My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:45FT Udinese (10) 0 - 4 Napoli (1) 0 - 2
 
21:00FT Barcelona (7) 1 - 1 Granada CF (18) 0 - 1
 
01:15FT River Plate (2) 1 - 0 Arsenal Sarandi (26) 0 - 0 
18:30FT Gimnasia L.P. (17) 1 - 0 Union Santa Fe (22) 0 - 0 
20:45FT Lanus (4) 1 - 2 Newells Old Boys (14) 1 - 2 
23:00FT Rosario Central (11) 1 - 0 San Lorenzo (20) 0 - 0
 
01:30FT Flamengo (3) 0 - 1 Gremio (18) 0 - 1
 
14:00FT Alashkert (9) 0 - 0 Noravank (8) 0 - 0 
 
14:00FT Pyunik II (6) 3 - 1 BKMA II (7)  
16:30FT Banants II (5) 0 - 2 Lernayin A. (2)  
 
17:00FT Qarabag (2) 2 - 0 Sumqayit (5) 1 - 0 
 
01:00FT Botafogo PB (4) 1 - 0 Jacuipense (9) 0 - 0 
 
10:00FT Hangzhou Greentown (4) 1 - 0 Shenyang Urban (13) 0 - 0 
13:35FT Suzhou Dongwu (11) 1 - 2 Jiangxi Liansheng (16) 1 - 0 
 
01:05FT Deportivo Pasto (17) 0 - 1 Santa Fe (15) 0 - 0 
03:10FT Rionegro Aguilas (13) 3 - 0 Bucaramanga (11) 2 - 0 
 
18:00FT Omonia (9) 2 - 1 Doxa Katokopias (7) 0 - 0 
20:00FT Anorthosis (10) 2 - 1 Ethnikos Achnas (11) 2 - 0 
 
20:00FT Derby U23 (12) 3 - 1 West Ham U23 (6) 0 - 0 
20:00FT Leicester U23 (9) 3 - 1 Everton U23 (11) 2 - 0 
 
14:00FT Sunderland U23 (12) 1 - 3 Middlesbrough U23 (5) 0 - 2 
20:00FT Newcastle U23 (9) 2 - 3 Stoke City U23 (6) 1 - 0 
20:00FT Nottingham Forest U23 (10) 5 - 0 Birmingham City U23 (13) 4 - 0 
20:00FT Reading U23 (8) 3 - 3 Norwich U23 (2) 2 - 1 
20:00FT Wolves U23 (4) 2 - 1 Fulham U23 (1) 1 - 0 
 
16:30Canc FC Elva (7) 0 - 0 Paide LM II (3)  
16:30Canc Tallinn Kalev (2) 0 - 0 Tammeka Tartu II (9)  
18:00FT Levadia U21 (6) 2 - 4 FC Elva (7) 1 - 1 
18:00Canc Levadia U21 (6) 0 - 0 Flora Tallinn U21 (4)  
 
21:00FT Concarneau (7) 1 - 3 Avranches (9) 0 - 1 
 
14:00FT Samtredia (10) 4 - 1 Torpedo Kutaisi (7) 2 - 1 
14:00FT Shukura (9) 0 - 4 Dinamo Tbilisi (2) 0 - 2 
17:00FT Dila Gori (4) 0 - 0 FC Saburtalo (3) 0 - 0 
17:00FT FC Telavi (8) 0 - 1 Dinamo Batumi (1) 0 - 1 
19:00FT Lokomotivi Tbilisi (5) 2 - 2 Samgurali Tskhaltubo (6) 0 - 0 
 
19:00FT SV Wehen (8) 0 - 1 Borussia Dortmund II (4) 0 - 1 
 
00:00FT Lobos UPNFM (5) 2 - 2 CD Motagua (3) 0 - 1 
00:00FT Platense FC (10) 2 - 3 CD Real Sociedad (7) 0 - 1 
02:00FT Real Espana (6) 0 - 1 CD Marathon (4) 0 - 0 
03:00FT Vida (1) 1 - 0 CD Honduras (8) 0 - 0 
 
14:30FT Al Karkh (13) 1 - 2 Naft Al Janoob (3) 1 - 1 
14:30FT Al Naft (10) 0 - 0 Naft Maysan (12) 0 - 0 
14:30FT Zakho (4) 2 - 1 Newroz (14) 1 - 0 
18:00FT Al Shorta (6) 1 - 0 Al Talaba (16) 1 - 0 
 
20:30FT Frosinone (5) 2 - 2 Brescia (3) 2 - 1
 
21:00FT Monopoli (2) 0 - 0 Avellino (15) 0 - 0 
 
07:00FT Omiya Ardija Ventus W (11) 1 - 1 Niigata W (8) 0 - 1 
08:00FT JEF United Chiba W (6) 1 - 1 Elfen Sayama W (10) 1 - 1 
10:00FT Urawa W (1) 2 - 0 Nojima Stella W (9) 1 - 0 
 
18:00Canc RFS (1) 0 - 0 FK Ventspils  
 
02:00FT Cruz Azul (6) 2 - 0 Club Queretaro (17) 1 - 0
02:06FT Monterrey (3) 2 - 0 Tigres UANL (8) 1 - 0
04:06FT Santos Laguna (10) 1 - 1 Puebla (14) 0 - 0 
 
01:00FT Managua (4) 1 - 1 Real Madriz (6) 0 - 0 
02:00FT Deportivo Ocotal (7) 1 - 2 UNAN Managua (8) 0 - 0 
04:00FT Juventus Managua (5) 3 - 1 Jalapa (10) 3 - 0 
 
17:00FT Halden (8) 5 - 1 Valerenga 2 (9) 3 - 0 
 
17:00FT Kjelsas (9) 6 - 1 Rosenborg 2 (14) 3 - 1 
 
18:00FT Kongsvinger 2 (5) 4 - 0 Raufoss 2 (12) 2 - 0 
20:00FT Brumunddal (3) 6 - 0 Ull/Kisa 2 (13) 1 - 0 
 
17:00FT Follo (4) 4 - 0 Sarpsborg 08 2 (11) 2 - 0 
18:00FT Stromsgodset 2 (10) 3 - 4 Fredrikstad 2 (6) 2 - 1 
19:00FT Mjoendalen 2 (7) 0 - 2 Orn-Horten (2) 0 - 1 
 
18:00FT Bjarg (4) 4 - 1 Brann 2 (9) 2 - 1 
 
17:00FT Tynset (14) 6 - 3 Ranheim 2 (12) 3 - 0 
 
18:00FT SKRA Czestochowa (10) 2 - 1 Arka Gdynia (9) 1 - 0 
20:30FT Gornik Polkowice (13) 1 - 1 GKS Katowice (16) 0 - 0 
 
20:00FT Benfica (1) 3 - 1 Boavista (8) 2 - 1
22:15FT SC Braga (5) 3 - 1 Tondela (18) 0 - 0
 
19:00FT Academica (18) 1 - 2 Vilafranquense (16) 1 - 1 
20:30FT Leixoes (10) 1 - 4 Academico Viseu (12) 0 - 1 
 
15:00FT Universitatea Cluj (4) 1 - 0 ACS Sirineasa (16) 0 - 0 
17:00FT CSA Steaua Bucuresti (5) 0 - 0 Comunal Selimbar (10) 0 - 0 
 
15:30FT Ural (16) 0 - 0 Lokomotiv Moscow (3) 0 - 0
17:30FT Rubin (5) 1 - 3 Zenit Saint Petersburg (1) 0 - 3
18:30FT CSKA Moscow (7) 1 - 0 Spartak Moscow (9) 0 - 0
 
13:00FT Tuapse (12) 0 - 2 SKA Rostov (1) 0 - 2 
 
17:30FT Al Shoalah (6) 3 - 1 Al-Khlood (20) 1 - 0 
18:00FT Jeddah Club (14) 2 - 1 Al-Ain Atawlah (17) 2 - 1 
19:15FT Al Khaleej Saihat (2) 5 - 0 Al Nahdha (12) 2 - 0 
 
21:00FT Burgos (16) 0 - 0 Las Palmas (13) 0 - 0
 
19:00FT AIK Stockholm (2) 3 - 1 IFK Goteborg (11) 3 - 1
19:00FT Hammarby FF (6) 1 - 0 Varbergs BoIS FC (8) 1 - 0
 
19:00FT IFK Varnamo (1) 1 - 1 Orgryte IS (9) 1 - 0
 
16:00FT Boluspor (8) 1 - 1 Istanbulspor AS (18) 0 - 0
19:00FT Ankaragucu (2) 2 - 2 Menemen Belediye (12) 1 - 1
19:00FT Balikesirspor (14) 2 - 1 Keciorengucu (19) 1 - 0
 
15:15FT FC Uzhhorod (16) 0 - 2 Nyva Ternopil (5) 0 - 0 
 
16:00FT Qizilqum Zarafshon (7) 0 - 0 Olmaliq FK (3) 0 - 0 
16:00FT Turon (14) 0 - 1 Navbahor Namangan (6) 0 - 1

Get live football scores from 20/09/2021 & the football fixtures from 20/09/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/09/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/09/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement