT Launceston City (8) 1 - 2 Riverside Olympic (7) 0 - 1 
11:00FT Clarence United (9) 0 - 5 Glenorchy Knights (4) 0 - 2 
     Brazil: Campeonato Brasiliense (3)
20:30FT Brasiliense (2) 1 - 0 Sobradinho EC (7) 1 - 0 
20:30FT Paracatu FC (5) 0 - 0 Capital FC (6) 0 - 0 
20:30FT Real FC (3) 0 - 1 Gama (1) 0 - 0 
     Brazil: Campeonato Carioca - Taca Rio (2)
01:30FT Madureira (9) 0 - 2 Flamengo (2) 0 - 1 
21:30FT Bangu (1) 2 - 0 Americano Campos (11) 0 - 0 
     Brazil: Campeonato Maranhense (3)
01:15FT Imperatriz (2) 2 - 0 Sao Jose MA (6)  
01:15FT Maranhao (3) 0 - 0 Moto Club (1) 0 - 0 
01:15FT Pinheiro MA (5) 0 - 1 Sampaio Correa (4)  
     Brazil: Campeonato Paulista A2 (4)
00:15FT Sertaozinho (12) 1 - 1 Santo Andre (10) 1 - 0 
02:30FT Atibaia (14) 1 - 2 Portuguesa (11) 1 - 1 
20:00FT Agua Santa (1) 1 - 0 Penapolense (16) 1 - 0 
20:00FT Nacional SP (9) 3 - 0 Inter De Limeira (6) 0 - 0 
     Bulgaria: TAFL - South-West (9)
15:00FT Balkan Botevgrad (14) 1 - 2 Bansko (6) 0 - 1 
15:00FT Belasitsa Petrich (9) 0 - 0 Marek (11) 0 - 0 
15:00FT Germanea (12) 1 - 0 Velbazhd (18) 0 - 0 
15:00FT Hebar Pazardzhik (1) 4 - 0 Botev Ihtiman (15) 2 - 0 
15:00FT Minyor Pernik (7) 0 - 1 Oborishte (2) 0 - 0 
15:00FT Pirin Razlog (5) 0 - 2 Rilski Sportist (8) 0 - 0 
15:00FT Septemvri Simitli (13) 4 - 2 Chavdar Etropole (10) 0 - 0 
15:00FT Slivnishki Geroy (3) 1 - 0 Nadezhda Dobroslavtsi (16) 1 - 0 
15:00FT Sportist Svoge (17) 2 - 0 Vihren (4) 0 - 0 
     Colombia: Copa Colombia - Group Stage (6)
21:00FT Bogota FC (4) 0 - 3 Patriotas (1)  
22:00FT Barranquilla (4) 0 - 1 Union Magdalena (2)  
22:00FT Llaneros (4) 1 - 2 Millonarios (1)  
22:00FT Popayan (4) 2 - 3 Deportivo Pasto (2)  
22:30FT Jaguares (4) 1 - 3 Leones FC (2)  
22:30FT Real Cartagena (1) 1 - 0 Real Santander (3)  
     Congo Dr: Super League (4)
14:30Pst AS Maniema Union (4) -:- FC Renaissance (9)  
16:30Awd AS Dragons (15) 3 - 0 Muungano (16)  
16:30Pst Dauphin Noirs (8) -:- AS Veti Club (2)  
16:30Pst FC Saint Eloi Lupopo (7) -:- Lubumbashi Sport (13)  
     Cuba: Campeonato Nacional - Occidental Grupo (4)
22:00FT Artemisa (4) 1 - 0 Villa Clara (2)  
22:00FT Isla de la Juventud (6) 0 - 1 Matanzas (5)  
22:00FT La Habana (3) 9 - 0 Mayabeque (8)  
22:00FT Pinar del Rio (7) 0 - 1 Cienfuegos (1)  
     Cuba: Campeonato Nacional - Oriental Grupo (4)
22:00FT Camaguey (3) 1 - 1 Guantanamo (2)  
22:00FT Ciego de Avila (6) 0 - 0 Holguin (8)  
22:00FT Las Tunas (7) 1 - 2 Santiago de Cuba (1)  
22:00FT Sancti Spiritus (5) 5 - 2 Granma (4)  
     Denmark: Viasat Divisionen (1)
20:00FT Lyngby (6) 2 - 0 Silkeborg (2) 1 - 0
     Egypt: Premier League (1)
19:00FT El Mokawloon (6) 2 - 2 Zamalek SC (1) 0 - 1 
     England: Southern League Central (1)
21:45FT Hitchin (15) 1 - 0 Coalville (8) 0 - 0 
     Europe (UEFA): U19 Championship - Elite Round (14)
11:00FT Ireland U19 5 - 0 Romania U19 2 - 0 
12:30FT Ukraine U19 (4) 2 - 2 Serbia U19 (3) 2 - 1 
14:00FT Norway U19 0 - 0 Hungary U19 0 - 0
16:00FT Azerbaijan U19 0 - 0 Russia U19 0 - 0 
16:00FT England U19 4 - 1 Czech Republic U19 1 - 1 
16:00FT France U19 0 - 0 Poland U19 0 - 0 
16:00FT Italy U19 (2) 2 - 2 Belgium U19 (1) 2 - 1 
16:00FT Turkey U19 1 - 3 Scotland U19 1 - 1 
16:30FT Germany U19 2 - 1 Croatia U19 1 - 0 
17:30FT Spain U19 1 - 1 Slovenia U19 0 - 0 
18:00FT Switzerland U19 0 - 3 Israel U19 0 - 0 
18:15FT Portugal U19 3 - 0 Cyprus U19 0 - 0 
18:30FT Greece U19 2 - 2 Denmark U19 2 - 0 
20:00FT Wales U19 1 - 2 Netherlands U19 0 - 1 
     Friendly Games: Friendly International (5)
10:30FT Oman 5 - 0 Afghanistan 3 - 0 
14:45FT Malaysia 0 - 1 Singapore 0 - 0 
17:00FT Iraq 1 - 0 Syria 0 - 0 
21:45FT Germany 1 - 1 Serbia 0 - 1 
21:45FT Wales 1 - 0 Trinidad & Tobago 0 - 0 
     Gabon: Championnat National - Regular Season (2)
16:30FT Mangasport (2) 0 - 0 Dikaki (14)  
17:00FT Missile (11) 0 - 3 Mounana (5)  
     Germany: 3. Liga (1)
20:00FT SpVgg Unterhaching (8) 0 - 0 Energie Cottbus (18) 0 - 0 
     Italy: Serie C - Serie C Group C (2)
15:30FT Potenza (5) 2 - 2 Sicula Leonzio (12) 0 - 1 
15:30FT Virtus Francavilla (6) 0 - 0 Viterbese (9) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. H (1)
16:00FT AZ Picerno (1) 2 - 1 Gelbison Cilento (11) 1 - 0 
     Jamaica: Premier League (6)
22:30FT Arnett Gardens (5) 2 - 1 Harbour View FC (9) 0 - 1 
22:30FT Cavalier (4) 3 - 0 Tivoli Gardens (7) 2 - 0 
22:30FT Portmore United (1) 2 - 0 Dunbeholden (10) 1 - 0 
22:30Pst Reno (12) -:- Humble Lions (8)  
22:30FT UWI Pelicans (6) 0 - 1 Mount Pleasant (3) 0 - 1 
22:30FT Waterhouse (2) 2 - 1 Montego Bay United (11) 1 - 1 
     Kenya: Premier League (4)
14:00Pst Nzoia Sugar (11) -:- GOR Mahia (2)  
14:00FT Nzoia Sugar (11) 1 - 1 Zoo Kericho (16) 1 - 1 
14:00FT Sony Sugar (6) 2 - 0 Bandari (3) 0 - 0 
14:00FT Tusker (9) 1 - 1 Ulinzi Stars (10) 1 - 0 
     Kuwait: Federation Cup (1)
17:30FT * Al Qadsia 4 - 0 Al Fahaheel 2 - 0  
     Montenegro: Druga Liga - Druga Cfl (5)
16:00FT Arsenal Tivat (5) 0 - 0 KOM (4)  
16:00FT FK Decic (8) 1 - 1 Igalo (7)  
16:00FT FK Otrant Olympic (3) 1 - 0 Jezero (9)  
16:00FT Jedinstvo B. Polje (6) 1 - 0 Bokelj (2)  
16:00FT Mladost Ljeskopolje (1) 4 - 0 Berane (10)  
     Nigeria: Premier League - Group A (3)
17:00FT Katsina United (4) 1 - 1 MFM FC (1) 0 - 1 
17:00FT Lobi Stars (3) 2 - 1 Rivers United (6) 1 - 0 
17:00Pst Sunshine Stars (5) -:- Lobi Stars (3)  
     Nigeria: Premier League - Group B (2)
17:00FT Kada City (5) 0 - 2 Kano Pillars (4) 0 - 1 
17:00FT Yobe Stars (12) 1 - 3 Abia Warriors (6) 0 - 1 
     Saudi Arabia: Division 1 (5)
14:50FT Al Shoalah (20) 1 - 2 Al-Ain Atawlah (16) 0 - 1 
14:55FT Al Mojzel (11) 0 - 2 Al Jeel (14) 0 - 1 
14:55FT Al Qaisoma (17) 0 - 2 Al-Ansar (7) 0 - 1 
14:55FT Al-Washm (18) 2 - 3 Abha (1) 1 - 2 
17:30FT Al Nahdha (12) 0 - 1 Hajer (10) 0 - 1 
     Scotland: Highland League (1)
21:45FT Wick Academy (7) 2 - 0 Nairn County (15) 1 - 0 
     Sierra Leone: Premier League (4)
18:30FT Anti Drugs Strikers (9) 2 - 2 Kamboi Eagles (7)  
18:30FT East End Tigers (4) 0 - 1 Central Parade (3)  
18:30FT RSLAF (10) 0 - 0 Bo Rangers (12)  
20:30FT Old Edwardians (13) 1 - 2 Diamond Stars (6)  
     Spain: Tercera Division - Group 5 (9)
21:30FT AE Prat (2) 0 - 0 UE Llagostera (3)   
21:30FT Castelldefels (15) 1 - 2 Reus Deportiu B (8)   
21:30FT CE Europa (10) 2 - 1 Asco (19)   
21:30FT Cerdanyola dell Valles (11) 0 - 3 L Hospitalet (1)   
21:30FT Martinenc (21) 1 - 1 FE Grama (18)   
21:30FT San Cristobal (14) 2 - 3 Terrassa (5)   
21:30FT UA Horta (4) 1 - 0 Pobla de Mafumet (12)   
21:30FT UE Figueres (17) 0 - 1 Granollers (6)   
21:30FT Vilafranca (9) 1 - 1 Santfeliuenc (13)   
     Switzerland: 1. Liga Classic - Group 1 (1)
21:00FT Team Vaud U21 (5) 2 - 0 Bulle (10) 1 - 0 
     Venezuela: Primera Division - Apertura (7)
21:00FT Llaneros de Guanare (17) 1 - 2 Lala FC (18) 0 - 0 
21:00Pst Trujillanos FC (20) -:- Mineros de Guyana (6)  
22:00FT Deportivo Lara (14) 1 - 1 Portuguesa FC (16) 1 - 1 
22:00FT Zamora FC (4) 1 - 0 Carabobo FC (1) 0 - 0 
22:30FT Puerto Cabello (15) 1 - 3 Deportivo Anzoategui (19) 0 - 0 
23:00FT Aragua FC (8) 0 - 3 Atletico Venezuela (10) 0 - 1 
23:00FT Caracas FC (3) 1 - 0 Estudiantes de Merida FC (11) 0 - 0 

Get live football scores from 20/03/2019 & the football fixtures from 20/03/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/03/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/03/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement