SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Italy: Serie A (1)
21:30FT Lazio (8) 3 - 3 Bologna (12) 1 - 0
     Argentina: Primera B Metropolitana (4)
21:30FT Acassuso (5) 0 - 0 Justo Jose de Urquiza (15) 0 - 0 
21:30FT Deportivo Riestra (4) 0 - 1 Colegiales (7) 0 - 0 
21:30FT San Telmo (6) 2 - 2 All Boys (8) 1 - 2 
21:30FT UAI Urquiza (10) 0 - 1 Almirante Brown (9) 0 - 0 
     Argentina: Copa de la Superliga (1)
00:45FT Argentinos Jrs 0 - 0 Boca Juniors 0 - 0 
     Argentina: Primera C Metropolitana (1)
21:30FT Ituzaingo (13) 1 - 1 General Lamadrid (16) 1 - 0 
     Armenia: Premier League (1)
14:00FT Lori FC (5) 2 - 2 Pyunik Yerevan (2) 0 - 0 
     Armenia: First Division (3)
16:00FT Ararat II (11) 2 - 3 Yerevan (2)  
16:00Awd Lokomotiv (5) 3 - 0 Erebuni (12)  
16:00FT Shirak II (7) 1 - 0 Alashkert FC II (6)  
     Asia (AFC): AFC Champions League - Group Stage (4)
19:30FT Persepolis FC (4) 2 - 0 Al Sadd (1) 1 - 0 
21:00FT Al Ain (4) 1 - 2 Esteghlal FC (3) 1 - 2 
21:00FT Al-Duhail SC (2) 2 - 2 Al-Hilal Saudi FC (1) 1 - 1 
22:00FT Al-Ahli Jeddah (2) 2 - 1 Pakhtakor (3) 0 - 0 
     Australia: NPL Victoria (1)
13:30FT Kingston City FC (14) 1 - 1 Hume City (4) 0 - 1 
     Bolivia: Liga de Fútbol Profesional - Apertura (3)
00:15FT Nacional Potosi (3) 2 - 1 Jorge Wilstermann (6) 0 - 1 
00:15FT San Jose (5) 2 - 0 Club Destroyers (14) 1 - 0 
02:30FT Blooming (4) 1 - 2 Sport Boys Warnes (12) 1 - 0 
     Brazil: Serie A (2)
01:00FT Ceara (12) 2 - 1 Gremio (19) 2 - 1 
01:00FT Vasco DA Gama (20) 1 - 1 Avai (17) 0 - 0 
     Brazil: Serie C - Serie C Grp. B (2)
00:00FT Volta Redonda (1) 0 - 0 Paysandu (4) 0 - 0 
01:00FT Atletico Acreano (7) 2 - 2 Sao Jose (6) 1 - 1 
     Canada: Canadian Soccer League (1)
04:00FT Csc Missisauga (10) 0 - 4 SC Waterloo (1) 0 - 1 
     Chile: Primera Division (1)
00:30FT A. Italiano (4) 3 - 1 Curico Unido (9) 1 - 0 
     Chile: Primera B (1)
03:00FT Union San Felipe (13) 0 - 0 Nublense (11)  
     Croatia: Prva HNL (1)
19:00FT Rudes (10) 0 - 1 NK Slaven Belupo (7) 0 - 0 
     Croatia: Druga Hnl (1)
17:00FT HNK Hajduk Split II (5) 3 - 3 Bsk Bijelo Brdo (11) 2 - 0 
     Ecuador: Serie A - Stage 1 (2)
00:15FT Tecnico Universitario (14) 0 - 3 Barcelona SC (1) 0 - 0 
02:30FT CD Olmedo (8) 1 - 1 Mushuc Runa SC (13) 1 - 1 
     Ecuador: Serie B - Stage 1 (1)
00:00FT Gualaceo SC (8) 0 - 0 LDU Loja (9) 0 - 0 
     Finland: Veikkausliiga (4)
18:30FT FC Lahti (8) 3 - 0 HJK helsinki (6) 2 - 0 
18:30FT Ilves Tampere (2) 0 - 0 IFK Mariehamn (7) 0 - 0 
18:30FT KPV Kokkola (12) 1 - 1 HIFK Elsinki (10) 0 - 1 
18:30FT vaasa PS (11) 0 - 1 Rops (9) 0 - 0 
     Finland: Ykkonen (1)
18:30FT Kooteepee (7) 2 - 2 FF Jaro (4) 1 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga (2)
18:00FT FC Metalurgi Rustavi (9) 2 - 4 Torpedo Kutaisi (3) 0 - 0 
20:00FT FC Saburtalo (2) 2 - 0 Dinamo Tbilisi (4) 0 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga 2 (2)
16:30FT FC Tskhinvali (4) 1 - 0 FC Kakheti Telavi (3) 0 - 0 
18:00FT FC Shevardeni 1906 (2) 2 - 1 Samtredia (6) 0 - 1 
     Gibraltar: Premier Division (1)
21:30FT Glacis United (8) 0 - 2 Lynx (7) 0 - 1 
     Iceland: Premier (Urvalsdeild) (3)
22:15FT FH Hafnarfjordur (3) 3 - 2 Valur Reykjavik (9) 1 - 0 
22:15FT Grindavik (6) 1 - 0 Fylkir (8) 0 - 0 
22:15FT KR Reykjavik (4) 3 - 2 HK Kopavogur (10) 2 - 0 
     Indonesia: Super League (2)
16:30FT Barito Putera (10) 1 - 1 Persija Jakarta (9) 0 - 1 
16:30FT PSM Makassar (2) 1 - 0 Semen Padang (16) 1 - 0 
     Iraq: Premier League (1)
22:00FT Al Minaa (16) 2 - 2 Alsinaat Alkahrabaiya (17) 2 - 0 
     Italy: Campionato Primavera 1 (1)
17:30FT Chievo U19 (6) 1 - 1 Udinese U19 (16) 0 - 0 
     Lithuania: 1. Division (4)
18:00FT Banga Gargzdai (2) 3 - 0 Stumbras Kaunas B (7) 1 - 0 
18:00FT Lietava Jonava (4) 6 - 0 Zalgiris Vilnius B (15) 4 - 0 
19:00FT Dainava Alytus (8) 0 - 1 Minija Kretinga (12) 0 - 0 
20:00FT Nevezis Kedainiai (3) 4 - 0 Hegelmann Litauen (9) 2 - 0 
     Namibia: Premier League (1)
20:00FT African Stars (2) 0 - 1 Tigers (8)  
     Nigeria: Premier League - Group A (6)
18:00FT Bendel Insurance (5) 1 - 0 Sunshine Stars (9) 1 - 0 
18:00FT Enugu Rangers (1) 1 - 0 Rivers United (6) 0 - 0 
18:00FT Enyimba (3) 2 - 0 Niger Tornadoes (11) 1 - 0 
18:00FT Kwara United (10) 2 - 1 Remo Stars (12) 0 - 0 
18:00FT Lobi Stars (2) 2 - 1 Wikki Tourists (8) 0 - 0 
18:00FT MFM FC (4) 2 - 1 Katsina United (7) 1 - 0 
     Nigeria: Premier League - Group B (6)
18:00FT Akwa United (1) 2 - 2 Abia Warriors (8) 1 - 1 
18:00FT El Kanemi Warriors (5) 0 - 1 Ifeanyi Uba (3) 0 - 0 
18:00FT Gombe United (10) 1 - 0 Heartland (9) 0 - 0 
18:00FT Kano Pillars (2) 3 - 0 Kada City (6) 1 - 0 
18:00FT Nasarawa United (4) 2 - 2 Go Round Omoku (11) 0 - 1 
18:00FT Plateau United (7) 2 - 0 Yobe Stars (12) 1 - 0 
     Norway: Eliteserien (1)
20:00FT Molde (1) 5 - 1 Viking (7) 2 - 1 
     Norway: 2. Divisjon - Group 2 (1)
17:30FT Odd Ballklubb 2 (6) 0 - 1 Asane (2) 0 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 1 (1)
21:00FT Sarpsborg 08 2 (3) 4 - 3 Arvoll (13) 1 - 1 
     Norway: 3. Division - Group 2 (1)
20:00FT Ullern (5) 1 - 1 Mjoendalen 2 (12) 0 - 1 
     Norway: 3. Division - Group 4 (1)
22:00FT Sogndal 2 (4) 1 - 1 Stromsgodset 2 (7) 1 - 1 
     Norway: 3. Division - Group 5 (1)
20:00FT Verdal (12) 1 - 2 Rosenborg 2 (1) 1 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 6 (1)
18:45FT Lillestrom 2 (8) 1 - 1 Bodo/Glimt 2 (6) 0 - 1 
     Rep. Of Ireland: First Division (1)
21:45FT Bray Wanderers (4) 2 - 1 Galway United (7) 0 - 1 
     Rep. Of Ireland: Premier Division (3)
21:45FT Dundalk (1) 2 - 1 Bohemians (3) 0 - 1
21:45FT UCD (9) 0 - 1 Cork City (8) 0 - 0
22:05FT Finn Harps (10) 0 - 3 Shamrock Rovers (2) 0 - 2
     Romania: Liga II (1)
18:00FT Petrolul Ploiesti (4) 1 - 0 ACS Poli Timisoara (18) 0 - 0 
     Russia: Premier League (1)
19:00FT Rubin (10) 0 - 0 Anzhi (15) 0 - 0
     Russia: PFL - West (3)
17:00Awd Torpedo Vladimir (7) 3 - 0 Dnepr Smolensk (12)  
18:00FT Chertanovo Moscow 2 (13) 1 - 2 Luki-Energiya (10) 1 - 1 
18:30FT Tekstilshtik-Telekom (1) 0 - 0 Pskov-747 (9) 0 - 0 
     South Korea: K-League Challenge (2)
13:30FT Bucheon FC 1995 (7) 1 - 3 Busan I Park (2) 0 - 1
13:30FT Gwangju FC (1) 3 - 1 Seoul E-Land FC (10) 2 - 0
     Spain: Segunda Division (1)
22:00FT Albacete (3) 0 - 1 Granada CF (2) 0 - 0 
     Suriname: Eerste Divisie (1)
00:00FT WBC (6) 2 - 3 Inter Moengotapoe (3)  
     Sweden: Allsvenskan (4)
20:00FT AIK Stockholm (2) 2 - 0 Falkenbergs FF (16) 0 - 0 
20:00FT IFK Goteborg (4) 0 - 0 Hammarby FF (6) 0 - 0 
20:00FT IFK Norrkoping (8) 2 - 0 GIF Sundsvall (13) 2 - 0 
20:00FT Ostersunds FK (9) 1 - 3 Orebro SK (11) 0 - 2 
     Sweden: Superettan (2)
20:00FT IF Brommapojkarna (14) 0 - 2 Jonkopings Sodra (5) 0 - 1 
20:00FT IK brage (3) 1 - 0 Syrianska FC (16) 0 - 0 
     Sweden: Damallsvenskan (2)
20:00FT Djurgarden W (8) 3 - 0 Vaxjo DFF W (10) 1 - 0 
20:00FT Linkopings W (3) 0 - 0 Rosengard W (2) 0 - 0 
     Turkey: Super Lig (2)
20:00FT Ankaragucu (13) 3 - 1 Sivasspor (11) 2 - 0 
20:00FT Erzurum BB (17) 0 - 1 Fenerbahce (9) 0 - 0 
     USA: Major League Soccer (3)
00:20FT New York Red Bulls (10) 1 - 0 Atlanta United FC (8) 0 - 0
02:40FT FC Dallas (12) 1 - 1 Los Angeles FC (1) 1 - 0
03:10FT Los Angeles Galaxy (3) 0 - 1 Colorado Rapids (24) 0 - 0 
     USA: United Soccer League (2)
00:00FT Swope Park Rangers (35) 1 - 1 Atlanta United II (27) 1 - 0 
01:00FT Bathlehem Steel FC (26) 0 - 3 Ottawa Fury FC (10) 0 - 1 

Get live football scores from 20/05/2019 & the football fixtures from 20/05/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/05/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/05/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement