My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
19:00FT Esbjerg (13) 1 - 1 Aalborg (6) 0 - 0
 
14:30FT Dynamo Dresden (18) 0 - 2 VfB Stuttgart (2) 0 - 1
14:30FT FC Heidenheim (4) 3 - 0 Erzgebirge Aue (8) 0 - 0
14:30FT Hamburger SV (3) 3 - 2 SV Wehen (17) 2 - 1
 
15:00FT Teplice (12) 2 - 2 Opava (15) 1 - 1
17:00FT Bohemians 1905 (11) 3 - 2 Ceske Budejovice (9) 2 - 0
19:00FT Karvina (13) 1 - 4 Sparta Praha (6) 1 - 0
 
13:30FT Wisla Plock (12) 1 - 4 Korona Kielce (14) 1 - 2
16:00FT Cracovia Krakow (4) 0 - 1 Jagiellonia (8) 0 - 0
18:30FT Lechia Gdansk (7) 4 - 3 Arka Gdynia (15) 0 - 0
 
15:30FT Torpedo Yerevan (11) 1 - 4 Aragats (10)  
15:30FT Van (3) 1 - 1 BKMA (5)  
16:00FT Ani Yerevan (14) 0 - 0 Lernayin A. (12)  
16:00FT West Armenia (1) 2 - 2 Ararat Armenia II (4)  
17:00FT Banants II (7) 5 - 1 Shirak II (16)  
 
08:00Pst St. Albans Saints (7) -:- Dandenong City (12)  
10:00Pst Heidelberg United (5) -:- Oakleigh Cannons (2)  
 
07:30Pst South Coast Wolves (8) -:- Mt Druitt Town Rangers (12)  
08:00Pst Sydney United 58 FC (7) -:- Manly United FC (9)  
09:00Pst Sydney Olympic (11) -:- Marconi Stallions (1)  
11:30Pst Sydney Fc Youth (3) -:- North Shore Mariners (6)  
 
09:00Pst Grange Thistle (2) -:- Taringa Rovers (12)  
10:00Pst St George Willawong FC (4) -:- Centenary Stormers (5)  
10:00Pst The Gap (10) -:- Bayside United (11)  
 
16:00FT FC Energetik-Bgu Minsk (2) 3 - 3 FC Vitebsk (11) 3 - 2
18:00FT Bate Borisov (1) 1 - 0 FC Isloch Minsk R. (7) 1 - 0
20:00FT Rukh Brest (9) 1 - 4 Dinamo Brest (6) 1 - 1
 
15:00FT Arsenal Dzyarzhynsk (6) 4 - 2 Naftan (14) 1 - 0 
16:00FT FC Orsha (7) 0 - 2 FC Gomel (10) 0 - 2 
17:00FT FC Smorgon (1) 1 - 1 Oshmyany (9) 1 - 0 
 
22:00Pst Atletico Paranaense -:- Fluminense  
22:00Pst Bragantino -:- Coritiba  
22:00Pst Ceara -:- Bahia  
22:00Pst Corinthians -:- Fortaleza EC  
22:00Pst Flamengo -:- Botafogo  
22:00Pst Goias -:- Atletico Goianiense  
22:00Pst Internacional -:- Atletico-MG  
22:00Pst Palmeiras -:- Santos  
22:00Pst Sport Recife -:- Sao Paulo  
22:00Pst Vasco Da Gama -:- Gremio  
 
23:00Pst Ferroviario -:- Manaus FC  
23:00Pst Imperatriz -:- Botafogo PB  
23:00Pst Paysandu -:- Jacuipense  
23:00Pst Treze -:- Remo  
23:00Pst Vila Nova -:- Santa Cruz  
 
23:00Pst BOA -:- Brusque  
23:00Pst Criciuma -:- Volta Redonda  
23:00Pst Ituano -:- Sao Jose  
23:00Pst Londrina -:- Sao Bento  
23:00Pst Ypiranga-RS -:- Tombense  
 
18:00Canc Akademik Svishtov (8) -:- Tryavna (12)  
18:00Canc Drenovets (5) -:- Juventus Malchika (14)  
18:00Canc Kom Berkovitsa (11) -:- Yantra Gabrovo (1)  
18:00Canc Lokomotiv 1927 Dryanovo (7) -:- Vihar Slavyanovo (3)  
18:00Canc Lokomotiv 1929 Mez. (9) -:- Partizan Cherven Bryag (4)  
18:00Canc Pavlikeni (6) -:- Parva Atomna (10)  
18:00Canc Sevlievo (2) -:- Bdin Vidin (13)  
 
16:30FT Atletico Olympic (11) 0 - 1 Bujumbura City (8)  
16:30FT Bumamuru (10) 1 - 3 Olympique Star (13)  
16:30FT Kayanza United (12) 2 - 1 Les Lierres  
16:30FT Messanger Ngozi (1) 2 - 1 BS Dynamic (4)  
16:30FT Musongati (2) 4 - 0 LLB Academic (14)  
 
23:00Pst D. Melipilla (6) -:- Santiago Morning (9)  
23:00Pst D. Puerto Montt (10) -:- Barnechea (15)  
23:00Pst Deportes Santa Cruz (14) -:- Magallanes (2)  
23:00Pst Deportes Temuco (7) -:- San Luis (8)  
23:00Pst Deportes Valdivia (12) -:- Deportes Copiapo (11)  
23:00Pst Nublense (1) -:- Cobreloa (3)  
23:00Pst Union San Felipe (5) -:- San Marcos de Arica (13)  
 
11:00FT Tainan City (5) 3 - 1 Tatung (4) 2 - 0 
11:00FT Taipower (2) 0 - 0 HangYuen/Fujen (3) 0 - 0 
 
21:15FT HNK Rijeka 3 - 2 NK Osijek 0 - 1 
 
18:00FT Pardubice (1) 5 - 0 Usti nad Labem (8) 4 - 0
18:00FT Vlasim (13) 1 - 1 Sokolov (15) 1 - 0
 
13:00FT Nykobing FC (8) 2 - 2 Roskilde (12) 1 - 1
15:00FT Vejle (1) 1 - 1 Naestved (11) 1 - 1
16:00FT Vendsyssel FF (5) 0 - 1 FC Fredericia (3) 0 - 0
 
22:00Pst Aucas (16) -:- LDU Portoviejo (14)  
22:00Pst Barcelona SC (7) -:- Universidad Catolica (3)  
22:00Pst CD Olmedo (13) -:- Emelec (11)  
22:00Pst Delfin SC (15) -:- Mushuc Runa SC (9)  
22:00Pst Deportivo Cuenca (12) -:- Guayaquil City FC (5)  
22:00Pst El Nacional (8) -:- Orense SC (10)  
22:00Pst Independiente del Valle (6) -:- Macara (4)  
22:00Pst Tecnico Universitario (1) -:- LDU de Quito (2)  
 
23:00Pst America de Quito (6) -:- Puerto Quito (3)  
23:00Pst Chacaritas (9) -:- Nueve de Octubre (1)  
23:00Pst Duros del Balon (8) -:- Manta FC (2)  
23:00Pst Fuerza Amarilla (5) -:- Santa Rita (7)  
23:00Pst Gualaceo SC (4) -:- UT Cotopaxi (10)  
 
13:00FT Tulevik Viljandi (9) 0 - 6 Kalju Nomme (3) 0 - 3 
15:00FT FCI Levadia Tallinn (1) 4 - 1 Paide LM (5) 1 - 0 
 
15:00Pst Honka -:- HJK Helsinki  
15:00Pst Turku PS -:- FC Lahti  
18:30Pst haka -:- KuPS  
18:30Pst Ilves Tampere -:- HIFK Elsinki  
18:30Pst Rops -:- IFK Mariehamn  
 
15:00Pst Pepo -:- FC Kiffen  
18:30Pst FC Reipas A -:- EPS  
18:30Pst Kultsu -:- Japs  
18:30Pst Pkku -:- FC Viikingit  
 
14:00Pst Rops A -:- GBK  
16:00Pst FCV -:- PS Kemi Kings  
18:30Pst Kiisto -:- Hercules  
18:30Pst OLS -:- JIPPO Joensuu  
 
14:00FT TSV 1860 Munich (3) 3 - 2 MSV Duisburg (1) 0 - 1 
15:00FT Preussen Munster (18) 4 - 2 Hallescher FC (17) 3 - 0 
18:00FT Carl Zeiss Jena (20) 0 - 1 Chemnitzer FC (12) 0 - 0 
 
16:00Pst Borussia Freialdenhoven (6) -:- SV Breinig (12)  
16:00Pst FC Viktoria 08 (13) -:- SV Eilendorf (16)  
16:15Pst Siegburger SV 04 (5) -:- DJK BW Friesdorf (14)  
16:15Pst SpVg Frechen 20 (9) -:- FC Hennef 05 (4)  
16:30Pst Fortuna Koeln II (15) -:- FC Huerth (7)  
16:30Pst Pesch (3) -:- Spvg Wesseling Urfeld (8)  
16:30Pst SV Deutz 05 (11) -:- Dueren (2)  
16:30Pst VfL Vichttal (10) -:- FC Wegberg-beeck (1)  
 
15:00Pst CFC Hertha 06 (14) -:- Tasmania Berlin (10)  
15:00Pst FC Lok Stendal (12) -:- Staaken (7)  
15:00Pst Hertha Zehlendorf (4) -:- Torgelower SV Greif (9)  
15:00Pst Ludwigsfelder (11) -:- hansa rostock II (3)  
15:00Pst SV Victoria Seelow (13) -:- MSV Pampow (6)  
15:00Pst TB Berlin (8) -:- Brandenburger SC Sued (15)  
15:00Pst Tennis Borussia (1) -:- Greifswalder SV (2)  
15:00Pst TSG Neustrelitz (5) -:- FC Strausberg (16)  
 
15:00Pst Askania Bernburg (15) -:- FSV Martinroda (14)  
15:00Pst Carl Zeiss Jena II (1) -:- 1. FC Merseburg (7)  
15:00Pst FC Eilenburg (4) -:- VfB Krieschow (9)  
15:00Pst FC International Leipzig (5) -:- Union Sandersdorf (8)  
15:00Pst FC Oberlausitz Neugersdorf (13) -:- VFC Plauen (6)  
15:00Pst FSV 63 Luckenwalde (2) -:- FC Grimma (10)  
15:00Pst FSV Wacker Nordhausen II (12) -:- VfL Halle 96 (11)  
 
20:30Canc Antigua GFC (5) -:- Mixco (7)  
21:00Canc Malacateco (10) -:- Santa Lucia Cotzumalguapa (8)  
22:30Canc Iztapa (4) -:- Xelaju (9)  
23:30Canc Guastatoya (3) -:- CSD Municipal (2)  
 
19:55FT Budapest Honved (6) 3 - 1 Debreceni VSC (9) 1 - 0 
22:05FT Puskas Academy (5) 1 - 1 Ferencvarosi TC (1) 1 - 1 
 
14:30Pst Pusamania Borneo (3) -:- Bali United (2)  
 
07:00Pst Vegalta Sendai (8) -:- Yokohama F. Marinos (14)  
08:00Pst FC Tokyo (3) -:- Consadole Sapporo (16)  
08:00Pst Oita Trinita (15) -:- Kashima (18)  
08:00Pst Sagan Tosu (12) -:- Vissel Kobe (9)  
08:00Pst Sanfrecce Hiroshima (1) -:- Yokohama FC (10)  
09:00Pst Cerezo Osaka (6) -:- Shonan Bellmare (13)  
12:00Pst Urawa (4) -:- Kawasaki Frontale (11)  
 
08:00Pst Kyoto Sanga (17) -:- Kanazawa (19)  
08:00Pst Mito Hollyhock (14) -:- Machida Zelvia (11)  
08:00Pst Tochigi SC (18) -:- Ventforet Kofu (12)  
08:00Pst Tokushima Vortis (2) -:- Fagiano Okayama (7)  
10:00Pst JEF United Chiba (8) -:- Thespakusatsu Gunma (21)  
13:00Pst Ehime FC (13) -:- Renofa Yamaguchi (9)  
 
18:00Pst Abia Warriors (16) -:- Nasarawa United (17)  
18:00Pst Adamawa United (20) -:- Kano Pillars (7)  
18:00Pst Akwa Starlets (8) -:- Wikki Tourists (15)  
18:00Pst Akwa United (6) -:- Ifeanyi Uba (12)  
18:00Pst Enyimba (5) -:- Warri Wolves (11)  
18:00Pst Katsina United (10) -:- Enugu Rangers (4)  
18:00Pst Lobi Stars (3) -:- Jigawa Golden Stars (18)  
18:00Pst MFM FC (14) -:- Kwara United (19)  
18:00Pst Rivers United (2) -:- Plateau United (1)  
18:00Pst Sunshine Stars (9) -:- Heartland (13)  
 
19:00Pst Fredrikstad -:- Eidsvold TF  
19:00Pst Kjelsas -:- Skeid  
 
17:00Pst Fram Larvik -:- Nardo  
19:00Pst Asker -:- Notodden  
 
19:00Pst Melhus -:- Tillerbyen  
19:00Pst Orkla -:- Byasen  
 
16:00Pst Tromso 2 -:- Ullern  
17:00Pst Lokomotiv Oslo -:- Melbo  
17:30Pst Skaanland -:- Nordstrand  
 
23:00Pst 12 de Octubre (10) -:- Sol de America (8)  
23:00Pst Club Guarani (4) -:- Guairena FC (5)  
23:00Pst Club Sp. San Lorenzo (9) -:- General Diaz (12)  
23:00Pst Libertad Asuncion (1) -:- Cerro Porteno (6)  
23:00Pst Nacional Asuncion (3) -:- Club River Plate (7)  
23:00Pst Olimpia (2) -:- Sportivo Luqueno (11)  
 
22:00Pst Alianza Universidad (1) -:- Sport Boys (10)  
22:00Pst Atletico Grau (20) -:- UTC (7)  
22:00Pst Ayacucho FC (2) -:- Carlos Stein (18)  
22:00Pst Carlos A. Mannucci (14) -:- Sport Huancayo (9)  
22:00Pst Cienciano (6) -:- Alianza Lima (13)  
22:00Pst Deportivo Binacional (3) -:- Sporting Cristal (17)  
22:00Pst Deportivo Llacuabamba (19) -:- Cesar Vallejo (15)  
22:00Pst Deportivo Municipal (12) -:- FBC Melgar (5)  
22:00Pst U. San Martin (11) -:- Academia Cantolao (8)  
22:00Pst Universitario (4) -:- Real Garcilaso Cusco (16)  
 
18:30FT TSC Backa Topola (4) 6 - 1 Javor (13) 2 - 0 
20:30FT Macva (16) 0 - 1 FK Vozdovac (8) 0 - 0
 
18:30FT FK Trayal (13) 0 - 0 Sindjelic Beograd (14) 0 - 0 
18:30FT Radnicki Pirot (8) 4 - 0 FK Smederevo (16) 0 - 0 
18:30FT Zemun (12) 1 - 0 Kabel Novi Sad (6) 0 - 0 
 
15:30Pst Falkenbergs FF -:- Malmo FF  
15:30Pst Mjallby AIF -:- Hammarby FF  
18:30Pst IF Elfsborg -:- Kalmar FF  
18:30Pst IFK Goteborg -:- IFK Norrkoping  
20:00Canc IK brage -:- Helsingborg  
 
15:30Pst Dalkurd FF -:- Norrby IF  
18:30Pst Vasteras SK FK -:- Gais  
20:00Canc Ostersunds FK 0 - 0 Degerfors IF  
 
14:00Pst Bangkok United (1) -:- Police Tero (5)  
14:00Pst Nakhon Ratchasima FC (12) -:- Bangkok Glass (4)  
15:00Pst Chiangrai United (10) -:- Muangthong United (7)  
15:00Pst Rayong FC (15) -:- Sukhothai FC (8)  
 
14:00Pst Ranong FC (9) -:- Chiangmai United (2)  
14:00Pst Udon Thani (14) -:- Lampang FC (13)  
15:00Pst Customs United (7) -:- Samut Sakhon FC (17)  
15:00Pst Phrae United (6) -:- Kasetsart FC (12)  
 
15:00Pst EGS Gafsa -:- US Monastirienne   
15:00Pst Etoile S. Metlaoui -:- CS Sfaxien   
15:00Pst Kalaa Sport -:- Esperance Tunis   
15:00Pst Rogba Tataouine -:- Cs Chebba   
 
01:00Pst San Jose Earthquakes (21) -:- Atlanta United FC (3)  
02:30Pst FC Cincinnati (23) -:- Nashville Sc (25)  
02:30Pst Orlando City SC (19) -:- Portland Timbers (13)  
02:30Pst Philadelphia Union (20) -:- Columbus Crew (11)  
03:00Pst Chicago Fire (16) -:- New England Revolution (17)  
03:00Pst DC United (12) -:- Vancouver Whitecaps (14)  
03:00Pst FC Dallas (5) -:- Sporting Kansas City (1)  
05:00Pst Los Angeles FC (6) -:- Houston Dynamo (22)  
20:00Pst Montreal Impact (7) -:- Colorado Rapids (4)  
22:00Pst New York City FC (26) -:- New York Red Bulls (8)  
 
02:00Pst Atlanta United II (26) -:- Saint Louis FC (4)  
02:00Pst Carolina Railhawks (29) -:- New York Red Bulls II (28)  
02:00Pst Louisville City FC (11) -:- Charleston Battery (10)  
02:30Pst Birmingham Legion -:- Swope Park Rangers (25)  
02:30Pst FC Tampa Bay Rowdies (13) -:- Bathlehem Steel FC (20)  
03:00Pst Tulsa Roughnecks (14) -:- Seattle Sounders II (32)  
03:30Pst Memphis 901 (31) -:- Charlotte Independence (7)  
03:30Pst San Antonio FC (12) -:- Austin Bold (9)  
05:30Pst Las Vegas Lights FC (15) -:- New Mexico United (27)  
05:30Pst Sacramento Republic (16) -:- El Paso Locomotive (17)  
 
22:30Canc Carabobo FC (15) 0 - 0 Metropolitanos FC (12)  
23:00Canc Atletico Venezuela (5) -:- Lala FC (19)  
23:00Canc Estudiantes de Merida FC (6) -:- Zamora FC (1)  
23:00Canc Monagas SC (4) -:- Deportivo Lara (3)  
23:00Canc Trujillanos FC (8) -:- Puerto Cabello (11)  
23:00Canc Yaracuyanos FC (13) 0 - 0 Portuguesa FC (16)  
23:00Canc Zulia FC (9) -:- Aragua FC (10)  
23:40Canc GV Maracay (18) -:- Caracas FC (2)  

Get live football scores from 31/05/2020 & the football fixtures from 31/05/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 31/05/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 31/05/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement