My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Italy: All Leagues & Cups - Latest Results & Fixtures

Italy: Serie A

  • Serie A - Round 9
  • 30.11.20  21:50FT Genoa1 - 2Parma Calcio 1913 (0 - 1)
    30.11.20  19:30FT Torino2 - 2Sampdoria (1 - 0)
    29.11.20  21:45FT Napoli4 - 0AS Roma (1 - 0)
    29.11.20  19:00FT Cagliari2 - 2Spezia (0 - 1)
    29.11.20  16:05FT Bologna1 - 0Crotone (1 - 0)
    29.11.20  16:00FT AC Milan2 - 0Fiorentina (2 - 0)
    29.11.20  13:30FT Lazio1 - 3Udinese (0 - 2)
    28.11.20  21:50FT Atalanta0 - 2Verona (0 - 0)
    28.11.20  19:05FT Benevento1 - 1Juventus (1 - 1)
    28.11.20  16:00FT Sassuolo0 - 3Inter (0 - 2)
  • Serie A - Round 10
  • 05.12.20  16:00 Spezia - Lazio -
    05.12.20  19:00 Juventus - Torino -
    05.12.20  21:45 Inter - Bologna -
    06.12.20  13:30 Verona - Cagliari -
    06.12.20  16:00 AS Roma - Sassuolo -
    06.12.20  16:00 Parma Calcio 1913 - Benevento -
    06.12.20  16:00 Udinese - Atalanta -
    06.12.20  19:00 Crotone - Napoli -
    06.12.20  21:45 Sampdoria - AC Milan -
    07.12.20  21:45 Fiorentina - Genoa -
  • Serie A - Round 11
  • 11.12.20  21:45 Sassuolo - Benevento -

    Italy: Serie B

  • Serie B - Round 9
  • 30.11.20  22:00FT Virtus Entella0 - 1SPAL (0 - 0)
    29.11.20  22:00FT Cosenza0 - 1Salernitana (0 - 0)
    29.11.20  16:00FT Reggiana1 - 1Cremonese (1 - 0)
    28.11.20  17:00FT Monza1 - 0Reggina (0 - 0)
    28.11.20  15:00FT Brescia1 - 2Frosinone (1 - 1)
    28.11.20  15:00FT Empoli2 - 2Vicenza Virtus (0 - 1)
    28.11.20  15:00FT Pescara0 - 2Pordenone (0 - 1)
    28.11.20  15:00FT Pisa1 - 4Cittadella (0 - 2)
    28.11.20  15:00FT Venezia2 - 1Ascoli (0 - 1)
    27.11.20  22:00FT Chievo1 - 2Lecce (1 - 1)
  • Serie B - Round 10
  • 04.12.20  22:00 Ascoli - Pescara -
    05.12.20  15:00 Cremonese - Virtus Entella -
    05.12.20  15:00 Frosinone - Chievo -
    05.12.20  15:00 Lecce - Venezia -
    05.12.20  15:00 Salernitana - Cittadella -
    05.12.20  15:00 SPAL - Pisa -
    05.12.20  16:30 Reggina - Brescia -
    06.12.20  16:00 Reggiana - Monza -
    06.12.20  22:00 Vicenza Virtus - Cosenza -
    07.12.20  22:00 Pordenone - Empoli -
  • Serie B - Round 5
  • 08.12.20  16:00 Cremonese - Brescia -
  • Serie B - Round 7
  • 08.12.20  18:00 Pisa - Ascoli -

    Italy: Serie C - Group A

  • Serie C - Group A - Round 11
  • 02.12.20  16:00FT Pergolettese1 - 3Juventus U23 (1 - 1)
  • Serie C - Group A - Round 10
  • 02.12.20  16:00FT Pontedera0 - 1Lucchese (0 - 1)
  • Serie C - Group A - Round 13
  • 30.11.20  22:00FT Como0 - 0Piacenza (0 - 0)
    29.11.20  18:30FT Livorno0 - 0Pontedera (0 - 0)
    29.11.20  18:30FT Pistoiese2 - 0Lucchese (1 - 0)
    29.11.20  16:00FT Alessandria2 - 1Pro Vercelli (1 - 0)
    29.11.20  16:00FT Giana Erminio1 - 2Carrarese (0 - 0)
    29.11.20  16:00FT Novara0 - 0Albinoleffe (0 - 0)
    29.11.20  16:00FT Pro Patria0 - 0US Grosseto (0 - 0)
    29.11.20  16:00FT Pro Sesto1 - 0Lecco (0 - 0)
    29.11.20  13:30FT Olbia2 - 1Juventus U23 (1 - 0)
    28.11.20  16:00FT Pergolettese0 - 2Renate (0 - 1)
  • Serie C - Group A - Round 10
  • 03.12.20  16:00 Pro Sesto - Como -
  • Serie C - Group A - Round 14
  • 05.12.20  15:30 Renate - Giana Erminio -
    05.12.20  16:00 Pro Vercelli - Livorno -
    06.12.20  16:00 Albinoleffe - Olbia -
    06.12.20  16:00 Carrarese - Pergolettese -
    06.12.20  16:00 Juventus U23 - Pro Patria -
    06.12.20  16:00 Lecco - Pistoiese -
    06.12.20  16:00 Lucchese - Alessandria -
    06.12.20  16:00 Piacenza - Pro Sesto -
    06.12.20  16:00 Pontedera - Como -
    06.12.20  16:00 US Grosseto - Novara -
  • Serie C - Group A - Round 12
  • 09.12.20  16:00 Piacenza - Novara -

    Italy: Serie C - Group B

  • Serie C - Group B - Round 10
  • 02.12.20  16:00FT Arezzo2 - 3Sambenedettese (2 - 2)
  • Serie C - Group B - Round 13
  • 29.11.20  18:30FT Carpi2 - 2Triestina (1 - 1)
    29.11.20  18:30FT Cesena0 - 0Modena (0 - 0)
    29.11.20  18:30FT Fermana1 - 1Matelica (1 - 1)
    29.11.20  18:30FT Mantova2 - 1Ravenna (0 - 1)
    29.11.20  18:30FT Padova5 - 3Vis Pesaro (3 - 1)
    29.11.20  16:00FT AJ Fano1 - 2Virtus Verona (1 - 0)
    29.11.20  16:00FT Gubbio1 - 1Feralpisalo (1 - 0)
    29.11.20  16:00FT Sambenedettese1 - 1Legnago Salus (0 - 1)
    29.11.20  16:00FT Sudtirol1 - 1Perugia (1 - 1)
    28.11.20  21:45FT Imolese0 - 2Arezzo (0 - 1)
  • Serie C - Group B - Round 14
  • 05.12.20  16:00 Legnago Salus - Cesena -
    05.12.20  16:00 Matelica - Gubbio -
    05.12.20  16:00 Modena - Fermana -
    06.12.20  16:00 Arezzo - Sudtirol -
    06.12.20  16:00 Ravenna - Padova -
    06.12.20  16:00 Triestina - Sambenedettese -
    06.12.20  18:30 Feralpisalo - Mantova -
    06.12.20  18:30 Perugia - Imolese -
    06.12.20  18:30 Virtus Verona - Carpi -
    06.12.20  18:30 Vis Pesaro - AJ Fano -
  • Serie C - Group B - Round 11
  • 09.12.20  16:00 AJ Fano - Legnago Salus -
    09.12.20  16:00 Fermana - Arezzo -

    Italy: Serie C - Group C

  • Serie C - Group C - Round 10
  • 02.12.20  16:00FT Casertana0 - 2Vibonese (0 - 1)
  • Serie C - Group C - Round 8
  • 02.12.20  16:00FT Palermo3 - 3Viterbese (0 - 0)
  • Serie C - Group C - Round 12
  • 02.12.20  16:00FT Potenza0 - 1Avellino (0 - 0)
  • Serie C - Group C - Round 13
  • 29.11.20  18:30FT Avellino1 - 2Catania (0 - 0)
    29.11.20  18:30FT Bisceglie1 - 1Potenza (0 - 1)
    29.11.20  18:30FT Cavese0 - 1Casertana (0 - 0)
    29.11.20  18:30FT Juve Stabia1 - 1Paganese (1 - 1)
    29.11.20  16:00FT Bari1 - 0Catanzaro (0 - 0)
    29.11.20  16:00FT Palermo3 - 0Monopoli (2 - 0)
    29.11.20  16:00 TurrisCANCTrapani -
    29.11.20  16:00FT Virtus Francavilla1 - 1Teramo (1 - 1)
    29.11.20  16:00FT Viterbese0 - 1Foggia (0 - 0)
    28.11.20  16:00FT Vibonese2 - 3Ternana (0 - 1)
  • Serie C - Group C - Round 14
  • 05.12.20  16:00 Paganese - Bari -
    06.12.20  15:00 Foggia - Palermo -
    06.12.20  16:00 Catania - Cavese -
    06.12.20  16:00 Potenza - Viterbese -
    06.12.20  16:00 Teramo - Vibonese -
    06.12.20  16:00 Ternana - Bisceglie -
    06.12.20  16:00 TrapaniCANCJuve Stabia -
    06.12.20  18:30 Catanzaro - Turris -
    06.12.20  18:30 Virtus Francavilla - Avellino -
    07.12.20  22:00 Casertana - Monopoli -
  • Serie C - Group C - Round 3
  • 09.12.20  16:00 Avellino - Bisceglie -

    Italy: Serie C - Promotion Play Offs

  • Final Stage - Final
  • 22.07.20  20:45FT Reggiana1 - 0Bari (0 - 0)
  • Final Stage - Semi Finals
  • 17.07.20  20:45AET * Bari2 - 1Carrarese (1 - 0)
    17.07.20  20:30FT Reggiana2 - 1Novara (1 - 1)

    Italy: Serie C - Relegation Play Offs

  • Group A - Final
  • 30.06.20  20:00FT Giana Erminio1 - 1Olbia (1 - 0)
  • Group C - Final
  • 30.06.20  19:00FT Sicula Leonzio1 - 0Bisceglie (0 - 0)
  • Group B - Final
  • 30.06.20  18:30FT Ravenna0 - 1AJ Fano (0 - 1)
  • Group C - Final
  • 30.06.20  18:00FT AZ Picerno3 - 0Rende (2 - 0)
  • Group B - Final
  • 30.06.20  17:30FT Imolese0 - 0ArzignanoChiampo (0 - 0)
  • Group A - Final
  • 30.06.20  17:30FT Pergolettese3 - 3Pianese (1 - 2)
    27.06.20  20:00FT Olbia1 - 0Giana Erminio (0 - 0)
  • Group C - Final
  • 27.06.20  19:00FT Bisceglie0 - 1Sicula Leonzio (0 - 1)
  • Group B - Final
  • 27.06.20  18:30FT AJ Fano2 - 0Ravenna (0 - 0)
  • Group C - Final
  • 27.06.20  18:00FT Rende1 - 0AZ Picerno (0 - 0)
  • Group B - Final
  • 27.06.20  17:30FT ArzignanoChiampo1 - 2Imolese (0 - 2)
  • Group A - Final
  • 27.06.20  17:30FT Pianese0 - 0Pergolettese (0 - 0)

    Italy: Serie D - Group A

  • Serie D - Group A - Round 13
  • 02.12.20  15:30Pst ACSD Saluzzo - Derthona -
    02.12.20  15:30Pst Arconatese - Caronnese -
    02.12.20  15:30Pst Borgosesia - Bra -
    02.12.20  15:30Pst Casale - Fossano -
    02.12.20  15:30Pst Castellanzese - Citta di Varese -
    02.12.20  15:30Pst Gozzano - P.D.H.A.E. -
    02.12.20  15:30Pst Lavagnese - Sestri Levante -
    02.12.20  15:30Pst Legnano - ASD Imperia -
    02.12.20  15:30Pst Sanremese - Folgore Caratese -
    02.12.20  15:30Pst Vado - Chieri -
  • Serie D - Group A - Round 7
  • 29.11.20  15:30Pst Arconatese - Borgosesia -
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst ASD Imperia - Vado -
    29.11.20  15:30Pst Borgosesia - Castellanzese -
    29.11.20  15:30Pst Bra - Gozzano -
  • Serie D - Group A - Round 8
  • 29.11.20  15:30FT Caronnese0 - 0ASD Imperia (0 - 0)
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Caronnese - Casale -
  • Serie D - Group A - Round 4
  • 29.11.20  15:30FT Castellanzese2 - 3Casale (2 - 1)
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Chieri - ACSD Saluzzo -
  • Serie D - Group A - Round 6
  • 29.11.20  15:30Pst Citta di Varese - Folgore Caratese -
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Citta di Varese - Arconatese -
  • Serie D - Group A - Round 8
  • 29.11.20  15:30FT Citta di Varese0 - 2Vado (0 - 2)
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Derthona - Lavagnese -
  • Serie D - Group A - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Derthona1 - 0Fossano (1 - 0)
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Folgore Caratese - Fossano -
  • Serie D - Group A - Round 4
  • 29.11.20  15:30FT Lavagnese2 - 3Legnano (1 - 3)
  • Serie D - Group A - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst P.D.H.A.E. - Legnano -
    29.11.20  15:30Pst Sestri Levante - Sanremese -
  • Serie D - Group A - Round 6
  • 06.12.20  15:30 ACSD Saluzzo - Sanremese -  
  • Serie D - Group A - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst ASD Imperia - Sanremese -
  • Serie D - Group A - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Bra - Vado -  
  • Serie D - Group A - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst Bra - ACSD Saluzzo -
    06.12.20  15:30Pst Caronnese - Legnano -
  • Serie D - Group A - Round 7
  • 06.12.20  15:30 Casale - Citta di Varese -  
  • Serie D - Group A - Round 8
  • 06.12.20  15:30 Chieri - Gozzano -  
  • Serie D - Group A - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst Chieri - Borgosesia -
    06.12.20  15:30Pst Citta di Varese - Gozzano -
    06.12.20  15:30Pst Derthona - Castellanzese -
    06.12.20  15:30Pst Folgore Caratese - Casale -
  • Serie D - Group A - Round 7
  • 06.12.20  15:30 Folgore Caratese - Caronnese -  
  • Serie D - Group A - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst Fossano - Vado -
  • Serie D - Group A - Round 7
  • 06.12.20  15:30 Fossano - Sestri Levante -  
  • Serie D - Group A - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst P.D.H.A.E. - Lavagnese -
    06.12.20  15:30Pst Sestri Levante - Arconatese -

    Italy: Serie D - Group B

  • Serie D - Group B - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst Adrense - Tritium -
    02.12.20  15:30Pst Brusaporto - Caravaggio -
    02.12.20  15:30Pst Calvina - Breno -
    02.12.20  15:30Pst Cavenago Fanfulla - Sona -
    02.12.20  15:30Pst Scanzorosciate - Pontisola -
    02.12.20  15:30Pst Seregno - NibionnoOggiono -
    02.12.20  15:30Pst Union ASD Casatese - Crema -
    02.12.20  15:30Pst Villa D'Alme - Real Calepina -
    02.12.20  15:30Pst Virtus Bergamo Alzanoseriate - AS Vis Nova Giussano -
  • Serie D - Group B - Round 3
  • 29.11.20  15:30FT Caravaggio2 - 3Crema (1 - 1)
  • Serie D - Group B - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Pontisola2 - 1Seregno (1 - 0)
  • Serie D - Group B - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst AS Vis Nova Giussano - Union ASD Casatese -
  • Serie D - Group B - Round 4
  • 06.12.20  15:30 AS Vis Nova Giussano - Caravaggio -  
  • Serie D - Group B - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Breno - Villa D'Alme -
  • Serie D - Group B - Round 5
  • 06.12.20  15:30 Calvina - Sona -  
  • Serie D - Group B - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Caravaggio - Calvina -
    06.12.20  15:30Pst Crema - Adrense -
    06.12.20  15:30Pst NibionnoOggiono - Cavenago Fanfulla -
    06.12.20  15:30Pst Pontisola - Virtus Bergamo Alzanoseriate -
    06.12.20  15:30Pst Real Calepina - Seregno -
    06.12.20  15:30Pst Sona - Scanzorosciate -
    06.12.20  15:30Pst Tritium - Brusaporto -

    Italy: Serie D - Group C

  • Serie D - Group C - Round 13
  • 02.12.20  15:30Pst Ambrosiana - Virtus Bolzano -
    02.12.20  15:30Pst ArzignanoChiampo - Chions -
    02.12.20  15:30Pst Belluno - Caldiero Terme -
    02.12.20  15:30Pst Cjarlins Muzane - Campodarsego -
    02.12.20  15:30Pst Clodiense - Montebelluna -
    02.12.20  15:30Pst Delta Calcio Rovigo - Cartigliano -
    02.12.20  15:30Pst Este - Adriese -
    02.12.20  15:30Pst Trento - ASD Manzanese -
    02.12.20  15:30Pst Union Feltre - Luparense -
    02.12.20  15:30Pst Union San Giorgio-Sedico - Mestre -
  • Serie D - Group C - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Adriese - Belluno -
    29.11.20  15:30Pst ASD Manzanese - Union Feltre -
    29.11.20  15:30Pst Caldiero Terme - Trento -
    29.11.20  15:30Pst Campodarsego - Delta Calcio Rovigo -
    29.11.20  15:30Pst Cartigliano - Ambrosiana -
  • Serie D - Group C - Round 7
  • 29.11.20  15:30Pst Chions - ASD Manzanese -
  • Serie D - Group C - Round 12
  • 29.11.20  15:30Pst Chions - Cjarlins Muzane -
    29.11.20  15:30Pst Luparense - Clodiense -
    29.11.20  15:30Pst Mestre - ArzignanoChiampo -
    29.11.20  15:30Pst Montebelluna - Union San Giorgio-Sedico -
    29.11.20  15:30Pst Virtus Bolzano - Este -
  • Serie D - Group C - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst Adriese - Union Feltre -
    06.12.20  15:30Pst ASD Manzanese - Union San Giorgio-Sedico -
    06.12.20  15:30Pst Caldiero Terme - Clodiense -
    06.12.20  15:30Pst Campodarsego - Este -
    06.12.20  15:30Pst Cartigliano - Belluno -
    06.12.20  15:30Pst Chions - Ambrosiana -
    06.12.20  15:30Pst Cjarlins Muzane - Delta Calcio Rovigo -
    06.12.20  15:30Pst Luparense - Mestre -
    06.12.20  15:30Pst Montebelluna - ArzignanoChiampo -
  • Serie D - Group C - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Union Feltre - ArzignanoChiampo -  
  • Serie D - Group C - Round 14
  • 06.12.20  15:30Pst Virtus Bolzano - Trento -

    Italy: Serie D - Group D

  • Serie D - Group D - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst Aglianese - Real Forte Querceta -
    02.12.20  15:30Pst Corticella - Ghivizzano Borgoamozzano -
    02.12.20  15:30Pst Fiorenzuola - Correggese -
    02.12.20  15:30Pst Forli - Sasso Marconi -
    02.12.20  15:30Pst GS Bagnolese - Pro Livorno 1919 Sorgenti -
    02.12.20  15:30Pst Prato - Rimini -
  • Serie D - Group D - Round 5
  • Serie D - Group D - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst Sammaurese - Progresso -
    02.12.20  15:30Pst Seravezza - Lentigione -
    02.12.20  15:30Pst SSDRL Marignanese Calcio - Mezzolara -
  • Serie D - Group D - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Correggese - Seravezza -
  • Serie D - Group D - Round 6
  • 29.11.20  15:30Pst Corticella - Seravezza -
    29.11.20  15:30Pst Fiorenzuola - Forli -
  • Serie D - Group D - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Ghivizzano Borgoamozzano - Forli -
    29.11.20  15:30Pst Lentigione - GS Bagnolese -
    29.11.20  15:30Pst Mezzolara - Pro Livorno 1919 Sorgenti -
    29.11.20  15:30Pst Progresso - Aglianese -
    29.11.20  15:30Pst Real Forte Querceta - SSDRL Marignanese Calcio -
  • Serie D - Group D - Round 4
  • 29.11.20  15:30FT Real Forte Querceta0 - 1Lentigione (0 - 0)
  • Serie D - Group D - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Rimini1 - 3Aglianese (1 - 1)
  • Serie D - Group D - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Rimini - Fiorenzuola -
  • Serie D - Group D - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Sammaurese1 - 2SSDRL Marignanese Calcio (0 - 2)
  • Serie D - Group D - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Sammaurese - Corticella -
    29.11.20  15:30Pst Sasso Marconi - Prato -
  • Serie D - Group D - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Correggese - Corticella -
  • Serie D - Group D - Round 4
  • 06.12.20  15:30 Correggese - Mezzolara -  
  • Serie D - Group D - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Ghivizzano Borgoamozzano - Aglianese -
    06.12.20  15:30Pst Lentigione - Forli -
    06.12.20  15:30Pst Mezzolara - GS Bagnolese -
  • Serie D - Group D - Round 5
  • 06.12.20  15:30 Prato - Ghivizzano Borgoamozzano -  
  • Serie D - Group D - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Pro Livorno 1919 Sorgenti - Prato -
    06.12.20  15:30Pst Progresso - Fiorenzuola -
    06.12.20  15:30Pst Real Forte Querceta - Seravezza -
    06.12.20  15:30Pst Rimini - Sammaurese -
    06.12.20  15:30Pst Sasso Marconi - SSDRL Marignanese Calcio -

    Italy: Serie D - Group E

  • Serie D - Group E - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst Flaminia - Gavorrano -
    02.12.20  15:30Pst Foligno - Scandicci -
    02.12.20  15:30Pst Grassina - Cannara -
    02.12.20  15:30Pst Ostia Mare - San Donato -
    02.12.20  15:30Pst Pianese - Trastevere -
    02.12.20  15:30Pst Robur Siena - Trestina -
    02.12.20  15:30Pst Sangiovannese - Montespaccato -
    02.12.20  15:30Pst Sinalunghese - Aquila Montevarchi -
    02.12.20  15:30Pst Tiferno Lerchi - Lornano Badesse -
  • Serie D - Group E - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Aquila Montevarchi - Trastevere -
    29.11.20  15:30Pst Cannara - Flaminia -
    29.11.20  15:30Pst Gavorrano - Sinalunghese -
  • Serie D - Group E - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Grassina0 - 0Sinalunghese (0 - 0)
  • Serie D - Group E - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Grassina - Tiferno Lerchi -
    29.11.20  15:30Pst Lornano Badesse - Robur Siena -
    29.11.20  15:30Pst Montespaccato - Ostia Mare -
  • Serie D - Group E - Round 5
  • 29.11.20  15:30FT Pianese1 - 2Montespaccato (1 - 0)
  • Serie D - Group E - Round 3
  • 29.11.20  15:30Pst San Donato - Scandicci -
  • Serie D - Group E - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst San Donato - Pianese -
  • Serie D - Group E - Round 6
  • 29.11.20  15:30Pst Sangiovannese - Robur Siena -
  • Serie D - Group E - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Scandicci - Sangiovannese -
  • Serie D - Group E - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Tiferno Lerchi2 - 0Ostia Mare (1 - 0)
  • Serie D - Group E - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Trestina - Foligno -
  • Serie D - Group E - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Gavorrano - Aquila Montevarchi -  
    06.12.20  15:30 Montespaccato - Foligno -  
  • Serie D - Group E - Round 5
  • 06.12.20  15:30 Robur Siena - Grassina -  
  • Serie D - Group E - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Scandicci - Flaminia -  

    Italy: Serie D - Group F

  • Serie D - Group F - Round 34
  • 03.05.20  14:30 ASD PinetoCANCSan Marino Calcio -
    03.05.20  14:30 ASD Porto Sant ElpidioCANCOlympia Agnonese -
    03.05.20  14:30 AvezzanoCANCChieti -
    03.05.20  14:30 JesinaCANCSangiustese -
    03.05.20  14:30 MatelicaCANCRecanatese -
    03.05.20  14:30 San NicoloCANCAtletico SFF -
    03.05.20  14:30 TolentinoCANCGiulianova -
    03.05.20  14:30 VasteseCANCMontegiorgio -
    03.05.20  14:30 VastogirardiCANCCampobasso -

    Italy: Serie D - Group G

  • Serie D - Group G - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst ASD Lanusei - Giugliano -
    02.12.20  15:30Pst Carbonia - Insieme Formia -
    02.12.20  15:30Pst Latina - Afragolese -
    02.12.20  15:30Pst Monterosi - Arzachena -
    02.12.20  15:30Pst Nocerina - Cassino -
    02.12.20  15:30Pst Nola - Team Nuova Florida 2005 -
    02.12.20  15:30Pst Savoia - Latte Dolce -
    02.12.20  15:30Pst Torres - Gladiator -
    02.12.20  15:30Pst Vis Artena - Muravera -
  • Serie D - Group G - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Arzachena - Vis Artena -
  • Serie D - Group G - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT ASD Lanusei0 - 1Latina (0 - 0)
  • Serie D - Group G - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Giugliano - Savoia -
    29.11.20  15:30Pst Gladiator - ASD Lanusei -
    29.11.20  15:30Pst Insieme Formia - Monterosi -
    29.11.20  15:30Pst Latte Dolce - Cassino -
    29.11.20  15:30Pst Muravera - Latina -
  • Serie D - Group G - Round 5
  • 29.11.20  15:30Pst Muravera - Giugliano -
    29.11.20  15:30FT Nocerina4 - 0Nola (3 - 0)
  • Serie D - Group G - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Nocerina - Carbonia -
    29.11.20  15:30Pst Nola - Afragolese -
  • Serie D - Group G - Round 6
  • 29.11.20  15:30FT Team Nuova Florida 20051 - 0Insieme Formia (1 - 0)
  • Serie D - Group G - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Team Nuova Florida 2005 - Torres -
  • Serie D - Group G - Round 5
  • 29.11.20  15:30FT Vis Artena1 - 2Latte Dolce (0 - 0)
  • Serie D - Group G - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Afragolese - Vis Artena -
    06.12.20  15:30Pst Arzachena - Carbonia -
    06.12.20  15:30Pst Cassino - Savoia -
    06.12.20  15:30Pst Giugliano - Torres -
    06.12.20  15:30Pst Gladiator - Nola -
  • Serie D - Group G - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Gladiator - Nocerina -  
  • Serie D - Group G - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Insieme Formia - Nocerina -
    06.12.20  15:30Pst Latte Dolce - ASD Lanusei -
    06.12.20  15:30Pst Muravera - Monterosi -
    06.12.20  15:30Pst Team Nuova Florida 2005 - Latina -
  • Serie D - Group G - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Torres - Vis Artena -  

    Italy: Serie D - Group H

  • Serie D - Group H - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst Aversa Normanna - Lavello -
    02.12.20  15:30Pst Brindisi - Bitonto -
    02.12.20  15:30Pst Casarano - Audace Cerignola -
    02.12.20  15:30Pst Citta di Fasano - Sporting Fulgor Molfetta -
    02.12.20  15:30Pst Gravina - Francavilla -
    02.12.20  15:30Pst Nardo - Team Altamura -
    02.12.20  15:30Pst Puteolana - AZ Picerno -
    02.12.20  15:30Pst Sorrento - Portici -
    02.12.20  15:30Pst Taranto - Fidelis Andria -
  • Serie D - Group H - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Audace Cerignola - Sorrento -
  • Serie D - Group H - Round 5
  • 29.11.20  15:30FT Aversa Normanna0 - 0Nardo (0 - 0)
  • Serie D - Group H - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Bitonto - AZ Picerno -
  • Serie D - Group H - Round 5
  • 29.11.20  15:30FT Casarano1 - 1Taranto (0 - 1)
  • Serie D - Group H - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Fidelis Andria - Gravina -
    29.11.20  15:30Pst Francavilla - Brindisi -
  • Serie D - Group H - Round 5
  • 29.11.20  15:30Pst Gravina - Citta di Fasano -
  • Serie D - Group H - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Lavello - Puteolana -
    29.11.20  15:30Pst Portici - Nardo -
    29.11.20  15:30Pst Sporting Fulgor Molfetta - Casarano -
    29.11.20  15:30Pst Taranto - Citta di Fasano -
    29.11.20  15:30Pst Team Altamura - Aversa Normanna -
  • Serie D - Group H - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Audace Cerignola - Brindisi -
    06.12.20  15:30Pst AZ Picerno - Sorrento -
    06.12.20  15:30Pst Bitonto - Puteolana -
  • Serie D - Group H - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Citta di Fasano - Aversa Normanna -  
  • Serie D - Group H - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Fidelis Andria - Nardo -
    06.12.20  15:30Pst Francavilla - Aversa Normanna -
    06.12.20  15:30Pst Lavello - Casarano -
  • Serie D - Group H - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Portici - Gravina -  
  • Serie D - Group H - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Portici - Taranto -
  • Serie D - Group H - Round 5
  • 06.12.20  15:30 Puteolana - Team Altamura -  
  • Serie D - Group H - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Sporting Fulgor Molfetta - Gravina -
    06.12.20  15:30Pst Team Altamura - Citta di Fasano -

    Italy: Serie D - Group I

  • Serie D - Group I - Round 11
  • 02.12.20  15:30Pst Castrovillari - Acireale -
    02.12.20  15:30Pst Citta di Messina - Rotonda -
    02.12.20  15:30Pst Dattilo Noir - Marina di Ragusa -
    02.12.20  15:30Pst Gelbison Cilento - Licata -
    02.12.20  15:30Pst Paterno - Calcio Biancavilla 1990 -
    02.12.20  15:30Pst Roccella - Cittanovese -
    02.12.20  15:30Pst San Luca - SantAgata -
    02.12.20  15:30Pst Santa Maria Cilento - Messina -
    02.12.20  15:30Pst Troina - Rende -
  • Serie D - Group I - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Acireale - Rotonda -
    29.11.20  15:30Pst Calcio Biancavilla 1990 - Citta di Messina -
    29.11.20  15:30Pst Cittanovese - Gelbison Cilento -
  • Serie D - Group I - Round 5
  • 29.11.20  15:30FT Gelbison Cilento1 - 1SantAgata (1 - 0)
  • Serie D - Group I - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Licata - Santa Maria Cilento -
    29.11.20  15:30Pst Marina di Ragusa - Castrovillari -
    29.11.20  15:30Pst Messina - Paterno -
    29.11.20  15:30Pst Rende - Dattilo Noir -
  • Serie D - Group I - Round 5
  • 29.11.20  15:30FT Roccella1 - 0Troina (0 - 0)
  • Serie D - Group I - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst SantAgata - Roccella -
  • Serie D - Group I - Round 6
  • 29.11.20  15:30Pst Troina - Castrovillari -
  • Serie D - Group I - Round 10
  • 29.11.20  15:30Pst Troina - San Luca -
  • Serie D - Group I - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Acireale - Citta di Messina -
    06.12.20  15:30Pst Calcio Biancavilla 1990 - Roccella -
    06.12.20  15:30Pst Cittanovese - Castrovillari -
    06.12.20  15:30Pst Licata - Troina -
    06.12.20  15:30Pst Marina di Ragusa - Paterno -
  • Serie D - Group I - Round 6
  • 06.12.20  15:30 Messina - Gelbison Cilento -  
  • Serie D - Group I - Round 12
  • 06.12.20  15:30Pst Messina - San Luca -
    06.12.20  15:30Pst Rende - Santa Maria Cilento -
    06.12.20  15:30Pst Rotonda - Gelbison Cilento -
    06.12.20  15:30Pst SantAgata - Dattilo Noir -

    Italy: Serie D - Championship Final

  • Serie D - Championship Final - Final
  • 12.05.19  16:00FT Pergolettese2 - 1Modena (2 - 1)
    12.05.19  15:00FT Avellino2 - 0ASD Lanusei (1 - 0)

    Italy: Serie D - Championship Group

  • Serie D - Championship Group - Round 3
  • 22.05.19  16:00FT AZ Picerno0 - 1Avellino (0 - 0)
    22.05.19  16:00FT Cesena3 - 1Pergolettese (2 - 0)
    22.05.19  16:00FT Como3 - 3Lecco (0 - 2)
  • Serie D - Championship Group - Round 2
  • 19.05.19  15:00FT Avellino1 - 0Bari (0 - 0)
    19.05.19  15:00FT Pergolettese2 - 1Pianese (2 - 0)
    18.05.19  18:00FT Lecco2 - 1ArzignanoChiampo (1 - 1)

    Italy: Serie D - Championship Play Offs

  • Serie D - Championship Play Offs - Final
  • 02.06.19  16:00AP Lecco1 - 1
    (0 - 2)
    Avellino * (0 - 0)
  • Serie D - Championship Play Offs - Semi-finals
  • 31.05.19  18:30FT Avellino3 - 0Pergolettese (1 - 0)
    31.05.19  15:30FT Cesena0 - 2Lecco (0 - 0)

    Italy: Serie D - Promotion Play Offs

  • Serie D - Promotion Play Offs - Final
  • 26.05.19  16:00FT ASD Lanusei1 - 0Latte Dolce (1 - 0)
    26.05.19  16:00FT Matelica4 - 0Recanatese (1 - 0)
    26.05.19  16:00FT Modena4 - 1Reggiana (1 - 0)

    Italy: Serie D - Relegation Play Offs

  • Serie D - Relegation Play Offs - Final
  • 19.05.19  16:00FT Scandicci3 - 0Sinalunghese (0 - 0)

    Italy: Coppa Italia

  • Coppa Italia - Round 4
  • 26.11.20  18:00FT Sampdoria1 - 3Genoa (1 - 0)
    26.11.20  15:00FT Torino2 - 0Virtus Entella (2 - 0)
    25.11.20  18:30AET Bologna2 - 4Spezia * (2 - 1)
    25.11.20  18:30FT Cagliari2 - 1Verona (1 - 0)
    25.11.20  18:30AET Udinese0 - 1Fiorentina * (0 - 0)
    25.11.20  15:30Awd Empoli3 - 0Brescia -
    25.11.20  15:30FT Parma Calcio 19132 - 1Cosenza (2 - 1)
    24.11.20  15:30FT SPAL2 - 0Monza (0 - 0)
  • Coppa Italia - 1/8
  • 13.01.21  19:00 AC Milan - Torino -
    13.01.21  19:00 AS Roma - Spezia -
    13.01.21  19:00 Atalanta - Cagliari -
    13.01.21  19:00 Fiorentina - Inter -
    13.01.21  19:00 Juventus - Genoa -
    13.01.21  19:00 Lazio - Parma Calcio 1913 -
    13.01.21  19:00 Napoli - Empoli -
    13.01.21  19:00 Sassuolo - SPAL -

    Italy: Coppa Italia Serie C

  • Coppa Italia Serie C - Final
  • 27.06.20  20:45FT Ternana1 - 2Juventus U23 (1 - 2)

    Italy: Super Cup

  • Super Cup - Final
  • 22.12.19  18:50FT Juventus1 - 3Lazio (1 - 1)
    20.01.21  21:00 Juventus - Napoli -

    Italy: Serie C - Supercoppa

  • Serie C - Supercoppa - Round 3
  • 25.05.19  18:00FT Pordenone3 - 0Juve Stabia (1 - 0)

    Italy: Lega Pro 2

  • C2 Play Out Final - Second Leg
  • 08.06.14  16:00FT * Forli2 - 1Delta Porto Tolle (1 - 1)  
    08.06.14  16:00FT Tuttocuoio1 - 1Arzanese * (0 - 1)  

    Italy: Campionato Nazionale Primavera

  • Campionato Nazionale Primavera - Round 9
  • 29.11.20  13:30Pst Bologna Primavera - AC Milan U19 -
    29.11.20  13:30Pst Torino U19 - Cagliari U19 -
    29.11.20  11:30Pst Atalanta U19 - Sampdoria U19 -
    28.11.20  15:30Pst Ascoli Calcio 1898 FC Primavera - Sassuolo U19 -
    28.11.20  15:30Pst Lazio Primavera - Empoli U19 -
    28.11.20  15:30Pst SPAL 2013 Primavera - Fiorentina U19 -
    28.11.20  14:00Pst Inter Primavera - Roma Primavera -
    28.11.20  12:00Pst Genoa U19 - Juventus Primavera -
  • Campionato Nazionale Primavera - Round 5
  • 25.11.20  17:30Pst Juventus Primavera - Sampdoria U19 -
    25.11.20  15:30Pst Atalanta U19 - Torino U19 -
    25.11.20  15:30Pst Cagliari U19 - Inter Primavera -
    25.11.20  15:30Pst SPAL 2013 Primavera - Ascoli Calcio 1898 FC Primavera -
    25.11.20  13:30Pst Empoli U19 - Fiorentina U19 -
  • Campionato Nazionale Primavera - Round 10
  • 04.12.20  13:30 Lazio Primavera - SPAL 2013 Primavera -  
    05.12.20  12:00 Juventus Primavera - Bologna Primavera -  
    05.12.20  14:00 AC Milan U19 - Inter Primavera -  
    05.12.20  15:30 Genoa U19 - Torino U19 -  
    05.12.20  15:30 Sassuolo U19 - Sampdoria U19 -  
    06.12.20  11:30 Cagliari U19 - Roma Primavera -  
    06.12.20  13:30 Fiorentina U19 - Atalanta U19 -  
    07.12.20  15:30 Empoli U19 - Ascoli Calcio 1898 FC Primavera -  

    Italy: Serie A Women

  • Serie A Women - Round 8
  • 15.11.20  15:30FT AC Milan W1 - 0Roma W (0 - 0)
    15.11.20  15:30FT Sassuolo W4 - 1Verona W (1 - 0)
    15.11.20  13:30FT San Marino W0 - 0Napoli W (0 - 0)
    14.11.20  15:30FT Bari Pink W0 - 2Fiorentina W (0 - 2)
    14.11.20  15:30FT Florentia W1 - 2Juventus W (1 - 0)
    14.11.20  14:00FT Empoli W1 - 1Inter W (0 - 0)
  • Serie A Women - Round 9
  • 05.12.20  13:30 Fiorentina W - AC Milan W -
    05.12.20  15:30 Napoli W - Juventus W -
    06.12.20  13:30 Bari Pink W - Sassuolo W -
    06.12.20  13:30 Verona W - Empoli W -
    06.12.20  15:30 Inter W - San Marino W -
    06.12.20  15:30 Roma W - Florentia W -

    Get the latest football scores from all of Italy's football leagues, Italy's football cups, Italy's football tournaments and Italy's friendly games. We have all of the latest results from the Italian football competitions including the Serie A, Serie B, Serie C - Group A, Serie C - Group B, Serie C - Group C, Serie C - Promotion Play Offs, Serie C - Relegation Play Offs, Serie D - Group A, Serie D - Group B, Serie D - Group C, Serie D - Group D, Serie D - Group E, Serie D - Group F, Serie D - Group G, Serie D - Group H, Serie D - Group I, Serie D - Championship Final, Serie D - Championship Group, Serie D - Championship Play Offs, Serie D - Promotion Play Offs, Serie D - Relegation Play Offs, Coppa Italia, Coppa Italia Serie C, Super Cup, Serie C - Supercoppa, Lega Pro 2, Campionato Nazionale Primavera & Serie A Women. Catch up with all of the latest Italian football action only at ScoresPro.com - the #1 Football livescore website for Italy!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

    Livescore Data Services


    advertisement