My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Tercera Division - Group 8 2020/21 (Spain) : Overview

Spain: Tercera Division - Group 8 - Next Matches

  • Championship Group - Round 2
  • 11.04.21  17:00 Gimnastica Segoviana (2) - Atletico Astorga (1) -  
    11.04.21  17:30 Burgos Promesas 2000 (6) - Cristo Atletico (3) -  
  • Promotion Playoff Group - Round 2
  • 11.04.21  17:00 Real Avila (4) - Bembibre (5) -  
  • Relegation Group - Round 2
  • 11.04.21  12:00 Real Burgos (9) - Salamanca B (1) -  
    11.04.21  17:00 Almazan (8) - Becerril (4) -  
    11.04.21  17:00 Cultural Cebrerena (11) - La Baneza (10) -  
  • Championship Group - Round 3
  • 17.04.21  14:00 Atletico Astorga (1) - Numancia B (4) -  
    17.04.21  14:00 Cristo Atletico (3) - Gimnastica Segoviana (2) -  
    17.04.21  14:00 Cultural Leonesa B (5) - Burgos Promesas 2000 (6) -  
  • Promotion Playoff Group - Round 3
  • 17.04.21  14:00 Atletico Tordesillas (1) - Real Avila (4) -  
    17.04.21  14:00 Bembibre (5) - Mirandes B (6) -  
    17.04.21  14:00 La Virgen del Camino (2) - Arandina (3) -  
  • Relegation Group - Round 3
  • 17.04.21  14:00 Becerril (4) - Beroil Bupolsa (3) -  
    17.04.21  14:00 La Baneza (10) - Real Burgos (9) -  
    17.04.21  14:00 Penaranda (5) - Almazan (8) -  
    17.04.21  14:00 Salamanca B (1) - La Granja (7) -  
    17.04.21  14:00 UD Santa Marta Tormes (2) - Colegios Diocesanos (6) -  

    Spain: Tercera Division - Group 8 - Latest Results

  • Relegation Group - Round 2
  • 11.04.21  11:45Pst La Granja (7) - UD Santa Marta Tormes (2) -
  • Championship Group - Round 2
  • 10.04.21  17:00FT Numancia B (4)0 - 0Cultural Leonesa B (5) -
  • Promotion Playoff Group - Round 2
  • 10.04.21  16:00FT Mirandes B (6)1 - 2La Virgen del Camino (2) -
    10.04.21  17:00FT Arandina (3)0 - 1Atletico Tordesillas (1) -
  • Relegation Group - Round 2
  • 10.04.21  16:00FT Colegios Diocesanos (6)2 - 2Penaranda (5) -
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Group A
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Cristo Atletico
    19
    12
    3
    4
    25 : 11
    14
    39
    W
    W
    L
    W
    W
    2
    Atletico Astorga
    20
    10
    5
    5
    25 : 11
    14
    35
    L
    W
    W
    D
    W
    3
    Cultural Leonesa B
    19
    8
    9
    2
    23 : 14
    9
    33
    W
    W
    D
    L
    D
    4
    La Virgen del Camino
    20
    8
    7
    5
    22 : 18
    4
    31
    D
    L
    W
    W
    W
    5
    19
    7
    5
    7
    20 : 19
    1
    26
    D
    W
    D
    L
    L
    6
    Bembibre
    20
    6
    8
    6
    17 : 20
    -3
    26
    L
    D
    L
    L
    W
    7
    La Baneza
    20
    6
    7
    7
    23 : 23
    0
    25
    W
    W
    D
    D
    L
    8
    Salamanca B
    20
    4
    10
    6
    17 : 26
    -9
    22
    D
    D
    D
    D
    L
    9
    UD Santa Marta Tormes
    20
    5
    6
    9
    14 : 17
    -3
    21
    D
    L
    L
    D
    L
    10
    Penaranda
    19
    4
    4
    11
    13 : 27
    -14
    16
    W
    L
    L
    D
    D
    11
    BEC
    20
    3
    6
    11
    10 : 23
    -13
    15
    L
    L
    D
    D
    D
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Group B
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    22
    18
    3
    1
    54 : 10
    44
    57
    D
    W
    D
    W
    L
    2
    Burgos Promesas 2000
    22
    11
    7
    4
    33 : 15
    18
    40
    W
    W
    W
    W
    W
    3
    Numancia B
    22
    12
    3
    7
    40 : 34
    6
    39
    W
    W
    W
    L
    L
    4
    Arandina
    21
    10
    5
    6
    39 : 29
    10
    35
    W
    W
    L
    L
    D
    5
    Mirandes B
    22
    8
    9
    5
    30 : 21
    9
    33
    D
    W
    D
    W
    W
    6
    Real Avila
    22
    9
    4
    9
    25 : 23
    2
    31
    D
    L
    L
    W
    L
    7
    Almazan
    22
    8
    5
    9
    25 : 31
    -6
    29
    W
    L
    D
    W
    W
    8
    Colegios Diocesanos
    22
    7
    2
    13
    19 : 42
    -23
    23
    L
    L
    L
    L
    W
    9
    La Granja
    21
    6
    4
    11
    22 : 27
    -5
    22
    D
    L
    W
    L
    D
    10
    Cultural Cebrerena
    22
    5
    4
    13
    18 : 36
    -18
    19
    L
    W
    W
    L
    L
    11
    Real Burgos
    22
    4
    7
    11
    18 : 37
    -19
    19
    L
    L
    D
    L
    L
    12
    Beroil Bupolsa
    22
    4
    5
    13
    17 : 35
    -18
    17
    L
    L
    L
    W
    W
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Championship Group
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Atletico Astorga
    1
    1
    0
    0
    3 : 0
    3
    3
    W
    2
    1
    1
    0
    0
    2 : 0
    2
    3
    W
    3
    Cristo Atletico
    1
    1
    0
    0
    2 : 0
    2
    3
    W
    4
    Numancia B
    2
    0
    1
    1
    0 : 2
    -2
    1
    D
    L
    5
    Cultural Leonesa B
    2
    0
    1
    1
    0 : 2
    -2
    1
    D
    L
    6
    Burgos Promesas 2000
    1
    0
    0
    1
    0 : 3
    -3
    0
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Promotion Playoff Group
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    2
    2
    0
    0
    3 : 1
    2
    6
    W
    W
    2
    La Virgen del Camino
    2
    1
    1
    0
    3 : 2
    1
    4
    W
    D
    3
    Arandina
    2
    1
    0
    1
    1 : 1
    0
    3
    L
    W
    4
    Real Avila
    1
    0
    1
    0
    1 : 1
    0
    1
    D
    5
    Bembibre
    1
    0
    0
    1
    0 : 1
    -1
    0
    L
    6
    Mirandes B
    2
    0
    0
    2
    2 : 4
    -2
    0
    L
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss
    Overall
    Home
    Away
    1st Half
    2nd Half
    Relegation Group
    Pos
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    :
    GA
    DIFF
    pts
    Form
    1
    Salamanca B
    1
    1
    0
    0
    3 : 0
    3
    3
    W
    2
    UD Santa Marta Tormes
    1
    1
    0
    0
    1 : 0
    1
    3
    W
    3
    Beroil Bupolsa
    1
    1
    0
    0
    1 : 0
    1
    3
    W
    4
    BEC
    1
    1
    0
    0
    1 : 0
    1
    3
    W
    5
    Penaranda
    1
    0
    1
    0
    2 : 2
    0
    1
    D
    6
    Colegios Diocesanos
    2
    0
    1
    1
    2 : 3
    -1
    1
    D
    L
    7
    La Granja
    0
    0
    0
    0
    0 : 0
    0
    0
    8
    Almazan
    0
    0
    0
    0
    0 : 0
    0
    0
    9
    Real Burgos
    1
    0
    0
    1
    0 : 1
    -1
    0
    L
    10
    La Baneza
    1
    0
    0
    1
    0 : 1
    -1
    0
    L
    11
    Cultural Cebrerena
    1
    0
    0
    1
    0 : 3
    -3
    0
    L
    W
    win
    D
    Draw
    L
    loss

    Get up to date results from the Spanish Tercera Division - Group 8 for the 2020/21 football season. Get the latest football scores & result for all games in the Tercera Division - Group 8 2020/21 of Spain and all other football match results from the Spanish Tercera Division - Group 8 only at ScoresPro - #1 football livescores website for all of the Spain's Tercera Division - Group 8 football action!

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

    Livescore Data Services


    advertisement