SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Int/nal Tournaments: All Leagues & Cups - Latest Results & Fixtures

Int/nal Tournaments: Mediterranean Games

  • Final
  • 30.06.18  13:30FT Spain U183 - 2Italy U18 (1 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 30.06.18  11:00AP Greece U180 - 0
    (6 - 7)
    Morocco U18 * (0 - 0)
  • 5th-6th Place - 5P
  • 29.06.18  19:00FT Algeria U180 - 1France U18 (FRA) (0 - 0)
  • 7th-8th Place - 7P
  • 29.06.18  19:00FT Turkey U184 - 2Bosnia & Herzegovina U18 (1 - 2)
  • Semi Finals
  • 28.06.18  21:00FT * Spain U182 - 1Morocco U18 (0 - 1)  
    28.06.18  18:00FT * Italy U183 - 0Greece U18 (2 - 0)  
  • Group Stage - Matchday 3
  • 26.06.18  21:00FT France U18 (FRA)1 - 3Greece U18 (0 - 0)
    26.06.18  21:00FT Libya U180 - 6Italy U18 (0 - 4)
    26.06.18  18:00FT Algeria U182 - 0Bosnia & Herzegovina U18 (0 - 0)
  • Group Stage - Matchday 2
  • 24.06.18  21:00FT Spain U182 - 1Bosnia & Herzegovina U18 (1 - 0)
    24.06.18  21:00FT Turkey U180 - 1Greece U18 (0 - 0)
    24.06.18  12:00FT Morocco U182 - 1Libya U18 (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Interwetten Summer Cup

  • Final
  • 21.07.18  20:00FT Real Betis (ESP)2 - 1Rot-weiss Essen (GER) (2 - 1)  
  • Petit Final - PF
  • 21.07.18  19:00FT Huddersfield (ENG)0 - 1Werder Bremen (GER) (0 - 1)  
  • Semi Finals
  • 21.07.18  18:00FT Huddersfield (ENG)0 - 2Real Betis (ESP) * (0 - 2)  
    21.07.18  17:00FT * Rot-weiss Essen (GER)1 - 0Werder Bremen (GER) (1 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Sado International Tournament

  • Tournament - Tour
  • 13.07.18  22:30FT Vitoria Setubal (POR)1 - 1Benfica (POR) (0 - 1)  
    11.07.18  23:00FT Vitoria Setubal (POR)2 - 1Napredak (SRB) (0 - 1)
    10.07.18  21:00FT Benfica (POR)3 - 0Napredak (SRB) (3 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Albena Cup

  • Petit Final - PF
  • 12.02.14  15:30FT Spartak Varna (BUL)1 - 0Ararat Yerevan (ARM) (1 - 0)
  • Final
  • 12.02.14  12:00FT Rakovski 2011 (BUL)2 - 1Kaliakra (BUL) (1 - 1)
  • Group Stage - GS
  • 09.02.14  15:30FT Rakovski 2011 (BUL)1 - 1Ararat Yerevan (ARM) (1 - 0)
    09.02.14  15:30Canc. Spartak Varna (BUL) - Kaliakra (BUL) -
    07.02.14  15:30FT Spartak Varna (BUL)0 - 1Rakovski 2011 (BUL) (0 - 0)
    07.02.14  15:00FT Kaliakra (BUL)1 - 0Ararat Yerevan (ARM) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Algarve Challenge Cup

  • Tournament - Round 2
  • 24.07.08  23:45FT Cardiff (ENG)1 - 0Celtic (SCO) (1 - 0)
    24.07.08  21:15FT Guimaraes (POR)1 - 0Middlesbrough (ENG) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 22.07.08  23:45FT Celtic (SCO)1 - 1Middlesbrough (ENG) (0 - 0)
    22.07.08  21:15FT Guimaraes (POR)1 - 2Cardiff (ENG) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Algarve Cup (Women)

  • Final Stage - Final
  • 06.03.19  21:00FT Poland W0 - 3Norway W (0 - 1)
  • Final Stage - 11/12
  • 06.03.19  20:15AP China W1 - 1
    (2 - 4)
    Netherlands W * (0 - 1)
  • Final Stage - bronze
  • 06.03.19  20:00AP * Canada W0 - 0
    (6 - 5)
    Sweden W (0 - 0)
  • Final Stage - 9/10
  • 06.03.19  17:30FT Portugal W1 - 4Iceland W (0 - 2)
  • Final Stage - 5/6
  • 06.03.19  16:15FT Scotland W1 - 0Denmark W (1 - 0)
  • Final Stage - 7/8
  • 06.03.19  16:15FT Switzerland W0 - 2Spain W (0 - 1)
  • Group Stage - Round 3
  • 04.03.19  20:30FT Netherlands W0 - 1Poland W (0 - 1)
    04.03.19  19:45FT Switzerland W3 - 1Portugal W (0 - 1)
    04.03.19  17:00FT Iceland W1 - 4Scotland W (0 - 2)
    04.03.19  16:15FT Denmark W1 - 0China W (0 - 0)
  • Group Stage - Round 2
  • 01.03.19  19:45FT Poland W3 - 0Spain W (2 - 0)
    01.03.19  19:45FT Portugal W2 - 1Sweden W (0 - 0)
    01.03.19  16:15FT China W1 - 3Norway W (0 - 3)
    01.03.19  16:15FT Scotland W0 - 1Canada W (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Andrija Ankovic Memorial Tournament

  • Final
  • 17.01.15  16:30FT Gosk Gabela (BIH)0 - 1Siroki Brijeg (BIH) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 17.01.15  14:30AP * Zeljeznicar Sarajevo (BIH)1 - 1
    (5 - 4)
    HNK Hajduk Split (CRO) (1 - 1)
  • Semi Finals
  • 16.01.15  16:30FT * Siroki Brijeg (BIH)2 - 1Zeljeznicar Sarajevo (BIH) (1 - 0)  
    16.01.15  14:30AP * Gosk Gabela (BIH)2 - 2
    (3 - 2)
    HNK Hajduk Split (CRO) (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Antalya Cup

  • Final
  • 12.01.14  19:30AP * Galatasaray (TUR)0 - 0
    (5 - 4)
    Celtic (SCO) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 11.01.14  19:30AP * Trabzonspor (TUR)1 - 1
    (4 - 3)
    Ajax (NED) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 10.01.14  21:30FT * Galatasaray (TUR)2 - 1Ajax (NED) (1 - 0)  
    09.01.14  21:30FT Trabzonspor (TUR)1 - 3Celtic (SCO) * (1 - 2)  

    Int/nal Tournaments: Aphrodite Cup Cyprus (W)

  • Final
  • 15.03.17  16:00AP * Latvia W0 - 0
    (5 - 4)
    Estonia W (0 - 0)  
  • Petit Final - PF
  • 15.03.17  11:30AP * Lithuania W1 - 1
    (3 - 1)
    Malta W (1 - 1)
  • 5th - 6th Place - 5P
  • 15.03.17  11:00FT Cyprus W7 - 1Bahrain W (3 - 1)
  • Group Stage - GS
  • 13.03.17  12:00FT Estonia W0 - 0Lithuania W (0 - 0)
    13.03.17  11:30FT Cyprus W1 - 2Malta W (0 - 1)
    12.03.17  11:30FT Cyprus W1 - 2Latvia W (1 - 1)
    12.03.17  11:00FT Lithuania W2 - 0Bahrain W (1 - 0)
    11.03.17  11:30FT Estonia W3 - 0Bahrain W (1 - 0)
    11.03.17  11:00FT Malta W0 - 1Latvia W (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Arab Club Champions Cup

  • Final Stage - Quarter Finals
  • 16.02.19  20:00FT Al Hilal (SDN)3 - 0Al-Ittihad FC (SAR) (3 - 0)  
    16.02.19  20:00FT Al Merreikh (SDN)3 - 0MC Alger (ALG) (2 - 0)  
    16.02.19  16:30FT Al-Wasl FC (UAE)2 - 2Al-Ahli Jeddah (SAR) (1 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Arab Nations Cup

  • Final
  • 06.07.12  21:00AP Libya1 - 1
    (1 - 3)
    Morocco * (0 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 05.07.12  21:00FT Saudi Arabia0 - 1Iraq (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 03.07.12  21:30FT * Morocco2 - 1Iraq (2 - 0)  
    03.07.12  18:15FT Saudi Arabia0 - 2Libya * (0 - 0)  
  • Group Stage - Round 3
  • 30.06.12  19:45FT Egypt1 - 1Lebanon (1 - 0)  
    30.06.12  19:45FT Sudan1 - 1Iraq (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Asian Challenge Cup

  • Final
  • 26.01.12  15:30FT Seongnam FC (KOR)5 - 1Shimizu S-pulse (JPN) (4 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 26.01.12  13:00AP South China FC (HKG)1 - 1
    (1 - 3)
    Guangzhou Evergrande FC (CHN) * (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 23.01.12  13:30AP South China FC (HKG)1 - 1
    (1 - 3)
    Shimizu S-pulse (JPN) * (0 - 1)  
    23.01.12  11:00FT Guangzhou Evergrande FC (CHN)1 - 5Seongnam FC (KOR) * (1 - 4)  

    Int/nal Tournaments: Ata Cup - Turkey

  • Tournament - Round 3
  • 17.11.07  15:00FT Genclerbirligi (TUR)0 - 0Konyaspor (TUR) (0 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 16.11.07  15:00FT Hacettepe SK (TUR)1 - 0Konyaspor (TUR) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 15.11.07  15:00FT Genclerbirligi (TUR)1 - 2Hacettepe SK (TUR) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Atlanta MLS Challenge

  • Tournament - Round 3
  • 13.03.11  22:00FT Houston Dynamo (USA)3 - 1New England Revolution (USA) (2 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 12.03.11  03:30FT Houston Dynamo (USA)0 - 1Columbus Crew (USA) (0 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 10.03.11  03:30FT New England Revolution (USA)1 - 3Columbus Crew (USA) (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: Atlantic Cup

  • Group Stage - Round 1
  • 06.02.19  19:00AP IFK Norrkoping (SWE)1 - 1
    (1 - 3)
    Farense (POR) * (1 - 1)
    04.02.19  23:00FT Aarhus (DEN)3 - 2Rosenborg (NOR) (1 - 1)
    04.02.19  15:00FT SV Mattersburg (AUT)1 - 4IFK Norrkoping (SWE) (1 - 1)
    01.02.19  23:00FT Rosenborg (NOR)0 - 2Slavia Praha (CZE) (0 - 1)
    01.02.19  16:00FT Red Bull Salzburg (AUT)2 - 0Beijing Guoan (CHN) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Baltic Cup

  • Final
  • 31.05.14  20:00FT Latvia1 - 0Lithuania (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 31.05.14  15:00FT Finland2 - 0Estonia (0 - 0)
  • Semi Finals
  • 29.05.14  20:15AP * Latvia0 - 0
    (4 - 2)
    Estonia (0 - 0)  
    29.05.14  17:00FT Finland0 - 1Lithuania * (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Baltic Cup U21

  • Tournament - Round 3
  • 20.06.10  13:00FT Estonia U211 - 1Lithuania U21 (0 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 19.06.10  13:00FT Latvia U211 - 0Estonia U21 (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 18.06.10  13:00FT Lithuania U212 - 1Latvia U21 (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Baltic League

  • Final
  • 18.06.11  16:00AP FK Ventspils (LAT)1 - 1
    (5 - 6)
    Skonto Riga (LAT) * (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Barcelona Asia Tour

  • Tournament - Round 3
  • 11.08.07  09:30FT Mission Hills Inv.Xi (CHN)0 - 4Barcelona (ESP) (0 - 3)  
  • Tournament - Round 2
  • 07.08.07  13:00FT Yokohama F. Marinos (JPN)0 - 1Barcelona (ESP) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 05.08.07  13:00FT Beijing Guoan (CHN)0 - 3Barcelona (ESP) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Bilyoner.com Cup

  • Tournament - Round 3
  • 14.01.09  14:30FT Kocaelispor (TUR)1 - 1Gaziantepspor (TUR) (1 - 0)
    13.01.09  14:30FT Istanbul Basaksehir (TUR)1 - 0Samsunspor (TUR) (0 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 09.01.09  14:30FT Kocaelispor (TUR)1 - 4Istanbul Basaksehir (TUR) (1 - 4)
    08.01.09  14:30FT Gaziantepspor (TUR)2 - 4Samsunspor (TUR) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Birra Moretti Trophy

  • Tournament - Round 3
  • 22.08.08  00:15AP AC Milan (ITA)0 - 0
    (4 - 5)
    Juventus (ITA) * (0 - 0)  
  • Tournament - Round 2
  • 21.08.08  23:00FT AC Milan (ITA)1 - 0Napoli (ITA) (1 - 0)  
  • Tournament - Round 1
  • 21.08.08  21:45AP Napoli (ITA)0 - 0
    (4 - 5)
    Juventus (ITA) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Brussels Tournament

  • Tournament - Round 3
  • 16.07.11  21:00FT Standard Liege (BEL)1 - 3Fenerbahce (TUR) (1 - 2)
  • Tournament - Round 2
  • 15.07.11  19:00FT Standard Liege (BEL)3 - 0Twente (NED) (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 14.07.11  21:00FT Twente (NED)4 - 3Fenerbahce (TUR) (4 - 1)

    Int/nal Tournaments: Carolina Challenge Cup

  • Tournament - Tour
  • 25.02.18  03:30FT Charleston Battery (USA)0 - 0Atlanta United FC (USA) (0 - 0)
    25.02.18  01:00FT Columbus Crew (USA)2 - 0Minnesota Stars FC (USA) (2 - 0)
    22.02.18  03:30FT Atlanta United FC (USA)1 - 1Minnesota Stars FC (USA) (0 - 0)
    22.02.18  01:00FT Charleston Battery (USA)1 - 2Columbus Crew (USA) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Champions Cup

  • Champions Cup - Round 1
  • 21.07.19  03:05FT Bayern Munich (GER)3 - 1Real Madrid (ESP) (1 - 0)
    21.07.19  01:05FT Arsenal (ENG)3 - 0Fiorentina (ITA) (1 - 0)
    21.07.19  01:00Canc. Arsenal (ENG) - AS Roma (ITA) -
    20.07.19  23:05FT Benfica (POR)3 - 0Guadalajara Chivas (MEX) (1 - 0)
    20.07.19  14:35FT Manchester United (ENG)1 - 0Inter (ITA) (0 - 0)
    18.07.19  06:05FT Arsenal (ENG)2 - 1Bayern Munich (GER) (0 - 0)
    17.07.19  04:00Canc. AS Roma (ITA) - Guadalajara Chivas (MEX) -
    17.07.19  04:00FT Fiorentina (ITA)2 - 1Guadalajara Chivas (MEX) (1 - 1)
    21.07.19  14:30 Juventus (ITA) - Tottenham (ENG) -
    24.07.19  02:00 Real Madrid (ESP) - Arsenal (ENG) -
    24.07.19  04:00 Bayern Munich (GER) - AC Milan (ITA) -
    24.07.19  04:00 Guadalajara Chivas (MEX) - Atletico Madrid (ESP) -
    24.07.19  14:30 Juventus (ITA) - Inter (ITA) -
    25.07.19  02:00Canc. AS Roma (ITA) - Benfica (POR) -
    25.07.19  02:00 Fiorentina (ITA) - Benfica (POR) -
    25.07.19  14:30 Tottenham (ENG) - Manchester United (ENG) -
    27.07.19  02:30 Real Madrid (ESP) - Atletico Madrid (ESP) -

    Int/nal Tournaments: Channel One Cup

  • Final - Round 1
  • 31.01.08  21:00AP Shakhtar Donetsk (UKR)2 - 2
    (2 - 3)
    Dynamo Kyiv (UKR) * (0 - 0)
  • Group Stage - Round 3
  • 29.01.08  19:00FT CSKA Moscow (RUS)0 - 1Beitar Jerusalem (ISR) (0 - 0)  
    28.01.08  21:00FT FK Crvena Zvezda (SRB)2 - 5Spartak Moscow (RUS) (0 - 3)  
  • Group Stage - Round 2
  • 27.01.08  21:00FT CSKA Moscow (RUS)1 - 3Shakhtar Donetsk (UKR) (1 - 2)  
    26.01.08  21:00FT Dynamo Kyiv (UKR)1 - 1FK Crvena Zvezda (SRB) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Chicago Sister Cities International cup

  • Final
  • 23.05.10  04:30AP * FK Crvena Zvezda (SRB)1 - 1
    (7 - 6)
    Paris Saint Germain (FRA) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 23.05.10  02:00FT Chicago Fire (USA)0 - 3Legia Warszawa (POL) (0 - 0)
  • Semi Finals
  • 20.05.10  05:30FT Legia Warszawa (POL)0 - 1FK Crvena Zvezda (SRB) * (0 - 0)  
    20.05.10  03:00FT Chicago Fire (USA)0 - 1Paris Saint Germain (FRA) * (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Chicago Trophy

  • Tournament - Round 2
  • 30.07.07  01:30FT Sevilla (ESP)0 - 1Wisla Krakow (POL) (0 - 0)
    29.07.07  23:00FT Reggina (ITA)0 - 2Toluca (MEX) (0 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 28.07.07  04:30FT Sevilla (ESP)1 - 0Toluca (MEX) (1 - 0)
    28.07.07  02:05FT Reggina (ITA)1 - 1Wisla Krakow (POL) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: China International Cup

  • Final
  • 26.03.18  14:35FT Wales0 - 1Uruguay (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 26.03.18  10:35FT China1 - 4Czech Republic (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 23.03.18  14:35FT * Uruguay2 - 0Czech Republic (2 - 0)  
    22.03.18  14:35FT China0 - 6Wales * (0 - 4)  

    Int/nal Tournaments: City of Guimaraes Trophy

  • Tournament - Round 3
  • 02.08.09  23:15FT Guimaraes (POR)0 - 2Benfica (POR) (0 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 01.08.09  23:15FT Benfica (POR)4 - 0Portsmouth (ENG) (2 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 31.07.09  23:15FT Guimaraes (POR)2 - 0Portsmouth (ENG) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Commonwealth of Ind. States Cup

  • Final - Round 1
  • 23.01.16  19:00FT Moldova U212 - 4Russia U21 (1 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 23.01.16  16:30AP Kyrgyzstan U210 - 0
    (1 - 4)
    Estonia U21 * (0 - 0)
  • Fifth Place - 5P
  • 23.01.16  13:15AP * Belarus U210 - 0
    (5 - 4)
    Latvia U21 (0 - 0)
  • Seventh Place - 7P
  • 23.01.16  11:00FT Kazakhstan U213 - 2Tajikistan U21 (2 - 1)
  • Group Stage - Round 3
  • 21.01.16  19:00FT Estonia U211 - 2Russia U21 (0 - 2)
    21.01.16  16:30FT Latvia U213 - 2Tajikistan U21 (1 - 0)
    21.01.16  14:15FT Kyrgyzstan U212 - 2Kazakhstan U21 (0 - 1)
    21.01.16  12:00FT Belarus U212 - 1Moldova U21 (1 - 0)
  • Group Stage - Round 2
  • 19.01.16  19:00FT Russia U212 - 1Latvia U21 (1 - 1)
    19.01.16  16:30FT Tajikistan U211 - 4Estonia U21 (0 - 2)
    19.01.16  14:15FT Kazakhstan U210 - 0Belarus U21 (0 - 0)
    19.01.16  12:00FT Moldova U212 - 0Kyrgyzstan U21 (0 - 0)
  • Group Stage - Round 1
  • 17.01.16  19:00FT Russia U212 - 1Tajikistan U21 (1 - 1)
    17.01.16  16:30FT Latvia U211 - 2Estonia U21 (1 - 1)
    17.01.16  14:15FT Kazakhstan U210 - 1Moldova U21 (0 - 0)
    17.01.16  12:00FT Belarus U210 - 1Kyrgyzstan U21 (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Copa Antel

  • Final
  • 24.01.16  04:15AP * Club Nacional (URU)0 - 0
    (4 - 3)
    Palmeiras (BRA) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 24.01.16  02:00AP * Penarol (URU)1 - 1
    (5 - 4)
    Libertad Asuncion (PAR) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 21.01.16  03:15FT * Club Nacional (URU)3 - 1Penarol (URU) (1 - 1)  
    21.01.16  00:30FT * Palmeiras (BRA)2 - 0Libertad Asuncion (PAR) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Copa Bandes

  • Final
  • 17.01.16  04:15FT Penarol (URU)1 - 0Cerro Porteno (PAR) (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 17.01.16  02:00FT Club Nacional (URU)1 - 0Banfield (ARG) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 15.01.16  04:15AP Club Nacional (URU)1 - 1
    (2 - 4)
    Penarol (URU) * (1 - 0)  
    15.01.16  02:00FT Banfield (ARG)0 - 2Cerro Porteno (PAR) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Copa Bimbo

  • Final
  • 20.01.13  03:15Canc. Penarol (URU) - Atletico Tucuman (ARG) -
  • Petit Final - PF
  • 20.01.13  01:00Canc. Club Nacional (URU) - Atletico De Rafaela (ARG) -
  • Semi Finals
  • 17.01.13  03:15FT Club Nacional (URU)0 - 1Penarol (URU) * (0 - 0)  
    17.01.13  01:10FT Atletico De Rafaela (ARG)0 - 1Atletico Tucuman (ARG) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Copa Catalunya

  • Final
  • 09.08.11  22:45FT Barcelona (ESP)0 - 3Espanyol (ESP) (0 - 0)
  • Semi Finals
  • 08.08.11  22:45FT Girona (ESP)1 - 2Barcelona (ESP) * (1 - 1)  
    08.08.11  20:00FT Gimnastic (ESP)1 - 2Espanyol (ESP) * (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Copa Ciudad de Rosario

  • Tournament - Round 3
  • 24.01.11  02:15FT Newells Old Boys (ARG)0 - 2Universidad Catolica (CHI) (0 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 22.01.11  03:00FT Newells Old Boys (ARG)0 - 0Alianza Lima (PER) (0 - 0)  
  • Tournament - Round 1
  • 20.01.11  02:00FT Universidad Catolica (CHI)2 - 3Alianza Lima (PER) (0 - 3)

    Int/nal Tournaments: Copa Comunicaciones Antel

  • Final
  • 22.01.12  02:15FT Olimpia (PAR)2 - 0Club Nacional (URU) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 22.01.12  00:10FT Libertad Asuncion (PAR)2 - 2Penarol (URU) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 20.01.12  03:15FT * Club Nacional (URU)1 - 0Penarol (URU) (0 - 0)  
    20.01.12  01:00FT * Olimpia (PAR)1 - 0Libertad Asuncion (PAR) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Copa Del Pacifico

  • Tournament - Round 2
  • 12.04.12  04:00FT Peru0 - 3Chile (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Copa del Sol

  • Final
  • 06.02.14  21:00FT Stromsgodset (NOR)1 - 0FC Astra Giurgiu (ROU) (0 - 0)
  • Group Stage - Round 1
  • 03.02.14  21:00FT Molde (NOR)2 - 0Benfica Luanda (ANG) (1 - 0)
    03.02.14  18:00FT Haugesund (NOR)1 - 2FC Vestsjaelland (DEN) (1 - 0)
    03.02.14  15:00FT Stromsgodset (NOR)5 - 1Daugava Daugavpils (LAT) (2 - 0)
    02.02.14  21:00FT Costuleni (MLD)0 - 3Rosenborg (NOR) (0 - 0)
    02.02.14  18:00FT FC Astra Giurgiu (ROU)1 - 0AIK Stockholm (SWE) (0 - 0)
    31.01.14  21:00FT Molde (NOR)2 - 1FC Vestsjaelland (DEN) (2 - 0)
    31.01.14  18:00FT Stromsgodset (NOR)1 - 0Benfica Luanda (ANG) (0 - 0)
    31.01.14  15:00FT Daugava Daugavpils (LAT)1 - 4Haugesund (NOR) (0 - 3)

    Int/nal Tournaments: Copa Hesperia

  • Final
  • 12.01.12  03:30FT Carabobo FC (VEN)1 - 0Mineros de Guyana (VEN) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 12.01.12  00:30AP Zamora FC (VEN)2 - 2
    (3 - 4)
    Caracas FC (VEN) * (2 - 1)
  • Semi Finals
  • 11.01.12  03:30FT * Carabobo FC (VEN)1 - 0Caracas FC (VEN) (1 - 0)  
    11.01.12  00:45FT Zamora FC (VEN)1 - 3Mineros de Guyana (VEN) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Copa Suat

  • Final
  • 16.01.16  04:15FT Danubio (URU)3 - 1CA River Plate (URU) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 16.01.16  02:00FT Defensor Sporting (URU)1 - 0Argentinos Jrs (ARG) (0 - 0)  
  • Semi Finals
  • 14.01.16  04:15FT Defensor Sporting (URU)0 - 1Danubio (URU) * (0 - 0)  
    14.01.16  02:00FT Argentinos Jrs (ARG)1 - 5CA River Plate (URU) * (0 - 2)  

    Int/nal Tournaments: Copa Tijuana

  • Final
  • 10.07.11  03:00FT Club San Luis (MEX)1 - 0Puebla (MEX) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 10.07.11  00:30FT Club Tijuana (MEX)0 - 1Monterrey (MEX) (0 - 0)
  • Semi Finals
  • 07.07.11  03:10AP Club Tijuana (MEX)1 - 1
    (3 - 4)
    Club San Luis (MEX) * (0 - 1)  
    07.07.11  00:30FT Monterrey (MEX)0 - 1Puebla (MEX) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Costa Del Sol Trophy

  • Tournament - Round 2
  • 27.01.13  18:00FT Dinamo Moscow (RUS)1 - 3Dnipro Dnipropetrov. (UKR) (1 - 1)
    27.01.13  15:00FT Videoton FC (HUN)3 - 1Rapid Bucuresti (ROU) (2 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 24.01.13  20:00FT Dnipro Dnipropetrov. (UKR)3 - 1Rapid Bucuresti (ROU) (1 - 0)
    24.01.13  17:30FT Dinamo Moscow (RUS)0 - 0Videoton FC (HUN) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Ctfa International Tournament

  • Tournament - Tour
  • 05.12.17  14:00FT Chinese Taipei2 - 0Laos (2 - 0)
    05.12.17  11:00FT East Timor1 - 0Philippines (0 - 0)
    04.12.17  14:00FT Chinese Taipei3 - 1East Timor (1 - 0)
    03.12.17  14:00FT Chinese Taipei3 - 0Philippines (1 - 0)
    03.12.17  11:00FT Laos2 - 1East Timor (2 - 0)
    01.12.17  11:00FT Laos1 - 3Philippines (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Cyprus International Football Tournament

  • Petit Final - PF
  • 09.02.11  21:30AP Cyprus1 - 1
    (4 - 5)
    Romania * (0 - 0)
  • Final
  • 09.02.11  21:30AP Sweden1 - 1
    (4 - 5)
    Ukraine * (1 - 1)
  • Semi Finals
  • 08.02.11  21:30AP Romania2 - 2
    (2 - 4)
    Ukraine * (2 - 2)  
    08.02.11  20:00FT Cyprus0 - 2Sweden * (0 - 2)  

    Int/nal Tournaments: Derby Cup

  • Tournament - Tour
  • 04.07.11  22:25AP Alemannia Aachen (GER)0 - 0
    (2 - 3)
    Borussia Monchengladbach (GER) * (0 - 0)  
    04.07.11  21:20AP Borussia Monchengladbach (GER)0 - 0
    (0 - 2)
    Fortuna Dusseldorf (GER) * (0 - 0)  
    04.07.11  20:15FT Alemannia Aachen (GER)0 - 1Fortuna Dusseldorf (GER) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Desert Diamond Cup

  • Final
  • 26.02.17  04:00FT Colorado Rapids (USA)0 - 2Houston Dynamo (USA) (0 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 26.02.17  01:30FT Sporting Kansas City (USA)0 - 1New York City FC (USA) (0 - 0)
  • 5th - 6th Place - 5P
  • 25.02.17  23:00FT New England Revolution (USA)2 - 0New York Red Bulls (USA) (0 - 0)
  • Group Stage - GS
  • 23.02.17  03:00FT New York City FC (USA)0 - 1Colorado Rapids (USA) (0 - 1)
    23.02.17  00:00FT Houston Dynamo (USA)2 - 2New York Red Bulls (USA) (2 - 0)
    22.02.17  21:00FT Sporting Kansas City (USA)2 - 6New England Revolution (USA) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Dewellbon Cup (WOMEN)

  • Tournament - Tour
  • 27.10.15  11:00FT England W1 - 0Australia W (0 - 0)
    25.10.15  11:00FT China W1 - 1Australia W (1 - 1)
    23.10.15  10:00FT China W2 - 1England W (2 - 1)

    Int/nal Tournaments: Dubai Cup

  • Final - Round 1
  • 07.01.08  20:00FT Internacional (BRA)2 - 1Inter (ITA) (1 - 1)
  • Petit Final - Round 1
  • 07.01.08  17:00FT VfB Stuttgart (GER)1 - 0Ajax (NED) (0 - 0)
  • Semi Finals - Round 1
  • 05.01.08  20:00AP * Inter (ITA)2 - 2
    (3 - 2)
    Ajax (NED) (1 - 1)  
    05.01.08  17:00FT VfB Stuttgart (GER)0 - 1Internacional (BRA) * (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Dubai Football Challenge

  • Tournament - Round 2
  • 12.01.08  18:30FT United Arab Emirates0 - 1Vasco DA Gama (BRA) (0 - 0)
    12.01.08  16:00FT Hamburger SV (GER)4 - 0China (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 10.01.08  18:30FT United Arab Emirates0 - 0China (0 - 0)
    10.01.08  16:00FT Hamburger SV (GER)2 - 1Vasco DA Gama (BRA) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Ege Cup - Turkey

  • Tournament - Round 3
  • 03.01.08  19:00FT Denizlispor (TUR)1 - 6Konyaspor (TUR) (0 - 3)
  • Tournament - Round 2
  • 02.01.08  19:00FT Genclerbirligi (TUR)0 - 1Denizlispor (TUR) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 30.12.07  19:00FT Genclerbirligi (TUR)6 - 1Konyaspor (TUR) (3 - 0)

    Int/nal Tournaments: Emirates Stadium Cup

  • Tournament - Tour
  • 30.07.17  18:20FT Arsenal (ENG)1 - 2Sevilla (ESP) (0 - 0)
    30.07.17  16:00FT RB Leipzig (GER)2 - 0Benfica (POR) (1 - 0)
    29.07.17  18:20FT Arsenal (ENG)5 - 2Benfica (POR) (2 - 2)
    29.07.17  16:00FT RB Leipzig (GER)0 - 1Sevilla (ESP) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Florida Challenge Cup

  • Tournament - Tour
  • 16.01.17  00:45FT Bahia (BRA)0 - 1Estudiantes L.P. (ARG) (0 - 1)
    15.01.17  00:00FT Atletico-MG (BRA)2 - 0FC Tampa Bay Rowdies (USA) (1 - 0)
    13.01.17  03:00AP * VfL Wolfsburg (GER)0 - 0
    (3 - 2)
    Bahia (BRA) (0 - 0)
    12.01.17  03:00FT Bayer Leverkusen (GER)1 - 0Atletico-MG (BRA) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Florida Playoff Cup

  • Final
  • 22.01.17  02:00AP Corinthians (BRA)0 - 0
    (3 - 4)
    Sao Paulo (BRA) * (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 21.01.17  23:15FT Vasco DA Gama (BRA)1 - 0River Plate (ARG) (0 - 0)
  • Semi Finals - Semi Final
  • 20.01.17  03:00AP * Sao Paulo (BRA)0 - 0
    (8 - 7)
    River Plate (ARG) (0 - 0)  
    19.01.17  03:00FT Vasco DA Gama (BRA)1 - 4Corinthians (BRA) * (1 - 2)  
  • 5th - 8th Place - 5TH PLACE
  • 19.01.17  00:30FT Barcelona SC (ECU)0 - 1Millonarios (COL) (0 - 0)
  • Quarter Finals
  • 15.01.17  22:00FT * River Plate (ARG)1 - 0Millonarios (COL) (1 - 0)  
    15.01.17  22:00FT * Vasco DA Gama (BRA)2 - 1Barcelona SC (ECU) (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Football Impact Cup

  • Tournaments - Round 3
  • 23.01.13  21:30FT Ferencvarosi TC (HUN)2 - 1FCSB (ROU) (1 - 1)
    23.01.13  18:30FT Dynamo Kyiv (UKR)1 - 0FC Basel 1893 (SUI) (1 - 0)
  • Tournaments - Round 2
  • 21.01.13  21:30FT Dynamo Kyiv (UKR)0 - 2FCSB (ROU) (0 - 1)
    21.01.13  18:00FT Ferencvarosi TC (HUN)2 - 2FC Basel 1893 (SUI) (0 - 2)
  • Tournaments - Round 1
  • 18.01.13  21:30FT FC Basel 1893 (SUI)1 - 1FCSB (ROU) (0 - 0)
    18.01.13  18:00FT Ferencvarosi TC (HUN)3 - 2Dynamo Kyiv (UKR) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Four Nations Alpe-Adria U21 Cup

  • Tournament - Round 3
  • 29.03.11  17:00FT Israel U211 - 1Albania U21 (0 - 0)  
    29.03.11  17:00FT Romania U212 - 1Georgia U21 (0 - 1)  
  • Tournament - Round 2
  • 26.03.11  18:00FT Georgia U211 - 3Albania U21 (0 - 2)  
    26.03.11  18:00FT Romania U211 - 1Israel U21 (0 - 0)  
  • Tournament - Round 1
  • 23.03.11  18:00FT Israel U212 - 0Georgia U21 (0 - 0)  
    23.03.11  18:00FT Romania U212 - 0Albania U21 (1 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Four Nations Tournament - Austria

  • Tournament - Round 2
  • 11.09.07  21:30FT Austria0 - 2Chile (0 - 0)
    11.09.07  21:15FT Japan4 - 3Switzerland (0 - 2)  
  • Tournament - Round 1
  • 07.09.07  21:30AP * Austria0 - 0
    (4 - 3)
    Japan (0 - 0)
    07.09.07  19:00FT Chile1 - 2Switzerland (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Guadiana Cup

  • Tournament - Round 3
  • 01.08.10  23:15FT Benfica (POR)4 - 1Aston Villa (ENG) (3 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 31.07.10  23:15FT Aston Villa (ENG)3 - 1Feyenoord (NED) (1 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 30.07.10  23:15AP * Benfica (POR)4 - 1
    (5 - 4)
    Feyenoord (NED) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Hawaiian Islands Invitational

  • Final
  • 26.02.12  08:30FT Busan I Park (KOR)3 - 0Yokohama FC (JPN) (2 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 26.02.12  06:00FT Melbourne City (AUS)0 - 1Colorado Rapids (USA) (0 - 1)  
  • Semi Finals
  • 24.02.12  09:30FT * Yokohama FC (JPN)2 - 1Colorado Rapids (USA) (0 - 0)  
    24.02.12  07:00AP * Busan I Park (KOR)0 - 0
    (4 - 3)
    Melbourne City (AUS) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: II Komia Tournament

  • Tournament - Tour
  • 13.02.11  15:30FT HJK Helsinki (FIN)2 - 3Djurgardens IF (SWE) (1 - 1)
    13.02.11  13:15FT Orebro SK (SWE)3 - 1Turku PS (FIN) (3 - 0)
    13.02.11  11:00FT SJK (FIN)0 - 7Flora Tallinn (EST) (0 - 5)
    11.02.11  20:30FT Orebro SK (SWE)3 - 1Flora Tallinn (EST) (0 - 0)
    11.02.11  18:00FT SJK (FIN)1 - 2Djurgardens IF (SWE) (1 - 0)
    10.02.11  20:30FT Djurgardens IF (SWE)0 - 0Flora Tallinn (EST) (0 - 0)
    10.02.11  18:00FT HJK Helsinki (FIN)2 - 2Orebro SK (SWE) (1 - 0)
    09.02.11  20:00FT SJK (FIN)1 - 0HJK Helsinki (FIN) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: ING Cup - Hong Kong

  • Tournament - Round 2
  • 02.08.08  14:30FT Ivory Coast1 - 1Netherlands (0 - 1)  
    02.08.08  12:00FT Cameroon1 - 0USA (1 - 0)  
  • Tournament - Round 1
  • 30.07.08  15:45FT Cameroon0 - 2Netherlands (0 - 0)  
    30.07.08  13:30FT Ivory Coast0 - 0USA (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: World Youth Festival Toulon

  • Final Stage - Final
  • 15.06.19  17:00AP * Brazil U221 - 1
    (5 - 4)
    Japan U22 (1 - 1)
  • Final Stage - bronze
  • 15.06.19  14:30AP * Mexico U220 - 0
    (4 - 3)
    Ireland U21 (0 - 0)
  • Placement Matches - 7/8
  • 13.06.19  17:00FT Chile U232 - 1China U23 (2 - 1)
  • Final Stage - Semi Finals
  • 12.06.19  18:30FT Brazil U222 - 0Ireland U21 (1 - 0)
    12.06.19  16:00AP * Japan U222 - 2
    (5 - 4)
    Mexico U22 (0 - 0)
  • Placement Matches - 5/6
  • 12.06.19  12:00FT Portugal U193 - 0France U18 (FRA) (3 - 0)
  • Placement Matches - 9/10
  • 11.06.19  20:00FT Guatemala U230 - 4England U20 (0 - 4)
  • Placement Matches - 11/12
  • 11.06.19  17:00AP Bahrain U231 - 1
    (2 - 4)
    Qatar U23 * (1 - 0)
  • Group Stage - Round 3
  • 09.06.19  18:30FT Mexico U221 - 0China U23 (0 - 0)
    09.06.19  16:00FT Bahrain U230 - 1Ireland U21 (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Istria Winter Cup

  • Final
  • 03.02.18  17:15FT Rudar Velenje (SLO)2 - 3FK Krupa (BIH) (2 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 03.02.18  15:00FT Budafoki LC (HUN)3 - 2Novigrad (CRO) (2 - 1)
  • 5th-6th Place - 5P
  • 03.02.18  12:45Canc. Siroki Brijeg (BIH) - Gyirmot SE (HUN) -  
  • Group Stage - GS
  • 01.02.18  17:00FT Budafoki LC (HUN)1 - 1Siroki Brijeg (BIH) (0 - 0)
    01.02.18  13:00FT FK Krupa (BIH)2 - 1Gyirmot SE (HUN) (0 - 1)
    31.01.18  17:00FT Rudar Velenje (SLO)2 - 2Budafoki LC (HUN) (1 - 0)
    31.01.18  13:00FT Novigrad (CRO)1 - 1Gyirmot SE (HUN) (1 - 1)
    30.01.18  17:00FT Rudar Velenje (SLO)1 - 0Siroki Brijeg (BIH) (1 - 0)
    29.01.18  17:00FT Novigrad (CRO)1 - 1FK Krupa (BIH) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Izmir Cup - Turkey

  • Tournament - Round 3
  • 28.05.08  19:30FT Konyaspor (TUR)2 - 2Boluspor (TUR) (1 - 1)
    28.05.08  17:30FT Altay (TUR)1 - 2Manisaspor (TUR) (1 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 26.05.08  19:30FT Konyaspor (TUR)1 - 4Altay (TUR) (0 - 3)
    26.05.08  17:30FT Boluspor (TUR)0 - 4Manisaspor (TUR) (0 - 2)
  • Tournament - Round 1
  • 24.05.08  19:00FT Altay (TUR)0 - 0Boluspor (TUR) (0 - 0)
    23.05.08  19:00FT Konyaspor (TUR)1 - 4Manisaspor (TUR) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Java Cup

  • Final
  • 26.07.12  16:45Canc. Indonesia (INA) - Galatasaray (TUR) -  
  • Semi Finals
  • 26.07.12  15:00Canc. Malaysia - Galatasaray (TUR) -  
    26.07.12  13:00Canc. Indonesia (INA) - Everton (ENG) -  

    Int/nal Tournaments: Jomo Cup

  • All Star Game - ASG
  • 08.08.09  13:00FT K-League Stars (KOR)1 - 4J. League Stars (JPN) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Kings Cup - Thailand

  • Kings Cup - Thailand - Final
  • 08.06.19  15:45AP * Curacao1 - 1
    (5 - 4)
    Vietnam (0 - 0)
  • Kings Cup - Thailand - bronze
  • 08.06.19  11:30FT India1 - 0Thailand (1 - 0)
  • Kings Cup - Thailand - Semi-finals
  • 05.06.19  15:45FT Thailand0 - 1Vietnam (0 - 0)
    05.06.19  11:30FT Curacao3 - 1India (3 - 1)

    Int/nal Tournaments: Kirin Cup - Japan

  • Kirin Challenge Cup - Matchday 3
  • 10.10.17  13:30FT Japan3 - 3Haiti (2 - 1)
  • Kirin Challenge Cup - Matchday 2
  • 06.10.17  13:20FT Japan2 - 1New Zealand (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Korantina Homes Cup

  • Tournament - Matchday 3
  • 11.11.17  16:00FT FC UFA (RUS)3 - 0Pafos FC (CYP) (1 - 0)
  • Tournament - Matchday 2
  • 10.11.17  18:00FT A.E.L. (CYP)2 - 3FC UFA (RUS) (0 - 2)
  • Tournament - Matchday 1
  • 08.11.17  19:00FT Pafos FC (CYP)5 - 2A.E.L. (CYP) (2 - 1)

    Int/nal Tournaments: La Manga Cup

  • Tournament - Round 3
  • 22.02.12  20:00FT Valerenga (NOR)0 - 0Dnipro Dnipropetrov. (UKR) (0 - 0)
    22.02.12  17:00AP FC Nordsjaelland (DEN)2 - 2
    (2 - 4)
    Viking (NOR) * (1 - 1)
    22.02.12  14:00FT Stromsgodset (NOR)4 - 1FK Ekranas (LIT) (3 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 19.02.12  20:00FT Valerenga (NOR)2 - 0FK Ekranas (LIT) (1 - 0)
    19.02.12  18:00AP Dnipro Dnipropetrov. (UKR)1 - 1
    (1 - 3)
    Viking (NOR) * (1 - 1)
    19.02.12  17:00FT FC Nordsjaelland (DEN)2 - 0Stromsgodset (NOR) (2 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 16.02.12  20:00FT Stromsgodset (NOR)0 - 1Valerenga (NOR) (0 - 1)
    16.02.12  17:00FT Dnipro Dnipropetrov. (UKR)1 - 4FC Nordsjaelland (DEN) (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: La Manga Cup (W)

  • Tournament - Tour
  • 24.01.17  20:00FT England W0 - 0Sweden W (0 - 0)
    22.01.17  20:00FT England W0 - 1Norway W (0 - 1)
    19.01.17  20:00FT Sweden W1 - 2Norway W (1 - 2)

    Int/nal Tournaments: Lara Cup - Turkey

  • Petit Final - Round 1
  • 04.01.08  18:40FT Altay (TUR)1 - 0Manisaspor (TUR) (1 - 0)
  • Final - Round 1
  • 04.01.08  17:00FT Sivasspor (TUR)0 - 1Hacettepe SK (TUR) (0 - 0)
  • Group Stage - Round 1
  • 02.01.08  19:00FT Manisaspor (TUR)0 - 3Hacettepe SK (TUR) (0 - 0)
    02.01.08  17:30FT Altay (TUR)0 - 1Sivasspor (TUR) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Lev Yashin Cup

  • Tournament - Round 3
  • 03.07.10  15:00FT Dinamo Moscow (RUS)2 - 0Dynamo Kyiv (UKR) (1 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 02.07.10  18:00FT Dynamo Kyiv (UKR)4 - 1Dinamo Minsk (BLR) (2 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 01.07.10  18:00FT Dinamo Moscow (RUS)2 - 1Dinamo Minsk (BLR) (2 - 1)

    Int/nal Tournaments: LG Amsterdam Tournament

  • Tournament - Round 2
  • 26.07.09  22:25FT Ajax (NED)2 - 3Benfica (POR) (1 - 2)
    26.07.09  20:00FT Sunderland (ENG)2 - 0Atletico Madrid (ESP) (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 24.07.09  22:15FT Ajax (NED)3 - 3Atletico Madrid (ESP) (1 - 2)
    24.07.09  20:00FT Sunderland (ENG)0 - 2Benfica (POR) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: LG Cup Africa 2011

  • Tournament - Round 2
  • 13.11.11  21:45AP Morocco1 - 1
    (2 - 4)
    Cameroon * (0 - 0)
    13.11.11  19:00AP * Uganda0 - 0
    (3 - 2)
    Sudan (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 11.11.11  23:30FT Morocco0 - 1Uganda (0 - 0)
    11.11.11  20:30FT Cameroon3 - 1Sudan (2 - 0)

    Int/nal Tournaments: Liga Total Cup - Germany

  • Final
  • 05.08.12  19:35AP Borussia Dortmund (GER)3 - 3
    (4 - 5)
    Werder Bremen (GER) * (3 - 2)  
  • Petit Final - PF
  • 05.08.12  17:45FT Hamburger SV (GER)0 - 1Bayern Munich (GER) (0 - 1)  
  • Semi Finals
  • 04.08.12  19:35AP Bayern Munich (GER)2 - 2
    (2 - 4)
    Werder Bremen (GER) * (1 - 1)  
    04.08.12  17:45FT Hamburger SV (GER)0 - 1Borussia Dortmund (GER) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Lisbon Honour Cup

  • Final
  • 20.07.14  22:30FT Benfica (POR)0 - 1Sporting CP (POR) (0 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 20.07.14  20:00FT Estoril (POR)2 - 1Belenenses (POR) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 18.07.14  23:45FT * Sporting CP (POR)2 - 1Belenenses (POR) (2 - 0)  
    18.07.14  21:00FT * Benfica (POR)1 - 0Estoril (POR) (1 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Los Angeles Galaxy Asia Pacific Tour

  • Los Angeles Galaxy Asia Pacific Tour - Round 3
  • 06.12.11  11:30AP Melbourne Victory (AUS)2 - 2
    (3 - 4)
    Los Angeles Galaxy (USA) * (2 - 1)
  • Los Angeles Galaxy Asia Pacific Tour - Round 2
  • 03.12.11  14:30FT Philippines1 - 6Los Angeles Galaxy (USA) (1 - 2)
  • Los Angeles Galaxy Asia Pacific Tour - Round 1
  • 30.11.11  15:00FT Indonesia XI (INA)0 - 1Los Angeles Galaxy (USA) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Love Cyprus Cup

  • Final
  • 16.01.09  20:15FT FC Kaiserslautern (GER)2 - 1Energie Cottbus (GER) (1 - 0)
  • Group Stage - Round 1
  • 14.01.09  22:20FT FC St. Pauli (GER)3 - 3Rapid Vienna (AUT) (3 - 1)
    14.01.09  20:15FT Energie Cottbus (GER)10 - 1Omonia (CYP) (5 - 0)
    12.01.09  22:35FT FC Kaiserslautern (GER)4 - 2FC St. Pauli (GER) (1 - 0)
    12.01.09  20:35FT Omonia (CYP)0 - 8Alemannia Aachen (GER) (0 - 4)
    10.01.09  20:05FT Rapid Vienna (AUT)0 - 2FC Kaiserslautern (GER) (0 - 1)
    10.01.09  18:00FT Alemannia Aachen (GER)2 - 2Energie Cottbus (GER) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Lunar New Year Cup

  • Lunar New Year Cup - Round 1
  • 19.02.15  10:15AP South China FC (HKG)2 - 2
    (2 - 4)
    New York Cosmos (USA) * (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Lxi Trofeo Carranza

  • Final
  • 15.08.15  23:00FT Atletico Madrid (ESP)3 - 0Real Betis (ESP) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 15.08.15  19:30FT Cadiz (ESP)1 - 3Granada CF (ESP) (1 - 1)
  • Semi Finals
  • 14.08.15  23:00AP Cadiz (ESP)0 - 0
    (2 - 4)
    Atletico Madrid (ESP) * (0 - 0)  
    14.08.15  19:30FT * Real Betis (ESP)2 - 1Granada CF (ESP) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Malta International Football Tournament

  • Tournament - Round 3
  • 06.02.08  21:45FT Malta0 - 1Belarus (0 - 0)
    06.02.08  19:30FT Iceland2 - 0Armenia (1 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 04.02.08  21:45FT Malta1 - 0Iceland (1 - 0)
    04.02.08  19:30FT Belarus1 - 2Armenia (1 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 02.02.08  19:15FT Malta0 - 1Armenia (0 - 0)
    02.02.08  17:00FT Belarus2 - 0Iceland (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Manchester United Asia Tour

  • Tournament - Round 4
  • 26.07.09  15:00FT Hangzhou Greentown (CHN)2 - 8Manchester United (ENG) (0 - 4)
  • Tournament - Round 3
  • 24.07.09  14:00FT FC Seoul (KOR)2 - 3Manchester United (ENG) (2 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 20.07.09  15:45FT Malaysian XI (MAS)0 - 2Manchester United (ENG) (0 - 2)
    20.07.09  13:00Canc. Indonesia All Star (INA) - Manchester United (ENG) -  

    Int/nal Tournaments: Marbella cup

  • Final
  • 10.02.13  18:00FT Atletico Paranaense (BRA)1 - 0Dinamo Bucuresti (ROU) (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 10.02.13  18:00FT Dynamo Kyiv (UKR)4 - 2Torpedo Kutaisi (GEO) (2 - 0)
  • 7th - 8th Place - 7P
  • 10.02.13  15:30FT Lech Poznan (POL)2 - 1Ludogorets (BUL) (1 - 0)
  • 5th - 6th Place - 5P
  • 10.02.13  13:00FT Rapid Bucuresti (ROU)4 - 0Otelul Galati (ROU) (2 - 0)
  • Semi Finals
  • 07.02.13  20:30FT Dynamo Kyiv (UKR)0 - 1Atletico Paranaense (BRA) * (0 - 0)  
    07.02.13  18:00FT * Dinamo Bucuresti (ROU)2 - 1Torpedo Kutaisi (GEO) (1 - 0)  
  • Classifications (5-8) - 5-8
  • 07.02.13  15:30FT Otelul Galati (ROU)1 - 0Ludogorets (BUL) (1 - 0)
    07.02.13  13:00FT Lech Poznan (POL)1 - 3Rapid Bucuresti (ROU) (1 - 1)
  • Quarter Finals
  • 04.02.13  20:30FT * Dinamo Bucuresti (ROU)3 - 1Lech Poznan (POL) (1 - 0)  
    04.02.13  18:00FT * Dynamo Kyiv (UKR)1 - 0Otelul Galati (ROU) (0 - 0)  
    04.02.13  15:30FT Ludogorets (BUL)2 - 6Atletico Paranaense (BRA) * (0 - 2)  
    04.02.13  13:00AP * Torpedo Kutaisi (GEO)1 - 1
    (4 - 3)
    Rapid Bucuresti (ROU) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Marrakech Tournament 2011

  • Tournament - Tour
  • 05.01.11  23:05FT Wydad AC (MOR)1 - 1Paris Saint Germain (FRA) (1 - 1)
    05.01.11  21:00FT Kawkab Marrakech (MOR)0 - 0Lyon (FRA) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Maspalomas Cup

  • Tournament - Tour
  • 13.01.15  19:00FT Celtic (SCO)2 - 3Sparta Praha (CZE) (1 - 3)
    11.01.15  19:00FT Sparta Praha (CZE)2 - 5PSV Eindhoven (NED) (2 - 1)
    10.01.15  15:15FT PSV Eindhoven (NED)1 - 0Celtic (SCO) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Match Against Poverty - UNDP

  • Match Against Poverty - MAP
  • 13.12.11  21:05FT Hamburger All Stars (GER)4 - 5Ronaldo & Zidane Xi (2 - 3)  

    Int/nal Tournaments: Mehmetcik Cup - Turkey

  • Final - Round 1
  • 17.11.07  16:10AP Denizlispor (TUR)2 - 2
    (3 - 4)
    Kasimpasa (TUR) * (1 - 1)
  • Petit Final - Round 1
  • 17.11.07  14:00AP Bursaspor (TUR)2 - 2
    (3 - 4)
    Manisaspor (TUR) * (1 - 0)
  • Semi Finals - Round 1
  • 16.11.07  21:10AP Manisaspor (TUR)1 - 1
    (6 - 7)
    Kasimpasa (TUR) * (1 - 0)
    16.11.07  19:00AP * Denizlispor (TUR)1 - 1
    (5 - 3)
    Bursaspor (TUR) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Memorial Cup

  • Tournament - Tour
  • 14.07.12  22:00AP * Southampton (ENG)1 - 1
    (5 - 4)
    Arsenal (ENG) (1 - 1)  
    14.07.12  20:45FT Arsenal (ENG)1 - 0Anderlecht (BEL) (1 - 0)  
    14.07.12  19:15FT Southampton (ENG)0 - 1Anderlecht (BEL) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Moscow International Clubs Friendly Tournament

  • Final - Round 1
  • 03.08.08  15:30FT Sevilla (ESP)3 - 0Lokomotiv Moscow (RUS) (2 - 0)
  • Petit Final - Round 1
  • 03.08.08  13:00FT AC Milan (ITA)0 - 5Chelsea (ENG) (0 - 3)
  • Semi Finals - Round 1
  • 01.08.08  20:15AP * Lokomotiv Moscow (RUS)1 - 1
    (5 - 4)
    Chelsea (ENG) (0 - 1)  
    01.08.08  18:00FT AC Milan (ITA)0 - 1Sevilla (ESP) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Myanmar International Cup

  • Final
  • 06.06.16  14:30AET * Vietnam3 - 0Singapore (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 06.06.16  11:30FT Myanmar3 - 0Hong Kong (CHI) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 03.06.16  14:45FT Myanmar0 - 1Singapore * (0 - 1)  
    03.06.16  11:30AP * Vietnam2 - 2
    (4 - 3)
    Hong Kong (CHI) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Nations Cup

  • Tournament - Round 3
  • 29.05.11  20:30FT Ireland1 - 0Scotland (1 - 0)
    27.05.11  21:45FT Wales2 - 0Northern Ireland (1 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 25.05.11  21:45FT Wales1 - 3Scotland (1 - 0)
    24.05.11  21:45FT Ireland5 - 0Northern Ireland (3 - 0)

    Int/nal Tournaments: New York Football Challenge

  • Tournament - Round 2
  • 25.07.10  22:30FT New York Red Bulls (USA)2 - 1Manchester City (ENG) (1 - 0)
    25.07.10  20:00FT Tottenham (ENG)2 - 2Sporting CP (POR) (1 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 24.07.10  03:30FT Manchester City (ENG)0 - 2Sporting CP (POR) (0 - 2)
    23.07.10  03:30FT New York Red Bulls (USA)1 - 2Tottenham (ENG) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Nile Basin Cup

  • Final
  • 17.01.11  19:30FT Egypt3 - 1Uganda (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 17.01.11  15:45FT Kenya0 - 1Congo DR (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 14.01.11  20:00FT * Egypt5 - 1Kenya (3 - 0)  
    14.01.11  17:00FT Congo DR0 - 1Uganda * (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Oman Four Nations Tournament

  • Final - Round 1
  • 19.12.08  19:30FT Oman2 - 0Ecuador (1 - 0)
  • Petit Final - Round 1
  • 19.12.08  17:00FT China0 - 2Iran (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 17.12.08  19:30FT * Ecuador1 - 0Iran (0 - 0)  
    17.12.08  17:00FT * Oman3 - 1China (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Pan American Games

  • Final
  • 26.07.15  20:05FT Uruguay1 - 0Mexico (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 25.07.15  20:05AET * Brazil3 - 1Panama (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 24.07.15  03:35FT * Mexico2 - 1Panama (1 - 0)  
    24.07.15  00:35FT Brazil1 - 2Uruguay * (0 - 0)  
  • Preliminary Round - Round 3
  • 22.07.15  03:35FT Uruguay1 - 0Paraguay (0 - 0)
    22.07.15  00:35FT Trinidad & Tobago2 - 4Mexico (2 - 0)
    21.07.15  03:35FT Canada0 - 2Peru (0 - 1)
    21.07.15  00:35FT Brazil3 - 3Panama (3 - 1)

    Int/nal Tournaments: Pan-Pacific Championship

  • Final
  • 22.02.09  07:00AP Los Angeles Galaxy (USA)1 - 1
    (2 - 4)
    Suwon Bluewings (KOR) * (0 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 22.02.09  04:30FT Oita Trinita (JPN)2 - 1Shandong Luneng (CHN) (2 - 1)
  • Kings Cup - Thailand - PF
  • 22.02.09  04:30FT Oita Trinita (JPN)2 - 1Shandong Luneng (CHN) (2 - 1)
  • Semi Finals
  • 19.02.09  07:00FT * Los Angeles Galaxy (USA)2 - 0Oita Trinita (JPN) (1 - 0)  
    19.02.09  04:30FT * Suwon Bluewings (KOR)1 - 0Shandong Luneng (CHN) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Peace Cup

  • Final
  • 22.07.12  13:30FT Seongnam FC (KOR)0 - 1Hamburger SV (GER) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 22.07.12  10:30FT Sunderland (ENG)3 - 2Groningen (NED) (1 - 2)
  • Semi Finals
  • 20.07.12  13:30FT * Hamburger SV (GER)2 - 1Groningen (NED) (1 - 1)  
    19.07.12  13:00FT * Seongnam FC (KOR)1 - 0Sunderland (ENG) (1 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Pego Cup - Spain

  • Final - Round 1
  • 31.01.08  17:30AP * CSKA Sofia (BUL)0 - 0
    (3 - 2)
    Lokomotiv Moscow (RUS) (0 - 0)
  • Petit Final - Round 1
  • 31.01.08  15:00AP * Unirea Urziceni (ROU)1 - 1
    (6 - 5)
    SK Austria Karnten (AUT) (0 - 0)
  • Semi Finals - Round 1
  • 28.01.08  17:30AP * Lokomotiv Moscow (RUS)1 - 1
    (5 - 4)
    SK Austria Karnten (AUT) (0 - 1)  
    28.01.08  15:00FT * CSKA Sofia (BUL)2 - 1Unirea Urziceni (ROU) (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Playstation Tournament - Bulgaria

  • Final - Round 1
  • 04.08.07  20:25FT CSKA Sofia (BUL)4 - 1Apollon Pontou (GRE) (2 - 1)
  • Petit Final - Round 1
  • 04.08.07  18:00FT Slavia Sofia (BUL)3 - 2Borac Cacak (SRB) (2 - 0)
  • Semi Finals - Round 1
  • 02.08.07  20:30FT * CSKA Sofia (BUL)1 - 0Borac Cacak (SRB) (0 - 0)  
    02.08.07  18:00FT Slavia Sofia (BUL)1 - 2Apollon Pontou (GRE) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Port of Rotterdam Tournament

  • Tournament - Round 2
  • 05.08.07  21:00FT Feyenoord (NED)1 - 1Liverpool (ENG) (1 - 0)
    05.08.07  18:45FT FC Porto (POR)3 - 0Shanghai Shenhua (CHN) (3 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 03.08.07  21:45FT Feyenoord (NED)0 - 0FC Porto (POR) (0 - 0)
    03.08.07  19:30FT Liverpool (ENG)2 - 0Shanghai Shenhua (CHN) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Portland Preseason Tournament

  • Tournament - Round 3
  • 24.02.13  04:00FT Portland Timbers (USA)1 - 1AIK Stockholm (SWE) (0 - 1)
    24.02.13  01:30FT San Jose Earthquakes (USA)2 - 1FC Dallas (USA) (1 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 21.02.13  06:30FT Portland Timbers (USA)0 - 1FC Dallas (USA) (0 - 1)
    21.02.13  04:00FT AIK Stockholm (SWE)0 - 0San Jose Earthquakes (USA) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 18.02.13  04:00FT Portland Timbers (USA)3 - 3San Jose Earthquakes (USA) (2 - 2)

    Int/nal Tournaments: Portland Timbers Tournament

  • Tournament - Round 3
  • 05.03.12  04:00FT Portland Timbers (USA)1 - 0AIK Stockholm (SWE) (1 - 0)
    05.03.12  01:30FT Chivas USA (USA)0 - 5San Jose Earthquakes (USA) (0 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 02.03.12  06:30FT Portland Timbers (USA)1 - 1Chivas USA (USA) (0 - 1)
    02.03.12  04:00FT San Jose Earthquakes (USA)0 - 0AIK Stockholm (SWE) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 28.02.12  06:30FT Portland Timbers (USA)1 - 1San Jose Earthquakes (USA) (1 - 0)
    28.02.12  04:00FT Chivas USA (USA)0 - 2AIK Stockholm (SWE) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Premier League International Cup

  • Group Stage - January
  • 30.01.19  22:00FT Brighton U23 (ENG)0 - 2Bayern Munich U23 (GER) (0 - 0)
    29.01.19  22:00FT Leicester U23 (ENG)3 - 1Feyenoord U23 (NED) (0 - 1)
    27.01.19  16:00FT Bayern Munich U23 (GER)0 - 1Benfica U23 (POR) (0 - 0)
    25.01.19  22:00FT Manchester United U23 (ENG)3 - 0Paris Saint Germain U23 (FRA) (3 - 0)
    24.01.19  22:00FT Liverpool U23 (ENG)2 - 0Swansea U23 (ENG) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Pro Soccer Classic

  • Final
  • 02.03.14  04:00FT Columbus Crew (USA)4 - 1Sporting Kansas City (USA) (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 02.03.14  02:00FT Orlando City SC (USA)4 - 4New York Red Bulls (USA) (1 - 1)
  • 5th - 6th Place - 5P
  • 01.03.14  23:00AP * Philadelphia Union (USA)1 - 1
    (4 - 1)
    Montreal Impact (CAN) (1 - 0)
  • 7th - 8th Place - 7P
  • 01.03.14  21:00FT Toronto FC (USA)2 - 4Fluminense (BRA) (2 - 2)
  • Group Stage - Round 3
  • 27.02.14  04:00FT Sporting Kansas City (USA)3 - 2Montreal Impact (CAN) (2 - 2)
    27.02.14  02:00FT Orlando City SC (USA)4 - 4Columbus Crew (USA) (1 - 1)
    26.02.14  23:00FT Fluminense (BRA)0 - 1New York Red Bulls (USA) (0 - 0)
    26.02.14  21:00FT Philadelphia Union (USA)0 - 0Toronto FC (USA) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Ramon de Carranza

  • Final - Round 1
  • 16.08.07  23:00AP Zaragoza (ESP)1 - 1
    (3 - 4)
    Real Betis (ESP) * (0 - 1)
  • Semi Finals - Round 1
  • 15.08.07  23:00FT Real Betis (ESP)1 - 0Real Madrid (ESP) (0 - 0)
    14.08.07  23:00AP Cadiz (ESP)2 - 2
    (5 - 6)
    Zaragoza (ESP) * (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Rose City Invitational

  • Tournament - Tour
  • 16.02.17  06:30FT Portland Timbers (USA)2 - 1Vancouver Whitecaps (CAN) (2 - 0)
    16.02.17  04:00FT Real Salt Lake (USA)3 - 3Minnesota Stars FC (USA) (0 - 1)
    13.02.17  04:00FT Portland Timbers (USA)2 - 2Minnesota Stars FC (USA) (0 - 2)
    13.02.17  01:30FT Real Salt Lake (USA)1 - 1Vancouver Whitecaps (CAN) (0 - 0)
    10.02.17  06:30FT Portland Timbers (USA)3 - 3Real Salt Lake (USA) (2 - 1)
    10.02.17  04:00FT Vancouver Whitecaps (CAN)1 - 1Minnesota Stars FC (USA) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Salzburg Airport Cup

  • Tournament - Round 2
  • 02.07.11  19:30FT Ried (AUT)0 - 1CFR 1907 Cluj (ROU) (0 - 1)
    01.07.11  19:30FT Apoel Nicosia (CYP)1 - 1Sparta Praha (CZE) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 28.06.11  19:30FT Sparta Praha (CZE)2 - 2Ried (AUT) (1 - 0)
    27.06.11  19:30FT Apoel Nicosia (CYP)0 - 2CFR 1907 Cluj (ROU) (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: Salzburgerland Cup

  • Tournament - Round 2
  • 29.06.11  19:45FT Shakhtar Donetsk (UKR)2 - 0Maccabi Haifa (ISR) (1 - 0)
    29.06.11  16:00FT Rapid Bucuresti (ROU)2 - 1Austria Vienna (AUT) (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 27.06.11  17:30FT Maccabi Haifa (ISR)0 - 1Rapid Bucuresti (ROU) (0 - 1)
    26.06.11  19:00FT Shakhtar Donetsk (UKR)3 - 1Austria Vienna (AUT) (2 - 0)

    Int/nal Tournaments: Setanta Sports Cup

  • Final
  • 10.05.14  18:00FT Sligo Rovers (IRL)1 - 0Dundalk (IRL) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Sevgi Cup - Turkey

  • Tournament - Round 3
  • 02.01.08  18:00FT Bursaspor (TUR)1 - 0Kasimpasa (TUR) (1 - 0)
    02.01.08  18:00FT Osmanlispor (TUR)1 - 3Kocaelispor (TUR) (1 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 30.12.07  18:00FT Bursaspor (TUR)3 - 0Kocaelispor (TUR) (3 - 0)
    30.12.07  18:00FT Osmanlispor (TUR)0 - 2Kasimpasa (TUR) (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 28.12.07  18:00FT Kasimpasa (TUR)2 - 0Kocaelispor (TUR) (1 - 0)
    28.12.07  18:00FT Osmanlispor (TUR)1 - 4Bursaspor (TUR) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Simple Invitational Cup

  • Tournament - Tour
  • 28.02.16  04:00FT Chicago Fire (USA)2 - 0Portland Timbers (USA) (2 - 0)
    28.02.16  01:30FT Vancouver Whitecaps (CAN)3 - 1Minnesota Stars FC (USA) (3 - 0)
    25.02.16  06:30FT Portland Timbers (USA)0 - 2Vancouver Whitecaps (CAN) (0 - 1)
    25.02.16  04:00FT Minnesota Stars FC (USA)0 - 4Chicago Fire (USA) (0 - 2)
    22.02.16  04:00FT Portland Timbers (USA)4 - 0Minnesota Stars FC (USA) (2 - 0)

    Int/nal Tournaments: Stadtwerke Dusseldorf Wintercup

  • Final
  • 19.01.14  19:00FT Eintracht Braunschweig (GER)0 - 1Bayer Leverkusen (GER) (0 - 1)  
  • Petit Final - PF
  • 19.01.14  18:00FT Fortuna Dusseldorf (GER)0 - 1Dinamo Zagreb (CRO) (0 - 1)  
  • Semi Finals
  • 19.01.14  17:00FT * Bayer Leverkusen (GER)1 - 0Dinamo Zagreb (CRO) (1 - 0)  
    19.01.14  16:00AP Fortuna Dusseldorf (GER)1 - 1
    (4 - 5)
    Eintracht Braunschweig (GER) * (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Summer of Champions 2010

  • Tournament - Tour
  • 04.08.10  21:00FT Borussia Dortmund (GER)3 - 1Manchester City (ENG) (1 - 1)
    04.08.10  19:00FT Hamburger SV (GER)2 - 1Chelsea (ENG) (0 - 1)
    01.08.10  17:30FT Eintracht Frankfurt (GER)2 - 1Chelsea (ENG) (1 - 0)
    31.07.10  16:30FT Hannover 96 (GER)1 - 2Valencia (ESP) (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: Suruga Bank Championship

  • Suruga Bank Championship - SBC
  • 08.08.18  13:00FT Cerezo Osaka (JPN)0 - 1Independiente (ARG) (0 - 1)
  • Suruga Bank Championship - Final
  • 07.08.19  13:00 Shonan Bellmare (JPN) - Atletico Paranaense (BRA) -

    Int/nal Tournaments: Sydney 2010 Festival of Football

  • Tournament - Round 3
  • 31.07.10  12:15FT Sydney FC (AUS)1 - 2Blackburn (ENG) (0 - 1)
    31.07.10  10:00FT AEK Athens FC (GRE)1 - 0Rangers (SCO) (0 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 28.07.10  13:15FT Sydney FC (AUS)0 - 0Rangers (SCO) (0 - 0)
    28.07.10  11:00FT AEK Athens FC (GRE)2 - 1Blackburn (ENG) (2 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 25.07.10  08:00FT Blackburn (ENG)1 - 2Rangers (SCO) (0 - 2)
    25.07.10  05:45FT Sydney FC (AUS)3 - 5AEK Athens FC (GRE) (1 - 2)

    Int/nal Tournaments: Telekom Cup

  • Final
  • 15.07.17  18:45FT Werder Bremen (GER)0 - 2Bayern Munich (GER) (0 - 2)  

    Int/nal Tournaments: Teresa Herrera

  • Final - Round 1
  • 09.08.07  22:00FT Deportivo La Coruna (ESP)2 - 1Real Madrid (ESP) (1 - 0)
  • Petit Final - Round 1
  • 09.08.07  19:35FT Belenenses (POR)2 - 1Atalanta (ITA) (1 - 1)
  • Semi Finals - Round 1
  • 08.08.07  22:00FT Real Madrid (ESP)1 - 0Belenenses (POR) (0 - 0)
    07.08.07  22:00FT Deportivo La Coruna (ESP)1 - 1Atalanta (ITA) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: The Dublin Super Cup

  • Tournament - Round 2
  • 31.07.11  18:30FT Inter (ITA)0 - 3Manchester City (ENG) (0 - 1)
    31.07.11  16:00FT Airtricity League XI (IRL)0 - 5Celtic (SCO) (0 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 30.07.11  18:30FT Inter (ITA)2 - 0Celtic (SCO) (2 - 0)
    30.07.11  16:00FT Airtricity League XI (IRL)0 - 3Manchester City (ENG) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: The Wembley Cup

  • Tournament - Round 2
  • 26.07.09  18:00FT Tottenham (ENG)0 - 2Celtic (SCO) (0 - 2)
    26.07.09  15:15FT Barcelona (ESP)4 - 1Al Ahly (EGY) (2 - 1)
  • Tournament - Round 1
  • 24.07.09  22:00FT Tottenham (ENG)1 - 1Barcelona (ESP) (0 - 1)
    24.07.09  19:15FT Celtic (SCO)5 - 0Al Ahly (EGY) (2 - 0)

    Int/nal Tournaments: T-Home Cup - Germany

  • Final - Round 1
  • 19.07.09  19:35FT VfB Stuttgart (GER)0 - 3Hamburger SV (GER) * (0 - 2)  
  • Petit Final - Round 1
  • 19.07.09  17:45FT * Bayern Munich (GER)2 - 1FC Schalke 04 (GER) (2 - 1)  
  • Semi Finals
  • 18.07.09  19:35FT Bayern Munich (GER)0 - 1Hamburger SV (GER) * (0 - 0)  
    18.07.09  17:45FT FC Schalke 04 (GER)0 - 1VfB Stuttgart (GER) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: TIM Trophy - Italy

  • Tournament - Round 3
  • 13.08.15  00:00AP * AC Milan (ITA)1 - 1
    (4 - 3)
    Sassuolo (ITA) (1 - 1)  
  • Tournament - Round 2
  • 12.08.15  22:45FT Sassuolo (ITA)1 - 0Inter (ITA) (1 - 0)  
  • Tournament - Round 1
  • 12.08.15  21:45FT AC Milan (ITA)2 - 1Inter (ITA) (2 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Tipsport Winter League

  • Final
  • 25.01.18  15:30FT Bohemians 1905 (CZE)0 - 2Brno (CZE) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 25.01.18  13:00FT Hradec Kralove (CZE)3 - 1Frydek-Mistek (CZE) (2 - 0)
  • Semi Finals
  • 24.01.18  15:00FT * Brno (CZE)4 - 2Frydek-Mistek (CZE) (3 - 0)  
    24.01.18  13:00FT * Bohemians 1905 (CZE)2 - 1Hradec Kralove (CZE) (1 - 0)  
  • Group Stage - GS
  • 20.01.18  15:00FT FK Jablonec (CZE)0 - 3Hradec Kralove (CZE) (0 - 3)
    20.01.18  15:00FT MFK Skalica (SVK)2 - 0Pardubice (CZE) (1 - 0)
    20.01.18  15:00FT Taborsko (CZE)2 - 6Varnsdorf (CZE) (1 - 1)
    20.01.18  13:00FT Bohemians 1905 (CZE)2 - 0FK Olympia Praha (CZE) (2 - 0)
    20.01.18  13:00FT Frydek-Mistek (CZE)3 - 1Prostejov (CZE) (1 - 1)
    20.01.18  13:00FT Slovan Liberec (CZE)1 - 4Vysocina Jihlava (CZE) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Tirol Cup

  • Tournament - Round 2
  • 02.07.11  19:30Canc. FC Ingolstadt 04 (GER) - FC Zestafoni (GEO) -
    02.07.11  17:30FT Dinamo Bucuresti (ROU)2 - 1FC Basel 1893 (SUI) (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 30.06.11  19:30FT FC Basel 1893 (SUI)4 - 0FC Zestafoni (GEO) (2 - 0)
    29.06.11  21:30FT Dinamo Bucuresti (ROU)0 - 1FC Ingolstadt 04 (GER) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Trofeo Carranza

  • Semi Finals
  • 10.08.18  22:45AP Cadiz (ESP)1 - 1
    (2 - 3)
    Las Palmas (ESP) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: TRT Radyospor Cup

  • Final
  • 13.01.09  22:00FT Bayer Leverkusen (GER)3 - 1Bursaspor (TUR) (2 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 13.01.09  18:30FT Galatasaray (TUR)4 - 1Werder Bremen (GER) (2 - 1)
  • Semi Finals
  • 11.01.09  20:30FT Galatasaray (TUR)1 - 3Bayer Leverkusen (GER) * (0 - 2)  
    10.01.09  19:30FT * Bursaspor (TUR)1 - 0Werder Bremen (GER) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: U21 Four Nations Tournament - Sweden

  • Tournament - Round 3
  • 31.05.08  20:00FT Sweden U211 - 1France U21 (0 - 0)
    31.05.08  17:00FT Portugal U210 - 2Netherlands U21 (0 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 28.05.08  21:00FT Sweden U210 - 0Netherlands U21 (0 - 0)
    28.05.08  18:00FT France U211 - 1Portugal U21 (0 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 25.05.08  20:15FT Sweden U210 - 0Portugal U21 (0 - 0)
    25.05.08  17:00FT France U212 - 1Netherlands U21 (2 - 0)

    Int/nal Tournaments: U21 Tournament - Vale do Tejo

  • Final - Round 1
  • 06.02.08  19:15FT Portugal U213 - 0Sweden U21 (1 - 0)
  • Petit Final - Round 1
  • 06.02.08  18:00FT Scotland U212 - 2Ukraine U21 (0 - 1)
  • Semi Finals - Round 1
  • 05.02.08  20:15FT Portugal U212 - 1Scotland U21 (1 - 0)
    05.02.08  18:00FT Ukraine U210 - 1Sweden U21 (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Uhren Cup

  • Uhren Cup - Round 1
  • 13.07.19  16:00FT BSC Young Boys (SUI)2 - 0Crystal Palace (ENG) (2 - 0)
    12.07.19  21:00FT FC Luzern (SUI)1 - 3Eintracht Frankfurt (GER) (1 - 2)
    10.07.19  21:00FT BSC Young Boys (SUI)5 - 1Eintracht Frankfurt (GER) (2 - 0)
    09.07.19  21:00AP FC Luzern (SUI)1 - 1
    (5 - 6)
    Crystal Palace (ENG) * (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: United Super Cup

  • Tournament - Round 3
  • 05.02.14  22:00FT CSKA Moscow (RUS)1 - 2Shakhtar Donetsk (UKR) (1 - 2)  
    05.02.14  19:00FT Zenit Saint Petersburg (RUS)1 - 2Metalist Kharkiv (UKR) (1 - 0)  
  • Tournament - Round 2
  • 02.02.14  22:00FT Metalist Kharkiv (UKR)0 - 2Shakhtar Donetsk (UKR) (0 - 1)  
    02.02.14  19:00FT Zenit Saint Petersburg (RUS)2 - 0CSKA Moscow (RUS) (1 - 0)  
  • Tournament - Round 1
  • 30.01.14  22:00FT Shakhtar Donetsk (UKR)2 - 1Zenit Saint Petersburg (RUS) (1 - 0)  
    30.01.14  19:00AP * CSKA Moscow (RUS)0 - 0
    (4 - 2)
    Metalist Kharkiv (UKR) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Uusi Lahti Cup

  • Tournament - Round 3
  • 29.01.12  17:00FT haka (FIN)2 - 2FC Lahti (FIN) (0 - 1)
    29.01.12  15:00FT KuPS (FIN)1 - 2HJK Helsinki (FIN) (0 - 2)
  • Tournament - Round 2
  • 28.01.12  17:00FT FC Lahti (FIN)0 - 2HJK Helsinki (FIN) (0 - 2)
    28.01.12  15:00FT KuPS (FIN)3 - 1haka (FIN) (2 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 27.01.12  20:00FT HJK Helsinki (FIN)1 - 1haka (FIN) (0 - 0)
    27.01.12  18:00FT FC Lahti (FIN)0 - 2KuPS (FIN) (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: Vodacom Challenge

  • Tournament - Final
  • 23.07.11  16:00FT Orlando Pirates (RSA)0 - 3Tottenham (ENG) (0 - 1)
  • Tournament - Round 3
  • 21.07.11  21:15FT Kaizer Chiefs (RSA)0 - 1Orlando Pirates (RSA) (0 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 19.07.11  21:15FT Orlando Pirates (RSA)1 - 1Tottenham (ENG) (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: World Football Challenge

  • Tournament - Tour
  • 11.08.12  21:00FT Real Madrid (ESP)2 - 0Celtic (SCO) (1 - 0)  
    09.08.12  03:00FT Real Madrid (ESP)5 - 1AC Milan (ITA) (1 - 1)  
    06.08.12  06:00FT Real Madrid (ESP)2 - 1Santos Laguna (MEX) (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Zayton-Cup - Germany

  • Tournament - Round 3
  • 11.07.09  21:00FT Galatasaray (TUR)0 - 1Bayer Leverkusen (GER) (0 - 1)
    11.07.09  18:00FT Al Ahly (EGY)2 - 0Wydad AC (MOR) (1 - 0)
  • Tournament - Round 2
  • 08.07.09  21:00FT Galatasaray (TUR)1 - 0Wydad AC (MOR) (1 - 0)
    08.07.09  18:00FT Bayer Leverkusen (GER)2 - 0Al Ahly (EGY) (1 - 0)
  • Tournament - Round 1
  • 05.07.09  21:00FT Bayer Leverkusen (GER)3 - 3Wydad AC (MOR) (1 - 2)
    05.07.09  18:00FT Al Ahly (EGY)0 - 1Galatasaray (TUR) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: Shebelieves Cup

  • Shebelieves Cup - Round 3
  • 06.03.19  04:00FT USA W1 - 0Brazil W (1 - 0)
    06.03.19  01:25FT Japan W0 - 3England W (0 - 3)
  • Shebelieves Cup - Round 2
  • 03.03.19  00:55FT USA W2 - 2England W (1 - 1)
    02.03.19  22:00FT Brazil W1 - 3Japan W (0 - 1)
  • Shebelieves Cup - Round 1
  • 28.02.19  03:00FT USA W2 - 2Japan W (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Alanya Goldcity Cup (WOMEN)

  • Tournament - Tour
  • 07.03.17  15:30FT Turkey W1 - 2Poland W (1 - 0)
    05.03.17  18:00FT Poland W2 - 2Romania W (0 - 0)
    05.03.17  15:30FT Turkey W4 - 2Kosovo W (1 - 0)
    03.03.17  16:00FT Kosovo W0 - 3Romania W (0 - 3)
    01.03.17  17:45FT Turkey W1 - 3Romania W (0 - 2)
    01.03.17  15:30FT Kosovo W0 - 5Poland W (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: Audi Quattro Cup

  • Final
  • 11.07.15  20:15AP Valencia (ESP)0 - 0
    (2 - 3)
    Werder Bremen (GER) * (0 - 0)  
  • Petit Final - PF
  • 11.07.15  19:10FT Red Bull Salzburg (AUT)2 - 0Southampton (ENG) (2 - 0)  
  • Semi Finals
  • 11.07.15  18:05FT Southampton (ENG)0 - 1Valencia (ESP) (0 - 1)  
    11.07.15  17:00FT Red Bull Salzburg (AUT)0 - 4Werder Bremen (GER) (0 - 4)  

    Int/nal Tournaments: Balaton Cup (WOMEN)

  • Final
  • 30.07.17  18:30FT Belarus W1 - 6Serbia W (0 - 3)  
  • Petit Final - PF
  • 30.07.17  16:00FT Hungary W3 - 2Romania W (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 28.07.17  18:30AP Hungary W1 - 1
    (3 - 4)
    Serbia W * (0 - 1)  
    28.07.17  16:00FT * Belarus W2 - 0Romania W (1 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Baltic Cup (WOMEN)

  • Tournament - Tour
  • 06.08.17  15:00FT Latvia W1 - 1Lithuania W (0 - 0)
    05.08.17  15:00FT Estonia W0 - 3Latvia W (0 - 1)
    04.08.17  18:00FT Lithuania W0 - 0Estonia W (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Benatky Nad Jizerou Mayor Cup

  • Final
  • 23.06.18  17:30AP Bohemians 1905 (CZE)0 - 0
    (3 - 5)
    Mlada Boleslav (CZE) * (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 23.06.18  15:30AP Slovan Bratislava (SVK)1 - 1
    (2 - 4)
    Hradec Kralove (CZE) * (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 23.06.18  13:00AP Slovan Bratislava (SVK)2 - 2
    (5 - 6)
    Mlada Boleslav (CZE) * (1 - 0)  
    23.06.18  11:00FT * Bohemians 1905 (CZE)7 - 2Hradec Kralove (CZE) (4 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Betway Cup

  • Betway Cup - BC
  • 31.07.18  19:30AP FSV Mainz 05 (GER)1 - 1
    (6 - 7)
    West Ham (ENG) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Copa Mahou Canarias

  • Tournament - Second Leg
  • 10.08.16  22:30AP * Tenerife (ESP)0 - 1
    (4 - 1)
    Las Palmas (ESP) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Czech-Slovak Super Cup

  • Czech-Slovak Super Cup - SC
  • 06.07.19  19:00FT Spartak Trnava (SVK)0 - 3Slavia Praha (CZE) (0 - 1)

    Int/nal Tournaments: H-Hotels Winter Cup

  • Final
  • 06.01.18  20:30FT Arminia Bielefeld (GER)0 - 1FC Koln (GER) * (0 - 1)  
  • Petit Final - PF
  • 06.01.18  19:10FT * Hannover 96 (GER)1 - 0Hertha Berlin (GER) (1 - 0)  
  • Semi Finals
  • 06.01.18  17:50AP * FC Koln (GER)0 - 0
    (4 - 1)
    Hertha Berlin (GER) (0 - 0)  
    06.01.18  16:30FT * Arminia Bielefeld (GER)2 - 1Hannover 96 (GER) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Happybet Cup

  • FINAL - Final
  • 24.07.16  18:00AP * Alemannia Aachen (GER)0 - 0
    (4 - 3)
    Malaga (ESP) (0 - 0)  
  • Petit Final - PF
  • 24.07.16  17:10FT Marseille (FRA)1 - 2FC Koln (GER) (1 - 2)  
  • Semi Finals
  • 24.07.16  16:00AP * Alemannia Aachen (GER)0 - 0
    (4 - 2)
    Marseille (FRA) (0 - 0)  
    24.07.16  15:00FT FC Koln (GER)0 - 1Malaga (ESP) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Istria Cup (W)

  • Final
  • 08.03.17  17:00FT Bosnia & Herzegovina W0 - 2Slovakia W (0 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 08.03.17  17:00FT Northern Ireland W0 - 1France W (0 - 0)
  • 7th - 8th Place - 7P
  • 08.03.17  13:00FT Hungary W0 - 1Chinese Taipei W (0 - 0)
  • 5th - 6th Place - 5P
  • 08.03.17  13:00FT Slovenia W1 - 3Croatia W (1 - 1)
  • Group Stage - GS
  • 06.03.17  17:00FT Croatia W0 - 0Bosnia & Herzegovina W (0 - 0)
    06.03.17  17:00FT Northern Ireland W4 - 4Slovenia W (1 - 3)
    06.03.17  14:00FT France W6 - 0Hungary W (3 - 0)
    06.03.17  14:00FT Slovakia W1 - 0Chinese Taipei W (1 - 0)
    03.03.17  17:00FT Bosnia & Herzegovina W2 - 0Hungary W (2 - 0)
    03.03.17  17:00FT Northern Ireland W8 - 0Chinese Taipei W (5 - 0)
    03.03.17  14:00FT Croatia W0 - 2France W (0 - 0)  
    03.03.17  14:00FT Slovenia W1 - 2Slovakia W (1 - 1)

    Int/nal Tournaments: Maize Cup

  • Final
  • 11.07.15  18:00FT Platinum Stars (RSA)1 - 0Black Aces (RSA) (0 - 0)
  • Semi Finals
  • 11.07.15  13:00FT Bloem Celtic (RSA)0 - 3Black Aces (RSA) (0 - 1)
    11.07.15  11:00AP * Platinum Stars (RSA)2 - 2
    (5 - 4)
    Township Rollers (BWA) (0 - 2)  

    Int/nal Tournaments: Maspalomas Tournament

  • Tournament - Tour
  • 07.08.16  22:30FT Las Palmas (ESP)1 - 0Cagliari (ITA) (1 - 0)
    06.08.16  22:30FT Cagliari (ITA)2 - 0Maritimo (POR) (2 - 0)
    05.08.16  22:30FT Las Palmas (ESP)2 - 1Maritimo (POR) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Ms Ad Cup

  • Ms Ad Cup - Round 1
  • 01.04.18  07:30FT Japan W7 - 1Ghana W (3 - 1)

    Int/nal Tournaments: Osnabruck Summer Tournament

  • Tournament - Tour
  • 23.07.16  20:15FT Borussia Monchengladbach (GER)2 - 1VfL Osnabruck (GER) (0 - 0)  
    23.07.16  19:00AP FC St. Pauli (GER)0 - 0
    (4 - 5)
    Borussia Monchengladbach (GER) * (0 - 0)  
    23.07.16  17:45FT Cardiff (ENG)2 - 1FC St. Pauli (GER) (2 - 1)  
    23.07.16  16:30FT VfL Osnabruck (GER)0 - 3Cardiff (ENG) (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Premier League Asia Trophy

  • Final Stage - Final
  • 20.07.19  14:30AP * Wolves (ENG)0 - 0
    (3 - 2)
    Manchester City (ENG) (0 - 0)
  • Final Stage - bronze
  • 20.07.19  12:00FT Newcastle (ENG)1 - 0West Ham (ENG) (1 - 0)
  • Final Stage - Semi Finals
  • 17.07.19  15:30FT Manchester City (ENG)4 - 1West Ham (ENG) (2 - 1)
    17.07.19  13:00FT Newcastle (ENG)0 - 4Wolves (ENG) (0 - 3)

    Int/nal Tournaments: Stubai Cup

  • Tournament - Tour
  • 18.06.17  20:15FT CSKA Sofia (BUL)2 - 0Qabala (AZE) (2 - 0)  
    18.06.17  19:00FT Wacker Innsbruck (AUT)1 - 0Qabala (AZE) (1 - 0)  
    18.06.17  18:00FT Wacker Innsbruck (AUT)1 - 3CSKA Sofia (BUL) (1 - 3)  

    Int/nal Tournaments: Suncoast Invitational

  • Tournament - Tour
  • 25.02.18  03:30FT FC Tampa Bay Rowdies (USA)2 - 1Philadelphia Union (USA) (2 - 0)
    25.02.18  01:00FT Montreal Impact (CAN)2 - 2New York City FC (USA) (0 - 1)
    22.02.18  03:00FT Philadelphia Union (USA)5 - 0Montreal Impact (CAN) (2 - 0)
    22.02.18  01:00FT DC United (USA)2 - 1Jacksonville Armada (USA) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Supercopa Tecate

  • Tournament - Tour
  • 20.07.17  05:00Canc. Tigres UANL (MEX) - Juventus (ITA) -
    20.07.17  03:00FT Guadalajara Chivas (MEX)2 - 2FC Porto (POR) (0 - 2)
    19.07.17  05:00Canc. Monterrey (MEX) - Juventus (ITA) -
    18.07.17  05:00AP * Cruz Azul (MEX)0 - 0
    (3 - 2)
    FC Porto (POR) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Telekom Cup Summer

  • Semi Finals
  • 15.07.17  16:15FT Bayern Munich (GER)1 - 01899 Hoffenheim (GER) (1 - 0)  
    15.07.17  15:00AP Borussia Monchengladbach (GER)0 - 0
    (3 - 5)
    Werder Bremen (GER) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Tournament Of Nations (WOMEN)

  • Tournament - Matchday 3
  • 03.08.18  03:30FT USA W4 - 1Brazil W (1 - 1)
    03.08.18  00:45FT Australia W2 - 0Japan W (0 - 0)
  • Tournament - Matchday 2
  • 30.07.18  02:00FT USA W1 - 1Australia W (0 - 1)
    29.07.18  23:15FT Japan W1 - 2Brazil W (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Traditions Cup

  • Final
  • 28.07.18  20:00AP * Fiorentina (ITA)0 - 0
    (9 - 8)
    Fulham (ENG) (0 - 0)  
  • Petit Final - PF
  • 28.07.18  19:00AP MSV Duisburg (GER)1 - 1Athletic Club (ESP) (1 - 1)  
  • Semi Finals
  • 28.07.18  18:00FT Athletic Club (ESP)1 - 3Fulham (ENG) (1 - 3)  
    28.07.18  17:00AP MSV Duisburg (GER)0 - 0
    (2 - 4)
    Fiorentina (ITA) * (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Valeriy Lobanovskyi Memorial Tournament

  • Petit Final - PF
  • 31.05.18  18:00FT Ukraine U191 - 3Greece U21 (1 - 2)
  • Final
  • 31.05.18  15:00FT Israel U210 - 3Slovenia U21 (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 29.05.18  18:00FT Ukraine U190 - 1Israel U21 * (0 - 1)  
    29.05.18  15:00FT Greece U211 - 3Slovenia U21 * (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Arena Cup

  • Final
  • 31.01.18  16:30FT Inter Zapresic (CRO)1 - 0NK Lokomotiva Zagreb (CRO) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 31.01.18  13:00FT FK Borac Banja Luka (BIH)3 - 0HNK Cibalia (CRO) (1 - 0)
  • 7th-8th Place - 7P
  • 30.01.18  13:00FT Hrvatski Dragovoljac (CRO)2 - 1Ankaran Hrvatini (SLO) (1 - 1)
  • 5th-6th Place - 5P
  • 30.01.18  13:00AP NK Slaven Belupo (CRO)1 - 1
    (3 - 5)
    Zrinjski (BIH) * (1 - 0)
  • Group Stage - GS
  • 28.01.18  17:00FT NK Lokomotiva Zagreb (CRO)2 - 1Zrinjski (BIH) (1 - 1)
    28.01.18  13:00FT HNK Cibalia (CRO)1 - 0Ankaran Hrvatini (SLO) (1 - 0)
    27.01.18  17:00FT Inter Zapresic (CRO)2 - 0FK Borac Banja Luka (BIH) (0 - 0)
    27.01.18  13:00FT NK Slaven Belupo (CRO)3 - 0Hrvatski Dragovoljac (CRO) (1 - 0)
    25.01.18  17:00FT Zrinjski (BIH)0 - 2HNK Cibalia (CRO) (0 - 1)
    25.01.18  13:00FT NK Lokomotiva Zagreb (CRO)0 - 0Ankaran Hrvatini (SLO) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Audi Cup

  • Final
  • 02.08.17  21:30AP * Atletico Madrid (ESP)1 - 1
    (5 - 4)
    Liverpool (ENG) (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 02.08.17  18:45FT Bayern Munich (GER)0 - 2Napoli (ITA) (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 01.08.17  21:30FT Bayern Munich (GER)0 - 3Liverpool (ENG) * (0 - 2)  
    01.08.17  18:45FT * Atletico Madrid (ESP)2 - 1Napoli (ITA) (0 - 0)  
  • Audi Cup - Semi Finals
  • 30.07.19  19:00 Real Madrid (ESP) - Tottenham (ENG) -
    30.07.19  21:30 Bayern Munich (GER) - Fenerbahce (TUR) -

    Int/nal Tournaments: Balchik Cup

  • Group Stage - GS
  • 03.02.18  15:00FT Chernomorets Balchik (BUL)1 - 0Suvorovo (BUL) (1 - 0)
    02.02.18  15:00FT Ludogorets II (BUL)1 - 0Dobrudzha (BUL) (0 - 0)
    02.02.18  12:00FT Botev Vratsa (BUL)1 - 3Vitosha Bistritsa (BUL) (1 - 3)
    30.01.18  15:00FT Botev Vratsa (BUL)3 - 0Dobrudzha (BUL) (2 - 0)
    30.01.18  15:00FT Ludogorets II (BUL)2 - 0Suvorovo (BUL) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Brasilia International Tournament (WOMEN)

  • Final
  • 22.12.14  00:00FT Brazil W0 - 0USA W (0 - 0)  
  • Petit Final - PF
  • 21.12.14  21:00FT China W0 - 0Argentina W (0 - 0)  
  • Group Stage - Round 3
  • 19.12.14  03:00FT Brazil W4 - 1China W (2 - 0)  
    19.12.14  00:20FT USA W7 - 0Argentina W (5 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Cape Town Cup

  • Final
  • 26.07.15  16:30FT Crystal Palace (ENG)0 - 2Sporting CP (POR) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 26.07.15  14:00FT Supersport United (RSA)1 - 1Ajax Cape Town (RSA) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 24.07.15  21:15AP Ajax Cape Town (RSA)2 - 2
    (2 - 4)
    Sporting CP (POR) * (0 - 1)  
    24.07.15  18:45FT Supersport United (RSA)0 - 4Crystal Palace (ENG) * (0 - 4)  

    Int/nal Tournaments: Colombino Trophy

  • Final
  • 19.08.10  23:00FT Recreativo Huelva (ESP)3 - 0Sporting Gijon (ESP) (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 19.08.10  20:00FT Atletico Madrid (ESP)3 - 0Wanderers (URU) (1 - 0)
  • Semi Finals
  • 18.08.10  23:00FT Atletico Madrid (ESP)0 - 1Sporting Gijon (ESP) * (0 - 0)  
    17.08.10  23:00FT * Recreativo Huelva (ESP)2 - 0Wanderers (URU) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Colonia Cup

  • Tournament - Tour
  • 02.08.15  18:45FT FC Porto (POR)3 - 0Stoke City (ENG) (2 - 0)
    02.08.15  16:00FT FC Koln (GER)3 - 2Valencia (ESP) (2 - 1)
    01.08.15  18:45AP * FC Porto (POR)0 - 0
    (5 - 4)
    Valencia (ESP) (0 - 0)
    01.08.15  16:00FT FC Koln (GER)2 - 1Stoke City (ENG) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Croatia Cup (W)

  • Final - Round 1
  • 11.03.15  17:00FT Slovakia W0 - 2Poland W (0 - 1)
  • Petit Final - Round 1
  • 11.03.15  16:00FT Austria W2 - 1France B W (0 - 0)
  • 9th - 10th Place - Round 1
  • 11.03.15  13:00FT Costa Rica W1 - 2Ireland W (0 - 2)
  • 5th - 6th Place - Round 1
  • 11.03.15  13:00AP Croatia W1 - 1
    (1 - 3)
    Wales W * (1 - 0)
  • 7th - 8th Place - Round 1
  • 11.03.15  13:00FT Hungary W3 - 1Romania W (2 - 0)
  • 11th - 12th Place - Round 1
  • 11.03.15  13:00AP Northern Ireland W0 - 0
    (4 - 5)
    Bosnia & Herzegovina W * (0 - 0)
  • Group Stage - Round 3
  • 09.03.15  16:00FT Croatia W2 - 1Northern Ireland W (0 - 1)
    09.03.15  16:00FT Ireland W0 - 2Austria W (0 - 1)
    09.03.15  16:00FT Wales W1 - 0Costa Rica W (0 - 0)
    09.03.15  13:30FT France B W3 - 3Bosnia & Herzegovina W (2 - 2)
    09.03.15  13:30FT Hungary W1 - 3Slovakia W (1 - 3)
    09.03.15  13:30FT Romania W0 - 2Poland W (0 - 2)
  • Group Stage - Round 2
  • 06.03.15  16:00FT Austria W1 - 0Hungary W (0 - 0)
    06.03.15  16:00FT Costa Rica W0 - 0France B W (0 - 0)
    06.03.15  16:00FT Croatia W0 - 0Poland W (0 - 0)
    06.03.15  13:30FT Bosnia & Herzegovina W0 - 0Wales W (0 - 0)
    06.03.15  13:30FT Northern Ireland W0 - 1Romania W (0 - 1)
    06.03.15  13:30FT Slovakia W2 - 0Ireland W (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Cyprus Cup (W)

  • Final
  • 07.03.18  19:00FT Italy W0 - 2Spain W (0 - 0)  
  • 5th-6th Place - 5P
  • 07.03.18  16:00FT South Africa W1 - 2Belgium W (1 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 07.03.18  15:00FT Switzerland W1 - 2North Korea W (0 - 1)
  • 11th-12th Place - 11P
  • 07.03.18  12:00FT Hungary W0 - 2Finland W (0 - 1)
  • 9th-10th Place - 9P
  • 07.03.18  12:00FT Slovakia W2 - 5Czech Republic W (1 - 1)
  • 7th-8th Place - 7P
  • 07.03.18  12:00AP Wales W1 - 1
    (2 - 3)
    Austria W * (0 - 1)
  • Group Stage - Matchday 3
  • 05.03.18  19:00FT Belgium W2 - 0Austria W (1 - 0)
    05.03.18  19:00FT Hungary W1 - 1Slovakia W (1 - 0)
    05.03.18  19:00FT Spain W2 - 0Czech Republic W (0 - 0)
    05.03.18  14:00FT Finland W2 - 2Italy W (1 - 1)
    05.03.18  14:00FT South Africa W0 - 0North Korea W (0 - 0)
    05.03.18  14:00FT Switzerland W0 - 0Wales W (0 - 0)
  • Group Stage - Matchday 2
  • 02.03.18  19:00FT South Africa W1 - 0Hungary W (1 - 0)
    02.03.18  19:00FT Spain W0 - 0Belgium W (0 - 0)
    02.03.18  19:00FT Switzerland W4 - 0Finland W (1 - 0)
    02.03.18  14:00FT Czech Republic W0 - 2Austria W (0 - 0)
    02.03.18  14:00FT North Korea W1 - 0Slovakia W (0 - 0)
    02.03.18  14:00FT Wales W0 - 3Italy W (0 - 2)

    Int/nal Tournaments: Florida Cup

  • Tournament - Tour
  • 21.01.18  02:00FT Legia Warszawa (POL)0 - 2Atletico Nacional (COL) (0 - 2)
    16.01.18  00:00FT Fluminense (BRA)1 - 3Barcelona SC (ECU) (1 - 0)
    14.01.18  21:00FT Atletico Nacional (COL)2 - 0Atletico-MG (BRA) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Fnl Cup

  • Final
  • 23.02.18  20:00AP Luch-Energiya (RUS)1 - 1
    (2 - 4)
    Ural (RUS) * (1 - 1)
  • Petit Final - PF
  • 23.02.18  16:30FT Riga FC (LAT)1 - 0Shinnik Yaroslavl (RUS) (1 - 0)
  • 5th-6th Place - 5P
  • 23.02.18  13:45AP * Krylya Sovetov (RUS)2 - 2
    (3 - 2)
    Spartak Moscow 2 (RUS) (1 - 0)
  • 7th-8th Place - 7P
  • 23.02.18  11:15AP * Tambov (RUS)0 - 0
    (4 - 3)
    Rotor Volgograd (RUS) (0 - 0)
  • 9th-10th Place - 9P
  • 22.02.18  19:00FT Chertanovo Moscow (RUS)0 - 1Tyumen (RUS) (0 - 0)
  • 11th-12th Place - 11P
  • 22.02.18  16:30FT Fakel Voronezh (RUS)1 - 0Lokomotiv Moscow B (RUS) (1 - 0)
  • 13th-14th Place - 13P
  • 22.02.18  13:45FT Mordovia Saransk (RUS)0 - 1Ararat Moscow (RUS) (0 - 1)
  • 15th-16th Place - 15P
  • 22.02.18  11:15FT FC Chayka (RUS)0 - 1Krasnodar 2 (RUS) (0 - 0)
  • Semi Finals
  • 20.02.18  19:30FT Shinnik Yaroslavl (RUS)0 - 2Ural (RUS) * (0 - 1)  
  • P.Off Round - PO
  • 20.02.18  16:30AP Rotor Volgograd (RUS)1 - 1
    (8 - 9)
    Spartak Moscow 2 (RUS) * (1 - 0)  
    20.02.18  13:45FT Lokomotiv Moscow B (RUS)0 - 1Tyumen (RUS) (0 - 0)  
    20.02.18  11:15FT Krasnodar 2 (RUS)0 - 2Ararat Moscow (RUS) (0 - 1)  
  • Semi Finals
  • 19.02.18  19:00FT Riga FC (LAT)0 - 3Luch-Energiya (RUS) * (0 - 1)  
  • P.Off Round - PO
  • 19.02.18  16:30FT Krylya Sovetov (RUS)2 - 0Tambov (RUS) (2 - 0)  
    19.02.18  13:45AP Fakel Voronezh (RUS)1 - 1
    (6 - 7)
    Chertanovo Moscow (RUS) * (1 - 0)  
    19.02.18  11:15FT FC Chayka (RUS)2 - 4Mordovia Saransk (RUS) (1 - 2)
  • Group Stage - GS
  • 18.02.18  19:00FT Krasnodar 2 (RUS)0 - 3Lokomotiv Moscow B (RUS) (0 - 3)  
    18.02.18  16:30FT Spartak Moscow 2 (RUS)3 - 0Tyumen (RUS) (1 - 0)  
    18.02.18  13:45FT Ural (RUS)1 - 0Ararat Moscow (RUS) (1 - 0)  
    18.02.18  11:15FT Shinnik Yaroslavl (RUS)2 - 2Rotor Volgograd (RUS) (2 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Four Nations Tournament (W)

  • Tournament - Tour
  • 23.01.18  14:35FT Colombia W0 - 2China W (0 - 1)  
    23.01.18  11:00FT Thailand W2 - 0Vietnam W (0 - 0)
    21.01.18  14:35FT Vietnam W0 - 2Colombia W (0 - 2)
    21.01.18  11:00FT China W2 - 1Thailand W (1 - 1)
    19.01.18  14:35FT China W4 - 0Vietnam W (1 - 0)
    19.01.18  11:00FT Colombia W1 - 1Thailand W (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Four Nations Tournament - Zambia

  • Andrija Ankovic Memorial Tournament - Final
  • 24.03.18  18:00FT South Africa2 - 0Zambia (1 - 0)
  • Final
  • 24.03.18  18:00FT South Africa2 - 0Zambia (1 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 24.03.18  15:00AP * Angola2 - 2
    (4 - 2)
    Zimbabwe (1 - 1)
  • Semi Finals
  • 21.03.18  19:00AP * Zambia2 - 2
    (5 - 4)
    Zimbabwe (0 - 0)  
    21.03.18  16:00AP * South Africa1 - 1
    (7 - 6)
    Angola (0 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Guangdong-Hk Cup

  • Guangdong-Hk Cup - Second Leg
  • 07.01.18  10:30AP Guangdong FC (CHN)2 - 0
    (2 - 4)
    Hong Kong (CHI) * (1 - 0)  
  • Guangdong-Hk Cup - First Leg
  • 04.01.18  15:00FT Hong Kong (CHI)2 - 0Guangdong FC (CHN) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Hero Intercontinental Cup

  • Group Stage - Matchday 3
  • 08.06.18  17:30FT Chinese Taipei0 - 4Kenya (0 - 0)
    07.06.18  17:30FT India1 - 2New Zealand (0 - 0)
  • Group Stage - Matchday 2
  • 05.06.18  17:30FT Chinese Taipei0 - 1New Zealand (0 - 1)
    04.06.18  17:30FT India3 - 0Kenya (0 - 0)  
  • Group Stage - Matchday 1
  • 02.06.18  17:30FT Kenya2 - 1New Zealand (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Interleague Cup

  • Tournament - Tour
  • 26.01.17  15:00FT Suphanburi (THA)0 - 4Yokohama F. Marinos (JPN) (0 - 0)
    26.01.17  12:00FT Bangkok United (THA)4 - 3Kashima (JPN) (4 - 1)
    24.01.17  15:00FT Bangkok United (THA)2 - 3Yokohama F. Marinos (JPN) (0 - 1)
    24.01.17  12:00FT Suphanburi (THA)2 - 4Kashima (JPN) (2 - 1)

    Int/nal Tournaments: Kagame Inter-Club Cup

  • Final Stage - Semi Finals
  • 19.07.19  19:00AP * Azam (TAN)0 - 0
    (5 - 4)
    AS Maniema Union (COG) (0 - 0)
    19.07.19  16:00AET * KCCA FC (UGA)4 - 3Green Eagles (ZMB) (1 - 1)
  • Final Stage - Quarter Finals
  • 17.07.19  19:30AP APR FC (RWA)0 - 0
    (3 - 4)
    AS Maniema Union (COG) * (0 - 0)
    17.07.19  17:00FT GOR Mahia (KEN)1 - 2Green Eagles (ZMB) (1 - 1)
    16.07.19  19:30FT KCCA FC (UGA)2 - 1Rayon Sport (RWA) (1 - 0)
    16.07.19  17:00FT TP Mazembe (COG)1 - 2Azam (TAN) (1 - 1)
  • Group Stage - Round 3
  • 14.07.19  16:30Canc. Ports - DC Motema Pembe (COG) -
    14.07.19  16:30FT Ports1 - 2AS Maniema Union (COG) (0 - 2)
    14.07.19  14:30FT GOR Mahia (KEN)1 - 0KMKM FC (EAZ) (0 - 0)
    13.07.19  19:00FT Rayon Sport (RWA)0 - 1Kinondoni MC (0 - 1)
    13.07.19  16:30FT Atlabara FC ()1 - 6TP Mazembe (COG) (1 - 2)
  • Final Stage - bronze
  • 21.07.19  15:00 AS Maniema Union (COG) - Green Eagles (ZMB) -  
  • Final Stage - Final
  • 21.07.19  18:00 Azam (TAN) - KCCA FC (UGA) -  

    Int/nal Tournaments: Lotto Lubelskie Cup

  • Final
  • 05.07.15  18:30AP Lechia Gdansk (POL)1 - 1
    (2 - 4)
    Hannover 96 (GER) * (0 - 0)
    05.07.15  18:00AP Lechia Gdansk (POL)1 - 1
    (2 - 4)
    Hannover 96 (GER) * (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 05.07.15  15:00FT Shakhtar Donetsk (UKR)3 - 0Monaco (FRA) (2 - 0)
    05.07.15  14:30FT Monaco (FRA)0 - 3Shakhtar Donetsk (UKR) (0 - 2)
  • Semi Finals
  • 04.07.15  20:15FT Monaco (FRA)0 - 1Hannover 96 (GER) * (0 - 0)  
    04.07.15  17:15AP * Lechia Gdansk (POL)0 - 0
    (15 - 14)
    Shakhtar Donetsk (UKR) (0 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Malta Euro Cup

  • Tournament - Round 3
  • 26.06.14  20:00FT Sliema Wanderers (MT)1 - 0Birkirkara (MT) (1 - 0)
    25.06.14  20:00FT Hibernians FC (MT)1 - 2Valletta FC (MT) (0 - 1)
  • Tournament - Round 2
  • 23.06.14  20:00FT Birkirkara (MT)1 - 2Hibernians FC (MT) (0 - 1)
    22.06.14  20:00FT Sliema Wanderers (MT)2 - 4Valletta FC (MT) (0 - 3)
  • Tournament - Round 1
  • 20.06.14  20:00FT Valletta FC (MT)1 - 1Birkirkara (MT) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Malta Summer Cup

  • Final
  • 03.08.14  21:30FT Mosta FC (MT)1 - 3Pieta Hotspurs (MT) (0 - 2)
  • Petit Final - PF
  • 03.08.14  19:30FT Balzan FC (MT)1 - 2Zebbug Rangers (MT) (0 - 1)
  • Semi Finals
  • 31.07.14  21:30FT Zebbug Rangers (MT)0 - 1Pieta Hotspurs (MT) * (0 - 0)  
    31.07.14  19:30AP * Mosta FC (MT)3 - 3
    (5 - 3)
    Balzan FC (MT) (1 - 1)  

    Int/nal Tournaments: Match World Cup

  • Final
  • 26.01.11  18:30AP Zenit Saint Petersburg (RUS)1 - 1
    (1 - 4)
    Al-Hilal Saudi FC (SAR) * (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 26.01.11  16:00FT Persepolis FC (IRN)1 - 3MSK Zilina (SVK) (0 - 3)
  • Fifth Place - 5P
  • 26.01.11  13:30FT Sparta Praha (CZE)1 - 2Shakhtar Donetsk (UKR) (1 - 2)
  • Group Stage - Round 3
  • 24.01.11  18:30FT Persepolis FC (IRN)0 - 2Zenit Saint Petersburg (RUS) (0 - 1)
    24.01.11  16:00FT Al-Hilal Saudi FC (SAR)2 - 1MSK Zilina (SVK) (1 - 0)
  • Group Stage - Round 2
  • 22.01.11  18:30FT Zenit Saint Petersburg (RUS)3 - 0Sparta Praha (CZE) (2 - 0)
    22.01.11  16:00FT MSK Zilina (SVK)5 - 2Shakhtar Donetsk (UKR) (2 - 1)
  • Group Stage - Round 1
  • 20.01.11  18:30FT Sparta Praha (CZE)2 - 3Persepolis FC (IRN) (0 - 1)
    20.01.11  16:00FT Shakhtar Donetsk (UKR)1 - 3Al-Hilal Saudi FC (SAR) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Minister Cup

  • Final
  • 27.06.15  17:45FT FK Jablonec (CZE)3 - 2Slovan Bratislava (SVK) (0 - 2)
  • Petit Final - PF
  • 27.06.15  16:00FT Brno (CZE)0 - 2Slavia Praha (CZE) (0 - 2)
  • Semi Finals
  • 27.06.15  12:30AP * FK Jablonec (CZE)1 - 1
    (2 - 1)
    Brno (CZE) (1 - 0)  
    27.06.15  10:45FT * Slovan Bratislava (SVK)4 - 1Slavia Praha (CZE) (2 - 0)  

    Int/nal Tournaments: Mobile Mini Sun Cup

  • Final
  • 25.02.18  04:15AP * New England Revolution (USA)1 - 1
    (4 - 3)
    Houston Dynamo (USA) (0 - 0)
  • Petit Final - PF
  • 25.02.18  02:00FT Sporting Kansas City (USA)2 - 3Portland Timbers (USA) (1 - 0)
  • 5th-6th Place - 5P
  • 25.02.18  00:00FT Phoenix Rising (USA)2 - 1New York Red Bulls (USA) (1 - 0)
  • Group Stage - GS
  • 22.02.18  03:00FT Houston Dynamo (USA)1 - 0Phoenix Rising (USA) (1 - 0)
    22.02.18  00:00FT New York Red Bulls (USA)1 - 4Portland Timbers (USA) (0 - 2)
    21.02.18  21:00FT New England Revolution (USA)2 - 1Sporting Kansas City (USA) (2 - 1)

    Int/nal Tournaments: Pomorie Cup

  • Tournament - Tour
  • 18.02.17  15:00FT Pomorie (BUL)1 - 0Nesebar (BUL) (0 - 0)
    18.02.17  12:00FT Sozopol (BUL)2 - 0Karnobat (BUL) (1 - 0)
    15.02.17  16:30FT Nesebar (BUL)4 - 2Sozopol (BUL) (3 - 0)
    15.02.17  14:00FT Pomorie (BUL)3 - 0Karnobat (BUL) (1 - 0)

    Int/nal Tournaments: Schalke 04 Cup

  • Tournament - Round 2
  • 03.08.14  18:45FT FC Schalke 04 (GER)1 - 3Newcastle (ENG) (0 - 1)
    03.08.14  16:30FT West Ham (ENG)0 - 2Malaga (ESP) (0 - 2)
  • Tournament - Round 1
  • 02.08.14  18:45AP FC Schalke 04 (GER)0 - 0
    (6 - 7)
    West Ham (ENG) * (0 - 0)
    02.08.14  16:30FT Malaga (ESP)3 - 1Newcastle (ENG) (3 - 0)

    Int/nal Tournaments: Sunexpress Cup

  • Tournament - Tour
  • 13.01.16  21:00FT VfL Bochum (GER)4 - 1Hertha Berlin (GER) (0 - 1)
    13.01.16  19:00FT VfB Stuttgart (GER)2 - 0Hannover 96 (GER) (0 - 0)
    11.01.16  18:30FT Hertha Berlin (GER)1 - 0Hannover 96 (GER) (1 - 0)
    10.01.16  18:35FT VfL Bochum (GER)0 - 0VfB Stuttgart (GER) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Torneio Internacional De Natal

  • Group Stage - Round 3
  • 17.12.15  02:45FT Brazil W2 - 1Canada W (2 - 1)
    17.12.15  00:15FT Trinidat And T. W0 - 3Mexico W (0 - 1)
  • Group Stage - Round 2
  • 14.12.15  00:30FT Canada W4 - 0Trinidat And T. W (1 - 0)
    13.12.15  22:00FT Brazil W6 - 0Mexico W (4 - 0)

    Int/nal Tournaments: Torneo Fox Sports

  • Final
  • 29.01.18  01:00FT America de Cali (COL)1 - 3Santa Fe (COL) (1 - 2)
  • Group Stage - GS
  • 27.01.18  03:00FT Santa Fe (COL)0 - 1America de Cali (COL) (0 - 0)
    26.01.18  03:00FT Millonarios (COL)0 - 0Deportivo Cali (COL) (0 - 0)
    24.01.18  03:00FT America de Cali (COL)2 - 0Deportivo Cali (COL) (1 - 0)
    23.01.18  03:00FT Millonarios (COL)0 - 0Santa Fe (COL) (0 - 0)

    Int/nal Tournaments: Valais Cup

  • Valais Cup - Round 3
  • 31.07.14  20:30FT Benfica (POR)0 - 2Athletic Club (ESP) (0 - 1)
  • Valais Cup - Round 2
  • 30.07.14  20:30FT FC Sion (SUI)0 - 2Benfica (POR) (0 - 1)

    Get the latest football scores from all of Int/nal Tournaments's football leagues, Int/nal Tournaments's football cups, Int/nal Tournaments's football tournaments and Int/nal Tournaments's friendly games. We have all of the latest results from the Int/nal Tournaments football competitions including the Mediterranean Games, Interwetten Summer Cup, Sado International Tournament, Albena Cup, Algarve Challenge Cup, Algarve Cup (Women), Andrija Ankovic Memorial Tournament, Antalya Cup, Aphrodite Cup Cyprus (W), Arab Club Champions Cup, Arab Nations Cup, Asian Challenge Cup, Ata Cup - Turkey, Atlanta MLS Challenge, Atlantic Cup, Baltic Cup, Baltic Cup U21, Baltic League, Barcelona Asia Tour, Bilyoner.com Cup, Birra Moretti Trophy, Brussels Tournament, Carolina Challenge Cup, Champions Cup, Channel One Cup, Chicago Sister Cities International cup, Chicago Trophy, China International Cup, City of Guimaraes Trophy, Commonwealth of Ind. States Cup, Copa Antel, Copa Bandes, Copa Bimbo, Copa Catalunya, Copa Ciudad de Rosario, Copa Comunicaciones Antel, Copa Del Pacifico, Copa del Sol, Copa Hesperia, Copa Suat, Copa Tijuana, Costa Del Sol Trophy, Ctfa International Tournament, Cyprus International Football Tournament, Derby Cup, Desert Diamond Cup, Dewellbon Cup (WOMEN), Dubai Cup, Dubai Football Challenge, Ege Cup - Turkey, Emirates Stadium Cup, Florida Challenge Cup, Florida Playoff Cup, Football Impact Cup, Four Nations Alpe-Adria U21 Cup, Four Nations Tournament - Austria, Guadiana Cup, Hawaiian Islands Invitational, II Komia Tournament, ING Cup - Hong Kong, World Youth Festival Toulon, Istria Winter Cup, Izmir Cup - Turkey, Java Cup, Jomo Cup, Kings Cup - Thailand, Kirin Cup - Japan, Korantina Homes Cup, La Manga Cup, La Manga Cup (W), Lara Cup - Turkey, Lev Yashin Cup, LG Amsterdam Tournament, LG Cup Africa 2011, Liga Total Cup - Germany, Lisbon Honour Cup, Los Angeles Galaxy Asia Pacific Tour, Love Cyprus Cup, Lunar New Year Cup, Lxi Trofeo Carranza, Malta International Football Tournament, Manchester United Asia Tour, Marbella cup, Marrakech Tournament 2011, Maspalomas Cup, Match Against Poverty - UNDP, Mehmetcik Cup - Turkey, Memorial Cup, Moscow International Clubs Friendly Tournament, Myanmar International Cup, Nations Cup, New York Football Challenge, Nile Basin Cup, Oman Four Nations Tournament, Pan American Games, Pan-Pacific Championship, Peace Cup, Pego Cup - Spain, Playstation Tournament - Bulgaria, Port of Rotterdam Tournament, Portland Preseason Tournament, Portland Timbers Tournament, Premier League International Cup, Pro Soccer Classic, Ramon de Carranza, Rose City Invitational, Salzburg Airport Cup, Salzburgerland Cup, Setanta Sports Cup, Sevgi Cup - Turkey, Simple Invitational Cup, Stadtwerke Dusseldorf Wintercup, Summer of Champions 2010, Suruga Bank Championship, Sydney 2010 Festival of Football, Telekom Cup, Teresa Herrera, The Dublin Super Cup, The Wembley Cup, T-Home Cup - Germany, TIM Trophy - Italy, Tipsport Winter League, Tirol Cup, Trofeo Carranza, TRT Radyospor Cup, U21 Four Nations Tournament - Sweden, U21 Tournament - Vale do Tejo, Uhren Cup, United Super Cup, Uusi Lahti Cup, Vodacom Challenge, World Football Challenge, Zayton-Cup - Germany, Shebelieves Cup, Alanya Goldcity Cup (WOMEN), Audi Quattro Cup, Balaton Cup (WOMEN), Baltic Cup (WOMEN), Benatky Nad Jizerou Mayor Cup, Betway Cup, Copa Mahou Canarias, Czech-Slovak Super Cup, H-Hotels Winter Cup, Happybet Cup, Istria Cup (W), Maize Cup, Maspalomas Tournament, Ms Ad Cup, Osnabruck Summer Tournament, Premier League Asia Trophy, Stubai Cup, Suncoast Invitational, Supercopa Tecate, Telekom Cup Summer, Tournament Of Nations (WOMEN), Traditions Cup, Valeriy Lobanovskyi Memorial Tournament, Arena Cup, Audi Cup, Balchik Cup, Brasilia International Tournament (WOMEN), Cape Town Cup, Colombino Trophy, Colonia Cup, Croatia Cup (W), Cyprus Cup (W), Florida Cup, Fnl Cup, Four Nations Tournament (W), Four Nations Tournament - Zambia, Guangdong-Hk Cup, Hero Intercontinental Cup, Interleague Cup, Kagame Inter-Club Cup, Lotto Lubelskie Cup, Malta Euro Cup, Malta Summer Cup, Match World Cup, Minister Cup, Mobile Mini Sun Cup, Pomorie Cup, Schalke 04 Cup, Sunexpress Cup, Torneio Internacional De Natal, Torneo Fox Sports & Valais Cup. Catch up with all of the latest Int/nal Tournaments football action only at ScoresPro.com - the #1 Football livescore website for Int/nal Tournaments!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

    Livescore Data Services


    advertisement