My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Germany: All Leagues & Cups - Latest Results & Fixtures

Germany: Bundesliga

  • Bundesliga - Round 2
  • 27.09.20  19:00FT SC Freiburg1 - 1VfL Wolfsburg (1 - 1)
    27.09.20  16:30FT 1899 Hoffenheim4 - 1Bayern Munich (2 - 1)
    26.09.20  19:30FT FC Schalke 041 - 3Werder Bremen (0 - 2)
    26.09.20  16:30FT Arminia Bielefeld1 - 0FC Koln (0 - 0)
    26.09.20  16:30FT Bayer Leverkusen1 - 1RB Leipzig (1 - 1)
    26.09.20  16:30FT Borussia Monchengladbach1 - 1Union Berlin (0 - 0)
    26.09.20  16:30FT FC Augsburg2 - 0Borussia Dortmund (1 - 0)
    26.09.20  16:30FT FSV Mainz 051 - 4VfB Stuttgart (1 - 1)
    25.09.20  21:30FT Hertha Berlin1 - 3Eintracht Frankfurt (0 - 2)
  • Bundesliga - Round 3
  • 02.10.20  21:30 Union Berlin - FSV Mainz 05 -
    03.10.20  16:30 Borussia Dortmund - SC Freiburg -
    03.10.20  16:30 Eintracht Frankfurt - 1899 Hoffenheim -
    03.10.20  16:30 FC Koln - Borussia Monchengladbach -
    03.10.20  16:30 VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen -
    03.10.20  16:30 Werder Bremen - Arminia Bielefeld -
    03.10.20  19:30 RB Leipzig - FC Schalke 04 -
    04.10.20  16:30 VfL Wolfsburg - FC Augsburg -
    04.10.20  19:00 Bayern Munich - Hertha Berlin -

    Germany: 2. Bundesliga

  • 2. Bundesliga - Round 2
  • 28.09.20  21:30FT SC Paderborn 073 - 4Hamburger SV (3 - 2)
    27.09.20  14:30FT FC Nurnberg1 - 0SV Sandhausen (0 - 0)
    27.09.20  14:30FT FC St. Pauli4 - 2FC Heidenheim (2 - 0)
    27.09.20  14:30FT Karlsruher SC0 - 1VfL Bochum (0 - 1)
    26.09.20  14:00FT Eintracht Braunschweig0 - 0Holstein Kiel (0 - 0)
    26.09.20  14:00FT Fortuna Dusseldorf1 - 0FC Wurzburger Kickers (0 - 0)
    26.09.20  14:00FT SV Darmstadt 980 - 0Jahn Regensburg (0 - 0)
    25.09.20  19:30FT Erzgebirge Aue1 - 1SpVgg Greuther Furth (1 - 1)
    25.09.20  19:30FT VfL Osnabruck2 - 1Hannover 96 (1 - 0)
  • 2. Bundesliga - Round 3
  • 02.10.20  19:30 SV Sandhausen - FC St. Pauli -
    02.10.20  19:30 VfL Bochum - VfL Osnabruck -
    03.10.20  14:00 FC Heidenheim - SC Paderborn 07 -
    03.10.20  14:00 Hannover 96 - Eintracht Braunschweig -
    03.10.20  14:00 Jahn Regensburg - Karlsruher SC -
    04.10.20  14:30 FC Wurzburger Kickers - SpVgg Greuther Furth -
    04.10.20  14:30 Hamburger SV - Erzgebirge Aue -
    04.10.20  14:30 Holstein Kiel - Fortuna Dusseldorf -
    05.10.20  21:30 FC Nurnberg - SV Darmstadt 98 -

    Germany: 3. Liga

  • 3. Liga - Round 2
  • 28.09.20  20:00FT KFC Uerdingen 050 - 2SV Meppen (0 - 1)
    27.09.20  15:00FT SV Tuerkguecue Ataspor3 - 0FC Kaiserslautern (2 - 0)
    27.09.20  14:00FT Dynamo Dresden1 - 1Waldhof Mannheim (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT FC Saarbrucken2 - 0Hansa Rostock (1 - 0)
    26.09.20  15:00FT FC Viktoria Koln0 - 2SV Wehen (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT Hallescher FC0 - 2FC Ingolstadt 04 (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT MSV Duisburg1 - 1FSV Zwickau (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT SC Verl3 - 0Bayern Munich II (2 - 0)
    26.09.20  15:00FT TSV 1860 Munich1 - 1FC Magdeburg (0 - 0)
    25.09.20  20:00FT SpVgg Unterhaching1 - 0VfB Lubeck (1 - 0)
  • 3. Liga - Round 3
  • 02.10.20  20:00 Bayern Munich II - Dynamo Dresden -
    03.10.20  15:00 FC Ingolstadt 04 - SpVgg Unterhaching -
    03.10.20  15:00 FC Magdeburg - FC Viktoria Koln -
    03.10.20  15:00 FSV Zwickau - TSV 1860 Munich -
    03.10.20  15:00 SV Meppen - SC Verl -
    03.10.20  15:00 VfB Lubeck - MSV Duisburg -
    03.10.20  15:00 Waldhof Mannheim - SV Tuerkguecue Ataspor -
    04.10.20  14:00 Hansa Rostock - KFC Uerdingen 05 -
    04.10.20  15:00 FC Saarbrucken - Hallescher FC -
    05.10.20  20:00 SV Wehen - FC Kaiserslautern -

    Germany: Super Cup

  • Super Cup - Final
  • 03.08.19  21:30FT Borussia Dortmund2 - 0Bayern Munich (0 - 0)
    30.09.20  21:30 Bayern Munich - Borussia Dortmund -

    Germany: Regionalliga Bayern

  • Regionalliga Bayern - Round 22
  • 26.09.20  15:00Pst TSV Aubstadt - VFR Garching -
  • Regionalliga Bayern - Round 23
  • 03.10.20  15:00 Schalding-heining - 1896 Rain Am Lech -
  • Regionalliga Bayern - Round 14
  • 03.10.20  15:00 VFR Garching - FC Memmingen -

    Germany: Regionalliga Nord

  • North - Round 5
  • 27.09.20  16:00FT Holstein Kiel II0 - 1Teutonia Ottensen (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT Luneburger SK Hansa1 - 0Altonaer FC 93 (1 - 0)
    27.09.20  15:00FT FC St. Pauli II2 - 1SV Drochtersen/assel (2 - 0)
  • South - Round 5
  • 27.09.20  15:00FT TSV Havelse3 - 0SSV Jeddeloh (1 - 0)
  • North - Round 5
  • 27.09.20  14:00FT Hamburger SV II7 - 0Heider SV (6 - 0)
  • South - Round 5
  • 26.09.20  17:00FT Delmenhorst1 - 1BSV SW Rehden (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT Werder Bremen II2 - 0VfV 06 Hildesheim (1 - 0)
  • North - Round 5
  • 26.09.20  14:00FT 1. FC Phoenix Luebeck0 - 1Weiche Flensburg (0 - 0)
  • South - Round 5
  • 26.09.20  14:00FT Hannover 96 II3 - 2FC Oberneuland (1 - 2)
    26.09.20  14:00FT VfL Wolfsburg II1 - 0VfB Oldenburg (0 - 0)
  • North - Round 4
  • 23.09.20  20:30FT Weiche Flensburg1 - 0SV Drochtersen/assel (0 - 0)
    23.09.20  20:00FT Altonaer FC 932 - 1Holstein Kiel II (0 - 1)
    23.09.20  20:00FT Eintracht Norderstedt3 - 2Hamburger SV II (1 - 2)
  • South - Round 4
  • 23.09.20  20:00FT FC Oberneuland1 - 0VfL Wolfsburg II (1 - 0)
    23.09.20  18:00FT Delmenhorst1 - 6TSV Havelse (1 - 4)
    23.09.20  18:00FT Hannoverscher SC1 - 3Hannover 96 II (1 - 1)
  • North - Round 4
  • 23.09.20  18:00FT Heider SV0 - 31. FC Phoenix Luebeck (0 - 0)
    23.09.20  18:00FT Luneburger SK Hansa3 - 1FC St. Pauli II (1 - 1)
  • South - Round 4
  • 23.09.20  18:00FT VfB Oldenburg1 - 1SSV Jeddeloh (0 - 1)
  • South - Round 6
  • 02.10.20  20:00 BSV SW Rehden - TSV Havelse -
  • North - Round 6
  • 02.10.20  20:00 Weiche Flensburg - Hamburger SV II -
    02.10.20  20:30 SV Drochtersen/assel - 1. FC Phoenix Luebeck -
  • South - Round 6
  • 03.10.20  16:00 SSV Jeddeloh - VfL Wolfsburg II -
    03.10.20  16:30 Hannoverscher SC - Werder Bremen II -
  • North - Round 6
  • 04.10.20  15:00 Altonaer FC 93 - FC St. Pauli II -
    04.10.20  15:00 Eintracht Norderstedt - Holstein Kiel II -
    04.10.20  15:00 Teutonia Ottensen - Luneburger SK Hansa -
  • South - Round 6
  • 04.10.20  16:00 VfB Oldenburg - Hannover 96 II -
    04.10.20  16:00 VfV 06 Hildesheim - Delmenhorst -
  • North - Round 7
  • 06.10.20  20:00 Hamburger SV II - SV Drochtersen/assel -
  • South - Round 7
  • 07.10.20  17:30 Delmenhorst - Hannoverscher SC -
  • North - Round 7
  • 07.10.20  17:30 Holstein Kiel II - Heider SV -
    07.10.20  17:30 Luneburger SK Hansa - Eintracht Norderstedt -
  • South - Round 7
  • 07.10.20  20:00 BSV SW Rehden - VfV 06 Hildesheim -
  • North - Round 7
  • 07.10.20  20:00 FC St. Pauli II - 1. FC Phoenix Luebeck -
  • South - Round 7
  • 07.10.20  20:00 Hannover 96 II - SSV Jeddeloh -
    07.10.20  20:00 TSV Havelse - VfL Wolfsburg II -
  • North - Round 7
  • 07.10.20  20:30 Altonaer FC 93 - Teutonia Ottensen -

    Germany: Regionalliga Nordost

  • Regionalliga Nordost - Round 8
  • 27.09.20  14:30FT Berliner AK 073 - 1Bischofswerdaer (0 - 0)
    27.09.20  14:30FT BFC Dynamo2 - 2Optik Rathenow (1 - 1)
    27.09.20  14:30FT Hertha Berlin II1 - 0Chemnitzer FC (0 - 0)
    27.09.20  14:30FT Lokomotive Leipzig1 - 1Energie Cottbus (1 - 1)
    27.09.20  14:30FT Union Furstenwalde1 - 3VSG Altglienicke (0 - 2)
    26.09.20  14:30FT Carl Zeiss Jena2 - 0FSV 63 Luckenwalde (0 - 0)
    26.09.20  14:30FT Germania Halberstadt0 - 0SV Lichtenberg 47 (0 - 0)
    26.09.20  14:30FT SV Babelsberg 032 - 1Tennis Borussia (1 - 0)
    26.09.20  14:30FT VfB Auerbach3 - 2ZFC Meuselwitz (1 - 2)
    26.09.20  14:30FT Viktoria Berlin3 - 2BSG Chemie Leipzig (1 - 0)
  • Regionalliga Nordost - Round 7
  • 23.09.20  20:30FT FSV 63 Luckenwalde1 - 1Berliner AK 07 (0 - 0)
    23.09.20  20:30FT Tennis Borussia1 - 1Germania Halberstadt (0 - 1)
    23.09.20  20:00FT Bischofswerdaer1 - 1Hertha Berlin II (0 - 0)
    23.09.20  20:00FT Chemnitzer FC0 - 1BFC Dynamo (0 - 1)
    23.09.20  20:00FT Energie Cottbus3 - 1Union Furstenwalde (2 - 0)
    23.09.20  20:00FT Optik Rathenow2 - 2Lokomotive Leipzig (1 - 0)
    23.09.20  20:00FT VSG Altglienicke1 - 1SV Babelsberg 03 (0 - 0)
    23.09.20  20:00FT ZFC Meuselwitz0 - 3Viktoria Berlin (0 - 1)
    23.09.20  17:30FT BSG Chemie Leipzig0 - 2Carl Zeiss Jena (0 - 1)
    23.09.20  17:30FT SV Lichtenberg 473 - 2VfB Auerbach (1 - 2)
  • Regionalliga Nordost - Round 9
  • 02.10.20  20:00 Optik Rathenow - Hertha Berlin II -
    02.10.20  20:30 Tennis Borussia - Union Furstenwalde -
    03.10.20  14:30 BSG Chemie Leipzig - FSV 63 Luckenwalde -
    03.10.20  14:30 Chemnitzer FC - Berliner AK 07 -
    03.10.20  14:30 Viktoria Berlin - VfB Auerbach -
    04.10.20  14:30 Bischofswerdaer - Carl Zeiss Jena -
    04.10.20  14:30 Energie Cottbus - BFC Dynamo -
    04.10.20  14:30 SV Lichtenberg 47 - SV Babelsberg 03 -
    04.10.20  14:30 VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig -
    04.10.20  14:30 ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt -

    Germany: Regionalliga Südwest

  • Regionalliga Südwest - Round 5
  • 27.09.20  15:00Pst SC Freiburg II - Bahlinger SC -
    26.09.20  15:00FT Bayern Alzenau3 - 1FSV Mainz 05 II (1 - 0)
    26.09.20  15:00FT Eintracht Stadtallendorf1 - 2SV Elversberg (1 - 0)
    26.09.20  15:00Pst FC Giessen - FC Astoria Walldorf -
    26.09.20  15:00FT KSV Hessen Kassel0 - 1FC 08 Homburg (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT VfB Stuttgart II1 - 1FSV Frankfurt (0 - 0)
    25.09.20  20:30Pst TSV Schott Mainz - TuS RW Koblenz -
    25.09.20  20:00FT SSV ULM 18460 - 2VfR Aalen (0 - 2)
    25.09.20  20:00Pst Tsg Balingen - Kickers Offenbach -
    25.09.20  19:30FT TSV Steinbach4 - 0SG Sonnenhof Grossaspach (2 - 0)
    25.09.20  19:00FT FK pirmasens0 - 21899 Hoffenheim II (0 - 1)
  • Regionalliga Südwest - Round 1
  • 23.09.20  16:00FT SC Freiburg II1 - 0FSV Frankfurt (0 - 0)
  • Regionalliga Südwest - Round 6
  • 29.09.20  19:00 SV Elversberg - KSV Hessen Kassel -
    29.09.20  19:00Pst TuS RW Koblenz - Eintracht Stadtallendorf -
    29.09.20  20:00 1899 Hoffenheim II - Tsg Balingen -
    29.09.20  20:00 FC 08 Homburg - FK pirmasens -
    29.09.20  20:00 FC Astoria Walldorf - VfB Stuttgart II -
    29.09.20  20:00 Kickers Offenbach - TSV Steinbach -
    29.09.20  20:30 FSV Frankfurt - TSV Schott Mainz -
    30.09.20  16:00 FSV Mainz 05 II - SSV ULM 1846 -
    30.09.20  18:00Pst Bahlinger SC - Bayern Alzenau -
    30.09.20  19:30 SG Sonnenhof Grossaspach - SC Freiburg II -
    30.09.20  20:00Pst VfR Aalen - FC Giessen -
  • Regionalliga Südwest - Round 7
  • 03.10.20  15:00 Bayern Alzenau - SG Sonnenhof Grossaspach -
    03.10.20  15:00 Eintracht Stadtallendorf - FSV Frankfurt -
    03.10.20  15:00 FC 08 Homburg - SV Elversberg -
    03.10.20  15:00Pst FC Giessen - FSV Mainz 05 II -
    03.10.20  15:00 FK pirmasens - Tsg Balingen -
    03.10.20  15:00 KSV Hessen Kassel - TuS RW Koblenz -
    03.10.20  15:00 SSV ULM 1846 - Bahlinger SC -
    03.10.20  15:00 TSV Schott Mainz - FC Astoria Walldorf -
    03.10.20  15:00 TSV Steinbach - 1899 Hoffenheim II -
    03.10.20  15:30 SC Freiburg II - Kickers Offenbach -
    04.10.20  15:00 VfB Stuttgart II - VfR Aalen -

    Germany: Regionalliga West

  • Regionalliga West - Round 6
  • 27.09.20  15:00FT Borussia Dortmund II1 - 1Bonner SC (1 - 0)
    26.09.20  15:00FT Ahlen2 - 4SC Wiedenbruck 2000 (1 - 1)
    26.09.20  15:00FT Borussia Monchengladbach II5 - 1Wuppertaler SV (3 - 0)
    26.09.20  15:00FT FC Schalke 04 II1 - 2Sv Straelen (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT Fortuna Dusseldorf II6 - 0Sportfreunde Lotte (3 - 0)
    26.09.20  15:00FT Fortuna Koln1 - 1FC Koln II (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT Rot-weiss Oberhausen0 - 1VfB Homberg (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT SV Lippstadt 080 - 3Rot-weiss Essen (0 - 2)
    26.09.20  15:00FT SV Rodinghausen1 - 0Bergisch Gladbach 09 (0 - 0)
  • Regionalliga West - Round 5
  • 23.09.20  20:30FT Bergisch Gladbach 091 - 1FC Schalke 04 II (0 - 0)
    23.09.20  20:30FT FC Wegberg-beeck0 - 2SV Rodinghausen (0 - 1)
    23.09.20  20:30FT Rot-weiss Essen3 - 2Ahlen (1 - 2)
    23.09.20  20:30FT SC Wiedenbruck 20001 - 4Borussia Dortmund II (1 - 0)
    23.09.20  20:30FT Sportfreunde Lotte2 - 2SV Lippstadt 08 (1 - 1)
    23.09.20  20:30FT Sv Straelen1 - 1Rot-weiss Oberhausen (0 - 0)
    23.09.20  20:30FT VfB Homberg2 - 2Borussia Monchengladbach II (0 - 1)
    23.09.20  20:30FT Wuppertaler SV1 - 1Preussen Munster (1 - 0)
    23.09.20  15:00FT FC Koln II0 - 0Fortuna Dusseldorf II (0 - 0)
  • Regionalliga West - Round 7
  • 02.10.20  20:30 Rot-weiss Essen - Fortuna Dusseldorf II -
    02.10.20  20:30 SC Wiedenbruck 2000 - SV Lippstadt 08 -
    03.10.20  15:00 Alemannia Aachen - Borussia Monchengladbach II -
    03.10.20  15:00 Bonner SC - Ahlen -
    03.10.20  15:00 FC Koln II - Preussen Munster -
    03.10.20  15:00 FC Wegberg-beeck - Bergisch Gladbach 09 -
    03.10.20  15:00 Sportfreunde Lotte - Fortuna Koln -
    03.10.20  15:00 Sv Straelen - SV Rodinghausen -
    03.10.20  15:00 VfB Homberg - FC Schalke 04 II -
    03.10.20  15:00 Wuppertaler SV - Rot-weiss Oberhausen -
  • Regionalliga West - Round 3
  • 06.10.20  20:30 Alemannia Aachen - SV Lippstadt 08 -
  • Regionalliga West - Round 2
  • 06.10.20  20:30 Bonner SC - Rot-weiss Essen -
  • Regionalliga West - Round 1
  • Regionalliga West - Round 2
  • 06.10.20  20:30 SC Wiedenbruck 2000 - FC Wegberg-beeck -

    Germany: Regionalliga Play Offs

  • Promotion Playoff - Final
  • 30.06.20  17:00FT SC Verl1 - 1Lokomotive Leipzig (0 - 1)
    25.06.20  18:00FT Lokomotive Leipzig2 - 2SC Verl (1 - 1)

    Germany: DFB Pokal

  • DFB Pokal - Round 1
  • 14.09.20  21:45FT MSV Duisburg0 - 5Borussia Dortmund (0 - 3)
    14.09.20  19:30FT Dynamo Dresden4 - 1Hamburger SV (2 - 0)
    14.09.20  19:30FT FC Wurzburger Kickers2 - 3Hannover 96 (0 - 1)
    14.09.20  19:30FT Rot-weiss Essen1 - 0Arminia Bielefeld (1 - 0)
    13.09.20  19:30AET FC Magdeburg2 - 3SV Darmstadt 98 * (2 - 0)
    13.09.20  19:30FT SV Wehen1 - 0FC Heidenheim (0 - 0)
    13.09.20  19:30FT Waldhof Mannheim1 - 2SC Freiburg (0 - 1)
    13.09.20  16:30AP Chemnitzer FC2 - 2
    (2 - 3)
    1899 Hoffenheim * (0 - 0)
    13.09.20  16:30FT Eintracht Norderstedt0 - 7Bayer Leverkusen (0 - 6)
    13.09.20  16:30AP FC Kaiserslautern1 - 1
    (3 - 4)
    Jahn Regensburg * (0 - 1)
    13.09.20  16:30FT FC Rielasingen-Arlen1 - 7Holstein Kiel (1 - 5)
    13.09.20  16:30Pst FC Schweinfurt 05 - FC Schalke 04 -
    13.09.20  16:30FT Hansa Rostock0 - 1VfB Stuttgart (0 - 1)
    13.09.20  16:30FT SC Wiedenbruck 20000 - 5SC Paderborn 07 (0 - 3)
    13.09.20  16:30FT SV Elversberg4 - 2FC St. Pauli (2 - 1)
    13.09.20  16:30FT TSV Steinbach1 - 2SV Sandhausen (1 - 2)
    12.09.20  21:45FT Carl Zeiss Jena0 - 2Werder Bremen (0 - 0)
    12.09.20  19:30FT FC Ingolstadt 040 - 1Fortuna Dusseldorf (0 - 0)
    12.09.20  19:30AET Karlsruher SC0 - 1Union Berlin * (0 - 0)
    12.09.20  19:30FT SSV ULM 18462 - 0Erzgebirge Aue (1 - 0)
    12.09.20  16:30FT FC Nurnberg0 - 3RB Leipzig (0 - 1)
    12.09.20  16:30FT FC Oberneuland0 - 8Borussia Monchengladbach (0 - 5)
    12.09.20  16:30FT FV Engers0 - 3VfL Bochum (0 - 1)
    12.09.20  16:30FT MTV Eintracht Celle0 - 7FC Augsburg (0 - 2)
    12.09.20  16:30AET RSV Meinerzhagen1 - 6SpVgg Greuther Furth * (0 - 0)
    12.09.20  16:30FT SV Todesfelde0 - 1VfL Osnabruck (0 - 0)
    12.09.20  16:30FT TSV 1860 Munich1 - 2Eintracht Frankfurt (0 - 0)
    12.09.20  16:30FT Union Furstenwalde1 - 4VfL Wolfsburg (1 - 2)
    12.09.20  16:30FT VSG Altglienicke0 - 6FC Koln (0 - 3)
    11.09.20  21:45FT Eintracht Braunschweig5 - 4Hertha Berlin (3 - 2)
    11.09.20  21:45FT TSV Havelse1 - 5FSV Mainz 05 (1 - 0)
    15.10.20  21:45 Dueren - Bayern Munich -

    Germany: Ligal Pokal

  • Final - Round 1
  • 28.07.07  19:00FT FC Schalke 040 - 1Bayern Munich (0 - 1)  
  • Semi Finals - Round 1
  • 25.07.07  21:30FT VfB Stuttgart0 - 2Bayern Munich * (0 - 1)  
    24.07.07  21:30FT FC Nurnberg2 - 4FC Schalke 04 * (1 - 3)  

    Germany: Oberliga Baden-Wurttemberg

  • Oberliga Baden-Wurttemberg - Round 8
  • 27.09.20  16:00FT FC Rielasingen-Arlen1 - 1TSG Backnang (0 - 1)
    27.09.20  16:00FT FV Loerrach-Brombach0 - 1Goeppinger SV (0 - 1)
    26.09.20  16:30FT SV Oberachern1 - 2FSV 08 Bissingen (1 - 0)
    26.09.20  15:00FT Freiberg7 - 0SV Linx (1 - 0)
    26.09.20  15:00FT Freiburger FC0 - 6FCA Walldorf II (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT FV Ravensburg0 - 0CFR Pforzheim (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT Sportfreunde Dorfmerkingen0 - 0FC 08 Villingen (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT Stuttgarter Kickers2 - 0Neckarsulmer SU (1 - 0)
    26.09.20  15:00FT SV Sandhausen ll1 - 4Noettingen (0 - 2)
    26.09.20  15:00FT TSV Ilshofen2 - 2FC Bruchsal (1 - 1)
  • Oberliga Baden-Wurttemberg - Round 5
  • 23.09.20  19:00FT FC Rielasingen-Arlen0 - 0Sportfreunde Dorfmerkingen (0 - 0)
    23.09.20  18:15FT TSG Backnang1 - 1SV Oberachern (1 - 1)
  • Oberliga Baden-Wurttemberg - Round 9
  • 30.09.20  18:00 SV Linx - FV Loerrach-Brombach -  
    30.09.20  20:00 CFR Pforzheim - FC Rielasingen-Arlen -  
    30.09.20  20:00 FC 08 Villingen - FV Ravensburg -  
    30.09.20  20:00 FC Bruchsal - Freiberg -  
    30.09.20  20:00 FCA Walldorf II - SV Oberachern -  
    30.09.20  20:00 FSV 08 Bissingen - Sportfreunde Dorfmerkingen -  
    30.09.20  20:00 Goeppinger SV - Stuttgarter Kickers -  
    30.09.20  20:00 Neckarsulmer SU - Freiburger FC -  
    30.09.20  20:00 Noettingen - TSV Ilshofen -  
    30.09.20  20:00 SSV Reutlingen - SV Sandhausen ll -  
  • Oberliga Baden-Wurttemberg - Round 10
  • 03.10.20  15:00 Freiberg - Noettingen -  
    03.10.20  15:00 FV Ravensburg - FSV 08 Bissingen -  
    03.10.20  15:00 Sportfreunde Dorfmerkingen - FCA Walldorf II -  
    03.10.20  15:00 Stuttgarter Kickers - SV Linx -  
    03.10.20  15:00 TSG Backnang - CFR Pforzheim -  
    03.10.20  15:00 TSV Ilshofen - SSV Reutlingen -  
    03.10.20  15:30 Freiburger FC - Goeppinger SV -  
    03.10.20  16:30 SV Oberachern - Neckarsulmer SU -  
    04.10.20  16:00 FC Rielasingen-Arlen - FC 08 Villingen -  
    04.10.20  16:00 FV Loerrach-Brombach - FC Bruchsal -  

    Germany: Oberliga Bayern Nord

  • Oberliga Bayern Nord - Round 24
  • 19.09.20  17:30FT FC Sand1 - 0ATSV Erlangen (0 - 0)
    19.09.20  17:30FT TSV Grossbardorf1 - 0FC eintracht bamberg (0 - 0)
    19.09.20  17:00Pst SpVgg Bayern Hof - DJK Don Bosco Bamberg -
    19.09.20  17:00FT TSV Abtswind2 - 1DJK Ammerthal (1 - 0)
    19.09.20  16:00FT DJK Vilzing2 - 0SV Seligenporten (2 - 0)
    19.09.20  15:00FT SC Eltersdorf5 - 0TSV Karlburg (3 - 0)
    19.09.20  15:00FT SpVgg Ansbach5 - 0ASV Cham (3 - 0)
    19.09.20  14:00Pst DJK Gebenbach - FC Viktoria Kahl -
  • Oberliga Bayern Nord - Round 23
  • 30.09.20  19:30 SV Seligenporten - SC Eltersdorf -  
  • Oberliga Bayern Nord - Round 25
  • 03.10.20  15:00 FC eintracht bamberg - TSV Abtswind -  
    03.10.20  16:00 DJK Ammerthal - FC Sand -  
    03.10.20  17:00 ASV Cham - DJK Gebenbach -  
    03.10.20  17:00 ATSV Erlangen - SpVgg Ansbach -  
    03.10.20  17:00 FC Viktoria Kahl - SpVgg Bayern Hof -  
    03.10.20  17:00 TSV Karlburg - DJK Vilzing -  
    04.10.20  15:00 Wuerzburger - TSV Grossbardorf -  
    04.10.20  16:00 DJK Don Bosco Bamberg - SC Eltersdorf -  

    Germany: Oberliga Bayern Sud

  • Oberliga Bayern Sud - Round 24
  • 20.09.20  17:00FT TSV Schwabmuenchen0 - 3TSV Schwaben Augsburg (0 - 2)
    20.09.20  15:00FT 1860 Muenchen II0 - 2FC Ingolstadt 04 II (0 - 1)
    19.09.20  17:00FT Jahn Regensburg II3 - 0TSV 1880 Wasserburg (0 - 0)
    19.09.20  16:30Pst TSV 1861 Noerdlingen - FC Ismaning -
    19.09.20  16:00FT Tuerkspor Augsburg3 - 1TSV Kottern (1 - 0)
    19.09.20  15:00FT Donaustauf1 - 0SV Pullach (0 - 0)
    19.09.20  15:00FT FC Pipinsried4 - 3SpVgg Hankofen-Hailing (1 - 1)
    19.09.20  15:00FT TSV Dachau2 - 3FC Deisenhofen (1 - 3)
    19.09.20  15:00Pst TSV Landsberg - SV Kirchanschoring -
  • Oberliga Bayern Sud - Round 25
  • 02.10.20  20:30 TSV 1880 Wasserburg - TSV Landsberg -  
    03.10.20  15:00 FC Ismaning - Jahn Regensburg II -  
    03.10.20  15:00 SV Kirchanschoring - Donaustauf -  
    03.10.20  15:00 SV Pullach - Tuerkspor Augsburg -  
    03.10.20  15:30 SpVgg Hankofen-Hailing - TSV Dachau -  
    03.10.20  15:30 TSV Kottern - FC Pipinsried -  
    03.10.20  16:00 FC Deisenhofen - 1860 Muenchen II -  
    03.10.20  16:00 TSV Schwaben Augsburg - TSV 1861 Noerdlingen -  
    04.10.20  15:00 FC Ingolstadt 04 II - TSV Schwabmuenchen -  

    Germany: Oberliga Bremen

  • Oberliga Bremen - Round 4
  • 27.09.20  16:30FT SFL Bremerhaven1 - 0TuS Komet Arsten (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT FC Union 600 - 4Geestemuende (0 - 2)
    27.09.20  16:00FT Vatan Sport Bremen2 - 1BSC Hastedt (2 - 0)
    27.09.20  14:00Pst TuS Schwachhausen - SV Hemelingen -
    26.09.20  16:00FT OSC Bremerhaven0 - 3Bremer Sv (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT Brinkumer SV3 - 0Habenhauser FV (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT Sg Aumund-Vegesack0 - 2BTS Neustadt (0 - 1)
    26.09.20  14:15FT Blumenthaler SV2 - 2SC Borgfeld (0 - 2)
    26.09.20  14:00FT Werder Bremen III1 - 1Leher (1 - 1)
  • Oberliga Bremen - Round 5
  • 29.09.20  20:30 Blumenthaler SV - Geestemuende -  
    29.09.20  20:30 Brinkumer SV - FC Union 60 -  
    29.09.20  20:30 BSC Hastedt - Bremer Sv -  
    29.09.20  20:30 SV Hemelingen - SC Borgfeld -  
    29.09.20  20:30 TuS Schwachhausen - Leher -  
    29.09.20  20:30 Vatan Sport Bremen - Habenhauser FV -  
    29.09.20  20:30 Werder Bremen III - Sg Aumund-Vegesack -  
    30.09.20  20:30 OSC Bremerhaven - TuS Komet Arsten -  
    30.09.20  20:30 SFL Bremerhaven - BTS Neustadt -  
  • Oberliga Bremen - Round 6
  • 03.10.20  14:00 Bremer Sv - BTS Neustadt -  
    03.10.20  16:00 OSC Bremerhaven - TuS Schwachhausen -  
    04.10.20  12:00 Geestemuende - Sg Aumund-Vegesack -  
    04.10.20  15:30 SV Hemelingen - Vatan Sport Bremen -  
    04.10.20  16:00 BSC Hastedt - Blumenthaler SV -  
    04.10.20  16:00 SC Borgfeld - SFL Bremerhaven -  
    04.10.20  16:00 TuS Komet Arsten - Werder Bremen III -  
    04.10.20  16:30 Habenhauser FV - FC Union 60 -  
    04.10.20  17:00 Leher - Brinkumer SV -  

    Germany: Oberliga Flens Nord

  • Oberliga Flens Nord - Round 3
  • 27.09.20  16:00FT Eckernfoerder SV3 - 5TSV Bordesholm (1 - 3)
    27.09.20  16:00Pst Inter Tuerkspor Kiel - SV Frisia 03 RL -
    26.09.20  15:00Pst TSB Flensburg - Husumer SV -
    26.09.20  14:30FT SC Weiche Flensburg II0 - 2TSV Kronshagen (0 - 0)
  • Oberliga Flens Nord - Round 2
  • 23.09.20  20:00FT Inter Tuerkspor Kiel0 - 1TSV Altenholz (0 - 1)
    23.09.20  20:00Pst SV Frisia 03 RL - SC Weiche Flensburg II -
    23.09.20  20:00Pst TSV Bordesholm - TSB Flensburg -
  • Oberliga Flens Nord - Round 4
  • 03.10.20  15:00 TSV Altenholz - TSV Bordesholm -  
    04.10.20  16:00 Eckernfoerder SV - TSB Flensburg -  
    04.10.20  16:00 Inter Tuerkspor Kiel - TSV Kronshagen -  
    04.10.20  16:00 SV Frisia 03 RL - Husumer SV -  

    Germany: Oberliga Flens Sud

  • Oberliga Flens Sud - Round 3
  • 27.09.20  15:00FT SV Todesfelde1 - 3SV Eichede (0 - 2)
    26.09.20  17:30FT Oldenburger SV2 - 2Luebeck II (1 - 2)
    26.09.20  16:00FT FC Dornbreite Luebeck1 - 2Union Neumuenster (1 - 2)
    26.09.20  15:00Pst Pansdorf - SV Preussen 09 Reinfeld -
  • Oberliga Flens Sud - Round 2
  • 23.09.20  20:30FT Pansdorf0 - 3SV Eichede (0 - 2)
    23.09.20  20:00FT Luebeck II2 - 3Eutin 08 (1 - 2)
    23.09.20  20:00Pst Oldenburger SV - SV Preussen 09 Reinfeld -
    23.09.20  20:00FT SV Todesfelde4 - 0FC Dornbreite Luebeck (3 - 0)
  • Oberliga Flens Sud - Round 4
  • 03.10.20  15:00 Union Neumuenster - SV Todesfelde -  
    04.10.20  14:00 Luebeck II - SV Eichede -  
    04.10.20  16:00 SV Preussen 09 Reinfeld - FC Dornbreite Luebeck -  

    Germany: Oberliga Hamburg

  • Oberliga Hamburg - Round 2
  • 27.09.20  16:00FT Union Tornesch1 - 5TSV Buchholz (1 - 0)
    27.09.20  15:00Pst Barmbek-Uhlenhorst - Wandsbeker Concordia -
    27.09.20  15:00FT Niendorfer TSV0 - 2SC Victoria Hamburg (0 - 0)
    27.09.20  15:00FT SV Rugenbergen7 - 3Hamburger SV III (2 - 2)
    27.09.20  15:00FT VfL Lohbruegge0 - 1Tus Dassendorf (0 - 0)
    27.09.20  11:45FT HEBS Hamburg1 - 1FC Suederelbe (0 - 0)
    26.09.20  16:30FT SV Curslack-Neuengamme2 - 2Hamm United (1 - 1)
    26.09.20  15:00FT Meiendorfer SV2 - 1TuS Osdorf (1 - 0)
    25.09.20  20:30FT Uhlenhorster SC Paloma3 - 0Bramfelder SV (1 - 0)
  • Oberliga Hamburg - Round 1
  • 29.09.20  20:30 TuS Osdorf - Niendorfer TSV -  
  • Oberliga Hamburg - Round 3
  • 02.10.20  20:00 Bramfelder SV - Tus Dassendorf -  
    02.10.20  20:15 Wandsbeker Concordia - HEBS Hamburg -  
    02.10.20  20:30 Hamm United - Niendorfer TSV -  
    02.10.20  20:30 SC Victoria Hamburg - Meiendorfer SV -  
    02.10.20  20:30 TuS Osdorf - Barmbek-Uhlenhorst -  
    02.10.20  21:00 Hamburger SV III - SV Curslack-Neuengamme -  
    03.10.20  19:00 FC Suederelbe - Union Tornesch -  
    04.10.20  11:45 Uhlenhorster SC Paloma - TSV Sasel -  
    04.10.20  15:00 TSV Buchholz - VfL Lohbruegge -  

    Germany: Oberliga Hessen

  • Oberliga Hessen - Round 6
  • 27.09.20  16:00FT FSV Fernwald2 - 4SV Neuhof (2 - 2)
    27.09.20  16:00FT RW Walldorf1 - 1KSV Baunatal (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT SV Steinbach 19201 - 1SC Waldgirmes (0 - 1)
    27.09.20  16:00FT SV Zeilsheim3 - 3FC Hanau 93 (2 - 0)
    27.09.20  16:00FT Turk Gucu Friedberg2 - 0FV Bad Vilbel (2 - 0)
    26.09.20  18:00FT Buchonia Flieden2 - 1TUS Dietkirchen (0 - 1)
    26.09.20  16:00FT Hessen Dreieich3 - 3FC 1931 Eddersheim (1 - 1)
    26.09.20  16:00FT SC Viktoria 06 Griesheim0 - 1FC 1906 Erlensee (0 - 0)
    26.09.20  16:00FT SG Barockstadt Fulda Lehnerz1 - 0VFB Ginsheim (1 - 0)
    26.09.20  16:00FT SV Rot-Weiss Hadamar0 - 2Huenfelder SV (0 - 0)
  • Oberliga Hessen - Round 5
  • 23.09.20  21:00FT SG Barockstadt Fulda Lehnerz3 - 1Hessen Dreieich (2 - 0)
    23.09.20  21:00FT SV Zeilsheim1 - 3SC Waldgirmes (1 - 2)
    23.09.20  20:30FT FSV Fernwald0 - 4VFB Ginsheim (0 - 0)
    23.09.20  20:30FT FV Bad Vilbel1 - 1Huenfelder SV (0 - 1)
    23.09.20  20:30FT SC Viktoria 06 Griesheim0 - 2FC 1931 Eddersheim (0 - 1)
    23.09.20  20:30FT Turk Gucu Friedberg3 - 1FC 1906 Erlensee (1 - 0)
    23.09.20  20:00FT Buchonia Flieden0 - 2SV Steinbach 1920 (0 - 0)
    23.09.20  20:00FT RW Walldorf6 - 2FC Hanau 93 (3 - 1)
    23.09.20  20:00FT SV Neuhof3 - 4KSV Baunatal (1 - 1)
    23.09.20  20:00FT SV Rot-Weiss Hadamar2 - 0TUS Dietkirchen (0 - 0)
  • Oberliga Hessen - Round 7
  • 03.10.20  15:30 KSV Baunatal - FC 1931 Eddersheim -  
    03.10.20  16:00 FC 1906 Erlensee - SG Barockstadt Fulda Lehnerz -  
    03.10.20  16:00 FC Hanau 93 - SC Viktoria 06 Griesheim -  
    03.10.20  16:00 Huenfelder SV - SV Zeilsheim -  
    03.10.20  16:00 SC Waldgirmes - Hessen Dreieich -  
    03.10.20  16:00 TUS Dietkirchen - SV Steinbach 1920 -  
    04.10.20  16:00 RW Walldorf - Turk Gucu Friedberg -  
    04.10.20  16:00 SV Neuhof - SV Rot-Weiss Hadamar -  
    04.10.20  16:00 VFB Ginsheim - Buchonia Flieden -  
    04.10.20  18:00 FV Bad Vilbel - FSV Fernwald -  
  • Oberliga Hessen - Round 8
  • 06.10.20  21:00 VFB Ginsheim - FV Bad Vilbel -  
    07.10.20  20:00 FC 1906 Erlensee - SV Neuhof -  
    07.10.20  20:00 Hessen Dreieich - SV Rot-Weiss Hadamar -  
    07.10.20  20:00 KSV Baunatal - SG Barockstadt Fulda Lehnerz -  
    07.10.20  20:00 TUS Dietkirchen - RW Walldorf -  
    07.10.20  20:30 Buchonia Flieden - SC Viktoria 06 Griesheim -  
    07.10.20  20:30 FC 1931 Eddersheim - FSV Fernwald -  
    07.10.20  20:30 FC Hanau 93 - Huenfelder SV -  
    07.10.20  21:00 SV Steinbach 1920 - SV Zeilsheim -  
    08.10.20  20:30 SC Waldgirmes - Turk Gucu Friedberg -  

    Germany: Oberliga Mittelrhein

  • Oberliga Mittelrhein - Round 4
  • 27.09.20  18:00FT VfL Vichttal4 - 0DJK BW Friesdorf (2 - 0)
    27.09.20  16:30FT Fortuna Koeln II0 - 2Dueren (0 - 0)
    27.09.20  16:15FT Siegburger SV 042 - 3FC Hennef 05 (2 - 3)
    27.09.20  16:00FT Borussia Freialdenhoven3 - 2Pesch (2 - 0)
    27.09.20  16:00FT FC Viktoria 081 - 3SpVg Frechen 20 (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT Glesch-Paffendorf4 - 2SV Deutz 05 (4 - 0)
    27.09.20  16:00FT SV Breinig1 - 1VfL Alfter (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT SV Eilendorf2 - 3FC Huerth (0 - 3)
  • Oberliga Mittelrhein - Round 3
  • 01.10.20  21:00 FC Huerth - SV Breinig -  
  • Oberliga Mittelrhein - Round 5
  • 03.10.20  20:45 SV Deutz 05 - SpVg Frechen 20 -  
    04.10.20  16:00 Dueren - Spvg Wesseling Urfeld -  
    04.10.20  16:00 FC Hennef 05 - SV Breinig -  
    04.10.20  16:00 FC Huerth - Borussia Freialdenhoven -  
    04.10.20  16:00 Glesch-Paffendorf - Fortuna Koeln II -  
    04.10.20  16:00 VfL Alfter - SV Eilendorf -  
    04.10.20  16:30 Pesch - FC Viktoria 08 -  
    04.10.20  16:30 VfL Vichttal - Siegburger SV 04 -  

    Germany: Oberliga Niederrhein

  • Oberliga Niederrhein - Round 5
  • 27.09.20  17:00FT SSVg Velbert3 - 1FSV Duisburg (1 - 0)
    27.09.20  16:30FT FC Bocholt5 - 1FC kleve (2 - 0)
    27.09.20  16:30FT SC Dusseldorf West1 - 1Cronenberger SC (0 - 0)
    27.09.20  16:15Pst SpVgg Sterkrade-Nord - VfB Hilden -
    27.09.20  16:00FT 1. FC Moenchengladbach2 - 1SC Velbert (1 - 0)
    27.09.20  16:00Pst FC Kray - DJK Teutonia St. Toenis -
    27.09.20  16:00FT FC Monheim3 - 1Niederwenigern (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT SW Essen2 - 3Sportfreunde Baumberg (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT Tsv Meerbusch2 - 0Ratinger SV (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT TV Jahn Hiesfeld0 - 3SpVg Schonnebeck (0 - 0)
    27.09.20  15:00FT TVD Velbert3 - 3Union Nettetal (1 - 1)
  • Oberliga Niederrhein - Round 4
  • 24.09.20  21:00FT FSV Duisburg2 - 11. FC Moenchengladbach (0 - 1)
    24.09.20  20:30FT DJK Teutonia St. Toenis1 - 1Tsv Meerbusch (1 - 1)
    24.09.20  20:30FT Union Nettetal2 - 2FC Monheim (1 - 2)
    24.09.20  20:30Pst VfB Hilden - TVD Velbert -
    23.09.20  20:30FT Cronenberger SC4 - 0TV Jahn Hiesfeld (4 - 0)
    23.09.20  20:30FT FC kleve4 - 1FC Kray (2 - 1)
    23.09.20  20:30FT Niederwenigern1 - 2SSVg Velbert (0 - 1)
    23.09.20  20:30FT Ratinger SV5 - 1TuRU Dusseldorf (3 - 1)
    23.09.20  20:30FT SC Velbert1 - 0SW Essen (0 - 0)
    23.09.20  20:30FT Sportfreunde Baumberg2 - 3FC Bocholt (1 - 1)
    23.09.20  20:30FT SpVg Schonnebeck2 - 2SpVgg Sterkrade-Nord (1 - 2)
  • Oberliga Niederrhein - Round 6
  • 02.10.20  20:30 TuRU Dusseldorf - Tsv Meerbusch -  
    03.10.20  17:00 Sportfreunde Baumberg - 1. FC Moenchengladbach -  
    03.10.20  18:00 Niederwenigern - TVD Velbert -  
    04.10.20  16:00 FC kleve - SW Essen -  
    04.10.20  16:00 Ratinger SV - FC Kray -  
    04.10.20  16:00 SC Velbert - SSVg Velbert -  
    04.10.20  16:00 SpVg Schonnebeck - SC Dusseldorf West -  
    04.10.20  16:15 Union Nettetal - SpVgg Sterkrade-Nord -  
    04.10.20  16:30 DJK Teutonia St. Toenis - FC Bocholt -  
    04.10.20  16:30 FSV Duisburg - FC Monheim -  
    04.10.20  16:30 VfB Hilden - TV Jahn Hiesfeld -  
  • Oberliga Niederrhein - Round 7
  • 07.10.20  20:00 SW Essen - DJK Teutonia St. Toenis -  
    07.10.20  20:30 Cronenberger SC - SpVg Schonnebeck -  
    07.10.20  20:30 FC Bocholt - Ratinger SV -  
    07.10.20  20:30 FC Monheim - SC Velbert -  
    07.10.20  20:30 SC Dusseldorf West - VfB Hilden -  
    07.10.20  20:30 SSVg Velbert - Sportfreunde Baumberg -  
    07.10.20  20:30 TV Jahn Hiesfeld - Union Nettetal -  
    07.10.20  20:30 TVD Velbert - FSV Duisburg -  
    07.10.20  21:00 SpVgg Sterkrade-Nord - Niederwenigern -  
    08.10.20  20:00 FC Kray - TuRU Dusseldorf -  
    08.10.20  21:00 1. FC Moenchengladbach - FC kleve -  

    Germany: Oberliga Niedersachsen

  • Oberliga Niedersachsen - Round 34
  • Oberliga Niedersachsen - Round 1
  • 17.05.20  16:00 DelmenhorstCANCTuS Bersenbrueck -
  • Oberliga Niedersachsen - Round 34
  • Oberliga Niedersachsen - Round 21
  • Oberliga Niedersachsen - Round 20
  • 13.05.20  20:00 Arminia HannoverCANCMTV Gifhorn -
  • Oberliga Niedersachsen - Round 23
  • Oberliga Niedersachsen - Round 1
  • 13.05.20  20:00 MTV WolfenbuettelCANCDelmenhorst -
  • Oberliga Niedersachsen - Round 23

  • Germany: Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig

  • Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig - Round 4
  • 27.09.20  16:00FT MTV Gifhorn2 - 1FT Braunschweig (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT SVG Goettingen5 - 0Lupo-Martini Wolfsburg (0 - 0)
    26.09.20  18:00FT MTV Wolfenbuettel0 - 0Eintracht Northeim (0 - 0)
    26.09.20  17:00FT BW Schwalbe Tuendern3 - 3Arminia Hannover (1 - 2)
    26.09.20  16:00FT SV Ramlingen-Ehlershausen1 - 2Germania Egestorf (0 - 1)
  • Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig - Round 2
  • 23.09.20  20:00FT Germania Egestorf2 - 0Lupo-Martini Wolfsburg (2 - 0)
  • Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig - Round 1
  • 30.09.20  21:00 Lupo-Martini Wolfsburg - Arminia Hannover -  
  • Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig - Round 5
  • 03.10.20  16:00 Lupo-Martini Wolfsburg - SV Ramlingen-Ehlershausen -  
    03.10.20  17:30 FT Braunschweig - SVG Goettingen -  
    04.10.20  15:00 Eintracht Northeim - MTV Gifhorn -  
    04.10.20  16:00 Arminia Hannover - MTV Wolfenbuettel -  
    04.10.20  16:00 Germania Egestorf - BW Schwalbe Tuendern -  

    Germany: Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg

  • Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg - Round 4
  • 27.09.20  16:00Pst Heeslinger SC - Blau-Weiss Lohne -
    27.09.20  16:00FT MTV Eintracht Celle1 - 2Spelle-Venhaus (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT TuS Bersenbrueck3 - 4Kickers Emden (2 - 0)
    27.09.20  16:00Pst VfL Oldenburg - TB Uphusen -
    26.09.20  17:00FT FC Hagen/Uthlede0 - 0Rotenburger SV (0 - 0)
  • Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg - Round 2
  • 23.09.20  20:30FT MTV Eintracht Celle1 - 3FC Hagen/Uthlede (0 - 0)
  • Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg - Round 5
  • 03.10.20  14:30 Rotenburger SV - VfL Oldenburg -  
    03.10.20  15:00 Kickers Emden - MTV Eintracht Celle -  
    04.10.20  16:00 Blau-Weiss Lohne - FC Hagen/Uthlede -  
    04.10.20  16:00 Heeslinger SC - Spelle-Venhaus -  
    04.10.20  16:00 TB Uphusen - TuS Bersenbrueck -  

    Germany: Oberliga NOFV-Nord

  • Oberliga NOFV-Nord - Round 6
  • 27.09.20  15:00FT CFC Hertha 062 - 1FC Lok Stendal (1 - 0)
    27.09.20  15:00FT hansa rostock II2 - 1FC Strausberg (2 - 0)
    27.09.20  15:00FT Hertha Zehlendorf6 - 0Rostocker FC 1895 (3 - 0)
    27.09.20  15:00Pst SFC Stern 1900 - TSG Neustrelitz -
    27.09.20  15:00FT SV Victoria Seelow0 - 2Tasmania Berlin (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT Staaken3 - 0Torgelower SV Greif (1 - 0)
    26.09.20  14:00FT SpVg BW Berlin2 - 1RSV Eintracht (1 - 0)
    25.09.20  21:00FT MSV Pampow1 - 4Greifswalder SV (1 - 3)
  • Oberliga NOFV-Nord - Round 7
  • 03.10.20  15:00 FC Strausberg - Rostocker FC 1895 -  
    03.10.20  15:00 hansa rostock II - CFC Hertha 06 -  
    03.10.20  15:00 RSV Eintracht - SFC Stern 1900 -  
    03.10.20  15:00 Torgelower SV Greif - Brandenburger SC Sued -  
    04.10.20  15:00 FC Lok Stendal - Staaken -  
    04.10.20  15:00 Greifswalder SV - Hertha Zehlendorf -  
    04.10.20  15:00 Tasmania Berlin - MSV Pampow -  
    04.10.20  15:00 TSG Neustrelitz - SV Victoria Seelow -  

    Germany: Oberliga NOFV Relegation Playoff

  • Oberliga NOFV Relegation Playoff - Final
  • 16.06.19  15:00FT Hohenstein-Ernstthal2 - 1Anker Wismar (1 - 0)
    12.06.19  19:30FT Anker Wismar1 - 1Hohenstein-Ernstthal (0 - 0)

    Germany: Oberliga NOFV-Süd

  • Oberliga NOFV-Süd - Round 6
  • 27.09.20  15:00FT 1. FC Merseburg3 - 0VFC Plauen (2 - 0)
    26.09.20  15:00FT FC Grimma5 - 1Union Sandersdorf (3 - 0)
    26.09.20  15:00FT Ludwigsfelder0 - 3Einheit Rudolstadt (0 - 1)
    26.09.20  15:00FT VfB Krieschow2 - 0FC Oberlausitz Neugersdorf (1 - 0)
    26.09.20  14:00FT BW Zorbau2 - 4FC International Leipzig (2 - 3)
    26.09.20  13:00FT FC Eilenburg4 - 1FSV Martinroda (1 - 1)
    25.09.20  20:30FT Wacker Nordhausen1 - 1VfL Halle 96 (1 - 1)
  • Oberliga NOFV-Süd - Round 2
  • 23.09.20  20:00FT FC Eilenburg4 - 0VFC Plauen (0 - 0)
  • Oberliga NOFV-Süd - Round 15
  • 23.09.20  18:00FT Carl Zeiss Jena II0 - 3Rot-weiss Erfurt (0 - 3)
  • Oberliga NOFV-Süd - Round 7
  • 03.10.20  14:00 VFC Plauen - Rot-weiss Erfurt -  
    03.10.20  15:00 Einheit Rudolstadt - FC International Leipzig -  
    03.10.20  15:00 FC An der Fahner Hoehe - FC Grimma -  
    03.10.20  15:00 FC Oberlausitz Neugersdorf - 1. FC Merseburg -  
    03.10.20  15:00 FSV Martinroda - Wacker Nordhausen -  
    03.10.20  15:00 Ludwigsfelder - FC Eilenburg -  
    03.10.20  15:00 Union Sandersdorf - BW Zorbau -  
    03.10.20  15:00 VfL Halle 96 - Carl Zeiss Jena II -  

    Germany: Oberliga Promotion Group North

  • Oberliga Promotion Group North - Round 3
  • 29.05.19  20:30FT Heider SV1 - 1Bremer Sv (0 - 1)
  • Oberliga Promotion Group North - Round 2
  • 26.05.19  16:00FT Altonaer FC 931 - 1Heider SV (0 - 1)

    Germany: Oberliga Promotion Group South

  • Oberliga Promotion Group South - Round 3
  • 05.06.19  20:00FT Bayern Alzenau1 - 1Stuttgarter Kickers (0 - 0)
  • Oberliga Promotion Group South - Round 2
  • 02.06.19  15:00FT Stuttgarter Kickers1 - 1SV Roechling (0 - 1)
  • Oberliga Promotion Group South - Round 1
  • 30.05.19  15:00FT SV Roechling2 - 2Bayern Alzenau (1 - 1)

    Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar

  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar - Round 34

  • Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Nord

  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Nord - Round 5
  • 27.09.20  16:00FT SV Gonsenheim4 - 0FSV Salmrohr (2 - 0)
    26.09.20  18:30FT TSV Emmelshausen1 - 4FV Engers (1 - 2)
    26.09.20  16:30FT Alemannia Waldalges1 - 2TuS Koblenz (0 - 0)
    26.09.20  15:00FT Eintracht Trier5 - 0Hassia Bingen (4 - 0)
    25.09.20  20:30FT SG Muelheim-Kaerlich5 - 1FC Karbach (2 - 1)
    25.09.20  19:30FT Eisbachtaler Sportfreunde1 - 3FC Kaiserslautern II (0 - 0)
  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Nord - Round 6
  • 02.10.20  19:00 FV Engers - FC Kaiserslautern II -  
    02.10.20  20:00 SG Muelheim-Kaerlich - Eisbachtaler Sportfreunde -  
    02.10.20  20:30 Hassia Bingen - TSV Emmelshausen -  
    03.10.20  15:00 TuS Koblenz - SV Gonsenheim -  
    03.10.20  16:30 FC Karbach - Alemannia Waldalges -  
    03.10.20  16:30 FSV Salmrohr - Eintracht Trier -  

    Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud

  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud - Round 5
  • 27.09.20  16:00FT Elversberg II1 - 1TSG Pfeddersheim (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT FC Speyer 093 - 5SV Roechling (1 - 3)
    26.09.20  17:30FT FV Dudenhofen2 - 1FV Eppelborn (0 - 1)
    26.09.20  16:30FT FSV Jaegersburg0 - 0TuS Mechtersheim (0 - 0)
    26.09.20  16:30FT Hertha Wiesbach1 - 2Arminia Ludwigshafen (0 - 1)
    26.09.20  16:30FT Wormatia Worms2 - 1FV Diefflen (0 - 0)
  • Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud - Round 6
  • 02.10.20  20:00 FV Eppelborn - Hertha Wiesbach -  
    03.10.20  15:30 Arminia Ludwigshafen - Elversberg II -  
    03.10.20  16:00 SV Roechling - TuS Mechtersheim -  
    03.10.20  16:30 FV Diefflen - FC Speyer 09 -  
    03.10.20  16:30 TSG Pfeddersheim - Wormatia Worms -  
    03.10.20  17:30 FV Dudenhofen - FSV Jaegersburg -  

    Germany: Oberliga Schleswig-Holstein

  • Oberliga Schleswig-Holstein - Round 30
  • Oberliga Schleswig-Holstein - Round 29

  • Germany: Oberliga Westfalen

  • Oberliga Westfalen - Round 5
  • 27.09.20  16:30FT SG Finnentrop/Bamenohl2 - 2Eintracht Rheine (1 - 2)
    27.09.20  16:15FT SC Westfalia Herne1 - 2TuS Erndtebruck (0 - 1)
    27.09.20  16:00Pst FC Guetersloh - ASC Dortmund -
    27.09.20  16:00FT Holzwickeder3 - 0Victoria Clarholz (2 - 0)
    27.09.20  16:00Pst Kaan-Marienborn - SC Paderborn 07 II -
    27.09.20  16:00FT Preussen Muenster II0 - 1SG Wattenscheid 09 (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT SpVgg Vreden2 - 1Hammer SpVg (1 - 0)
    27.09.20  16:00FT TSG Sprockhoevel2 - 1TuS Haltern (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT TuS Ennepetal2 - 1Sportfreunde Siegen (0 - 0)
    27.09.20  16:00FT Westfalia Rhynern1 - 1SV Schermbeck 2020 (1 - 0)
  • Oberliga Westfalen - Round 4
  • 24.09.20  20:30FT ASC Dortmund0 - 3Kaan-Marienborn (0 - 1)
    24.09.20  20:30FT Hammer SpVg1 - 5TuS Ennepetal (0 - 3)
    24.09.20  20:00FT Eintracht Rheine1 - 2FC Guetersloh (1 - 1)
    24.09.20  20:00FT Preussen Muenster II3 - 1SC Westfalia Herne (1 - 1)
    24.09.20  20:00FT SG Wattenscheid 091 - 0SG Finnentrop/Bamenohl (0 - 0)
    24.09.20  20:00FT Sportfreunde Siegen0 - 2TSG Sprockhoevel (0 - 2)
    24.09.20  20:00FT SV Schermbeck 20202 - 2SpVgg Vreden (0 - 1)
    24.09.20  20:00FT TuS Haltern0 - 4Holzwickeder (0 - 2)
    24.09.20  20:00FT Victoria Clarholz1 - 4RSV Meinerzhagen (1 - 1)
    23.09.20  20:30Pst SC Paderborn 07 II - Westfalia Rhynern -
  • Oberliga Westfalen - Round 6
  • 30.09.20  20:15 SC Paderborn 07 II - FC Guetersloh -  
    01.10.20  20:00 Eintracht Rheine - Preussen Muenster II -  
    01.10.20  20:00 Hammer SpVg - Westfalia Rhynern -  
    01.10.20  20:00 SG Wattenscheid 09 - SC Westfalia Herne -  
    01.10.20  20:00 Sportfreunde Siegen - SpVgg Vreden -  
    01.10.20  20:00 SV Schermbeck 2020 - Kaan-Marienborn -  
    01.10.20  20:00 TuS Erndtebruck - RSV Meinerzhagen -  
    01.10.20  20:00 TuS Haltern - TuS Ennepetal -  
    01.10.20  20:00 Victoria Clarholz - TSG Sprockhoevel -  
    01.10.20  20:30 ASC Dortmund - SG Finnentrop/Bamenohl -  
  • Oberliga Westfalen - Round 7
  • 04.10.20  16:00 FC Guetersloh - SV Schermbeck 2020 -  
    04.10.20  16:00 Holzwickeder - TuS Erndtebruck -  
    04.10.20  16:00 Kaan-Marienborn - Hammer SpVg -  
    04.10.20  16:00 Preussen Muenster II - ASC Dortmund -  
    04.10.20  16:00 SG Wattenscheid 09 - Eintracht Rheine -  
    04.10.20  16:00 SpVgg Vreden - TuS Haltern -  
    04.10.20  16:00 TuS Ennepetal - Victoria Clarholz -  
    04.10.20  16:00 Westfalia Rhynern - Sportfreunde Siegen -  
    04.10.20  16:15 SC Westfalia Herne - RSV Meinerzhagen -  
    04.10.20  16:30 SG Finnentrop/Bamenohl - SC Paderborn 07 II -  

    Germany: Women Bundesliga

  • Bundesliga - Round 3
  • 27.09.20  15:00FT Frankfurt W0 - 01899 Hoffenheim W (0 - 0)
    27.09.20  15:00FT MSV Duisburg W0 - 1SC Sand W (0 - 1)
    27.09.20  15:00FT Turbine Potsdam W2 - 0Bayer Leverkusen W (2 - 0)
    27.09.20  15:00FT VfL Wolfsburg W2 - 0Meppen W (1 - 0)
    27.09.20  15:00FT Werder Bremen W1 - 3SGS Essen W (0 - 1)
    26.09.20  19:00FT Bayern Munich W1 - 0SC Freiburg W (0 - 0)
  • Bundesliga - Round 4
  • 02.10.20  20:15 1899 Hoffenheim W - Werder Bremen W -
    04.10.20  15:00 Bayer Leverkusen W - VfL Wolfsburg W -
    04.10.20  15:00 Meppen W - Frankfurt W -
    04.10.20  15:00 SC Freiburg W - MSV Duisburg W -
    04.10.20  15:00 SC Sand W - Turbine Potsdam W -
    04.10.20  15:00 SGS Essen W - Bayern Munich W -
  • Bundesliga - Round 5
  • 07.10.20  18:00 Turbine Potsdam W - SC Freiburg W -
    07.10.20  19:00 Bayern Munich W - MSV Duisburg W -
    07.10.20  19:00 Frankfurt W - Bayer Leverkusen W -
    07.10.20  19:00 SGS Essen W - 1899 Hoffenheim W -
    07.10.20  19:00 VfL Wolfsburg W - SC Sand W -

    Germany: Telekom Cup

  • Winter - Final
  • 13.01.19  18:35AP * Bayern Munich0 - 0
    (4 - 2)
    Borussia Monchengladbach (0 - 0)
  • Winter - bronze
  • 13.01.19  17:30FT Fortuna Dusseldorf3 - 1Hertha Berlin (3 - 1)
  • Winter - Semi Finals
  • 13.01.19  16:20FT Hertha Berlin0 - 1Borussia Monchengladbach (0 - 1)
    13.01.19  15:00AP Fortuna Dusseldorf0 - 0
    (7 - 8)
    Bayern Munich * (0 - 0)

    Get the latest football scores from all of Germany's football leagues, Germany's football cups, Germany's football tournaments and Germany's friendly games. We have all of the latest results from the German football competitions including the Bundesliga, 2. Bundesliga, 3. Liga, Super Cup, Regionalliga Bayern, Regionalliga Nord, Regionalliga Nordost, Regionalliga Südwest, Regionalliga West, Regionalliga Play Offs, DFB Pokal, Ligal Pokal, Oberliga Baden-Wurttemberg, Oberliga Bayern Nord, Oberliga Bayern Sud, Oberliga Bremen, Oberliga Flens Nord, Oberliga Flens Sud, Oberliga Hamburg, Oberliga Hessen, Oberliga Mittelrhein, Oberliga Niederrhein, Oberliga Niedersachsen, Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig, Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg, Oberliga NOFV-Nord, Oberliga NOFV Relegation Playoff, Oberliga NOFV-Süd, Oberliga Promotion Group North, Oberliga Promotion Group South, Oberliga Rheinland-Pfalz Saar, Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Nord, Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud, Oberliga Schleswig-Holstein, Oberliga Westfalen, Women Bundesliga & Telekom Cup. Catch up with all of the latest German football action only at ScoresPro.com - the #1 Football livescore website for Germany!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement