My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
19:30FT Brighton (16) 1 - 1 West Brom (18) 1 - 0 
22:00FT Burnley (19) 0 - 1 Tottenham (1) 0 - 0 
 
21:50FT AC Milan (1) 3 - 3 AS Roma (6) 1 - 1
 
22:00FT Levante (19) 1 - 1 Celta Vigo (18) 0 - 0 
 
22:15FT Benfica (3) 2 - 0 Belenenses (14) 1 - 0
 
13:30Canc Gandzasar 0 - 2 FC Urartu (3) 0 - 0 
13:30FT Lori FC (6) 1 - 0 Ararat Yerevan (2) 0 - 0 
13:30FT Shirak FC (9) 1 - 1 Alashkert (1) 0 - 1 
 
15:00Canc Al Ahed (3) 0 - 0 Al Jaish (1)  
15:00Canc Hilal Al-Quds (4) 0 - 0 Manama Club (2)  
 
15:00Canc Al-Faisaly Amman (4) 0 - 0 Al Kuwait (1)  
15:00Canc Al-Wathba (3) 0 - 0 Al Ansar (2)  
 
15:00Canc Al Qadsia (1) 0 - 0 Al Jazeera Amman (4)  
15:00Canc Riffa SC (3) 0 - 0 Dhofar (2)  
 
15:00Canc FK Khujand (4) 0 - 0 Altyn Asyr  
15:00Canc Istiklol Fergana (1) 0 - 0 Dordoi-Dynamo Naryn  
 
11:30FT Floridsdorfer AC (6) 2 - 1 Austria Vienna (Am) (15) 0 - 1
11:30FT Rapid Vienna (Am) (16) 1 - 2 Austria Lustenau (8) 0 - 1
11:30FT SV Kapfenberg (14) 1 - 1 Austria Klagenfurt (3) 0 - 0
15:30FT FC Dornbirn 1913 (9) 0 - 1 Wacker Innsbruck (5) 0 - 1
15:30FT FC Liefering (1) 1 - 0 SV Lafnitz (2) 0 - 0
18:00FT Grazer AK (7) 3 - 1 FC BW Linz (4) 1 - 0
19:30FT SKU Amstetten (13) 3 - 3 Lask Juniors Linz (12) 2 - 2
19:30FT SV Horn (10) 0 - 0 SK Vorwarts Steyr (11) 0 - 0
 
16:00FT Sturm Graz (Am) (6) 0 - 1 WSC Hertha (4) 0 - 0 
16:00FT SV Allerheiligen (11) 5 - 1 SV Ried (Am) (12) 2 - 1 
17:00FT ATSV Stadl-Paura (13) 0 - 1 Wolfsberger AC II (8) 0 - 0 
17:00FT FC Wels (16) 2 - 0 Union VB Vocklamarkt (15) 0 - 0 
17:30FT SV Spittal (14) 0 - 2 Union Gurten (3) 0 - 1 
18:00FT SC weiz (9) 3 - 4 Gleichenberg (5) 1 - 1 
18:00FT SV St. Anna (2) 3 - 0 Deutschlandsberger (10) 1 - 0 
19:00FT FC Gleisdorf 09 (1) 2 - 1 SC Kalsdorf (7) 2 - 1 
 
15:00Pst SV Kuchl (1) -:- SV Grodig (5)  
15:00Pst SV Seekirchen (3) -:- SV Wals Grunau (10)  
15:00Pst TSV St. Johann (8) -:- SV Austria Salzburg (2)  
15:00Pst USK Anif (6) -:- FC Pinzgau (7)  
 
11:30FT WSG Swarovski Tirol II (7) 1 - 0 SVG Reichenau (5) 1 - 0 
15:00FT FC Kitzbuhel (1) 4 - 1 Telfs (9) 1 - 0 
15:00FT Worgl (3) 6 - 1 SV Hall (10) 3 - 0 
 
14:00FT FC Minsk (11) 1 - 2 Dinamo Brest (4) 1 - 1
16:00FT Torpedo Zhodino (3) 4 - 1 FC Slutsk (14) 3 - 1
 
21:45FT Gent (11) 1 - 2 Genk (2) 1 - 1
 
01:30FT Botafogo SP (19) 2 - 1 Vitoria (15) 1 - 0
 
23:00FT Sao Bento (9) 0 - 0 Criciuma (8) 0 - 0 
 
20:00FT ABC (1) 0 - 0 Coruripe (4) 0 - 0 
20:30FT AO Itabaiana (2) 3 - 2 Vitoria Da Conquista (3) 0 - 2 
 
17:15FT Botev Plovdiv (10) 2 - 0 Botev Vratsa (8) 0 - 0 
19:30FT Etar Veliko Tarnovo (14) 2 - 3 Beroe (7) 0 - 1 
 
14:30FT Ludogorets II (4) 4 - 1 Septemvri Simitli (11) 2 - 1 
 
18:00FT Doxa Katokopias (9) 1 - 2 A.E.L. (2) 1 - 1 
 
20:00FT Aalborg (5) 1 - 3 Vejle (7) 1 - 1
 
20:00FT Chacaritas (5) 1 - 1 Nueve de Octubre (1) 1 - 0 
 
20:00FT Zamalek SC (2) 3 - 1 Ismaily SC (11) 2 - 0 
 
21:30FT Stourbridge (7) 0 - 0 Alvechurch (17) 0 - 0 
21:45FT Hitchin (10) 0 - 2 Royston Town (8) 0 - 0 
 
15:00FT Sunderland U23 (10) 5 - 3 Fulham U23 (12) 2 - 3 
16:00FT Crystal Palace U23 (7) 2 - 1 Wolves U23 (5) 1 - 0 
21:00FT Stoke City U23 (9) 4 - 1 Reading U23 (8) 2 - 1 
 
21:45FT Sochaux (8) 0 - 2 Amiens (14) 0 - 0
 
19:45FT Le Mans (11) 0 - 0 Laval (6) 0 - 0 
 
18:00FT Merani (10) 0 - 0 Dila Gori (4) 0 - 0 
 
13:00Canc FC Baia Zugdidi (9) 0 - 0 Samgurali Tskhaltubo (2)  
13:00Canc Gagra (3) 0 - 0 FC Metalurgi Rustavi (4)  
13:00Canc Merani Martvili (5) 0 - 0 FC Shevardeni 1906 (6)  
13:00Canc Shukura (1) 0 - 0 Aragvi Dusheti (10)  
13:00Canc WIT Georgia (7) 0 - 0 FC Sioni Bolnisi (8)  
 
14:00FT Al Naft (4) 2 - 0 Alsinaat Alkahrabaiya (20) 2 - 0 
14:00FT Baghdad FC (14) 0 - 2 Erbil (6) 0 - 0 
17:00FT Al Talaba (5) 0 - 0 Naft Al Janoob (18) 0 - 0 
 
22:00FT Bari (2) 4 - 1 Catania (8) 1 - 1 
 
09:00FT Zhetysu (6) 3 - 1 FC Kaysar (7) 1 - 0 
10:00FT FK Tobol Kostanay (2) 0 - 4 Kairat Almaty (1) 0 - 3 
14:00FT Kaspyi Aktau (10) 1 - 2 Ordabasy (5) 1 - 0 
16:30FT Okzhetpes (11) 1 - 5 FC Astana (3) 0 - 3 
 
18:00Canc FS Metta/Lu (9) 0 - 0 RFS (2)  
18:00Canc Valmieras (3) 0 - 0 FK Jelgava (7)  
 
18:00FT Balzan FC (10) 2 - 2 Hamrun Spartans (2) 1 - 1 
22:15FT Birkirkara (14) 1 - 2 Sliema Wanderers (1) 1 - 0 
 
18:00FT Zebbug Rangers (8) 3 - 0 St. Georges S (15) 1 - 0 
22:15FT San Gwann FC (4) 0 - 0 Pieta Hotspurs (9) 0 - 0 
22:15FT St. Andrews FC (10) 0 - 0 Naxxar Lions (11) 0 - 0 
 
02:00FT Deportivo Ocotal (7) 1 - 2 Chinandega (6) 0 - 2 
03:00FT Managua (8) 0 - 1 Real Madriz (10) 0 - 0 
 
19:00FT Warta Poznan (10) 0 - 1 Gornik Zabrze (3) 0 - 0
 
20:30FT Feirense (4) 3 - 1 Mafra (2) 2 - 0 
 
16:30FT Al-Sailiya (8) 4 - 2 Al-Gharafa (3) 2 - 2 
18:45FT Al Kharaitiyat (9) 2 - 1 Al-Khor (11) 1 - 0 
 
18:00FT CS Mioveni (11) 0 - 1 Universitatea Cluj (13) 0 - 0 
 
16:40FT Al Adalh (4) 3 - 0 Al-Thuqbah (19) 1 - 0 
 
18:00FT FK Spartak Zdrepceva KRV (6) 1 - 0 Mladost Lucani (9) 0 - 0 
18:00FT Metalac GM (8) 1 - 1 Radnik Surdulica (11) 0 - 1 
18:00FT Radnicki NIS (12) 1 - 0 FK Partizan (2) 0 - 0 
18:00FT TSC Backa Topola (10) 0 - 0 Cukaricki (4) 0 - 0 
 
14:30FT FK Graficar (3) 2 - 1 Buducnost Dobanovci (10) 0 - 1 
14:30FT FK IMT Beograd (9) 0 - 0 FK Trayal (12) 0 - 0 
 
19:00FT Alcorcon (18) 0 - 2 Mallorca (1) 0 - 2 
 
20:00FT IFK Norrkoping (4) 2 - 2 AIK Stockholm (9) 0 - 1
20:00FT Varbergs BoIS FC (11) 0 - 0 IF Elfsborg (2) 0 - 0
 
20:00FT IK brage (8) 1 - 4 Jonkopings Sodra (3) 1 - 2
20:00FT ljungSKile SK (16) 0 - 0 GIF Sundsvall (6) 0 - 0
20:00FT Umea FC (15) 3 - 0 Gais (11) 2 - 0
 
04:00FT Aorai (12) 1 - 3 AS Mataiea (9)  
 
15:00FT Dodoma Jiji FC (9) 0 - 1 Tanzania Prisons (6) 0 - 0 
15:00FT Mtibwa Sugar (14) 1 - 0 Azam (2) 0 - 0 
15:00FT Simba SC (3) 0 - 1 Ruvu Shooting (4) 0 - 1 
 
19:00FT Denizlispor (19) 2 - 3 Besiktas (4) 0 - 2
19:00FT Sivasspor (16) 0 - 2 Rizespor (11) 0 - 1
 
18:00FT Akhisar Belediye (11) 2 - 1 Bursaspor (9) 1 - 1
18:00FT Boluspor (17) 0 - 0 Menemen Belediye (15) 0 - 0
 
14:00FT Hirnyk-sport (4) 3 - 0 Metalist 1925 Kharkiv (6) 1 - 0 
14:00FT Prikarpatye (14) 0 - 1 MFK Mykolaiv (5) 0 - 0 
14:00FT Veres (2) 2 - 0 Ahrobiznes Volochysk (1) 2 - 0 
15:00FT FC Kremin Kremenchuk (12) 2 - 0 VPK-Ahro Shevchenkivka (13) 0 - 0 
16:00FT Volyn Lutsk (7) 1 - 0 Polissya Zhytomyr (10) 0 - 0 
18:00FT Obolon-brovar Kyiv (8) 0 - 1 Chaika Kiev. Oblast (16) 0 - 0 
19:00FT Chornomorets Odesa (3) 1 - 2 Nyva Ternopil (11) 1 - 0 
 
20:15FT Juventud (3) 3 - 1 Cerrito (1)  
22:30FT Central Espanol (7) 3 - 0 Rocha FC (8)  

Get live football scores from 26/10/2020 & the football fixtures from 26/10/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 26/10/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 26/10/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement