SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Soccer Fixtures

Sun 20 Jan
January 2019
     Argentina: Superliga
20.01.19  23:00 San Lorenzo - Huracan -
     Asia (AFC): Asian Cup - Round 16
20.01.19  19:00 Iran - Oman -
     Belgium: Jupiler Pro League
20.01.19  19:00 Gent - Anderlecht -
20.01.19  21:00 Royal Excel Mouscron - Oostende -
     Bolivia: Liga de Fútbol Profesional - Apertura
20.01.19  21:00 Club Destroyers - Blooming -
20.01.19  23:15 Jorge Wilstermann - Bolivar -
20.01.19  23:15 San Jose - Nacional Potosi -
     Brazil: Campeonato Alagoano
20.01.19  21:00 ASA - Murici FC -  
20.01.19  21:00 CRB - Coruripe -  
20.01.19  21:00 Dimensao Saude - CSA -  
     Brazil: Campeonato Baiano
20.01.19  21:00 Fluminense De Feira - Bahia -  
20.01.19  21:00 Jequie - Jacobina -  
20.01.19  21:00 Juazeirense - Atletico Alagoinhas -  
     Brazil: Campeonato Catarinense
20.01.19  21:00 Figueirense - Tubarao -  
20.01.19  21:00 Joinville - Avai -  
20.01.19  21:00 Marcilio Dias - Criciuma -  
20.01.19  23:00 Gremio Metropolitano - Chapecoense-SC -  
     Brazil: Campeonato Gaucho
20.01.19  21:00 Novo Hamburgo - Gremio -  
20.01.19  21:00 Pelotas - Juventude -  
20.01.19  22:00 Aimore - Sao Jose -  
20.01.19  23:00 Sao Luiz - Internacional -  
     Brazil: Campeonato Goiano
20.01.19  20:30 Ipora - Itumbiara -  
20.01.19  20:30 Novo Horizonte GO - CRAC -  
20.01.19  21:00 Goiania - Goias -  
20.01.19  21:00 Gremio Anapolis - Anapolina -  
     Brazil: Campeonato Maranhense
20.01.19  20:30 EC Cordino - Maranhao -  
20.01.19  21:00 Sampaio Correa - Sao Jose MA -  
     Brazil: Campeonato Matogrossense
20.01.19  20:00 Araguaia - Mixto -  
20.01.19  21:00 Cuiaba - Luverdense -  
     Brazil: Campeonato Mineiro
20.01.19  21:00 Atletico-MG - BOA -  
20.01.19  21:00 Patrocinense - Uniao Trabalhadores -  
     Brazil: Campeonato Paraense
20.01.19  21:00Pst Remo - Tapajos -
20.01.19  22:00 Sao Raimundo PA - Aguia de Maraba/PA -  
     Brazil: Campeonato Paraibano
20.01.19  21:00 Campinense - Nacional de Patos -  
20.01.19  22:00 Esporte de Patos - Botafogo PB -  
     Brazil: Campeonato Paulista A1
20.01.19  21:00 Corinthians - Sao Caetano -
20.01.19  23:00 Red Bull Brasil - Palmeiras -
     Brazil: Campeonato Paulista A2
20.01.19  20:00 Atibaia - Linense -  
20.01.19  20:00 Portuguesa - Sao Bernardo -  
     Brazil: Campeonato Pernambucano
20.01.19  21:00 Afogados - Petrolina SFC -  
20.01.19  21:00 Santa Cruz - America-PE -  
     Brazil: Campeonato Piauiense
20.01.19  22:00 Altos - 4 de Julho -  
20.01.19  22:00 Parnahyba - River AC -  
     Brazil: Campeonato Sul-Matogrossense
20.01.19  21:00 Novoperario FC - URSO Mundo Novo -  
20.01.19  21:00 Operario Ferroviario - Corumbaense -  
     Brazil: Campeonato Carioca - Taca Guanabara Stage 2
20.01.19  20:30 Portuguesa-Rj - Americano Campos -  
20.01.19  21:00 Flamengo - Bangu -  
20.01.19  23:00 Cabofriense - Botafogo -  
     Brazil: Campeonato Paranaense - Paranaense 1st Group Stage
20.01.19  21:00 Cascavel - Toledo -  
20.01.19  21:00 Cianorte - Londrina -  
20.01.19  21:00 Foz Do Iguacu - Coritiba -  
20.01.19  21:00 Maringa - Rio Branco FC -  
20.01.19  21:00 Parana - Operario-PR -  
     Brazil: Campeonato Potiguar - Potiguar 1st Group Stage
20.01.19  21:00 ABC - America-RN -  
20.01.19  21:00 AS Sociedade - Potiguar de Mossoro -  
20.01.19  21:00 Globo FC - Forca e Luz -  
     Costa Rica: Primera Division - Clausura
20.01.19  21:30 Perez Zeledon - Municipal Grecia -
20.01.19  23:00 Univ. de Costa Rica - CS Cartagines -
20.01.19  23:05 Limon FC - CS Herediano -
20.01.19  23:55 Deportivo Saprissa - Guadalupe FC -
     Costa Rica: Liga De Ascenso - Clausura Group A
20.01.19  19:00 Deportivo Cartagena - Puntarenas FC -  
20.01.19  19:00 Municipal Liberia - ADR Jicaral -  
20.01.19  22:00 AD Guanacasteca - Santa Ana -  
     Costa Rica: Liga De Ascenso - Clausura Group B
20.01.19  18:00 Aserri FC - CS Uruguay -  
20.01.19  19:00 Cariari Pococi - AS Puma Generalena -  
20.01.19  19:00 Puerto Golfito - Escazucena -  
     Cyprus: Division 1
20.01.19  17:00 Alki Oroklinis - Pafos FC -
20.01.19  18:00 Anorthosis - Paralimni -
     England: Premier League
20.01.19  18:00 Fulham - Tottenham -
     France: Ligue 1
20.01.19  18:00 Angers - Nantes -
20.01.19  18:00 Caen - Marseille -
20.01.19  20:00 Bordeaux - Dijon -
20.01.19  22:00 Saint Etienne - Lyon -
     Germany: Bundesliga
20.01.19  19:00 FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg -
     Gibraltar: Premier Division
20.01.19  17:00 FC Boca Juniors - Lynx -  
     Greece: Super League
20.01.19  17:15 Larisa - Aris Thessalonikis -
20.01.19  19:00 Xanthi FC - Atromitos Athinon -
20.01.19  19:30 AEK Athens FC - Asteras Tripolis -
     Guatemala: Liga Nacional de Fútbol - Clausura
20.01.19  19:00 Sanarate FC - Guastatoya -
20.01.19  19:30 Antigua GFC - Deportivo Petapa -
20.01.19  20:00 Malacateco - Deportivo Chiantla -
     Israel: Liga Leumit
20.01.19  19:30 Hapoel Kfar Saba - Hapoel Katamon -
     Italy: Serie A
20.01.19  19:00 Cagliari - Empoli -
20.01.19  21:30 Napoli - Lazio -
     Italy: Serie B
20.01.19  22:00 Pescara - Cremonese -
     Italy: Serie C - Serie C Group A
20.01.19  19:30 Lucchese - Pistoiese -
     Italy: Serie C - Serie C Group C
20.01.19  17:30 Bisceglie - Reggiana -
20.01.19  17:30 Catanzaro - Rende -
20.01.19  17:30 Matera - Sicula Leonzio -
20.01.19  17:30 Virtus Francavilla - Cavese -
20.01.19  19:30 Casertana - Rieti -
     Jamaica: Premier League
20.01.19  22:00 Dunbeholden - Waterhouse -  
20.01.19  22:00 Humble Lions - Arnett Gardens -  
20.01.19  22:00 Mount Pleasant - Portmore United -  
     Malta: Division 1
20.01.19  17:15 Gudja United - Pembroke Athleta -  
20.01.19  18:30 Marsa - Sirens -  
     Malta: Premier League
20.01.19  17:00 Hibernians FC - Valletta FC -
     Mexico: Liga MX - Clausura
20.01.19  20:00 U.N.A.M. - Pumas - Atlas -
     Netherlands: Eredivisie
20.01.19  17:45 Ajax - Heerenveen -
     Nigeria: Premier League - Group A
20.01.19  17:00Pst Enugu Rangers - Sunshine Stars -
20.01.19  17:00 Kwara United - Enyimba -
20.01.19  17:00Pst Lobi Stars - MFM FC -
20.01.19  17:00 Remo Stars - Bendel Insurance -
20.01.19  17:00Pst Rivers United - Katsina United -
20.01.19  17:00 Wikki Tourists - Niger Tornadoes -
     Nigeria: Premier League - Group B
20.01.19  17:00 Go Round Omoku - Ifeanyi Uba -
20.01.19  17:00 Kada City - Gombe United -
20.01.19  17:00 Kano Pillars - Akwa United -
20.01.19  17:00 Nasarawa United - Heartland -
20.01.19  17:00 Plateau United - El Kanemi Warriors -
20.01.19  17:00Pst Yobe Stars - Abia Warriors -
     Portugal: Primeira Liga
20.01.19  17:00 Aves - Vitoria Setubal -
20.01.19  19:30 Boavista - Portimonense -
20.01.19  22:00 Rio Ave - Feirense -
     Portugal: LigaPro
20.01.19  17:00 Academico Viseu - SC Covilha -
20.01.19  17:00 Arouca - Penafiel -
20.01.19  17:00 Mafra - Varzim -
20.01.19  19:00 Academica - Oliveirense -
     Portugal: Campeonato de Portugal - Group A
20.01.19  17:00 Cacadores das Taipas - Vilaverdense -  
20.01.19  17:00 CDC Montalegre - Fafe -  
20.01.19  17:00 Felgueiras - Sao Martinho -  
20.01.19  17:00 Maria da Fonte - Torcatense -  
20.01.19  17:00 Merelinense - Limianos -  
20.01.19  17:00 Mirandela - Trofense -  
20.01.19  17:00 Oliveirense - Chaves B -  
20.01.19  17:00 Pedras Salgadas - Mirandes -  
     Portugal: Campeonato de Portugal - Group B
20.01.19  17:00 Amarante - Gondomar -  
20.01.19  17:00 Cinfaes - Coimbroes -  
20.01.19  17:00 leca - Lusitania Lourosa -  
20.01.19  17:00 Lusitano FCV - Uniao Madeira -  
20.01.19  17:00 Maritimo B - Pedras Rubras -  
20.01.19  17:00 Paredes - Gafanha -  
20.01.19  17:00 Penalva DO Castelo - Cesarense -  
20.01.19  17:00 SC Espinho - Agueda -  
20.01.19  17:00 SC Meda - Sanjoanense -  
     Portugal: Campeonato de Portugal - Group C
20.01.19  17:00 Alcains - Sertanense -  
20.01.19  17:00 Benfica Castelo Branco - Torreense -  
20.01.19  17:00 Fatima - Santa Iria -  
20.01.19  17:00 GD Peniche - Caldas -  
20.01.19  17:00 Leiria - Oliveira Hospital -  
20.01.19  17:00 Loures - Anadia -  
20.01.19  17:00 Macao - Alverca -  
20.01.19  17:00 Nogueirense - Sintrense -  
20.01.19  17:00 Oleiros - Vilafranquense -  
     Portugal: Campeonato de Portugal - Group D
20.01.19  17:00 Armacenenses - Real -  
20.01.19  17:00 Casa Pia - Louletano -  
20.01.19  17:00 Dezembro - Moura -  
20.01.19  17:00 Ferreiras - Angrense -  
20.01.19  17:00 Olhanense - Pinhalnovense -  
20.01.19  17:00 Redondense - Amora -  
20.01.19  17:00 Vasco Da Gama - Olimpico Montijo -  
20.01.19  18:00 Ideal - Oriental -  
     Senegal: Ligue 1
20.01.19  18:00 AS Pikine - Dakar Sacre Coeur -  
20.01.19  18:00Pst Generation Foot - ASC Jaraaf -
20.01.19  18:30 Casa Sport - AS Douanes -  
20.01.19  19:00 Niarry Tally - Teungueth -  
     Spain: Primera Division
20.01.19  17:15 Villarreal - Athletic Club -
20.01.19  19:30 Levante - Valladolid -
20.01.19  19:30 Rayo Vallecano - Real Sociedad -
20.01.19  21:45 Barcelona - Leganes -
     Spain: Segunda Division
20.01.19  17:00 Sporting Gijon - Alcorcon -
20.01.19  19:00 Deportivo La Coruna - Albacete -
20.01.19  19:00 Tenerife - Gimnastic -
20.01.19  21:00 Extremadura - Oviedo -
     Spain: Segunda Division B - Group 1
20.01.19  17:00 Celta Vigo B - Deportivo Fabril -
20.01.19  17:30 Navalcarnero - Rapido DE Bouzas -
20.01.19  18:00 Cultural Leonesa - Pontevedra -
20.01.19  18:00 Ponferradina - Salamanca -
20.01.19  20:00 Real Madrid Castilla - Atletico Madrid B -
     Spain: Segunda Division B - Group 2
20.01.19  18:00 Barakaldo - UD Logrones -
20.01.19  18:00 CD Calahorra - SD Leioa -
20.01.19  18:00 CD Vitoria - Tudelano -
20.01.19  18:00 Racing Santander - Mirandes -
     Spain: Segunda Division B - Group 3
20.01.19  17:30 UE Olot - Peralada -
20.01.19  18:00 Badalona - Ebro -
20.01.19  18:00 Lleida Esportiu - Espanyol B -
20.01.19  18:00 Sabadell - Conquense -
20.01.19  18:15 CD Castellon - Ontinyent -
     Spain: Segunda Division B - Group 4
20.01.19  18:00 Cartagena - CD Don Benito -
20.01.19  18:00 Recreativo Huelva - Badajoz -
20.01.19  18:00 Villanovense - Murcia -
     Spain: Tercera Division - Group 1
20.01.19  17:00 Arosa SC - Ourense CF -  
20.01.19  17:00 Barco - Laracha -  
20.01.19  17:00 Boiro - Arenteiro -  
20.01.19  17:00 Choco - Bergantinos -  
20.01.19  17:00 Compostela - Polvorin -  
20.01.19  17:00 Paiosaco - Celtiga -  
20.01.19  17:00 Porrino Industrial - Villalbes -  
20.01.19  17:00 Racing DE Ferrol - Somozas -  
20.01.19  17:00 Silva - Alondras -  
20.01.19  17:00 UD Ourense - Ribadumia -  
     Spain: Tercera Division - Group 2
20.01.19  17:15 CD Llanes - Llanera -  
20.01.19  18:00 Marino de Luanco - Mosconia -  
     Spain: Tercera Division - Group 3
20.01.19  17:00 CD Cayon - SD Revilla -  
20.01.19  18:00 Textil Escudo - UM Escobedo -  
20.01.19  18:00 Tropezon - Vimenor -  
     Spain: Tercera Division - Group 4
20.01.19  17:30 Amurrio - Deusto -  
20.01.19  18:00 Club Bermeo - Lagun Onak -  
     Spain: Tercera Division - Group 5
20.01.19  18:00 Reus Deportiu B - Cerdanyola dell Valles -  
20.01.19  18:00 Terrassa - Santfeliuenc -  
     Spain: Tercera Division - Group 6
20.01.19  17:30 Novelda CF - UD Alzira -  
20.01.19  18:00 Orihuela - Olimpic De Xativa -  
20.01.19  18:00 Silla - Rayo Ibense -  
20.01.19  18:30 CD Eldense - Torre Levante -  
20.01.19  18:30 La Nucia - Paiporta -  
     Spain: Tercera Division - Group 8
20.01.19  17:00 Arandina - Almazan -  
20.01.19  17:00 Atletico Astorga - UD Santa Marta Tormes -  
20.01.19  17:00 Briviesca - Beroil Bupolsa -  
20.01.19  17:00 Cristo Atletico - Bembibre -  
20.01.19  17:00 Cultural Cebrerena - Atletico Tordesillas -  
20.01.19  17:00 Cultural Leonesa B - Numancia B -  
20.01.19  17:00 La Baneza - Gimnastica Segoviana -  
20.01.19  17:00 La Granja - Burgos Promesas 2000 -  
20.01.19  17:00 Real Avila - Zamora -  
20.01.19  17:00 Sporting Uxama - La Virgen del Camino -  
     Spain: Tercera Division - Group 9
20.01.19  18:00 Antequera - Martos CD -  
20.01.19  18:00 Motril - Atletico Mancha -  
20.01.19  18:30 El Palo - Ciudad de Torredonjimeno -  
20.01.19  18:30 Linares - Guadix -  
20.01.19  19:00 Huetor Vega - River Melilla -  
20.01.19  19:00 Real Jaen - Rincon -  
     Spain: Tercera Division - Group 10
20.01.19  17:00 Real Betis B - Cadiz B -  
20.01.19  17:30 Lebrijana - CD Cabecense -  
20.01.19  18:00 Algeciras - Utrera -  
20.01.19  18:00 Ciudad de Lucena - Gerena -  
20.01.19  18:00 Puente Genil - UD Los Barrios -  
20.01.19  18:00 Xerez Deportivo - Arcos -  
     Spain: Tercera Division - Group 11
20.01.19  17:30 Soller - Llosetense -  
20.01.19  18:00 Murense - UD Alcudia -  
     Spain: Tercera Division - Group 13
20.01.19  17:00 Aguilas CF - CF Lorca Deportiva -  
20.01.19  17:00 Algar - Cartagena B -  
20.01.19  17:00 CAP Ciudad de Murcia - Olimpico de Totana -  
20.01.19  17:00 La Union - CD Cieza -  
20.01.19  17:00 Lorca FC - Mar Menor -  
20.01.19  17:00 Los Garres - Yeclano -  
20.01.19  17:00 Mazarron FC - Deportiva Minera -  
20.01.19  17:00 Murcia B - Atletico Pulpileno -  
20.01.19  17:00 SFC Minerva - NV Estudiantes de Murcia CF -  
20.01.19  17:00 UCAM Murcia B - EDMF Churra -  
20.01.19  17:30 Muleno - Huercal-Overa -  
     Spain: Tercera Division - Group 14
20.01.19  17:00 Aceuchal - Extremadura UD B -  
20.01.19  17:00 Cacereno - Jerez -  
20.01.19  17:00 CD Coria - Diocesano -  
20.01.19  17:00 Montijo - Llerenense -  
20.01.19  17:00 Olivenza - CA Pueblonuevo -  
20.01.19  17:00 RCP Valverdeno - Calamonte -  
20.01.19  17:00 UP Plasencia - Arroyo CP -  
20.01.19  17:00 Valdivia - Moralo CP -  
20.01.19  18:00 Merida AD - CD Valdelacalzada -  
     Spain: Tercera Division - Group 15
20.01.19  17:15 Cirbonero - CD Cortes -  
     Spain: Tercera Division - Group 16
20.01.19  17:00 River Ebro - Rapid de Murillo -  
20.01.19  17:30 CD Autol - CD Anguiano -  
20.01.19  17:30 CD Pradejon - CD Varea -  
20.01.19  17:30 CP Calasancio - CD Arnedo -  
20.01.19  18:00 CDFC La Calzada - CD Berceo -  
20.01.19  18:00 Naxara CD - Haro Deportivo -  
20.01.19  18:00 SD Logrones - Club Atletico Vianes -  
     Spain: Tercera Division - Group 17
20.01.19  17:00 Atletico de Monzon - SD Borja -  
20.01.19  17:00 CD Brea - AD Almudevar -  
20.01.19  17:00 CD Sarinena - Calamocha -  
20.01.19  17:00 SD Tarazona - Villanueva CF -  
20.01.19  17:30 CD Binefar - CDJ Tamarite -  
20.01.19  17:30 CD Robres - AD Sabinanigo -  
     Spain: Tercera Division - Group 18
20.01.19  17:00 Atletico Ibanes - CD Madridejos -  
20.01.19  17:00 CD Quintanar del Rey - Calvo Sotelo -  
20.01.19  17:30 CP Villarrobledo - Mora -  
20.01.19  17:30 La Solana - CD Marchamalo -  
20.01.19  18:00 La Roda - Villarrubia -  
20.01.19  18:00 Manchego - CD Azuqueca -  
20.01.19  18:00 Toledo - Almagro CF -  
     Suriname: Eerste Divisie
20.01.19  21:30 Botopasie - Papatam -  
20.01.19  23:00 WBC - Transvaal -  
     Turkey: Super Lig
20.01.19  18:00 Trabzonspor - Istanbul Basaksehir -
     Turkey: TFF 1. Lig
20.01.19  18:00 Altinordu - Balikesirspor -

Check out the football games being played today! Today’s football fixtures for all of the major football leagues, tournaments, cups and friendly games only at ScoresPro – the best Football livescore website! Get all of the football fixtures today & soccer fixtures for every football game taking place today and every day of the year.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement