My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
     
23:00FT Genk (4) 1 - 4 Red Bull Salzburg (3) 0 - 2 
23:00FT Liverpool (1) 1 - 1 Napoli (2) 0 - 1 
     
23:00FT Barcelona (1) 3 - 1 Borussia Dortmund (3) 2 - 0 
23:00FT Slavia Praha (4) 1 - 3 Inter (2) 1 - 1 
     
20:55FT Zenit Saint Petersburg (2) 2 - 0 Lyon (3) 1 - 0 
23:00FT RB Leipzig (1) 2 - 2 Benfica (4) 0 - 1 
     
20:55FT Valencia (2) 2 - 2 Chelsea (3) 1 - 1 
23:00FT Lille (4) 0 - 2 Ajax (1) 0 - 1 
     
14:35FT Beijing Renhe (16) 1 - 1 Shanghai SIPG (3) 0 - 1 
14:35FT Chongqing Lifan (10) 0 - 1 Wuhan Zall (6) 0 - 1 
14:35FT Guangzhou R&F (12) 1 - 4 Beijing Guoan (2) 1 - 3 
14:35FT Hebei Zhongji (11) 1 - 3 Guangzhou Evergrande FC (1) 0 - 2 
14:35FT Shandong Luneng (5) 3 - 1 Tianjin Teda (7) 2 - 0 
14:35FT Shanghai Shenhua (13) 1 - 3 Jiangsu Suning (4) 1 - 1 
14:35FT Shenzhen Ruby FC (15) 3 - 3 Henan Jianye (8) 3 - 2 
14:35FT Tianjin Songjiang (14) 5 - 1 Dalian Aerbin (9) 4 - 0 
     
03:10FT Atlanta (1) 1 - 1 Temperley (4) 0 - 1 
     
13:00FT Junior Sevan 2 - 11 FC Ararat-Armenia 0 - 6 
13:00FT Van 0 - 1 FC Artsakh 0 - 0 
13:30FT Lori FC 0 - 1 Banants Yerevan 0 - 1 
13:30FT Gandzasar 3 - 1 Alashkert 2 - 1 
     
17:30FT Oman (3) 0 - 0 Bahrain (2) 0 - 0 
20:00FT Saudi Arabia (1) 1 - 3 Kuwait (4) 0 - 2 
     
20:00Pst BDF XI (8) -:- Township Rollers (2)  
20:00FT Extension Gunners (11) 2 - 2 Gaborone United (6) 0 - 1 
20:00FT Miscellaneous (15) 1 - 1 Security Systems (1) 1 - 0 
20:00FT Orapa United (3) 1 - 1 Notwane FC (16) 0 - 1 
20:00Pst Tafic FC (10) -:- Galaxy FC (4)  
     
01:00FT Ponte Preta (11) 4 - 0 Brasilia (14) 3 - 0 
     
17:00FT AS Fortuna (18) 0 - 0 PWD Bamenda (9) 0 - 0 
17:00FT Union Douala (14) 2 - 2 Cotonsport (2) 0 - 1 
     
17:30FT AC Rangers (8) 1 - 3 DC Motema Pembe (2)  
     
15:30FT A.O. Ayias Napas 0 - 3 Pafos FC 0 - 0 
     
20:00FT HB Koge 0 - 3 Aalborg 0 - 1 
     
23:00FT LDU Portoviejo (3) 1 - 1 Orense SC (1) 0 - 0 
     
15:30FT Tanta SC (9) 2 - 2 Smouha SC (6) 1 - 2 
18:00FT Al Assiouty (4) 2 - 2 Aswan Sc (14) 2 - 1 
     
22:45FT Blackburn (11) 1 - 0 Brentford (7) 1 - 0 
22:45FT Hull City (12) 4 - 0 Preston (6) 1 - 0 
22:45FT Middlesbrough (20) 1 - 0 Barnsley (24) 0 - 0 
22:45FT QPR (16) 0 - 4 Nottingham Forest (4) 0 - 1 
22:45FT Sheffield Wednesday (9) 1 - 1 Birmingham (15) 0 - 0 
23:00FT West Brom (1) 4 - 1 Bristol City (5) 2 - 0 
     
16:00FT Genk U19 (3) 0 - 2 Salzburg U19 (2) 0 - 0 
18:00FT Liverpool U19 (1) 7 - 0 SSC Napoli U19 (4) 5 - 0 
     
16:00FT Valencia U19 (4) 2 - 1 Chelsea U19 (3) 1 - 1 
16:00FT Lille U19 (2) 1 - 2 Ajax U19 (1) 0 - 2 
     
17:00FT Montpellier W (4) 1 - 1 Guingamp W (6) 1 - 0 
     
21:00FT BFC Dynamo (7) 3 - 1 Wacker Nordhausen (5) 2 - 1 
     
21:30FT Turk Gucu Friedberg (9) 0 - 4 FV Bad Vilbel (14) 0 - 2 
     
21:00FT Malacateco (7) 2 - 1 Coban Imperial (2) 1 - 0 
21:30FT CSD Municipal (1) 3 - 2 Santa Lucia Cotzumalguapa (10) 1 - 0 
22:00FT Iztapa (8) 4 - 1 Sanarate FC (3) 0 - 1 
     
15:00FT Eastern SC (1) 2 - 0 Lee Man FC (8) 0 - 0 
     
15:00FT Budaorsi SC (11) 3 - 0 Csakvar (3) 1 - 0 
15:00FT Dorogi FC (8) 0 - 0 Szolnoki MAV FC (16) 0 - 0 
15:00Canc Kazincbarcikai (15) -:- Balmazujvaros  
15:00FT Soroksar (13) 0 - 0 Szeged 2011 (12) 0 - 0 
15:00FT Tiszakecske FC (14) 2 - 0 Szombathelyi Haladas (18) 1 - 0 
20:00FT Bekescsaba 1912 (10) 3 - 1 Siofok (5) 1 - 1 
20:00FT FC Ajka (17) 2 - 1 Gyirmot SE (4) 1 - 0 
20:00FT Gyori ETO FC (6) 1 - 0 MTK Budapest (1) 1 - 0 
20:00FT Nyiregyhaza (9) 2 - 1 VAC (19) 1 - 0 
20:00FT Vasas (7) 0 - 2 Budafoki LC (2) 0 - 0 
     
17:00FT NorthEast United (4) 2 - 2 Mumbai City (6) 2 - 2
     
11:30FT Bhayangkara FC (4) 1 - 0 Arema FC (6) 1 - 0 
11:30FT Kalteng Putra FC (17) 1 - 0 PS Tira (12) 0 - 0 
14:30FT Perseru Serui (16) 3 - 0 Persepam Madura Utd (5) 2 - 0 
14:30FT PSIS Semarang (14) 1 - 0 PSM Makassar (8) 1 - 0 
14:30FT Pusamania Borneo (3) 1 - 2 Persela Lamongan (15) 0 - 1 
     
17:00FT Verbania (15) 2 - 1 Bra (14) 0 - 0 
     
16:30FT US Grosseto (2) 1 - 1 Gavorrano (12) 1 - 0 
     
16:30FT Bitonto (1) 2 - 0 ASD Grumentum Val Dagri (16) 0 - 0 
     
23:00FT Dunbeholden (6) 1 - 1 Humble Lions (4) 0 - 0 
23:00FT Molynes United (7) 0 - 1 Harbour View FC (8) 0 - 0 
     
20:00FT Atlantas (6) 0 - 2 Zalgiris Kaunas (4) 0 - 1 
20:00FT FK Panevezys (5) 2 - 0 FK Trakai (3) 0 - 0 
20:00FT Suduva Marijampole (1) 2 - 1 FK Zalgiris Vilnius (2) 1 - 1 
     
15:00FT FK Rabotnicki (10) 2 - 1 Borec Veles (8) 1 - 0 
15:00FT FK Renova (9) 1 - 1 FK Makedonija G. P. (5) 0 - 0 
15:00FT FK Sileks (4) 2 - 2 Vardar Skopje (1) 1 - 0 
15:00FT FK Struga (6) 2 - 1 Shkendija (2) 0 - 1 
15:00FT Shkupi 1927 (7) 3 - 1 Akademija Pandev (3) 0 - 1 
     
19:30FT Odra Opole (15) 3 - 0 Miedz Legnica (6) 0 - 0 
20:00FT Chrobry Glogow (16) 2 - 2 Olimpia Grudziadz (5) 1 - 1 
     
15:00FT SKRA Czestochowa (16) 1 - 0 Legionovia Legionowo (17) 1 - 0 
     
15:00FT Dunarea Calarasi (11) 0 - 0 Rapid Bucuresti (3) 0 - 0 
     
14:50FT Al Najoom (18) 2 - 1 Al Mojzel (20) 2 - 0 
15:00FT Al-Kawkab (8) 2 - 2 Ohod (10) 0 - 0 
15:20FT Al Jabalain (6) 2 - 2 Al-Ain Atawlah (2) 1 - 1 
18:15FT Al-Ansar (14) 1 - 0 Al Baten (4) 0 - 0 
18:20FT Jeddah Club (13) 1 - 1 Al Bukayriyah (3) 0 - 1 
     
22:45FT Arbroath 3 - 0 Auchinleck Talbot 1 - 0 
     
15:30FT Drava Ptuj (11) 1 - 1 brda (13) 0 - 0 
     
20:30FT Baroka FC (12) 0 - 1 Golden Arrows (4) 0 - 0 
20:30FT Bloem Celtic (5) 0 - 0 Cape Town City (11) 0 - 0 
20:30FT Chippa United (16) 3 - 0 Black Leopards (9) 2 - 0 
20:30FT Maritzburg Utd (10) 0 - 2 Supersport United (2) 0 - 1 
20:30FT Stellenbosch FC (14) 0 - 4 Kaizer Chiefs (1) 0 - 2 
     
23:00FT CA River Plate (6) 1 - 0 Juventud (14) 1 - 0 
23:00FT Cerro Largo (5) 1 - 0 Boston River (8) 0 - 0 
23:00FT Cerro (13) 0 - 2 Liverpool Montevideo (7) 0 - 0 
23:00FT Danubio (12) 3 - 2 Racing Montevideo (11) 1 - 0 
23:00FT Plaza Colonia (3) 0 - 0 Wanderers (10) 0 - 0 
23:00FT Progreso (4) 0 - 0 Penarol (2) 0 - 0
     
14:00FT Andijon (10) 1 - 1 Kokand 1912 (11) 0 - 1 
14:00FT FK Buxoro (12) 0 - 0 Metallurg Bekabad (5) 0 - 0 
14:00FT Navbahor Namangan (8) 0 - 1 Lokomotiv Tashkent (2) 0 - 0 
14:00FT Olmaliq FK (9) 4 - 1 Qizilqum Zarafshon (14) 1 - 1 
14:00FT Pakhtakor (1) 2 - 3 FC Bunyodkor (3) 1 - 2 
14:00FT Sogdiana Jizzakh (4) 1 - 1 Nasaf Qarshi (7) 0 - 1 
     
16:00Pst Zanaco (13) -:- Nakambala Leopards (16)  

Get live football scores from 27/11/2019 & the football fixtures from 27/11/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 27/11/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 27/11/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement