My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
     
21:3073 Leicester (3) 2 - 1 West Ham (17) 2 - 0 
21:3078 Tottenham (8) 0 - 1 Norwich (20) 1 - 0 
22:15HT Manchester United (5) 0 - 1 Burnley (14) 0 - 1 
     
21:4563 Aberdeen (4) 0 - 1 Motherwell (3) 0 - 1 
21:4559 Hibernian (6) 0 - 1 Hamilton Academical (11) 0 - 1 
21:4563 Kilmarnock (7) 0 - 2 Celtic (1) 0 - 1
21:4560 Livingston (5) 1 - 0 St Johnstone (9) 0 - 0 
21:4557 Rangers (2) 1 - 0 St Mirren (10) 1 - 0 
21:4562 Ross County (8) 0 - 0 Heart of Midlothian (12) 0 - 0 
     
15:00FT Luftetari Gjirokaster (9) 0 - 0 FK Kukesi (1) 0 - 0 
18:00FT Tirana (2) 2 - 1 Bylis (3) 1 - 0 
     
02:30FT Blooming (4) 1 - 1 Real Santa Cruz (3) 0 - 0
21:00FT Aurora (1) 4 - 0 Real Potosi (14) 1 - 0 
21:00FT Guabira (2) 2 - 1 Club Always Ready (13) 1 - 0
22:0046 Bolivar 2 - 0 Municipal de Vinto 2 - 0 
     
21:00FT Macae (9) 0 - 3 Boavista SC (3) 0 - 1 
21:00FT Volta Redonda (1) 4 - 0 Cabofriense (12) 1 - 0 
     
20:30FT Horizonte FC (8) 1 - 4 Floresta (7) 1 - 1 
20:30FT Pacajus SC (5) 0 - 0 Ferroviario (3) 0 - 0 
     
01:10FT Luverdense (4) 1 - 1 Dom Bosco (3) 1 - 0 
01:10FT Operario VG (2) 1 - 0 Pocone MT (9) 0 - 0 
01:10FT Uniao Rondonopolis (1) 2 - 0 Mixto (10) 2 - 0 
     
01:00FT Coimbra (2) 1 - 1 Uniao Trabalhadores (3) 0 - 0 
02:30FT Uberlandia (12) 0 - 1 Atletico-MG (1) 0 - 1 
     
01:15FT Botafogo PB (1) 2 - 0 Sao Paulo Crystal (10) 2 - 0 
01:15FT Perilima (2) 2 - 1 Sousa (9) 1 - 0 
     
20:00FT Atibaia (3) 2 - 2 Red Bull Brasil (4) 1 - 2 
20:00FT Monte Azul (2) 2 - 0 Rio Claro (15) 0 - 0 
20:00FT Votuporanguense (16) 0 - 4 Juventus S. P. (1) 0 - 2 
     
01:00FT Retro FC (2) 1 - 2 Santa Cruz (1) 1 - 0 
     
23:00 4 de Julho (4) -:- Parnahyba (8)   
     
01:00FT Confianca-Se (1) 0 - 0 Lagarto AC (4) 0 - 0 
20:30FT Dorense (7) 1 - 4 Frei Paulistano (2) 0 - 1 
     
00:00FT Imperatriz (1) 2 - 1 CRB (16) 1 - 1 
     
16:00Pst Apejes (5) -:- Feutcheu (12)  
16:00Pst AS Fortuna (18) -:- Bamboutos (10)  
16:00Pst Canon Yaounde (6) -:- Stade Renard (16)  
16:00Pst Colombe (11) -:- Avion FC (1)  
16:00Pst Fovu Club (17) -:- Eding Sport Fc (13)  
16:00Pst Panthere (8) -:- PWD Bamenda (9)  
16:00Pst UMS De Loum (7) -:- Dragon De Yaounde (4)  
16:00Pst Union Douala (14) -:- Tonnerre Kalara (3)  
16:00Pst Young Sports Academy (15) -:- Cotonsport (2)  
     
14:30Pst RCK (8) -:- FC Saint Eloi Lupopo (6)  
16:30Pst FC Renaissance (10) -:- Bukavu Dawa (2)  
16:30Pst Lubumbashi Sport (9) -:- FC Nyuki (15)  
     
23:002 Limon FC (12) 0 - 0 CS Herediano (4)  
23:001 Univ. de Costa Rica (11) 0 - 0 LD Alajuelense (5)  
     
21:00 AD Barrio Mexico (4) -:- Rosario (6)   
23:00 AD Santa Rosa (8) -:- AD Cofutpa (3)   
     
16:00FT Omonia 3 - 0 Ermis 2 - 0 
17:00FT Doxa Katokopias 1 - 1 Paralimni 0 - 0 
18:00FT Karmiotissa Polemidion 0 - 1 AEK Larnaca 0 - 0 
19:00FT Apollon Limassol 1 - 0 Apoel Nicosia 1 - 0 
     
23:001 Once Deportivo (10) 0 - 0 Municipal Limeno (9)  
23:15 Jocoro FC (5) -:- AD Isidro Metapan (11)  
23:30 El Vencedor (2) -:- Chalatenango (8)  
     
21:4558 Charlton (19) 0 - 0 Fulham (3) 0 - 0 
21:4558 Nottingham Forest (5) 0 - 0 Reading (16) 0 - 0 
     
13:00Canc SKN ST. Polten -:- Lech Poznan  
14:00FT Randers FC 4 - 3 Vendsyssel FF 2 - 2 
15:00FT Austria Vienna 5 - 1 FC petrzalka 1898 3 - 1 
15:00FT PFC Sochi 0 - 0 SKN ST. Polten 0 - 0 
15:00FT WSG Wattens 1 - 2 Ried 0 - 2 
16:00FT Arsenal Tula 2 - 1 Keshla FC 0 - 0 
16:00FT Odense 3 - 1 Helsingborg 2 - 1 
17:00FT Krasnodar 2 - 1 Dinamo Bucuresti 0 - 1 
17:30Canc Austria Vienna 0 - 0 Vasas  
20:00FT Neuchatel Xamax FC 10 - 0 FC La Chaux-de-Fonds 4 - 0 
     
15:00FT Larisa (9) 2 - 2 Panetolikos (13) 0 - 1
17:15FT OFI (5) 0 - 1 Olympiakos Piraeus (1) 0 - 1
17:15FT Volos NFC (11) 1 - 3 AEK Athens FC (3) 0 - 2
19:30FT Panathinaikos (4) 3 - 0 Atromitos Athinon (7) 1 - 0
     
16:00FT Bengaluru FC (1) 3 - 0 Delhi Dynamos (4) 2 - 0 
     
16:00FT Gozzano (18) 0 - 1 Alessandria (8) 0 - 0 
16:00FT Juventus U23 (9) 2 - 2 Novara (6) 0 - 0 
16:00FT Pianese (16) 0 - 0 Pro Vercelli (14) 0 - 0 
16:00FT Renate (3) 2 - 1 Giana Erminio (20) 1 - 0 
17:00FT Albinoleffe (7) 0 - 1 Pistoiese (10) 0 - 0 
19:00FT Olbia (19) 1 - 2 Robur Siena (5) 1 - 1 
19:30FT Lecco (15) 2 - 2 Arezzo (12) 1 - 0 
19:30FT Pergolettese (17) 0 - 0 Como (11) 0 - 0 
21:4560 Carrarese (4) 2 - 1 Pontedera (2) 1 - 1 
21:4562 Monza (1) 1 - 0 Pro Patria (13) 1 - 0 
     
17:00FT Sudtirol (4) 2 - 0 Vis Pesaro (12) 1 - 0 
19:30FT Cesena (13) 0 - 1 Carpi (2) 0 - 1 
19:30FT Imolese (16) 1 - 0 Rimini (20) 1 - 0 
19:30FT Ravenna (15) 1 - 0 Fermana (14) 0 - 0 
21:4560 Feralpisalo (8) 0 - 1 Reggio Audace (3) 0 - 0 
21:4559 Padova (5) 3 - 2 Virtus Verona (11) 3 - 1 
21:4564 Sambenedettese (9) 0 - 1 AJ Fano (18) 0 - 0 
21:4564 Vicenza Virtus (1) 1 - 0 Modena (7) 1 - 0 
     
15:30FT AZ Picerno (16) 3 - 1 Cavese (12) 1 - 0 
16:00FT Catania (7) 3 - 1 Avellino (13) 1 - 1 
16:00FT Paganese (10) 0 - 0 Viterbese (9) 0 - 0 
16:30FT Casertana (11) 0 - 0 Potenza (5) 0 - 0 
19:00FT Teramo (6) 1 - 0 Catanzaro (8) 1 - 0 
19:30FT Bisceglie (17) 1 - 0 Rende (18) 0 - 0 
19:30FT Vibonese (14) 0 - 1 Monopoli (3) 0 - 1 
21:4561 Bari (2) 1 - 0 Sicula Leonzio (20) 1 - 0 
21:4559 Reggiana (1) 1 - 1 Virtus Francavilla (15) 1 - 0 
21:4557 Ternana (4) 2 - 0 Rieti (19) 1 - 0 
     
15:30FT Corigliano Calabro (16) 1 - 0 ACD San Tommaso (17) 0 - 0 
     
21:4557 Juventus 3 - 1 AS Roma 3 - 0
     
20:00FT Raja Casablanca (4) 1 - 1 Mouloudia Oujda (3) 1 - 0
     
11:15 Nepal Police (5) -:- Machhindra FC (2)   
     
19:30FT Heracles 0 - 2 Vitesse 0 - 1
21:4561 Ajax 6 - 0 Spakenburg 3 - 0
21:4559 Heerenveen 1 - 1 Willem II 0 - 1 
     
21:4550 Guimaraes 0 - 0 FC Porto 0 - 0
     
14:30 Al-Kawkab (14) -:- Al Taee (6)   
14:40 Al Bukayriyah (9) -:- Al Jeel (13)   
14:55 Al-Ain Atawlah (2) -:- Al Khaleej Saihat (15)   
16:55 Al Nahdha (10) -:- Al Baten (3)   
17:40 Al-Ansar (18) -:- Ohod (4)   
     
20:00AP Elche 1 - 1(4 - 5) Athletic Club 1 - 1
20:00FT UD Ibiza-Eivissa 1 - 2 Barcelona 1 - 0 
22:0047 Badalona 0 - 1 Granada CF 0 - 1
22:0047 Girona 0 - 0 Villarreal 0 - 0
22:0047 Real Sociedad 1 - 0 Espanyol 1 - 0
22:0048 Tenerife 0 - 0 Valladolid 0 - 0
22:0048 UD Logrones 0 - 1 Valencia 0 - 1
22:0048 Unionistas de Salamanca 0 - 1 Real Madrid 0 - 1 
     
07:30 AS Pirae (2) -:- Venus (1)   
07:30 Tiare Tahiti (3) -:- Manu Ura (7)   
     
15:00FT Mwadui (16) 0 - 1 Azam (2)  
15:00Pst Ruvu Shooting (12) -:- Kinondoni MC (17)  
15:00FT Singida United (19) 1 - 3 Young Africans (4)  
     
13:00FT Kasimpasa 3 - 2 Alanyaspor 2 - 1
16:00FT Goztepe 2 - 2 Antalyaspor 1 - 2
19:30FT Besiktas 2 - 3 Erzurum BB 1 - 1
     
15:00FT Buildcon (11) 1 - 2 Zesco United FC (3) 0 - 1 
15:00FT Zanaco (12) 5 - 1 Nakambala Leopards (16) 3 - 0 

Get live football scores from 22/01/2020 & the football fixtures from 22/01/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 22/01/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 22/01/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement